0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #60 -: Септември 29, 2010, 19:42:39 pm »
И аз съм давала Инфлуцид и на двамата.Нямам впечатления...нещо май при нас не подейства.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #61 -: Септември 29, 2010, 20:27:20 pm »
Привет и от нас в новата седмица :)
Рая е на градина за втори ден днес, първия влезе както всички, бързо и нормално, но днес, днес не искаше и да чуе. Рев, рев, ама май така ще е известно време!

Желая на всички бързо оздравяване и спокойни мами!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #62 -: Септември 29, 2010, 20:39:01 pm »
Наде, при нас още е така - с рев си ходим, ама бързо й минавало казват :wink:Тя сама даже си признава. "Мамо, ти като си тръгнеш и аз си играя с децата и не плача" :lol:
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #63 -: Септември 29, 2010, 22:12:48 pm »
Моето детенце сега не плаче, макар че не е ходило почти три месеца на градина, но както в началото ме успокояваше едната лелка - спокойно, бе, майче, реве колкото да ти развали деня :D
Макар че лошото е, че наистина успяват да ти го развалят деня :?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #64 -: Септември 29, 2010, 22:32:21 pm »
Лисе, дано малкото лисиче се оправи по-бързо и без болезнени инжекции повече.
    За Тобрадекса - точно както е казала Зори съдържа тобрамицин /АБ/ и дексаметазон /КС/. Лично аз не бих използвала такива капки при първоначални симптоми на вирусна инфекция. В случая на Лидия, в който помагат като вълшебство, може да се касае за едно носителство на бактерия, която се повлиява от Тобрамицин и която бактерия се "активизира" при вирус.В тази връзка д-р Мангъров е на мнение, че не следва да се капят такива капки. Обяснението образно казано беше, че ако локалните АБ капки са толкова вълшебни, щяхме да се лекуваме с такива , а не орални АБ при УНГ инфекции.
    Лично аз пред Тобрадекса предпочитам Гаразон /гентамицин/.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #65 -: Септември 29, 2010, 22:42:41 pm »
Забравих, че не сложих снимка на термометъра:)


http://family-bg.com/prX_4544.htm?ref=56
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #66 -: Септември 29, 2010, 22:59:16 pm »
Здравейте, да се намеся и аз по въпроса за термометрите. Електронните май като тръгне да им пада батерийката почват да мерят "едно към кесим", не разчитам на тях, купих си стъклен с галистан, нещо такова http://www.geratherm.com/health-care/home-care/temperaturmessung/classic/, безопасен при счупване /счупихме един преди да сме измерили дори и един път нечия температура/, в аптеката ме предупредиха че се смъквал мноого трудно, нямам такова впечатление, на вид е досущ като обикновения живачен, струва колкото простичък електронен.
Пожелавам здраве на деца и майки!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #67 -: Септември 29, 2010, 23:26:06 pm »
Здравейте и от нас  :D
cambozzola , и аз, като лиско, с такъв за чело меря http://www.microlife.bg/products/fever/1second/products/?id=29 дава точно толкова отклонение, колкото в брошурата е посочено (тествам с моята температура и живачен термометър). При боледуване лятото е малко палаво, че го бях оставила на слънце и удари 42 градуса, но слава Богу фалшива тревога, което не спаси детето от мокри чаршафи и педиатърката от истерясала, ревяща майка. Сега го разказвам спокойно, но какво беше не искам да си спомням.  :( Пожелавам ти рядко да го ползваш (ще ми се хич да не го ползваш да кажа, но няма как да стане. Както казват опитните мами "така растат децата". Марито, :bighug: ).
Лис, да не се налага повече да бодете малкото геройче!
jasmin_veni, и аз рано захраних (4м), но по нова храна на месец давах - 1м плодове, 1м зеленчуци, след това каша, месо, жълтък, глутен... то колкото педиатри, толкова и школи...
mini, бързо да се оправя!
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 23:36:36 pm от midge »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #68 -: Септември 30, 2010, 08:24:19 am »
Всички болни дечица да оздравяват бързо!

Лисе сърцето ми на топка стана, Никол е дъщеря на майка си и ще се справи,
но кому са нужни тези изпитания, ей това не разбирам!
Много ви прегръщам и двете, това да е последното ви изпитание!

За термометрите, след като счупих преди малко повече от две години
един живачен и спомена от почистването след това сме с дигитален за ухо.
Когато усетих неточно мерене преди няколко месеца смених батерията при часовникар.
Пак си работи, да не се налага да го тествам често...

Ние сме още на Юг, но взе да превалява по-честичко и започвам да зазимявам лятната локация.
Живи и здрави края на другата седмица ще превозим мишата група към Столицата.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #69 -: Септември 30, 2010, 10:37:32 am »
Лиско, настръхнах, милото детенце, дано не се налага втора инжекция!  :crossfingers:

Надинко, честита ученичка, дано да свикне бързо! :)

Моите днес са на ясла и градина и разбрах, че на Ели родителската среща вчера. Само не мога да разбера, защо никой не си направи труда да ми кликне и да ми съобщи, че има такова нещо, не че днес не ми казаха какви пари трябва да давам, ама все пак ме интересуват не само задълженията ами и правата. Исках да видя стаите в които детето ми прекарва деня, да се запозная с учителите по "извънкласни" форми и да реша на какво да я запиша, но това е положението... Тая вечер е на Стефуняка срещата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #70 -: Септември 30, 2010, 12:42:58 pm »
Привет :)
Лисеее, ужасно е за пръстчето, дано не се наложи второ дупчене.
Снощи се наложи да излезем рано и да се приберем по нощите (по работа, не заради концерта :wink:) и Дробчо отказал да яде и стоял гладен до 12 докато се прибрах 8O, а последно яде в 16:30! Та да не ви казвам паниката на свекито, че детето заспало гладно 8O и после моята, че го събудила за да го обърна на другата страна и той се разревал и не спирал(то и мен да ме събудят гладна и кисела и аз ще рева).
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #71 -: Септември 30, 2010, 13:14:40 pm »
Лейди знам какво съдържат капките. Много добре знам и какво причиняват.
Знам обаче и ако не ги сложа какво следва. Слагам двете неща на кантар.
Едната страна съдържа АБ, Нурофен, Панадол, Сиропи и секви боклуци по 10 дни.
Другата страна са едни капки за локална употреба. Мерси съм за другия варянт.
Така се влачихме цяла зима и изпихме 10 Аб за 3 месеца. Защото го карах по "правилата"
Докато излезе резултата и ние с 39.
Моника от най-малкото прави отит, а това без АБ не минава. Събира се гной, почват да не чуват и т.н.  Пък и от пролетта чак сега се налага, не е болка за умиране.
Гаразон не ни помага.


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #72 -: Септември 30, 2010, 13:28:21 pm »
Момичета, може ли да ме ориентирате за някой хотел около МД, сравнително на прилични цени?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #73 -: Септември 30, 2010, 15:25:33 pm »
Лисе, ще се оправи малкото геройче- сигурна съм- всички малки лисици преживяват подобни приключения с щастлив край!(Справка: "10 приключения на Лиско" от Борис Априлов)
Момичета, а пробвали ли сте профилактично да давате Осцилококцинум веднъж седмично в по- рискови от вируси периоди?
Пролетта започнах да грипясвам(често ми се случва, та си знам първите симптоми) и нашата педиатърка каза аз да го приемам по схемата за болни, а на бебо да дам профилактично. Не знам дали от него, но аз изкарах грипа много по-леко от обичайното, а беб, да чукна на дърво, до сега и сополи е нямал.
За термометрите, взехме скъп и прескъп Омрон за уши, но дава известни отклонения, но пък е бърз и бебето не разбира откъде му е дошло.
Момичета да ви питам, може ли да се дават зърнени ядки, в смисъл подобни на корнфлейкс, направени с адаптирано мляко ? Има в един биомагазин пакетчета с такива флейкс от лимец, киноа, спелта- много са хубави, но се чудя дали стават за бебета. Да уточня, че всичките им съставни зърнени храни вече сме ги пробвали под друга форма.
Желая ви слънце и здраве!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #74 -: Септември 30, 2010, 15:28:05 pm »
Лидия, я кажи за тая Хималая по-подробно моля :lol:
Извинявай сега видях.
Хималая е балсамче за простудни заболявания. На мен много ми харесва.Зори е дала линк.
Струва към 2 лева някъде. Мажа съвсем леко гърлото и много рядко малко по нослето и то предимно когато заспи ако се налага.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #75 -: Септември 30, 2010, 18:54:30 pm »
Гане, до МД има само  един хотел "Медик". Цени не помня,  нещо ми се метлее около 30-40 лв. стаята, не съм сигурна де/, но знам, че за престой над 10 дни, правят отстъпка. Към него има и ресторант.
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 18:58:50 pm от Mary »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #76 -: Септември 30, 2010, 19:10:33 pm »
Мери, мерси. Трябва ми нещо, в което да се съберем четиримата и да ми предоставят детско легло. Но пък този хотел ме устройва идеално за целта, стига да уредим въпроса с леглото :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #77 -: Септември 30, 2010, 21:59:22 pm »
Мини, съжалявам много да чуя как са нещата при вас :( Бързо да се оправя детенце и дано шрез зимата да са по-рядко болестите!

Лисе, и на вас пожелавам благоприятно развитие на нещата!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #78 -: Септември 30, 2010, 21:59:47 pm »
Гане ,за кое детенце ти трябва легло.Ако ти върши работа,мога да ти дам сгъваема кошара - 120 на 60 см. е( малко е поскъсан плата от едната страна ,ама става -ползваме го като ходим извън София).
<br />
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #79 -: Септември 30, 2010, 22:04:38 pm »
Имам нужда от съвет. Докарахме се до АБ - бронхит с наченки на пневмония. Изписаха й Клацид, ама Александра го повръща. :( Вторият път и го разредих с допълнително водичка и след сто увещания, подкупи и заплахи го изпи. После пак се опита да го повърне. Ама не посмя, щото и се скарах много.  :( Ще съм ви задължена ако споделите трикове. Май доста деца имат проблеми с него. :?

Лиско, дано терапията да подейства и да минете без рязане. :bighug:

Гане, аз ли нещо съм изпуснала или просто си търсиш хотел в центъра!  :)