0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #80 -: Септември 30, 2010, 22:19:50 pm »
Сия, на Сти веднъж също изписаха Клацид. Е, нЕма такава гадост. По препоръка на педи малко сок, пудра захар и АБ-то вътре. На няколко пъти го изпиваше. Иначе и тя го повръщаше.
Пожелавам бързо оздравяване на малката сладурка.
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #81 -: Септември 30, 2010, 23:17:01 pm »
И това ще пробвам, мерси.  :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #82 -: Октомври 01, 2010, 02:42:17 am »
Зори, много ще съм благодарна - трябва ми за Мила.
Сия, нищо не си пропуснала, мила :wink: Идваме за няколко дни до София по работа и просто търся хотел :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #83 -: Октомври 01, 2010, 08:23:48 am »
И на Тодор Клацида не му понесе единствения път, когато му го изписаха. Обрина се на гърба и корема, повърна го три пъти, въпреки тактиките по поглъщането, и просто се обадих на личната и ни го смени.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #84 -: Октомври 01, 2010, 09:24:02 am »
Сиа, защо просто не поискаш да ти го смени лекарката с друг АБ, вместо да тормозиш детето и да се правиш на клоун :wink:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #85 -: Октомври 01, 2010, 09:25:03 am »
Добро утро, момичета! Нека започнем месеца с нещо красиво, което намерих в интернет и реших, че непременно трябва да го споделя с вас!!!

Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #86 -: Октомври 01, 2010, 09:53:33 am »
Добро утро и здрав ден за всички- малки и големи:)

Дани от снощи е със сополи а от сутринта и с температура:) Очаквам същото и при Ники и Алекс скоро:)))))
Майка ми обаче идва днес...точно навреме за да си почина от най-голямото ни дете, 40 годишното:)))))))))))
Весел уикенд момичета.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #87 -: Октомври 01, 2010, 10:09:28 am »
Какво разнообразие от термометри! Дано не се налага да ги ползваме, пък нека го направим тоя разход ;) Пак мерси за мненията, не ми се е налагало да меря температура още - когато пазарувах ми препоръчаха горещо някакъв термометър с мек връх, такъв и купих. Но поне има варианти, ако ми се наложи, а не ми се получи меренето ;) Идеята да сравня моята температура с живачен е много полезна - не, че съм глупава  :lol:, ама в живота ми се е налагало не повече от 10 пъти да си меря температурата и хич не се сещам, че са възможни подобни отклонения.

Лисе, специални благодарности за снимката, много извънземен изглежда тоя термометър :) Дано пръстчето на Ники се оправи възможно най-скоро и да не се налагат допълнителни манипулации.

Приятен ден от мен!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #88 -: Октомври 01, 2010, 10:22:58 am »
Сия, Лиско, бързо оздравяване на децата!  :crossfingers:

Гане, и аз имам свободна кошара, а този хотел е близко до нас (за мащабите на София), така че ако искаш свиркай :)

Аз вече съм в пред рожденден-на треска, днес ще ходя да поръчвам торта. Зори, ще пробваме вашата от "Цар Лъв". :)



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #89 -: Октомври 01, 2010, 11:38:34 am »
anizi преди да стана майка бих казала, че това е адски преувеличено и невярно, сега след като станах майка си казвам, боже невероятно но факт  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #90 -: Октомври 01, 2010, 14:44:37 pm »
Лисе,съжалявам че сте хванали вируса.И Митака е с него,а баткото сутринта го приеха в Пирогов.Онзи ден ял някакъв кекс в училище и се изрина целия.Има алергия от яйца и хем му повтарям да внимава какво яде,но...я втасахме.Сега се надявам до 2-3 дни да го оправят че за първи път е сам в болница и сърцето ми е на топка :(

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #91 -: Октомври 01, 2010, 15:23:32 pm »
Гери, благодаря :bighug: Като разберем колко дни и къде ще е престоя, ще се обадя за кошарката.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #92 -: Октомври 01, 2010, 16:15:42 pm »
Ех ,Сия,Лисе,parsi - да се оправят бързо децата,че нямо по-гадно нещо,то болно детенце!
Гери,дано ви харесат тортите.Нашата беше много вкуса,ама са им скъпички.

Гане,тя нашата кошара  малко посчупена ,но след няколкоминутно борене все пак се сгобява и си върша чудна работа,та ако нещо стане и не взимаш от Гери -и ние сме на среща(ние ще я сглобим,няма да ви мъчим :lol:).
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #93 -: Октомври 01, 2010, 16:30:18 pm »
Благодаря ви, момичета :lol:
Дано се оправят бързо болните деца!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #94 -: Октомври 01, 2010, 21:33:56 pm »
СтефиЗ, така и направих в крайна сметка. Смениха й АБ със Сумамед. Ама като чета страничните ефекти и там има повръщане. Дано да я подмине това.
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 21:36:56 pm от sia »
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #95 -: Октомври 01, 2010, 21:48:17 pm »
дано няма вече проблеми и се оправи детенцето :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #96 -: Октомври 01, 2010, 22:54:02 pm »
Бързо оздравяване на всички дечица.
Стефи днес беше на детска градина, вече е пушка, да е жив и здрав доктор Бърди, че ни помага толкова много. Точно на третата инхалация с вентолин овладяхме нещата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #97 -: Октомври 02, 2010, 10:05:53 am »
Много се радвам, че Стефи вече е добре! Бързо оздравяване и на другите дечица!

Сия, този Сумамет не е ли слабичък за вашето положение? Скоро се лекувахме с него, не съм особено впечатлена от ефекта му!  :(
Вики направи страхотна алергия от Клацид и въпреки че го пи стигна до начална пневмония тогава. При тази диагноза направо започнаха антибиотик с абукат. Бързо да се оправя детенце!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #98 -: Октомври 02, 2010, 20:04:35 pm »
Леле като ви слушам с тези пневмонии и инхалации направо ми се свива сърцето  :(
Бързо оздравяване.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #99 -: Октомври 02, 2010, 21:53:24 pm »
Не знам слаб ли е, но с Клацида не се получи. Не се глези детето,стиска зъби, гълта го, но веднага го повръща. За сега тръгна добре с тоя Сумамед. Много е горчив, но не го повърна.
Хем ми се искаше да й пусна гърлен секрет, ама педиатърът се страхуваше, че може да се влоши докато чакаме резултата. За капак и аз съм болна вече, добре че баща й на Алекс е здрав, та днес цял ден се грижеше за нас