0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #200 -: Октомври 23, 2010, 16:07:40 pm »
да се вклю4а и аз.Някои знае ли,дали мога да запиша 4ас  днес-събота е и никой не вдига телефона,а ми трябва час за понеделник.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #201 -: Октомври 23, 2010, 16:54:06 pm »
dani42, имам информация, че от понеделник ще имат нова компютърна програма и затова има известен проблем със записването на следобедни часове за семицата 25-31.10.2010 г. Опитвай на телефона за записване на часове 02/44 17 970 днес или утре.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #202 -: Октомври 23, 2010, 23:46:23 pm »
Привет!
Преди малко се прибрахме от клиниката.
Мина контролният преглед след хистероскопията. Направиха ми промивка. Персенска каза, че имам още една млака миомка,на която мястото не и е там и се налага второ хистеро.
В никакъв случай не можело да мине без хистеро, защото ще е опит на вятъра, според нея. Наличието на маомката предполагала смърт на ембриона до 9гс
Излишно е да ви се оплаквам, че много ми стана мъчно, че така се получава. Мислех, че 2010г ще е нашата година, но...не би...
Освен това отлагаме заповедта. Ха, дано фонда има пари след НГ, че са ме обзели едни лоши мисли...
По мои наблюдения в момента отлагат заповедите на всички, които изтичат след втората половина на ноември. Поне днес, които бяха около мен, все ги отложиха. Може и да е било с основателни причини, не искам да говоря пак за претовареност. То...тя е ясна.
Първо Персенска, после секретарките ми казаха, че има заповед на Стаменов часове за другата седмица да не се записват. Не чух за нова комп. програма, може и така да е .
Персенска ме вика за още една промивка, с мъка ме записаха за 1.11. Тогава ще се уточним за дата за втората хистероскопия и Силвия трябва да потърся за отлагането...Ооох! Да си въздъхна и да отправя една гореща молба към дядо Боже, че дано се свършат мъкети ни.
Ако имах идея в края на юли, че толкова ще се отложи опита във времето мъжо щеше да направи операция от варикоцеле при Кацаров, че да си покачим шанса със спермитата, дето хич го нямаме...оф, пък то какво стана, направо съм в шах...Никой нищо не ни обясни! И сега няма кой да питам...То един доктор два пъти не мога да вида...голямо подхвърляне ту един, ту друг, ту трети....А
йде край, няма да ви надувам главите повече.... :oops:

Само моля , някой който е отлагал заповед, да ми сподели как става и какви са стъпките, да не се мотая като муха без глава, че като съм под стрес нищо не помня какво ми се обяснява :) Днес праснах на бюрото едно тетратче с жабка(на корицата) и започнах да водя записки...Персенска такова чудо не беше виждала сигурно :)
« Последна редакция: Октомври 23, 2010, 23:53:12 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #203 -: Октомври 24, 2010, 08:31:33 am »
Само моля , някой който е отлагал заповед, да ми сподели как става и какви са стъпките, да не се мотая като муха без глава, че като съм под стрес нищо не помня какво ми се обяснява :) Днес праснах на бюрото едно тетратче с жабка(на корицата) и започнах да водя записки...Персенска такова чудо не беше виждала сигурно :)
Здравей,и аз бях там снощи и също съм по фонда.Д-р Стаменов ми даде зелена светлина за започване.Вече получих удължение от фонда.по повод това отиваш при Силвия тя ти подготвя документите за удължавате за 5мин.От там отиваш във фонда и ги подаваш пак за 5 мин.И чакаш,чакаш около 20 дни.
Пожелавам то много успех.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #204 -: Октомври 24, 2010, 09:22:06 am »
Ааа...Деси, аз бях от паралелния списък  :( и минавахме при Персенска горе...Значи Стаменов е давал, много хубаво, явно всичко ти е наред, успех ти желая!
Благодаря за разясненията! Да си жива и здрава!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #205 -: Октомври 24, 2010, 12:11:30 pm »
New Love интересува ме колко болничен дават след хистероскопията, моля те ако знаеш кажи. Аз съм писала и друг път за трънливия си път по пътя към ЗЕТ, но ще повтора за тези ,които не ме помнят. През март месец правихме ИКСИ после две биопсии и тъкмо когато си мислех ,че вече ще направя замразения трансфер се оказа ,че имам полип сега чакам да се сдобия с час за хистероскопия. Ходенето по мъките няма край,но се надявам, че докато не съм одобрена за втори опит ще направим ЗЕТ.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #206 -: Октомври 24, 2010, 12:44:29 pm »
New Love интересува ме колко болничен дават след хистероскопията, моля те ако знаеш кажи. Аз съм писала и друг път за трънливия си път по пътя към ЗЕТ, но ще повтора за тези ,които не ме помнят. През март месец правихме ИКСИ после две биопсии и тъкмо когато си мислех ,че вече ще направя замразения трансфер се оказа ,че имам полип сега чакам да се сдобия с час за хистероскопия. Ходенето по мъките няма край,но се надявам, че докато не съм одобрена за втори опит ще направим ЗЕТ.
Дават 1 месец болничен след хистеро.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #207 -: Октомври 24, 2010, 12:50:53 pm »
zuzana - знам разбира се, ще ти кажа подробно - След като направиш хестерото ще те оставят да се съвземеш и наспиш около 4-5часа, зависи коя си била поред. Аз бях първа и, така да се каже, полежах след опрацията най-дълго. След това ще те изпишат, при мен го направи Шефкетова. Тя дава и инструкции каква ще е следващата стъпка. Като си тръгнеш от оперционния блок ще се качиш в администрацията на 4 етаж и ще помолиш да ти дадат бланка за отпуск. Сама си я попълваш и отбелязваш от деня на операцията(вкл) колко дни искаш, като максималният разрешен е 30дни. Аз си отбелязах 2 дни + този на операцията - общо станаха 3. Те ми се сляха с уикенда и ми бяха достатъчни. Учител съм и прецених, че се чувствам добре и няма нужда да се залежавам в къщи. Ако ти си в производството или ти се налага да вдигаш тежести по-добре вземи всичките 30дни. ВСе пак това си е операция и трябва да се пазим от пренапрягане. Ограничила съм кляканията, подскоците и внимавам като показвам гимн. упражнения, но разходките(умерен ход) са препоръчителни. Това е , ако още нещо те тревожи питай ме, няма проблем.

Вчера разбрах също, че след оперативна хистероскопия трябва да минат 2 месеца и след тях се прави ин витро. Мнение на Персенска. Може и да се отнася за моя случай ,не съм сигурна, ако някой знае нещо по въпроса, моля, да сподели.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #208 -: Октомври 24, 2010, 13:59:38 pm »

Вчера разбрах също, че след оперативна хистероскопия трябва да минат 2 месеца и след тях се прави ин витро. Мнение на Персенска. Може и да се отнася за моя случай ,не съм сигурна, ако някой знае нещо по въпроса, моля, да сподели.
Ще ми е интересно и аз да прочета мнения по този въпрос , защото някои момичета казаха , че веднага са им правили инвитро - следващият цикъл , други , че се изчаква , но може би зависи от това какво точно са ти правили на хистерото!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #209 -: Октомври 24, 2010, 14:55:09 pm »
Момичета някой знае ли колко време се пазят досиетата ни в клиниката?Аз им бях пациентка преди 4г,и сега се чудя дали са ми го запазили.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #210 -: Октомври 24, 2010, 15:50:47 pm »
А в Турция има ли възрастово ограничение,както при нас?Разбрах,че при тях донорството е забранено.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #211 -: Октомври 24, 2010, 16:04:11 pm »
dani42 - моля те, пренеси въпроса си тук - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=7191.msg762543#msg762543
надявям се да има кой да отговори на всичко ,което те вълнува
и аз проучвам как стоят нещата там
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #212 -: Октомври 24, 2010, 16:17:14 pm »

Вчера разбрах също, че след оперативна хистероскопия трябва да минат 2 месеца и след тях се прави ин витро. Мнение на Персенска. Може и да се отнася за моя случай ,не съм сигурна, ако някой знае нещо по въпроса, моля, да сподели.
Ще ми е интересно и аз да прочета мнения по този въпрос , защото някои момичета казаха , че веднага са им правили инвитро - следващият цикъл , други , че се изчаква , но може би зависи от това какво точно са ти правили на хистерото!
На мен д-р Персенска също ми каза,че е хубаво да изчакаме два месеца след хистерото.
Когато отидох на контролен обаче ме прегледа д- р Стаменов и ми каза,че няма нужда от промивки даже /бях правила една до момента/ и можем да почваме ин витро.Лично аз си го обяснявам ,че явно при всеки е и индивидуално и зависи от общото ти състояние след операцията.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #213 -: Октомври 24, 2010, 16:36:02 pm »
Момичета някой знае ли колко време се пазят досиетата ни в клиниката?Аз им бях пациентка преди 4г,и сега се чудя дали са ми го запазили.
Аз също съм от преди 4 години в клиниката и досието ми се пази, не се притеснявай. Знам също, че на раждалите жени са на едно място, а не раждали на друго.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #214 -: Октомври 24, 2010, 17:49:55 pm »
Излишно е да ви се оплаквам, че много ми стана мъчно, че така се получава. Мислех, че 2010г ще е нашата година, но...не би...
Освен това отлагаме заповедта. Ха, дано фонда има пари след НГ, че са ме обзели едни лоши мисли...
...Да си въздъхна и да отправя една гореща молба към дядо Боже, че дано се свършат мъкети ни.


New Love, стана ми мъчно от поредното ви отлагане заради нов проблем. :(
Дано като отстраните миомата вече ти дадат зелена светлина за един успешен опит!
Кураж, мило момиче!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #215 -: Октомври 24, 2010, 18:45:16 pm »
Благодаря за емпатията Цигу, дано след новата най сетне и ние да се смърсим с един опит. Не  храня някакви надежди от раз да стане, просто исках НЕЩО да се случи...и аз за някакви си 10-тина дни да си мисля ,че съм бременна или дори ...възможно ли е АЗ и ТОЙ да произведем общ ембрион...разни такива шантави...
Много стана, така мисля и аз. От септември 2008г сме по репродуктивните клиники, все нещо борим и все нищо не сме преборили....и опит все няма. То добре, че и фонда заработи, че толкова пари заминаха предварително ,ако трябваше да плащаме и опита- не знам в какви заеми щяхме да се овъртолим. Така ще съхраним възможността със заем за Истанбул, ако прехвърля 43 и тук все още нищо не се е случило. Да си жива и здрава! Целувки!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #216 -: Октомври 24, 2010, 19:07:10 pm »
искам да попитам тези миомки как ги откриват -чрез обикновен преглед дали са видими защото аз си правих цитонамазка преди месец и там всичко беше чисто,но явно това е друго щом се налага оперативна намеса ,просто се притеснявам защото при пьрвия ми опит ембр. загина в 10 гс-и сега си мислякакво ли не ,а док нищо не са ми казали
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #217 -: Октомври 24, 2010, 19:17:42 pm »
Миомите се виждат с ехограф. Дори още като има миомни възли, които са по-малки. Аз имам такъв миомен възел, около 2см. Д-р Персенска каза, че не ми пречи.
New Love, като ти правиха хистерото преди време, не са ли видяли тази миома и да я махнат. Защо сега я виждат? Пожелавам ти успех. Наистина доста ти се събра. Моето хистеро мина миналия петък. Правиха ми 2 промивки.
Знаете ли дали има нормално превеждане на парите, които обещаха и защо отлагат опитите?
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #218 -: Октомври 24, 2010, 19:32:19 pm »
maya_the_bee, от къде разбра, че отлагат опитите по Фонда?

« Последна редакция: Октомври 24, 2010, 19:53:43 pm от Мецани »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #219 -: Октомври 24, 2010, 21:12:56 pm »
Видели са я , Шефкетова ми го каза, но аз явно не съм я разбарала, че е мн сериозно. Още тогава, на 22.09.,  тя каза ,че може би ще се наложи още едно хистеро, но било необходимо да мине един мензис, да се изчисти матката  и тогава ще се реши...и се реши. Аз се бях зарадвала ,че ми дойде обилен цикъл и си викам, изчистило се е ...оф, как ли да се изчисти ,ама човек си гради илюзии... Има някаква връзка м/у времето, в което сме под упойка(30-тина мин.) и обема работа на лекарите в матката...така мисля, защото Шефкетова каза - не стигна време да я почистим и другата миома, ще се наложи още веднъж, нямахме видимост от вън(т.е. лапаро), страх ни беше да не пробием, матката се изпълни с кръв...Такива откъслечни неща си спомням, че ми каза...Много ми се искаше да се видя със Стаменов, но не ми дадоха час за преглед в събота при него. Друго си е като чуя от неговите уста...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306