0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

До края на септември се знае номера, а явно са преценили, че е рано да се обаждат за вземане на заповеди през октоври. Обикновено се обаждат 1-2 седмици преди датата на вземане на заповед. Предполагам средата на септември ще започнат наново с обажданията.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Дано си права.Това чакане,комбинирано с липса на инфо направо ме влудява.......Дано поне,ако паричките са на свършване да отпуснат предизборно.
здравейте на всички съмишленички,аз съм нова във форума,но искам да попитам някой знае ли защо вече две седмици не излизат никакви номера?фонда ли е в отпуск или просто не се публикуват номерата на одобрените?благодаря
някой знае ли какво става с номерата,защо от две седмици не са публикувани никакви номера?да не са в отпуск?на сайта им не пиши нищо,дано да започнат да раздават вече заповеди и се надявам до края на тази година да стигнат поне 11500
*
Явно спряха да се обаждат, и то повече от две седмици ми се струва .... :(
По слънчевата страна на улицата
Ами миличка хората гонят рекорди...скоро ще подобрят един който преди месеци прогнозирах - 1/ЕДНА/ година чакане....да Ви е честито на всички търпеливи и разумни кандидат майки....
Влизахте ли в официалния сайт на ФАР? От там става горе-долу ясно следното: Обществения съвет е разгледал вече заявленията подадени до 5 юли включително /последните са с номер някъде над 12 000/ и за всяко от тях след  изписване на вх. № излиза информация, напр."одобрена" или "предстои допълване на медицинската докумнатация". Във втория случай пишат "моля свържете се с нас", но разбира се това не означава, че няма да се обадят лично на всеки един с такъв случай. Пише още, че до края на този месец заповеди ще получат тези с номера но 10 000 и всеки следващ месец ще излиза подобна информация /на кои предстои обжадане за получаване на заповед/. Пише още, че месечно ще трябва да се дават заповеди на мининум 200 и максимум 400 заявители от вече одобрените. Дано съм го напиласа разбрано и да съм била полезна.
*
Това е ясно, но в средата на август се обаждаха и във форума имаше разписали се кога да отидат за получване на заповеди през септември.  Във фонда имаха яснота, съответно график за септември. Сега е факт, че от 20 дена няма никакво движение, а и нямат още график за октомври /това е инфо по тел./ Каквото и да си говорим явно има някакво затишие,а как ще се тълкува ще се разбере през октомври.
По слънчевата страна на улицата
begemot_73  а ти кой номер си? Кога мисилш че ще излезе твоя "номер"?
Един господ знае кога ще излезе....вече на нищо и  на никой от тия не вярвам...документите си подадох края на ноември миналата година за втори опит....Само ще кажа че при първия опит чаках точно 4/ЧЕТИРИ/месеца, ни ден повече ...Сега ще запаля свещ на богоизбраните ни управляващи ако ме пропуснат за по малко от година,дано горят в ада гадовете му с гадове ....срамота е това което го направиха с тоя фонд...почти три пъти да увеличат чакането ..срамота!..И сега умишлено "тупат топката" ,за да пуснат повечето заповеди преди изборите точно...мислят ни за балъци.!....
Аз чаках 10 месеца, а приятелката ми, която подаде 2 месеца преди мен чака 3 месеца - късмет :)
Моите притеснения са, че средствата са почти изчерпани и затова бавят новите обаждания, но ако е така да дадат разяснение за всички чакащи, тък като не е приятно да си в неведение. Минах през това и знам колко е неприятно.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
дам,а интересното е,че във всички интервюта директора на фонда казва,че има достатъчно пари.Тогава какво става?На мен също ми се струва,че умишрено спряха,само дето не е ясна причината. osi_12
Ясна  е причината...повече от ясна ..в месеца на изборите-октомври  трябва да ни засипят с обаждания и ние радостни и щастливи да се втурнем  към изборните урни.....
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
На харизан кон, мили дами...казват зъби се не гледат! Мен обаче, ме терзае отвътре! С това темпо, ако трябва да чакам 3 опита, ще чукна бЪш 35г. с всичките му там увеличени рискове за Синдром на Даун и прочие... :? Сигурно сте прави за изборите, инак не виждам логика да се бавят умишлено, ако наистина има пари! Чакат, за да не се струпаме около Коледните празници и да скапем почивките на лекарите ли? Не мога да намеря обяснение - вярно клиниките трудно ще поемат такъв наплив, разбираемо е и да има някакъв контрол! Но бива ли, една дума да не кажеш, да разясниш на хората ЗАВИСЕЩИ от лист хартия, защо аджеба се бавят с обажданията??!
Не мога да разбера, защо всяко добро дело се претопява в тая смешна държава, защо се спекулира и злоупотребява с хорското нещастие? Не биха ли могли, поне в такъв момент да бъдат малко съпричастни и да се ОПИТАТ поне, да намаля и така съществуващото нервно напрежение и отчаяние???? 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Изглежда ще се сбъдне това, което се пишеше във форума далеч назад, че тази година ще дават заповеди до номер 10 000 и ще спрат до догодина. Ужас, аз ще чукна 40-така.
Другата заблуда която умишмено се пуска из форумите е че клиниките са препълнени и затова бавят връчването....опашата лъжа е това....препълнени може би са една две клиники..но защо заради тях трябва другите да чакат.....нека раздадат заповедите на клиниките и клиниките да си ги разпределят тогава според възможността да поемат пациентите...моята клиника примерно може веднага да ме приеме....Или може би фонда играе точно за тия една две клиники като задържа пациентите на другите.....я помислете мъничко .... 8)
Изглежда ще се сбъдне това, което се пишеше във форума далеч назад, че тази година ще дават заповеди до номер 10 000 и ще спрат до догодина. Ужас, аз ще чукна 40-така.

най-малко до 10 100 номер трябва да дадат, все пак почнаха от 7100 номер, а не всички средства са усвоени, т.е. за един опит се отпускат 5 хил, а се усвояват примерно 4 хил., хиляда остават за друга двойка, отделно вече забременелите и т.н.

Може би наистина чакат изборите... В общината ни спряха раздаването на средства за двойки с репродуктивни проблеми до промяна на Съвета след изборите.
*
Изглежда ще се сбъдне това, което се пишеше във форума далеч назад, че тази година ще дават заповеди до номер 10 000 и ще спрат до догодина. Ужас, аз ще чукна 40-така.

най-малко до 10 100 номер трябва да дадат, все пак почнаха от 7100 номер, а не всички средства са усвоени, т.е. за един опит се отпускат 5 хил, а се усвояват примерно 4 хил., хиляда остават за друга двойка, отделно вече забременелите и т.н.

Може би наистина чакат изборите... В общината ни спряха раздаването на средства за двойки с репродуктивни проблеми до промяна на Съвета след изборите.

В началото на годината бяха съобщили точно за 3000 ще са средствата, което си беше де факто от 7100 до 10100. Ако е буквално така остават само сто номера за раздаване  :?
По слънчевата страна на улицата
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
фонда не е спрял да работи, просто се раздават заповеди, но тъй като има доста удължени, които правят опитите си сега и депозират фактури за изплащането на средствата, може паричките да се изчерпят за тази година и да раздават заповедите след около месец с цел същите да се депозират през следващата година. това е мое мнение и разсъждение и дано не съм права, но при усвоени 10 млн. към началото на септевемри и ако има депозирани още за около 1-2 млн. от опитите юни и юли.....толкоз и за септември - октомври и парите се свършиха.
нека останем търпеливи и толерантни, тъй като все пак хората работят и каквото зависи от тях го правят, другото не мисля, че им е в компетенциите.
никога не отстъпвай на принципите си!
Zdraveite badeshti maiki.Nova sam i molia niakoi ako e zapoznat da me osvedomi .Nie poluchihme odobrenie i srokat ni izticha kraia na septemvri,no poradi lechenie nemojem da prodaljim .Dnes podadohme molba do fonda za udaljavane na sroka .Molia ako niakoi znae kolko vreme se chaka neka kaje.