0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Есенна седмица 27.09-3.10.
« -: Септември 27, 2010, 09:21:50 am »
Добро утро!Здрава и с повече слънце и здрави дечица седмица пожелавам :)

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #1 -: Септември 27, 2010, 14:38:21 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Аз нали съм си заплес, вместо в нова, в старата тема писах, иска ми се да е неделя, ама не е  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #2 -: Септември 27, 2010, 15:56:56 pm »
С пожелания за много усмивки, приятни емоции и здрави дечица през тази седмица се включваме и ние!
След два дни на градина, сутринта не ни се ходеше :?, не мога да разбера защо? Много е спокойна и като я оставя и като я взема. Няма нищо общо с яслата. Само да е здрава, надявам се и това да мине!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #3 -: Септември 27, 2010, 16:18:51 pm »
Със същите пожелания се включваме и ние! Нека на нашите лица и на лицата на нашите слънца да греят само усмивки!!! :D :D :D
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #4 -: Септември 27, 2010, 18:28:10 pm »
Привет!
Може ли някой да даде изпитана ефективна рецепта за разстройство. То всъшност не е тежко разстройство, щом ака по веднъж-два до три пъти на ден, но си е все рядко - воднисто-кашесто и се оплаква, че я боли коремчето. Някакво хранително разстройство трябва да е, няма други симптоми, нито температура и т.н., но не минава и това си е.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #5 -: Септември 27, 2010, 18:32:41 pm »
Аз овладявам положението с чайче от коричка от нар (колкото 5 ст. в чаша вода).
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #6 -: Септември 27, 2010, 22:37:33 pm »
Или чай от мушмула - три-четири листа от дървото за една чаша вода. Лечебна каша на Хумана или безлактозното мляко на Аптамил.
Аз да питам тук, че изчетох в бг-мама кви ли не илачи - с какво опазвате децата си от градинските вируси? Вики след пет дневно посещение имаше седемдневно боледуване. От утре пак го пускам и съм със свито сърце докога ще издържи. То и родителска среща ще имаме утре , та от сега мисля как деликатно да поставя въпроса пред родителите да не водят болни деца на градина, но от сега си знам, че е кауза пердута.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #7 -: Септември 28, 2010, 08:50:03 am »
Лейди, като има болни деца спасение няма!  :( Каквото и да даваш, те бацилите ги "менкат"! Ние бяхме така в яслата, не искам да си спомням направо! Един от родителите дори жалба беше подал до дирекцията за неспазване на заповедта за прием на болни деца и .... пак нищо! Тва сополи и кашлица за тях са "добър ден"! Проблем е ако е с температура, шарка, нещо по-сериозно! :(

    Тук един от тачените педиатри пролетта ни беше изписал Рибомунил, което по-нов вариант на Бронховаксома. Освен болки в корема при приема, друг ефект не видях. Като споделих с д-р Мангъров каза, че тва било "светена вода" 8O Ма той е в София, не мога да го тровя човека за всяко нещо.
[/color]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #8 -: Септември 28, 2010, 08:54:56 am »
За сополи и кашлица никой не връща
хиляди пъти, включително вчера и в петък като я вземах имаше и сополиви, и кашлящи
повдигнах въпроса още като подавахме молба, на първата родителска преди да тръгне
Вие казва знаете, че има хронични сополи  8O
то в устата му влиза мазен жълт сопол и детето не може да диша, ама хроничен бил като станело на 7 се оправяло  :x :x :x
Лейди, няма оправия  :D :D
Ние пак сме обгазени явно, Стефания кашля яко тази сутрин, баща й и той се оплака /по принцип има дихателни неразположения и той някакви/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #9 -: Септември 28, 2010, 09:04:40 am »
Мда, и аз вчера бях на родителска среща. И уж казаха, че не ги взимат болни, ама препоръчаха децата да имали в джобчето си носна кърпичка, че кат кихнели и изскочат сополчета да реагират бързо, а не да им се смеят децата. 8O
Като ме викнаха да я взема, че е болна, пиеше вода от някакво друго шишенце. Ама не можело друго, трябвало да се научат да си ги разпознават. :? А една пък майка каза, ми то кат е била болна 2 седмици, надали е от чуждото шише. И такиви ми ти работи. В Джъмбо вчера гледах едни пластмасови шарени, ама нещо не ми вдъхват доверие. Гледах и едни в Май тойс, ама пък цената им е една прекрасна. :? Та съм в чуденка как да го реша тоя проблем.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #10 -: Септември 28, 2010, 09:16:56 am »
И при нас това е актуална тема, Тодор от вчера е отново на ясли и треска ме тресе...
Ох, мини, така успя да ме погнусиш с този жълт сопол още преди зауска :lol:

Прочетохте ли това?
http://dnes.dir.bg/news/zdraveopazvane-robot-in-vitro-7163082?nt=9

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #11 -: Септември 28, 2010, 10:31:14 am »
Или чай от мушмула - три-четири листа от дървото за една чаша вода. Лечебна каша на Хумана или безлактозното мляко на Аптамил.
Аз да питам тук, че изчетох в бг-мама кви ли не илачи - с какво опазвате децата си от градинските вируси? Вики след пет дневно посещение имаше седемдневно боледуване. От утре пак го пускам и съм със свито сърце докога ще издържи. То и родителска среща ще имаме утре , та от сега мисля как деликатно да поставя въпроса пред родителите да не водят болни деца на градина, но от сега си знам, че е кауза пердута.

Лейди, за съжаление с нищо.
Давала съм и витамини и кобинация с пчелно млечице. Нищо не помага.
Просто детето ще мине през този период. Така е в началото, боледуват почти нон стоп. Предполагам Вики сега е тръгнал за първи път.

Само за хрема и кашлица обаче /както много пъти съм споделяла/ аз и останалите майки в Германия не си спират децата от ДГ. Това би означавало 6 -7 месеца от годината да са в къщи.
Е, как ще стане, ако работят и двамата родители, няма баба и дядо....
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 10:35:35 am от albenanedelcheva »

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #12 -: Септември 28, 2010, 10:50:38 am »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #13 -: Септември 28, 2010, 14:31:45 pm »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.

Е тук, в по-розовата действителност майката/бащата имат право само на 10 дена болничен за детето :D :D :D

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #14 -: Септември 28, 2010, 14:32:20 pm »
Привет на всички!
Хубава седмица и от нас и бъдете здрави!

Ние все още не сме стартирали градината, след повече от една година закъснение в построяването, сега след като всичко е готово, явно чакаме Бойко да се поосвободи от ангажименти и да дойде да резне лентата. На въпроса кога ще бъде открито новото звено ни се дава отговор, че ще видим по телевизията и още куп простотии около градината...

Пожелавам на всички малки ученици весели игри и по-малко болести!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #15 -: Септември 28, 2010, 14:39:04 pm »
Привет и от нас :) Ние бяхме на консултация  - 7060 гр. и 65 см и ни обявиха за дебели и застрашени от рахит :oops: С друг метър ни мериха и изкараха главичката и гърдите на същите мерки като минали път. Така вече три пъти пишат еднакви мерки за глава и гърдички 8O Добре, че аз си го меря и си записвам, че иначе... Не ни биха ваксини - в петък сме пак за тях.
Та да ви питам мамите - Ники мнооого се омазва с тия пюрета :lol:Направо трябва да го мия на чешмата после.А като реши да хваща лъжицата се сдобиваме с много петна по бодитата. Има ли начин да го храня по-човешки?Сега го бърша постоянно със салфетки и пак има се маже здраво :?
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #16 -: Септември 28, 2010, 14:40:38 pm »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.

Е тук, в по-розовата действителност майката/бащата имат право само на 10 дена болничен за детето :D :D :D
10 дни на година?
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #17 -: Септември 28, 2010, 14:49:55 pm »
Цветенце, пусни запитване през системата за детските градини. Би трябвало да ти отговорят коректно, а не с насмешка.

Жасмин, не сте ли малки за пюрета? Иначе има едни лигавници с ръкави и така детето не може да си изцапа дрехите. А пък след ядене винаги миех Александра с вода. Сега вече е голяма и го прави сама.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #18 -: Септември 28, 2010, 14:52:12 pm »
Като няма баба и дядо и двамата работят вземам болнични. За миналата година от април, когато Вики тръгна на ясла до декември бях изчерпала позволените 40 дни болнични, та даже се наложи на 29 декември да ходя на ЛКК да ми потвърдят последния. Съответно колежките като се върна ме вземаха за отпочинала и постоянно отсъстваща и познай. Та тази година се наложи да си взема гледачка! :( Та такава е розовата действителност в нашата държава.

Е тук, в по-розовата действителност майката/бащата имат право само на 10 дена болничен за детето :D :D :D
10 дни на година?

точно

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #19 -: Септември 28, 2010, 15:08:52 pm »
Здрава, слънчева седмица от нас!
Аз в петък се връщам на работа и треска ме тресе.Хем ме е страх, че вече нищо не помня и не знам как ще се справя там, хем не ми се отделя от малчо, хем хич не знам баба му как ще се оправя с него- не го е виждала от 2 месеца...
Жаси, винаги ще намери начин да се омаже- Йосиф рита буркана и дърпа лъжицата- като котка е- и пюре хвърчи навсякъде. :D Освен това от един момент нататък могат и да си свалят лигавника...Да не ти пука- ще си ходи омацан...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #20 -: Септември 28, 2010, 15:24:14 pm »
Жасмин, не сте ли малки за пюрета? Иначе има едни лигавници с ръкави и така детето не може да си изцапа дрехите. А пък след ядене винаги миех Александра с вода. Сега вече е голяма и го прави сама.

Ами ние се захранихме, но категорично отказа оризовата каша, но харесва зеленчукови и плодови пюрета. Засега сме само на тиква, морков и картоф като зеленчук. ЗАхраних го, защото ревеше на по-малко от два часа за храна и нито кърмата нито АМ го засищаха.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #21 -: Септември 28, 2010, 15:26:18 pm »
интересно ми е сега засища ли се, и какво количество пюре яде
не се заяждам, чисто любопитство
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #22 -: Септември 28, 2010, 15:33:10 pm »
При нас връщат за хрема - Ели от петък е в къщи по тая причина и като гледам ще я пусна чак този петък. Стефан и той е в къщи, защото според сестрите е с разстройство - ходел по 2 пъти на ден по рядко и така и него си го държа у дома. Ако ходех на работа в офиса, трябваше да наема бавачка, защото бабите не могат да дойдат толкова бързо.

Inke Tinke, успех с адаптацията! Иначе те разбирам прекрасно, аз както хич не съм спирала за 3-те години майчинство така съм назад с новите неща и сега изпитвам ужас при мисълта че трябва да си търся нова работа, защото на старата условията които ми предложиха след връщането не ме устройват.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #23 -: Септември 28, 2010, 15:39:22 pm »
интересно ми е сега засища ли се, и какво количество пюре яде
не се заяждам, чисто любопитство


Ами зависи - ако е на плодово си иска кърмата след 3 часа. Зеленчуковите сякаш повече засищат. Изяжда по 50 гр. на ядене и може и повече, но гледам постепенно да увеличавам. След зеленчукови  издържа по-дълго - 4 часа. Ако дам каша смесена с нещо "за вкус" следобяд, след вечерното кърмене спи по 6 - 7 часа. Но пак няма заместено хранене - търси цица. Засега само един път на ден додавам, а педиатърът иска вече два пъти...няма ли да дойде много?
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #24 -: Септември 28, 2010, 15:42:21 pm »
Жаси,не са ли много новите храни за 4 месечно?И плодово,и зеленчуково и каша?Аз също започнах захранване на 4м. но въвеждах на месец по нова храна.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #25 -: Септември 28, 2010, 15:51:17 pm »
Здравейте  :) Хубава седмица и от нас!

Току-що се връщаме от консултация. Педиатърката ни смени Вигантола с Деавит, понеже първия е изтеглен от аптечната мрежа в страната.
Снощи съпруга ми беше наряд и ми се обади късно, прочел във вестника статия точно за Вигантола, но ставаше въпрос за Благоевград.
Днес се оказа, че е изтеглен централно и го няма по аптеките.
След като обиколихме няколко аптеки из Варна, купих последния Деавит от склада на Марешки.
Аптекарката каза, че е възможно да има проблем и с този продукт  8O Защото скоро не били зареждали от него  :?
Това ме притесни, защото друг аналог няма.
Питам се аз, къде спаха досега тия идиоти, че едва сега откриха проблем. И то за нещо толкова важно, което се дава от 20тия ден на бебето  :x

Ето статия, която открих в нета http://www.moreto.net/novini.php?n=102694
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #26 -: Септември 28, 2010, 15:55:25 pm »
Жасмин, според мен е рано да заместваш две хранения. Първо гледай да заместиш едно и после чак - второто! Няма закъде да бързаш.

Днес една колежка ме пита дали на малкия му слагам захар в киселото мляко, но аз смятам, че цял живот ще яде захар. Защо да му давам още отсега?!

Хубава седмица и здрави деца ви желая!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #27 -: Септември 28, 2010, 16:16:05 pm »
Жасмин, твоята педиатърка явно е от старата школа, аз изобщо не съм си и помисляла за захранване на тази възраст. Не замествай второ хранене, малки сте още. Бих ограничила предлаганите храни, щом изобщо искаш да заместваш.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #28 -: Септември 28, 2010, 16:24:54 pm »
Парси, по 5 дни въвеждам нещо ново. Не знам дали е много - честно казано много се оплетох със схемите и мненията, затова карам на принципа, че новото пюре се въвежда няколко дни, като редувам плодови със зеленчукови и един път в седмицата давам каша + нещо за вкус за разнообразие.  
Ели, у на нас ни дадоха Деавит, но аз питах може ли да не даваме изобщо. Май не се изкефи на предложението ми и каза "ами рахита" ? :( Да, ама Деавит няма в нашия квартал. Чудя се какво да правя.
Блу, на мен ми изглежда невъзможно да заместя кърмене - малкия си търси. Все пак не е само до кърмата, иска си контакта с мен явно. Да, ама на другата консултация чакат да чуят, че съм заместила две хранения, за да почваме с месо 8O Хем не искам, хем не знам как да лъжа лекарката, а и ми е съвестно - нали лекар не се лъжел :?
ultra, аз по едно време си мислих, ако спра захранването дали няма да е по-добре, но пък не четох някъде опцията да спра и после на 6 месеца пак да започна. А под ограничение имаш предвид да се спра до едно пюре като опция ли? Примерно само тиква и морков от тук натам?
Мисля, че ме натиска да заместя второ хранене, защото бил дебел. Хем нямала нищо против да кърмя и до две години, хем да замествам обедното и следобедното кърмене. Нещо не мога да я разбера коя школа е.
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 16:30:06 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #29 -: Септември 28, 2010, 16:28:36 pm »
Цветенце, пусни запитване през системата за детските градини. Би трябвало да ти отговорят коректно, а не с насмешка.


Тя градината си функционира, но все още не е преведено в експлоатация новата сграда, с която доразшириха съществуващата, откриха нови места и благодарение на това ние успяхме да се класираме.
Не са ни отказали да я приемат, но в момента старата сграда е претъпкана допълнително със сборни групи, събрали децата записани в новата, а при тези онстоятелства предпочитам да не я пускам още.
Запитване пуснах още същия ден, в отговор ми бе заявено да се обръщам за информация на място.
То не става въпрос дори и за насмешка, явно и на място нямат конкретна информация още, а всичко изглежда съвсем готово, нямам идея защо бавят нещата.

Жасмин, ние също на вашата възраст не сме се хранели задължително на три часова пауза, не съм го смятала за проблем (щом детето наддава в нормите) и също изобщо не съм помисляла да решавам "проблема" със захранване. За второ заместено хранене сте толкова малки...
Мацаницата у нас вече повече от три години е пълна, но това са деца все пак, не мога да очаквам да седнат да се хранят културно с вилица и нож, още по малко от толкова малко бебе. Лигавници по-обхващащи, найлоново парче съм слагала под стола, когато имахме килим и друготот е - пералнята и гъбата :lol:
За захранването можеш спокойно да се образоваш сама, тук има достатъчна и ценна информация, без да са ти нужни знанията на твоята педиатърка.
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 16:39:00 pm от tzvetenze »
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #30 -: Септември 28, 2010, 16:37:07 pm »
Жасмин, аз не мисля, че е дебел. Моят син на 4 месеца беше 8 кг (бяхме основно на АМ от третата седмица), а на годинка - 10,5 кг. Като започне да се движи повече, предполагам, че ще спре да качва толкова интензивно. А и щом е на кърма, според мен в пюретата има доста повече калории, така че едва ли е това начинът за отслабване.
Момичетата тук ми казаха, че месо се въвежда около два месеца след началото на захранването. Първо трябва да въведеш достатъчно зеленчуци, за да можеш да ги комбинираш.
За педиатърката какво да ти кажа - казвай "да, да" и си прави каквото знаеш. Явно, че повечето живеят още в средата на миналия век.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #31 -: Септември 28, 2010, 16:45:44 pm »
и друго ми е интересно тези които захранвате в тази крехка възраст, аджеба как се храни детето, като е легнало- не се ли задавя бе джанъм  :)
като ги видя в градинката да им "изливат" супа в устите, и онези ти ми дечица горките кокоря едни очи и прихат, давят се, че и им се карат майките им, че не гълттали
добре, че и тук направиха от 10 месеца кухнята, до скоро беше от 4 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #32 -: Септември 28, 2010, 16:56:21 pm »
мини, това ми е другия проблем - не ще да седи легнал вече по никакви линии. Първо го слагах в столчето за кола и сега цялото е омазано. Сега взех столче за хранене и на най-легналата позиция - 45 градуса го храня.

Сега ако седи на коленете (с лице към мен, моите крачета са сгънати - демек пак около 45 градуса наклон) ми се набира да седне. Ако го сложа да легне на активната гимнастика се забавлява точно 5 минути с нея, после се обръща по корем и започва да пълзи. Като му писне това иска да го взема и да клюкари отвисоко или другия проблем - научи се да се опира на корема ми и да отскача с крака. Абе с две думи - всичко, което трябва да започне след шестмесечна възраст той сега го иска. Знам, че не бива да "скача", да седи в столче или да го возя в количка вдигнат на 45 градуса, ама опищява света иначе. Толкова иска да клюкари, че подозирам, че ще стане махленска клюкарка :D
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #33 -: Септември 28, 2010, 21:26:56 pm »
Жасмин, виж линковете от поста на Кроки и прецени кое е най-добре за твоето дете. Решението как ще отглеждаш и храниш детето си си е лично твоя работа. Педиатърът може да дава насоки, но в никакъв случай да налага мнението си относно захранването. Какво месо на пет месеца иска да въвеждаш? 8O Александра почти до една година нямаше заместено хранене.  Давах си мляко след хранене колкото иска да изпие.

редактирам: да бях дали линк ли, що ли  :oops:  :lol: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.msg562755#msg562755
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 21:29:46 pm от sia »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #34 -: Септември 28, 2010, 22:54:20 pm »
аз не виждам,защо се притесняваш да изкажеш различно мнение пред педиатърката от нейното.На мен ми бяха казали да спра нощното хранене напълно още към 3-ти месец,но Жоро до 7-ми месец поне си ядеше и нощем.Захранването уж ми препоръчаха да стане от 6-ти месец,но пък да захраня с : оризова каша и в нея да сложа ябълка,круша,сок от портокал и бисквита. 8OНаправо не можех да повярвам на ушите си.Ами не съм я послушала разбира се.
 Вигантол не съм давала никога - в Белгия не дават такива неща,а хем там и да има слънце е рядкост и Жоро е зимно бебе.

За предпазването от градинските гадинки - Жоро много боледуваше в началото( а преди да тръгне не знаех,какво е да има сополи - никога не беше имал до тогава).Наложи се даже да си остане у дома за 3 месеца и Май месец отново тръгна.Тогава започнах работа в една аптека и един от собствениците се оказа,че се занимава с хомеопатия.Всяка Сряда в аптеката ставаше лудница от народ за прегледи при него.Много са доволни всички и реших и аз да заведа Жорето ( а хич не вярвах в хомеопатията,но пък той дава и други неща ).От тогава до сега е имал 2-3 пъти сополи за по 2 дни точно ,като и те минават с хомеопатия и нищо повече.Сега до Март месец (ако всичко върви добре) ще пие едни неща през седмицата - преди и след градина и други за събота и неделя.
Баща ми пък от 2 месеца е на инсулин .Той също се консултира с шефа  :D и за месец свали единиците инсулин,да видим как ще е по-натам.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #35 -: Септември 28, 2010, 22:56:11 pm »
Айде привет и от нас!
Здрави деца и спокойни майки!

Така, така, Калинестата може би защото е везна кат кака си Алекс,
още няма изцяло заместено хранене на обед, а ей го де е 21.10 ще стане на годинка!
До скоро сучеше след като хапне 130гр пюре наобяд, а сега си пие АМ и хич не и е зор!
Не мога да разбера педиатрите що не се поразровят в нета! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #36 -: Септември 28, 2010, 23:06:52 pm »
Мерси за схемата. Значи от 6 месечна възраст птиче месо и бисквитки без глутен, доколкото разбирам от схемата. Дотогава посочените храни.
Сия, и аз не знам защо се притеснявам. Може би от уважение, че те все пак са учили и чели много време, а и все си мисля, че и те четат новостите по форумите. В смисъл тя е запозната и предлага нещата, казва защо за нея е добре, а дали ще го приема казва, че си е моя отговорност.
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #37 -: Септември 28, 2010, 23:51:19 pm »
Здравейте!
Жаси аз също започнах захранване на 4 месеца и половина.Малката още си суче след зеленчуковото пюре.изобщо не се притеснявай,че не си заместила напълно хранене.Имате време.
Ние днес бяхме на консултация.Питах сестрата за вигантола,тя въобще не знаеше,че по аптеките няма.
И да се похваля,че днес малката се изправи за първи път самичка :D

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #38 -: Септември 29, 2010, 00:37:28 am »
Лека седмица на всички деца и майки:)
Ние сме добре слава богу засега и след вчерашната консултация както и подозирах, Никол е най-къса и тежка:))))))))))Ама и най-голямата лисица от тримата е:)
Утре сме при ортопеда. Дано не се налагат болезнени процедури за преъста и.
Спокойна вчер:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #39 -: Септември 29, 2010, 01:14:51 am »
Lisko, стискаме палци да й се размине
Стефи за разнообразие е със спазъм, тва хроничните сополи голяма работа ще са, да знаете
за сега се моля да не стигаме до болници и урбазон, след малко ще я черпя инхалация с Вентолин
Зет-че, много се радвам, че Жоре вече се е закрепил, дано все така да сте и да не те притеснява повече, че вие доста отнесохте
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 01:16:30 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #40 -: Септември 29, 2010, 08:27:10 am »
Мини, Мини да му се не види и разнообразието,
бързо оздравване на Стефи... :hug2:

Лисе ще ви мисля цял ден, дано се размине Никол с най, най-лекото!
Прегръщам ви и ще чакам да пишеш!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #41 -: Септември 29, 2010, 09:06:40 am »
    На всички болни дечица бързо оздравяване! Мини, дано ви се разминат усложнения!!!
    Лиско, малкото лисиче е геройче, ще се справите! А защо подяжда тя братчетата си? :)

    Много майки споделят, че са доволни от хомеопатия. Водих Вики, при детски хомеопат - ми изписа ми единствено коластра и зелена енергия! "Файда йок" дето се вика при нас! Те и хомеопатите сто вида иди ги разбери. А тази докторка работи в екип с един от "най-тачените" във Варна. За него час 2 месеца напред трябва да си запишеш! Е като е болно детето и съм без час да стоя и вися със 100 човека да обменяме бацили пред вратата ли? :(
    Лек ден на всички!

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #42 -: Септември 29, 2010, 09:09:21 am »
Зори, аз също бях скептична за хомеопатията, но е факт, че дъщеря ми от 1 год лекувам почти само с хомеопатични и няма ни спазъм, ни дявол. Сополи с лека кашлица отшумяват за около седмица и ги кара на крак без драми. Пу-пу.
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #43 -: Септември 29, 2010, 09:37:13 am »
Здравейте и от нас.И ние от днес сме със сополи,пък незнам колко съществуват такива "хронични" 8O.Навън вали като из ведро и се чудя как ще го замъкна при педиатърката.Щ
Мини,дано Стефи бързо се оправи и никакви болници вече :?
Лиско,стискам палци на късото-тежко лисиче :)

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #44 -: Септември 29, 2010, 10:15:37 am »
Чета тук, говорите си за болести - първо, да пожелая на всички хремави и кашлящи да оздравяват бързо, а здравите - да не прихващат. И второ, да попитам, защото тоя въпрос ме занимава от няколко дни (чисто любопитство): има ли някаква специална причина, поради която на бебетата температурата не се мери под мишницата? Много грубо ми се струва това с меренето в дупето... Предвид това, че електронните термометри мерят доста бързо...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #45 -: Септември 29, 2010, 10:22:03 am »
има ли някаква специална причина, поради която на бебетата температурата не се мери под мишницата? Много грубо ми се струва това с меренето в дупето... Предвид това, че електронните термометри мерят доста бързо...

Не съм медицинско лице, но предполагам, че там температурата е най-постоянна и затова така се мери. Малките бебета имат несъвършена терморегулация, вероятно под мишничката може да даде леко отклонение. А и съвременните детски термометри са с много мек накрайник. Едва ли е голям проблем да мериш под мишница, ако с дупето е неприятно за теб или детето.

Мини, бързо оздравяване на адашчето ми!
Лисе, дано се размине по тънката лайсна малката лисичка :)

Здраве и по вода да върви на всички дечица и прилежащите им родители!
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 10:23:44 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #46 -: Септември 29, 2010, 11:24:25 am »
Лис, дано с малката нещата се развият по най-добрия начин.
Свате, снахата бързо да се оправя и да ви е за последно  :wink:
Камбозола, аз досега на моите не съм им мерила температура в дупето (като знам колко е гадно, как да им го причиня), винаги под мишничката, гушкам и чакаме да мине времето. В родилния им слагаха термометрите откъм гръбчето, незнам колко достоверно е, но все пак е показател дали детето е с повишена температура или не. Това е по-важното. Аз меря с живачен, дигиталните въобще не сами достоверни. Отделно за малки бебета вече са измислили и биберони-термометри. Мисля, че и те са добър вариант.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #47 -: Септември 29, 2010, 11:36:45 am »
Хриска, честито изправяне на малката и честито тичане след нея :) Сега започваш спорта "Тичане след бебе от нисък старт" osi_19
Лисе, дано не са болезнени процедурите и се оправи малката лисица. :goodluck:
Мини бързо оздравяване на Стефи :crossfingers:
Камбозола и аз като mimi26 меря под мишничката. Гушкам и меря. Меря с един дигитален Куик, води се за цялото семейство и е с мек връх. Дава точен (надявам се) резултат и то бързо. При нас биберон-термометър не върши работа, тъй като Ники отказва всички биберони, освен ръцете си и мен.Вчера се опита и пръста на крака да ползва за биберон, но реши, че е трудно и се отказа. :lol:
[/url][/url]
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #48 -: Септември 29, 2010, 13:43:55 pm »
Мерси за мненията :)

Жаси, спокойно, и до крака ще стигне ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #49 -: Септември 29, 2010, 13:50:51 pm »
Лиско, стискам палци да ви се размине с болезнените процедури.

Мини, и на вас стискам палци да се справите сам с инхалации.

Александра подобри рекорда по разболяване. Миналия път ходи три дни на детска и се разболя, после 2 седмици в къщи. Сега два дни на детска и пак е болна. Храчки, кашлици, дави се, повръща. Дано да не е усложнение от предното боледуване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #50 -: Септември 29, 2010, 16:13:55 pm »
Знаете ли, аз да си кажа за моите вълшебни капки. Преди да тръгнат сополите и да се разкашля, на девойката Моника почва да и мирише дъха. Както искате го разбирайте, но на следващия ден ако не и капна и не и пръсна от едни много специални за нас капчици, сме с възпалени уши, гърло и сие и на антибиотик. Та от почти две години се изхитрих, усетя ли, капвам и Тобрадекс в нослето и пръскам Тантум верде. Вервайте, тва е моето спасение. Да чукна на дърво не сме пили антибиотик от не помня кога, дано и тази зима номера върши работа.
И да си кажа, от както тръгна на градина от 1 септември, три дена е добре, на четвъртия подкашля, слагаме капките 2-3 дни, изчистим и след 2 дни същото.
В нашата градина има една сестра, която пък ги гледа с микроскоп. На нея все нещо и розовее  :lol:. Там ей там, лееекинко, ама лееекинко нещо е розовичко... :lol:
Та щом минаваме на нейната щателна проверка с микроскоп, значи всичко е ок.  :lol:
А другото вълшебство, което открих и помага много е Хималая. Поклон на създателите и  :)
На съседката, мойте илачи не и помагат особено. Тя джурка някви хомеопатични.  :lol:
Всеки си знае животоспасяващите рецепти както се вика.

И понеже надух вой до небесата за прословутата вода, склониха да им взимат с храната и да я вкарват през кухнята. Дано обадилият се идиот, не е от знаещите за номера, щото ще ме пише по вестниците.  :x
Взехме и филтърна кана, за всеки случай  :lol:Нека да има.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #51 -: Септември 29, 2010, 16:32:33 pm »
Тобрадекс не са ли капки за очи?
[/url][/url]
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #52 -: Септември 29, 2010, 16:34:21 pm »
Лидия, я кажи за тая Хималая по-подробно моля :lol:
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #53 -: Септември 29, 2010, 16:47:00 pm »
тобрадекс са капки за очи с КС и АБ :wink:
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #54 -: Септември 29, 2010, 17:02:14 pm »
Ами и при нас когато има хрема нашата педи ни изписва Тобрекс(незнам дали е същото като Тобрадекс) :oops:Та...много добре ни действат.В момента също се лекуваме така-Стеримар и после от Тобрекс-а.Капки за очи са -да,но ги водят по пречистени и затова били по хубави :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #55 -: Септември 29, 2010, 17:13:08 pm »
Аз също давам от скоро и хомеопатия /боарон/, но не ходя при никой, чета в интернет.
Аз и за алопатията не я водя на лекар, предпочитам консултация с Бърди.
Днес е значително по-добре, овладяваме нещата за сега без КС, мерси на всички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #56 -: Септември 29, 2010, 17:17:21 pm »
Мини, дано и се размине на Стефи само с инхалации!
Сия и на вас бързо оздравяване!
Лиско, стискам палци нещата да се оправят по най-безболезнения начин за детенцето!

Моите калпазани утре са на ясла и градина след тридневно стоене в къщи. При нас равносметката е 3 седмици ходене и 3 дена болни, но то до сега беше все топло, отсега нататък, предполагам ще се влошават нещата. Аз нямам "вълшебства" за съжаление, понякога си мисля, че нещо действа, но обикновено си оказва еднократно и за следващия път ми е нужна нова "магия". За момента им правя АМ с чай от лайка и шипка и са пуснали АМ с мед за деца над 1 година, че моите трудно мога да ги накарам да хапнат мед иначе. Ели се излъгва да яде кисело мляко с мед, но Стефан не го харесва. Сега покрай хремата на Ели извадих инхалатора и 3 дена правим инхалации, лошото е че Стефан го е забравил и се дере по 10 минути за спорта  :?.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #57 -: Септември 29, 2010, 17:48:11 pm »
Ами и при нас когато има хрема нашата педи ни изписва Тобрекс(не знам дали е същото като Тобрадекс) :oops:Та...много добре ни действат.В момента също се лекуваме  и после от Тобрекс-а.Капки за очи са -да,но ги водят по пречистени и затова били по хубави :)

разликата е ,че в Тобрекс няма кортикостероид.

Ето на Хималая продуктите :http://www.si-plus.com/index.php?f=3&sub=2

Аз Жоро скоро не съм го водила при педиатърката.Този моят шеф е точно като д-р Бърди ,много подобен начин на мислене.Страшно много знае и поставя много точни диагнози.Пари не взима и не кара никой да взима назначените лекарства точно в тази аптека.

Мини ,да се оправя бързо прелест Стефи!
<br />
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #58 -: Септември 29, 2010, 18:22:40 pm »
Бързо оздравяване на всички дечица.
Момичета, благодаря ви за добрите пожелания и думи. За съжаление не са добре нещата и днес и биха първата (надявам се и последна) инжекция в сухожилието на пръстчето. Дипрофос и лидокаин смесено. Беше ужасно. Само мога да си представя колко я боля защото постепенно доктора вкара цялата игла ( не от най-малките) в ръчичката и (в канала на сухожилието предполагам). Малкото ми геройче плака много. Чак на мен ми се дорева. И това ще мине но...
На доктора не му харесва, че пръста се изкривява. Каза, че инжекцията ще започне да действа още тази вечер и от утре да продължаваме отново с раздвижването на пръста. След 2 седмици сме отново на преглед. Ако няма подобрение още една инжекция и като краен вариант операция, но не по-рано от месец за да може да проследи дали има промяна в състоянието и.
Сега дивее с братята си в детската и само ходи да ги скубе и бута да падат като се изправят:) Добре, че бързо забравят като са такива дребни:)

Камбозола, аз меря температурата с темометъра на чико, който се приближава на сантиметър от слепоочието. Никак не ми се вярваше, че може да е точен но за моя голяма изненада няма разлика с живачния с който сравнявах в началото. Не е евтин но не съжалявам за покупката, защото мери бързо и не се налага да ги разбутвам нощем когато искам да им я измеря.
Сега ще опитам да намеря и снимка:)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #59 -: Септември 29, 2010, 18:47:50 pm »
   Ох, милото лисиче! Дано не се налага повторение на инжекцията!  :(

   Не помагат нито Олинт, нито Тобрекс, ни Макситрол, като текнат тези сополи ... За момент отпушват носа, но после хремата вместо да се стича напред става задна и почва кашлица. Последния път лекувах хремата с клеева тинктура.
  Моята педиатърка ми препоръча Инфлуцид профилактично. Започнах да го давам, за сега нищо не мога да кажа. Хомеопатично е, смуче се, по едно време даже имаше реклама по телевизията за него!
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #60 -: Септември 29, 2010, 19:42:39 pm »
И аз съм давала Инфлуцид и на двамата.Нямам впечатления...нещо май при нас не подейства.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #61 -: Септември 29, 2010, 20:27:20 pm »
Привет и от нас в новата седмица :)
Рая е на градина за втори ден днес, първия влезе както всички, бързо и нормално, но днес, днес не искаше и да чуе. Рев, рев, ама май така ще е известно време!

Желая на всички бързо оздравяване и спокойни мами!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #62 -: Септември 29, 2010, 20:39:01 pm »
Наде, при нас още е така - с рев си ходим, ама бързо й минавало казват :wink:Тя сама даже си признава. "Мамо, ти като си тръгнеш и аз си играя с децата и не плача" :lol:
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #63 -: Септември 29, 2010, 22:12:48 pm »
Моето детенце сега не плаче, макар че не е ходило почти три месеца на градина, но както в началото ме успокояваше едната лелка - спокойно, бе, майче, реве колкото да ти развали деня :D
Макар че лошото е, че наистина успяват да ти го развалят деня :?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #64 -: Септември 29, 2010, 22:32:21 pm »
Лисе, дано малкото лисиче се оправи по-бързо и без болезнени инжекции повече.
    За Тобрадекса - точно както е казала Зори съдържа тобрамицин /АБ/ и дексаметазон /КС/. Лично аз не бих използвала такива капки при първоначални симптоми на вирусна инфекция. В случая на Лидия, в който помагат като вълшебство, може да се касае за едно носителство на бактерия, която се повлиява от Тобрамицин и която бактерия се "активизира" при вирус.В тази връзка д-р Мангъров е на мнение, че не следва да се капят такива капки. Обяснението образно казано беше, че ако локалните АБ капки са толкова вълшебни, щяхме да се лекуваме с такива , а не орални АБ при УНГ инфекции.
    Лично аз пред Тобрадекса предпочитам Гаразон /гентамицин/.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #65 -: Септември 29, 2010, 22:42:41 pm »
Забравих, че не сложих снимка на термометъра:)


http://family-bg.com/prX_4544.htm?ref=56
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #66 -: Септември 29, 2010, 22:59:16 pm »
Здравейте, да се намеся и аз по въпроса за термометрите. Електронните май като тръгне да им пада батерийката почват да мерят "едно към кесим", не разчитам на тях, купих си стъклен с галистан, нещо такова http://www.geratherm.com/health-care/home-care/temperaturmessung/classic/, безопасен при счупване /счупихме един преди да сме измерили дори и един път нечия температура/, в аптеката ме предупредиха че се смъквал мноого трудно, нямам такова впечатление, на вид е досущ като обикновения живачен, струва колкото простичък електронен.
Пожелавам здраве на деца и майки!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #67 -: Септември 29, 2010, 23:26:06 pm »
Здравейте и от нас  :D
cambozzola , и аз, като лиско, с такъв за чело меря http://www.microlife.bg/products/fever/1second/products/?id=29 дава точно толкова отклонение, колкото в брошурата е посочено (тествам с моята температура и живачен термометър). При боледуване лятото е малко палаво, че го бях оставила на слънце и удари 42 градуса, но слава Богу фалшива тревога, което не спаси детето от мокри чаршафи и педиатърката от истерясала, ревяща майка. Сега го разказвам спокойно, но какво беше не искам да си спомням.  :( Пожелавам ти рядко да го ползваш (ще ми се хич да не го ползваш да кажа, но няма как да стане. Както казват опитните мами "така растат децата". Марито, :bighug: ).
Лис, да не се налага повече да бодете малкото геройче!
jasmin_veni, и аз рано захраних (4м), но по нова храна на месец давах - 1м плодове, 1м зеленчуци, след това каша, месо, жълтък, глутен... то колкото педиатри, толкова и школи...
mini, бързо да се оправя!
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 23:36:36 pm от midge »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #68 -: Септември 30, 2010, 08:24:19 am »
Всички болни дечица да оздравяват бързо!

Лисе сърцето ми на топка стана, Никол е дъщеря на майка си и ще се справи,
но кому са нужни тези изпитания, ей това не разбирам!
Много ви прегръщам и двете, това да е последното ви изпитание!

За термометрите, след като счупих преди малко повече от две години
един живачен и спомена от почистването след това сме с дигитален за ухо.
Когато усетих неточно мерене преди няколко месеца смених батерията при часовникар.
Пак си работи, да не се налага да го тествам често...

Ние сме още на Юг, но взе да превалява по-честичко и започвам да зазимявам лятната локация.
Живи и здрави края на другата седмица ще превозим мишата група към Столицата.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #69 -: Септември 30, 2010, 10:37:32 am »
Лиско, настръхнах, милото детенце, дано не се налага втора инжекция!  :crossfingers:

Надинко, честита ученичка, дано да свикне бързо! :)

Моите днес са на ясла и градина и разбрах, че на Ели родителската среща вчера. Само не мога да разбера, защо никой не си направи труда да ми кликне и да ми съобщи, че има такова нещо, не че днес не ми казаха какви пари трябва да давам, ама все пак ме интересуват не само задълженията ами и правата. Исках да видя стаите в които детето ми прекарва деня, да се запозная с учителите по "извънкласни" форми и да реша на какво да я запиша, но това е положението... Тая вечер е на Стефуняка срещата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #70 -: Септември 30, 2010, 12:42:58 pm »
Привет :)
Лисеее, ужасно е за пръстчето, дано не се наложи второ дупчене.
Снощи се наложи да излезем рано и да се приберем по нощите (по работа, не заради концерта :wink:) и Дробчо отказал да яде и стоял гладен до 12 докато се прибрах 8O, а последно яде в 16:30! Та да не ви казвам паниката на свекито, че детето заспало гладно 8O и после моята, че го събудила за да го обърна на другата страна и той се разревал и не спирал(то и мен да ме събудят гладна и кисела и аз ще рева).
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #71 -: Септември 30, 2010, 13:14:40 pm »
Лейди знам какво съдържат капките. Много добре знам и какво причиняват.
Знам обаче и ако не ги сложа какво следва. Слагам двете неща на кантар.
Едната страна съдържа АБ, Нурофен, Панадол, Сиропи и секви боклуци по 10 дни.
Другата страна са едни капки за локална употреба. Мерси съм за другия варянт.
Така се влачихме цяла зима и изпихме 10 Аб за 3 месеца. Защото го карах по "правилата"
Докато излезе резултата и ние с 39.
Моника от най-малкото прави отит, а това без АБ не минава. Събира се гной, почват да не чуват и т.н.  Пък и от пролетта чак сега се налага, не е болка за умиране.
Гаразон не ни помага.


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #72 -: Септември 30, 2010, 13:28:21 pm »
Момичета, може ли да ме ориентирате за някой хотел около МД, сравнително на прилични цени?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #73 -: Септември 30, 2010, 15:25:33 pm »
Лисе, ще се оправи малкото геройче- сигурна съм- всички малки лисици преживяват подобни приключения с щастлив край!(Справка: "10 приключения на Лиско" от Борис Априлов)
Момичета, а пробвали ли сте профилактично да давате Осцилококцинум веднъж седмично в по- рискови от вируси периоди?
Пролетта започнах да грипясвам(често ми се случва, та си знам първите симптоми) и нашата педиатърка каза аз да го приемам по схемата за болни, а на бебо да дам профилактично. Не знам дали от него, но аз изкарах грипа много по-леко от обичайното, а беб, да чукна на дърво, до сега и сополи е нямал.
За термометрите, взехме скъп и прескъп Омрон за уши, но дава известни отклонения, но пък е бърз и бебето не разбира откъде му е дошло.
Момичета да ви питам, може ли да се дават зърнени ядки, в смисъл подобни на корнфлейкс, направени с адаптирано мляко ? Има в един биомагазин пакетчета с такива флейкс от лимец, киноа, спелта- много са хубави, но се чудя дали стават за бебета. Да уточня, че всичките им съставни зърнени храни вече сме ги пробвали под друга форма.
Желая ви слънце и здраве!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #74 -: Септември 30, 2010, 15:28:05 pm »
Лидия, я кажи за тая Хималая по-подробно моля :lol:
Извинявай сега видях.
Хималая е балсамче за простудни заболявания. На мен много ми харесва.Зори е дала линк.
Струва към 2 лева някъде. Мажа съвсем леко гърлото и много рядко малко по нослето и то предимно когато заспи ако се налага.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #75 -: Септември 30, 2010, 18:54:30 pm »
Гане, до МД има само  един хотел "Медик". Цени не помня,  нещо ми се метлее около 30-40 лв. стаята, не съм сигурна де/, но знам, че за престой над 10 дни, правят отстъпка. Към него има и ресторант.
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 18:58:50 pm от Mary »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #76 -: Септември 30, 2010, 19:10:33 pm »
Мери, мерси. Трябва ми нещо, в което да се съберем четиримата и да ми предоставят детско легло. Но пък този хотел ме устройва идеално за целта, стига да уредим въпроса с леглото :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #77 -: Септември 30, 2010, 21:59:22 pm »
Мини, съжалявам много да чуя как са нещата при вас :( Бързо да се оправя детенце и дано шрез зимата да са по-рядко болестите!

Лисе, и на вас пожелавам благоприятно развитие на нещата!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #78 -: Септември 30, 2010, 21:59:47 pm »
Гане ,за кое детенце ти трябва легло.Ако ти върши работа,мога да ти дам сгъваема кошара - 120 на 60 см. е( малко е поскъсан плата от едната страна ,ама става -ползваме го като ходим извън София).
<br />
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #79 -: Септември 30, 2010, 22:04:38 pm »
Имам нужда от съвет. Докарахме се до АБ - бронхит с наченки на пневмония. Изписаха й Клацид, ама Александра го повръща. :( Вторият път и го разредих с допълнително водичка и след сто увещания, подкупи и заплахи го изпи. После пак се опита да го повърне. Ама не посмя, щото и се скарах много.  :( Ще съм ви задължена ако споделите трикове. Май доста деца имат проблеми с него. :?

Лиско, дано терапията да подейства и да минете без рязане. :bighug:

Гане, аз ли нещо съм изпуснала или просто си търсиш хотел в центъра!  :)

 
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #80 -: Септември 30, 2010, 22:19:50 pm »
Сия, на Сти веднъж също изписаха Клацид. Е, нЕма такава гадост. По препоръка на педи малко сок, пудра захар и АБ-то вътре. На няколко пъти го изпиваше. Иначе и тя го повръщаше.
Пожелавам бързо оздравяване на малката сладурка.
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #81 -: Септември 30, 2010, 23:17:01 pm »
И това ще пробвам, мерси.  :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #82 -: Октомври 01, 2010, 02:42:17 am »
Зори, много ще съм благодарна - трябва ми за Мила.
Сия, нищо не си пропуснала, мила :wink: Идваме за няколко дни до София по работа и просто търся хотел :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #83 -: Октомври 01, 2010, 08:23:48 am »
И на Тодор Клацида не му понесе единствения път, когато му го изписаха. Обрина се на гърба и корема, повърна го три пъти, въпреки тактиките по поглъщането, и просто се обадих на личната и ни го смени.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #84 -: Октомври 01, 2010, 09:24:02 am »
Сиа, защо просто не поискаш да ти го смени лекарката с друг АБ, вместо да тормозиш детето и да се правиш на клоун :wink:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #85 -: Октомври 01, 2010, 09:25:03 am »
Добро утро, момичета! Нека започнем месеца с нещо красиво, което намерих в интернет и реших, че непременно трябва да го споделя с вас!!!

Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #86 -: Октомври 01, 2010, 09:53:33 am »
Добро утро и здрав ден за всички- малки и големи:)

Дани от снощи е със сополи а от сутринта и с температура:) Очаквам същото и при Ники и Алекс скоро:)))))
Майка ми обаче идва днес...точно навреме за да си почина от най-голямото ни дете, 40 годишното:)))))))))))
Весел уикенд момичета.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #87 -: Октомври 01, 2010, 10:09:28 am »
Какво разнообразие от термометри! Дано не се налага да ги ползваме, пък нека го направим тоя разход ;) Пак мерси за мненията, не ми се е налагало да меря температура още - когато пазарувах ми препоръчаха горещо някакъв термометър с мек връх, такъв и купих. Но поне има варианти, ако ми се наложи, а не ми се получи меренето ;) Идеята да сравня моята температура с живачен е много полезна - не, че съм глупава  :lol:, ама в живота ми се е налагало не повече от 10 пъти да си меря температурата и хич не се сещам, че са възможни подобни отклонения.

Лисе, специални благодарности за снимката, много извънземен изглежда тоя термометър :) Дано пръстчето на Ники се оправи възможно най-скоро и да не се налагат допълнителни манипулации.

Приятен ден от мен!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #88 -: Октомври 01, 2010, 10:22:58 am »
Сия, Лиско, бързо оздравяване на децата!  :crossfingers:

Гане, и аз имам свободна кошара, а този хотел е близко до нас (за мащабите на София), така че ако искаш свиркай :)

Аз вече съм в пред рожденден-на треска, днес ще ходя да поръчвам торта. Зори, ще пробваме вашата от "Цар Лъв". :)



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #89 -: Октомври 01, 2010, 11:38:34 am »
anizi преди да стана майка бих казала, че това е адски преувеличено и невярно, сега след като станах майка си казвам, боже невероятно но факт  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #90 -: Октомври 01, 2010, 14:44:37 pm »
Лисе,съжалявам че сте хванали вируса.И Митака е с него,а баткото сутринта го приеха в Пирогов.Онзи ден ял някакъв кекс в училище и се изрина целия.Има алергия от яйца и хем му повтарям да внимава какво яде,но...я втасахме.Сега се надявам до 2-3 дни да го оправят че за първи път е сам в болница и сърцето ми е на топка :(

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #91 -: Октомври 01, 2010, 15:23:32 pm »
Гери, благодаря :bighug: Като разберем колко дни и къде ще е престоя, ще се обадя за кошарката.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #92 -: Октомври 01, 2010, 16:15:42 pm »
Ех ,Сия,Лисе,parsi - да се оправят бързо децата,че нямо по-гадно нещо,то болно детенце!
Гери,дано ви харесат тортите.Нашата беше много вкуса,ама са им скъпички.

Гане,тя нашата кошара  малко посчупена ,но след няколкоминутно борене все пак се сгобява и си върша чудна работа,та ако нещо стане и не взимаш от Гери -и ние сме на среща(ние ще я сглобим,няма да ви мъчим :lol:).
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #93 -: Октомври 01, 2010, 16:30:18 pm »
Благодаря ви, момичета :lol:
Дано се оправят бързо болните деца!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #94 -: Октомври 01, 2010, 21:33:56 pm »
СтефиЗ, така и направих в крайна сметка. Смениха й АБ със Сумамед. Ама като чета страничните ефекти и там има повръщане. Дано да я подмине това.
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 21:36:56 pm от sia »
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #95 -: Октомври 01, 2010, 21:48:17 pm »
дано няма вече проблеми и се оправи детенцето :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #96 -: Октомври 01, 2010, 22:54:02 pm »
Бързо оздравяване на всички дечица.
Стефи днес беше на детска градина, вече е пушка, да е жив и здрав доктор Бърди, че ни помага толкова много. Точно на третата инхалация с вентолин овладяхме нещата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #97 -: Октомври 02, 2010, 10:05:53 am »
Много се радвам, че Стефи вече е добре! Бързо оздравяване и на другите дечица!

Сия, този Сумамет не е ли слабичък за вашето положение? Скоро се лекувахме с него, не съм особено впечатлена от ефекта му!  :(
Вики направи страхотна алергия от Клацид и въпреки че го пи стигна до начална пневмония тогава. При тази диагноза направо започнаха антибиотик с абукат. Бързо да се оправя детенце!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #98 -: Октомври 02, 2010, 20:04:35 pm »
Леле като ви слушам с тези пневмонии и инхалации направо ми се свива сърцето  :(
Бързо оздравяване.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #99 -: Октомври 02, 2010, 21:53:24 pm »
Не знам слаб ли е, но с Клацида не се получи. Не се глези детето,стиска зъби, гълта го, но веднага го повръща. За сега тръгна добре с тоя Сумамед. Много е горчив, но не го повърна.
Хем ми се искаше да й пусна гърлен секрет, ама педиатърът се страхуваше, че може да се влоши докато чакаме резултата. За капак и аз съм болна вече, добре че баща й на Алекс е здрав, та днес цял ден се грижеше за нас
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #100 -: Октомври 02, 2010, 21:59:26 pm »
И ние неможем да се похвалим:)
И тримата са болни а аз упорито не се давам на заразата но незнам докога.

Мини, радвам се за Стефи.
Дано всички деца оздравяват а здравите да си останат такива.
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #101 -: Октомври 03, 2010, 11:20:26 am »
Ние днес си прибираме детенце от Пирогов.Слава богу вече е добре.
Лисе,бързо оздравяване на юначетата :)

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #102 -: Октомври 03, 2010, 15:01:49 pm »
Олеле, Лиско дръж се! Че три болни лисичета си искат обгрижване!
Бързо да им минава и на тях и на всички болни.