0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2011, 13:09:37 pm »
Наскоро гледах едно предаване по ТВ. Правиха изследване кой ще направи най-добра преса за някакъв период (не помня колко дни).
Бяха няколко мъже. Един правеше само коремни преси, друг само диета, трети кардио... имаше и други ама ги забравих. Идеята ми е че крайния резултат беше с най-добра преса кардиото. Така че момичета наблягайте на бягането.

Адито вчера излизах с една мама на разходка и ми вика: "Абе добре че е количката, че да имам оправдание за корема. Ама като се наложи да излизам без млалкия..."  :lol:

Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #41 -: Февруари 12, 2011, 22:31:29 pm »
Това с въпросното "изследване" е малко подвеждащо поради простата причина, че най-вероятно всяка от тестовите "групи" се е състояла от 1-2ма души?!?

Защо това не е релевантно:

- ако бяха по 2-30 души в група - ок
- всеки реагира по различен начин на хранене и трениране и с различна "скорост" (ако въобще реагира)
- зависи от какво са натрупванията ти по корема - от залежаване, от злоупотреба с храна, от стрес или от комбинация между изброените
- зависи от това кой колко спортен опит до преди "изследването" има
- зависи и колко време е продължило въпросното "изследване"

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2011, 09:26:07 am »
Това с въпросното "изследване" е малко подвеждащо поради простата причина, че най-вероятно всяка от тестовите "групи" се е състояла от 1-2ма души?!?
Прав сте Радков х 1  :lol:
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #43 -: Февруари 28, 2011, 17:27:37 pm »
Това с въпросното "изследване" е малко подвеждащо поради простата причина, че най-вероятно всяка от тестовите "групи" се е състояла от 1-2ма души?!?

Защо това не е релевантно:

- ако бяха по 2-30 души в група - ок
- всеки реагира по различен начин на хранене и трениране и с различна "скорост" (ако въобще реагира)
- зависи от какво са натрупванията ти по корема - от залежаване, от злоупотреба с храна, от стрес или от комбинация между изброените
- зависи от това кой колко спортен опит до преди "изследването" има
- зависи и колко време е продължило въпросното "изследване"

поздрави

А можеш ли да кажеш в зависимост от всичко това какво би трябвало да се прави?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #44 -: Март 09, 2011, 12:21:42 pm »
А можеш ли да кажеш в зависимост от всичко това какво би трябвало да се прави?
Накратко с няколко думи:
- тренираме корема да е силен
- тренираме корема да е издръжлив
- тренираме за обща кондиция
- храним се с качествена храна
- стараем се да редуцираме стреса (защото влияе положително на качването на мазнини по корема)
- намаляваме въглехидратите, ако са основна част от храненето (защото инсулина е отговорен за "любовните дръжки")

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #45 -: Март 09, 2011, 14:48:10 pm »
Аз днес подчертавам днес започнах така прословутата 90дневна диета  :lol: Не знам до кога ще издържа, но ще съчетавам с коремни упражнения и ще пиша за ефекта ако устискам  :lol: Няма как обаче да избегна въглехидратния ден, но ще карам без да прекалявам със сладкишите. :P
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #46 -: Март 10, 2011, 08:56:46 am »
Аз днес подчертавам днес започнах така прословутата 90дневна диета  :lol: Не знам до кога ще издържа, но ще съчетавам с коремни упражнения и ще пиша за ефекта ако устискам  :lol: Няма как обаче да избегна въглехидратния ден, но ще карам без да прекалявам със сладкишите. :P

Няколко от механизмите, по който диетите, които залагат на принципа "различните типове храна - в различни дни", са следните:

1. стимулира те да подходиш съзнателно към храната
2. това води до факта, че започваш да избягваш джънка
3. ограничавайки богатите на въглехидрати храни в един ден, намаляваме консумацията им като цяло (не работи при всички хора обаче)
4. приемайки само един вид храна дневно, обикновено консумираме по-малко обща енергия в сравнение с тогава, когато смесваме храните (и това не работи за всички)

Разбира се - както всеки друг подход - и този действа с различен успех при различните хора. Има хора, които могат спокойно да обърнат срещу себе си т.3 и т.4 от изброените по-горе и въпросните плюсове набързо да се превърнат в минуси.

Така че - както е казал Брус Лее:

"Adopt what is useful, reject what is useless!"

хубав ден :)
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #47 -: Март 10, 2011, 11:12:17 am »
Аз днес подчертавам днес започнах така прословутата 90дневна диета  :lol: Не знам до кога ще издържа, но ще съчетавам с коремни упражнения и ще пиша за ефекта ако устискам  :lol: Няма как обаче да избегна въглехидратния ден, но ще карам без да прекалявам със сладкишите. :P

Успех!
Трудно е, но има резултат  :wink:
А аз искам да попитам, какво да правя с останалата кожа на корема, че имам още кожа за 2 корема  :lol:
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #48 -: Март 10, 2011, 11:12:59 am »
Поживьом, увидим както казват руснаците  :presi:

 :lol:
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #49 -: Март 12, 2011, 22:26:40 pm »
А аз искам да попитам, какво да правя с останалата кожа на корема, че имам още кожа за 2 корема  :lol:
Тренирай корема, за да тонизираш мускулите :)
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #50 -: Март 12, 2011, 23:29:42 pm »
А аз искам да попитам, какво да правя с останалата кожа на корема, че имам още кожа за 2 корема  :lol:
Тренирай корема, за да тонизираш мускулите :)
Благодаря!
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #51 -: Април 14, 2011, 21:37:20 pm »
А можеш ли да кажеш в зависимост от всичко това какво би трябвало да се прави?
Накратко с няколко думи:
- тренираме корема да е силен
- тренираме корема да е издръжлив
- тренираме за обща кондиция
- храним се с качествена храна
- стараем се да редуцираме стреса (защото влияе положително на качването на мазнини по корема)
- намаляваме въглехидратите, ако са основна част от храненето (защото инсулина е отговорен за "любовните дръжки")

поздрави
Това за стреса за първи път го чувам. Стана ми много интересно. Защо точно на корема?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #52 -: Април 14, 2011, 22:54:58 pm »
Това за стреса за първи път го чувам. Стана ми много интересно. Защо точно на корема?
Опциите са две - да питаме Еволюцията или да питаме Създателя (в зависимост откъде точно идваме  :D )

Моето предположение е следното - трупането на мазнини е защитна реакция.
- мазнините осигуряват добра термо-изолация
- мазнините предпазват от механични наранявания
- мазнините представляват огромни запаси на енергия

Кортизолът се секретира при продължителен стрес. Трупането на мазнините в областта на корема теоретично:
- предпазват вътрешните органи от загуба на топлина
- предпазва вътрешните органи от механично нараняване
- осигурява бърз достъп до енергийни запаси, разположение на удобно място

Очакваме потвърждение от Еволюцията / Създателя :)
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #53 -: Май 18, 2011, 09:03:52 am »
Планк на една ръка

Това е доста сериозно упражнение за цялостната поясна мускулатура. Препоръчва се обаче на хора, които са по-скоро в добра форма и има вече трениран корем, защото е доста изискващо и не особено леко.

прочетете цялата статия и разгледайте видеото [тук]
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #54 -: Май 18, 2011, 22:02:50 pm »
Не знам за стреса, но инсулиновата резистентност също трупа мазнини в областта на корема, за съжаление. Вече три пъти правих 90 дневната диета и след приключването й килограмите тръгват нагоре.
В момента съм лека диета и метформин, пък дано да спра наддаването на килограми. Ще си помагам и с коремни преси. :D
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #55 -: Май 20, 2011, 11:04:28 am »
Не знам за стреса, но инсулиновата резистентност също трупа мазнини в областта на корема, за съжаление. Вече три пъти правих 90 дневната диета и след приключването й килограмите тръгват нагоре.
В момента съм лека диета и метформин, пък дано да спра наддаването на килограми. Ще си помагам и с коремни преси. :D
а как се храниш след 90-дневната диета?
Понеже инсулиновата резистентност предполага занижен прием на въглехдирати с храната.

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #56 -: Май 21, 2011, 08:25:55 am »
Като не съм на лекарства, първо че много ми се яде, второ ми прилошава ако не съм хапнала нещо и в този случай само въглехидрат спасява случая за съжаление. Просто явно не трябва да спирам лечението. Вече от няколко дни се ограничавам и имам ефектът е налице.
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #57 -: Май 21, 2011, 22:20:10 pm »
Планк на една ръка

Това е доста сериозно упражнение за цялостната поясна мускулатура. Препоръчва се обаче на хора, които са по-скоро в добра форма и има вече трениран корем, защото е доста изискващо и не особено леко.

прочетете цялата статия и разгледайте видеото [тук]

Това упражнение е страшно !!!
Аз искам да попитам дали нещото, което правя е правилно...
Преди всчко хранене пия поне по 300мл вода (но ми казаха че това трябва да става 30 мин преди самото хранене, така ли е? )
И на всяко хранене си позволявам да ям не повече от 200гр храна. :)
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #58 -: Май 22, 2011, 16:51:04 pm »
Като не съм на лекарства, първо че много ми се яде, второ ми прилошава ако не съм хапнала нещо и в този случай само въглехидрат спасява случая за съжаление. Просто явно не трябва да спирам лечението. Вече от няколко дни се ограничавам и имам ефектът е налице.
Понеже не съм сигурен, дали съм разбрал правилно, ще си позволя да задам няколко въпроса:

- като си на 90-дневната диета пиеш ли лекарства?
- по време на 90-дневната диета има дни без въглехидрати - тогава как я караш? (с и без лекарства)

Какво означава "много ми се яде"? Колко много? Какво за теб е много и какво - малко?

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Диета и упражнения за корем?
« Отговор #59 -: Юни 29, 2011, 08:55:52 am »
Упражнения за стягане и сила на корема за напреднали - разгледайте статията с видеото тук

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации