0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

проблемите на Петя
« -: Май 15, 2006, 14:45:39 pm »
Ами ще повторя постинга си от АРТ подфорума:

Аз съм на 39, милото на 41. Правим опити вече 4-та година. След година и 6 месеца неуспешни опити (но и не много сериозни, че милото е на шантави смени и не винаги си е у дома баш когато трябва  :oops:  ) тръгнахме по лекари. Няма да разказвам колко сменихме. Накратко какво сме правили до сега:
хормони при мен ОК,
спермограми две, вкл. и морфология ОК,
хламидия отрицателно,
микробиология и цитонамазка ОК,
посткоитален тест ОК,
снимка на тръбите ОК,
след изследване на ТАТ и МАТ антитела поставена диагноза Хашимото, следва еутирокс и сега TSH е добре
имунологични изследвания (не сме правили всички възможни) показаха леко завишени NK клетки,
последва вливане на имуноглобулин,
две инсеминации (едната на естествен цикъл преди вливането и другата със стимулация с клостил след вливането) неуспешни.

Ами това е. Борбата продължава, ако трябва и до ин-витрото ще стигнем май, но за там не знам дали ще ни стигнат силите  :oops:

Та сега се чудя защо въпреки вливането не стана и къде още може да е причината  :roll:
« Последна редакция: Януари 08, 2007, 15:25:49 pm от mishana »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #1 -: Май 15, 2006, 14:54:52 pm »
сигурно ще се повторя, но нима очакваш, че една-две инсеминации ще ти дадат гарантиран 100% резултат, и то на твоята възраст (въпреки вливанията)?

не е станало, просто защото след 37 години у жената започва стръмен спад във фертилността, за съжаление. все повече от узряващите яйцеклетки са негодни за оплождане. затова процесът на забременяване отнема много по-дълго време, отколкото при 25-годишните жени и е съпроводен с повече вероятности от спонтанен аборт.

бидейки наясно с това, аз лично не пожелах да чакам твърде дълго да се случи по естествения начин и започнах от самото начало активно да прилагам асистирани технологии - стимулиране на овулацията (въпреки, че си имам спонтанна овулация) с медикаменти и инсеминации.
ти чака доста повече от мен, за да се решиш да тръгнеш по пътя на АРТ. изследванията са си изследвания, хубаво, направили сте ги всичките, но ето - при вас се оказва, че няма нищо проблемно, освен годините. а имаш само 2 инсеминации, от които само едната е стимулирана и то с Клостилбегит, а за по-възрастни жени по принцип се препоръчват гонадотропните медикаменти.

за мен, твоят случай не е неизяснен стерилитет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #2 -: Май 15, 2006, 15:12:09 pm »
Благодаря за мнението jam. Сигурно си права, старичка съм.  :oops:
По въпроса защо не съм отишла на лекар веднага - ами трябваше ми много време да преодолея недоверието си към лекарите изобщо и към медицината като наука по ред причини трупани с години, които не са за този форум  :oops:  За мен до скоро всяко посещение при лекар беше свързано с хабене на ужасно много нерви седмица преди и седмица след това, колкото и някой да не може да си го представи  :oops:
И все пак след първата инсеминация имах усещането, че имаше резултат. 99% бях сигурна, че стана, но не можа да се задържи  :( . Откакто правим опити съм имала това усещане не повече от 2-3 пъти. В началото си мислех, че си внушавам, но все повече съм убедена, че не е било така. Затова много силно се надявах на резултат след вливането.
Сигурно съм луда в очите на повечето тук, но няма да престана да искам дете докато някой не ми каже, че никога няма да имам  :cry:
Ако смятате, че не съм за този форум, моля модераторите да ми изтрият темата.
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #3 -: Май 15, 2006, 15:20:41 pm »
Копринкова, нали идеята на този форум е да даваме идеи какво още може да се направи, какво евентуално да повторим, къде да потърсим проблема. Ясно е, че не сме стигнали края, по пътя може и да се открие конкретна причина, а може и да не се открие. В този ред на мисли си си съвсем за тук  :D
По принцип, сигурно неизяснен стерилитет няма, както каза един от андролозите, които посетихме "щоме не става, има причина, просто трябва да се търси"
Късмет и успех ти пожелавам  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #4 -: Май 15, 2006, 15:22:29 pm »
не ме разбирай погрешно, моля те! аз съм точно толкова старичка, колкото и ти - именно затова си позволявам да ти кажа откровено къде, според мен, е причината за твоето продължително незабременяване. а причината е същата, която е и за моите 2 спонтанни аборта. колкото и да разправям за антифосфолипидни тела, колкото и да си бия хепаринови инжекции, истината я усещам, че е другаде - в годините.
просто на нас ни трябва повече помощ от страна на медицината, защото нямаме много време за губене.
разбира се, че няма да се отказваш, вече си поела по правилния път - вярвай на лекаря си и не се предавай - успехът неминуемо ще дойде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #5 -: Май 15, 2006, 15:32:05 pm »
Благодаря Грейси, много си мила  :bighug:

jam, не те разбирам погрешно. Просто за съжаление при мен нещата се стекоха така, че по три пъти проверявам преди да предприема каквото и да било лечение на принципа "парен каша духа". Е, поне мога да кажа, че най-сетне намерих лекар, на който да имам доверие. Но повярвай, много трудно се преодоляват някои натрупвани с години проблеми. :oops:
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #6 -: Май 15, 2006, 16:19:18 pm »
pkoprinkova,
и аз изпитвам ужас при идеята, че трабва да ходя на лекар, ужасно трудно го приемам  :( !
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #7 -: Май 15, 2006, 16:24:44 pm »
Разбирам те много добре Lan :(  Но като няма друг начин, малко по малко, трябва да започнем да го преодоляваме. Стискам палци скоро да го преодолееш! И не ме гледай мене, аз не съм пример за подражание  :wink:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #8 -: Май 15, 2006, 17:21:16 pm »
Копринкова, няма отказване  :D
Все пак и аз мисля да се впуснете по-интензивно в АРТ, ама трябва подходяща настройка за това - просто малко помощ на природата.
Две инсеминации не са нищо, потвърждавам. Трябва да се опитва и опитва.

Успех, Миличка, и ще си пишем и тук :D
Благодаря ти, Бени!







*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #9 -: Май 15, 2006, 17:26:49 pm »
То виж кой за какво ще те посъватва сега де ама карай....

Нямаш никакво време за губене - просто давай, точно както казва Джам - още  колкото прецени Док инсета, после ако се наложи  ин витро и така....

Ако преценяваш отсега че няма да ви стигнат силите - психически или финансови  - карай докъдето може, пък после има и други начини да бъдеш майка  :) . Няма страшно

Само не се мотай, че времето си тече

Айде цуфки и успех
В очакване ....
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #10 -: Май 15, 2006, 22:27:49 pm »
pkoprinkova
миличка ти вобще не си луда !!!!!!Дори ти се възхищавам на решението за бебе!!!!!Давай смело напред и негуби време!!!!
Успех!!! :bighug:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #11 -: Май 16, 2006, 09:11:30 am »
Петенце, ти си знаеш за палците  :wink: .
Намерихме нашето синче.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #12 -: Май 16, 2006, 10:43:54 am »
Благодаря момичета, много сте мили всички  :bighug:
И аз ще стискам палци за вас  :crossfingers:
А това, че нямам никакво време ме кара да съм под напрежение още повече. Понякога си мисля, че ако само можех да се успокоя и да не мисля за сроковете, които ме притискат, щеше да ми е в пъти по-лесно  :? . Но това вече не мога да го променя.
Е, отказване за сега няма, пък ще видим до къде ще издържим  :) .
Колкото до другите начини да стана майка - ами за сега не съм готова да мисля и за това. Някак не искам да си мисля, че само това е варианта  :( . Искам да съм бременна и да изживяе всичко от самото начало.
Колкото и странно да звучи, когато преди повече от 10 години ме отписаха от този свят (беше грешка, но ми коства много нерви), мисълта, която ме крепеше беше, че не може просто така да си отида без поне да видя очите на детето си. Може би затова не искам да се отказвам, обхващат ме едни мисли, че всичко това е било напразно в такъв случай  :(
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #13 -: Май 16, 2006, 12:01:35 pm »
Цитат на: jam
сигурно ще се повторя, но нима очакваш, че една-две инсеминации ще ти дадат гарантиран 100% резултат, и то на твоята възраст (въпреки вливанията)?

не е станало, просто защото след 37 години у жената започва стръмен спад във фертилността, за съжаление. все повече от узряващите яйцеклетки са негодни за оплождане. затова процесът на забременяване отнема много по-дълго време, отколкото при 25-годишните жени и е съпроводен с повече вероятности от спонтанен аборт.

бидейки наясно с това, аз лично не пожелах да чакам твърде дълго да се случи по естествения начин и започнах от самото начало активно да прилагам асистирани технологии - стимулиране на овулацията (въпреки, че си имам спонтанна овулация) с медикаменти и инсеминации.
ти чака доста повече от мен, за да се решиш да тръгнеш по пътя на АРТ. изследванията са си изследвания, хубаво, направили сте ги всичките, но ето - при вас се оказва, че няма нищо проблемно, освен годините. а имаш само 2 инсеминации, от които само едната е стимулирана и то с Клостилбегит, а за по-възрастни жени по принцип се препоръчват гонадотропните медикаменти.

за мен, твоят случай не е неизяснен стерилитет.


Джам,радвам се 4е при теб се полу4и,но не нападай другите,4е се туткат и времето минава.Копринкова си 3нае много добре положението,и а3 и другите.Понякога си доста остра в и3ка3ванията си.
На Копринкова пожелавам кьсмет.Наистина времето притиска и това ни прави още по 4увствилни,което сьщо не е препорь4ително.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #14 -: Май 16, 2006, 12:14:07 pm »
Благодаря ти за разбирането Перла  :bighug:
 :crossfingers:  и ти скоро да се похвалиш с успех!
Всеки си гледа от неговата камбанария, което не значи че всички нямат право. Сигурно имам нужда някой да ме "изрита" да побързам, но в случая май това не ми помага особено  :( . А и понякога всичко е не само въпрос на желание, но и на средства все пак  :oops:
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #15 -: Май 16, 2006, 17:07:00 pm »
Не се отчайвай,мила копринчице!Това,че се е оказало ,че си здрава и ще живееш не е било случайно!Повярвай ми!Имам позната,коят забременя нормално и роди на 42,а после и на 45г.Много са жените,които раждат след 40г.А ти  даже още не си ги навършила.Закъде бързаш?Забрави за годините и действай ХЛАДНОКРЪВНО!Пий чайчета за нерви и против стрес задължително(не намеквам,че си нервна,а съдя по себе си,че помагат).Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!
 Щом си получила знак от съдбата-ще успееш,ще видиш!
Успех,милинка! :married:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #16 -: Май 16, 2006, 17:22:50 pm »
Цитат на: le
Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!

Това звучи адски несериозно и повърхностно?! :balk_132:  
Аз подкрепям тезата на Джам и смятам мацката да си стяга редиците и да започва сериозни опити арт.....е доколкото й позволяват възможностите, разбира се.
А докторите не са толкова страшни и в един момент ти става "начин на живот " посещенията при тях. Успех и няма предаване!

*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #17 -: Май 16, 2006, 17:32:53 pm »
pkoprinkova, няма да се отчайваме сега! И аз съм на твоите години.Трябва да вярваме, че ще имаме дечица.
           А за пропуснатите години ако могат да се нарекат така всеки си знае своя живот защо и как се е случило. Различните житейски ситуации не могат да се сравняват.
           Пък и си мисля, че всеки си има съдба и нашата е може би по-късно да станем майки.
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #18 -: Май 17, 2006, 00:36:02 am »
Цитат на: oganche
Цитат на: le
Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!

Това звучи адски несериозно и повърхностно?! :balk_132:  

   Eй,мацки,ако любовта ви се струва нещо несериозно,а секса-повърхностен-тогава сте заникъде!(не ми се обиждайте-включвам и себе си в това число,защото и аз започвам да психясвам от планове и формули-не може нон-стоп на нокти-разберете!)
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #19 -: Май 17, 2006, 01:07:54 am »


       Като прочетох постинга на Ле,се сетих за думите на мъжа ми по време на стимулациите.Тогава секса беше табу,а също и след трансфера.Та мъжа ми казваше:"Добре де,искаме бебе,е как да стане като не правиме секс.?!"Това всичко в кръга на майтапа.То в един момент ти писва и започваш да се шегуваш с неволята.