0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Обаждаш се на д-р Лалев и той заделя заповедта, докато родиш.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.1440 - виж отговорите на pami_, на Стефи и на mishanta.
« Последна редакция: Август 06, 2011, 21:23:01 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Обаждаш се на д-р Лалев и той заделя заповедта, докато родиш.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.1440 - виж отговорите на pami_, на Стефи и на mishanta.
Благодаря ти за отовора,но това вече ми е ясно :) Попитах за възможност за замяна,тъй като тая заповед явно няма да послужи на притежателя си,та ме интересува какво се случва с нея :(
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Предполагам, че нищо не се случва със заповедта, ако притежателя и не я получи все някога губи давност,и губи правото на опита си. Няма как заповед на твое име да използва друг кандидат, та бил той и с по заден номер.Парите не се усвояват и си остават във фонда.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Неизползваните заповеди, по които няма трансфер на финансов ресурс се нулират един вид. Трябва обаче да се обадиш във Фонда, да кажеш номера, за да могат да я проверят и нулират. Няма как да се използва от друг.
*
Момичета, пишете малко разяснение по въпроса с доплащането  :oops:
Lailah, тук има тема "Колко доплатихте", запознай се с нея, ще научиш много полезни неща.
*
Цитат
Цитат на: rtfrtf в Август 06, 2011, 21:20:42 pm
Обаждаш се на д-р Лалев и той заделя заповедта, докато родиш.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.1440 - виж отговорите на pami_, на Стефи и на mishanta.

Благодаря ти за отовора,но това вече ми е ясно  Попитах за възможност за замяна,тъй като тая заповед явно няма да послужи на притежателя си,та ме интересува какво се случва с нея

На мен също ми излезе заповедта, когато вече бях бременна. Д-р Лалев ми каза, че не може да я отстъпвам на друг, но спокойно мога да се възползвам от нея за второ дете, когато му дойде времето.


*
Lailah, тук има тема "Колко доплатихте", запознай се с нея, ще научиш много полезни неща.
От края на юни е забранено доплащането, а в посочената от тебе тема не е писано особено по въпроса. На мен ми е ясно че може да се наложи да се доплати и че сумата е различна за всеки, въпроса ми е след приемането на тази наредба как се случват нещата. Защото по форумите се носят слухове за канселирани опити или за претупани такива заради ограничението със заплащането  :?
Лекарствата, които ми изписаха допълнително (извън тези, които се поемат от Фонда), си бяха на отделна рецепта, с която си ги купих от аптеката. Но те не бяха за стимулацията, а упойка, както и тези, които ми изписаха след пункцията. За самата процедура не съм доплащала нищо.




My first, my last, my everything!
*
Същото и за самата процедура, т.е. ако ти трябват допълнителни лекарства пак ще се изпишат на рецепта и ще се купят от аптека. Поне за мен това е логиката.
А това с канселирани цикли, неглежиране и прочие е малко пресилено, според мен. :wink:
*
Същото и за самата процедура, т.е. ако ти трябват допълнителни лекарства пак ще се изпишат на рецепта и ще се купят от аптека. Поне за мен това е логиката.
А това с канселирани цикли, неглежиране и прочие е малко пресилено, според мен. :wink:
Та нали именно това е допълнителното заплащане, което вече е забранено на клиниките?!
Ако греша - поправете ме.
*
Допълнително заплащане на клиниките, именно, никой не ти забранява да отидеш от аптеката и да си купиш лекарства.
*
здравейте мили момичета ! мила StefiZ  имам следното питане:
тази година бях одобрена от фонда и направихме ин витро процедурата успешна ,но за съжаление в 9 г.с.  сърцето на бебчето спря.  но от опита финансиран от фонда имам останали ембриони замръзени .  въпросът ми е  фонда поема ли замръзен трансфер?
благодаря! успех на всички !
*
Не, имаше го като идея, но мисля в новия правилник не беше включено.
*
Допълнително заплащане на клиниките, именно, никой не ти забранява да отидеш от аптеката и да си купиш лекарства.
Честно казано не виждам разлика.
И преди можеше да си плащаш в аптеката веднага след като си надвишил сумата или да изчакаш накрая да платиш общо.
Може би не си дава право да избираме от коя аптека да го направим ли?
Наистина не виждам смисъл във всичко това, не мога да разбера каква му е идеята и кой печели.
Не беше ли редно преди да се влезе тази забрана, да се регламентираха начините за доплащане, защото е ясно, че не винаги 5000лв са достатъчни.
Извинявам се, че съм толкова разпалена, но съм от тези, които имат опасения, че опитите може да се неглижират.
*
Честно да ти кажа и аз не виждам смисъл, но това беше решение на МЗ, поради какви мотиви и на мен не ми стана много ясно :oops:
*
Добре от всичко написано аз разбирам следното, клиниките нямат право да ни искат да доплатим например за процедурата, ако да кажем ИКСИ струва повече при тях отколкото фонда поема, но ако става въпрос за лекарства и хормони няма проблем да отидем и да си ги заплатим като не по фонда, а като пациенти на нормален прием  :oops: То и аз това си го мислех ако се запъна че ще си пусна ЛХ и естрадиол кой ще ме спре като си ги платя  :D Ама е лошо, че така е формулиран закона че не се разбира въобще какво се има предвид  :?
*
Да, и аз така го разбирам :wink:
*
Ама е лошо, че така е формулиран закона че не се разбира въобще какво се има предвид  :?
Точно, защото нищо не е ясно и клиниките се презастраховат. Ако има нещо регламентирано и в самото начало на опита се фиксират и документират условията, ще се избегнат доста недоразумения. Мислите ли, че някой лекар или цяла клиника ще си заложи главата и ей така ще ви каже "Тук не ти достигат още 1000 лева за лекарствата, ако искащ ходи си ги купи или спираме". Каква им е гаранцията, че утре няма да се върнете с проверка и да ги натопите?! Просто вече използват евтините лекарства, съкращават броя изследвания и каквото стане.
Оф, дано не съм права :(
*
Мислите ли, че някой лекар или цяла клиника ще си заложи главата и ей така ще ви каже "Тук не ти достигат още 1000 лева за лекарствата, ако искащ ходи си ги купи или спираме". Каква им е гаранцията, че утре няма да се върнете с проверка и да ги натопите?! Просто вече използват евтините лекарства, съкращават броя изследвания и каквото стане.
Оф, дано не съм права :(
Абе и мен това ме притеснява :(