0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #80 -: Ноември 25, 2010, 21:35:12 pm »
Раиса,
горещо ти препоръчвам кенгуруто на Jane. Аз сглупих и си взех на Chicco, но се оказа,че освен, че е до 9кг. има и много гаден недостатък- по-твърдата част, която поддържа главичката на по-малко бебе, докато се носи с лице към родителя, когато го обърнеш му пречи на муцунката. На Хане се прегъва и закопчава с едно копче, а и го дават до 13кг. Слинг няма ли да помогне?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #81 -: Ноември 25, 2010, 21:55:19 pm »
Кенгуру на бебе комфорт, препоръчвам с две ръце. Вярно че нашето е модел от преди 4г., но предполагам че сега са още по-добри. Скъпички са, но са много удобни и супер здрави, моето изгледа 5 бебета и все едно е ново :)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #82 -: Ноември 25, 2010, 23:02:54 pm »
Когато бях бременна с Тошко и ходих на училище за бъдещи родители имахме лекция от ортопед. Прикачвам я , ако някой му е интересно. Там той ни обясни кога точно трябва да се води детето на ортопед и защо. Първи преглед - до 1 вия месец, втори преглед- на 5 ия месец, трети преглед- на 2 годинки. Аз да си призная, че заведох Тодор на един месец, на пет не можах, и сега ще го водя на две годинки. При същия лекар, който ни беше на лекциите.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #83 -: Ноември 26, 2010, 10:45:29 am »
Аз бях мнооого навита за слинг, ноцената ме попари леко. Исках такъв с халки, че съм вързана в ръцете и няма да успея да се справя със слинг-шал. Сега имам назаем кенгуру и като трябва да нося Ники вътре после ме боли гърба. Но това е сега - той си е почти 8 кх.
Лятото обаче с това кенгуру летях до Вн и обратно - детето спа, аз бях спокойна и летяхме спокойно. Моето е "Ян Бибиян" и е изцяло мекичко.

Тази нощ Дробчо спа много зле и ние така. Сутринта му дадох Дентокинт, та видяхме два часа сън. След което се събудих от як шамар - това малкото такъв ми извъртя, че ми смаза устната в зъбите. Откъде толкова сила се чудя?
[/url][/url]
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #84 -: Ноември 26, 2010, 10:50:54 am »
Аз с две ръце препоръчвам слинг - това е най-естествения начин за носене на бебето. Димана израстна в слинг-шал, съжалявам, че не се бях сетила за това с Дани.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #85 -: Ноември 26, 2010, 11:22:00 am »
И аз имах слинг, но го ползвах до към 5-6 месец, защото после много взе да тежи, а с връзването на гърба не се справях особено успешно.  :oops:
Баща му си купи самар и го носеше понякога в него, но за мен е твърде тежък.

Моят син малко е настинал и от няколко дена е голям мрън през нощта, но хубавото е, че вече почти му мина.  :D

Днес си имаме малко снежец. Поръчах на баща му да направи хубави зимни снимки на детето, че да има за календарите на родата.  :wink:

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #86 -: Ноември 26, 2010, 11:44:29 am »
А ние си имаме мноооооооооооого сняг :lol: Забавата е страхотна! Най-голямото предимство е, че стигаме за отрицателно време до детската градина с шейната.

Слингът с халки и на мен ми беше много удобен, изобщо не съм имала болки в гърба след продължително носене. Беше малък размер обаче и след 6-ти месец не можех да го ползвам. Сега, когато се събират пари в работата на мъжа ми за подарък за новородено, винаги предлагам слинг и всички майки са доволни :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #87 -: Ноември 26, 2010, 11:51:21 am »
Аз си купих "Dee Dee" слинг, с халки...и ми се струва адски неудобно. И е малък...и едно на криво стои бебето.. Като сложа сладкиша плата го захлупва и тя започва да реве...абе цирк. Прецаках се с този измислен слинг, трябваше най-обикновен да взема. Но тъй като платих вече 73 лв не ми се дават още...Трябва ни кенгуро за да й държи краката отворени. Не ми се занимава да я овръзвам с шал.

Четох вчера за кенгурата, разбира се попаднах в бг мама...там има всичко! кола да си търсиш гугъла там ще те прати  :lol: Та там всеки си хвали неговото  :)

Разбрах че бебе комфорт е добро, видях го и на Джейн че го хвалят, но най-много някаква фирма  baby bjorn . Разгледах моделите, имаше много симпатични, но къде мога да намеря такова нещо...тъмна Индия. Написах им мейл, пък да видим дали ще отговорят скоро.

Днес ще отида до Малечко на Околовръза, че ми е близо, да видя там какво предлагат.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #88 -: Ноември 26, 2010, 12:56:58 pm »
Как се справяте с този шал. Аз имам чувството, че ще се вържем на възел  :lol:
На мен Чикото ми беше страшно удобно, точно защото е с подложка отпред и чудесно обхваща гръбчето и главичката. Друго не съм ползвала, може да има и по добър варянт разбира се.

Аз да се оплача. Преди два дни сложихме климатик и съседката вчера му удари голямо мрънкане, защото външното тяло е откъм тяхната страна, а до къщата и прозореца и има 15 метра и тя въпреки всичко цяла нощ не е могла да спи  8O. Много се учудих, защото е поставено под прозореца на банята ми и трябва да го отворя и да наостря слух, та да разбера дали работи в момента  8O. Явно жената има много развит слух или моя е повреден сериозно...
След това се появи свекърва ми, цялата се изринала, цяла нощ не спала. Предупредих я да отиде на лекар, че може да направи пристъп, обаче тя се изкъпала и намазала с крем здраве и решила, че случая ще приключи сам. Е приключи, в 12 през ноща ми звъннаха да ми кажат, че не може да говори и я тресе здраво. Казах и да тичат към исул и познайте, в последващите 20 минути не вдигнаха нито един телефон. Понеже мъжа ми беше пил 1 ракия, а с книжката си изкарва заплатата, в 12:30 през ноща се затътрих сама до ИСУЛ, нали там ги пратих и познайте кой ми се олензи вече поспаднал от отоците насреща  :x. Аз вече за тези години съм и свикнала и тяхната простотия ми е за добро утро и изобщо не ме впечатлява, но познайте как се почувства мъжа ми, като разбра, че брат му си е бил в апартамента и на позвъняванията които са 30 на брой на всеки от 4-те телефона не отговори нито веднъж. И то защото му каза, че той е пил и не може да шофира, притеснява се да пусне жена си сама посред нощ и те са на 5 минути от Исул с такси а ние на 25.
Незнам какво да правя, чесно. Той толкова ги обича и така вътрешно приема всичко. А те направо го съсипват. Обещала съм му да не се мешам и сам да се оправя със семейството си, но като го гледам, изобщо не се справя и вместо да ги оправи по скоро ще си докара някой инфаркт. Сутринта в 3 пък аз звънях на личния ми лекар, да си берем последствията. Вдигна кръвно и не знаеше къде се намира от нерви...Малко от "емоционалните" теми се получи, но не ми се пуска тема там а имах нужда малко да споделя.

И докато се опитвах да си отворя очите след няма и два часа сън, Моника със ставането ми каза, че вчера госпожата я е питала, какво съм казала аз за прословутия четвъртък. Естествено отговора е бил откровен: Мама каза, че ако ме заведете в яслата без нейно разрешение, ще ви направи всичките на балон..  :oops: Да реве ли или да се смее човек. Сутринта споделих по телефона, че чичо и е пуяк, дано не го отбележи и това  :lol:
 
ultra като каза сняг и се сещам за наближаващите празници. Искам и аз вече сняг, ски и шейна  :). Дано и при нас снежко пристигне скоро. И Мони е заредила ските до беседката и чака да ги пусне в действие :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2010, 13:08:48 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #89 -: Ноември 26, 2010, 13:09:23 pm »
 baby bjorn .

Мм, скъпотия голяма са тези артикули, виждала съм ги само в чужбински сайтове. Лично аз не бих финансирала, тъй като опасността бебето да се възпротиви на ползването е реална. Слинг човек може да си направи сам и без да има особени шивачески умения, но и при него въпросът е бебето на какво мнение е. Моето дете беше против!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2010, 13:26:51 pm »
baby bjorn .

Мм, скъпотия голяма са тези артикули, виждала съм ги само в чужбински сайтове. Лично аз не бих финансирала, тъй като опасността бебето да се възпротиви на ползването е реална. Слинг човек може да си направи сам и без да има особени шивачески умения, но и при него въпросът е бебето на какво мнение е. Моето дете беше против!
Абе те и да не са скъпотия в Малечко е такава цифромания...

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #91 -: Ноември 26, 2010, 13:31:51 pm »
Абсолютно, помня ги от времето на Константин Величков с цифромания и надменност /ммне, ние такива(евтинджоси)не продаваме :x/


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #92 -: Ноември 26, 2010, 16:30:30 pm »
Аз се обзаведох с Babasling от ибей (т.е. не на официалната цена  :wink: ), но доскоро беше абсурд да го ползвам - Бобо много ревеше, като се опитам да го сложа легнал вътре и изглеждаше супер сгънат. Но много майки се справят и го хвалят горещо. Сега момчето ми приема носенето в слинг, но го слагам някак поседнал и зяпа навън и към мен. Като гледам мамите, които носят слинг-шал, ми се струва, че това е по-удобния вариант. За кенгуро не мога да коментирам...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #93 -: Ноември 26, 2010, 16:51:30 pm »
Ние сме с кенгуро на baby bjorn . Много съм доволна. На Йоанка също и харесва и обича да спи в него. Сестра ми го е купила от Щатите втора употреба за 25 долара.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs948.snc4/74169_1222645782027_1705459245_434593_3344473_n.jpg
« Последна редакция: Ноември 26, 2010, 16:53:39 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #94 -: Ноември 26, 2010, 19:13:17 pm »
Ей, Карамелче страхотни сте  :D

В БГ няма магазин където мога да купя кенгуро на тази марка...поне аз не видях.
Иначе в ибея намерих и не ми се сториха ужасно скъпи. Харесах един за 70 $ и един за 90 $ . Обаче не ми се чака за доставка...Харесах в Малечко 2 броя на бебе комфорт. Единия е 132, а другия 192 лв. като визуално са еднакви, но единия има допълнителен ремък за гърба...Щом казвате че в Малечко е скъпо, ще разгледам и в други магазини.

http://malechkobaby.com/index.php?m=320&category=126&pc=118&lang=1
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #95 -: Ноември 27, 2010, 00:11:57 am »
Раиса, моето е такова с малки разлики, все пак е модел от преди 4г. и е бежово :) както писах по-горе, препоръчвам го, и за носещия и за носения е много удобно.
иначе и аз ползвах слинг шал, но много кратко време, защото когато бебето натежа, не ми беше удобно, но мисля че и аз не го връзвах много правилно. Най добре е ако можеш да вземеш от някой един слинг за временно ползване, за да пробваш.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #96 -: Ноември 27, 2010, 11:05:54 am »
Кенгуру на baby bjorn съм виждала в премаман на Тодор Александров, но наистина са доста скъпи (нещо около 200 лв ми се върти). Аз ползвах такова, заето ми от едни познати, удобно е и за детето, и за носещия, защото не натоварва гърба и кръста.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #97 -: Ноември 27, 2010, 14:07:03 pm »
Ние имахме кенгуро на Чичко и съм го ползвала всичко на всичко 2-3 пъти за двете деца взети заедно. При това, а нарежа някоя друга краставица или да обеля картофи. Това, че са до 9 кг. според мен не е никакъв недостатък, защото от тези килограми нагоре натоварването за кръста е толкова голямо, че си е направо препоръчително да не се прекалява такава тежест.

Аз да си споделя голямата тревога с която вече втора седмица се мотаме по разни лаборатории. След двуседмично сополявене, реших да пусна носен секрет на Ники, тъй като така и така отивахме за контролни кръв и урина. Изолираха пневмококи  8O  Повторихме изследването, като сформирахме семейна групичка, за да установим кой е източникът. Мъжът ми и Вероника са чисти, при мен има някакви стрептококи, а пневмококите си останаха само у Ники. Поставени са му и трите дози Синфлорикс, при това, последната е от преди повече от половин година.
Та детето в момента няма никакви оплаквания, кашлици, сополи, педиатърката е твърдо решена да даваме антибиотик, а аз съм в шах и мат от тази ситуация.
Някой да се е сблъсквал с подобни казуси?
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #98 -: Ноември 28, 2010, 09:55:48 am »
Аз така инямах възможност да ползвам кенгуру, то ако ползвах трябваше да сложа едно отпред и едно отзад  :lol:
Преди малко имах сериозен разговор с Криси:
- Мамо...
-Да, мамо..
-Аз вече слушам
-Искаш подаръци ли?
-Да, кола.
-Трябва много да слушаш тогава
-Е, мамо, аз не много слушам, аз дете.

Срещу този довод нямаше какво да кажа  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #99 -: Ноември 28, 2010, 10:02:07 am »
Аничка, наличието на микроб в секрета обуславя категорично ползване на АБ по антибиограма. Иначе рискувате да заразите приятелчетата на Ники, а вие предполагам не искате това  :wink: Пък и всеки един вирус от тук нататък може да посъбуди спящата инфекция и да получи усложнение, така си го тълкувам аз
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит