0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2500 -: Ноември 16, 2006, 18:11:31 pm »
Денис, отново ще те помоля да ми погледнеш графиката, че тези узита по 2-3 пъти на седмица през носа ми излизат:( и не знам вече дали не е умишлено всичко...Тестът показва 2 чертички, а узи-че няма доминантен фоликул?!? Благодаря ти предварително!
Графиката ти не показва да е имало овулация. Съжалявам.
Това, че тестовете са положителни се дължи на по-високите нива на ЛХ. При теб дори са 3 дена положителни, а това не е нормално.
При нормалният МЦ , ЛХ се повишава само веднъж 12-36 часа преди О/пика на ЛХ/ - това отчитат и тестовете/ при нормален МЦ/
При Поликистоза ЛХ е по висок от нормалното и затова може да се засече няколко пъти през МЦ /което не е нормално/- въпреки, че не се очаква О.
Няма доминираш фоликул? А има ли въобще фоликули растящи?
Ако МЦ е ановулаторен / без какъвто и да е нарастващ фоликул/ не би трябвало ЛХ да е високо.?!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2501 -: Ноември 16, 2006, 18:14:48 pm »
Момичета моля да ми простите тъпия въпрос, но съм малко объркана и затова се налага да попитам :oops: :?:  Мерейки БТ анално трябва ли да махнеш 0,5 и това да е реалната ти температура или не, защото аз до сега ги махах но като гледам другите графики моята ми се струва с твърде ниски стойности?! Благодаря предварително! :balk_81: :balk_48:
Не трябва да махаш 0,5 градуса- нанасяш колкото показва термометъра.
Тези 0,5  градуса се махат само когато се мери температурата на бебе /мерена анално/ - за да се разбере, колко е действителната температура  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2502 -: Ноември 16, 2006, 19:19:51 pm »
Чувствам се много глупаво :?, много благодаря за бързия отговор! Отивам да си оправя графиката! И да знаете пак ще ви притеснявам по нататък! Трябва да ви кажа че сте невероятно полезни толкова неща съм научила от тук и продължавам да уча :balk_602: ! Благодаря ви още веднъж!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2503 -: Ноември 17, 2006, 09:09:06 am »
Денис, първия път док каза, че фоликулът е 12мм и трябва да отида отново, след 4 дена според него нямаше развитие и днес пак трябва да ходя. Цикълът ми е около на 40-50 дена, а теста за ову може аз да не съм го разчела както трябва, защото от трита дена, първия и последния бяха с еднакъв цвят на контролната и тестова лентичка. А в ден между тях тестовата лентичка беше с по-тъмен цвят от контролната. И какво значи това, че температурата ми днес рязко се покачи на 37С?Благодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2504 -: Ноември 17, 2006, 09:09:44 am »
Момичета нуждая се от съвет.За първи път си меря БТ чувала съм че нормалната е около 36,8  а моята от две седмици е 37,2 и 37,3 това нормално ли е? Благодаря предварително
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2505 -: Ноември 17, 2006, 09:27:58 am »
Момичета нуждая се от съвет.За първи път си меря БТ чувала съм че нормалната е около 36,8  а моята от две седмици е 37,2 и 37,3 това нормално ли е? Благодаря предварително
А за  коя фаза от цикъла си чувала ,че е нормалан тази БТ.
Графика с графика не си приличат на един човек, а какво остава да се сравняват и на различни хора, че да им някакъв стандарт.
Мери БТ, и ако имаш графика дай на момичетата да я видят, за да изкажат мнение. Иначе само така с това инфо което си дала, няма как да ти помогнат.
Успех.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2506 -: Ноември 17, 2006, 09:41:07 am »
Показах си графиката но незнам как да излезе и за предния период .Показва ми само днешната дата
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2507 -: Ноември 17, 2006, 09:59:16 am »
Показах си графиката но незнам как да излезе и за предния период .Показва ми само днешната дата
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=33287&userLoginName=zvezgelina

Ето предната графика.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2508 -: Ноември 17, 2006, 11:46:40 am »
Благодаря ти че ми помогна да си покажа графиката.Но неможах да разбера нормално ли е да имам една и съща БТ толкова дни междо другото ми доиде и с 4 дена по рано
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2509 -: Ноември 17, 2006, 12:21:03 pm »
Благодаря ти че ми помогна да си покажа графиката.Но неможах да разбера нормално ли е да имам една и съща БТ толкова дни междо другото ми доиде и с 4 дена по рано
Много ме затруднява графиката ти.
Ето защо:
- според мен е имало О. - може би на 12 ден от МЦ.
- имаш идеална графика /като разлика в БТ през ФФ и ЛФ и конфигурация/
- поддържаш добра БТ през втората фаза
- ЛФ/това е фазата след О./ е  9 дена, което не е добре.
За нормална ЛФ се приема над 10 дена.
- идва ти М, но БТ продължава да е висока
Сигурна ли си, че ти е дошло, да не е само зацапване?

ПП. Опитай се да мериш БТ и по време на М.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2510 -: Ноември 17, 2006, 12:25:53 pm »
Бих искала да си позволя да те поптима нещо Денис- днес ми дойде м. , не го очаквах , имам слабо  кървене но искам да попитам добър признак ли е това че в кръвенето си забелязах малко жълтеникава-слуз което го виждам и за 1 път.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2511 -: Ноември 17, 2006, 12:32:56 pm »
Денис, първия път док каза, че фоликулът е 12мм и трябва да отида отново, след 4 дена според него нямаше развитие и днес пак трябва да ходя. Цикълът ми е около на 40-50 дена, а теста за ову може аз да не съм го разчела както трябва, защото от трита дена, първия и последния бяха с еднакъв цвят на контролната и тестова лентичка. А в ден между тях тестовата лентичка беше с по-тъмен цвят от контролната. И какво значи това, че температурата ми днес рязко се покачи на 37С?Благодаря!
За положителен се приема теста, когато тестовата линия е еднакво оцветена или по-наситена от контролната линия.
Тогава означи, кой ден е било това в календара - явно теста е бил (+) само тогава.
Но пак не се връзва с БТ?!
Една единствена по-висока БТ нищо не означава, все още.
Верен ли ти е термометъра - да не би това /покачване и спадане/ да е от него?
Само един растящ фоликул ли видя твоят лекар - защото, ако са повече от един, тогава нивата на хормоните се променят и това се отразява на БТ.
Не е изключено и да има О. - просто графиката ще е много трудна за разчитане.
С какъв термометър и колко време мериш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2512 -: Ноември 17, 2006, 12:33:52 pm »
Благодаря ти че ми помогна да си покажа графиката.Но неможах да разбера нормално ли е да имам една и съща БТ толкова дни междо другото ми доиде и с 4 дена по рано
Много ме затруднява графиката ти.
Ето защо:
- според мен е имало О. - може би на 12 ден от МЦ.
- имаш идеална графика /като разлика в БТ през ФФ и ЛФ и конфигурация/
- поддържаш добра БТ през втората фаза
- ЛФ/това е фазата след О./ е  9 дена, което не е добре.
За нормална ЛФ се приема над 10 дена.
- идва ти М, но БТ продължава да е висока
Сигурна ли си, че ти е дошло, да не е само зацапване?

ПП. Опитай се да мериш БТ и по време на М.
Вчера вечерта ме заболяха силно яйчниците тази сутрин когато станах и отидох в тоалетната ми прокарвя все едно за 2-3 ден и от тогава нямам повече нищо
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2513 -: Ноември 17, 2006, 12:47:02 pm »
Бих искала да си позволя да те поптима нещо Денис- днес ми дойде м. , не го очаквах , имам слабо  кървене но искам да попитам добър признак ли е това че в кръвенето си забелязах малко жълтеникава-слуз което го виждам и за 1 път.
Ех, все едни въпроси ми задаваш  :D.
По време на М. от матката се изхвърля не само кръв -
изтичащата кръв увлича и цервикалната слузеста запушалка. Освен това има и тъканни частици и секрет от жлезите.
По принцип това/М/ си е кръвенисто-слузесто течение, с което се изхвърля функционалният слой на ендометриума./Това е слоя, в който при зачеване се 'загнездва' оплодената яйцеклетка. Следващият МЦ този слой се образува наново под влияние на хормоните и най-вече на естрогените.Затова момичета, които имат по-високи нива на естрогените имат по-дебел слой - над 1,2 мм. Но не е добре и да е много дебел -тогава вече се говори за хиперплазия/
И тъй като ти имаш възпаление на матката- нормално е според мен /спрямо състоянието ти/.
Но по-добре е да говориш с лекар  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2514 -: Ноември 17, 2006, 12:49:18 pm »
ZVEZGELINA
И от рано сутринта   до сега - тие чист ден, така ли?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2515 -: Ноември 17, 2006, 12:52:36 pm »
ZVEZGELINA
И от рано сутринта   до сега - тие чист ден, така ли?
Да
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2516 -: Ноември 17, 2006, 13:04:14 pm »
Здрасти, Денис! :D
Би ли погледнала моята графика- дали съм определила правилно денят на ову и според теб има ли някакви аномалии този месец?
Не съм мерила редовно БТ, за което предварително се извинявам.
[link=http://www.TickerFactory.com/]
[image noborder]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;0;29/st/20070927/dt/-5/k/a9b6/preg.png[/image]
[/link]
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2517 -: Ноември 17, 2006, 13:29:12 pm »
ZVEZGELINA
И от рано сутринта   до сега - тие чист ден, така ли?
Да
Звезделина, ако си останеш само с това зацапване от сутринта може след 9 месеца да си имаш  :sucky:  :stroller:
Искренно ти го желая!!! Ако температурата ти си остане така висока това може да е било само имплантационно зацапване.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2518 -: Ноември 17, 2006, 13:55:36 pm »
Благодаря за хубавата вест но се съмнявам да е така от 2-3 години се опитваме и не се получава.Винаги когато се осъмня че може да съм бременна и се оказва че е нещо друго или киста или запушване
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2519 -: Ноември 17, 2006, 14:03:02 pm »
Благодаря за хубавата вест но се съмнявам да е така от 2-3 години се опитваме и не се получава.Винаги когато се осъмня че може да съм бременна и се оказва че е нещо друго или киста или запушване
Дай боже аз да съм правата, а не ти! Искренно ти пожелавам   :bfp1: