0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #580 -: Ноември 19, 2010, 19:50:03 pm »
АZZIA_BO, честито!Леки и безпроблемни 9 месеца!

Момичета резултата от биопсията ми е добър. Много съм щастлива, и януари 2011г. стартирам по къс протокол.


Paele, би ли ми казала цената на биопсията на мен ми предстои на 25,11 да правя!?

Цената на биопсията е 200 лв. без упойка, като в тази сума влизат и кръвните изследвания преди самата биопсия- някакви хоромин мисля бяха.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #581 -: Ноември 19, 2010, 19:50:26 pm »
Спермограмата е 30лв,но ако е разширена мисля че 90лв.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #582 -: Ноември 19, 2010, 19:55:54 pm »
Paele, радвам се за добрия резултат. Ти нали си по фонда? Няма проблем със започването на процедура през януари по фонда, нали? И още еди въпрос-д-р Персенска ли ти назначи биопсията и при какви показатели се прави? Успех януари.

Да по фонда съм, втори опит. Не мисля , че има проблем със процедурите по фонда, защото д-р Персенска ми каза, януари по къс протокол , направо на 2-3 ден да отивам за започване на стимулация.А биопсията  ми я назначи д-р Персенска , понеже при първия опит нямах имплантация.Аз и казах , че не искам да я правя, и не може ли без нея, понеже много ме беше страх, а тя ми казва : Не неможе , трябва да се направи и аз повече не протестирах. Благодаря за пожеланието и на теб пожелавам успех, както и на всички в този форум!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #583 -: Ноември 19, 2010, 20:00:27 pm »
Paele, радвам се за добрия резултат. Ти нали си по фонда? Няма проблем със започването на процедура през януари по фонда, нали? И още еди въпрос-д-р Персенска ли ти назначи биопсията и при какви показатели се прави? Успех януари.

Да по фонда съм, втори опит. Не мисля , че има проблем със процедурите по фонда, защото д-р Персенска ми каза, януари по къс протокол , направо на 2-3 ден да отивам за започване на стимулация.А биопсията  ми я назначи д-р Персенска , понеже при първия опит нямах имплантация.Аз и казах , че не искам да я правя, и не може ли без нея, понеже много ме беше страх, а тя ми казва : Не неможе , трябва да се направи и аз повече не протестирах. Благодаря за пожеланието и на теб пожелавам успех, както и на всички в този форум!
И мен ужасно ме е страх!
Сега на 23 ,11 ще правя биопсия!
Теб боля ли те?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #584 -: Ноември 19, 2010, 20:00:49 pm »
nimika, AZZIA_BO  :D ЧЕСТИТО! Лека бременност ви желая!
Къди, ако не се лъжа ти си следващата  :)
Стискам палци и още една хубава новина да ни се съобщи скоро.
ceci 75, може и да те заблудя, но си спомням нещо като 100 лв. за SDI.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #585 -: Ноември 19, 2010, 20:10:56 pm »
Paele, радвам се за добрия резултат. Ти нали си по фонда? Няма проблем със започването на процедура през януари по фонда, нали? И още еди въпрос-д-р Персенска ли ти назначи биопсията и при какви показатели се прави? Успех януари.

Да по фонда съм, втори опит. Не мисля , че има проблем със процедурите по фонда, защото д-р Персенска ми каза, януари по къс протокол , направо на 2-3 ден да отивам за започване на стимулация.А биопсията  ми я назначи д-р Персенска , понеже при първия опит нямах имплантация.Аз и казах , че не искам да я правя, и не може ли без нея, понеже много ме беше страх, а тя ми казва : Не неможе , трябва да се направи и аз повече не протестирах. Благодаря за пожеланието и на теб пожелавам успех, както и на всички в този форум!
И мен ужасно ме е страх!
Сега на 23 ,11 ще правя биопсия!
Теб боля ли те?

Дидомира да ти кажа отидох с нагласата, че не е толкова страшно, понеже миналия месец правих цветна снимка и не ме боля много, беше търпимо.Ама тази биопсия ми разказа играта, вярно че е за няколко минути, но мен си боля доста. Бях изчела цялата тема за биопсиите и там някои момичета пишат, че не боли , други обратното. Така, че явно си зависи от прага на болката и е  индивидуално при всеки. Но всичко се забравя , като знаем за какво го правим. Стискам палци да не те боли и резултата да е хубав!Успех!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #586 -: Ноември 19, 2010, 20:16:36 pm »
Дидомира, за да ти е по-спокойно си сложи 2 свещички Профенид и за всеки случай преди Б си пийни и друго обезболяващо.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #587 -: Ноември 19, 2010, 20:20:28 pm »
Благодаря ви,момичета!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #588 -: Ноември 19, 2010, 21:10:07 pm »
Някои може ли да каже каква е цената за пункция на фолик.киста в клиниката?
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #589 -: Ноември 19, 2010, 21:24:44 pm »
ceci, на мен са ми казали да правя имунологичните изследвания във втората половина на МЦ-към 20 ден например.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #590 -: Ноември 19, 2010, 21:39:26 pm »
Да,разбрах,че се прави през втората половина.Аз във вторник бях на преглед(12 ден),утре пак съм на преглед(16 ден),но незнам защо тази вечер ми дойде.Много се притеснявам,по принцип ми идва около 20-24 ден.На прегледа д-р Шефкетова нищо не каза,освен,че имам фоликул от дясно.И сега незнам дали мога да пусна имунологични като съм в цикъл?Часът за преглед ми е чак за 16:10,затова питам вас какво да направя,нова съм в тази клиника.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #591 -: Ноември 19, 2010, 22:36:23 pm »
Аз не зная дали може след като ти е дошло. Имаш ли възможност да се свържеш по телефона с д-р Шефкетова? Ако можеш, я потърси. Или просто върви по-рано в клиниката и търси докторката. Все ще може да я засечеш. Обясни какъв е случаят и, че само искаш да попиташ. Аз съм имала един опит в клиниката и мнението ми е, че ако обясниш спокойно на секретарките или на регистратурата какъв е проблемът, ще ти съдействат. Освен това там на партера, където е регистратурата има един кабинет в дъното, където има имунолог(виждала съм моя позната като ходи там за коментар на имунологичните изследвания). Може би  можеш и там да попиташ. Сигурна съм, че ако отидеш на място и питаш от служителите на клиниката, ще те насочат където трябва. Винаги са ми съдействали, когато е трябвало да питам и се чудя за нещо. Успех
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #592 -: Ноември 20, 2010, 08:47:23 am »
Някои може ли да каже каква е цената за пункция на фолик.киста в клиниката?


300 или 350
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #593 -: Ноември 20, 2010, 10:00:36 am »
350 лв ми беше пункцията на киста (сравнително скоро).

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #594 -: Ноември 20, 2010, 14:03:39 pm »
Здравейте, аз имам час за д-р Стаменов за 27.11, 12.30ч., първичен преглед. Ако има друга с час тогава ще се радвам да се запознаем!! :):):)
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #595 -: Ноември 20, 2010, 15:07:33 pm »
Благодаря,притеснявах се да не отида утре сьвсем неподготвена финансово,4е много бурзо се слу4иха не6тата-от сно6ти за утре!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #596 -: Ноември 20, 2010, 17:52:11 pm »
Момичета, здравейте.
Какво е вашето мнение по въпроса - ако си в процедура дали можеш да спазваш постите?  Притеснението ми е за набавянето на белтъчините.Дали няма да е фатално. Правя пости за първи път в живота си.
Питах имунолозите. Казаха ми,че може ,само да не гладувам. Но не съм питала док. Стаменов.
« Последна редакция: Ноември 20, 2010, 17:54:01 pm от ikar »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #597 -: Ноември 20, 2010, 18:53:00 pm »
ikar ,моето мнение е,че сега не е подходящ момент , особено ако си изключила и млечните продукти и производни от менюто си.По време на стимулация се преподъчва наблягане на белтъчна хрна и ограничаване  на въглехидратите.С оглед на това, че си в стимулация и предстоящата бременност , което желая от все сърце, личното ми мнение ,че не е нужно сега.Храни се здравословно  и разнообразно и това е достатъчно.
Но решението си е твое все пак , а мнението мое, не на диетолог  :wink:


Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #598 -: Ноември 20, 2010, 20:00:32 pm »
Ikar, не претендирам да съм много компетентна, но същността на постите не е само лишаването от животинска храна. Освен това е казано, че от пости са освободени децата, болните, старите, немощните и т.н. Ние не сме болни, но си в процедура, в която организмът ти ще попадне в такъв стрес от хормоните дето ще му се излеят в кръвта и ще го карат да работи над нормалното, че да добавяш още един стресов фактор-ограничение на такава голяма група храни, според мен е неразумно. Мой близък е свещеник и много сме говорили за поста и причастието. Би могла да постиш само сряда и петък ако толкова държиш, да отидеш да се помолиш, можеш даже да вземеш причастие ако спазваш това. Не пречи, че не си постила през цялото време. Говорила съм с него много по въпроса и това е, което той ми е казвал.
Втората страна е медицинската. Навсякъде съветват дори още преди процедурата да се поема повече белтъчна храна. Не рискувай опита си. Това са много дълги пости. Защо точно сега решаваш за първи път да постиш? Това все пак е стрес за организма. Освен ако не си вегетарианка.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #599 -: Ноември 20, 2010, 20:27:42 pm »
Икар, питала съм д-р Стаменов за диета не пости около процедура и той ми каза, че е нежелателно да настъпват никакви промени в този период (храна, двигателен режим и т.н.) Всеки стрес е нежелателен в този момент.