0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #880 -: Февруари 22, 2014, 08:08:06 am »
Ооооо, свещена простотия, варварство е това........
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #882 -: Април 03, 2014, 14:07:06 pm »
 ами то  кучетата и котките  дори не си изоствят така  рожбите ...


*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #883 -: Април 03, 2014, 17:05:04 pm »
ами то  кучетата и котките  дори не си изоствят така  рожбите ...
да, но при хората се случва  :?

*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #884 -: Април 10, 2014, 20:11:58 pm »
Моля да ме извините, ако не съм в правилната тема.
Вчера гледах един репортаж
http://www.dunavmost.bg/news-bulgaria/item/1938-otneha-detzata-na-23-godishna-rodilka-zaradi-neplateni-smetki-za-tok
и се замислих какви са правата на тази майка? Никой не е застрахован. Изпадам в ужас като се замисля, че мога да изпадна в нейното положение - без подкрепа и без доходи. Наистина ли иска да отгледа децата си или прави медийна сензация? Първата реакция е на хората е: "Ужас, държавата нищо не прави, ромите имат права, ние не ....". Ако сте прочели коментарите под статията сигурно сте забелязали, че има хора, които са готови да и платят сметките. А следващите?
Ако някой знае, моля да сподели какви са правата на самотната майка.
До колкото разбирам, проблема е, че не може да плати 400 лв за да и пуснат тока. Каква е еднократната помощ, която се полага за раждане на дете? Някъде четох, че на майка, която има риск да изостави детето си и се дават еднократно 500 лв. Това вярно ли е?
Според мен е по-добре някой да запознае тази жена с правата и, и ако може да и предложи работа.
Дано скоро да може да си ги прибере и да се грижи добре за тях.
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #885 -: Април 10, 2014, 21:20:59 pm »
Някъде прочетох, че днес е била в БТВ. Предполагам, че са я запознали с това какво може, но защо българите често изпадат до там, предполагам, че поне до социалните е ходила преди това и явно с нищо не са и помогнали. Циганите за щяло и нещяло успяват да получат помощи.
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #886 -: Април 11, 2014, 00:05:15 am »
Веселия, и аз го гледах това и породи в мен много въпроси.
Еднократната помощ за раждане на второ дете е 600 лв.

Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #887 -: Април 28, 2014, 22:22:38 pm »
Здравейте, понеже напоследък тук обсъждаме права и социални придобивки, да споделя и аз какво ми се случи днес. Не зная на колко от списващите и четящите тук децата им имат право на детски надбавки, но днес на моето дете беше отказана тази привилегия. Оказва се, че учителска заплата + инвалидна пенсия+130лв (заплата на съпруга ми - мин.заплата на 4 часа работен ден) в България е висок доход. Явно дохода е изчислен така, че тези детски надбавки да се взимат само от хора, които не ходят на работа, не плащат данъци и не допринасят по никакъв начин за хазната на държавата, а само се възползват от нея.
До този момент съм си мълчала и съм си казвала- ние да сме здрави детето ще си отгледаме, но вече не зная какво да мисля, защото несправедливостите към моето семейство се трупат доста:
1. Мартин е държан в Дома незнайно защо до 11 месеца, когато ни го предлагат. Уточнявам, че е с отказна декларация от родилният дом и е преведен в ДМСГД на 5 дни - здраво дете...
2. Детето навършва 1 година на 12март, делото ни е на 13 март - от този ден вече се взима майчинство 240 лв (тогава), а не се взема предвид дохода върху който съм се осигурявала.
3. Оказва се, че осиновителите нямат право на еднократната помощ при раждане на дете (в социалната служба ми казаха че като не съм раждала, нямам право). Уточнявам, че биологичната майка също не е взела тези пари за това дете, тъй като е подписала отказната декларация веднага след раждането. Тези пари обаче се изплащат на приемните семейства, а на осиновителите не.
4. Ползвах майчинство 3 месеца и се върнах на работа, Слава Богу приеха го в ясла на 1г. 6 м.
5. Вече нямам право и на жалките 35 лв.

като се замисля май не всички деца са българчета в собствената си държава, а това е жалко за нея (държавата). Аз със или без тези 35 лв. детето си ще отгледам, но не съм сигурна дали искам да останем тук и да отглеждам детето си въпреки всичко това.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #888 -: Април 28, 2014, 23:06:35 pm »
Това с детските е абсолютна лудост. Уж са за децата, а не всички имат право на тях?! Дали на циганите като им се сметнат всички помощи не прехвърлят минималния доход определен от държавата?!
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #889 -: Април 29, 2014, 08:26:57 am »
................ детето си ще отгледам, но не съм сигурна дали искам да останем тук и да отглеждам детето си въпреки всичко това.
:good_post:
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #890 -: Април 29, 2014, 11:31:43 am »
Кафенце, така е, пълним хазната, но нищо в замяна!
Здраве да сме, да отгледаме децата...

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #891 -: Април 29, 2014, 12:05:57 pm »
Кафенце, така е, пълним хазната, но нищо в замяна!
Здраве да сме, да отгледаме децата...
Да
Понякога дори се страхувм да коментирам, защото не знам какво ще излезе изпод пръстите ми.
По отношение осиновяваенто като условия и процедура, от малкото което знам понякога ситуациите са абсурдни, често унизителни за осиновителите.
Снощи дочух от някоя телевизия нещо за намаляне на майчинството. Едва ли циганите ще останат безучастни ако се случи. Ще им бъде отнет начина на преживяване (бизнеса).
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #892 -: Април 29, 2014, 17:32:17 pm »
Извинявам се, не съм дочула правилно от журналистическите вариации дали, или, ако. За вдигане на майчиството с 6 м. Поредната доза предизборен популизъм и манипулация на определен сегмент от електората.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #893 -: Май 20, 2014, 22:16:59 pm »
А има и положителни неща: http://www.monitor.bg/article?id=429150

 Това момиче е било обречено в момента, в който се е родило, но малко са силните психически, които да се противопоставят. И дори и в този случай това се е случило чак след като е била наръгана с нож.


  
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #894 -: Май 29, 2014, 14:13:39 pm »
А има и положителни неща: http://www.monitor.bg/article?id=429150

 Това момиче е било обречено в момента, в който се е родило, но малко са силните психически, които да се противопоставят. И дори и в този случай това се е случило чак след като е била наръгана с нож.

Браво! :) Но според мене важен момент е, че жената все пак е имала някакво образование, макар и основно... (прекъснато)...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #895 -: Октомври 21, 2014, 18:17:25 pm »
Ето нещо, за съжаление "поредно по темата" от днес: http://www.kazanlak.com/news-16705.html Аз разбирам почти всичко в такива случи. ПОЧТИ! Забременяла някоя си, без бременността да е била желана, от неграмотност, или от "на мен това не може да ми се случи", или бременността е следствие от преживяно сексуално насилие дори - все някак се е оказала бременна, а не е искала да бъде. Не е направила аборт, защото е изпуснала срока за това, или (е възможно) по лични там съображения някакви да не й е било приемлива опция да направи аборт. Ражда все пак, в извънболнични условия, не желае да ходи по институции, да й задават въпроси какво и защо...и това разбирам дори, като поведение. Но наистина не схващам, ЗАЩО изоставяш новородено на такова място баш?!!! Има къде по-подходящи, защитени места да изоставиш бебе и то да бъде открито до минути буквално и някой да се погрижи за него като ти не можеш, или не щеш. Ако ще - влез в някой жилищен блок, тръсни го пред вратата на апартамент, в който си видяла че има някой (светят лампи, или мярваш някой да се движи в жилището), звъни на вратата на пожар и - бягай по стълбите. Просто не разбирам ЗАЩО в боклука бе!!! Защо на място където е мръсно, студено, където сваляш шанса това дете да бъде открито навреме... Що за идиот трябва да си да го направиш?

Считам, че такива родилки, ако бъдат открити - следва да бъдат съдени за опит за убийство. Считам така, защото същите разполагат с месеци, за да решат поне къде и как да си изоставят новороденото безопасно за него. Не считам, че те са длъжни да го отгледат, след като не го искат това дете. Не съдя никоя жена, която не желае детето си, защото не съм й "в обувките", нямам хабер какво е преживяла и кое я е довело до състояние, в което един от най-силните и базови женски инстинкти при нея - да не сработи. Не съм й на мястото, ако прищината за изоставяне на бебето е от "социален произход" и за да го задържи - тя трябва да се пребори с родата, общността и няма сили да го направи. Но все пак - нямам оправдание за никоя жена, която си мята новороденото в кофата за боклук. Нямам, няма и да имам и определено считам, че следва да бъде наказана надлежно за подобна постъпка. Пък нека съм зла и задръстена.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #896 -: Октомври 21, 2014, 18:22:05 pm »
Мога само да кажа, че с такива родители е по-добре, да е без родители  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #897 -: Октомври 21, 2014, 18:25:49 pm »
Боже, какво късметлийче, миличкото! Дано има късмет и по-нататък в живота. Оцеляването му звучи почти невероятно.

А кучката го е захвърлила там, за да умре - не за да го намерят живо. Това личи и по описанието на начина, по който е било "опаковано".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #898 -: Октомври 21, 2014, 20:02:22 pm »
Плаче ми се,като чета подобни статии. Аз страдам загубеното си дете а те тези които даже не могат да си обичат децата получават най-прекрасният дар и го захвърлят.
Преди седмица,докато отново страдах за поредната си загуба срещу мен беше една девойка. Набор 97. На въпрос коя седмица е ,гледаше тъпо. Кога се е преглеждала, ами не беше. В31 седмица. И не можеше да си прочете данните от личната карта. Някой може ли да ми каже защо......защо ние нямаме а те не оценяват какво имат?
*
Re: Докога ще толерираме безхаберните "родители"?
« Отговор #899 -: Октомври 21, 2014, 20:15:42 pm »
Е, как очакваш един примитив да оцени такова нещо? Не си "на равна нога" с такива. Ама не защото имаш репродуктивни проблеми. Жените без такива проблеми - също нямат общо с идиотките хвърлящи деца по кофите, само защото са ги заченали по-лесно, или по-бързо от нас. Просто не сме сбъркани централно ние. Това за мен са сериозно увредени женски индивиди от нашия биологичен вид. Всеки бозайник, доста по-нисш от нас като вид - си рискува живота буквално, за да си опази и отгледа бебетата, от чист инстинкт, че така се прави.
Има си навсякъде и кардинално "увредени" екземпляри, като тези родилки. Родилки казвам, защото майка е друго нещо. Майката може и да не е родила детето, което отглежда както знаем и е повече майка за същото от биологичната такава.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!