0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #20 -: Септември 28, 2010, 15:24:14 pm »
Жасмин, не сте ли малки за пюрета? Иначе има едни лигавници с ръкави и така детето не може да си изцапа дрехите. А пък след ядене винаги миех Александра с вода. Сега вече е голяма и го прави сама.

Ами ние се захранихме, но категорично отказа оризовата каша, но харесва зеленчукови и плодови пюрета. Засега сме само на тиква, морков и картоф като зеленчук. ЗАхраних го, защото ревеше на по-малко от два часа за храна и нито кърмата нито АМ го засищаха.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #21 -: Септември 28, 2010, 15:26:18 pm »
интересно ми е сега засища ли се, и какво количество пюре яде
не се заяждам, чисто любопитство
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #22 -: Септември 28, 2010, 15:33:10 pm »
При нас връщат за хрема - Ели от петък е в къщи по тая причина и като гледам ще я пусна чак този петък. Стефан и той е в къщи, защото според сестрите е с разстройство - ходел по 2 пъти на ден по рядко и така и него си го държа у дома. Ако ходех на работа в офиса, трябваше да наема бавачка, защото бабите не могат да дойдат толкова бързо.

Inke Tinke, успех с адаптацията! Иначе те разбирам прекрасно, аз както хич не съм спирала за 3-те години майчинство така съм назад с новите неща и сега изпитвам ужас при мисълта че трябва да си търся нова работа, защото на старата условията които ми предложиха след връщането не ме устройват.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #23 -: Септември 28, 2010, 15:39:22 pm »
интересно ми е сега засища ли се, и какво количество пюре яде
не се заяждам, чисто любопитство


Ами зависи - ако е на плодово си иска кърмата след 3 часа. Зеленчуковите сякаш повече засищат. Изяжда по 50 гр. на ядене и може и повече, но гледам постепенно да увеличавам. След зеленчукови  издържа по-дълго - 4 часа. Ако дам каша смесена с нещо "за вкус" следобяд, след вечерното кърмене спи по 6 - 7 часа. Но пак няма заместено хранене - търси цица. Засега само един път на ден додавам, а педиатърът иска вече два пъти...няма ли да дойде много?
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #24 -: Септември 28, 2010, 15:42:21 pm »
Жаси,не са ли много новите храни за 4 месечно?И плодово,и зеленчуково и каша?Аз също започнах захранване на 4м. но въвеждах на месец по нова храна.

*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #25 -: Септември 28, 2010, 15:51:17 pm »
Здравейте  :) Хубава седмица и от нас!

Току-що се връщаме от консултация. Педиатърката ни смени Вигантола с Деавит, понеже първия е изтеглен от аптечната мрежа в страната.
Снощи съпруга ми беше наряд и ми се обади късно, прочел във вестника статия точно за Вигантола, но ставаше въпрос за Благоевград.
Днес се оказа, че е изтеглен централно и го няма по аптеките.
След като обиколихме няколко аптеки из Варна, купих последния Деавит от склада на Марешки.
Аптекарката каза, че е възможно да има проблем и с този продукт  8O Защото скоро не били зареждали от него  :?
Това ме притесни, защото друг аналог няма.
Питам се аз, къде спаха досега тия идиоти, че едва сега откриха проблем. И то за нещо толкова важно, което се дава от 20тия ден на бебето  :x

Ето статия, която открих в нета http://www.moreto.net/novini.php?n=102694
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #26 -: Септември 28, 2010, 15:55:25 pm »
Жасмин, според мен е рано да заместваш две хранения. Първо гледай да заместиш едно и после чак - второто! Няма закъде да бързаш.

Днес една колежка ме пита дали на малкия му слагам захар в киселото мляко, но аз смятам, че цял живот ще яде захар. Защо да му давам още отсега?!

Хубава седмица и здрави деца ви желая!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #27 -: Септември 28, 2010, 16:16:05 pm »
Жасмин, твоята педиатърка явно е от старата школа, аз изобщо не съм си и помисляла за захранване на тази възраст. Не замествай второ хранене, малки сте още. Бих ограничила предлаганите храни, щом изобщо искаш да заместваш.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #28 -: Септември 28, 2010, 16:24:54 pm »
Парси, по 5 дни въвеждам нещо ново. Не знам дали е много - честно казано много се оплетох със схемите и мненията, затова карам на принципа, че новото пюре се въвежда няколко дни, като редувам плодови със зеленчукови и един път в седмицата давам каша + нещо за вкус за разнообразие.  
Ели, у на нас ни дадоха Деавит, но аз питах може ли да не даваме изобщо. Май не се изкефи на предложението ми и каза "ами рахита" ? :( Да, ама Деавит няма в нашия квартал. Чудя се какво да правя.
Блу, на мен ми изглежда невъзможно да заместя кърмене - малкия си търси. Все пак не е само до кърмата, иска си контакта с мен явно. Да, ама на другата консултация чакат да чуят, че съм заместила две хранения, за да почваме с месо 8O Хем не искам, хем не знам как да лъжа лекарката, а и ми е съвестно - нали лекар не се лъжел :?
ultra, аз по едно време си мислих, ако спра захранването дали няма да е по-добре, но пък не четох някъде опцията да спра и после на 6 месеца пак да започна. А под ограничение имаш предвид да се спра до едно пюре като опция ли? Примерно само тиква и морков от тук натам?
Мисля, че ме натиска да заместя второ хранене, защото бил дебел. Хем нямала нищо против да кърмя и до две години, хем да замествам обедното и следобедното кърмене. Нещо не мога да я разбера коя школа е.
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 16:30:06 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #29 -: Септември 28, 2010, 16:28:36 pm »
Цветенце, пусни запитване през системата за детските градини. Би трябвало да ти отговорят коректно, а не с насмешка.


Тя градината си функционира, но все още не е преведено в експлоатация новата сграда, с която доразшириха съществуващата, откриха нови места и благодарение на това ние успяхме да се класираме.
Не са ни отказали да я приемат, но в момента старата сграда е претъпкана допълнително със сборни групи, събрали децата записани в новата, а при тези онстоятелства предпочитам да не я пускам още.
Запитване пуснах още същия ден, в отговор ми бе заявено да се обръщам за информация на място.
То не става въпрос дори и за насмешка, явно и на място нямат конкретна информация още, а всичко изглежда съвсем готово, нямам идея защо бавят нещата.

Жасмин, ние също на вашата възраст не сме се хранели задължително на три часова пауза, не съм го смятала за проблем (щом детето наддава в нормите) и също изобщо не съм помисляла да решавам "проблема" със захранване. За второ заместено хранене сте толкова малки...
Мацаницата у нас вече повече от три години е пълна, но това са деца все пак, не мога да очаквам да седнат да се хранят културно с вилица и нож, още по малко от толкова малко бебе. Лигавници по-обхващащи, найлоново парче съм слагала под стола, когато имахме килим и друготот е - пералнята и гъбата :lol:
За захранването можеш спокойно да се образоваш сама, тук има достатъчна и ценна информация, без да са ти нужни знанията на твоята педиатърка.
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 16:39:00 pm от tzvetenze »
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #30 -: Септември 28, 2010, 16:37:07 pm »
Жасмин, аз не мисля, че е дебел. Моят син на 4 месеца беше 8 кг (бяхме основно на АМ от третата седмица), а на годинка - 10,5 кг. Като започне да се движи повече, предполагам, че ще спре да качва толкова интензивно. А и щом е на кърма, според мен в пюретата има доста повече калории, така че едва ли е това начинът за отслабване.
Момичетата тук ми казаха, че месо се въвежда около два месеца след началото на захранването. Първо трябва да въведеш достатъчно зеленчуци, за да можеш да ги комбинираш.
За педиатърката какво да ти кажа - казвай "да, да" и си прави каквото знаеш. Явно, че повечето живеят още в средата на миналия век.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #31 -: Септември 28, 2010, 16:45:44 pm »
и друго ми е интересно тези които захранвате в тази крехка възраст, аджеба как се храни детето, като е легнало- не се ли задавя бе джанъм  :)
като ги видя в градинката да им "изливат" супа в устите, и онези ти ми дечица горките кокоря едни очи и прихат, давят се, че и им се карат майките им, че не гълттали
добре, че и тук направиха от 10 месеца кухнята, до скоро беше от 4 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #32 -: Септември 28, 2010, 16:56:21 pm »
мини, това ми е другия проблем - не ще да седи легнал вече по никакви линии. Първо го слагах в столчето за кола и сега цялото е омазано. Сега взех столче за хранене и на най-легналата позиция - 45 градуса го храня.

Сега ако седи на коленете (с лице към мен, моите крачета са сгънати - демек пак около 45 градуса наклон) ми се набира да седне. Ако го сложа да легне на активната гимнастика се забавлява точно 5 минути с нея, после се обръща по корем и започва да пълзи. Като му писне това иска да го взема и да клюкари отвисоко или другия проблем - научи се да се опира на корема ми и да отскача с крака. Абе с две думи - всичко, което трябва да започне след шестмесечна възраст той сега го иска. Знам, че не бива да "скача", да седи в столче или да го возя в количка вдигнат на 45 градуса, ама опищява света иначе. Толкова иска да клюкари, че подозирам, че ще стане махленска клюкарка :D
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #33 -: Септември 28, 2010, 21:26:56 pm »
Жасмин, виж линковете от поста на Кроки и прецени кое е най-добре за твоето дете. Решението как ще отглеждаш и храниш детето си си е лично твоя работа. Педиатърът може да дава насоки, но в никакъв случай да налага мнението си относно захранването. Какво месо на пет месеца иска да въвеждаш? 8O Александра почти до една година нямаше заместено хранене.  Давах си мляко след хранене колкото иска да изпие.

редактирам: да бях дали линк ли, що ли  :oops:  :lol: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.msg562755#msg562755
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 21:29:46 pm от sia »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #34 -: Септември 28, 2010, 22:54:20 pm »
аз не виждам,защо се притесняваш да изкажеш различно мнение пред педиатърката от нейното.На мен ми бяха казали да спра нощното хранене напълно още към 3-ти месец,но Жоро до 7-ми месец поне си ядеше и нощем.Захранването уж ми препоръчаха да стане от 6-ти месец,но пък да захраня с : оризова каша и в нея да сложа ябълка,круша,сок от портокал и бисквита. 8OНаправо не можех да повярвам на ушите си.Ами не съм я послушала разбира се.
 Вигантол не съм давала никога - в Белгия не дават такива неща,а хем там и да има слънце е рядкост и Жоро е зимно бебе.

За предпазването от градинските гадинки - Жоро много боледуваше в началото( а преди да тръгне не знаех,какво е да има сополи - никога не беше имал до тогава).Наложи се даже да си остане у дома за 3 месеца и Май месец отново тръгна.Тогава започнах работа в една аптека и един от собствениците се оказа,че се занимава с хомеопатия.Всяка Сряда в аптеката ставаше лудница от народ за прегледи при него.Много са доволни всички и реших и аз да заведа Жорето ( а хич не вярвах в хомеопатията,но пък той дава и други неща ).От тогава до сега е имал 2-3 пъти сополи за по 2 дни точно ,като и те минават с хомеопатия и нищо повече.Сега до Март месец (ако всичко върви добре) ще пие едни неща през седмицата - преди и след градина и други за събота и неделя.
Баща ми пък от 2 месеца е на инсулин .Той също се консултира с шефа  :D и за месец свали единиците инсулин,да видим как ще е по-натам.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #35 -: Септември 28, 2010, 22:56:11 pm »
Айде привет и от нас!
Здрави деца и спокойни майки!

Така, така, Калинестата може би защото е везна кат кака си Алекс,
още няма изцяло заместено хранене на обед, а ей го де е 21.10 ще стане на годинка!
До скоро сучеше след като хапне 130гр пюре наобяд, а сега си пие АМ и хич не и е зор!
Не мога да разбера педиатрите що не се поразровят в нета! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #36 -: Септември 28, 2010, 23:06:52 pm »
Мерси за схемата. Значи от 6 месечна възраст птиче месо и бисквитки без глутен, доколкото разбирам от схемата. Дотогава посочените храни.
Сия, и аз не знам защо се притеснявам. Може би от уважение, че те все пак са учили и чели много време, а и все си мисля, че и те четат новостите по форумите. В смисъл тя е запозната и предлага нещата, казва защо за нея е добре, а дали ще го приема казва, че си е моя отговорност.
[/url][/url]
*
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #37 -: Септември 28, 2010, 23:51:19 pm »
Здравейте!
Жаси аз също започнах захранване на 4 месеца и половина.Малката още си суче след зеленчуковото пюре.изобщо не се притеснявай,че не си заместила напълно хранене.Имате време.
Ние днес бяхме на консултация.Питах сестрата за вигантола,тя въобще не знаеше,че по аптеките няма.
И да се похваля,че днес малката се изправи за първи път самичка :D

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #38 -: Септември 29, 2010, 00:37:28 am »
Лека седмица на всички деца и майки:)
Ние сме добре слава богу засега и след вчерашната консултация както и подозирах, Никол е най-къса и тежка:))))))))))Ама и най-голямата лисица от тримата е:)
Утре сме при ортопеда. Дано не се налагат болезнени процедури за преъста и.
Спокойна вчер:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Есенна седмица 27.09-3.10.
« Отговор #39 -: Септември 29, 2010, 01:14:51 am »
Lisko, стискаме палци да й се размине
Стефи за разнообразие е със спазъм, тва хроничните сополи голяма работа ще са, да знаете
за сега се моля да не стигаме до болници и урбазон, след малко ще я черпя инхалация с Вентолин
Зет-че, много се радвам, че Жоре вече се е закрепил, дано все така да сте и да не те притеснява повече, че вие доста отнесохте
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 01:16:30 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит