0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #40 -: Септември 29, 2010, 08:27:10 am »
Мини, Мини да му се не види и разнообразието,
бързо оздравване на Стефи... :hug2:

Лисе ще ви мисля цял ден, дано се размине Никол с най, най-лекото!
Прегръщам ви и ще чакам да пишеш!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #41 -: Септември 29, 2010, 09:06:40 am »
    На всички болни дечица бързо оздравяване! Мини, дано ви се разминат усложнения!!!
    Лиско, малкото лисиче е геройче, ще се справите! А защо подяжда тя братчетата си? :)

    Много майки споделят, че са доволни от хомеопатия. Водих Вики, при детски хомеопат - ми изписа ми единствено коластра и зелена енергия! "Файда йок" дето се вика при нас! Те и хомеопатите сто вида иди ги разбери. А тази докторка работи в екип с един от "най-тачените" във Варна. За него час 2 месеца напред трябва да си запишеш! Е като е болно детето и съм без час да стоя и вися със 100 човека да обменяме бацили пред вратата ли? :(
    Лек ден на всички!

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #42 -: Септември 29, 2010, 09:09:21 am »
Зори, аз също бях скептична за хомеопатията, но е факт, че дъщеря ми от 1 год лекувам почти само с хомеопатични и няма ни спазъм, ни дявол. Сополи с лека кашлица отшумяват за около седмица и ги кара на крак без драми. Пу-пу.
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #43 -: Септември 29, 2010, 09:37:13 am »
Здравейте и от нас.И ние от днес сме със сополи,пък незнам колко съществуват такива "хронични" 8O.Навън вали като из ведро и се чудя как ще го замъкна при педиатърката.Щ
Мини,дано Стефи бързо се оправи и никакви болници вече :?
Лиско,стискам палци на късото-тежко лисиче :)

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #44 -: Септември 29, 2010, 10:15:37 am »
Чета тук, говорите си за болести - първо, да пожелая на всички хремави и кашлящи да оздравяват бързо, а здравите - да не прихващат. И второ, да попитам, защото тоя въпрос ме занимава от няколко дни (чисто любопитство): има ли някаква специална причина, поради която на бебетата температурата не се мери под мишницата? Много грубо ми се струва това с меренето в дупето... Предвид това, че електронните термометри мерят доста бързо...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #45 -: Септември 29, 2010, 10:22:03 am »
има ли някаква специална причина, поради която на бебетата температурата не се мери под мишницата? Много грубо ми се струва това с меренето в дупето... Предвид това, че електронните термометри мерят доста бързо...

Не съм медицинско лице, но предполагам, че там температурата е най-постоянна и затова така се мери. Малките бебета имат несъвършена терморегулация, вероятно под мишничката може да даде леко отклонение. А и съвременните детски термометри са с много мек накрайник. Едва ли е голям проблем да мериш под мишница, ако с дупето е неприятно за теб или детето.

Мини, бързо оздравяване на адашчето ми!
Лисе, дано се размине по тънката лайсна малката лисичка :)

Здраве и по вода да върви на всички дечица и прилежащите им родители!
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 10:23:44 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #46 -: Септември 29, 2010, 11:24:25 am »
Лис, дано с малката нещата се развият по най-добрия начин.
Свате, снахата бързо да се оправя и да ви е за последно  :wink:
Камбозола, аз досега на моите не съм им мерила температура в дупето (като знам колко е гадно, как да им го причиня), винаги под мишничката, гушкам и чакаме да мине времето. В родилния им слагаха термометрите откъм гръбчето, незнам колко достоверно е, но все пак е показател дали детето е с повишена температура или не. Това е по-важното. Аз меря с живачен, дигиталните въобще не сами достоверни. Отделно за малки бебета вече са измислили и биберони-термометри. Мисля, че и те са добър вариант.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #47 -: Септември 29, 2010, 11:36:45 am »
Хриска, честито изправяне на малката и честито тичане след нея :) Сега започваш спорта "Тичане след бебе от нисък старт" osi_19
Лисе, дано не са болезнени процедурите и се оправи малката лисица. :goodluck:
Мини бързо оздравяване на Стефи :crossfingers:
Камбозола и аз като mimi26 меря под мишничката. Гушкам и меря. Меря с един дигитален Куик, води се за цялото семейство и е с мек връх. Дава точен (надявам се) резултат и то бързо. При нас биберон-термометър не върши работа, тъй като Ники отказва всички биберони, освен ръцете си и мен.Вчера се опита и пръста на крака да ползва за биберон, но реши, че е трудно и се отказа. :lol:
[/url][/url]
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #48 -: Септември 29, 2010, 13:43:55 pm »
Мерси за мненията :)

Жаси, спокойно, и до крака ще стигне ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #49 -: Септември 29, 2010, 13:50:51 pm »
Лиско, стискам палци да ви се размине с болезнените процедури.

Мини, и на вас стискам палци да се справите сам с инхалации.

Александра подобри рекорда по разболяване. Миналия път ходи три дни на детска и се разболя, после 2 седмици в къщи. Сега два дни на детска и пак е болна. Храчки, кашлици, дави се, повръща. Дано да не е усложнение от предното боледуване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #50 -: Септември 29, 2010, 16:13:55 pm »
Знаете ли, аз да си кажа за моите вълшебни капки. Преди да тръгнат сополите и да се разкашля, на девойката Моника почва да и мирише дъха. Както искате го разбирайте, но на следващия ден ако не и капна и не и пръсна от едни много специални за нас капчици, сме с възпалени уши, гърло и сие и на антибиотик. Та от почти две години се изхитрих, усетя ли, капвам и Тобрадекс в нослето и пръскам Тантум верде. Вервайте, тва е моето спасение. Да чукна на дърво не сме пили антибиотик от не помня кога, дано и тази зима номера върши работа.
И да си кажа, от както тръгна на градина от 1 септември, три дена е добре, на четвъртия подкашля, слагаме капките 2-3 дни, изчистим и след 2 дни същото.
В нашата градина има една сестра, която пък ги гледа с микроскоп. На нея все нещо и розовее  :lol:. Там ей там, лееекинко, ама лееекинко нещо е розовичко... :lol:
Та щом минаваме на нейната щателна проверка с микроскоп, значи всичко е ок.  :lol:
А другото вълшебство, което открих и помага много е Хималая. Поклон на създателите и  :)
На съседката, мойте илачи не и помагат особено. Тя джурка някви хомеопатични.  :lol:
Всеки си знае животоспасяващите рецепти както се вика.

И понеже надух вой до небесата за прословутата вода, склониха да им взимат с храната и да я вкарват през кухнята. Дано обадилият се идиот, не е от знаещите за номера, щото ще ме пише по вестниците.  :x
Взехме и филтърна кана, за всеки случай  :lol:Нека да има.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #51 -: Септември 29, 2010, 16:32:33 pm »
Тобрадекс не са ли капки за очи?
[/url][/url]
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #52 -: Септември 29, 2010, 16:34:21 pm »
Лидия, я кажи за тая Хималая по-подробно моля :lol:
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #53 -: Септември 29, 2010, 16:47:00 pm »
тобрадекс са капки за очи с КС и АБ :wink:
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #54 -: Септември 29, 2010, 17:02:14 pm »
Ами и при нас когато има хрема нашата педи ни изписва Тобрекс(незнам дали е същото като Тобрадекс) :oops:Та...много добре ни действат.В момента също се лекуваме така-Стеримар и после от Тобрекс-а.Капки за очи са -да,но ги водят по пречистени и затова били по хубави :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #55 -: Септември 29, 2010, 17:13:08 pm »
Аз също давам от скоро и хомеопатия /боарон/, но не ходя при никой, чета в интернет.
Аз и за алопатията не я водя на лекар, предпочитам консултация с Бърди.
Днес е значително по-добре, овладяваме нещата за сега без КС, мерси на всички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #56 -: Септември 29, 2010, 17:17:21 pm »
Мини, дано и се размине на Стефи само с инхалации!
Сия и на вас бързо оздравяване!
Лиско, стискам палци нещата да се оправят по най-безболезнения начин за детенцето!

Моите калпазани утре са на ясла и градина след тридневно стоене в къщи. При нас равносметката е 3 седмици ходене и 3 дена болни, но то до сега беше все топло, отсега нататък, предполагам ще се влошават нещата. Аз нямам "вълшебства" за съжаление, понякога си мисля, че нещо действа, но обикновено си оказва еднократно и за следващия път ми е нужна нова "магия". За момента им правя АМ с чай от лайка и шипка и са пуснали АМ с мед за деца над 1 година, че моите трудно мога да ги накарам да хапнат мед иначе. Ели се излъгва да яде кисело мляко с мед, но Стефан не го харесва. Сега покрай хремата на Ели извадих инхалатора и 3 дена правим инхалации, лошото е че Стефан го е забравил и се дере по 10 минути за спорта  :?.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #57 -: Септември 29, 2010, 17:48:11 pm »
Ами и при нас когато има хрема нашата педи ни изписва Тобрекс(не знам дали е същото като Тобрадекс) :oops:Та...много добре ни действат.В момента също се лекуваме  и после от Тобрекс-а.Капки за очи са -да,но ги водят по пречистени и затова били по хубави :)

разликата е ,че в Тобрекс няма кортикостероид.

Ето на Хималая продуктите :http://www.si-plus.com/index.php?f=3&sub=2

Аз Жоро скоро не съм го водила при педиатърката.Този моят шеф е точно като д-р Бърди ,много подобен начин на мислене.Страшно много знае и поставя много точни диагнози.Пари не взима и не кара никой да взима назначените лекарства точно в тази аптека.

Мини ,да се оправя бързо прелест Стефи!
<br />
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #58 -: Септември 29, 2010, 18:22:40 pm »
Бързо оздравяване на всички дечица.
Момичета, благодаря ви за добрите пожелания и думи. За съжаление не са добре нещата и днес и биха първата (надявам се и последна) инжекция в сухожилието на пръстчето. Дипрофос и лидокаин смесено. Беше ужасно. Само мога да си представя колко я боля защото постепенно доктора вкара цялата игла ( не от най-малките) в ръчичката и (в канала на сухожилието предполагам). Малкото ми геройче плака много. Чак на мен ми се дорева. И това ще мине но...
На доктора не му харесва, че пръста се изкривява. Каза, че инжекцията ще започне да действа още тази вечер и от утре да продължаваме отново с раздвижването на пръста. След 2 седмици сме отново на преглед. Ако няма подобрение още една инжекция и като краен вариант операция, но не по-рано от месец за да може да проследи дали има промяна в състоянието и.
Сега дивее с братята си в детската и само ходи да ги скубе и бута да падат като се изправят:) Добре, че бързо забравят като са такива дребни:)

Камбозола, аз меря температурата с темометъра на чико, който се приближава на сантиметър от слепоочието. Никак не ми се вярваше, че може да е точен но за моя голяма изненада няма разлика с живачния с който сравнявах в началото. Не е евтин но не съжалявам за покупката, защото мери бързо и не се налага да ги разбутвам нощем когато искам да им я измеря.
Сега ще опитам да намеря и снимка:)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #59 -: Септември 29, 2010, 18:47:50 pm »
   Ох, милото лисиче! Дано не се налага повторение на инжекцията!  :(

   Не помагат нито Олинт, нито Тобрекс, ни Макситрол, като текнат тези сополи ... За момент отпушват носа, но после хремата вместо да се стича напред става задна и почва кашлица. Последния път лекувах хремата с клеева тинктура.
  Моята педиатърка ми препоръча Инфлуцид профилактично. Започнах да го давам, за сега нищо не мога да кажа. Хомеопатично е, смуче се, по едно време даже имаше реклама по телевизията за него!