0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Есенна седмица 27.09-3.10.
« -: Септември 27, 2010, 09:21:50 am »
Добро утро!Здрава и с повече слънце и здрави дечица седмица пожелавам :)

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #1 -: Септември 27, 2010, 14:38:21 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Аз нали съм си заплес, вместо в нова, в старата тема писах, иска ми се да е неделя, ама не е  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #2 -: Септември 27, 2010, 15:56:56 pm »
С пожелания за много усмивки, приятни емоции и здрави дечица през тази седмица се включваме и ние!
След два дни на градина, сутринта не ни се ходеше :?, не мога да разбера защо? Много е спокойна и като я оставя и като я взема. Няма нищо общо с яслата. Само да е здрава, надявам се и това да мине!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #3 -: Септември 27, 2010, 16:18:51 pm »
Със същите пожелания се включваме и ние! Нека на нашите лица и на лицата на нашите слънца да греят само усмивки!!! :D :D :D
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #4 -: Септември 27, 2010, 18:28:10 pm »
Привет!
Може ли някой да даде изпитана ефективна рецепта за разстройство. То всъшност не е тежко разстройство, щом ака по веднъж-два до три пъти на ден, но си е все рядко - воднисто-кашесто и се оплаква, че я боли коремчето. Някакво хранително разстройство трябва да е, няма други симптоми, нито температура и т.н., но не минава и това си е.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #5 -: Септември 27, 2010, 18:32:41 pm »
Аз овладявам положението с чайче от коричка от нар (колкото 5 ст. в чаша вода).
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #6 -: Септември 27, 2010, 22:37:33 pm »
Или чай от мушмула - три-четири листа от дървото за една чаша вода. Лечебна каша на Хумана или безлактозното мляко на Аптамил.
Аз да питам тук, че изчетох в бг-мама кви ли не илачи - с какво опазвате децата си от градинските вируси? Вики след пет дневно посещение имаше седемдневно боледуване. От утре пак го пускам и съм със свито сърце докога ще издържи. То и родителска среща ще имаме утре , та от сега мисля как деликатно да поставя въпроса пред родителите да не водят болни деца на градина, но от сега си знам, че е кауза пердута.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #7 -: Септември 28, 2010, 08:50:03 am »
Лейди, като има болни деца спасение няма!  :( Каквото и да даваш, те бацилите ги "менкат"! Ние бяхме така в яслата, не искам да си спомням направо! Един от родителите дори жалба беше подал до дирекцията за неспазване на заповедта за прием на болни деца и .... пак нищо! Тва сополи и кашлица за тях са "добър ден"! Проблем е ако е с температура, шарка, нещо по-сериозно! :(

    Тук един от тачените педиатри пролетта ни беше изписал Рибомунил, което по-нов вариант на Бронховаксома. Освен болки в корема при приема, друг ефект не видях. Като споделих с д-р Мангъров каза, че тва било "светена вода" 8O Ма той е в София, не мога да го тровя човека за всяко нещо.
[/color]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #8 -: Септември 28, 2010, 08:54:56 am »
За сополи и кашлица никой не връща
хиляди пъти, включително вчера и в петък като я вземах имаше и сополиви, и кашлящи
повдигнах въпроса още като подавахме молба, на първата родителска преди да тръгне
Вие казва знаете, че има хронични сополи  8O
то в устата му влиза мазен жълт сопол и детето не може да диша, ама хроничен бил като станело на 7 се оправяло  :x :x :x
Лейди, няма оправия  :D :D
Ние пак сме обгазени явно, Стефания кашля яко тази сутрин, баща й и той се оплака /по принцип има дихателни неразположения и той някакви/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #9 -: Септември 28, 2010, 09:04:40 am »
Мда, и аз вчера бях на родителска среща. И уж казаха, че не ги взимат болни, ама препоръчаха децата да имали в джобчето си носна кърпичка, че кат кихнели и изскочат сополчета да реагират бързо, а не да им се смеят децата. 8O
Като ме викнаха да я взема, че е болна, пиеше вода от някакво друго шишенце. Ама не можело друго, трябвало да се научат да си ги разпознават. :? А една пък майка каза, ми то кат е била болна 2 седмици, надали е от чуждото шише. И такиви ми ти работи. В Джъмбо вчера гледах едни пластмасови шарени, ама нещо не ми вдъхват доверие. Гледах и едни в Май тойс, ама пък цената им е една прекрасна. :? Та съм в чуденка как да го реша тоя проблем.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #10 -: Септември 28, 2010, 09:16:56 am »
И при нас това е актуална тема, Тодор от вчера е отново на ясли и треска ме тресе...
Ох, мини, така успя да ме погнусиш с този жълт сопол още преди зауска :lol:

Прочетохте ли това?
http://dnes.dir.bg/news/zdraveopazvane-robot-in-vitro-7163082?nt=9

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #11 -: Септември 28, 2010, 10:31:14 am »
Или чай от мушмула - три-четири листа от дървото за една чаша вода. Лечебна каша на Хумана или безлактозното мляко на Аптамил.
Аз да питам тук, че изчетох в бг-мама кви ли не илачи - с какво опазвате децата си от градинските вируси? Вики след пет дневно посещение имаше седемдневно боледуване. От утре пак го пускам и съм със свито сърце докога ще издържи. То и родителска среща ще имаме утре , та от сега мисля как деликатно да поставя въпроса пред родителите да не водят болни деца на градина, но от сега си знам, че е кауза пердута.

Лейди, за съжаление с нищо.
Давала съм и витамини и кобинация с пчелно млечице. Нищо не помага.
Просто детето ще мине през този период. Така е в началото, боледуват почти нон стоп. Предполагам Вики сега е тръгнал за първи път.

Само за хрема и кашлица обаче /както много пъти съм споделяла/ аз и останалите майки в Германия не си спират децата от ДГ. Това би означавало 6 -7 месеца от годината да са в къщи.
Е, как ще стане, ако работят и двамата родители, няма баба и дядо....
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 10:35:35 am от albenanedelcheva »

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #12 -: Септември 28, 2010, 10:50:38 am »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #13 -: Септември 28, 2010, 14:31:45 pm »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.

Е тук, в по-розовата действителност майката/бащата имат право само на 10 дена болничен за детето :D :D :D

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #14 -: Септември 28, 2010, 14:32:20 pm »
Привет на всички!
Хубава седмица и от нас и бъдете здрави!

Ние все още не сме стартирали градината, след повече от една година закъснение в построяването, сега след като всичко е готово, явно чакаме Бойко да се поосвободи от ангажименти и да дойде да резне лентата. На въпроса кога ще бъде открито новото звено ни се дава отговор, че ще видим по телевизията и още куп простотии около градината...

Пожелавам на всички малки ученици весели игри и по-малко болести!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #15 -: Септември 28, 2010, 14:39:04 pm »
Привет и от нас :) Ние бяхме на консултация  - 7060 гр. и 65 см и ни обявиха за дебели и застрашени от рахит :oops: С друг метър ни мериха и изкараха главичката и гърдите на същите мерки като минали път. Така вече три пъти пишат еднакви мерки за глава и гърдички 8O Добре, че аз си го меря и си записвам, че иначе... Не ни биха ваксини - в петък сме пак за тях.
Та да ви питам мамите - Ники мнооого се омазва с тия пюрета :lol:Направо трябва да го мия на чешмата после.А като реши да хваща лъжицата се сдобиваме с много петна по бодитата. Има ли начин да го храня по-човешки?Сега го бърша постоянно със салфетки и пак има се маже здраво :?
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #16 -: Септември 28, 2010, 14:40:38 pm »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.

Е тук, в по-розовата действителност майката/бащата имат право само на 10 дена болничен за детето :D :D :D
10 дни на година?
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #17 -: Септември 28, 2010, 14:49:55 pm »
Цветенце, пусни запитване през системата за детските градини. Би трябвало да ти отговорят коректно, а не с насмешка.

Жасмин, не сте ли малки за пюрета? Иначе има едни лигавници с ръкави и така детето не може да си изцапа дрехите. А пък след ядене винаги миех Александра с вода. Сега вече е голяма и го прави сама.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #18 -: Септември 28, 2010, 14:52:12 pm »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.

Е тук, в по-розовата действителност майката/бащата имат право само на 10 дена болничен за детето :D :D :D
10 дни на година?

точно

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #19 -: Септември 28, 2010, 15:08:52 pm »
Здрава, слънчева седмица от нас!
Аз в петък се връщам на работа и треска ме тресе.Хем ме е страх, че вече нищо не помня и не знам как ще се справя там, хем не ми се отделя от малчо, хем хич не знам баба му как ще се оправя с него- не го е виждала от 2 месеца...
Жаси, винаги ще намери начин да се омаже- Йосиф рита буркана и дърпа лъжицата- като котка е- и пюре хвърчи навсякъде. :D Освен това от един момент нататък могат и да си свалят лигавника...Да не ти пука- ще си ходи омацан...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.