0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2010, 14:23:12 pm »
Те моите и без табло си знаят задълженията - мръсните дрехи в пералнята, купичкити и чашките след като се нахранят в мивката (дори, ако има останало нещо сами си го изхвърлят в кофата), прибират играчките преди хранене, носят лигена след като съм простряла дрехите и при прибирането им ги носят от терасата до дивана, дори правят опити да сгъват  :lol: . Повече задължения от това не им трябват :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #41 -: Октомври 05, 2010, 14:40:09 pm »
lidia, като направиш таблото - много моля, пусни го тук!
OK  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #42 -: Октомври 05, 2010, 14:46:24 pm »
Благодаря за отговорите  :flower:Момичета!
Сия вече е писала, Дари е по-добре, оттока спада!

Джам, това което пишеш за осите и пчелите е много важно да се знае!
Аз самата съм алергична, последните две седмици се задушавам два пъти навън
ларинкса ми се поддува, затруднява дишането, губя глас и е много непрятно,
абе губя и говор и картина.Същото ми се случи веднъж и от препарат за мравки,
тръгвахме да пътуваме за събота и неделя и мъжа ми напръска балкона
с него, хем при затворени врати и за минута вече не можех да дишам!

Добре е, че запазвам самообладание в такива моменти
и ако се наложи и на себе си бих сложила инжекция!
Ще се консултирам с лекар и ще се подготвя да има,
а то нека не се налага да се ползва никога и за никого!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #43 -: Октомври 05, 2010, 15:21:56 pm »
Mishanta, ако си такъв тежък случай, може би е добре да обмислиш закупуването на писалката - тя се поставя супер лесно и просто.

mimi26, твоите веднага ги вземам на зимен лагер при мен в София. в замяна ти пращам един брой за обучение :)
в интерес на истината, аз отскоро започнах да давам на Мартин малки задачи по домакинството и той умира от кеф да ги изпълнява. докато за подреждане на играчки се пазарим много по-отдавна и това не иска да го прави. явно го смята за задължение, а другото все още е игра и е интересно.
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 15:24:06 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #44 -: Октомври 05, 2010, 15:50:13 pm »
.... мдааа относно температурата в къщи съм напълно съгласна с lady_11. И аз Зори се опитвах дълго време да я свикна да спи на температура 19-20 и да ходи по-леко облечена ама опитите ми не се увенчаха с успех - на тази температура не заспива, върти се, мрънка, затопля ли малко повече си заспива и спи спокойно, с дрехите е почти същото - с тази разлика, че иска по всяко време да ходи с тънките си летни роклички /ама ако я облека с такава на 10-тина градуса сигурно веднага ще се разпищи, че й е студено/. Днес навън я бях облякла с блузка, суичър и тънко есенно якенце - е през цялото време се оплакваше, че й е студено, а аз я убеждавах, че не й е. И така - опитите продължават, засега нямам успех и смятам, че наистина всичко си е до дете, те са си личности от момента на раждане и някой неща сами си определят.
А, че бебенцата и децата сами си определят много от нещата /колкот и да се опитваме ние да ги "вкараме" в друга посока/ вече съм напълно убедена сега след като имам Яни. Двете със Зори са толкова различни в желанията си, в това дали харесват топло или студено, в характерите си и т.н, колкото са и еднакви в други неща  :)

Ние събираме изследвания за детската, че много окъсняхме докато се приберем в София. Другата седмица в понеделник живот и здраве Зори ще отиде да се запознае с дечицата. Дано имаме късмет да почне, пък после ще видим колко ще ходи.

Хубава седмица на всички.    И здрави да сме и ние и дечицата .... другото - каквото, такова.


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #45 -: Октомври 05, 2010, 15:55:31 pm »
Сега виждам, че jam е писала за писалката. Ето линк -  http://www.ewopharma.bg/?p=4_4_2_2

Само да добавя - преди няколко месеца близък приятел на мъжа ми /който не е алергичен към пчели/ щеше да умре от ужилване. Добре, че бързо и навреме са го закарали в Пирогов.

Не е зле да имаме по нещо такова. Просто за бърза реакция за нас, децата ни, а знае ли човек - може да помогнем и на случаен човек изпаднал в такава беда.


*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #46 -: Октомври 05, 2010, 16:20:39 pm »
mimi26, твоите веднага ги вземам на зимен лагер при мен в София. в замяна ти пращам един брой за обучение :)
Джам, пращай, ама после да не ти се оплаква "При лошата леля не ме пращай повече  :lol: :lol: :lol: "
За играчките им казвах отначало, докато свикнат, че докато не ги приберат няма да седнат на масата. А при нас яденето е на първо място  :lol: да ги видиш колко бързо прибират, дори вече без да казвам, само да кажа хайде да ядете и те "Пибияме гачките пъво". СЪщото е и вечер преди къпането - няма баня, докато не приберат играчките. Вече толкова са свикнали горките, че в яслата прибирали на всички играчките  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #47 -: Октомври 05, 2010, 16:31:40 pm »
Вече толкова са свикнали горките, че в яслата прибирали на всички играчките  :lol:

хахахах, супер методика, но не работи при неящни и инатливи деца, уви. няма с какво да подмамя, нито с какво да заплаша.
иначе, като беше в яслата моят и го питах - какво правихте днес - отговорът винаги беше "прибирахме играчките".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #48 -: Октомври 05, 2010, 16:32:57 pm »
Ако имате  време и ви хареса бихте ли гласували за една моя картичка - 17 номер - тази със слънчогледа
http://2elshi.blogspot.com/2010/09/blog-post_8870.html#comment-form
отстрани вдясно са квадратчетата с имената и номера на картичките, аз съм си с името :)
Благодаря предварително !
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #49 -: Октомври 05, 2010, 16:46:53 pm »

За играчките им казвах отначало, докато свикнат, че докато не ги приберат няма да седнат на масата. А при нас яденето е на първо място  :lol:

Това при нас не би сработило. Михаела е толкова злояда, че все се пазарим да хапне нещо. "Ако искаш да излезем или да направиш еди-кое-си, ще трябва първо да хапнеш още малко то закуската си", например.

Такова ми е злоядо, милото, че скоро брат и ще я настигне на тегло, както гледам. :wink:

Черна Роза, подкрепена си!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #50 -: Октомври 05, 2010, 16:52:39 pm »
То не е задължително яденето да е начина, при нас работи така, при вас нещо друго, което обича. Основната идея е, че за да получат нещо и те трябва да дадат от себе си. Пробвах ги с яденето, на базата на народната приказка "Който не работи, няма да яде" (не че ще ги оставя гладни, ако не ги приберат, но те това не го знаят  :lol: )
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #51 -: Октомври 05, 2010, 17:35:17 pm »
Black_rose,картичката е наистина много красива-подкрепих те :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #52 -: Октомври 05, 2010, 18:02:55 pm »
http://woman.hotnews.bg/recipe/67
http://woman.hotnews.bg/recipe/147
http://woman.hotnews.bg/recipe/70
http://woman.hotnews.bg/recipe/129

И аз с молба за подкрепа в този конкурс, ако ви допадне някоя от рецептите  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #53 -: Октомври 05, 2010, 18:11:18 pm »
Подкрепени сте и двете :wink:
Джам и при нас това с яденето не работи, но виж ако кажа - ще играеш на нинтендото или ще гледаш телевизия и задачите се изпълняват. иначе в къщи ми помага много и за всичко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #54 -: Октомври 05, 2010, 18:43:16 pm »
Пу за мене пиле с ананас :eating:

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #55 -: Октомври 05, 2010, 18:44:41 pm »
mini ммммм, фен съм ти. Рецептите ти винаги са невероятно апетитни. Винаги в подкрепа  :) :wink:


Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #56 -: Октомври 05, 2010, 19:20:31 pm »
Аз отнасям тортата с муса :) Докато някой не е взел сладкишчето като пилето  :lol:
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 19:22:32 pm от Black_rose »
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #57 -: Октомври 05, 2010, 19:49:59 pm »
Черна Роза имаш глас от мен :)
Мини, и твоите рецепти имат:) Меденките най-много ми легнаха на сърце :D Голям фен съм на меденките и медените сладкиши :lol:
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #58 -: Октомври 05, 2010, 21:38:46 pm »
mini, на мен пицата и пилето ми допаднаха. Пилето ще го тествам тези дни, ако не го направя идвам на гости, че ми потекоха лигите  :)
Розичка, гласувах. Много е красива картичката.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #59 -: Октомври 05, 2010, 21:39:59 pm »
Записах си детето на народни танци и англииски. Ще работим с англииския и в къщи, ясно, че там няма да научат кой знае колко. Искам да я науча да работи от малка.
Обмислям разни стратегии за действие и и направих едно табло със задължения за деня. Естествено в началото ще и отнема максимум 5 минути, но ще си получава наградата(още измисляме каква ще е). Постепенно ще увеличаваме нещата за изпълнение и така.
За допълнителните занимания в градината - танци и английски си права. И синът ми ще посещава латино танци и английски. При проявено желание, което аз имам, ще имам проведения урок на мейла си като използвана тематика, думи , стихчета и песни. За мен обаче "искам да работи от малка" не се постига с методиката "изпълнение на задължение - награда /материална/". То по тая логика в един момент , след като е влезнало в желания университет детето може да поиска поръчково Ламборджини. Според мен не е важна наградата , а мотивацията.