0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Навън е мрачно и дъждовно, но важното е да ви е светло в душите.
Желая ви здраве и цяла седмица да ви върви по вода!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2010, 12:28:23 pm »
Въпреки мрачното време желая на всички много усмивки!

Май се започва с голямото стоене вкъщи....

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2010, 13:07:15 pm »
Добър ден и от нас!Времето наистина е ужасно и мрънкането на Митака започна :).Непрекъснато виси на външната врата и си чака разходката ама няма :)Сега докато свикнем...

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 13:07:49 pm »
Успешна седмица и здрави дечица и от нас!
Това време вече хич не ме вдъхновява, но няма начин :(
Момичета, включвате ли вече отопление за малките? Ние сме в къща и си е хладно, тази сутрин беше 18 градуса и включих климатик, та се чудя, дали не сгреших :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2010, 13:34:34 pm »
Успешна седмица на всички :)
Розовелка, ние включваме климатик в хола, да държи 26 градуса. а в стаята на Дробчо, точно преди баня, вкючваме печка. Докато изкъпем, намажем, накърмим и то се е стоплило. После я изключваме.
Мен повече ме притеснява, че не оставям никъде отворен прозорец и липсва постоянния поток чист въздух :? Вие оставяте ли някъде отворено? На една от лекциите ни казаха, че е задължително да има приток на чист въздух.
Нас ни мъчат зъби :( много ни мъчат :( Една приятелка слага кехлибарена огърлица и детето я носи нон-стоп. Каза, че й е помогнала. Някой чувал ли е за това? Че пратих мъжа да търси кехлибар, но бабките, които продаваха преди на Св.Неделя ги няма :(
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2010, 13:49:55 pm »
Момичета 26 градуса е много топло, нормалната температура за отглеждане да дете е 19-22 градуса, не си изнежвайте децата зорлен, както се казва.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2010, 13:59:30 pm »
Жасмин, аз винаги оставям в едната стая да се проветри, след това местя децата и така винаги има свеж въздух.
За зъбите - тук много носят кехлибарени огърлици. Ние също сложихме, не знам колко помогна, ама не е и навредила :D Ето това е
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2010, 14:14:12 pm »
с едни добри гумени ботуши и шушляков екип, мокрото време не може да уплаши малките разбойници. напротив, сега идват нови забавления!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2010, 14:18:42 pm »
Мдаа, само че като излезем, на улицата сме само ние двамата :lol:
Никога няма да се начудя какво ги правят вътре тия деца, когато времето е лошо седмици наред.

А това с кехлибара пък искрено ме изуми, какво общо има с болката при зъбоникнене? Не че ми е актуална тема, но да дава Господ пак да ми стане.
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 14:23:41 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2010, 14:27:25 pm »
ми то проблемът е, че на 22 градуса на мен ми е студено, без значение колко дрехи нося и ръцете винаги са лед.
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2010, 14:30:54 pm »
Жаси, много интересни неща пише за кехлибара в интернет, помага не само за зъбите. Дали не продават в халите, там имаше някакви магазини за камъни и бижута.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #11 -: Октомври 04, 2010, 14:31:27 pm »
Момичета, включвате ли вече отопление за малките? Ние сме в къща и си е хладно, тази сутрин беше 18 градуса и включих климатик, та се чудя, дали не сгреших :?
Здравейте. Аз включвам. Живеем в супер студен апартамент със северозападно изложение, първи етаж над гараж и си е доста студено. На мен лично на температура от 19-22 гр. ми е студено. Аз поддържам 24, а и Мия постоянно си събува чорапите и ходи боса, непрекъснато е отвита. Много често събота и неделя, когато я слагам да спи през деня, я намирам полугола след това, отвита, съблечена, така че не мога да я оставя да спи на студено. Слава Богу, никак не е изнежена.
<br />[link=http:
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #12 -: Октомври 04, 2010, 14:35:07 pm »
Ми съблича се детето, топло му е :lol: :lol:

Вижте сега, аз само казвам как все пак е нормално, а всеки си решава, ако иска и на 30 градуса да си гледа децата. Моите до преди 3 дни ходеха чисто боси по ламината. Има такива дето в момента си обличат децата със зимни якета, при 15 градуса навън, незнам зимата при -15 как ще ги обличат... :lol: :lol:
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #13 -: Октомври 04, 2010, 14:38:29 pm »
с едни добри гумени ботуши и шушляков екип, мокрото време не може да уплаши малките разбойници. напротив, сега идват нови забавления!


Точно :D. За моята дъщеря /а и не само за нея/ това е върховно забавление, да шляпа в локвите :D

Не виждам причина с подходяш екип, както Джам е казала, да се излиза навън.
А за по-малките, които още не ходят, дъждобрана върху количката и... вън :D


лека и спокойна седмица на всички.
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 14:52:11 pm от albenanedelcheva »

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #14 -: Октомври 04, 2010, 14:57:34 pm »
26 грд и на мен ми се вижда безумно много, ние пребиваваме в къщи на 20 - 21 -22. В къщи никъде не е постлано - гол паркет и ламинат, госпижицата също ходи много често боса /за ужас на баба си и дядо си :D/
Дара в момента спи на около 19, почти всяка сутрин я намирам напълно отвита.

Огърлици не сме слагали /на мене лично ми се вижда рисковано да сложиш на бебе такава/, не сме имали проблеми със зъбите, не разбрах, кога и изникнаха всичките. Май си е до дете

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2010, 15:12:22 pm »
Ми съблича се детето, топло му е :lol: :lol:

Вижте сега, аз само казвам как все пак е нормално, а всеки си решава, ако иска и на 30 градуса да си гледа децата. Моите до преди 3 дни ходеха чисто боси по ламината. Има такива дето в момента си обличат децата със зимни якета, при 15 градуса навън, незнам зимата при -15 как ще ги обличат... :lol: :lol:

Точно!
Стефи, споделям всяка твоя дума тук.
И аз мисля, че ако детето се отвива, значи му е топло.
Аз дори не знам колко градуса е у нас. Мисля, че е нормално за живеене.

Пускам духалка, когато започвам да разсъбличам децата за баня и я спирам, когато ги облека след банята. Снощи за пръв път пуснахме климатика да топли, но днес сутринта го спряхме.
Но наистина на 26 градуса ще ми е много топло. Тогава ще трябва да ходя по бельо и най-много една тениска да си сложа.

Това с кехлибара за пръв път го чувам. :? Защо не? Бих пробвала. Но мъжът ми ако види подобна дивотия да виси на врата на бебето, ще ме навика. А и не става, защото нашият спи вси по корем.

Албена, и при нас бабите все се възмущават, че "голи" били децата. Вчера Мишка беше при майка ми - ами върна ми я с дълго зимно палто. 8O Питам се, на зима с какво ще я облече? :? 8O
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 15:22:18 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2010, 15:12:37 pm »
Все още не включвам климатиците защото през деня температурата е 22 градуса и се чувстваме добре.През нощта пък става-20 и пак сме си екстра :D

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #17 -: Октомври 04, 2010, 15:33:13 pm »
Жасмин, по повод това че ти е студено -  и на мен в началото ми беше студено. Даже си лягах с чорапите. :oops: Винаги съм била зиморничава и исках да спестя това на детето си. Прочетох, че най-подходящата температура за гледане на дете е 19-21 градуса и такава я поддържах. Много бързо свикнах. Малките бебета и деца нямат терморегулация и претоплянето не е никак желателно.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #18 -: Октомври 04, 2010, 15:35:45 pm »
Привет и от нас! Дано все пак стопля по малко слънчицето, че само вятър и дъжд не е работа!
Разходки на студено да, но нашия вятър е много неприятен. А дъждобраните на количките /мое мнение/ ама не са ли само за дъжд?!  :oops: Ще се побъркам ако ми сложат такова нещо на мен и да стоя с него с часове, за детенце не знам! При нас беше абсурд да го сложа дори и при дъждовно време. Почваше едно дране, всички нас гледаха. 8O
Сутрин пускам за малко печката да затопли преди да стане Вики. На мен все ми е студено, ама гледам да не навличам детенце. В градината им е много топло, като се прибере в къщи ръцете и са студени. Поддържам 23-24 най-много. Вечер пада до 22 С.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #19 -: Октомври 04, 2010, 16:39:55 pm »
Стефи, принципно си права, ама като й пипна ледените ръце и крака и някакси не мога да повярвам, че й е горещо. А и никога не е изпотена, просто се върти. Ако зависи от нея и сега ще тръгне със сандали и къси панталони. :wink: Всичко зависи много от разположението на апартамента. При нас наистина си е студено. Важното е децата да са живи и здрави, независимо на какви температури се гледат.
<br />[link=http:
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #20 -: Октомври 04, 2010, 17:24:18 pm »
Нашия е североизточен и с две външни стени. На 21-22 градуса като завия Ники с одеалцето, той си го придърпва до носа и редовно ставам да му го махам от лицето :?Да не би в облеклото за сън да ми куца нещо - боди с дълъг ръкав или пижама, лятно чувалче и чаршаф.Освен да сложа зимно чувалче, че с това дърпане на чаршафчето до носа ме притеснява.
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #21 -: Октомври 04, 2010, 17:46:34 pm »
И у дома зимата е между 18 и 20 градуса, сега е 20 в спалнята и 22 в хола. На мен ми е хладно, като се заседя на едно място, но като тръгна да върша това и онова ми става топло, а децата като не се спират на едно място трябва да им е добре на тия градуси. Баща им си ходи по тениска цяла зима - и те на него трябва да са се метнали. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #22 -: Октомври 04, 2010, 20:28:46 pm »
Гери,те мъжете май повечето са с "гореща"кръв :wink:Ние май сме студенокръвните :lol:

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #23 -: Октомври 04, 2010, 21:05:28 pm »
Здравейте! Здрави деца и усмихнати родители.

jasmin_veni, под лятно чувалче какво разбираш? Ако е само хасе и слагаш отгоре чаршафче ще трябва да поддържаш 26 градуса. Аз на 20тина градуса слагам боди с дълъг ръкав и ватирано чувалче (без ръкави естествено, че тези дни видях и такива с ръкави и качулки  8O ).
Като стане 19 градуса пускам отоплението. В къщи е с боди и отгоре трикотажна блузка с дълъг ръкав. Ватирани, поларени блузи и елеци още не съм слагала.
Като споменахте гумени ботуши, та да питам какви и от къде купувате. На Колев и Колев стават ли? Какви ползвате подплатени вътре или само гумените?
StefiZ, и аз извадих днес зимното яке, че и с качулката го омотах.
mariposa , и ние си бяхме сами по улиците днес :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #24 -: Октомври 04, 2010, 21:09:59 pm »
Здраве и усмихнати дни на всички през новата седмица.
Днес видях на таблото в детската, че имат програма с предмети, стана ми едно такова ... абе много е особено
аз толкова ясно си спомням учебните дни, съучениците, преподавателите, любимите предмети ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #25 -: Октомври 04, 2010, 21:32:16 pm »
Здрава , спокойна и успешна седмица и на децата, и на родителите!Пък дано и малко слънце да пробие.
Ние днес се разходихме царски из празните улици- 3 часа се мотахме, добре облечени, с лека шапка и качулка и при преваляванията - с найлон. Явно си падаме екстремисти, но вкъщи и двамата не ни свърта.
Миналата зима нямаме пропуснат ден, хем беше много малък- така го свикнахме и сега няма стоене вкъщи.
А вътре преди да паднат температурите до 0 не пускаме нищо за топлене- бебо спи по пижама с дълги ръкави и ританки и завит с одеало, но пък половината нощ се гушкаме и топлим взаимно.Всички ни насърчаваха да не го изнежваме, надявам се да сме го постигнали.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #26 -: Октомври 04, 2010, 22:36:19 pm »
Да, пускам конвектора от няколко дни. Вчера запалихме и камината /с водна риза за всички радиатори/, колкото да изгори две цепеници. Моето дете си е по-топлолюбиво от раждането, колкото и странно да звучи, щото и аз знам , че бебетата нямат изразена терморегулация. Но като се опитах да го къпя във вода с 37 градуса пищеше, по топла -  понасяше. Въобще всичките ми опити да го отглеждам по околна температура, която се описва като приемлива по книжки, бяха увенчани с неуспех.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #27 -: Октомври 04, 2010, 23:15:27 pm »
Успешна, спокойна и здрава седмица за всички!

Така, така в дъждовен Благоевград днес по улиците бяхме само аз и те  :lol:
Имаше много съчувстенни и осъждащи погледи, но много ми е "важно"
Спайдермен с гумените ботуши и бръмбърката под дъждобрана в количката
си бяха много доволни от развилата се ситуация!
Е аз бях малко мокра, но и в това има наслада...

Момичета имам спешен и много сериозен въпрос-имам спомен,
че тук преди време се обсъждаше писалка/спринцовка с противоалергично средство!?
Детенце на наша приятелка е вероятно ухапано в детската от нещо
докато е спяло, оттока е в областта на очите...
Според лекарите е ухапване, майката се притеснява,
че ако примерно от комар прави така, какво би станало от пчела например!
Бихте ли ме насочили с информация и споделен опит, ако имате такъв!
Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #28 -: Октомври 04, 2010, 23:30:27 pm »
Аз засега пускам духалката за малко преди да изкъпем малката.Температурата в стаите е около 22 градуса.През деня я обличам с боди,блузка,панталонче и елече.
Спи в лятно чувалче,завита с одеало и облечена с боди и пижамка.

Днес и ние останахме вкъщи,много студено ми се видя,но за утре съм решила ако не вали да излизаме,все пак на зима ще сме на вън при много по-ниски температури.

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #29 -: Октомври 04, 2010, 23:57:37 pm »
Мдам...значи аз обличам по-леко, затова трябва да е 26 градуса. Ники седи по блуза с дълъг ръкав, боди и панталон. Даже (ама не ме овиквайте :oops:)не мога да задържа чорап на крака му, затова често и без чорапи. Навън му слагам тези дрехи+суичър и одело. Е, днес не излизахме де, много студено стана изведнъж.
midge лятно чувалче е такова, да - хасе.
Аз утре искам да излезем и се чудя трябва ли да вадя зимното чувалче или по-скоро да го сложа в порт-бебето, че е по-закрито?
[/url][/url]
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #30 -: Октомври 05, 2010, 09:15:35 am »
И на мен ми е студено все, ама щерката и баща й все им е горещо и все са вир вода. Та си спим зимата на 18-19 градуса. Когато и да съм решила, че е студено и я облека по-дебело, веднага се изпотява. Поларени, вълнени и всякакви такива блузи нямаме.
Иначе и ние вчера след градината се разхождахме и друго дете не видях, направо се чудя какво ги правят вътре :P Стилияна беше толкова щастлива че й капе по нослето и се заливаше от смях, като я нацели някоя капка :lol:
Мише, не мога да помогна за този препарат, но да питат педиатърът за някакъв противоалегичен препарат (Ериус, Ксизал). Аз бих намазала с Фенистил гел. На Сти така й се наду крачето от ухапано. Така и не разбрахме какво е, защото имаше и на другото краче същата пъпчица, но не се наду. Само едното беше мнооого надуто и червено. Не я болеше изобщо. Намазах с Фенистил гел, после сутрин и вечер компрес с разреден реванол и за 2 дни отмина. Мисля, че не е задължително да е алергичен към комар примерно, за да се надуе.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2010, 09:45:48 am »
Мише, дано Дони се включи, тя беше купувала такова, мисля урбазон има в спринцовки като инсулина.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #32 -: Октомври 05, 2010, 09:46:12 am »
Здравейте и от нас!
Явно и ние не сме от зиморничавите  :D Аз все още ходя по потник и къси гащи в къщи, нищо не включвам, през деня е около 22, вечер 20. Малките са с потници и тънки блузки с дълъг ръкав и тънки панталонки 3/4. Чорапи уж имат на краката си, обаче само когато те решат. Вечер понеже много се отвиват, си реших проблема с цели гащиризони-пижамки (с крачета), за сега памучни, зимата поларени, че спим на 18-19 градуса. Иначе, когато са завити (а това е много рядко) са с чаршафче и през нощта мятам тънко одеалце. Така и не се научиха да спят с чували, още докато ги сложа и се почва як рев.
Мише, много е опасно до окото да се маже с нещо. Нека да пробват с Ериус сироп или капки Зиртек (мисля че бяха така). За една пъпка инджекция не се бие. Дани ми прави алергии към ухапвания постоянно, давам сироп и мажа с фенистил гел. Ако е много зле, мажа с Фусидин Н.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #33 -: Октомври 05, 2010, 10:18:28 am »
Mише, май това за което питаш е Анапен http://anapen.bg/index.php?p=about
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #34 -: Октомври 05, 2010, 10:25:33 am »
Здравейте, здравейте - успешна седмица и от мен!

Много се радвам, че сте подхванали темата за температурите. На мен обикновено все ми е топло, мъжо е по-зиморничав, но и той свикна на ниски температури (особено покрай бременността ми). Напоследък се чудех дали не трябва повече да обличам Бобо, ама изглежда добре съм се ориентирала - вкъщи стои с боди с къс ръкав, блузка с дълъг, панталон и чорапи. Като заспи, му хвърлям отгоре едно одеалце. До вчера спеше с лятното чувалче (то е като тъничка хавлия)), но му изпрах зимното и тази нощ беше с него. Без ръкави са, затова го оставям с блузката с дълъг ръкав. Не ми изглежда да му е студено - като го пипна по телцето е топличък, но ръцете му, особено сутрин, са направо ледени. Спи си спокойно и смятам да продължавам така - вкъщи температурата е около 22 градуса, нощем пада до 21... За зимата смятам да пусна парното в неговата стая и да поддържам горе-долу тази температура.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #35 -: Октомври 05, 2010, 10:30:53 am »
тук преди време се обсъждаше писалка/спринцовка с противоалергично средство!?

Мишанта, въпросната писалка с адреналин за спешна помощ при алергичен шок, която се продава в България, се казва Анапен.
http://anapen.bg/index.php?p=about
има детски вариант. това нещо е скъпо - около 110 лв - а има трайност 2 години, мисля.
при всички случаи, детето трябва да се заведе на лекар, за да се прецени дали отокът е от алергичен произход и дали е нужно лечение. нека коментират с лекаря доколко е удачно да купуват писалката.

между другото, никой не е застрахован от алергичен шок след ужилване от оса/пчела. може 100 пъти да са те жилили без последствия, а на 101-вия път да направиш шока.

друг вариант за спешна помощ, който е много по-евтин, но е по-сложен за приложение, е да си носиш винаги спринцовка, амбула сух урбазон и ампула разтвор за смесване. тук има следните тънкости - трябва да знаеш точно каква е дозата за приложение според килограмите на детето, да запазиш самообладание и да се справиш със смесването на ампулите, изтеглянето на течността и най-вече - с поставянето на инжекцията мускулно. аз питах нашата педиатърка през лятото за това, тя ми каза дозата, купих ампулите и спринцовката и указанията бяха - забиваш без замисляне в предния надлъжен бедрен мускул, перпендикулярно на крака. това не всеки може да го направи, обаче...
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 10:34:06 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #36 -: Октомври 05, 2010, 10:34:10 am »
Днес видях на таблото в детската, че имат програма с предмети, стана ми едно такова ... абе много е особено

Мини и Ели имат програма и аз след като няколко дена подред я четох с цел да запомня как са формулирани предметите които изучават и след като не успях :oops: накрая, я снимах  :lol:.
Иначе и на мен ми е едно такова особено, но в посока, че имам вече дете, а не бебе и малкото ми момиченце е пораснало. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #37 -: Октомври 05, 2010, 10:55:44 am »
Jam, мерси за информацията. Ще метна линка на Ini. Дъщеря й Дара е въпросното детенце. Отокът е поспаднал вече, предписали са й противоалергичен сироп. Добре, че имат роднина лекар, щото според педиатърът било вирусна инфекция. 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #38 -: Октомври 05, 2010, 12:43:12 pm »
Аз понеже няма да се справя с мускулната инжекция или писалка и тем подобни, не бих ги забола където и да е по детето, си нося противоалергични капки. Когато се наложи, доза Аериус спаси положението до поликлиниката и урбазона, да се надяваме, че капките ще свършат същото. То изобщо да не се налага де...

Само не знам как можете да живеете с правила и книги. Това да следиш температурата с точност, на колко да къпеш, с какво при колко градуса да завиеш и т.н. си е изкуство. Аз нЕмам нерви за тия упражнение. Искат си време.
моника вълнени половери няма. Има тънки блузки и жилетки. Ако е хладно облича жилетката, ако и стане топличко разкопчава и сваля. Днеска лелята с прословутата круша се тръшна на вратата, че много я обличам  8O Това ме изненада, защото досега все обратното съм чувала. Както и да е, попитах топло ли е вътре, ако е топло да и свали жилетката, нали за това е отдолу с тънка блузка. Отново ми се тръшна, че нямали време 25 деца да събличат  :? :x Значи аман от лигави кифли. Голямо усилие е да изрече трите думи: Моника, свали жилетката. Топло е.
То тва силово упражнение си е достойно за тиквен медал....

Записах си детето на народни танци и англииски. Ще работим с англииския и в къщи, ясно, че там няма да научат кой знае колко. Искам да я науча да работи от малка.
Обмислям разни стратегии за действие и и направих едно табло със задължения за деня. Естествено в началото ще и отнема максимум 5 минути, но ще си получава наградата(още измисляме каква ще е). Постепенно ще увеличаваме нещата за изпълнение и така. Мисля си, че ако не се работи с детето в къщи само в училище и на курсове няма как да научи кой знае колко. Аз съм стога и лоша майка, искам да си направя детето зубър и да го заточа да работи повече, обаче така се свива това моето сърчице, да не я испусна и да кривне на нейде, че няма да ви казвам. Направо се е свило...  Толкова се борих за това малко,русо, синеоко гарже, че направо треперя като лист. Въпреки това, правя страхотни усилия и я пускам с баби, вуйчовци и чичовци, за да не я ограничавам и да не свиква да ми е все за полата, но като се сетя за училище направо тръпки ме побиват.
И как няма, тя в детската градина ми пее чалга с едни такива красиви фрази  :x

Та тази треска ме тресе в момента. Отивам да си довърша таблото и да измисля наградите докато почивам.
Поздрави здраве и усмивки на всички.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #39 -: Октомври 05, 2010, 14:14:58 pm »
lidia, като направиш таблото - много моля, пусни го тук!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2010, 14:23:12 pm »
Те моите и без табло си знаят задълженията - мръсните дрехи в пералнята, купичкити и чашките след като се нахранят в мивката (дори, ако има останало нещо сами си го изхвърлят в кофата), прибират играчките преди хранене, носят лигена след като съм простряла дрехите и при прибирането им ги носят от терасата до дивана, дори правят опити да сгъват  :lol: . Повече задължения от това не им трябват :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #41 -: Октомври 05, 2010, 14:40:09 pm »
lidia, като направиш таблото - много моля, пусни го тук!
OK  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #42 -: Октомври 05, 2010, 14:46:24 pm »
Благодаря за отговорите  :flower:Момичета!
Сия вече е писала, Дари е по-добре, оттока спада!

Джам, това което пишеш за осите и пчелите е много важно да се знае!
Аз самата съм алергична, последните две седмици се задушавам два пъти навън
ларинкса ми се поддува, затруднява дишането, губя глас и е много непрятно,
абе губя и говор и картина.Същото ми се случи веднъж и от препарат за мравки,
тръгвахме да пътуваме за събота и неделя и мъжа ми напръска балкона
с него, хем при затворени врати и за минута вече не можех да дишам!

Добре е, че запазвам самообладание в такива моменти
и ако се наложи и на себе си бих сложила инжекция!
Ще се консултирам с лекар и ще се подготвя да има,
а то нека не се налага да се ползва никога и за никого!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #43 -: Октомври 05, 2010, 15:21:56 pm »
Mishanta, ако си такъв тежък случай, може би е добре да обмислиш закупуването на писалката - тя се поставя супер лесно и просто.

mimi26, твоите веднага ги вземам на зимен лагер при мен в София. в замяна ти пращам един брой за обучение :)
в интерес на истината, аз отскоро започнах да давам на Мартин малки задачи по домакинството и той умира от кеф да ги изпълнява. докато за подреждане на играчки се пазарим много по-отдавна и това не иска да го прави. явно го смята за задължение, а другото все още е игра и е интересно.
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 15:24:06 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #44 -: Октомври 05, 2010, 15:50:13 pm »
.... мдааа относно температурата в къщи съм напълно съгласна с lady_11. И аз Зори се опитвах дълго време да я свикна да спи на температура 19-20 и да ходи по-леко облечена ама опитите ми не се увенчаха с успех - на тази температура не заспива, върти се, мрънка, затопля ли малко повече си заспива и спи спокойно, с дрехите е почти същото - с тази разлика, че иска по всяко време да ходи с тънките си летни роклички /ама ако я облека с такава на 10-тина градуса сигурно веднага ще се разпищи, че й е студено/. Днес навън я бях облякла с блузка, суичър и тънко есенно якенце - е през цялото време се оплакваше, че й е студено, а аз я убеждавах, че не й е. И така - опитите продължават, засега нямам успех и смятам, че наистина всичко си е до дете, те са си личности от момента на раждане и някой неща сами си определят.
А, че бебенцата и децата сами си определят много от нещата /колкот и да се опитваме ние да ги "вкараме" в друга посока/ вече съм напълно убедена сега след като имам Яни. Двете със Зори са толкова различни в желанията си, в това дали харесват топло или студено, в характерите си и т.н, колкото са и еднакви в други неща  :)

Ние събираме изследвания за детската, че много окъсняхме докато се приберем в София. Другата седмица в понеделник живот и здраве Зори ще отиде да се запознае с дечицата. Дано имаме късмет да почне, пък после ще видим колко ще ходи.

Хубава седмица на всички.    И здрави да сме и ние и дечицата .... другото - каквото, такова.


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #45 -: Октомври 05, 2010, 15:55:31 pm »
Сега виждам, че jam е писала за писалката. Ето линк -  http://www.ewopharma.bg/?p=4_4_2_2

Само да добавя - преди няколко месеца близък приятел на мъжа ми /който не е алергичен към пчели/ щеше да умре от ужилване. Добре, че бързо и навреме са го закарали в Пирогов.

Не е зле да имаме по нещо такова. Просто за бърза реакция за нас, децата ни, а знае ли човек - може да помогнем и на случаен човек изпаднал в такава беда.


*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #46 -: Октомври 05, 2010, 16:20:39 pm »
mimi26, твоите веднага ги вземам на зимен лагер при мен в София. в замяна ти пращам един брой за обучение :)
Джам, пращай, ама после да не ти се оплаква "При лошата леля не ме пращай повече  :lol: :lol: :lol: "
За играчките им казвах отначало, докато свикнат, че докато не ги приберат няма да седнат на масата. А при нас яденето е на първо място  :lol: да ги видиш колко бързо прибират, дори вече без да казвам, само да кажа хайде да ядете и те "Пибияме гачките пъво". СЪщото е и вечер преди къпането - няма баня, докато не приберат играчките. Вече толкова са свикнали горките, че в яслата прибирали на всички играчките  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #47 -: Октомври 05, 2010, 16:31:40 pm »
Вече толкова са свикнали горките, че в яслата прибирали на всички играчките  :lol:

хахахах, супер методика, но не работи при неящни и инатливи деца, уви. няма с какво да подмамя, нито с какво да заплаша.
иначе, като беше в яслата моят и го питах - какво правихте днес - отговорът винаги беше "прибирахме играчките".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #48 -: Октомври 05, 2010, 16:32:57 pm »
Ако имате  време и ви хареса бихте ли гласували за една моя картичка - 17 номер - тази със слънчогледа
http://2elshi.blogspot.com/2010/09/blog-post_8870.html#comment-form
отстрани вдясно са квадратчетата с имената и номера на картичките, аз съм си с името :)
Благодаря предварително !
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #49 -: Октомври 05, 2010, 16:46:53 pm »

За играчките им казвах отначало, докато свикнат, че докато не ги приберат няма да седнат на масата. А при нас яденето е на първо място  :lol:

Това при нас не би сработило. Михаела е толкова злояда, че все се пазарим да хапне нещо. "Ако искаш да излезем или да направиш еди-кое-си, ще трябва първо да хапнеш още малко то закуската си", например.

Такова ми е злоядо, милото, че скоро брат и ще я настигне на тегло, както гледам. :wink:

Черна Роза, подкрепена си!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #50 -: Октомври 05, 2010, 16:52:39 pm »
То не е задължително яденето да е начина, при нас работи така, при вас нещо друго, което обича. Основната идея е, че за да получат нещо и те трябва да дадат от себе си. Пробвах ги с яденето, на базата на народната приказка "Който не работи, няма да яде" (не че ще ги оставя гладни, ако не ги приберат, но те това не го знаят  :lol: )
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #51 -: Октомври 05, 2010, 17:35:17 pm »
Black_rose,картичката е наистина много красива-подкрепих те :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #52 -: Октомври 05, 2010, 18:02:55 pm »
http://woman.hotnews.bg/recipe/67
http://woman.hotnews.bg/recipe/147
http://woman.hotnews.bg/recipe/70
http://woman.hotnews.bg/recipe/129

И аз с молба за подкрепа в този конкурс, ако ви допадне някоя от рецептите  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #53 -: Октомври 05, 2010, 18:11:18 pm »
Подкрепени сте и двете :wink:
Джам и при нас това с яденето не работи, но виж ако кажа - ще играеш на нинтендото или ще гледаш телевизия и задачите се изпълняват. иначе в къщи ми помага много и за всичко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #54 -: Октомври 05, 2010, 18:43:16 pm »
Пу за мене пиле с ананас :eating:

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #55 -: Октомври 05, 2010, 18:44:41 pm »
mini ммммм, фен съм ти. Рецептите ти винаги са невероятно апетитни. Винаги в подкрепа  :) :wink:


Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #56 -: Октомври 05, 2010, 19:20:31 pm »
Аз отнасям тортата с муса :) Докато някой не е взел сладкишчето като пилето  :lol:
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 19:22:32 pm от Black_rose »
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #57 -: Октомври 05, 2010, 19:49:59 pm »
Черна Роза имаш глас от мен :)
Мини, и твоите рецепти имат:) Меденките най-много ми легнаха на сърце :D Голям фен съм на меденките и медените сладкиши :lol:
[/url][/url]
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #58 -: Октомври 05, 2010, 21:38:46 pm »
mini, на мен пицата и пилето ми допаднаха. Пилето ще го тествам тези дни, ако не го направя идвам на гости, че ми потекоха лигите  :)
Розичка, гласувах. Много е красива картичката.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #59 -: Октомври 05, 2010, 21:39:59 pm »
Записах си детето на народни танци и англииски. Ще работим с англииския и в къщи, ясно, че там няма да научат кой знае колко. Искам да я науча да работи от малка.
Обмислям разни стратегии за действие и и направих едно табло със задължения за деня. Естествено в началото ще и отнема максимум 5 минути, но ще си получава наградата(още измисляме каква ще е). Постепенно ще увеличаваме нещата за изпълнение и така.
За допълнителните занимания в градината - танци и английски си права. И синът ми ще посещава латино танци и английски. При проявено желание, което аз имам, ще имам проведения урок на мейла си като използвана тематика, думи , стихчета и песни. За мен обаче "искам да работи от малка" не се постига с методиката "изпълнение на задължение - награда /материална/". То по тая логика в един момент , след като е влезнало в желания университет детето може да поиска поръчково Ламборджини. Според мен не е важна наградата , а мотивацията.  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #60 -: Октомври 05, 2010, 22:17:36 pm »
Mishanta, ако си такъв тежък случай, може би е добре да обмислиш закупуването на писалката - тя се поставя супер лесно и просто.

Много си права Джам, но за съжаление все отлагам,
дано не ми се наложи в степен да се обвинявам после горко,
че не съм взела навреме подобно нещо или аналога за който пишеш!

 :flower: Мини, :flower:Розичке поздравления за уменията!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #61 -: Октомври 05, 2010, 22:25:01 pm »
Страхотни произведения, Black Rose и mini! Гласувах!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #62 -: Октомври 06, 2010, 08:51:55 am »
И аз гласувах! Успех на сръчните мами!
Ние тази година май ще пропуснем заниманията в градината. Трябва да ходят за тях в друг корпус, след това да се връщат, не ми се струва удачно. Заморени, изпотени, колко ще я облекат... - ще се включим догодина, мисля няма да е късно.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #63 -: Октомври 06, 2010, 10:10:04 am »
И аз гласувах и за двете - страхотни неща :)

Мини, ще ти пробвам рецептата за пица мъфини :), за тортата моя мъж ще ме изгони от вкъщи, че му развалям диетата  :lol:. Сега съм на вълна сладки мъфини, ако имаш някоя изпитана рецепта, срам не срам ще те помоля да ми я дадеш  :oops:.

Ели и тя е записана на латино танци (други няма в градината) и на английски. За танците разбрах, че вече са имали, защото ми обясни, че скачали с каката  :lol:, но английския за момента не знам имали ли са. Иначе него си го упражняваме отдавна, Мики Маус и Мечо Пух, само на английски си ги гледат, и Ели чинно брои и повтаря след Мики Мауса :) Естествено не знае, че това е друг език и изобщо какво е език сега като почнат в градината, може би ще почне да прави разлика. А това с изпращането на уроците по електронната поща, ще взема и аз да подпитам нямали я и при нас тази опция.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #64 -: Октомври 06, 2010, 10:40:28 am »
 Ламборджинито ще си го купува сама  :lol:.

Значи взех един картон и отгоре залепих със цветни жълти листа. Украсата е с калинки, довечера заедно ще ги направим. Ще мина след градина да взема цветни листчета дето се лепкат от едната страна, на тях ще пишем задачките. Ще има три цвята листчета, за Мони, мама и тате. И от долу под колонката квадратче, разделено на две.От ляво са за неизпълнените, от дясно за изпълнените. На края на седмицата наградата ще е 10лв, като този с най много листчета в изпълнени я получава, а този с най много листчета в нейзпълнени я дава.
В графата на мама ще има ежедневни неща:
Измии чиниите, сготви, пусни прахосмукачката...
На тате, запали парното(Ние сме в къща с локално парно, котлето е в мазето.)виж маслото на колата, купи хляб и т.н
На Мони старта мисля да е с едно нещо, още се чудя какво. Нарисувай дърво примерно. Или вчера са учили по английски как е риба.Да я повтаря 20 пъто докато я запомни. Подреждането на играчките е кошмар за нея, затова правя цялата тази работа. Постепенно ще включвам, подреди книжките на рафта в секцията, подреди моливите и т.н.
Като направим таблото може и едно фото.
Задачите са за самостоятелна работа, никакви помаганици. Ако свърши някой друг задачката(бабките например, щото все са насреща), листчето по правилата отива в неизпълнени! Аман от бабки значи. На кой помагат? Какво доказват? За кой са добри и лоши? Ако ги питаш няма да ти кажат, но са все насреща с умни идеи.
Поздрави.

Мини ама ти с тия рецепти, 100кг станах. Заради теб спрях и в темата за манджата да гледам  :lol:
Шегувам се разбира се, страхотни неща. Ще гласувам и за двете по късничко като намеря време.
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 10:43:12 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #65 -: Октомври 06, 2010, 10:51:48 am »
Лидия, идеята ти е чудесна, но си мисля, че при децата работи именно работата в екип, демек с помаганици, и то винаги под формата на игра. Това с 20 пъти повтаряне не знам дали няма да има обратен ефект. На нашата родителска учителката по английски каза, че учат по едни книжки, кои можем и ние да си закупим за вкъщи и така уж на игра, детето да затвърждава наученото.
За мен повече работи метод тип Том Сойер и оградата. Прави ти нещо занимателно, за да предизвикаш интереса на другите. Поне аз така действам и за сега ефект има. А английския засега го учим от Пепа Пиг, щото го има само на английски. Бисквитите във филмчето вече не са бисквити, а кукииииииис  :lol: Иначе като си иска истински си казва - искам биститка  :D
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #66 -: Октомври 06, 2010, 11:13:38 am »
Лидия, идеята ти като цяло е много интересна :).

Не е ли малко рано обаче да им "плащаме" :D. Това с 10 лв не ми се вижда много педагогичесли издържано. Също ме навява на мисълта, че ако отсега така свикнат, ще чакат постоянно да получат нещо, затова, че са свършили някаква работа.
Нещо, което изобщо не е така в реалния живот. :(
Скоро четох подобни примери в книгата на д-р Додсън. Най-фрапиращия бил за някакъв баща, който обещал на сина си тийнейджър, че ако завърши годината с отличие, ще му купи Порше :D :D. Естествено детето учи не заради мотивацията, че трябва да учи за да има знания и т. н., а заради наградата.
Като цяло, той казва, не корумпирайте децата си, т. е. не им обещавайте постоянно, че ще получат нещо, ако......

"Нарисувай дърво", не ми се вижда много издържано като задача. Ако съдя по моята дъщеря, тя все още не може да нарисува такова, а и рисуването според мен трябва да е за удоволствие и съобразено с възрастта, в смисъл, не можем на 3 год. да очакваме картини на Да Винчи :D.
И повтарянето на английска дума 20 пъти - също. Децата на тази възраст учат безумно лесно чужд език. Изобщо нямат нужда да повтаря думата по 20 пъти. Така според мен ще и създадеш отсега непрерязан към ученето на чужд език.
Дацата на тази възраст учат само под формата на игра.

За събирането на играчките - при нас напоследък действа многократното напомняне и заплахата, че ако тя не ги събере, ще ги събира аз и ще ги изхвърля в кофата /правила съм го/ или ще ги скрия. Действа, особено като и кажем, че ще и помогнем :). Тя и сама си казва - но ти трябва да ми помогнеш :D :D или мамо моля, помогни ми.

Това са мои разсъждения, колко са правилни...
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 11:21:32 am от albenanedelcheva »

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #67 -: Октомври 06, 2010, 13:25:06 pm »
Хайде и аз на всяка манджа мерудия  :)
Приятелка работи на същия принцип със сина си от 4 годишен (в момнта е на 6). Изпълнението на задачите позволява да се отвори вълшебната кутия, в която са подаръците, оставени от едно любимо негово магаренце. Понякога са бонбон, книжка, списание, пикник, зоопарк, театър, цирк, направата на картичките за коледа, мартениците, тортата за РД на тате и т.н.т. Често наградата е нова задача, която е интересна за възрастта и се прави с мама или тате... Аз съм много впечатлена от принципа и мисля да пробвам подобна схема.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #68 -: Октомври 06, 2010, 13:59:35 pm »
Ами ок, обаче тези 10лв не са ли същото. Дали бонбони или 10лв? Иска да ходи и на ски зимата, ми може да си събира парички за това.
Вижте според мен няма дете което да иска да учи и работи. По лесно е да лежи пред телевизора и да бездейства, пък друг да му свърши работата.
Идеята ми е да се научат от малки да вършат основните неща. Постепенно капацитета се увеличава а те привикват да ги правят механично, без да се затормозяват. Това се опитвам да го създам от рано, щото после е загубена кауза.
Доколко е правилен подхода ми и ще е успешен, това времето ще покаже.

Албенка, номера с кофата отдавна сме го правили. Реве като бизон с часове, вади от кофата, ама не подрежда. Ако правя операцията с нея, тя си седи а го върша аз.
 Познай защо наблягам на САМА, щото зедно значи аз или баба и или баща и. Тва е.
Страхотен инат със собствено мнение.
Миналата година ходи на народни танци, на края на годинаха имаха концерт. Всички в началото тънцуваха, Моника си седя 5 минути така. Познайте, госпожата и се помоли точно 3 пъти гласно: Моника, моля те хайде. Хайде мила, танцувай...
Та нейно величество да се размърда. После жената ми каза, че много бързо схваща и тактува и т.н, но когато иска...
Та така, това е дъщеря ми. Страхотно бързо и игриво дете. Голям капацитет, и голям инат. Всичкия този инат и енергия трябва да се превръщат в полезно действие, щото ще го закъсаме здраво.
И трябва да се научи да изпълнява задачите си, независимо дали и харесват или не. Има неща които трябва да се свършат и толкова.

 Е Ако едно Порше, ще я направи отличник и ще я научи да е упорита и отговорна, ще събираме от сега за него  :lol: така де, тва да е проблема...
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 14:01:48 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #69 -: Октомври 06, 2010, 14:01:03 pm »
Привет и от нас!

мини, розичке, много сте даровити. Гласувах и за двете ви.

За лошото време и разходките - ако живеех в България, сигурно нямаше да излизаме, когато времето е лошо, но тук трябва да си стоим непрекъснато вкъщи, ако това ни е пречка. За мое щастие, за баща му няма лошо време, само неподходящо облекло, та двамата излизат, дори когато нямам желание.
Иначе аз все си мисля, че му е студено на дребното, а баща му го тренира за бяла мечка. Вчера го събличаше за баня на отворен прозорец, а шкафът за повиване е точно до прозореца и духаше точно в детето. Според баща му то било калено и не му било студено. Дано да е така и да не боледува, въпреки че понякога си мисля, че точно баща му го простудява от време на време.


Хубава седмица, здрави дечица и приятна среща за тези, които ще ходят, ви желая!  
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 14:03:37 pm от blue_sky »

Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #70 -: Октомври 06, 2010, 14:41:08 pm »
Лидия, успех! Дано метода ти проработи. Аз нямам оплаквания за сега. Прибира си играчките, като я подканя макс 2 пъти. Е, естествено има изключения, но е рядкост. Сгъва си дрехите. Вдига си чиниите. За сега това ме устройва :lol: Доволна съм от градината - все по-самостоятелна става. Относно заплащането, хм, малко ми е противоречиво мнението. Чудя се като порастнат каква ще им е мизата :wink:
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #71 -: Октомври 06, 2010, 15:01:33 pm »
Лиде, май освен моята и твоята щерка има доста други инатливи деца :). Моята беше наистина голям инат до скоро, но след навършване на 3 год. нещата се подобриха значително.
Снощи бях на родителска среща в ДГ, оказа се, че много родители имат проблем с ината.

Аз да се оплача, съм в чуденка какво става с държанието на Дара в ДГ.
от 1.09 се премести в голямата група. Преди това беше в същото заведение, но в ясленската група. Последната половин година поне, винаги ми казваха възпитателките й, че е била послушна както винаги, не е създавала големи проблеми.
Последните няколко месеца докато беше в яслата я пращаха по няколко пъти в седмицата в голямата група за да свиква. Познава учителките и няколко от децата. Първите 2 седмици уж всичко беше наред, според учителките била много щастлива и доволна.
От около 2 седмици обаче, не знам и не мога да разбера какво се случва, дъщеря ми си е променила коренно държанието.
Крещяла и пищяла, когато ги сложат да спят /лежат/. Уж всички други деца лежали спокойно, само нашата г-ца ставала, била шумна и им пречела да почиват. Един път беше смачкала някаква карта за игра. Изобщо според едната и възпитателка била с невъзможно държание. Не искала да се подчинява, не искала да прави каквото правят другите деца....
И ми го съобщава всеки път  с един такъв тон, като че ли аз съм виновна. А детето в къщи се държи съвсем различно, от известно време е доста разбрано дете.
Говорете и казва учителката. Говоря й, нон стоп, че трябва да слуша, че не трябва да пиши..... И какво от това, Все си мисля, че там това е тяхна работа да се справят и да намерят подход към децата
Просто в чудо съм се видяла, всеки ден като я взимам получавам непрекъснато забележки и оплаквания от дъщеря си.
Не мога да разбера, как обаче до края на август в другата група беше послушно и добро дете, а сега така се е променила.
В понеделник, 11.10 имам среша с учителките, да видим какво ще говорим.
Много неприятна ситуация
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 15:03:22 pm от albenanedelcheva »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #72 -: Октомври 06, 2010, 15:08:27 pm »
Бени, за мен това поведение е реакция - форма на протест и отреагиране на нещо, което се е случило с детето. дали на промяната, дали на нещо друго...

при нас след ваканцията беше нещо подобно, хем в същата група, същите учителки и деца. първите 3 дена образцов, не спряха да го хвалят колко пораснал и разбран. след което 2 седмици само оплаквания - саботирал учебния процес, бягал от групата, мил самоволно тоалетната (! :D) и др.подобни.

трябва да си наистина добър педагог и тънък познавач на детската душа, за да усетиш кое на какво се дължи в поведението и да реагираш адекватно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #73 -: Октомври 06, 2010, 15:36:27 pm »
Заменяме заплащането със? Идеи? Не ми казвайте бонбони, щото за един бонбон нема да си оправя и кревата :lol:
Ако имате по добра идея, много ми се ще да я чуя.
Много иска да ходи с градината на ски, не я пуснах миналата година. Мисля, че до януари ще събере парички ако слуша. Това ми беше идеята с парите. Пък и искам да видя ще стане ли нещо от цялата работа.

Албена миналата година имах подобен случай, едната госпожа като започна първа група се опита да и "пречупи" ината. Резултата беше катастрофален.  Поговорихме си малко и жената разбра, че подхода не и е правилен. Смени го. Мисля, че трябва малко да си поговорите с персонала.
А за ината, вече ще стане на 4, ама не намалява а нараства  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #74 -: Октомври 06, 2010, 16:01:54 pm »
Тригодишните на ски ли ги водят? Аз съм чувала за такива лагери от детската, ама за по-големи деца, и то с придружител.
А иначе по въпроса ти - имам спомен, че в книгата на Додсън "Как да дисциплинираме с любов" имаше подобна система за градация на наградите. Май и на мен ми е време да си я опресня.
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #75 -: Октомври 06, 2010, 16:12:34 pm »
мими, мен ме вълнува кога да почна да прилагам метода за събиране на играчките.  :D
« Последна редакция: Октомври 06, 2010, 17:04:19 pm от blue_sky »

*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #76 -: Октомври 06, 2010, 16:13:58 pm »
Деси, като почне да разбира  :lol: :lol: :lol:
Намери се едно ящно като нас  :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #77 -: Октомври 06, 2010, 16:51:13 pm »
Здравейте и от нас !
Четох с голям интерес тактиките, които прилагате при децата.
Лиде, твоята схема ми харесва, обаче не за пари.Тук при нас/ в училището, което ходят децата/ прилагат схемата със стикерите.за добре свършени задачи през деня, малките получават стикер, накрая на седмицата има нещо като анализ и се вижда кой какво е правил.Сега моите са още малки и винаги имат стикери за поощрение, но по принцип би могло за несвършена работа да се дава стикер с намръщена физиономия.
В неделя се сяда и се преброява кой колко стикера има от "хубавите" и следва да има награда - не пари или бонбони ами например цялото сенейство отива на кино, музей, детски център или пица или Макдоналдс ;/само като пример го давам/
Ако тати не е изкосил тревата например, той не отива на пица, а остава да коси  :lol:
Давам ти само идея.
Смятам, че е рано на 3 години децата да имат взаимоотношения с парите - ще си изчистиш стаята и ще ти дам 20 долара напр.Според мен подходът би трябвало да е следният - ще си изчистиш стаята така или иначе, защото ти живееш в този дом и споделяш част от задълженията.Сега Мони е малка и при нея ще работи по-добре версията с награда, но като порасне, ще иска пари, за да чисти.И няма да го направи, ако не и дадеш.Повярвай, защото имам опит с големия ми син :(
Чакай само да станат на 12-13 години, в този комерсиален свят, в който живеем.
Децата се учат също от пример - ако вие цялото семейство си оправяте нещата, събирате си чиниите, сгъвате си дрехите и т.н и тя ще го прави, бъди сигурна, може с подканяне и казване, но ще свикне да го прави.Накрая на седмица цялото семейство ще бъде заедно и ще се забавляват, защото са си свършили задачите
Ако татко й кисне на дивана пред телевизора/ давам само като пример/, яде в хола или други подобни дейности, има голяма вероятност и тя да копира тази схема на поведение.
Имам и още разсъждения, но стана малко дълго и ще се включа после пак, даже и с примери от нашето семейство  8)

поздрави на всички, целувки на малките






We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #78 -: Октомври 06, 2010, 17:35:48 pm »
Лидия, ако откриеш разковничето как да превърнеш ината в полезно действие, моля те сподели го. И аз имам един невъобразим инат вкъщи. За съжаление и аз действам на принципа: ако не направиш това, няма да ти дам онова. Обаче и това действа само в определени случаи. Има неща, които прави сама, без да сме я карали или учили специално-оставя си приборите в мивката след като се нахрани, изхвърля си гърнето, но не мога да я накарам да си прибере дрехите по никакъв начин. Постоянно из цялата къща има нейни дрехи и не желае да ги прибира и това си е. От друга страна, когато получава задачи от други хора, съпротивата й е по-малка и по-краткотрайна. Когато работи с логопедката, примерно я слуша и правят най-различни неща, които са й интересни. Вкъщи, когато трябва да ги повторим, на мен ми казва директно Не и Няма и дотам. Разбирам, че Не-то е начин да се самоутвърди, но е само на 4 и аз не мога да й повлияя по никакъв начин, а като стане на 14, какво ще правим наистина?!
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #79 -: Октомври 06, 2010, 17:44:20 pm »
ох, нещо не разбирам аз тънкостите на педагогиката...

от една страна ни казват, че използването на пазарлък е лош ход. "ако направиш това, ще получиш онова" било вредно. трябвало да "правят това" защото са получили убедителни аргументи за нуждата/ползата от него, а не заради някаква материална награда. от друга страна, всички тия поощрения са все на принципа на пазарлъка. "аз на тебе - ти на мене".

помня, в детската градина ни поощряваха с червени точки за постижения. събирах си ги в кутийка и радостта ми беше да имам най-много червени точки. не са ми ги осребрявали под никаква форма. друго време беше, лесно са ни будалкали...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #80 -: Октомври 06, 2010, 17:58:35 pm »
Според мен не трябва да сме обсебени от идеята непременно да вкараме децата си в някакви наши представи за това, което искаме да са.
Казвам съвсем откровено-  дали едно дете ще е старателно в училище, си е заложено в него още от раждането - генетично  е един вид.
Ние само им  даваме основни насоки, както казах - семейството е основният източник.Двамата родители.
Аз не правя нищо особено на този етап - съвсем дребни неща, чиниийките в мивката, да се хранят в кухнята, мръсни дрехи в коша,  лаптопа се дава само с измити ръце.Ей такива работи. Ако искат да отидем в парка, трябва да помогнат да оправиме хола ....
С някои неща децата се раждат - Антъни е подреден като баща си, Боби е по артистична натура като мен 8)
Но Мързеливци в нашето семейство няма и няма да има :)

Джаме, идеята със стикерите е многа добра, при близнаците има огромна промяна откакто тръгнаха на училище
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #81 -: Октомври 06, 2010, 18:00:41 pm »
По въпроса със "задачите", поощренията и т.н., моето мнение съвпада с това на Ема. Децата се възпитават до голяма степен от това което виждат в къщи, в ДГ (в нашия случай) при баба и т.н. Не знам, поне аз съм възпитавана така, но пък е вярно че и времената бяха други и беше доста по-лесно, сякаш. Мама никога не ме е карала да чистя, подреждам, дори леглото ми оправяше до гимназията :oops: И на упреците на баба ми, че не ме възпитава правилно тя кротко отвръщаше, че има време, когато ще чистя, гладя, бърша прах и т.н., сега това са нейни задължения. И е била права, върша всичко това сега без да искам някой да ми плаща :lol: :lol:

Шегата на страна, много е сложно, и аз се плаша от това в какви времена живеем и как да възпитавам децата си, как да им създам трудови навици, как да ги предпазя от всички лоши изкушения, как да ги направи добри хора с големи сърца, но в същото време с достатъчно самочувствие, за да не ги тъпчат и мачкат.... и все такива проблеми си измислям, да не ми е скучно :lol: :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #82 -: Октомври 06, 2010, 22:38:51 pm »
Цитат
Шегата на страна, много е сложно, и аз се плаша от това в какви времена живеем и как да възпитавам децата си, как да им създам трудови навици, как да ги предпазя от всички лоши изкушения, как да ги направи добри хора с големи сърца, но в същото време с достатъчно самочувствие, за да не ги тъпчат и мачкат.... и все такива проблеми си измислям, да не ми е скучно :lol: :lol:

Колко вярно казано - друго не мога да добавя!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #83 -: Октомври 06, 2010, 23:41:36 pm »
Ох обърках се. Явно трябва и педагогика малко да завърша. Ок сменяме наградата. Ще измислим талончета с човечета и който има най-много усмихнати човечета, ще му се изпълни едно желание например.
Ми така де, няма порше, няма пари, поне едно желание да е, иначе на третия ден са ми били шута на таблото да знаете  :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #84 -: Октомври 07, 2010, 05:25:08 am »
Ох обърках се. Явно трябва и педагогика малко да завърша. Ок сменяме наградата. Ще измислим талончета с човечета и който има най-много усмихнати човечета, ще му се изпълни едно желание например.
Ми така де, няма порше, няма пари, поне едно желание да е, иначе на третия ден са ми били шута на таблото да знаете  :lol:



Харесва ми, Лиде.Не забравяй да постнеш снимка на таблото и да кажеш какви са резултатите
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #85 -: Октомври 07, 2010, 08:44:16 am »
ОК. Тази вечер да си довършим калинките  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #86 -: Октомври 07, 2010, 08:53:20 am »
Ох обърках се. Явно трябва и педагогика малко да завърша. Ок сменяме наградата. Ще измислим талончета с човечета и който има най-много усмихнати човечета, ще му се изпълни едно желание например.
Ми така де, няма порше, няма пари, поне едно желание да е, иначе на третия ден са ми били шута на таблото да знаете  :lol:
Едва ли ти е важно моето мнение, ама да кажа, че така вече е супер, естествено, че не може без изпълняване на желания :lol:
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #87 -: Октомври 07, 2010, 10:52:13 am »
Чета размишленията ви по повод възпитанието и домакинската работа - за Бобо тази тема ми е малко далечна, но имам опит с големите деца на мъжа ми. Бяха съответно на 11/12, когато заживях заедно с него и са ни късали нервите в баш-пуберитета ;) Не знам дали ще подходя по същия начин с Бобо, но това е, което правехме навремето: не е имало награди за свършена работа, просто имаше а) работа б) удоволствия. Работата се разпределя между всички членове на домакинството, защото така трябва - всички живеем заедно (дори и да е за 1 уикенд). Тук обаче основното е, че мъжът ми също много участва в домакинската работа - няма женска и мъжка работа и основен момент беше личният пример. Така че, да речем - аз готвя, той пазарува, едното дете мие чиниите, другото прибира масата. Ако има нужда от помощ при разпределяне на задачите при децата, се намесваме, но рядко - като цяло ги оставяхме да се разбират помежду си. Работеше системата, не винаги перфектно, но... не мисля, че може да се очаква която и да е система да работи безотказно. Това все пак са хора. За несвършена работа можеше да бъде отнето удоволствие, но никога не се предлагаше "заплащане" за възложена работа - това просто е част от живота. Ако живееш сам, ще си вършиш всичката работа сам, така че, радвай се, че сме четирима ;)
При майка им, съответно, системата беше основана на страх от скандали и наказания. Мисля, че в нейния дом повече работа се вършеше. Но лично аз не одобрявам този подход, така че...
При всички положения цялостното им формиране обаче е резултат от двете системи, така че не мога да кажа доколко нашият подход, с личния пример, е дал резултат...  :?

А и е различно, когато се опитваш да накараш 3 годишно дете да прибира играчки. Но си мисля, че, ако се обърне на съвместна дейност, има шанс за успех - хайде, мама сега ще чисти /слага масата / готви, а ти, защото си голямо момче / момиче, си прибери играчките да й помогнеш... нещо такова. Вършенето на неща заедно, мисля, че е един от начините за пробив.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #88 -: Октомври 07, 2010, 13:04:53 pm »
Ох обърках се. Явно трябва и педагогика малко да завърша. Ок сменяме наградата. Ще измислим талончета с човечета и който има най-много усмихнати човечета, ще му се изпълни едно желание например.
Ми така де, няма порше, няма пари, поне едно желание да е, иначе на третия ден са ми били шута на таблото да знаете  :lol:
Едва ли ти е важно моето мнение, ама да кажа, че така вече е супер, естествено, че не може без изпълняване на желания :lol:

Много сте лоши ей, тамън детето да изкара някой лев и вие му ги секнахте... :lol:
Аз ако бях на нейно място, думата желание бих я използвала доста по добре от 10лв да знаете  :lol:  А обещанието за изпълнение си е обещание, трябва много да се внимава с това.  :)
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 13:07:06 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #89 -: Октомври 07, 2010, 13:35:35 pm »
С голям интерес ви изчетох  :D

Лиде и аз съм мислила за табло със задачи, че са нужни не само за малкото момче :wink:  но някак не мога да измисля поощренията/наградите.

Иначе Стеф, това за което пишеш, периодично ме чопли и мен.

Оня ден учителката в градината с такъв тон ми казва, че Тони отказвал да "работи", че все едно е най долният двойкаджия. Като го попитала "защо не работиш", той отговорил "не ми се работи", "а защо не ти се работи" попитала пак тя и той отговорил "еми мързи сега малко". За първи път употребява тази дума.И аз бях учудена, но я е усвоил бързо,бързо от едно детенце в групата, че даже и на място приложил. Той ми казва всеки ден, кое дете каква глупост прави или казва. За "наказание" ни дадоха за домашно, това което е отказал да "работи". Естествено Тони не искаше въобще да види и чуе за това, но след предложените от мен поощрения  :wink: домашното се свърши буквално за 1-2 минути. При нас само с примамки стават повечето неща за мое огромно съжаление или ако е доброволно, трябва той само да го е решил. Не мога да разбера, защо не иска да ме слуша или ако се случва е рядко. Виж баба му /майка ми/ много му обяснява, разказва и се занимават чрез образователни игри, не че аз не ги прилагам, но при мен не минават, а от нея по бързо някак усвоява.
Иначе има голям мерак за моите домакинскизадължения и му ги разрешавам понякога и от това съм много доволна. Минаваме без поощрения/награди, но това се случва когато той има желание.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
« Отговор #90 -: Октомври 07, 2010, 21:55:40 pm »
Ох обърках се. Явно трябва и педагогика малко да завърша. Ок сменяме наградата. Ще измислим талончета с човечета и който има най-много усмихнати човечета, ще му се изпълни едно желание например.
Ми така де, няма порше, няма пари, поне едно желание да е, иначе на третия ден са ми били шута на таблото да знаете  :lol:
Бе ти внимавай и за желанията на таткото, че ако  все той печели и постоянното му желание  се свежда  до това да си до следващото преброяване на точките секс тигрица за по цяла нощ ... малей...  :jump12:
    *

      lidia

    • *****
    • 2959
    • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #91 -: Октомври 07, 2010, 23:29:09 pm »
    Ми за това вадех тея десет лева, ама вие не та не  :lol:
    Направихме таблото. Бързахме да се приберем от градина и нямах време да търся каквото и да било, но пък с подръчни матеряли сътворихме нещо. Беше забавно. Ако ни хареса ще си купим истинско табло с лепещи листчета, засега и това става. Пък и си е нащето табло с калинките  :)
    Задачката за днес моника си я избра сама, беше да напише буквичката М един ред. Тя изписа цяла страница и получи второ листче поощрителна награда, защото успешно нарисува правилни и красиви М-та.
    За утре си избра две задачки. Да напише буквичката А в новата тетрадка и да си подреди книжките. Първата задачка тя си я избра, втората аз. Ако си подреди рафта с книжките признавам мисията за успешна.

    Обещаното фото, без да се смеете на импровизацията с таблото  :lol:

    Само ще помоля утре Jam или който има време да махне снимката ако аз вече не мога. Предварително благодаря.
    Поздрави

    п.п. снимката вече е махната по желание на lidia. който видял - видял. останалите желаещи - на ЛС. :)

    « Последна редакция: Октомври 08, 2010, 11:29:47 am от jam »
    http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
    http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
    *

      ema2

    • ****
    • 888
    • You kill the beauty of today
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #92 -: Октомври 08, 2010, 04:22:30 am »
    Лиде, моите сърдечни поздравления
    много е хубава идеята ти
    мисля, че ще имате добри резултати
    и Моника е страхотна  :biglove:
    We are all a part of everything
    The future, present and the past
    Fly on proud bird
    You're free at last
    *

      yana-v

    • *****
    • 1207
    • Ще порасна голяма!!!
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #93 -: Октомври 08, 2010, 08:44:11 am »
      Браво на Мони и мама! Много хубаво табло,а детенце е такава душичка. Лиде, ти къде видя инат у това дяте? :)
      И букви пише вече, малейй!!! Ще трябва да мисля и аз по въпроса.... :? Повечето ги знае ама чак да ги пише не съм я карала?!?
      Ние пак сме болни, аман вече. Срам ме е да го напиша даже. Нашето педи пак АБ ни изписа :( 8O, а няма и месец от последния. Каза да чакам до днес, да видим какво ще стане. Поне този път температура не ми вдигна.
    *
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #94 -: Октомври 08, 2010, 11:25:46 am »
    Такааааа, опресних си и аз Додсън -  ми той също предлага парички за добре свършената работа. Е вярно, 20- 30 стотинки дава той, цицията. Не е ларж кат Лидия. Ама пак пари са. :?

    Та неговите предложения за домашни задачки да 1. оправяне на легло, 2 прибиране на дрешки; 3. подреждане на играчки, стая или кой каквото има.
    Прави се една триредна таблица за трите задължения и хоризонтално се вписват дните от седмицата. За всяка изпълнена задача се отбелязва с Х, неизпълнената -.
    всяка вечер се дават малки награди според събраните хиксчета. Също така, Додсън съветва да не бъдем максималисти и да имаме предвид че е важно желанието на детето да си оправи леглото, а не да е прецизно опънато, например.
    В края на седмицата може да се даде едно по-голяма награда, например за събрани определен брой хиксчета.

    Моето дете много обича да ми помага докато готвя. Последната ни съвместна дейност е по рецепта на СтефиЗ. Бисквитена торта със сметана. В оригинала бисквитите се топят в сметана, но заради Алекс ги топихме в мляко. Това беше и нейната част. Тя топеше бисквитите и ги редеше във формата, а аз бърках и мазах сметаната. Бързо и лесно и много забавно, преди всичко. Опитайте и вие. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23906.msg340729#msg340729
    Стефи, тортата освен, че е лесна, е и много вкусна. Пак ще я правим. Благодаря за страхотната рецепта   :balk_5:
    *

      lidia

    • *****
    • 2959
    • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #95 -: Октомври 08, 2010, 11:46:10 am »
    Видяхте ли сега, каквото и да си говорим, винаги става въпрос за пари.  :lol:

    Наградата детето си я измисли сама снощи. Ако спечели иска да и направя супа топчета без чушки, щото са много гадни. В неделя ритуално ще се готви супа топчета без чушки  :lol:

    http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
    http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
    *

      jam

    • Piu nessuno mi portera nel Sud.
    • *
    • 14924
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #96 -: Октомври 08, 2010, 12:00:19 pm »
    Ако спечели иска да и направя супа топчета без чушки, щото са много гадни.

    душичка малка сладка... :)

    вижте, мили майки, за какво копнеят децата ни...  да позабавим малко парите и вещите като награда!

    (п.п. Додсън не е икона, все пак)
    "Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

    Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

    *

      Ganka

    • *****
    • 5926
    • мама и леля на ангелчета
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #97 -: Октомври 08, 2010, 12:41:22 pm »
    Нещата се свеждат прозаично до "ранътъ" :lol:
    Обещах на Лили:)
     
    "... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
    ""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
    *
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #98 -: Октомври 08, 2010, 13:26:06 pm »
    Е, аз като ви казвам, че в манджата е истината, не ми вярвате  :lol: :lol: :lol:
    После децата били злояди  :lol:
    *
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #99 -: Октомври 08, 2010, 14:00:04 pm »
    Е, аз като ви казвам, че в манджата е истината, не ми вярвате  :lol: :lol: :lol:
    После децата били злояди  :lol:
    А те били просто гладни... :D

    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #100 -: Октомври 08, 2010, 17:56:21 pm »
    Нещата се свеждат прозаично до "ранътъ" :lol:
    :D Мия вече приема баба си на гости при следните условия: да й носи "Мем пух (списанието Мечо пух), супа и паста". Няма шест пет, ама като готви чудесни супи баба й, какво да се прави.
    <br />[link=http:
    *
    Re: Първа октомврийска 04-10.10.2010 - по вода да ни върви
    « Отговор #101 -: Октомври 08, 2010, 19:04:39 pm »
    Наща подкупна и поощрителна рънъ е нещо шоколадаво :wink: :D или хлебче.

    Няма супи, манджи и от сорта, все суперски за ядене от мен неща.
    Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
    Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!