0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Навън е мрачно и дъждовно, но важното е да ви е светло в душите.
Желая ви здраве и цяла седмица да ви върви по вода!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2010, 12:28:23 pm »
Въпреки мрачното време желая на всички много усмивки!

Май се започва с голямото стоене вкъщи....

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2010, 13:07:15 pm »
Добър ден и от нас!Времето наистина е ужасно и мрънкането на Митака започна :).Непрекъснато виси на външната врата и си чака разходката ама няма :)Сега докато свикнем...

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 13:07:49 pm »
Успешна седмица и здрави дечица и от нас!
Това време вече хич не ме вдъхновява, но няма начин :(
Момичета, включвате ли вече отопление за малките? Ние сме в къща и си е хладно, тази сутрин беше 18 градуса и включих климатик, та се чудя, дали не сгреших :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2010, 13:34:34 pm »
Успешна седмица на всички :)
Розовелка, ние включваме климатик в хола, да държи 26 градуса. а в стаята на Дробчо, точно преди баня, вкючваме печка. Докато изкъпем, намажем, накърмим и то се е стоплило. После я изключваме.
Мен повече ме притеснява, че не оставям никъде отворен прозорец и липсва постоянния поток чист въздух :? Вие оставяте ли някъде отворено? На една от лекциите ни казаха, че е задължително да има приток на чист въздух.
Нас ни мъчат зъби :( много ни мъчат :( Една приятелка слага кехлибарена огърлица и детето я носи нон-стоп. Каза, че й е помогнала. Някой чувал ли е за това? Че пратих мъжа да търси кехлибар, но бабките, които продаваха преди на Св.Неделя ги няма :(
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2010, 13:49:55 pm »
Момичета 26 градуса е много топло, нормалната температура за отглеждане да дете е 19-22 градуса, не си изнежвайте децата зорлен, както се казва.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2010, 13:59:30 pm »
Жасмин, аз винаги оставям в едната стая да се проветри, след това местя децата и така винаги има свеж въздух.
За зъбите - тук много носят кехлибарени огърлици. Ние също сложихме, не знам колко помогна, ама не е и навредила :D Ето това е
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2010, 14:14:12 pm »
с едни добри гумени ботуши и шушляков екип, мокрото време не може да уплаши малките разбойници. напротив, сега идват нови забавления!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2010, 14:18:42 pm »
Мдаа, само че като излезем, на улицата сме само ние двамата :lol:
Никога няма да се начудя какво ги правят вътре тия деца, когато времето е лошо седмици наред.

А това с кехлибара пък искрено ме изуми, какво общо има с болката при зъбоникнене? Не че ми е актуална тема, но да дава Господ пак да ми стане.
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 14:23:41 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2010, 14:27:25 pm »
ми то проблемът е, че на 22 градуса на мен ми е студено, без значение колко дрехи нося и ръцете винаги са лед.
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2010, 14:30:54 pm »
Жаси, много интересни неща пише за кехлибара в интернет, помага не само за зъбите. Дали не продават в халите, там имаше някакви магазини за камъни и бижута.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #11 -: Октомври 04, 2010, 14:31:27 pm »
Момичета, включвате ли вече отопление за малките? Ние сме в къща и си е хладно, тази сутрин беше 18 градуса и включих климатик, та се чудя, дали не сгреших :?
Здравейте. Аз включвам. Живеем в супер студен апартамент със северозападно изложение, първи етаж над гараж и си е доста студено. На мен лично на температура от 19-22 гр. ми е студено. Аз поддържам 24, а и Мия постоянно си събува чорапите и ходи боса, непрекъснато е отвита. Много често събота и неделя, когато я слагам да спи през деня, я намирам полугола след това, отвита, съблечена, така че не мога да я оставя да спи на студено. Слава Богу, никак не е изнежена.
<br />[link=http:
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #12 -: Октомври 04, 2010, 14:35:07 pm »
Ми съблича се детето, топло му е :lol: :lol:

Вижте сега, аз само казвам как все пак е нормално, а всеки си решава, ако иска и на 30 градуса да си гледа децата. Моите до преди 3 дни ходеха чисто боси по ламината. Има такива дето в момента си обличат децата със зимни якета, при 15 градуса навън, незнам зимата при -15 как ще ги обличат... :lol: :lol:
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #13 -: Октомври 04, 2010, 14:38:29 pm »
с едни добри гумени ботуши и шушляков екип, мокрото време не може да уплаши малките разбойници. напротив, сега идват нови забавления!


Точно :D. За моята дъщеря /а и не само за нея/ това е върховно забавление, да шляпа в локвите :D

Не виждам причина с подходяш екип, както Джам е казала, да се излиза навън.
А за по-малките, които още не ходят, дъждобрана върху количката и... вън :D


лека и спокойна седмица на всички.
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 14:52:11 pm от albenanedelcheva »

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #14 -: Октомври 04, 2010, 14:57:34 pm »
26 грд и на мен ми се вижда безумно много, ние пребиваваме в къщи на 20 - 21 -22. В къщи никъде не е постлано - гол паркет и ламинат, госпижицата също ходи много често боса /за ужас на баба си и дядо си :D/
Дара в момента спи на около 19, почти всяка сутрин я намирам напълно отвита.

Огърлици не сме слагали /на мене лично ми се вижда рисковано да сложиш на бебе такава/, не сме имали проблеми със зъбите, не разбрах, кога и изникнаха всичките. Май си е до дете

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2010, 15:12:22 pm »
Ми съблича се детето, топло му е :lol: :lol:

Вижте сега, аз само казвам как все пак е нормално, а всеки си решава, ако иска и на 30 градуса да си гледа децата. Моите до преди 3 дни ходеха чисто боси по ламината. Има такива дето в момента си обличат децата със зимни якета, при 15 градуса навън, незнам зимата при -15 как ще ги обличат... :lol: :lol:

Точно!
Стефи, споделям всяка твоя дума тук.
И аз мисля, че ако детето се отвива, значи му е топло.
Аз дори не знам колко градуса е у нас. Мисля, че е нормално за живеене.

Пускам духалка, когато започвам да разсъбличам децата за баня и я спирам, когато ги облека след банята. Снощи за пръв път пуснахме климатика да топли, но днес сутринта го спряхме.
Но наистина на 26 градуса ще ми е много топло. Тогава ще трябва да ходя по бельо и най-много една тениска да си сложа.

Това с кехлибара за пръв път го чувам. :? Защо не? Бих пробвала. Но мъжът ми ако види подобна дивотия да виси на врата на бебето, ще ме навика. А и не става, защото нашият спи вси по корем.

Албена, и при нас бабите все се възмущават, че "голи" били децата. Вчера Мишка беше при майка ми - ами върна ми я с дълго зимно палто. 8O Питам се, на зима с какво ще я облече? :? 8O
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 15:22:18 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2010, 15:12:37 pm »
Все още не включвам климатиците защото през деня температурата е 22 градуса и се чувстваме добре.През нощта пък става-20 и пак сме си екстра :D

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #17 -: Октомври 04, 2010, 15:33:13 pm »
Жасмин, по повод това че ти е студено -  и на мен в началото ми беше студено. Даже си лягах с чорапите. :oops: Винаги съм била зиморничава и исках да спестя това на детето си. Прочетох, че най-подходящата температура за гледане на дете е 19-21 градуса и такава я поддържах. Много бързо свикнах. Малките бебета и деца нямат терморегулация и претоплянето не е никак желателно.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #18 -: Октомври 04, 2010, 15:35:45 pm »
Привет и от нас! Дано все пак стопля по малко слънчицето, че само вятър и дъжд не е работа!
Разходки на студено да, но нашия вятър е много неприятен. А дъждобраните на количките /мое мнение/ ама не са ли само за дъжд?!  :oops: Ще се побъркам ако ми сложат такова нещо на мен и да стоя с него с часове, за детенце не знам! При нас беше абсурд да го сложа дори и при дъждовно време. Почваше едно дране, всички нас гледаха. 8O
Сутрин пускам за малко печката да затопли преди да стане Вики. На мен все ми е студено, ама гледам да не навличам детенце. В градината им е много топло, като се прибере в къщи ръцете и са студени. Поддържам 23-24 най-много. Вечер пада до 22 С.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #19 -: Октомври 04, 2010, 16:39:55 pm »
Стефи, принципно си права, ама като й пипна ледените ръце и крака и някакси не мога да повярвам, че й е горещо. А и никога не е изпотена, просто се върти. Ако зависи от нея и сега ще тръгне със сандали и къси панталони. :wink: Всичко зависи много от разположението на апартамента. При нас наистина си е студено. Важното е децата да са живи и здрави, независимо на какви температури се гледат.
<br />[link=http: