0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2600 -: Ноември 27, 2006, 16:24:47 pm »
 :kiss: Мерси Megita дано да се вдигне тая пуста темепература че вече се чудякакво да мисля :roll:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2601 -: Ноември 27, 2006, 16:36:31 pm »
:kiss: Мерси Megita дано да се вдигне тая пуста темепература че вече се чудякакво да мисля :roll:

 Смятам, че за в момента няма за какво да се притесняваш. Според мен графиката ти е добра, може и да се вдичне а може и да не се вдигне Т. Ти сигурно знаеш, че има доста бременни графики с ниски стойности  :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2602 -: Ноември 27, 2006, 20:45:48 pm »
   Здравейте момичета! :D
Ще видите ли графиката ми?Интересува ме възможно ли е стойностите ми на БТ. да са толкова ниски или термометъра ми се е скапал?Днес БТ.ми е 35.4,а такава стойност няма в календара.Писала съм я 35.65,защото няма по-ниска.Меря орално,а термометъра съм го купила преди месец-дигитален 8O!
« Последна редакция: Ноември 27, 2006, 20:52:04 pm от peroshinka »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2603 -: Ноември 27, 2006, 21:23:54 pm »
   Здравейте момичета! :D
Ще видите ли графиката ми?Интересува ме възможно ли е стойностите ми на БТ. да са толкова ниски или термометъра ми се е скапал?Днес БТ.ми е 35.4,а такава стойност няма в календара.Писала съм я 35.65,защото няма по-ниска.Меря орално,а термометъра съм го купила преди месец-дигитален 8O!

 Еми ако питаш мен е нормално щом мериш орални и с дигитален. Прибвай от другия месец да мериш анално и ще видиш, че ще ти са по- високи стойностите. Попринцип дигиталните Т мерят с няколко стойности по- ниски така, че мисле, че анално ще ти даде по- реални стойности.  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2604 -: Ноември 28, 2006, 07:18:52 am »
   Здравейте момичета! :D
Ще видите ли графиката ми?Интересува ме възможно ли е стойностите ми на БТ. да са толкова ниски или термометъра ми се е скапал?Днес БТ.ми е 35.4,а такава стойност няма в календара.Писала съм я 35.65,защото няма по-ниска.Меря орално,а термометъра съм го купила преди месец-дигитален 8O!
Продължи да мериш с живачен и анално - нищо че не е свършил МЦ.Сложи някакъв знак на графиката си и всеки път го споменавай/когато имаш въпрос по графиката си/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2605 -: Ноември 28, 2006, 12:30:15 pm »
  Ок ,благодаря Денис! :hug2:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2606 -: Ноември 28, 2006, 16:45:04 pm »
Момичета, изчетох темите за мерене на температурата, но имам въпрос.Ако ставаш до тоалетна към 4 часа, а мериш температурата в 6:30ч, това ставане ще се отразили съществено на температурата и по какъв начин?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2607 -: Ноември 28, 2006, 17:17:23 pm »
Момичета, изчетох темите за мерене на температурата, но имам въпрос.Ако ставаш до тоалетна към 4 часа, а мериш температурата в 6:30ч, това ставане ще се отразили съществено на температурата и по какъв начин?

 За да ти е точна БТ трябва да имаш 3 часа непробуден сън. Иначе от личен опит знам, че не се променя същественно стойностите така, че не мисля, че има за какво да се притесняваш  :wink:. Успех в бебеправенето  :crossfingers: yahoo_17 :kiss:
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2608 -: Ноември 29, 2006, 08:13:48 am »
аз като си гледам графиката досега е хубава..........обаче още след ову страдам от безсъние.е,в сутрешните часове преди да меря температура съм заспала,но все се съмнявам,че може би е неточна(за инфо- до 20 съм мерила орално-след това анално)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2609 -: Ноември 29, 2006, 08:37:48 am »
Ще те посъветвам от другият си цикъл да мериш само анално , защото така половината от графиката не е точна , а другата е точна. Аналното е най-сигурното мерене  на БТ сутрин  :) :P
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2610 -: Ноември 29, 2006, 09:33:40 am »
аз като си гледам графиката досега е хубава..........обаче още след ову страдам от безсъние.е,в сутрешните часове преди да меря температура съм заспала,но все се съмнявам,че може би е неточна(за инфо- до 20 съм мерила орално-след това анално)

 Май си готова за тестовете  :D
 Добра ти е Т но както каза fanta_22 не ти е точна графиката заради мястото на мерене. Добре беше да си изкараш месеца орално и от другия да започнеш анално. Успех и да докладваш  :lol:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2611 -: Ноември 29, 2006, 10:01:36 am »
Момичета бихте ли погледнали и моята графика. Как мислите дали с това плавно покачване на температурата толкова дни е имало овулация  :balk_144:

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2612 -: Ноември 29, 2006, 10:05:50 am »
Момичета бихте ли погледнали и моята графика. Как мислите дали с това плавно покачване на температурата толкова дни е имало овулация  :balk_144:

 Аз съм за овулация на 16 или на 22
 Не мога да разбера точно но съм по- сколонна за 16-ти
 След няколко дена ще стане ясно  :D
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2613 -: Ноември 29, 2006, 10:17:58 am »
мерси на фанта и мегита за бързите отговори-относно меренето на темп. денис ме посъветва да премина още този месец на анално,а аз смятам че тя е спец в областта на БТ и графиките.доколкото знам ако се задържи още 10 дни такава т-значи може би имам повод за радост-но пак повтарям че ме притеснява факта че след ову страдам от безсъние-по няколко часа на нощ будувам и може темп да не е реална :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2614 -: Ноември 29, 2006, 12:54:07 pm »
аз като си гледам графиката досега е хубава..........обаче още след ову страдам от безсъние.е,в сутрешните часове преди да меря температура съм заспала,но все се съмнявам,че може би е неточна(за инфо- до 20 съм мерила орално-след това анално)
Супер ти е графиката.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2615 -: Ноември 29, 2006, 13:01:49 pm »
Момичета бихте ли погледнали и моята графика. Как мислите дали с това плавно покачване на температурата толкова дни е имало овулация  :balk_144:
Ако е имало О. тя според мен е била на 17/18 ден от МЦ.
Задържи ли се БТ 36.7-36.8 имало е овулация. 
Дано да е станало.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2616 -: Ноември 29, 2006, 15:07:41 pm »
Мерси на Denis и Megita ще изчакам още няколко дни и ще ви кажа резултата.  :crossfingers:

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2617 -: Ноември 30, 2006, 00:28:04 am »
Денис
ще погледнеш ли пак. Т се задържа над 36.80, но ме озадачава това, защо не е над 37. Аз меря сравнително от скоро  - 3-ти месец, и досега не ми е била под 37 градуса в лут.фаза? Дали е нормално и  на кой ден е била овулацията ми според теб? Благодарна съм ти за вниманието.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2618 -: Ноември 30, 2006, 07:47:15 am »
Денис
ще погледнеш ли пак. Т се задържа над 36.80, но ме озадачава това, защо не е над 37. Аз меря сравнително от скоро  - 3-ти месец, и досега не ми е била под 37 градуса в лут.фаза? Дали е нормално и  на кой ден е била овулацията ми според теб? Благодарна съм ти за вниманието.
Нещо не е както трябва.
Неможе пика на ЛХ да съвпада с най-високата БТ.
Правилно ли отчете тестовете? По кое време на деня ги прави и спази ли всички условия?
Ако не гледам тестовете - овулацията /по графика/ може да е била 13 ден от МЦ. Ако БТ се повиши и се задържи висока 37.0 и над 37.0 - всичко е наред - имало  е  О.

ПП. О. настъпва от 12 до 36 час след пика на ЛХ.
Самото покачване и спадане на ЛХ - трае 30-40 часа /според някои 48 часа.
Сутринта мериш БТ - висока - това означава че О. е минала /БТ се покачва след отделяне на Прогестерон/ потвърждават до и стойностите на БТ от следващите  дни.
Следобяд правиш тест - който е (+)- това означава че О. ще настъпи след 12 до 36 часа...............ето кое не се връзва

Ако имаш СПКЯ - може това да е причината за това разминаване - често се получава при това състояние.
Според мен - нещо си объркала тестовете....помисли за това.
Другият вариант е тестовете да са верни - просто си настинала или нещо друго, което да повиши БТ няколко поредни дни - например- болен зъб и т.н.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2619 -: Декември 01, 2006, 00:57:16 am »
Нещо не е както трябва.
Неможе пика на ЛХ да съвпада с най-високата БТ.
Цитат
И аз това казвам, нещо не се вързва :?
Правя тестове  доста отдавна и мисля, че няма как да не съм отчела правилно. В деня преди покачването на температурата правих няколко пъти тест. Последният беше вечерта, преди да си легна - отрицателен.
Чудя се и аз, ама освен да има някакво значение това, че на другия ден поспах доста, абе до към обяд(събота беше, все пак) и чак тогава измерих Т, а след час направих теста. Дали през часовете на сън се е развило всичко, ама чак толкова бързо..? Може ли примерно пикът на ЛХ да е настъпил малко след като съм легнала и след това овулацията? Че то моето спане си беше кажи-речи 12 часа.  Друго обяснение не мога да измисля. За СПКЯ - не знам. Никога не съм имала такива проблеми(да не дърпам дявола за опашката) и изведнъж пък да се появят...? Дали е възмажно?
Благодаря ти Денис и ме извини, че толкова те занимавам, ама обърках се много. Дали съм изпуснала момента?