0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2010, 21:12:08 pm »
ми то като ше даваш глутен, какво те спира от попарата
все тая, дали ще му даваш хляб или ще го париш с вода  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2010, 21:25:35 pm »
Вени, много му е рано за глутен, изчакай поне 9м. да навърши, и за жълтък му е малко раничко към 7-8м. навършени поне. Не ми се обиждай, съвсем приятелски ти казвам, но много бързаш, няма за къде, давай му сега плодове и зеленчици на момченцето и си го кърми на воля. :)
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2010, 22:05:40 pm »
За глутен, моя приятелка цитира последните изследвания, според които глутен трябва да се въведе между 6 и 8 ми месец, тъй като се счита, че когато организма е по-малък, съответно по-малко количество дневно ще поеме и риска от алергия е по-малък. Един вид, че ако се дава по малко след навършване на 6ти месец, тъй като бебешкия организъм е по-гъвкав и с по-малко неща захранен на този етап, по-лесно ще приеме глутена. Ще я помоля да ми го прати, за да го постна тук.
Пак според това изследване, късното въвеждане след 9ти месец е също опасно, от гледна точка алергизиране. За жълтък ще изчакам поне месец.
Не се обиждам, нали затова споделям :)

mini  за попарата се чудя как се прави, вкусна ли е, защо точно с краве масло - не е ли тежко?

Ето, намерих нещо : http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/
[/url][/url]
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #43 -: Ноември 23, 2010, 22:25:06 pm »
Захранването на 6 или 9м. е едно и също, т.е. става по един и същи начин - по малко. Аз това твърдение не го разбрах, че на 6м. детето яде по-малки количества и съответно и глутена е по-малко. Като е на 9 или 10м. детето не означава че една сутрин му тикваш баничката в ръката му и то я изяжда, като продължаваш този вид закуска всяка сутрин, например :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2010, 23:19:49 pm »
Жасмин, не уцели човека
моите деца са сигурно единствените в България, които не са яли попара, щото майка им инат  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #45 -: Ноември 23, 2010, 23:36:29 pm »
Жасмин, не уцели човека
моите деца са сигурно единствените в България, които не са яли попара, щото майка им инат  :D
ааа, и мойто, и мойто. щот майка му - мързел, мразещ попара.  :lol:
Вени, аз захраних на 8 навършени месеца. започнах както ти е казала Стефи - плодове, зеленчуци. моето чаве видеше ли лъжица и надаваше вой.. та направо му давах парченца да ги дъвче. след като въведох първите плодове и зеленчуци, дадох ориз, елда, и то докато ги вкарам и тия манджи в менюто, мина месец, започна зъбоникнене и глутена беше директно вкаран под формата на сухи корички хляб за чешане на венците - не знам може би към 10-ти месец, с първите зъби. След това за закуска - каша- оризова и т.н.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #46 -: Ноември 23, 2010, 23:50:41 pm »
и аз не съм правила попара никога.Един път Жоро пробва това чудо ,че бяхме на гости в кумата и нейното хлапе си похапва всеки ден,но Жоро никак не я хареса(аз също никога не съм обичана наквасен хляб нито в попара ,нито под какъвто и да е друг начин).
 След разказа на Мишето за подстригано Митаче, Жорето също беше заведено на фризьор.Добре се представи детето и сега ми е един хубааав. :DМного ми беше странно,че си спомня къде в салона има играчки( дивана се повдига и отдолу жената държи разни дребни играчки).Ние сме го водили в този салон април 2009г. 8O,тогава даже не можеше да говори,а сега отиде там и каза,че искал да види играчките,даже жената му подари едно животинче.

Ани и в Белгия много ги използваха тези приспособления.В България обаче ми се струва направо опасно да си возя детето така,освен в някой парк примерно.

 Днес мъжът ми като е взел детето ,видял кола забита в оградата на градината.Направо е разбил бетона и половината кола била в двора ,нямало и никакви следи от спирачен път.С каква скорост трябва да е карал този в малката квартална уличка,че да успее да срине бетонна ограда,не знам.Само като си помисля ,какво е можело да стане ако са минавали в този момент родители с децата си. :(
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2010, 23:59:53 pm »
пфу, жалко
тъкмо реших, че има нещо в което сме уникални ...
уви  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2010, 00:19:24 am »
мини, не се бой! Ти си уникална. В много неща.  :wink:

И моят син не си пада по наквасения хляб, та попара и не съм опитвала. Ако е в супа, трябва да сложа достатъчно хляб и зеленчуци и да я намачкам на пюре.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #49 -: Ноември 24, 2010, 07:50:45 am »
И ние в кюпа на неялите попара. Не го ям това и не се и сещам да и направя. Айде с мляко като дете някак съм преглъщала, ама тази с вода и чай още си спомням как подскачах само като я видя и драсвах на вън  :lol:. Знаете ли кой ми е най-отвратния спомен от градината. Нишестето с вода дето мърдаше като желе и грис. Още е в кошмарите ми  :x. А без да се изяде не ставахме...
То и мойто не е нормално, защото не ям спанак, коприва, застройки, нишестета(само бисквитена торта с нишесте ям) манджи разни там също много не харесвам, заешко, козе, агнешко, телешко. И по този начин лишавам и детето си от тези неща. Гледам в градината наваксват със спанака и копривата, заек баба и и носи като сготви и така. Гледам уж да компенсирам. Мъжа ми е като мене, преживява факта с удоволствие  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #50 -: Ноември 24, 2010, 08:26:06 am »
Моето дете до преди няколко месеца, при вида на попарата повръщаше  :wink:
Един ден обаче /това през това лято/ ми каза "мамо искам да ям попара" с учуда подминах това и направих друга закуска, а туй се занаинати и от тогава любимата му закуска е попара. Същото беше и с макаронините изделя. Сега ако може ще редуваме само попара, макарони и бухти/мекци ... но аз не се подавам лесно все още и прилъгвам с разнообразие уж.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2010, 11:37:31 am »
значи не само аз съм мразела попарата. зПо-нататък ще пробвам, но съм скептична, Ники обича чистите пюрета, затова едва ли ще иска бъркоч.
Лиде, аз от ДГ мразя мляко с ориз и пиле фрикасе :?

Как да подстрижа бебе? Много му е израстнала косата и скоро ще изглежда на Маугли?
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #52 -: Ноември 24, 2010, 12:21:58 pm »
Как да подстрижа бебе? Много му е израстнала косата и скоро ще изглежда на Маугли?

Знаеш ли, като Маугли са най-очарователни. :)  На 6 месеца Мони нямаше коса  :lol:
Моята питанка тогава беше дали това мъхче отгоре и изобщо може да се нарече коса  :)

Перде и аз съм стояла по 5 минути изумена, като си поиска кожичката на пилето, като си поиска чесъна в таратора или си изяде малкото сланинка от паржолата. Така де, искаше да изяде храната на котето  :)(когато имахме коте). Тогава взех да се светкам, че детето си има вкус и желания и те не съвпадат с моите.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #53 -: Ноември 24, 2010, 13:06:16 pm »
jasmin_veni, за подстригването - слагаш бебчето да седне у някой друг възрастен, а ти твориш в ножицата. Аз не съм хич сръчна, но с бебешкото подстригване се справях. Или пък отивате на фризьор, но питай в салона за някой, който е работил с деца и си запиши час за някоя делнична сутрин - тогава има много малко хора и току-що е проветрено, така че не мирише толкова на вредности.

Моите деца пък обичат попара - ядат може би веднъж в месеца, но си я харесват, с чай от мащерка, бран от дядо и хъскито му, и с мед от пчеличките на дядо. Всъщност попара и баница са единствените начини Димана на вкуси сирене, иначе хич не й се нрави. А пък аз като дете страшно обичах попара с прясно мляко и мед.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #54 -: Ноември 24, 2010, 13:19:55 pm »
Жаси, аз на вашата възраст, че и по-рано може би, водих Симона на фризьор - вярно, че са няколко косъма и може да се свърши и у дома от мама и някой асистиращ, както е описала Мармотчето, но аз се чувствах неуверено да подхвана ножица около главата на бебе, притеснявах се да не я нараня, а фризьорът все пак би трябвало да притежава опит с деца, както и повече сръчност :)
Вярно, че като Маугли са безкрайно очарователни, но Симона имаше наистина много и гъста коса и на тази възраст вече й влизаше в очите, а и отзад й беше пораснала много и неравномерно и не стоеше никак хубаво. Тя и сега е чест посетител при фризьора - моето момиченце явно никога няма да го видя с опашки, фибички, диадемки и други сладки нещица, косата й е твърда и остра - като телена четка почти :lol: не подлежи на никакво сресване - аз я сресвам, а след 15 минути няма и помен, че съм го правила и си ходим рошави, с прическа като разплетена дамаджана, затова и по често я постригвам, че поне фризьорът да вкара някакъв ред. Като имаха празник в ДГ бяха предупредили всички да ги облечем с по-официални дрешки, а нас специално - да я и посрешим :lol:
Младежът и той е с коса, ама не чак толкова като каката. Лятото го постригахме с машинка, по-висок номер приставка и май за момченцата това е най-лесният вариант, но пак трябва да го извършва някой, който е боравил и преди.
« Последна редакция: Ноември 24, 2010, 14:48:08 pm от tzvetenze »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #55 -: Ноември 24, 2010, 14:22:16 pm »
Мини, и моите не искаха да ядат попара, а Мила така ме изгледа на първия опит, че се засрамих и не повторих. Само дето не ми я изплю детето в лицето тая попара :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #56 -: Ноември 24, 2010, 14:29:24 pm »
Раши, Никол при теб на спалнята ли спи ?

Да, Раиска, през повечето време е при нас. Има много силно колики, а и изпада в истерия като я сложа в кошарата. Всяка вечер след къпане, хранене и рев, заспива на гърдата и я слагам в кошарата. Буди се след 20-30-40 минути с рев и изпада в истерия. Обикновено се събужда от пръцкане или превивайки се т.е. пустите газове я мъчат. Ако пак я приспя и я сложа в кошарата това будене, реване и хранене продължава до сутринта и си стоя будна общо взето цяла нощ. Единственият начин да заспи и да спи по-дълго е да е в леглото между нас. Като се разплаче давам гърдата, хапва и заспива обратно.
През деня спи в шезлонг при мен в хола и там няма проблем т.е. това пак ми дава основание да мисля, че не иска да лежи в кошарата, понеже вечер има колики и я боли. Надявам се, като преминат да успея да я приуча да спи в кошарата.

Усмихнат ден на всички и здравички дечица! :)


Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #57 -: Ноември 24, 2010, 14:37:05 pm »
Раши, аз си мисля, че проблемът с кошарата идва от позата - и мен, като ме боли корем, не искам да лежа изпъната по гръб. Като сложиш бебето в шезлонг, все пак е леко свитичко и като че ли по-лесно става акането. Но гушкането определено помага при колики - Бобо си спи през повечето време сам в леглото, но е имало тежки вечери, когато само спането с мен го е успокоявало. Правило ми е впечатление обаче, че трябва да го обърна леко на една страна, с коремчето към мен и тогава наистина бързо се успокоява. Което подкрепя теорията ми за позата в такива моменти...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #58 -: Ноември 24, 2010, 15:12:01 pm »
До третата си година моя младеж е подстригван у дома с машинка!
Сяда в баща си, както Мармотче е написала, и леля му го подстригва,
ако тя липсва аз съм резервен вариант.
Та мога или не и аз съм се правила на фризьор!
Калина е толкова ощетена към този момент от към коса,
че щом и поникнаха два косъма повече, веднага се дефинирахме полово-вързах кукуриго.
Иначе все викаха на Митака "Я какво хубаво братче си имаш!"  :lol:,
последния път като отминахме, явно размислил, ми каза-
"А не ,братче има Пламката, това е Калинчето".

За колики не помня Джам или Уайти бе първоизточника,
Господ здраве да им дава, сешоара бе мой пръв приятел с Калина.
При нея не бяха дълги като време, но много силни.
Поне три пъти е спасявал положението и заспиваше успокоена.

Попара, макарони и други видове теста не любя,
но на децата давам за разнообразие!
А и смятам за правилно те да изградят вкуса си, опитвайки!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Дъждовна седмица 22.11-28.11.2010
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2010, 15:31:14 pm »
за колики, Мая спи ето така, а като музикално оформление съм много доволна от тази прахосмукачка  :lol:  :lol: