0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« -: Ноември 22, 2010, 08:02:03 am »
Спокойна и усмихната да е, здрави да са всички- и майки, и деца, и бебета. Повече поводи за усмивки и настроение за приближаващите красиви празници. На мен ми се иска, ако може и сняг да падне, че да ни завладее коледния дух.
Днес Стефания след три седмици стационар отново е на градина, толкова да й се ходи, но така се случва понякога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2010, 09:51:47 am »
добро утро и от нас!
Отдавна не сме писали, но пък междувременно изкарахме една рубеола, сравнително леко.
Искам да ви попитам, дали някой знае къде мога да намеря тази шейна в розов цвят?
http://www.borela.net/Alpen-Bambino.php
искам за именния ден на Катето да й я вземем. И без това чакаме сняг тази седмица.
И разбира се , да пожелая на всички весела и здрава и усмихната седмица
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2010, 10:11:08 am »
Весела седмица и здрави дечица и родители и от мен!

Раиска, станало ти е ясно, че няма смисъл да се втилясваш с броя на храненията, но и аз да подкрепя казаното. Бобо си спря нощното кърмене на месец и малко, съвсем сам. Да, обаче си разпредели броя хранения в останалото време. Сутрин, след като се събуди, яде най-много (около 5:30-6 ч.), а вечер - най-малко. Пиех антибиотик, който му причиняваше страшни газове, и трябваше вечер да го храня със заделената изцедена кърма, за да не се буди нощем с писъци, та успях да видя - ами той изяждаше по 70-90 мл на последното ядене, а беше на почти 3 месеца. Детето си знае най-добре, стига с тия режими и бройки хранения. Ако наддава добре и е в добра кондиция, всичко е наред.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2010, 10:24:43 am »
Писала съм по ранина в старата тема, нещо неделно ми беше,
а то понеделник днес- цяяяял ден!
Спокойна и усмихната седмица, здрави деца и майки в кондиция!

papilio, може да предлагат само сини, екстра си е и в този цвят!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2010, 12:15:23 pm »
има ги и в синьо и в червено, но видях картинки и с розово и много ми се искаше да я взема розова. здраве да е, сигурно ще и вземем синята, че е по хубав цвят от червената.
Важното е да сме здрави, за да се возим навън в снега:-)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2010, 13:07:19 pm »
Здрава седмица и от нас!
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2010, 13:33:51 pm »
Спокойна и здрава седмица!За снега казаха че по Коледа ще има със сгурност,но преди това не се знае :)

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2010, 14:08:16 pm »
Здрава седмица и от нас !

Раши, дръж се войниче ! Не им се давай  :D

Снощи Дара ми спретна малък цирк, до 1 часа не можах да я приспя...и май ще преместя къпането малко по-рано, в 22 часа, а не в 22.30 както до сега. Че нещо вместо да се успокои и измори от банята, тя се превъзбужда и после едва я приспивам.

Раши, вие кога се къпете и слагате в кошарата за спане?
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 14:12:21 pm от Raissa777 »
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2010, 14:45:12 pm »
Здрава седмица и от мен!
Мармотче, много се разстроих от инцидента с мармотите  :(. Бързо да забравят малките, а и таткото също!
Папилио, виж и в този сайт за шейничката: http://www.onlinetrading.bg/product/detska-sheina-alpen-bambino.html. По принцип дава само синя и червена като налични, но в коментарите прочетох че хора са си купували и от розовата, та може да е останала още някоя бройка.
Редактирам се: малко късно прочетох това: Познатата розова разновидност от миналата година, е заменена с червена за този сезон.


« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 14:47:37 pm от nikitali »
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2010, 16:04:57 pm »
papilio, миналата година в парка имаше дечица с такава шейна, много добре се чувстваха, изглежда удобна и е супер, че седалката е млко по-високо.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2010, 16:49:55 pm »
И на мен ми изглежда шейната много стабилна (видях я на живо в спорт депо) и понеже бях виждала в интернет , че я има розова и не я взехме. Иначе писах на online trading но ми отговориха , че няма и няма да има розова. Така , че минава на план Б- синята.
Ако все пак сте виждали и други хубави модели на нормална цена- приемам предложения
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2010, 17:01:27 pm »
Ние вече купихме шейна - тук зимата започна преди известно време :wink:
Нашата е със спирачки :lol:
Желанието беше да е с бутони, копчета, фарове, волан и т.н., но успяхме да ограничим мераците само до спирачки :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2010, 18:21:23 pm »
Спокойна и весела седмица на всички :)
Като гледам хубави шейнички се чудя, къде в Софето има пързалки? Аз имах дървена шейничка, по мое време обаче имаше и едни оранжево-черни, казваха им "чук и гек" незнайно защо. Та имахме пързалка в Дианабад, само за шейни и деца...сега там има жилищен блок.

Лиде, какво стана в ДГ?
Raissa777 ние къпем Ники дъъълго и той се изморява от топлата вода. До 4ти месец обаче и ние го къпахме към 22-23:00. На 4ти месец започнахме къпане към 21 часа, после към 20 часа. Сега в 20 се къпем и започва ритуалът по приспиването.

Ние днес не се извеждахме, беше много студено. Сега Ники малко по малко да го свиквам със студа, нали - 30 час днес, 45 мин. утре или направо може да си правим едночасова разходка?
[/url][/url]
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2010, 18:43:25 pm »
Здравейте :)

Раиска, аз Никол я къпя около 20:00 часа и я храня, след това я приспивам около час час и половина. Заспива на ръцете ми, после я слагам в кошарата, където изтрайва максимум час. След това я взимам при нас в леглото. Тази нощ например ми се будеше много често гладна и я слагам на гърдата да яде и откъртвам. Сутрин също я слагам в кошарата, но пак не изтрайва много. А през деня спи в шезлонга при мен в хола.

Вени, мила, аз извеждам Никол всеки ден. Днес просто я пооблякох малко повече, а като застудее съвсем мисля да я мушкам в космонавта и готово.
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 18:48:25 pm от Раши »


*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2010, 18:46:16 pm »
Вени, не е нужно да го свикаваш разбира се, все пак той е на 6м., извеждан всеки ден, прехода го има, днес беше 10 градус не -20 :wink:
извеждай детето спокойно :)
а аз да попитам, някой виждал ли шейна която да става за две деца :oops:
миналата зима се возеха двете в шейната, но Елена беше малка и сеdеше между краката на сестра си, но сега няма как da се возят по този начин, а много често ходят с татко си до парка, като навали снега и се пързалят вечер, а той няма как да дърпа сам две шейни :lol:
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 18:52:24 pm от StefiZ »
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2010, 18:58:36 pm »
Хубава и здрава седмица на всички!

Симона си е в нас със сополи и само пита за детската градина, личи си, че много й липсват преживяванията там, стяга й се душичката в нас. Нищо друго й няма и секретът й е чист, но не мога да я пусна да прехвърля и на други деца, още повече че така или иначе съм си вкъщи с Антон - който пък е с отит :(

Раиса, опитай варианти с  къпането, за да видиш как точно да направиш най-точната организация. Имай предвид обаче, че противно на това, че децата се успокояват от банята и после по-лесно заспиват, има и обратния случай и моите деца са пример за това - банята го превъзбужда, разиграва, разсънва, при все че сме я пробвали да я практикуваме във всякакви часове.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2010, 21:15:16 pm »
Спорна седмица и от мен  :).......макар, че при мен тя започна трудно. Днес не бях нещо в кондиция ...... надеждата ми е в утре  :D.
Момичета аз да питам нещо откакто започнаха да никнат кучешките зъби апетита на Андрея намаля възможно ли е да е свързано със зъбоникненето или просто си е някакъв период. Само се моля да не става злояда.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #17 -: Ноември 22, 2010, 21:37:13 pm »
Здрава, спокойна и весела седмица, макар и студена!
За нас започна с дълга разходка из празните градинки, добре опаковани и завити- все пак, наистина, 10 градуса е. Аз мисля, освен ако не стегне някой зверски студ, да не пропускаме удоволствието от свежия зимен въздух и играта в снега.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #18 -: Ноември 22, 2010, 22:31:37 pm »
Спорна седмица и от мен  :).......макар, че при мен тя започна трудно. Днес не бях нещо в кондиция ...... надеждата ми е в утре  :D.
Момичета аз да питам нещо откакто започнаха да никнат кучешките зъби апетита на Андрея намаля възможно ли е да е свързано със зъбоникненето или просто си е някакъв период. Само се моля да не става злояда.
Според мен е възможно.Имам си една дружка на която детенцето винаги отказва да яде когато никнат зъби-независимо кои.После всичко си идва на мястото.

*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2010, 22:50:55 pm »
Привет и от нас! Тук е към 2-3 градуса. Тази седмица се очаква и сняг. Вчера щях да излизам по някое време с малкия, но като видях какъв студ е и пратих баща му.  :lol:  Следобяд излязох и аз с него. Видях една приятелка, която ми се смееше, че е много опакован. А дори не знаеше, че е и с чорапогащник.
Вчера за пръв път излизахме двамата с мъжа ми, а една приятелка и гаджето й наглеждаха дребното. Баща му го сложил да спи и 15 минути след като излязъл и дребният писнал. И цяла вечер момичето го носило на ръце, за да спи. Когато се прибрал мъжът ми, нашият си спял в ръцете на моята приятелка, която дремела на дивана. Така завърши първото ни общо и за момента последно излизане. Мъжът ми отказва да ни няма и двамата повече. Не знам дали ние не правим нещо както трябва или просто малкият не е свикнал да ни няма.

Жасмин
, много хубава работа ми свърши чувалът на количката миналата година. С това чудо сме излизали и на -10, -15 градуса. Опаковаш го хубаво. Обличаш му едно дебело яке и слагаш дебела шапка. И е готов. Но още не е толкова студено.

цветенце, да оздравяват бързо и двамата!


Хубава седмица и да не боледуват нито децата, нито вие!
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 23:44:25 pm от blue_sky »

*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2010, 10:05:02 am »
Грако, Боби който се слави с много добър апетит, когато излизаха кътниците почти спираше да яде. Аз и по това разбирах, че никнат зъби  :lol:

И аз съм вкъщи с детето - лоша кашлица, хрема  :? Пие аугментин, докато чакаме посявката. Гърлото му било много зле, а аз като гледам хремата и от там ще изникне нещо.
А, на него много му се ходи на градина. Всички лекарства изпива само и само да оздравее :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2010, 10:09:14 am »
Привет и от нас!

Цветенце да оздравяват дечицата! Да няма други болни, че ... аман!

Искам да споделя какво става в нашата ДГ и моля за съвет, ако някой е имал подобен проблем:
Докато бяхме болни, в нашата група са обявили карантина. Вече 4то дете е болно от варицела и не се знае още колко ще се разболеят. Понеже не сме контактни, трябва да я заведа в други групи. В тях няма места, майките се молят да им вземат децата, по 1 час обикалят от група на група докато някоя учителка склони! 8O Водят ги да спят където има място. Отношението към нашите деца е повече от пренебрежително, все едно са някакви натрапници! Повечето майки се оплакват, но никой не предприема нищо, защото нямат избор.
Аз изобщо не пуснах Вики, но... вече отсъстваме повече от месец. А докога никой не знае. Тя ходеше с голямо желание, дългото отсъствие не знам как ще и се отрази. Притеснявам се да не ми правят и проблем после в градината.  :?
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2010, 10:12:00 am »
Яна, кофти ситуация. Не знам какво да те посъветвам, защо не говориш с директорката?
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2010, 10:28:07 am »
yana-v, не е изобщо работа на родителите да ходят да се молят на учителките. Като не искат детето в групата, направо да ти кажат в коя група да отидете. Както виждам, не са го направили, следователно отиваш при дитекторката или й звъниш и питаш в коя група да заведеш детето. Този вид ре-организация на дейността на градината е нейно задължение. Случвало ми се е с моите деца и в яслата, и в градината - винаги още на вратата са ми казвали в коя група да заведа моето дете, което не е било контактно + до кога се очаква да приключи карантината.

а аз да попитам, някой виждал ли шейна която да става за две деца :oops:
Стефунка, http://www.onlinetrading.bg/product/sheina-double-race.html. Пратих вчера запитване до каква възраст/кг е подходяща, ама като гледам става и за вас, и за нас. Малко е скъпа, ама те от миналата година ми мрънкат за шейна за двамата...

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2010, 10:43:33 am »
След това я взимам при нас в леглото. Тази нощ например ми се будеше много често гладна и я слагам на гърдата да яде и откъртвам.

Раши, Никол при теб на спалнята ли спи ?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2010, 11:02:53 am »
Благодаря момичета!!!
Директорката естествено е в отпуска, та мишките правят каквото си искат! :x Срок не могат да кажат, защото всеки ден окапва по още едно дете и се удължава карантината.
Едно съседче от нашата група го пуснаха миналата седмица. В петък майката го намира само по тениска, не можали да му намерят блузата  8O щото не бил от нея група! 8O Ами още вечерта детенце беше болно!
Чувам организират вече коледните празници, ама само за децата от техните групи! 
Нашите не е ясно дали изобщо ще празнуват! Леко съм бясна, ще почакам обаче да се върне директорката и ще имаме среща! 
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2010, 11:32:13 am »
yana-v, даже да е в отпуск директорката, има заместващ я. Намери кой е и се разбери за разпределенията по групи.

За празниците, не се коси излишно. Говори с вашите си учителки - те ако искат да организират празник, ще го направят, даже карантината да свърши седмица преди Коледа. В яслата на нас ни раздаваха текстове на стихчета и си копирахме песнички от таблото, ние си ги учехме с децата. И после им трябваха 2-3 дни, за да се стиковат в самата група.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2010, 11:44:51 am »
Стефунка, много те обичам, нали знаеш :D :D :D
а дали може да се види в някой магазин на живо?
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2010, 11:52:04 am »
Стефи -  в спорт депо. Вие в София май цели 3 имахте.
И аз харесах много единичната. Ще отида да я видя.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2010, 12:46:02 pm »
Лиде, какво стана в ДГ?
По добре е. Говорихме заедно с госпожата вчера сутринта. Както казах, тя е добра жена и аз много я харесвам, защото си изпълнява работата с голямо желание, но на моменти и идва в повече и тя вече си е на годинки. Разбра добре какво е направила и се опита тактично да се измъкне, че тя си била така от понеделника, но мисля че след 20 мин лекции и стана ясно. Аз тон не повишавам, това се случва изключително рядко и мисля, че жената ме разбра. Вчера я оставих в градината, след като поговорихме малката се успокой от части и сама си влезе. На обяд звъннах и вече спеше.
Още е силно притеснена, но си ходи на градина. Вчера госпожата е седнала на нейното креватче да им чете приказка и са заспали страшно бързо и тя включително. Сутринта пак плачеше и беше притеснена, на сила не съм я карала да ходи, тя си иска при дечицата, но взехме две книжки и влязоха с госпожата да четат вътре. Заекването почти изчезна, по съвет на Пердето съм предупредила да се правят, че не забелязват и мисля, че ще отшуми. Ако ли не, ще направим консултация с детски психолог. Само не мога да хвана кресливата лелка... в дън земя изчезна тая жена.., но ще дойде и този ден.

jasmin_veni Мони я изкарвах на въздух почти всеки ден. Като изключим дъжда, времето е сравнително топло. Не се притеснявай. По скоро съм избягвала местата с повече хора през зимните месеци и на баби дядовци и т.н. съм им обяснявала, че детето без чоропогащник няма да измръзне, но като ги боли гърлото и го погушкат бършейки носа си ще се разболее. Те идваха сополиви и ми обясняваха как трябва да я обличам и да не я изкарвам навън в студа. :)


yana-v пробвай да намериш телефон на директорката. В крайна сметка неконтактни са били 2-3-4 деца които са били болни, не 34. Ако трябва ще преместят легълце. Как така, ще се молят майките по групите, това е безобразно.

И благодаря за идеята с двуместната шейна. :) При нас децата на улицата са много и се събират. Племенника като дойде също стават двама. Миналата година имаше малко разправии и се изчакваха с шейната, но тази, ще им взема двойна. И съседката търсеше точно такава, тя има две момченца. Мисля, че ще пада голяма игра в снега.
 
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 13:17:13 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #30 -: Ноември 23, 2010, 13:59:39 pm »
Здравейте,като чета преживяванията на Лидия в градината,се замислям,че и при нас скоро ще има проблеми.Към днешна дата децата в групата са 31,разбира се за момента не всички са на линия но около 27 си има редовно.Госпожите са настръхнали,децата също и всичко е заради една камара протежета,които атакуват директорката да бъдат приети децата им.Скоро имахме родителска среща и аз попитах,къде в края на крайщата са моите права и тези на детето ми да се ограничи приема до този който е приет за нормален не повече от 25 деца и никой не ми отговори,всеки вдигаше ръмена.В края на крайщата и аз и съпругът ми сме висяли на опашки в първия работен ден на годината още от 3ч сутринта за да си запишем детето и сега се появяват някакви си там голямата работа и те ще си записват децата без ред,което пък влияе на моето дете, и излиза,че го пращам в джунгла не в градина.Взимам я изнервена,уморена,просто не се наспива на обед а причината не е,че не спи просто докато кротнат толкова много деца половината време за сън минава.Иначе,госпожите и лелята са страхотни,много ги харесвам,но и те са безсилни,даже в момента има следния казус.На поредното дете записано над лимита в групата,госпожите са се противопоставили категорично,но това дете е син на треньора по футбол на сина на една госпожа от по-голяма група,и на нея и било неудобно да откаже на треньора на сина и и сега го гледа в неината група но по-списък е в нашата и рано или късно ще дойде в групата.Въобще да се смее ли човек да плаче ли.
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 14:03:07 pm от Delica »
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #31 -: Ноември 23, 2010, 14:29:04 pm »
Цоп.
Много сте ми залипсвали...все не ми оставаше време да си наваксам с темите, но сега ще се съюзим със зимата и ще си отделим повече време за зачатски занимавки :)
Ще се ориентирам в обстановката и ще драсна някой друг коментар ;)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #32 -: Ноември 23, 2010, 14:48:11 pm »
Стефи -  в спорт депо. Вие в София май цели 3 имахте.
И аз харесах много единичната. Ще отида да я видя.

И аз и аз  :) Кроки къде може да се види във Варна
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2010, 15:05:50 pm »
Грако, Спорт Депо има в Палах Центъра /ХЕИ/
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2010, 15:07:16 pm »
Като си говорим за превозни средства, отдавна съм хвърлила око на такова приспособление за колело:
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.images&item_id=15701076#1
Събира до две деца до 50 кг. В Естония придвижването с колелета е обичайно явление, както и да имаш 2-3 деца :wink: Та, мечтая си един ден и аз да използвам такова нещо :)

Лисе, нали търсеше по-лек вариант за лятото за тризнаците? Ето ти идея :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #35 -: Ноември 23, 2010, 15:21:12 pm »
Ето я и новата придобивка на утрешната именячка. Много и хареса и се настани в нея веднага. Сега ни остава да чакаме снега!!!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2010, 15:50:20 pm »
Ултра, вчера покрай мен минаха мъж и жена с колелета и с такива ремаркенца! :) Всеки дърпаше по едно с един барбарон вътре. Едното беше сложено с кошница за кола и беше на месеци! Бяха голяма атракция! 
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2010, 16:15:57 pm »
Да, тези единичните са доста разпространени, аз на двойно съм хвърлила око ;)
Това допълнение към колело за по-големи деца също много ми харесва, ще ме извините, че снимката е неясна, ама е много идейно. Семейството беше тръгнало на обиколка из прибалтийските страни, бяха с две колелета, зад таткото беше голямото момче в тандем, а зад майката бебето на обикновена бебешка седалка за колело.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2010, 19:25:31 pm »
Здравейте!! Аз се чудя защо никой не пише в предишната тема, а то било вторник бееее  :x  :lol:
Ние Мая я къпем към 20:30, в дните, когато я къпем де, понякога съм толкоз каталясала, че ги редуваме: или къпем Момчил, или къпем Мая. Рядко и двамата в един ден... След банята следва кърмене, Мая обикновено заспива на гърда - до към 23ч е заспала и нощем не зная кога се буди, защото аз спя на дивана в хола с нея и само я придърпвам за хранене и пак заспиваме. Да чукна на дърво, до сега не сме имали безсънни нощи  :oops:
Вени, ние излизаме всеки ден, стига да не вали дъжд, защото ми е малкотрудно да удържам баткото към локвите. Космонавт не слагам все още - говоря за дебелите, шушлякови космонавти. Обличам на девойката едно цяло гащеризонче, което имитира мечешка кожа или нещо подобно. Космонавта го свързвам със сняг и още не му е дошъл реда.
Спокойна седмица от нас!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2010, 19:59:32 pm »
ние се върнахме от консултация  :lol: 7860 гр., 69 см  8) Каза сутрин да закусва попара със сирене и масло и гореща вода/чай. Може и с бисквитки.
Рано е за попара, кимнах, казах, че жълтък другия месец, а за този съм предвидила глутен. Чудя се дали по схемата овес-ръж-ечемик-пшеница или с Плазмон.

Биха ни последната ваксина - хепатитната :) няма повечееее и Ники е много хепи от този факт :)
Дианка и ние го взимаме при нас за кърмене. Аз давам цица и заспивам,след час го връщам в кревата му.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2010, 21:12:08 pm »
ми то като ше даваш глутен, какво те спира от попарата
все тая, дали ще му даваш хляб или ще го париш с вода  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2010, 21:25:35 pm »
Вени, много му е рано за глутен, изчакай поне 9м. да навърши, и за жълтък му е малко раничко към 7-8м. навършени поне. Не ми се обиждай, съвсем приятелски ти казвам, но много бързаш, няма за къде, давай му сега плодове и зеленчици на момченцето и си го кърми на воля. :)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2010, 22:05:40 pm »
За глутен, моя приятелка цитира последните изследвания, според които глутен трябва да се въведе между 6 и 8 ми месец, тъй като се счита, че когато организма е по-малък, съответно по-малко количество дневно ще поеме и риска от алергия е по-малък. Един вид, че ако се дава по малко след навършване на 6ти месец, тъй като бебешкия организъм е по-гъвкав и с по-малко неща захранен на този етап, по-лесно ще приеме глутена. Ще я помоля да ми го прати, за да го постна тук.
Пак според това изследване, късното въвеждане след 9ти месец е също опасно, от гледна точка алергизиране. За жълтък ще изчакам поне месец.
Не се обиждам, нали затова споделям :)

mini  за попарата се чудя как се прави, вкусна ли е, защо точно с краве масло - не е ли тежко?

Ето, намерих нещо : http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/
[/url][/url]
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #43 -: Ноември 23, 2010, 22:25:06 pm »
Захранването на 6 или 9м. е едно и също, т.е. става по един и същи начин - по малко. Аз това твърдение не го разбрах, че на 6м. детето яде по-малки количества и съответно и глутена е по-малко. Като е на 9 или 10м. детето не означава че една сутрин му тикваш баничката в ръката му и то я изяжда, като продължаваш този вид закуска всяка сутрин, например :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2010, 23:19:49 pm »
Жасмин, не уцели човека
моите деца са сигурно единствените в България, които не са яли попара, щото майка им инат  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #45 -: Ноември 23, 2010, 23:36:29 pm »
Жасмин, не уцели човека
моите деца са сигурно единствените в България, които не са яли попара, щото майка им инат  :D
ааа, и мойто, и мойто. щот майка му - мързел, мразещ попара.  :lol:
Вени, аз захраних на 8 навършени месеца. започнах както ти е казала Стефи - плодове, зеленчуци. моето чаве видеше ли лъжица и надаваше вой.. та направо му давах парченца да ги дъвче. след като въведох първите плодове и зеленчуци, дадох ориз, елда, и то докато ги вкарам и тия манджи в менюто, мина месец, започна зъбоникнене и глутена беше директно вкаран под формата на сухи корички хляб за чешане на венците - не знам може би към 10-ти месец, с първите зъби. След това за закуска - каша- оризова и т.н.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #46 -: Ноември 23, 2010, 23:50:41 pm »
и аз не съм правила попара никога.Един път Жоро пробва това чудо ,че бяхме на гости в кумата и нейното хлапе си похапва всеки ден,но Жоро никак не я хареса(аз също никога не съм обичана наквасен хляб нито в попара ,нито под какъвто и да е друг начин).
 След разказа на Мишето за подстригано Митаче, Жорето също беше заведено на фризьор.Добре се представи детето и сега ми е един хубааав. :DМного ми беше странно,че си спомня къде в салона има играчки( дивана се повдига и отдолу жената държи разни дребни играчки).Ние сме го водили в този салон април 2009г. 8O,тогава даже не можеше да говори,а сега отиде там и каза,че искал да види играчките,даже жената му подари едно животинче.

Ани и в Белгия много ги използваха тези приспособления.В България обаче ми се струва направо опасно да си возя детето така,освен в някой парк примерно.

 Днес мъжът ми като е взел детето ,видял кола забита в оградата на градината.Направо е разбил бетона и половината кола била в двора ,нямало и никакви следи от спирачен път.С каква скорост трябва да е карал този в малката квартална уличка,че да успее да срине бетонна ограда,не знам.Само като си помисля ,какво е можело да стане ако са минавали в този момент родители с децата си. :(
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2010, 23:59:53 pm »
пфу, жалко
тъкмо реших, че има нещо в което сме уникални ...
уви  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2010, 00:19:24 am »
мини, не се бой! Ти си уникална. В много неща.  :wink:

И моят син не си пада по наквасения хляб, та попара и не съм опитвала. Ако е в супа, трябва да сложа достатъчно хляб и зеленчуци и да я намачкам на пюре.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #49 -: Ноември 24, 2010, 07:50:45 am »
И ние в кюпа на неялите попара. Не го ям това и не се и сещам да и направя. Айде с мляко като дете някак съм преглъщала, ама тази с вода и чай още си спомням как подскачах само като я видя и драсвах на вън  :lol:. Знаете ли кой ми е най-отвратния спомен от градината. Нишестето с вода дето мърдаше като желе и грис. Още е в кошмарите ми  :x. А без да се изяде не ставахме...
То и мойто не е нормално, защото не ям спанак, коприва, застройки, нишестета(само бисквитена торта с нишесте ям) манджи разни там също много не харесвам, заешко, козе, агнешко, телешко. И по този начин лишавам и детето си от тези неща. Гледам в градината наваксват със спанака и копривата, заек баба и и носи като сготви и така. Гледам уж да компенсирам. Мъжа ми е като мене, преживява факта с удоволствие  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #50 -: Ноември 24, 2010, 08:26:06 am »
Моето дете до преди няколко месеца, при вида на попарата повръщаше  :wink:
Един ден обаче /това през това лято/ ми каза "мамо искам да ям попара" с учуда подминах това и направих друга закуска, а туй се занаинати и от тогава любимата му закуска е попара. Същото беше и с макаронините изделя. Сега ако може ще редуваме само попара, макарони и бухти/мекци ... но аз не се подавам лесно все още и прилъгвам с разнообразие уж.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2010, 11:37:31 am »
значи не само аз съм мразела попарата. зПо-нататък ще пробвам, но съм скептична, Ники обича чистите пюрета, затова едва ли ще иска бъркоч.
Лиде, аз от ДГ мразя мляко с ориз и пиле фрикасе :?

Как да подстрижа бебе? Много му е израстнала косата и скоро ще изглежда на Маугли?
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #52 -: Ноември 24, 2010, 12:21:58 pm »
Как да подстрижа бебе? Много му е израстнала косата и скоро ще изглежда на Маугли?

Знаеш ли, като Маугли са най-очарователни. :)  На 6 месеца Мони нямаше коса  :lol:
Моята питанка тогава беше дали това мъхче отгоре и изобщо може да се нарече коса  :)

Перде и аз съм стояла по 5 минути изумена, като си поиска кожичката на пилето, като си поиска чесъна в таратора или си изяде малкото сланинка от паржолата. Така де, искаше да изяде храната на котето  :)(когато имахме коте). Тогава взех да се светкам, че детето си има вкус и желания и те не съвпадат с моите.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #53 -: Ноември 24, 2010, 13:06:16 pm »
jasmin_veni, за подстригването - слагаш бебчето да седне у някой друг възрастен, а ти твориш в ножицата. Аз не съм хич сръчна, но с бебешкото подстригване се справях. Или пък отивате на фризьор, но питай в салона за някой, който е работил с деца и си запиши час за някоя делнична сутрин - тогава има много малко хора и току-що е проветрено, така че не мирише толкова на вредности.

Моите деца пък обичат попара - ядат може би веднъж в месеца, но си я харесват, с чай от мащерка, бран от дядо и хъскито му, и с мед от пчеличките на дядо. Всъщност попара и баница са единствените начини Димана на вкуси сирене, иначе хич не й се нрави. А пък аз като дете страшно обичах попара с прясно мляко и мед.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2010, 13:19:55 pm »
Жаси, аз на вашата възраст, че и по-рано може би, водих Симона на фризьор - вярно, че са няколко косъма и може да се свърши и у дома от мама и някой асистиращ, както е описала Мармотчето, но аз се чувствах неуверено да подхвана ножица около главата на бебе, притеснявах се да не я нараня, а фризьорът все пак би трябвало да притежава опит с деца, както и повече сръчност :)
Вярно, че като Маугли са безкрайно очарователни, но Симона имаше наистина много и гъста коса и на тази възраст вече й влизаше в очите, а и отзад й беше пораснала много и неравномерно и не стоеше никак хубаво. Тя и сега е чест посетител при фризьора - моето момиченце явно никога няма да го видя с опашки, фибички, диадемки и други сладки нещица, косата й е твърда и остра - като телена четка почти :lol: не подлежи на никакво сресване - аз я сресвам, а след 15 минути няма и помен, че съм го правила и си ходим рошави, с прическа като разплетена дамаджана, затова и по често я постригвам, че поне фризьорът да вкара някакъв ред. Като имаха празник в ДГ бяха предупредили всички да ги облечем с по-официални дрешки, а нас специално - да я и посрешим :lol:
Младежът и той е с коса, ама не чак толкова като каката. Лятото го постригахме с машинка, по-висок номер приставка и май за момченцата това е най-лесният вариант, но пак трябва да го извършва някой, който е боравил и преди.
« Последна редакция: Ноември 24, 2010, 14:48:08 pm от tzvetenze »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #55 -: Ноември 24, 2010, 14:22:16 pm »
Мини, и моите не искаха да ядат попара, а Мила така ме изгледа на първия опит, че се засрамих и не повторих. Само дето не ми я изплю детето в лицето тая попара :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #56 -: Ноември 24, 2010, 14:29:24 pm »
Раши, Никол при теб на спалнята ли спи ?

Да, Раиска, през повечето време е при нас. Има много силно колики, а и изпада в истерия като я сложа в кошарата. Всяка вечер след къпане, хранене и рев, заспива на гърдата и я слагам в кошарата. Буди се след 20-30-40 минути с рев и изпада в истерия. Обикновено се събужда от пръцкане или превивайки се т.е. пустите газове я мъчат. Ако пак я приспя и я сложа в кошарата това будене, реване и хранене продължава до сутринта и си стоя будна общо взето цяла нощ. Единственият начин да заспи и да спи по-дълго е да е в леглото между нас. Като се разплаче давам гърдата, хапва и заспива обратно.
През деня спи в шезлонг при мен в хола и там няма проблем т.е. това пак ми дава основание да мисля, че не иска да лежи в кошарата, понеже вечер има колики и я боли. Надявам се, като преминат да успея да я приуча да спи в кошарата.

Усмихнат ден на всички и здравички дечица! :)


Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #57 -: Ноември 24, 2010, 14:37:05 pm »
Раши, аз си мисля, че проблемът с кошарата идва от позата - и мен, като ме боли корем, не искам да лежа изпъната по гръб. Като сложиш бебето в шезлонг, все пак е леко свитичко и като че ли по-лесно става акането. Но гушкането определено помага при колики - Бобо си спи през повечето време сам в леглото, но е имало тежки вечери, когато само спането с мен го е успокоявало. Правило ми е впечатление обаче, че трябва да го обърна леко на една страна, с коремчето към мен и тогава наистина бързо се успокоява. Което подкрепя теорията ми за позата в такива моменти...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #58 -: Ноември 24, 2010, 15:12:01 pm »
До третата си година моя младеж е подстригван у дома с машинка!
Сяда в баща си, както Мармотче е написала, и леля му го подстригва,
ако тя липсва аз съм резервен вариант.
Та мога или не и аз съм се правила на фризьор!
Калина е толкова ощетена към този момент от към коса,
че щом и поникнаха два косъма повече, веднага се дефинирахме полово-вързах кукуриго.
Иначе все викаха на Митака "Я какво хубаво братче си имаш!"  :lol:,
последния път като отминахме, явно размислил, ми каза-
"А не ,братче има Пламката, това е Калинчето".

За колики не помня Джам или Уайти бе първоизточника,
Господ здраве да им дава, сешоара бе мой пръв приятел с Калина.
При нея не бяха дълги като време, но много силни.
Поне три пъти е спасявал положението и заспиваше успокоена.

Попара, макарони и други видове теста не любя,
но на децата давам за разнообразие!
А и смятам за правилно те да изградят вкуса си, опитвайки!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2010, 15:31:14 pm »
за колики, Мая спи ето така, а като музикално оформление съм много доволна от тази прахосмукачка  :lol:  :lol:
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #60 -: Ноември 24, 2010, 15:32:40 pm »
Раши, белите шумове много успокояват. Аз и досега го приспивам с прахосмукачка или Car Cabin at the free way. Свалих ги от тук :http://babysleepnoise.com/
[/url][/url]
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #61 -: Ноември 24, 2010, 16:11:49 pm »
Мерси момичета :) Пускам и шум от вода, духам със сешоар, слагам затоплена възглавничка с черешови костилки, спи по коремче. Всичко помага, но няма закономерност кое кога. Пробвам по 100 неща докато помогне. Позата също е важна да. В кошарата е много изпъната, а като спи при нас хем е свитичка и коремчето и се опира в мен и се топли, хем и мирише на мама. Мисля, че затова иска при нас. Дано я отвикна лесно като минат коликите.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #62 -: Ноември 24, 2010, 16:46:24 pm »
Дано я отвикна лесно като минат коликите.
Аз още я "отвиквам"  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #63 -: Ноември 24, 2010, 18:11:48 pm »
И аз приспивах с прахосмукачка,а пък сешоара не действаше при нас.
За подстригването,първата прическа ни беше за първият рожден ден при фризьор,защото коса имаме в изобилие.Вдругиден ден сме за втори тур,че много се поти като спи.Направо все едно е къпан,хем толкова леко го обличам  и спим на 20 градуса :ask:

*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #64 -: Ноември 24, 2010, 21:28:13 pm »
Дано я отвикна лесно като минат коликите.
Аз още я "отвиквам"  :lol:

И аз,въпреки,че вече е на 10.Наскоро и казах,че един ден като се омъжи ще лягам между нея и мъжа и.Не мога да ви опиша погледа и.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #65 -: Ноември 24, 2010, 21:50:44 pm »
Раши, единственото друго, което ми хрумва да направиш е да си прегледаш ти какво ядеш- да не би от това да има повече колики. Йосиф беше на 40 дни когато се натъпках с торта по случай тържеството- горкото му коремче направо се взриви!Иначе, търпение му е майката, затопляне и гушкане- после ще се възпитавате!(Все едно ние сме успели- още си се гушкаме по цяла нощ !)

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #66 -: Ноември 24, 2010, 23:54:54 pm »
Момичета, мернах магазин Джъмбо в петното около Бриколаж /Люлин/ по пътя за Божурище. Дали работи вече, или все още го строят?
Имам и още един въпрос :). Моя съседка ми разказа,че в детската градина на сина й им раздали контейнерчета за фекална проба, обяснили са че е проверка от ХЕИ. Съмнително ми е проверката да е рутинна, точно по това време?? Все пак има ли такава практика?
Успешна и весела седмица на всички до края!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #67 -: Ноември 25, 2010, 08:16:30 am »
Добро утро!
Да ви е усмихнат и слънчев деня!
Мама Мийя, на нас в яслата са ни взимали такава проба от ХЕИ някъде половин година след като тръгнахме. Мисля, че е практика. А аз имам спомен, че и на нас са ни взимали като ходих на градина.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #68 -: Ноември 25, 2010, 08:31:06 am »
Момичета, мернах магазин Джъмбо в петното около Бриколаж /Люлин/ по пътя за Божурище. Дали работи вече, или все още го строят?

Мирко работи, но за да съм 100% сигурна, ще питам един приятел и ще ти звънна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #69 -: Ноември 25, 2010, 11:36:46 am »
Момичета, мернах магазин Джъмбо в петното около Бриколаж /Люлин/ по пътя за Божурище. Дали работи вече, или все още го строят?

Мирко работи, но за да съм 100% сигурна, ще питам един приятел и ще ти звънна!

Мъжо работи наблизо - отворен е и чака майки с колички :)
[/url][/url]
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #70 -: Ноември 25, 2010, 13:21:41 pm »
Раши, единственото друго, което ми хрумва да направиш е да си прегледаш ти какво ядеш- да не би от това да има повече колики. Йосиф беше на 40 дни когато се натъпках с торта по случай тържеството- горкото му коремче направо се взриви!Иначе, търпение му е майката, затопляне и гушкане- после ще се възпитавате!(Все едно ние сме успели- още си се гушкаме по цяла нощ !)

Мерси, Инке! :) Много внимавам какво ям, за да няма бебка колики. Но, май си ги има въреки това. Пия и лактогонен чай, който не ми действа лактогонно, но понеже е копър и анасон, се надявам чрез кърмата да попада и в бебето.

Успешен ден, майчета!


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #71 -: Ноември 25, 2010, 15:29:08 pm »
 :lol: Дианка страшно ми хареса схемата ти !

Раши, щом помага - това е  :) . Дара, да чукна на дърво, няма колики. 2-3 пъти се е случвало и сешоара ни помогна. Мен ме е страх да я взимам при мен. Мъжа ми много се върти и между нас е абсурд...спала съм с нея като я държа от външната страна и я гушкам. Та "спала" е силно казано...изобщо не ми е спокойно.

Ние вчера бяхме на ортопед. Не е нито зле нито добре - има "умерено изразена двустранна дисплазия". Сега правим гимнастика  :)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #72 -: Ноември 25, 2010, 17:08:44 pm »
Ние вчера бяхме на ортопед. Не е нито зле нито добре - има "умерено изразена двустранна дисплазия". Сега правим гимнастика  :)

Защо толкова рано на ортопед бре, Раиска? На мен ми казаха около 3ти месец.


Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #73 -: Ноември 25, 2010, 17:15:39 pm »
Ние вчера бяхме на ортопед. Не е нито зле нито добре - има "умерено изразена двустранна дисплазия". Сега правим гимнастика  :)

Защо толкова рано на ортопед бре, Раиска? На мен ми казаха около 3ти месец.
Хм, на мен ми казаха 2-ри ш 6-ти месец.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #74 -: Ноември 25, 2010, 17:19:00 pm »
Рано се води детето на ортопед (до 2м.), именно за да се види ако има дисплазия да се реагира на време, защото когато се открие рано се коригира със специални гащи, колани и т.н.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #75 -: Ноември 25, 2010, 17:48:59 pm »
Мерси Стефи:) Ще я водя моята Никол тогава по-раничко.

Онзи ден и биха ваксината за Хепатит Б и я мериха. За първия месец е наддала 1,1 кг., което ми се струва идеално за кърмено бебе. Като видя пъпчиците по бузките, докторката забрани целуването абсолютно. Аз също го бях забранила, но свеки не се интересуваше и я мляскаше. Сега вече има и лекарска забрана и видя ли я да я целуне, ще я помета. ;) Аз също не я целувам за момента, поне докато минат пъпките.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #76 -: Ноември 25, 2010, 18:25:59 pm »
не е съвсем от целуването, може да е изчистване от хормоните  :) моята Стефания и тя ги имаше доста, точно около 35-40 я ден излязоха
и аз съм ги водила двумесечни на ортопед, после казаха профилактичен на 6 и на годинка и половина, но признавам не съм ги водила, защото още на първия и при двете нямаше нищо притеснително  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #77 -: Ноември 25, 2010, 19:18:00 pm »
Водила съм Стилияна на 2 мес и после 6 мес на ортопед. Според мен е важно да се заведе при добър такъв, защото повечето препоръчват "профилактично" ортопедични гащички.
Пъпчиците може да са и от претопляне.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #78 -: Ноември 25, 2010, 20:23:49 pm »
При нас лелята на мъжа е педиатър и тя се занимава с всичко. Много ми е удобно защото идва до вкъщи, за ваксини, прегледи...Тя каза че е добре да отидем профилактично между 40 дни и 2 месеца. Бяхме при д-р Кехайов, доста подробен и мил ми се стори. Сега ще правим гимнастика тип "жабка" , каза също да купим кенгуро и да я нося. Та по този повод ако някой може да препоръча хубаво кенгуро - ще съм благодарна. След 3 месеца пак сме на преглед, ако не се е оправила - ще й сложат някакви колани. Но аз вярвам, че ще се разминем . :)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #79 -: Ноември 25, 2010, 20:30:39 pm »
Аз пък го водих на ортопед на 2м. и после ми казаха като проходи стабилно-та на годинка пак го заведох.Освен нормалното плоскостъпие за което ми препоръчаха ходене предимно бос друго обезпокоително нямаше.

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #80 -: Ноември 25, 2010, 21:35:12 pm »
Раиса,
горещо ти препоръчвам кенгуруто на Jane. Аз сглупих и си взех на Chicco, но се оказа,че освен, че е до 9кг. има и много гаден недостатък- по-твърдата част, която поддържа главичката на по-малко бебе, докато се носи с лице към родителя, когато го обърнеш му пречи на муцунката. На Хане се прегъва и закопчава с едно копче, а и го дават до 13кг. Слинг няма ли да помогне?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #81 -: Ноември 25, 2010, 21:55:19 pm »
Кенгуру на бебе комфорт, препоръчвам с две ръце. Вярно че нашето е модел от преди 4г., но предполагам че сега са още по-добри. Скъпички са, но са много удобни и супер здрави, моето изгледа 5 бебета и все едно е ново :)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #82 -: Ноември 25, 2010, 23:02:54 pm »
Когато бях бременна с Тошко и ходих на училище за бъдещи родители имахме лекция от ортопед. Прикачвам я , ако някой му е интересно. Там той ни обясни кога точно трябва да се води детето на ортопед и защо. Първи преглед - до 1 вия месец, втори преглед- на 5 ия месец, трети преглед- на 2 годинки. Аз да си призная, че заведох Тодор на един месец, на пет не можах, и сега ще го водя на две годинки. При същия лекар, който ни беше на лекциите.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #83 -: Ноември 26, 2010, 10:45:29 am »
Аз бях мнооого навита за слинг, ноцената ме попари леко. Исках такъв с халки, че съм вързана в ръцете и няма да успея да се справя със слинг-шал. Сега имам назаем кенгуру и като трябва да нося Ники вътре после ме боли гърба. Но това е сега - той си е почти 8 кх.
Лятото обаче с това кенгуру летях до Вн и обратно - детето спа, аз бях спокойна и летяхме спокойно. Моето е "Ян Бибиян" и е изцяло мекичко.

Тази нощ Дробчо спа много зле и ние така. Сутринта му дадох Дентокинт, та видяхме два часа сън. След което се събудих от як шамар - това малкото такъв ми извъртя, че ми смаза устната в зъбите. Откъде толкова сила се чудя?
[/url][/url]
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #84 -: Ноември 26, 2010, 10:50:54 am »
Аз с две ръце препоръчвам слинг - това е най-естествения начин за носене на бебето. Димана израстна в слинг-шал, съжалявам, че не се бях сетила за това с Дани.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #85 -: Ноември 26, 2010, 11:22:00 am »
И аз имах слинг, но го ползвах до към 5-6 месец, защото после много взе да тежи, а с връзването на гърба не се справях особено успешно.  :oops:
Баща му си купи самар и го носеше понякога в него, но за мен е твърде тежък.

Моят син малко е настинал и от няколко дена е голям мрън през нощта, но хубавото е, че вече почти му мина.  :D

Днес си имаме малко снежец. Поръчах на баща му да направи хубави зимни снимки на детето, че да има за календарите на родата.  :wink:

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #86 -: Ноември 26, 2010, 11:44:29 am »
А ние си имаме мноооооооооооого сняг :lol: Забавата е страхотна! Най-голямото предимство е, че стигаме за отрицателно време до детската градина с шейната.

Слингът с халки и на мен ми беше много удобен, изобщо не съм имала болки в гърба след продължително носене. Беше малък размер обаче и след 6-ти месец не можех да го ползвам. Сега, когато се събират пари в работата на мъжа ми за подарък за новородено, винаги предлагам слинг и всички майки са доволни :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #87 -: Ноември 26, 2010, 11:51:21 am »
Аз си купих "Dee Dee" слинг, с халки...и ми се струва адски неудобно. И е малък...и едно на криво стои бебето.. Като сложа сладкиша плата го захлупва и тя започва да реве...абе цирк. Прецаках се с този измислен слинг, трябваше най-обикновен да взема. Но тъй като платих вече 73 лв не ми се дават още...Трябва ни кенгуро за да й държи краката отворени. Не ми се занимава да я овръзвам с шал.

Четох вчера за кенгурата, разбира се попаднах в бг мама...там има всичко! кола да си търсиш гугъла там ще те прати  :lol: Та там всеки си хвали неговото  :)

Разбрах че бебе комфорт е добро, видях го и на Джейн че го хвалят, но най-много някаква фирма  baby bjorn . Разгледах моделите, имаше много симпатични, но къде мога да намеря такова нещо...тъмна Индия. Написах им мейл, пък да видим дали ще отговорят скоро.

Днес ще отида до Малечко на Околовръза, че ми е близо, да видя там какво предлагат.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #88 -: Ноември 26, 2010, 12:56:58 pm »
Как се справяте с този шал. Аз имам чувството, че ще се вържем на възел  :lol:
На мен Чикото ми беше страшно удобно, точно защото е с подложка отпред и чудесно обхваща гръбчето и главичката. Друго не съм ползвала, може да има и по добър варянт разбира се.

Аз да се оплача. Преди два дни сложихме климатик и съседката вчера му удари голямо мрънкане, защото външното тяло е откъм тяхната страна, а до къщата и прозореца и има 15 метра и тя въпреки всичко цяла нощ не е могла да спи  8O. Много се учудих, защото е поставено под прозореца на банята ми и трябва да го отворя и да наостря слух, та да разбера дали работи в момента  8O. Явно жената има много развит слух или моя е повреден сериозно...
След това се появи свекърва ми, цялата се изринала, цяла нощ не спала. Предупредих я да отиде на лекар, че може да направи пристъп, обаче тя се изкъпала и намазала с крем здраве и решила, че случая ще приключи сам. Е приключи, в 12 през ноща ми звъннаха да ми кажат, че не може да говори и я тресе здраво. Казах и да тичат към исул и познайте, в последващите 20 минути не вдигнаха нито един телефон. Понеже мъжа ми беше пил 1 ракия, а с книжката си изкарва заплатата, в 12:30 през ноща се затътрих сама до ИСУЛ, нали там ги пратих и познайте кой ми се олензи вече поспаднал от отоците насреща  :x. Аз вече за тези години съм и свикнала и тяхната простотия ми е за добро утро и изобщо не ме впечатлява, но познайте как се почувства мъжа ми, като разбра, че брат му си е бил в апартамента и на позвъняванията които са 30 на брой на всеки от 4-те телефона не отговори нито веднъж. И то защото му каза, че той е пил и не може да шофира, притеснява се да пусне жена си сама посред нощ и те са на 5 минути от Исул с такси а ние на 25.
Незнам какво да правя, чесно. Той толкова ги обича и така вътрешно приема всичко. А те направо го съсипват. Обещала съм му да не се мешам и сам да се оправя със семейството си, но като го гледам, изобщо не се справя и вместо да ги оправи по скоро ще си докара някой инфаркт. Сутринта в 3 пък аз звънях на личния ми лекар, да си берем последствията. Вдигна кръвно и не знаеше къде се намира от нерви...Малко от "емоционалните" теми се получи, но не ми се пуска тема там а имах нужда малко да споделя.

И докато се опитвах да си отворя очите след няма и два часа сън, Моника със ставането ми каза, че вчера госпожата я е питала, какво съм казала аз за прословутия четвъртък. Естествено отговора е бил откровен: Мама каза, че ако ме заведете в яслата без нейно разрешение, ще ви направи всичките на балон..  :oops: Да реве ли или да се смее човек. Сутринта споделих по телефона, че чичо и е пуяк, дано не го отбележи и това  :lol:
 
ultra като каза сняг и се сещам за наближаващите празници. Искам и аз вече сняг, ски и шейна  :). Дано и при нас снежко пристигне скоро. И Мони е заредила ските до беседката и чака да ги пусне в действие :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2010, 13:08:48 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #89 -: Ноември 26, 2010, 13:09:23 pm »
 baby bjorn .

Мм, скъпотия голяма са тези артикули, виждала съм ги само в чужбински сайтове. Лично аз не бих финансирала, тъй като опасността бебето да се възпротиви на ползването е реална. Слинг човек може да си направи сам и без да има особени шивачески умения, но и при него въпросът е бебето на какво мнение е. Моето дете беше против!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2010, 13:26:51 pm »
baby bjorn .

Мм, скъпотия голяма са тези артикули, виждала съм ги само в чужбински сайтове. Лично аз не бих финансирала, тъй като опасността бебето да се възпротиви на ползването е реална. Слинг човек може да си направи сам и без да има особени шивачески умения, но и при него въпросът е бебето на какво мнение е. Моето дете беше против!
Абе те и да не са скъпотия в Малечко е такава цифромания...

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #91 -: Ноември 26, 2010, 13:31:51 pm »
Абсолютно, помня ги от времето на Константин Величков с цифромания и надменност /ммне, ние такива(евтинджоси)не продаваме :x/


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #92 -: Ноември 26, 2010, 16:30:30 pm »
Аз се обзаведох с Babasling от ибей (т.е. не на официалната цена  :wink: ), но доскоро беше абсурд да го ползвам - Бобо много ревеше, като се опитам да го сложа легнал вътре и изглеждаше супер сгънат. Но много майки се справят и го хвалят горещо. Сега момчето ми приема носенето в слинг, но го слагам някак поседнал и зяпа навън и към мен. Като гледам мамите, които носят слинг-шал, ми се струва, че това е по-удобния вариант. За кенгуро не мога да коментирам...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #93 -: Ноември 26, 2010, 16:51:30 pm »
Ние сме с кенгуро на baby bjorn . Много съм доволна. На Йоанка също и харесва и обича да спи в него. Сестра ми го е купила от Щатите втора употреба за 25 долара.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs948.snc4/74169_1222645782027_1705459245_434593_3344473_n.jpg
« Последна редакция: Ноември 26, 2010, 16:53:39 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #94 -: Ноември 26, 2010, 19:13:17 pm »
Ей, Карамелче страхотни сте  :D

В БГ няма магазин където мога да купя кенгуро на тази марка...поне аз не видях.
Иначе в ибея намерих и не ми се сториха ужасно скъпи. Харесах един за 70 $ и един за 90 $ . Обаче не ми се чака за доставка...Харесах в Малечко 2 броя на бебе комфорт. Единия е 132, а другия 192 лв. като визуално са еднакви, но единия има допълнителен ремък за гърба...Щом казвате че в Малечко е скъпо, ще разгледам и в други магазини.

http://malechkobaby.com/index.php?m=320&category=126&pc=118&lang=1
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #95 -: Ноември 27, 2010, 00:11:57 am »
Раиса, моето е такова с малки разлики, все пак е модел от преди 4г. и е бежово :) както писах по-горе, препоръчвам го, и за носещия и за носения е много удобно.
иначе и аз ползвах слинг шал, но много кратко време, защото когато бебето натежа, не ми беше удобно, но мисля че и аз не го връзвах много правилно. Най добре е ако можеш да вземеш от някой един слинг за временно ползване, за да пробваш.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #96 -: Ноември 27, 2010, 11:05:54 am »
Кенгуру на baby bjorn съм виждала в премаман на Тодор Александров, но наистина са доста скъпи (нещо около 200 лв ми се върти). Аз ползвах такова, заето ми от едни познати, удобно е и за детето, и за носещия, защото не натоварва гърба и кръста.
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #97 -: Ноември 27, 2010, 14:07:03 pm »
Ние имахме кенгуро на Чичко и съм го ползвала всичко на всичко 2-3 пъти за двете деца взети заедно. При това, а нарежа някоя друга краставица или да обеля картофи. Това, че са до 9 кг. според мен не е никакъв недостатък, защото от тези килограми нагоре натоварването за кръста е толкова голямо, че си е направо препоръчително да не се прекалява такава тежест.

Аз да си споделя голямата тревога с която вече втора седмица се мотаме по разни лаборатории. След двуседмично сополявене, реших да пусна носен секрет на Ники, тъй като така и така отивахме за контролни кръв и урина. Изолираха пневмококи  8O  Повторихме изследването, като сформирахме семейна групичка, за да установим кой е източникът. Мъжът ми и Вероника са чисти, при мен има някакви стрептококи, а пневмококите си останаха само у Ники. Поставени са му и трите дози Синфлорикс, при това, последната е от преди повече от половин година.
Та детето в момента няма никакви оплаквания, кашлици, сополи, педиатърката е твърдо решена да даваме антибиотик, а аз съм в шах и мат от тази ситуация.
Някой да се е сблъсквал с подобни казуси?
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #98 -: Ноември 28, 2010, 09:55:48 am »
Аз така инямах възможност да ползвам кенгуру, то ако ползвах трябваше да сложа едно отпред и едно отзад  :lol:
Преди малко имах сериозен разговор с Криси:
- Мамо...
-Да, мамо..
-Аз вече слушам
-Искаш подаръци ли?
-Да, кола.
-Трябва много да слушаш тогава
-Е, мамо, аз не много слушам, аз дете.

Срещу този довод нямаше какво да кажа  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #99 -: Ноември 28, 2010, 10:02:07 am »
Аничка, наличието на микроб в секрета обуславя категорично ползване на АБ по антибиограма. Иначе рискувате да заразите приятелчетата на Ники, а вие предполагам не искате това  :wink: Пък и всеки един вирус от тук нататък може да посъбуди спящата инфекция и да получи усложнение, така си го тълкувам аз
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #100 -: Ноември 28, 2010, 11:44:26 am »
Момичета, а от каква възраст може да се носи бебето в кенгуру и по колко време? Вчера ми подариха много красиво и удобно кенгуру на Мадъркеър и се чудя мога ли вече да нося Никол в него.

Благодаря ви!

Мими, много ти е сладко детенцето ей ;)


*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #101 -: Ноември 28, 2010, 12:44:42 pm »
Раши, можеш, носи го спокойно :)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #102 -: Ноември 28, 2010, 14:50:06 pm »
Мини, то е повече от ясно, че не искаме да има други заразени край нас, но каката е чиста, което значи, че носител може да е всяко от обкръжаващите ни деца. Именно това ме тревожи - ще излекуваме (дай Боже!) каквото има, после пак ще си играем със същите деца и така до безкрай... Че от всичките коки, точно най-гадните ни се  паднаха :(
Такива ми ти неделни, мрачно-дъждовни размисли ми се въртят из главата  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #103 -: Ноември 28, 2010, 15:43:03 pm »
Ами Ани, за съжаление не всички може да са изрядни майки.
без извинение има супер безотговорни родители, в понеделник Николай е чакал Стефания да се нахрани следобед и каза, че групата е като туберколозно отделение, всички деца освен Стефания са кашляли /тя до събота беше на АБ/. Резултата- от сряда е със бистър секрет, от петък вечер със сърбящи очи, а от днес с кашлица. Пак в понеделник един от бащите е оставил сина си с такава зверска кашлица- детето се е задъхвало по стълбите от кашлица, ама била "сега се появила". Друга майка, гордо заявява как сина й имал страхотен имунитет, а детето буха като дърт тютнджия и му тече сопола- ама то така се борело с вирусите. Такива ти ми градински изпълнения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #104 -: Ноември 28, 2010, 15:52:59 pm »
Чета,чета и не мога да проумея-какви са тези вашите детски градини,в които се допускат болни деца?Няма ли конрол сутрин на входа?При нас мед.сестра стои на входа на градината и проверява всяко дете,преди да го пусне вътре.Първо гледа косичката за въшки,после гърлото и носа и така.Аз не помня за 4 години в групата да е имало сополиво дете камо ли с кашлица.То и майките си го знаят и на никой не му минава през акъла да си заведе детето болно.Ако сестрата се усъмни в нещо връща детето при личния лекар,приема го обратно само срещу бележка,че е здраво.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #105 -: Ноември 28, 2010, 16:55:02 pm »
Къде е тази образцова детска градина???? 8O
Има ли още такива?
Идваме във вашата! :wink:
При нас при мед. сестра се ходи, само ако трябва да носим бележка, че сме отсъствали!
В градината са по 3 групи от 1-4 вкл в два корпуса, с две сестри. Идея нямам как точно може да стане такава проверка. Факт е, че нон стоп се водят болни деца и изкарваме максимум 3 дни здрави!
Сега като си е в къщи чак не мога да повярвам, че детето ми е толкова време здраво!   
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #106 -: Ноември 28, 2010, 18:56:51 pm »
Това с мед.сестра на входа вярно си е образцова градина. Дай Боже всеки му :) Факт е, че кашлящи и сополиви деца се водят масово. Край мен безотговорни майки с малки деца не мога да кажа, че има, дори напротив - всички вече клоним към графа хипохондрици  :D Та затова не знам яслата ли да обвинявам, кого ли... Дано поне антибиотикът помогне, че при всяко кихване или леко покашляне вече подскачам  :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #107 -: Ноември 28, 2010, 22:07:02 pm »
В нашата градина е с мед. сестра на входа. Така както описа Пими.
Когато обаче масово кашлят си затварят очите, защото ще им останат 3 дечица в група. Така го отнасят здравите три, но...това е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0