0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2580 -: Ноември 23, 2006, 12:06:18 pm »
Денис би ли погледнала пак графиката ми и да ми кажеш дали е имало уво. Има ли вероятност ниската температура в средата да е причина от запек или смущения в червата? Благодаря предварително  :balk_21:
Според мен О може да е била на 20/21 ден от МЦ.
В коя среда - посочи ми кой/кои/ дни от МЦ.
Това което сочиш, според мен не е причина за ниска БТ.
За по-висока- може, като причината трябва да е придружена с висока температура/възпаление/.
Графиката ти е много хубава  :D дано да е станало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2581 -: Ноември 23, 2006, 12:11:13 pm »
много ти благодаря денис :thankyousign: :youwoman:.мисля че съм имала овулация,но за съжаление правихме секс само веднъж-2-3 дни преди ову-то.....обстоятелствата така се стекоха.........но се надявам следващия месец да издебна ову-то и с тест и да действам.мерси-още веднъж за бързия и компетентен отговор :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2582 -: Ноември 23, 2006, 12:12:37 pm »
....................

Ти си права, но аз ову теста си го правих вечерта,а и секс правихме 2 дни преди овулацията. То секса трябва да продължи, ама мъжът ми е в командировка :?точно когато аз съм в овулация  :x
Направо да не ви разравям, как съм бясна. :dontknow:
Вече 4-ти месец се опитваме, ама чак сега си правя тест за ову, но септември ходих при генеколожката ми и тя на ехографа видя балончето което е яйцеклетка-обулираща, но каза да си определя точната дата с тест.
Ама всъщност да ми препоръчата добра гинеколожка.Не, че не съм доволна от моята, обаче трябва да чакам 1 месец за час, а когато искам спешна консултация - не може.
Не се ядосвай- може и да е станало. Случва се, когато човек най-малко очаква.
Колко беше голям фоликула и на кой ден те гледа твоята лекарка?
А за добър гинеколог - препоръчвам ти да е от клиника по-репродуктивна медицина.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2583 -: Ноември 23, 2006, 13:26:45 pm »
Denis написа:
Не се ядосвай- може и да е станало. Случва се, когато човек най-малко очаква.
Колко беше голям фоликула и на кой ден те гледа твоята лекарка?
А за добър гинеколог - препоръчвам ти да е от клиника по-репродуктивна медицина.
 
Ами аз не знаех, че фоликула трябва да ми бъде измерен.Ето за пореден път се убеждавам, че генеколожката ми си е отбила номера с прегледа. Гледа ме на 09.09, а цикъла ми е бил започнал от 31.08, т.е прегледа е бил на 10 ден.Тогава ми каза, че в левият ми яйчник забелязва "балонче" и да започнем с бебеправенето.Когато отидох на 16.09 ми каза, че вече съм след овулация т.е пред мензис.И нищо не се получи.Даже на самият преглед(16.09) каза, че не ми вижда яйчниците на ехографа, което много ме озадачи, и ми се скара даже, че не съм и казала, че предишният ден съм имала стомашни проблеми и червата ми се бяха издули.
Ами според мен тя или проявява "груба небрежност" или е "некомпетентна".
После в службата ми дойде  гинеколог(  правеше ни профилактични прегледи за рак на гърдата), та аз споделих, че от 3 месеца правим опити за бебе и те са все неуспешни. Той ми обясни, че до 30 годишна възраст срока за забременяване е 1 год, а след 30години -6 мес.
Аз съм на 25 г. и това ме успокои, обаче съпръга ми наближава 40 г. и доктора ме посъветва  да си направи "спермограма", понеже споделих, че др. докторка е установила, че имам ову. Дори не съм споделила със съпруга си за това, той  е превил бебе (на предишната си приятелка :?) и аз смятам ,че няма проблем.
Какво ще ме посъветваш?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2584 -: Ноември 23, 2006, 14:00:34 pm »
galya смени гинеколожката.
И направете спермограма / в клиника по репродуктивна медицина/
Дори и 5 деца, да е имал, това не е гаранция, че не е стерилен в момента.
И аз имам едно дете, но моят мъж ходи всяка година на изследвания.
/вкл. и спермограма/
Така, че не я отлагайте.
След като опитвате от скоро ти може и да изчакаш с изследванията, просто се отпусни и дано да стане.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2585 -: Ноември 23, 2006, 15:23:05 pm »
Denis благодаря ти за съвета, ще изчакам още малко(1,2 месеца) и ще поговоря с мъжа си за спермограма, ако нищо не е станало. Претиснявам се, че мога да го засегна, ако го накарам да си направи такова изследване.Някои мъже са много чувствителни на тема "Аз мога да правя бебета". 8O
А ако не те затруднява би ли ми препоръчала гинеколог от тази клиника.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2586 -: Ноември 23, 2006, 15:58:25 pm »
Denis благодаря ти за съвета, ще изчакам още малко(1,2 месеца) и ще поговоря с мъжа си за спермограма, ако нищо не е станало. Претиснявам се, че мога да го засегна, ако го накарам да си направи такова изследване.Някои мъже са много чувствителни на тема "Аз мога да правя бебета". 8O
А ако не те затруднява би ли ми препоръчала гинеколог от тази клиника.
http://www.ivf.bg/?p=20
Д-р Владимиров

Колкото до мъжа ти, бъди по-настоятелна и му обясни, че изследванията винаги започват от мъжа - едно единствено изследване при тях е в състояние да покаже има ли проблем.
При жената нещата са по-сложни и ако няма проблем при мъжа - причината вече се търси при жената. Изследванията при нея са най-различни и отнемат доста време.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2587 -: Ноември 23, 2006, 18:11:16 pm »
Денис много ти благодаря за мнението.Да -тестовете не мога много добре да ги преценя-но еднакво наситени бяха линииките на предпоследния тест.Да- ще продължа да я меря-да видим какво ще стане.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2588 -: Ноември 25, 2006, 08:21:22 am »
ами не!Гледа ме само на 12 ден и видя фоликул в ляво 19мм.Лигавицата беше хубава.
Денис ,как се процедира ако се установи диагноза ЛУФ????Какъв е изхода от това положение???

Успяла си да го прочетеш ...не исках да те плаша мила.
При ЛУФСиндрома също има високи нива на прогестерон.
Един добър специалист би различил фоликул след О. и такъв при който яйцеклетката не е излязла/по очертанията на фоликула и др. неща/.
Когато е пика на Прогестерона - тогава е и вторият пик на Е2.
При Луфсиндром - има ниски нива на Естрадиола.
За да се отхвърли ЛУФСиндром се пускат Прогестерон и Естрадиол и по съотношението им се преценява дали е имало О. Но това го прави лекар.
По графика също - При Луфсиндрома - образува се един връх с висока БТ и рязко спадане на температурата.
Установява се и чрез вземане на перитониална течност/изпусната от фоликула, в Дъгласовото пространство/
И т.н...все работа на лекарите...
Има лекари , които изобщо не вярват на ЛУФСиндрома и това е по-скоро теоретично.
Среща се най-често при СПКЯ.
Денис благодаря за отговора. :DЗа сега БТ е висока ,не пада. :D
В една друга тема писах за ЛУФ и много ме притеснява това което четох някаде в нета ,че често ЛУФ е свързан с СПКЯ или Ендометриоза.През лято когато правих 3 месеца фоликулометрия,първия цикъл беше ановулаторен.......и точно тогава левия яйчник беше тип пчелна пита.Слет това 3 месеца нямаше и следа от това!Дали може да става въпрос за СПКЯ?? :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2589 -: Ноември 25, 2006, 08:28:12 am »
Ади, по графика - не е Луфсиндром.
Не се притеснявай.
Графиката ти е много хубава. :D
Много се радвам, че се оправи - дано да е станало.

ПП. Според мен - рано си пуснала прогестерона, О може да е била по-късна /т.е при доста по-висока БТ/


« Последна редакция: Ноември 25, 2006, 08:38:58 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2590 -: Ноември 25, 2006, 15:46:38 pm »
Много съм объркана.
Денис помагай моля те!
Нали тестовете за ову показват, че има пик на ЛХ и овулацията предстои. Повишението на БТ пък показва вече настъпила овулация. Вижте ми графиката и как да я тълкувам. Снощи тестът ми беше отрицателен, а тази сутрин се събудих с 37.06 градуса.
Кога е настъпила тази ову, така и не разбирам. Днес веднага се заехме с бебеправенеот, а предното бебеправене беше на 23.ти вечерта.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2591 -: Ноември 25, 2006, 20:23:46 pm »
Ади, по графика - не е Луфсиндром.
Не се притеснявай.
Графиката ти е много хубава. :D
Много се радвам, че се оправи - дано да е станало.

ПП. Според мен - рано си пуснала прогестерона, О може да е била по-късна /т.е при доста по-висока БТ/

Оф Денис миличка многпо много ти благодаря за търпението! :D
Този месец може и да не е ЛУФ.......междудруго този месец около ову правих всеки ден по 50 коремни преси.Ако е имало ову може и те да са ми помогнали! :D
Вече се бях отчаила .....1 месец ановулаторен,2 месец обратно развитие на фоликула,3 месец 10000Прегнил -имаше ову,сега 4 месец   .....май имаше ову........значи има надежда!!! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2592 -: Ноември 26, 2006, 07:42:07 am »
Много съм объркана.
Денис помагай моля те!
Нали тестовете за ову показват, че има пик на ЛХ и овулацията предстои. Повишението на БТ пък показва вече настъпила овулация. Вижте ми графиката и как да я тълкувам. Снощи тестът ми беше отрицателен, а тази сутрин се събудих с 37.06 градуса.
Кога е настъпила тази ову, така и не разбирам. Днес веднага се заехме с бебеправенеот, а предното бебеправене беше на 23.ти вечерта.
Точно така е  :D
Графиката се гледа като цяло - една единствена, по-ниска или по-висока  стойност нищо не означава. Ако не се 'връзва' с другите стойности/преди и след нея/  - приемаме я за инцидентна и просто не я гледаме.
В твоят случай , първо трябва да се разбере:
- точно ли отчете теста, сигурно ли е че е (+)
- има ли вероятност да си болна-т.е БТ да се е повишила по друга причина
- при едни и същи условия ли отчете тази БТ /или имаше безсъние, някакво псих.преживяване, и т.н/
Положителният(+) тест за овулация не означава със сигурност, че ще има О.Той показва само,че има високи нива на ЛХ.
Теста може да е (+) полож. и при някои заболявания /напр.СПКЯ/.
Нека да изчакаме следващите стойности, да видим какво става, а вие си продължавайте с кекса.
Успех ;)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2593 -: Ноември 26, 2006, 07:58:46 am »
Ади, не се отчайвай.
Може изобщо при теб да няма ЛУФ.
По принцип той се среща при СПКЯ. Но това е само теория.
За всеки случай избягвай да вземаш високи дози Аспирин и Парацетамол/ само за тези/медикаменти/ съм чела, че оказват влияние на ЛХ-то/
Колко е вярно незная? Въпреки, че има логика в обясненията.
Трябва да се радваш, че дори и да е така,дори да имаш СПКЯ  шанс има  - толкова момичета забременяха напоследък със СПКЯ.
Просто не пропускайте нито месец без кекс ;) - и ще стане, когато най-малко го очакваш.Много се надявам да е този месец. Дано да е станало, от сърце ти го желая.

ПП.Това за коремните е добре - продължавай така /около дните на О./
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2594 -: Ноември 26, 2006, 10:43:56 am »
Момичета бихте ли погледнали графиката ми. Добре ли вървят температурите, не трябва ли във втората част да са по високи? Имам чувството че само моята графика не е както трябва? :( :( :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2595 -: Ноември 26, 2006, 11:05:20 am »
Момичета бихте ли погледнали графиката ми. Добре ли вървят температурите, не трябва ли във втората част да са по високи? Имам чувството че само моята графика не е както трябва? :( :( :(

Според мен графиката ти е съвсем добре, и не си мисли че графиката ти не е както трябва защото моята също не е както трябва...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2596 -: Ноември 26, 2006, 11:19:01 am »
Е как да не си го мисля като гледам как са при другите мацки направо ми става лошо! За да е станало нещо температурата ми не трябва ли да е по- висока поне с малко? Така е при другите! :( Ох не зная вече! А представяш ли си как ще чакам още цяла седмица докато ми дойде! 8O
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2597 -: Ноември 26, 2006, 11:49:42 am »
Идеална е до тук. :lol:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2598 -: Ноември 27, 2006, 12:08:18 pm »
Може ли да хвърлите едно око  :)нещо не ми е ясно не е ли ниска температурата за втората част на цикъла
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2599 -: Ноември 27, 2006, 16:07:00 pm »
Може ли да хвърлите едно око  :)нещо не ми е ясно не е ли ниска температурата за втората част на цикъла

 Още е рано да се каже кога е била О и дали е минала но ако съдим до сега е възможно да е била на 14 ден но пак ти кавам трябва да се изчакат още няколко дена за да е по- ясно. За сега всичко изглежда нормално  :crossfingers: