0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2620 -: Декември 01, 2006, 07:50:58 am »
severina
Не е нужно няколко пъти на ден да правиш тест за О.
Достатъчно е и 1 път на ден - в точно определен час, от 16.00 до 20.00 часа /напр. в 18.00/ Трябва да не си пишкала и пила вода поне 3-4 часа.
БТ е добре да се мери в един и същи час, но не по-късно от 9 часа.
Около 7 е добре.
А в неделя пак ли късно я измери?
Може тези 2 дена /събота и неделя/ да е висока, защото не си спазила условията за измерване - затова, ако има съмнения, че стойностите може да не са реални - не ги гледаме.
И още, след (+) тест за О. на другият ден прави ли пак тест - добре е да се прави до деня в който теста е (-).
Може да си уловила края на пика на ЛХ - но, за да е сигурно това е трябвало да направиш и следващият ден тест, както и да се види теста от деня преди (+) тест/ ако,   Тест.линия е наситена почти колкото КЛиния - но все пак е (-), то пика може да се измести напред.
Минимум 12 часа след пика на ЛХ е О. - но може да има и изключения - дано при теб да е това и да е имало О.
Дали е имало О. може да се разбере, ако се пусне изследване за Прогестерон  - 7-8 ден след О.
Дори и да не сехване точно пика на Прогестерона, ще се разбере дали е имало О.



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2621 -: Декември 01, 2006, 09:50:30 am »
Здравейте момичета, бихте ли ми погледнали графиката, защото ми се струва че нещо БТ не е както трябва. Предварително ви благодаря.За първи път меря Бт и нещо не мога да се ориентирам доли е имало О. и кога.
« Последна редакция: Декември 01, 2006, 09:52:44 am от radostina-v-b »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2622 -: Декември 01, 2006, 12:50:12 pm »
Здравейте момичета, бихте ли ми погледнали графиката, защото ми се струва че нещо БТ не е както трябва. Предварително ви благодаря.За първи път меря Бт и нещо не мога да се ориентирам доли е имало О. и кога.
Според мен О. може би е била на 13/14 ден от МЦ.
Ако се задържи така висока БТ имало е О.
И дано да е станало чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2623 -: Декември 01, 2006, 12:50:55 pm »
Здравейте момичета, бихте ли ми погледнали графиката, защото ми се струва че нещо БТ не е както трябва. Предварително ви благодаря.За първи път меря Бт и нещо не мога да се ориентирам доли е имало О. и кога.
Аз не мога да преценя поради липсата на БТ на 14 ден. Трябва да я мериш всеки ден за да се придобие нормална картина. :P


Спрете Земята, искам за сляза
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2624 -: Декември 01, 2006, 13:14:16 pm »
Денис,моля те да погледнеш и моята графика.Този спад ме тревожи нещо.На какво може да се дължи според теб?Досега съм нямала такава графика
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2625 -: Декември 01, 2006, 13:37:52 pm »
Денис,моля те да погледнеш и моята графика.Този спад ме тревожи нещо.На какво може да се дължи според теб?Досега съм нямала такава графика
Първо провери термометъра, може да е от него.
Ако продължи да пада - може би има дефект в ЖТ.
Провери  първо термометъра  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2626 -: Декември 01, 2006, 16:38:50 pm »
бихте ли погледнали моята графика,не е ли прекалено висока БТ във втората част на графиката /меря анално/?Имало ли е О според вас? Благодаря ви предварително :D 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2627 -: Декември 01, 2006, 16:43:51 pm »
бихте ли погледнали моята графика,не е ли прекалено висока БТ във втората част на графиката /меря анално/?Имало ли е О според вас? Благодаря ви предварително :D 
Графиката ти е много хубава.
Според мен О може да е била на 15 ден от МЦ.
Не е висока Бт във втората фаза - точно колкото трябва е висока.
Дано да  е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2628 -: Декември 01, 2006, 16:48:40 pm »
Благодаря ти много!!! Ти си цяло съкровище! :D
Дано да е станало!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2629 -: Декември 01, 2006, 17:02:54 pm »
Денис,термометъра не е повреден,ще видим каква ще е температурата в следващите дни.Благодаря ти
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2630 -: Декември 04, 2006, 14:58:47 pm »
Денис, отново ще те помоля да ми дадеш мнение за моя дъъълъг цикъл. От 5 дена t ми е по-висока, паралелно меря и анално, като там покачването е до 37.00-37.2? Възможно ли е да съм имала овулация миналата седмица, след 30-ия ден?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2631 -: Декември 04, 2006, 15:45:07 pm »
Денис, отново ще те помоля да ми дадеш мнение за моя дъъълъг цикъл. От 5 дена t ми е по-висока, паралелно меря и анално, като там покачването е до 37.00-37.2? Възможно ли е да съм имала овулация миналата седмица, след 30-ия ден?
Графиката ти е доста сложна за разчитане.
да , може да е имало О.
Ако са се образували повече от 1 растящ фоликул, хормоните се променят и това се отразява на графиката./както е при ПК/.
Дори и така да е станало - пак може някой фоликул да се пукне и да има О./ но по графика е доста трудно да се разбере, затова и ако има СПКЯ - Метода на БТ не се прилага/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2632 -: Декември 09, 2006, 19:06:19 pm »
Може ли да погледнете и моята графика. Уж БТ взе да се  покачва и  пак падна  - цикълът ми е 27-28 дни и още е  рано. По принцип при мен БТ се понижава чак през 2 ден от МЦ и то слабо 36,8-36,7. Чак като ми свърши е по- осезателно.
Миналият месец беше ановулаторен, но сега има О - поне така показа теста. И ние действахме.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2633 -: Декември 10, 2006, 07:38:35 am »
Може ли да погледнете и моята графика. Уж БТ взе да се  покачва и  пак падна  - цикълът ми е 27-28 дни и още е  рано. По принцип при мен БТ се понижава чак през 2 ден от МЦ и то слабо 36,8-36,7. Чак като ми свърши е по- осезателно.
Миналият месец беше ановулаторен, но сега има О - поне така показа теста. И ние действахме.
До тук графиката ти е добре.
Ако се повиши БТ - всичко е наред имало е О. Ако продължи да пада - не е добре /може да значи ранно загиване на яйцеклетката, недостатъчност на ЖТ.. и т.н/
Според мен обаче БТ ще се повиши пак, не се притеснявай.
И мери през целият МЦ.
Само 2 дена ли беше М. или просто не си нанесла всичките дни?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2634 -: Декември 10, 2006, 08:36:48 am »
Здравей Денис.Днес леко ми се повиши БТ.....36,8......този месец май изтървах ову ако има такава. :(Кекс ще има чак тази вечер поради посткоитален тест ,който ще правя утре. ти какво ще кажеш????
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2635 -: Декември 10, 2006, 09:05:33 am »
Това покачване още нищо не означава.
Може О да е днес.
Може също БТ утре да падне малко и това ще означава че може да е и утре.
Когато БТ достигне най-високата си стойност /36.8 - не е най-висока при теб/ - това означава че О е минала.
Направи тест за О. - ако днес е (+) , това значи че утре е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2636 -: Декември 10, 2006, 09:14:01 am »
Благодаря ти Денис! :DУтре ще ходя при док и ще разбера как стоят нещата. :DПосле ще докладвам. :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2637 -: Декември 10, 2006, 11:16:40 am »
Денис знам че за мойта  графика нищо конкретно не може да се каже но все пак погледния защото наблюдавам странно развитие на БТ при мен -падна ми под 37 и 8 и до сега такива тмепратура каквито са от последните ми дни досега не съм имала+меря си аналбно както ми препоръча.  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2638 -: Декември 10, 2006, 12:53:11 pm »
Денис знам че за мойта  графика нищо конкретно не може да се каже но все пак погледния защото наблюдавам странно развитие на БТ при мен -падна ми под 37 и 8 и до сега такива тмепратура каквито са от последните ми дни досега не съм имала+меря си аналбно както ми препоръча.  :P :)
Не си мерила редовно ;)
Точно това е нормална БТ./каквато е през последните дни/
Дано нещата при теб да са се оправили.
Продължавай да мериш, за да видим дали ще има О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2639 -: Декември 11, 2006, 08:51:20 am »
Аз пък май съм с ановулаторен цикъл този месец :? Много се надявах на 13-ти ден да ми е била овулация, но като гледам БТ през следващите дни, овулацията засега я няма :( Вие как мислите? БТ меря орално.