0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #940 -: Октомври 29, 2014, 21:56:01 pm »
Малкият Димитър е настанен в приемно семейство :)

"""Намереното бебе Димитър в Казанлък вече е настанено при приемни родители. Това каза Валя Комилева от Регионалната дирекция „Социално подпомагане" в Стара Загора. Предстои да бъде издадена заповед за вписване на детето в съответната дирекция и да започне процедура за вписването му в регистъра за осиновяване.
Към момента с майката работят психолози от отдел „Закрила на детето", тъй като тя е в стрес. При нас няма потвърдени данни кои са родителите, допълни Валя Комилева.
Детето беше намерено в контейнер за боклук в Казанлък на 21 октомври."""


http://www.starazagora.biz/novini/item/9102-malkiyat-dimitar-e-nastanen-v-priemno-semeistvo
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #941 -: Октомври 31, 2014, 21:38:57 pm »
http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/uchenicite-zahvyrlili-bebeto-si-syzhaliavat-za-postypkata-6026322

Момичето раждало в жилището си, асистирал бащата, майката на родилката била в съседната стая и нищо не разбрала.  8O Не съм раждала естествено, но все пак ми е необяснимо как на 14 раждаш големичко и износено бебе толкова тихо и бързо, че дори майка ти, стояща в съседната стая не разбира. Хайде за самата бременност, че не разбрала - възможно е, макар и с много усилия и криене.

Било ги страх учениците какво са направили, ама повече ги било страх от реакцията на родителите. Тези родители сега искали да вземат бебето. Дано не им го дадат.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #942 -: Октомври 31, 2014, 21:50:14 pm »
Ох, съвсем се ядосах. Нямам думи просто. И как така тая майка не е разбрала, че дъщеря й ражда, а бебето не е ли плакало? И как това бебе се е озовало в боклука? То бива, бива ЛЪЖИ, но чак пък толкова........ osi_7
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #943 -: Октомври 31, 2014, 22:13:33 pm »
Почти съм убедена, че бабата е асистирала при раждането, а после се е "погрижила" за бебето  :?
     
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #944 -: Октомври 31, 2014, 22:26:19 pm »
Почти съм убедена, че бабата е асистирала при раждането, а после се е "погрижила" за бебето  :?
Аз лично (видно е в темата нагоре), при това което знаехме до днес - наистина не вярвах, че възрастен човек, родител и той самия - може да е замесен в подобно нещо. Тогава нямахме идея къде е раждала девойката, кое и как точно...
След това което се разбра днес - е, не! Няма начин просто някой да ражда в съседната стая, а ти дори да не си разбрал и да нямаш ниииищо общо с това, че бебе се оказва в кофата.

Таткото го бил оставил уж в съседен вход. Пък може вЕрно да го е оставил, а "баба" после да го е преместила в кофата. Дано разследващите си свършат работата добре! Понеже доста смрадлива стана вече.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #945 -: Октомври 31, 2014, 22:33:04 pm »
Почти съм убедена, че бабата е асистирала при раждането, а после се е "погрижила" за бебето  :?
Аз лично (видно е в темата нагоре), при това което знаехме до днес - наистина не вярвах, че възрастен човек, родител и той самия - може да е замесен в подобно нещо. Тогава нямахме идея къде е раждала девойката, кое и как точно...
След това което се разбра днес - е, не! Няма начин просто някой да ражда в съседната стая, а ти дори да не си разбрал и да нямаш ниииищо общо с това, че бебе се оказва в кофата.

Таткото го бил оставил уж в съседен вход. Пък може вЕрно да го е оставил, а "баба" после да го е преместила в кофата. Дано разследващите си свършат работата добре! Понеже доста смрадлива стана вече.
Да определено много ЗАМИРИСА..... Но накрая никой няма да е виновен, " децата" са стресирани, родителите разкаяни, направо ще се разплача, че и бебето може да им върнат. Идилия по български.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #946 -: Октомври 31, 2014, 23:11:18 pm »
Къде прочетохте, че бабата е била в съседната стая?


  
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #947 -: Октомври 31, 2014, 23:14:16 pm »
Къде прочетохте, че бабата е била в съседната стая?

В линка, който съм дала - отдолу има и видео. От новините на НОВА тази вечер, там се казва. Пусни си го.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #948 -: Ноември 01, 2014, 10:33:04 am »
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1350694
Сега пък клошарът  бил занесъл бебето до контейнера....... Такива ОПАШАТИ ЛЪЖИ, просто...... Не знам вие ще кажете, тъй като очевидно аз не разбирам от тийнейджъри, както стана ясно по-назад в темата, нормално ли до такава степен да си измисляш, само и само да защитиш отрочето си! Jbrul  очаквам коментара ти.
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #949 -: Ноември 01, 2014, 13:47:12 pm »
...май се оказах права :( но в този случай искрено се надявах да не съм :( Няма как тихо да се ражда естествено. Най-малкото бебето ще се чуе като изплаче...
Черни лъжи съшити с бели конци..
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #950 -: Ноември 01, 2014, 15:33:20 pm »
Аз продължавам да призовавам ( като обикновено де) да изчакаме, преди да си правим изводите.  Аз не вярвам, че възрастна жена би изхвлърлила бебето живо в раница на боклука увито във пуловера на момчето. Просто не го вярвам това.  Не разбрах от къде идва информацията, че майката е била там, освен че един четец го казва в началото на клипа. А знаете стандартите на нашата журналистика не са много високи, кой знае от къде са го измислили това Освен това наистина изглежда, че може и да не лъжат учениците, понеже не виждам причина да го увиват в пуловер, ако ще го изхвърлят. Наречете ме наивна, но до сега много рядко ме е лъгало това, че не вярвам във всичко изнесено първоначално. За майката на момчето пък евала, че тази жена като е разбрала е казала, че ще вземат детето. 
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 15:35:04 pm от Bobbie »


  
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #951 -: Ноември 01, 2014, 15:56:50 pm »
Тъй като истината е някъде там, може би е добре всички замесени страни, включително и човекът намерил бебето,  да минат през детектор на лъжата. Факт е, че бебето е било ИЗХВЪРЛЕНО в контейнер и е било с ХИПОТЕРМИЯ! А това е престъпление, еквивалентно на опит за убийство!
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 16:01:20 pm от kati_vm »
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #952 -: Ноември 01, 2014, 15:58:24 pm »
Аз снощи гледах репортажа по Нова, самото момче каза, че майката е била в другата стая, а той е помагал на момичето, но освен да я държи, то всичко си станало от самосебе си, тъй рече.
А родителите на момчето казаха, че не знаели нищо, но са готови да гледат детенцето. Не видях да показаха родителите на момичето обаче, така че не съм склонна да отрека изцяло вината на майката. :?
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #953 -: Ноември 01, 2014, 18:42:44 pm »
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1350694
Сега пък клошарът  бил занесъл бебето до контейнера....... Такива ОПАШАТИ ЛЪЖИ, просто...... Не знам вие ще кажете, тъй като очевидно аз не разбирам от тийнейджъри, както стана ясно по-назад в темата, нормално ли до такава степен да си измисляш, само и само да защитиш отрочето си! Jbrul  очаквам коментара ти.

АКО се е случило това, което сега подозираме, а именно че майката на родилката е пряко замесена в това внучето й да се озове в кофата за боклук - това е още едно потвърждение колко неадекватни и опасни за децата си родители има. Особено на деца в тийнейджърска възраст! Освен, ако не считаш, че е нормално, възпитателно и полезно за 14-годишна родилка да си ражда у дома, без лекар до себе си и после новороденото й бебе да бъде изхвърлено, защото "майка й й мислела доброто".  8O
Боби е права, че все още - няма официална позиция на следствените органи какво точно се е случило и кои са пряко замесените лица, та и аз и вие коментираме в момента - какво е изнесено по медиите. И коментираме това дето е изнесено по медиите - как би следвало да се е случило в реалността. Възможните (извън фантастиката варианти) никак не са много.  :?

Мими26 и за нейно и за мое и за ваше съжаление - ще се окаже права в предположението си. Аз помня като слон и не съм забравила изобщо, че на нейната хипотеза "бебето е в кофата, за да си спестим срама пред хората" - опонирах с "е, чак толкова не е възможно, не е нормално, не вярвам родител да е способен...". Не вярвам, ама аз малко, или много изхождам от себе си все пак. И изхождайки от себе си и това, което аз НИКОГА не бих направила, особено пък заради "хорско мнение", не допуснах за реалистично, че една майка - може да причини подобно нещо на детето си и на внучето си.

Подчертавам пак - в момента коментирам само една хипотеза (никой не я е потвърдил официално същата към този час). Следваме само елементарната логика, за да правим някакви изводи. Твърди се, че момичето е раждало в собствения си дом, асистирало е момчето, а "бабата" е била в съседна стая през това време. Такааааа. Хайде сега майката в този форум, която е раждала възможно най-бързо и леко, естествено, БЕЗ никакво обезболяване - да каже дали е родила толкова тихичко, лесничко и бързо, че ако си беше у дома - то някой в съседна стая би могъл и да не разбере, че тя ражда. Добавяме в картината, че родилката е на 14 години, първо раждане, на износено, едричко бебе и се налага да ражда в обстановка, която би хвърлила в ужас и мен самата. Без обезболяване. Асистирал й някакъв пикльо от мъжки пол раждането...Въпросният би подбелил очите още при първото "ох" на момичето и изтекли води, да не говорим оттам насетне каква е гледката и колко часа е продължило всичко. Докато се случват тези неща - майката ("бабата") следва да е била в жилището. Тези хлапетии са изкарали затворени сами и то явно по нощите n-броя часове в стаята на родилката. И за тези часове - "бабата" - веднъж не е отворила вратата по някакъв повод, не е попитала младежа не смята ли да си ходи вече, защото е сред нощ, а утре са на училище и двамата, не е отворила вратата дори за да попита "Деца, искате ли нещо за ядене и пиене?". Или просто да провери какво правят тези двамата пубери там толкова време, насаме? Хайде бе!

Да допуснем "най-безобидния" вариант дори. Тази родителка - не е имала понятие за бременността, щерката тръгва да ражда, таткото опитва да асистира, те двамата си въобразяват, че наистина може да се роди бързо, тихо, да се оттърват от бебето и все едно не е било...Това не може да се случи разбира се, още при първата яка контракция - момичето така ще се разпищи, че майка му ще влети като самолет в стаята. И да кажем, че чааааак тогава тя разбира наистина какво е станало, какво се случва в момента...еми нормалната майка - ще извика линейка. На секундата! Такова нещо обаче не се е случило. Тя е била в жилището, когато и да е разбрала, че има раждане - тя е оставила/принудила дъщеря си да ражда в къщи и после е била наясно, че новороденото се изхвърля някъде. Дали в някой вход, дали в кофата - няма значение. Това е новородено бебе и всякакво действие - извън увиването му в нещо топло и незабавното му транспортиране в болнично заведение, където специалисти да се уверят, че то е добре и при нужда от намеса - да се погрижат адекватно за него е престъпно! И малоумно и изродско и не знам как да го нарека още.

Та, че сега всички лъжат и мажат яко - то се вижда с просто око. Кой от тях е по-виновен за случилото се и с какво пряко действие е вредил - надявам се да се установи по надлежния ред и да има съответните наказания. И ако двама келеши са сътворили подобна простотия на своя глава - не е оправдание пак, но има "смекчаващи вината обстоятелства" поне. НО възрастен човек, ако е в дъното на подобно развитие - той си е за затвор. Директно. Вкл. заради поставяне в риск живота и здравето на собственото си дете (родилката), а не само за опит за убийство на новороденото.

П.П. Родителите на момчето, допускам че наистина може да са разбрали едва след самата случка. Може би, ако учениците бяха споделили с тях за ситуацията - нямаше да е такъв развоя. Една луда (като майката на родилката) - винаги може да се случи. Трима луди възрастни, които да са сътворили заедно подобен план и да го привеждат в действие...вече наистина ми изглежда невероятно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #954 -: Ноември 01, 2014, 23:03:28 pm »
Аз не разбирам защо да трябва да пищи, така че да се чува отатъка. Не съм раждала напълно без лекарства, но съм откарвала до 8см с всички контракции и много болеше, но, просто не съм тип човек, който вика. Стискам зъби и плача от болка тихичко, но звуци такива, че да ме чуят, не правя. Убедена съм, че е напълно възможно да родя в къщи без майка ми да разбере. Достатъчно е да си пусна силно музиката и да си заключа вратата и ако имам плочки, да си ги изчистя след това.

Мисълта ми е, че е възможно майката да не разбере. Имайте предвид, че това са 14 и 17 годишни хлапетии. Опитните полицаи бързо ще измъкнат от тях истината и лесно ще се разбере дали майката е била замесена.


  
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #955 -: Ноември 01, 2014, 23:39:11 pm »
Боби, ти си раждала с епидурал. Ти не си на 14, не си опитвала да раждаш тайно, не в болница... не са сравними ситуациите изобщо.
Това в Казанлък са едни тъпи панелки, в които не да пищиш - да пръднеш се чува, ай ся моля ти се как не чула майката, че "става нещо" пък била в другата стая. Дори да изключим какво е чула и не е - това е раждане не пиене на кафе, не става за 30 мин. все пак (особено при такава родилка). Ако някоя от твоите дъщери е в стаята си с гаджето си и са на тази възраст и седят в тази стая часове наред, вкл. по късните часове и той не си тръгва - ти какво? Няма да почукаш, отвориш врата, да видиш какво става? Аз съм много ларж във всяко отношение, но все пак, за нещо - ще намина през тази детска за няколко часа, ако ще по съвсем благовиден предлог. Ако се натъкна на заключена врата - ще последва взлом по-скоро, нЕма си легна да спя с мисълта "м нека пък се усамотят младежите".

Ти сещаш ли се що кръв и друга телесна течност се е ляла в тази стая, в какво състояние е била тази родилка изобщо след случката... Е как майката и ТОВА не е видяла, разбрала, заподозряла? То момичето явно е било толкова зле след раждането, че лекарска помощ е потърсена, ВЪПРЕКИ огромният риск да се разбере коя е раждала, чие е бебето, да има разследване... Не е като да го е тръснала набързо като котка - 5-то котило котенца, да бъдем реалисти. Говорим си все пак за раждане на дете от дете, в домашни условия, при асистенция на некомпетентни за целта лица.

Мисълта ми е, че е възможно майката да не разбере. Имайте предвид, че това са 14 и 17 годишни хлапетии. Опитните полицаи бързо ще измъкнат от тях истината и лесно ще се разбере дали майката е била замесена.
Аз вече не допускам като възможност, че майката не е разбрала. Да не е разбрала за бременността - допусках. Да не е разбрала за раждане в съседната стая - сори, но не е възможно. Опитните полицаи - вероятно вече са измъкнали истината от хлапетиите, поради което телевизиите си позволиха да коментират фактологическа обстановка по случая. ;) НОВА - имат екип завидно скъпо платени юристи все пак, не падат от небето, че да кажат нещо, за което могат да бъдат съдени и одрани една каруца пари. Има процедура и закони обаче и няма как да съобщят 1:1 кой какво е правил, преди да бъде приключено следствието официално, материалите по него да бъдат предадени на прокурор, да бъдат официално повдигнати обвинения и пр. Преди да се мине през процедурите - никоя медия не може да си позволи да каже "бабата е асистирала и е хвърлила бебето в кофата", защото няма ОФИЦИАЛНО потвърдена такава информация. Но имат право да кажат, че тя е била в жилището по време на раждането. И оттам насетне - хората да си правят изводи колко точно е невъзможно тя да не е разбрала, че е имало раждане.

И да не е разбрала на момента (невъзможно за мен), че протича раждане - разбрала е когато е завела дъщеря си в болница, заради следродови усложнения. Няма данни въпросната родителка да е била притеснена къде е все пак роденото бебе, което е логично в подобен случай. Ти ако заведеш някоя от щерките си в болница, заради масивен кръвоизлив, който не знаеш защо се е получил и лекарите там ти кажат, че е в следствие на раждане на бебе...нЕма ли да попиташ къде е това бебе?! Няма да питаш, само ако вече знаеш къде е и защо е там.

Още нещо се сещам. Въпросната родилка е малолетна, в момента, предвид случилото се - тя се ползва от пълната закрила на Закона за защита на детето. В превод - лекари, социални работници, психиатри, психолози СА лицата, които преценят кога е допустимо и тя би могла да понесе полицейски разпит. Такъв - не може да се състои без съгласието на гореизброените, ако ще полицаите да трябва с месеци да чакат - ще чакат. Не знам в САЩ как е, но в Европа е така. Полицията може да е пределно наясно какво е станало, кой и как е бил замесен, но са длъжни да снемат показания и от самата родилка по случая, за да си изпипат случая и да го предават на прокурор. Допускам, че самото момиче е в изключително тежко психическо състояние и към момента разпит от полиция - не е допустим, предвид рисковете за нейното здраве. Затова и има "бавене на топката" с официални заключения по това разследване. Не защото е толкова неясно какво е станало и кои са замесените. Но все пак - за да се излезе с официална версия, да следва всички замесени да бъдат разписани. Самата родилка - едва ли изобщо е в състояние годно за целта. И е нормално да не бъде мен ако питаш.
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 00:39:47 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #956 -: Ноември 02, 2014, 08:06:15 am »
Второто ми раждане беше без епидурална до 8 см,а и не забравяй, че съм присъствала на естествени раждания преди години, когато учех. Само на две, но и двете бяха без викове и писъци и някакви кой знае какви звуци, само с тежко дишане.
Мисля, че прекалено много усилия полагаме да разсъждаваме върху някакви си вероятности. Аз смятам, че е възможно да не разбере и ще изчакам да видя дали е така или не, преди да пиша повече по тази тема.  Мисля, че не си права, но сега в момента да се убеждаваме кой прави кой крив е безсмислено. Не харесвам това осъждане на хората без да се знаят фактите, а у нас е масово. Като с граничарят дето бутна количката, като с наводненията. Изписаха се фермани по някакви си тези, чиито изводи се базираха на грешни факти. Това за мен е безсмислено, на никого не помага и само очерня хората. Ти сега започна, аз ако заведа няма ли да попитам, при положение, че не знаеш въобще какво е станало, дали тя я е завела, дали е попитала, дали е била в шок ( както казва майката на момчето), нищо не знаеш още по въпроса, а вече я изкара виновна.
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 08:09:32 am от Bobbie »


  
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #957 -: Ноември 02, 2014, 17:55:48 pm »
Боби, още предишния ми пост започва с едно голямо "АКО допуснем". По-нататък също съм наблегнала на: "Подчертавам пак - в момента коментирам само една хипотеза (никой не я е потвърдил официално същата към този час)." Т.е. аз съм съвсем наясно, че нито са изнесени всички факти, нито са официално потвърдени от съответните разследващи органи.
Оттам насетне - считам, че всеки вкл. и аз, е свободен да коментира на база какво се знае до момента по случая, да се чуди, да си задава въпроси. Що се отнася лично до мен - едва ли щях да се върна изобщо към темата, ако не беше изнесена информация, че "бабата" е била в жилището по време на раждането. Върни в началото на обсъждането, ако желаеш - аз също като теб, не вярвах, че може и някой възрастен да е замесен в случилото се по някакъв начин. По обясними причини ми звучеше невероятно.

На естествени раждания не си присъствала само ти. На такива са присъствали и все още присъстват доста лекари, с които също коментирахме във ФБ вероятността това момиче да е родила набързичко, без гък, без да останат следи от раждането... През ръцете на тези хора - минават ежедневно доста родилки, понякога и малолетни и непълнолетни - еми не протичат нещата при тях точно само "с тежко дишане". Нито можем да сравняваме адекватно как ти, възрастен човек, достатъчно физически развит за да понесеш едно раждане, достатъчно подготвен психически за нещо + това работил в тази сфера доста годинки реагираш на въпросното и как едно 14-годишно момиченце реагира на същото преживяване. Няма чалъм реакцията ви да е една и съща просто.
Оставяме и това настрани - дали момичето е вдигало шум раждайки, или не е вдигало шум.
Става дума за това, че в едно жилище (не замък) часове наред се намират двама тийнейджъри и един възрастен и следва възрастният нито веднъж за всички тези часове да не е влязъл/видял/контактувал по никакъв начин с хлапетиите, за да не разбере какво се случва. Това вече звучи абсолютно невероятно. И ние сме били тийнейджъри и сме живели в едно жилище с родителите си. Моята майка е изключително деликатен и ненатрапващ се човек, винаги е уважавала личното ми пространство, никога не е влизала в стаята ми без да почука и пр. Били са ми на гости у дома и гаджета и приятелки...е, все по някакъв повод, дори за да ме попита нещо което в момента се е стила е идвала, отваряла вратата за 3-4-5 часа гостуване на някого у дома. Не за да ме проверява дали раждам я, но все нещо изниква, че да дойде - ей такова битово, незначително. Е нЕма начин тази родителка да е била в жилището часове на ред, пуберите и те, ама в друга стая и тя за всички тези часове, дори и без да е чула нещо съмнително - да не е отворила вратата поне веднъж, за нещо. Още повече, че раждането се е случило по късните часове на нощта. Значи сред нощ, в стаята на 14-годишната й дъщеря има момче, то си стои там, за нея това е ОК, облича си пижамата и си ляга да спи, без да ги закача изобщо? Аз, дето съм безумно либерална сравнено с повечето майки тук, ами дори аз няма да направя подобно нещо. Хайде, ако имам пълнолетна дъщеря, студентка, или работеща, която все още живее при мен, има си гадже, това гадже остава да спи при нея чат-пат и аз съм наясно - друга бира. Разбира се, че няма да ги притеснявам с надничане през вратата на стаята, в която са. Но тук говорим за хлапетии все пак, не за зрели хора, които се намират в моето жилище, защото още нямат възможността да си позволят собствено.

В крайна сметка - никой тук не обсъжда детайли по случката, които не са изнесени в медиите, естествено че повечето на този етап - не са. Обсъжда се нещо конкретно, а именно, че майката на родилката е била в жилището, в което се е случило това раждане. И за мен, както и за други хора - е крайно невъзможно и невероятно, тази майка, в някакъв момент поне - да не е разбрала какво се случва, или се е случило. По причините посочени по-горе не е възможно Боби, не дали е чула, или не е чула. Просто няма родител който да си остави малолетното дете чак толкова без надзор, толкова време, че да пропусне раждане на бебе в другата стая, изнасяне на бебе от жилището, да не забележи изцапани с кръв чаршафи, хавлии, дрехи... Да не забележи, че детето му, което трябва сутринта да тръгне за училище е в такова физическо състояние, че не знае на кой свят се намира...Няма как да стане просто.
Ти си човек на логиката, освен на фактите (когато, ако оповестят същите официално). Единственият начин тази майка да не е разбрала какво се случва и да няма общо с развитието на ситуацията е, информацията която се изнесе, че тя е била в жилището - всъщност да не отговаря на истината. Още като се разбра за този случай, излезе информация, че тази жена работи в системата на МО и, че е разведена т.е. вероятно живее сама с дъщеря си. Военните често имат и нощни и 24-часови дежурства. Тогава си помислих, че вероятно жената е била на някакво такова дежурство и баш тогава за лош късмет - това момиче е започнало да ражда, с момчето са имали достатъчно време насаме, че да свършат това, което са свършили. Просто това ми хрумна като възможен вариант по въпроса. Пък защо ми хрумна изобщо някакъв? Ами, защото е доста странно тези двамката, при започнало раждане да се изнижат от къщи, да ги няма с часове, ако им е хрумнало тя да ражда "на спокойно" в изоставена сграда, някое мазе, изобщо място на което няма хора и родителите за тези часове да не ги потърсят бе Боби. Това са ученици все пак, девойката на 14! Няма "традиция" у нас децата на такава възраст да могат да си излизат от домовете когато им щукне, да липсват с часове, или цяла нощ и мама и тати да не ги потърсят, да не задават въпроси, да не им почупят телефоните от звънене и пр. Особено пък малки момичета като това, с майка - военна. Просто няма такъв шанс! Таман напротив, в местните полицейски управления през ден имат случаи, в които тийн се скара с родителите, тресне вратата и вземе, че не се прибере цяла нощ и не си вдига телефона. И родителите в истерия хукват в полицията и молят за съдействие детето им да бъде открито. И обикновено беснеят срещу полицаите, които им казват, че хлапетиите често правят такива неща и се опитват да ги успокоят. Вуйчо ми (лека му пръст) беше полицай дълги години, на половината му приятели тийнеиджърите са го играли този номер, та пращаше патрулки по паркове, градини и гарата да ги търсят въпросните пикльовци, в тотално нарушение на полицейските протоколи, ама нали близки хора...то не се трае, като се затръшкат.

С факти, без факти - все пак някаква логика елементарна има кое как се случва по принцип, тук станаха твърде много невероятни съвпадения вече. Никой не разбрал, че е бременна, никой не разбрал кога и къде ражда...дори моето въображение и вярва в абсурдни случайности има граница да ти кажа.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #958 -: Ноември 02, 2014, 22:27:48 pm »
Ами пак не съм съгласна, защото първото което е, ти не знаеш дали тази майка е знаела, че момчето е там. И не знаеш дали е била там по време на самото раждане или е излезнала сутринта на работа. Ако пък е родено посред нощ, съвсем не виждам причина да ги види. Вероятно ченгета са проверили също дали е била или не е била на работа на сутринта.
Другото, което исках да кажа е, че полицията може и да няма право да разпитва момичето сега ( не  знам дали е така), но има право да разпитва бащата на бебето и майката на момичето. Ако това( опита за убийство) е непланирано, ченгетата вече да са ги изловили в лъжа, доста време мина ( не изключвам да не съобщават още, но не знам за повдигнато обвинение). Ако е планирано от някой толкова халднокръвно, да не са го намерили това бебе, още по-малко пък увито в пуловера на таткото.  На мен специално, това увиване с личния пуловер не ми се връзва въобще с опит за убийство. Един убиец не си сваля пуловера, за да увие жертвата си.  Не знам, ще видим какво ще излезне.
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 22:31:52 pm от Bobbie »


  
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #959 -: Ноември 02, 2014, 23:13:39 pm »
Аз никъде не казвам, че ЗНАМ ;) Аз коментирам онли каквото е изнесено по медиите. Това е форум Боби - не съдебна зала. Идеята на форумите е тази по принцип - да се коментират разни неща, в т.число - подозрения, чуденки, дори и на кой какво му се вярва, или не му се вярва. Тук присъди не можем да раздаваме и да искаме. Пък какво си мислим и , че сме го споделили - не е проблем за никого, най-малко за коментираните лица.
Моето възражение е само, че за теб е нередно да си коментираме нашите предположения на БАЗА изнесено досега инфо. Като се изнесе още инфо - може да коментираме и в друга посока. На този етап, от това което се изнесе - аз не допускам вече НЕучастие на някой от родителите на учениците. Каква е била крайната цел на изхвърлянето на бебето - аз не мисля, че е било с цел да го убият, а с цел да бъде открито и прибрано. Ако искаха да го убият - лесна раУта е, една възглавница на лицето му и точка. Което не прави хвърлянето на новородено пък било то увито в жилетка и сложено в раница по-малко ОПИТ за убийство, според НПК.

Ами пак не съм съгласна, защото първото което е, ти не знаеш дали тази майка е знаела, че момчето е там. И не знаеш дали е била там по време на самото раждане или е излезнала сутринта на работа.
Аз не знам, аз знам каквото се каза по новините по случая. А там се каза, че майката на родилката е била там по време на раждането! Момчето е асистирало - значи и то е било там. Интересно как те двамата не са знаели, че са във въпросната панелка едновременно ;) Ти сега живееш в подобно жилище, тук в България. Убедена съм, че чуваш дори когато свекърва ти става до тоалетна нощем, или излиза за работа сутринта. Ама няма да чуеш, че някой ражда в съседна стая, няма да разбереш ако външен човек влезе в това жилище...ай моля те, ама вече си е фантастика. И пак напомням - тук говорим за ДЕЦА, които по принцип биват контролирани и следени от родителите си къде са, с кого са и какво правят. Това не сме аз и ти на по 30 и кусур години, със собствени жилища и дето моЕ си правим каквото си щем без да даваме отчет на никого. Майка й била там докато раждала (така се твърди), таткото асистирал - това никъде не се оспори досега, ама майката не разбрала, че раждане има, или е имало поне.... Как точно си го представяш да стане? Сериозно питам.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!