0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2540 -: Ноември 20, 2006, 17:01:04 pm »
Какво по-точно гледате от графиките?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2541 -: Ноември 20, 2006, 19:41:56 pm »
Дали има овулация, колко е продължителността на ЛФ и дали има евентуално зачеване - ако минат повече от 16 дена след О.
Това при нормален МЦ.
Графиката може да покаже и проблеми - например липса на О., СПКЯ и т.н.
Много неща се виждат от графиката. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2542 -: Ноември 21, 2006, 07:15:57 am »
Здравей Денис.Молете погледни и моята графика........този месец май отново няма ову! :(
От последните 3 месеца само последния имах ову благодартение на Прегнил.За този месец само на 12 ден ходих на УЗИ и се видя фоликул в ляво 19мм.Благодаря ти предварително! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2543 -: Ноември 21, 2006, 07:27:59 am »
Здравей Денис.Молете погледни и моята графика........този месец май отново няма ову! :(
От последните 3 месеца само последния имах ову благодартение на Прегнил.За този месец само на 12 ден ходих на УЗИ и се видя фоликул в ляво 19мм.Благодаря ти предварително! :D
Ади  :D, така погледната графиката - до днес, показва че е имало О.
Спопред мен може би на 14 ден.
Ако БТ се задържи около 37.0 /но не по-ниска от 36.9, като 36,9 е добре/ и ако не се качва повече от 37.2 - имало е О. Трябва също от утре пак да се вдигне нагоре.
Ако продължи да пада, защото след 17 -я ден тя е с тенденция да пада/очертава се един връх - от 11 ден на МЦ до днес с пик на 17 ден - дано го виждаш/ и падне под 36,8 не е имало О.
Но до тук всичко е наред и според мен е имало О.
Сама разбираш че за да е сигурно какво е всъщност положението трябва графиката да е пълна /от М до М/
Надявам се да е станало мила, стискам ти палци :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2544 -: Ноември 21, 2006, 14:02:18 pm »
Здравейте, момичета!
Въпреки, че не ми е пълна графиката бихте ли ми я погледнали? Почвам да си мисля, че съм нямала ову или че термометъра ми е нещо повреден - закотвил се е на една и съща температура. Само да спомена, че обикновено ову-то ми е между 12-15 ден, засечено три месеца с тестове за ову.
Предварително благодаря!

P.S. Само да добавя, че гърдите ме болят сигурно от 6-7 ден на цикъла
« Последна редакция: Ноември 21, 2006, 14:06:18 pm от Gia »
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2545 -: Ноември 21, 2006, 14:08:37 pm »
Момичета днес е ден на християнското семейство.Искам на всички да Ви го честитя и да си пожелаем скоро да ни навести щъркела.
А по повод на овулацията, аз и тестове правя и на гинеколог ходих и НЕ,НЕ, НЕ.
Чакаме всички добрата вест.
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2546 -: Ноември 21, 2006, 14:12:56 pm »
Благодаря ти Галя :thankyousign:.Дано скоро семействата на всички ни се оголемят
 :comm:
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2547 -: Ноември 21, 2006, 14:21:41 pm »
gia изпробвай си термометъра като си измериш телесната темп.(под мишница) ако се съмняваш в него.доколкото аз знам температурата след ову трябва да остане висока няколко дни-питай денис  :balk_81:тя е спец в разкодиране на графики
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2548 -: Ноември 21, 2006, 14:27:02 pm »
Здравейте, момичета!
Въпреки, че не ми е пълна графиката бихте ли ми я погледнали? Почвам да си мисля, че съм нямала ову или че термометъра ми е нещо повреден - закотвил се е на една и съща температура. Само да спомена, че обикновено ову-то ми е между 12-15 ден, засечено три месеца с тестове за ову.
Предварително благодаря!

P.S. Само да добавя, че гърдите ме болят сигурно от 6-7 ден на цикъла
Може да е и от термометъра - провери го.
С какъв мериш и колко време го държиш?
Може и да е имало О на 14/15 ден от МЦ, но тъй като Бт не е досатъчно висока, това не е много сигурно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2549 -: Ноември 21, 2006, 15:01:05 pm »
Gia, по-добре си купи овулационен тест - по-сигурен е. Този метод с меренето на температурата е доста несигурен, а тест е 99,98% сигурен, понеже по-време на овулацията се отделя специален хормон, който лентичката на теста го отчита. Моя съседка ми препоръча теста за овулация, защото при нея имаше ефект след 1 година опити да зачене.Успех мила.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2550 -: Ноември 21, 2006, 15:21:36 pm »
Денис, с риск да ти стана досадна...мислиш ли че съм имала овулация този месец? Този спад на температурата???

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2551 -: Ноември 22, 2006, 07:39:32 am »
Денис много ти благодаря за отговора! :DДнес обаче БТ е отново 36,9....и това ме обърква.Днес ми е 21 ден от цикъла и ще си пускам прогестерон.Ще станат ясни нещата.Но май не е имало ову. :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2552 -: Ноември 22, 2006, 11:04:52 am »
Денис, с риск да ти стана досадна...мислиш ли че съм имала овулация този месец? Този спад на температурата???
Не си досадна, ако искаш ме питай и всеки ден :D, то само да стане.
Графиката ти до тук е супер.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2553 -: Ноември 22, 2006, 11:24:42 am »
Денис много ти благодаря за отговора! :DДнес обаче БТ е отново 36,9....и това ме обърква.Днес ми е 21 ден от цикъла и ще си пускам прогестерон.Ще станат ясни нещата.Но май не е имало ову. :(
Това е добре Ади - тя се задържа, не пада, така че  не се притеснявай.
Утре може да се покачи.  Дано  :D
Но ти си направи прогестерона.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2554 -: Ноември 22, 2006, 11:39:35 am »
Здравей Денис :D
Леко съм объркана дали ФФ е определил правилно овулацията на 12 ден? Има едно понижение на темп. и отново покачване след 14 ден :roll:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2555 -: Ноември 22, 2006, 11:48:03 am »
 :bighug: :balk_81: :balk_21: :bellydance: :kiss: :wave:

или с една дума:

Денис, БЛАГОДАРЯ!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2556 -: Ноември 22, 2006, 12:02:01 pm »
Здравей Денис :D
Леко съм объркана дали ФФ е определил правилно овулацията на 12 ден? Има едно понижение на темп. и отново покачване след 14 ден :roll:
Точно в това понижение според мен е О.
Може би на 13 срещу 14 ден от МЦ.
Овулацията не може, в твоят случай, да е при най-ниската температура.
Ако след този спад БТ се беше покачила на 36,9 - тогава може.
Но има ли постепенно покачване на БТ - О. не е в най-ниската точка на графиката.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2557 -: Ноември 22, 2006, 13:27:08 pm »
Денис айде пак въпрос и от мен. Може ли да ми кажеш с какъв термометър е добре да меря БТ,защото може и да имам грешка в термометъра,а и до сега съм ползвала жива4ен и по4нах да меря анално...  :P :) :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2558 -: Ноември 22, 2006, 13:54:36 pm »
Денис айде пак въпрос и от мен. Може ли да ми кажеш с какъв термометър е добре да меря БТ,защото може и да имам грешка в термометъра,а и до сега съм ползвала жива4ен и по4нах да меря анално...  :P :) :?
С живачен е добре. Продължавай така  :D
Ако е повреден ще отчита по-ниски стойности, но тъй като при теб БТ е висока, явно термометъра си работи както трябва.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2559 -: Ноември 22, 2006, 14:30:33 pm »
Благодаря на всички ви момичета за отговорите! Малко късно се включвам, но имах доста работа. Ами термометъра ми е дигитален и при това сравнително нов, но май пак ще се върна на живачния. С дигиталния меря до звуковия сигнал, защото запомня тази температура, после пак мери наново и нещо не мога да му схвана показанията като го държа повече. Днес пробвах с дигиталния и пак е същото - 36,8. Веднага след това сложих и живачния и той след близо 5 мин. отчете 37,0! Но дали се е покачила от движението ми при изтръскаването, щото бях забравила да го подготвя или не ...незнам вече. Преди като съм правила такива засечки и двата са показвали еднакво!?!
А и тестове съм правила, така че вече май ще мисля други (неоткрити) начини за ловене на овуто :D
Благодаря на всички ви за вниманието и успех!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"