0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #20 -: Октомври 04, 2010, 17:24:18 pm »
Нашия е североизточен и с две външни стени. На 21-22 градуса като завия Ники с одеалцето, той си го придърпва до носа и редовно ставам да му го махам от лицето :?Да не би в облеклото за сън да ми куца нещо - боди с дълъг ръкав или пижама, лятно чувалче и чаршаф.Освен да сложа зимно чувалче, че с това дърпане на чаршафчето до носа ме притеснява.
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #21 -: Октомври 04, 2010, 17:46:34 pm »
И у дома зимата е между 18 и 20 градуса, сега е 20 в спалнята и 22 в хола. На мен ми е хладно, като се заседя на едно място, но като тръгна да върша това и онова ми става топло, а децата като не се спират на едно място трябва да им е добре на тия градуси. Баща им си ходи по тениска цяла зима - и те на него трябва да са се метнали. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #22 -: Октомври 04, 2010, 20:28:46 pm »
Гери,те мъжете май повечето са с "гореща"кръв :wink:Ние май сме студенокръвните :lol:

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #23 -: Октомври 04, 2010, 21:05:28 pm »
Здравейте! Здрави деца и усмихнати родители.

jasmin_veni, под лятно чувалче какво разбираш? Ако е само хасе и слагаш отгоре чаршафче ще трябва да поддържаш 26 градуса. Аз на 20тина градуса слагам боди с дълъг ръкав и ватирано чувалче (без ръкави естествено, че тези дни видях и такива с ръкави и качулки  8O ).
Като стане 19 градуса пускам отоплението. В къщи е с боди и отгоре трикотажна блузка с дълъг ръкав. Ватирани, поларени блузи и елеци още не съм слагала.
Като споменахте гумени ботуши, та да питам какви и от къде купувате. На Колев и Колев стават ли? Какви ползвате подплатени вътре или само гумените?
StefiZ, и аз извадих днес зимното яке, че и с качулката го омотах.
mariposa , и ние си бяхме сами по улиците днес :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #24 -: Октомври 04, 2010, 21:09:59 pm »
Здраве и усмихнати дни на всички през новата седмица.
Днес видях на таблото в детската, че имат програма с предмети, стана ми едно такова ... абе много е особено
аз толкова ясно си спомням учебните дни, съучениците, преподавателите, любимите предмети ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #25 -: Октомври 04, 2010, 21:32:16 pm »
Здрава , спокойна и успешна седмица и на децата, и на родителите!Пък дано и малко слънце да пробие.
Ние днес се разходихме царски из празните улици- 3 часа се мотахме, добре облечени, с лека шапка и качулка и при преваляванията - с найлон. Явно си падаме екстремисти, но вкъщи и двамата не ни свърта.
Миналата зима нямаме пропуснат ден, хем беше много малък- така го свикнахме и сега няма стоене вкъщи.
А вътре преди да паднат температурите до 0 не пускаме нищо за топлене- бебо спи по пижама с дълги ръкави и ританки и завит с одеало, но пък половината нощ се гушкаме и топлим взаимно.Всички ни насърчаваха да не го изнежваме, надявам се да сме го постигнали.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #26 -: Октомври 04, 2010, 22:36:19 pm »
Да, пускам конвектора от няколко дни. Вчера запалихме и камината /с водна риза за всички радиатори/, колкото да изгори две цепеници. Моето дете си е по-топлолюбиво от раждането, колкото и странно да звучи, щото и аз знам , че бебетата нямат изразена терморегулация. Но като се опитах да го къпя във вода с 37 градуса пищеше, по топла -  понасяше. Въобще всичките ми опити да го отглеждам по околна температура, която се описва като приемлива по книжки, бяха увенчани с неуспех.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #27 -: Октомври 04, 2010, 23:15:27 pm »
Успешна, спокойна и здрава седмица за всички!

Така, така в дъждовен Благоевград днес по улиците бяхме само аз и те  :lol:
Имаше много съчувстенни и осъждащи погледи, но много ми е "важно"
Спайдермен с гумените ботуши и бръмбърката под дъждобрана в количката
си бяха много доволни от развилата се ситуация!
Е аз бях малко мокра, но и в това има наслада...

Момичета имам спешен и много сериозен въпрос-имам спомен,
че тук преди време се обсъждаше писалка/спринцовка с противоалергично средство!?
Детенце на наша приятелка е вероятно ухапано в детската от нещо
докато е спяло, оттока е в областта на очите...
Според лекарите е ухапване, майката се притеснява,
че ако примерно от комар прави така, какво би станало от пчела например!
Бихте ли ме насочили с информация и споделен опит, ако имате такъв!
Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #28 -: Октомври 04, 2010, 23:30:27 pm »
Аз засега пускам духалката за малко преди да изкъпем малката.Температурата в стаите е около 22 градуса.През деня я обличам с боди,блузка,панталонче и елече.
Спи в лятно чувалче,завита с одеало и облечена с боди и пижамка.

Днес и ние останахме вкъщи,много студено ми се видя,но за утре съм решила ако не вали да излизаме,все пак на зима ще сме на вън при много по-ниски температури.

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #29 -: Октомври 04, 2010, 23:57:37 pm »
Мдам...значи аз обличам по-леко, затова трябва да е 26 градуса. Ники седи по блуза с дълъг ръкав, боди и панталон. Даже (ама не ме овиквайте :oops:)не мога да задържа чорап на крака му, затова често и без чорапи. Навън му слагам тези дрехи+суичър и одело. Е, днес не излизахме де, много студено стана изведнъж.
midge лятно чувалче е такова, да - хасе.
Аз утре искам да излезем и се чудя трябва ли да вадя зимното чувалче или по-скоро да го сложа в порт-бебето, че е по-закрито?
[/url][/url]
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #30 -: Октомври 05, 2010, 09:15:35 am »
И на мен ми е студено все, ама щерката и баща й все им е горещо и все са вир вода. Та си спим зимата на 18-19 градуса. Когато и да съм решила, че е студено и я облека по-дебело, веднага се изпотява. Поларени, вълнени и всякакви такива блузи нямаме.
Иначе и ние вчера след градината се разхождахме и друго дете не видях, направо се чудя какво ги правят вътре :P Стилияна беше толкова щастлива че й капе по нослето и се заливаше от смях, като я нацели някоя капка :lol:
Мише, не мога да помогна за този препарат, но да питат педиатърът за някакъв противоалегичен препарат (Ериус, Ксизал). Аз бих намазала с Фенистил гел. На Сти така й се наду крачето от ухапано. Така и не разбрахме какво е, защото имаше и на другото краче същата пъпчица, но не се наду. Само едното беше мнооого надуто и червено. Не я болеше изобщо. Намазах с Фенистил гел, после сутрин и вечер компрес с разреден реванол и за 2 дни отмина. Мисля, че не е задължително да е алергичен към комар примерно, за да се надуе.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2010, 09:45:48 am »
Мише, дано Дони се включи, тя беше купувала такова, мисля урбазон има в спринцовки като инсулина.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #32 -: Октомври 05, 2010, 09:46:12 am »
Здравейте и от нас!
Явно и ние не сме от зиморничавите  :D Аз все още ходя по потник и къси гащи в къщи, нищо не включвам, през деня е около 22, вечер 20. Малките са с потници и тънки блузки с дълъг ръкав и тънки панталонки 3/4. Чорапи уж имат на краката си, обаче само когато те решат. Вечер понеже много се отвиват, си реших проблема с цели гащиризони-пижамки (с крачета), за сега памучни, зимата поларени, че спим на 18-19 градуса. Иначе, когато са завити (а това е много рядко) са с чаршафче и през нощта мятам тънко одеалце. Така и не се научиха да спят с чували, още докато ги сложа и се почва як рев.
Мише, много е опасно до окото да се маже с нещо. Нека да пробват с Ериус сироп или капки Зиртек (мисля че бяха така). За една пъпка инджекция не се бие. Дани ми прави алергии към ухапвания постоянно, давам сироп и мажа с фенистил гел. Ако е много зле, мажа с Фусидин Н.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #33 -: Октомври 05, 2010, 10:18:28 am »
Mише, май това за което питаш е Анапен http://anapen.bg/index.php?p=about
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #34 -: Октомври 05, 2010, 10:25:33 am »
Здравейте, здравейте - успешна седмица и от мен!

Много се радвам, че сте подхванали темата за температурите. На мен обикновено все ми е топло, мъжо е по-зиморничав, но и той свикна на ниски температури (особено покрай бременността ми). Напоследък се чудех дали не трябва повече да обличам Бобо, ама изглежда добре съм се ориентирала - вкъщи стои с боди с къс ръкав, блузка с дълъг, панталон и чорапи. Като заспи, му хвърлям отгоре едно одеалце. До вчера спеше с лятното чувалче (то е като тъничка хавлия)), но му изпрах зимното и тази нощ беше с него. Без ръкави са, затова го оставям с блузката с дълъг ръкав. Не ми изглежда да му е студено - като го пипна по телцето е топличък, но ръцете му, особено сутрин, са направо ледени. Спи си спокойно и смятам да продължавам така - вкъщи температурата е около 22 градуса, нощем пада до 21... За зимата смятам да пусна парното в неговата стая и да поддържам горе-долу тази температура.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #35 -: Октомври 05, 2010, 10:30:53 am »
тук преди време се обсъждаше писалка/спринцовка с противоалергично средство!?

Мишанта, въпросната писалка с адреналин за спешна помощ при алергичен шок, която се продава в България, се казва Анапен.
http://anapen.bg/index.php?p=about
има детски вариант. това нещо е скъпо - около 110 лв - а има трайност 2 години, мисля.
при всички случаи, детето трябва да се заведе на лекар, за да се прецени дали отокът е от алергичен произход и дали е нужно лечение. нека коментират с лекаря доколко е удачно да купуват писалката.

между другото, никой не е застрахован от алергичен шок след ужилване от оса/пчела. може 100 пъти да са те жилили без последствия, а на 101-вия път да направиш шока.

друг вариант за спешна помощ, който е много по-евтин, но е по-сложен за приложение, е да си носиш винаги спринцовка, амбула сух урбазон и ампула разтвор за смесване. тук има следните тънкости - трябва да знаеш точно каква е дозата за приложение според килограмите на детето, да запазиш самообладание и да се справиш със смесването на ампулите, изтеглянето на течността и най-вече - с поставянето на инжекцията мускулно. аз питах нашата педиатърка през лятото за това, тя ми каза дозата, купих ампулите и спринцовката и указанията бяха - забиваш без замисляне в предния надлъжен бедрен мускул, перпендикулярно на крака. това не всеки може да го направи, обаче...
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 10:34:06 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #36 -: Октомври 05, 2010, 10:34:10 am »
Днес видях на таблото в детската, че имат програма с предмети, стана ми едно такова ... абе много е особено

Мини и Ели имат програма и аз след като няколко дена подред я четох с цел да запомня как са формулирани предметите които изучават и след като не успях :oops: накрая, я снимах  :lol:.
Иначе и на мен ми е едно такова особено, но в посока, че имам вече дете, а не бебе и малкото ми момиченце е пораснало. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #37 -: Октомври 05, 2010, 10:55:44 am »
Jam, мерси за информацията. Ще метна линка на Ini. Дъщеря й Дара е въпросното детенце. Отокът е поспаднал вече, предписали са й противоалергичен сироп. Добре, че имат роднина лекар, щото според педиатърът било вирусна инфекция. 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #38 -: Октомври 05, 2010, 12:43:12 pm »
Аз понеже няма да се справя с мускулната инжекция или писалка и тем подобни, не бих ги забола където и да е по детето, си нося противоалергични капки. Когато се наложи, доза Аериус спаси положението до поликлиниката и урбазона, да се надяваме, че капките ще свършат същото. То изобщо да не се налага де...

Само не знам как можете да живеете с правила и книги. Това да следиш температурата с точност, на колко да къпеш, с какво при колко градуса да завиеш и т.н. си е изкуство. Аз нЕмам нерви за тия упражнение. Искат си време.
моника вълнени половери няма. Има тънки блузки и жилетки. Ако е хладно облича жилетката, ако и стане топличко разкопчава и сваля. Днеска лелята с прословутата круша се тръшна на вратата, че много я обличам  8O Това ме изненада, защото досега все обратното съм чувала. Както и да е, попитах топло ли е вътре, ако е топло да и свали жилетката, нали за това е отдолу с тънка блузка. Отново ми се тръшна, че нямали време 25 деца да събличат  :? :x Значи аман от лигави кифли. Голямо усилие е да изрече трите думи: Моника, свали жилетката. Топло е.
То тва силово упражнение си е достойно за тиквен медал....

Записах си детето на народни танци и англииски. Ще работим с англииския и в къщи, ясно, че там няма да научат кой знае колко. Искам да я науча да работи от малка.
Обмислям разни стратегии за действие и и направих едно табло със задължения за деня. Естествено в началото ще и отнема максимум 5 минути, но ще си получава наградата(още измисляме каква ще е). Постепенно ще увеличаваме нещата за изпълнение и така. Мисля си, че ако не се работи с детето в къщи само в училище и на курсове няма как да научи кой знае колко. Аз съм стога и лоша майка, искам да си направя детето зубър и да го заточа да работи повече, обаче така се свива това моето сърчице, да не я испусна и да кривне на нейде, че няма да ви казвам. Направо се е свило...  Толкова се борих за това малко,русо, синеоко гарже, че направо треперя като лист. Въпреки това, правя страхотни усилия и я пускам с баби, вуйчовци и чичовци, за да не я ограничавам и да не свиква да ми е все за полата, но като се сетя за училище направо тръпки ме побиват.
И как няма, тя в детската градина ми пее чалга с едни такива красиви фрази  :x

Та тази треска ме тресе в момента. Отивам да си довърша таблото и да измисля наградите докато почивам.
Поздрави здраве и усмивки на всички.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #39 -: Октомври 05, 2010, 14:14:58 pm »
lidia, като направиш таблото - много моля, пусни го тук!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!