0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #20 -: Май 17, 2006, 09:30:08 am »
Цитат на: perla
Джам,радвам се 4е при теб се полу4и,но не нападай другите,4е се туткат и времето минава.Копринкова си 3нае много добре положението,и а3 и другите.Понякога си доста остра в и3ка3ванията си.


Перла, честно казано, вече ми е писнало да ме обвиняват, че съм остра, злобна, нетактична и всякаква друга, само защото казвам истината в очите на хората! не очаквах, че и на теб ще трябва да се обяснявам по този въпрос.

специално Копринкова според мен има нужда от подбутване и далеч не е наясно с положението си. не я чета за пръв път, писала ми е и няколко пъти за съвет и съм наясно горе-долу с развитието на нейния случай. фактът, че се определя като "неизяснен стерилитет" говори ясно за това.

съжалявам много, но когато гоним 40-те, няма какво да се залъгваме с "неизяснен стерилитет". аз ако съм успяла, това е защото съм ПРАВИЛА нещо по въпроса, а не съм стояла да чакам...

и пак да подчертая - всички тези мои думи са предизвикани само и единствено от желание да помогна. не всяка помощ се състои в безперспективно и непродуктивно потупване по рамото и говорене на нищо незначещи утешителни думи. мога да й пиша, че й стискам палци всеки месец - какво ще й помогне това?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #21 -: Май 17, 2006, 09:37:33 am »
Цитат на: le
Цитат на: oganche
Цитат на: le
Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!

Това звучи адски несериозно и повърхностно?! :balk_132:  

   Eй,мацки,ако любовта ви се струва нещо несериозно,а секса-повърхностен-тогава сте заникъде!(не ми се обиждайте-включвам и себе си в това число,защото и аз започвам да психясвам от планове и формули-не може нон-стоп на нокти-разберете!)


абе, le, ти на колко години си? знам, че не си много наясно с човешката репродукция, защото и на теб доста сме обяснявали. вземи прочети малко и ще разбереш, че ако на 25 години практически всяка овулация на жената е качествена, то на 39 години едва около 15% от овулациите водят до отделяне на качествена яйцеклетка. може да си правят любов и секс колкото си искат, но бебе трудно ще заченат, много по-трудно от тебе, ако не се стимулира медикаментозно производството на качествени яйца! е за това става дума, не за подценяване на любовта и секса!
аз няма да спра да се удивлявам на хора, които с лека ръка раздават съвети без да са наясно по темата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #22 -: Май 17, 2006, 09:40:16 am »
Цитат на: morkovche
Джам,Огънче ,Фуси защо скочихте срещу момичето,бе? :wink:

Морков, ти май не четеш правилно?! Никой никого не напада, а се опитваме да й "отворим очите", за да не да живее в утопия.

Цитат на: morkovche
Ами точно неияснени са причините при Копринкова,като при мен.

Според мен са неоткрити. А причината-възраст е от явна по-явна. Не се обиждай, копринкова, нищо лично, но всеки знае, че часовника тиктака. Ако това за вас не е причнина...незнам?!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #23 -: Май 17, 2006, 09:47:37 am »
Цитат на: le
Eй,мацки,ако любовта ви се струва нещо несериозно,а секса-повърхностен-тогава сте заникъде!

Честито! Важното е, че ти знаеш за къде си? Това ни крепи всички. :help:

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #24 -: Май 17, 2006, 10:15:32 am »
Благодаря за мненията на всички момичета. И моля ви, не се карайте заради мене. Всички сте прави. А аз си мисля, че всеки си има и определено от съдбата, което за съжаление не може да избегнем.

Джам, не ти се сърдя. Но това, че при теб се е получило, защото веднага си започнала с АРТ-то съвсем не значи, че нямаше да се получи и по естествен начин. Сигурно така е трябвало да стане при теб.

Ле, и аз имам поне две познати на моята възраст, че и малко повече, които забременяха от раз и родиха без абсолютно никакви проблеми. Но явно всеки случй е различен и не можем да се сравняваме с другите.

Колкото до побутването - ами сигурно имам нужда, но пък понякога именно това ме затормозява повече от всико друго. Искам, както пише и Ле, да правя секс за удоволствие, а напоследък се е превърнал повече в задължение, искам да си отпусна душата, а не мога, искам да не мисля за проблемите си, а от мислене за тях съм си зарязала и работата и се чудя до кога ли мога да продължавам така... Нали казват, че имало и психологически фактор в цялата тази работа. Аз мисля, че той хич не е за пренебрегване.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #25 -: Май 17, 2006, 11:51:42 am »
Цитат на: pkoprinkova
Колкото до побутването - ами сигурно имам нужда, но пък понякога именно това ме затормозява повече от всико друго. Искам, както пише и Ле, да правя секс за удоволствие, а напоследък се е превърнал повече в задължение, искам да си отпусна душата, а не мога, искам да не мисля за проблемите си, а от мислене за тях съм си зарязала и работата и се чудя до кога ли мога да продължавам така... Нали казват, че имало и психологически фактор в цялата тази работа. Аз мисля, че той хич не е за пренебрегване.

Петя, психогенен стерилитет действително има. Но, не бива да се заблуждаваме, че спрем ли да мислим веднага ще стане. Понякога става, но понякога не. Според мен, щом се чувстваш затормозена психически, дай си месец-два почивка от мисълта за бебе. Намери си нещо с което да си ангажираш съзнанието, идете на почивка (дори за 2-3 дни) спортувай или си промени прическата. Въобще, изключи от темата. Но си дай точен срок, кога ще започнеш отново.
И тогава, започни с АРТ. Ако преди това стане, супер. Ако, не, дръж се за АРТ, защото наистина времето не ни чака.
Това бих направила аз на твое място.
Всчики даваме съвети от личната си позиция, а ти си избери този вариант, който мислиш за правилен.
Успех. :balk_21:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #26 -: Май 17, 2006, 12:02:29 pm »
Ами и аз затова казах, че е необходима първо правилната психологическа нагласа, а това явно е нещо лично. Аз също си разсъждавам като Джам и бих била по-спокойна, ако правя нещо (АРТ), отколкото да разчитам, че ще стане от самосебе си (така бих се стресирала, че нищо не правя и си губя времето). Ето, и ние имаме сигурно време да си поработим старомодному, но аз не искам да чакам!!
Другото, мисълта за осиновяване - мисля, че е много важно човек да я приеме. Аз винаги съм я приемала. Иначе се получава един натиск, граничещ с безнадежност :roll:  Пък и човек е хубаво да има деца - защо не и родени, и осиновени :D .

Копринкова, ако мога някак да ти помогна малко по-положително да се настроиш към репродуктивния процес и да не ти тежи и обременява :?

Иначе палците ми са стиснати за теб!! :D
Благодаря ти, Бени!







проблемите на pkoprinkova
« Отговор #27 -: Май 17, 2006, 12:03:02 pm »
Благодаря ти Аля  :balk_21:
Правила съм и този опит с почивката миналото лято, но мисълта за времето, което лети пак не ми е давала мира. Е, вярно че тогава си имахме и други проблеми (милото се разболя, после си имаше служебни проблеми), та почти не бебеправихме, ама така е като решат да идват проблемите, винаги идват по няколко накуп  :? . Тогава си бях дала срок до есента, та от тогава съм всеки месец по лекари, но пак няма резултат. Вече стигам до извода, че ако намеря сили да се откажа от борбата въобще, може би ще стане, но на този етап не мога. То не е само въпрос да си кажеш и да го направиш, а действително да спреш да го мислиш. Ама ей това ми е най-трудното. Е, поне посвикнах с ходенето по лекари и май започвам да ставам по-дебелокожа  :wink:  Кой знае, може и това да помогне.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #28 -: Май 17, 2006, 12:09:12 pm »
Аз когато забременях, наистина бях се отпуснала. Чаках дата за лапаро и не ми пукаше. Миналото лято също се бях изключила бебешките мисли, но не се получи. Значи, не е само от отпускането при мен.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #29 -: Май 17, 2006, 12:10:06 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ами и аз затова казах, че е необходима първо правилната психологическа нагласа, а това явно е нещо лично.

Така е Фреши, много е индивидуално. За едни мисълта, че правят нещо е успокоителна, за мен правенето на това нещо пак ме напряга, защото все търся под вола теле и все се съмнявам дали е най-правилното  :?

Цитат на: FreshBreeze

Другото, мисълта за осиновяване - мисля, че е много важно човек да я приеме.

Права си, ама и тук ми е много трудно да се преборя със себе си. да приема тази мисъл на този етап за мен е равносилно да се откажа да искам да имам собствено дете. Сигурно не съм права, но така го чувствам  :oops:

Цитат на: FreshBreeze

Копринкова, ако мога някак да ти помогна малко по-положително да се настроиш към репродуктивния процес и да не ти тежи и обременява :?

Иначе палците ми са стиснати за теб!! :D

Благодаря за палците Фреши, мног си мила  :balk_21:  На мен и писането тук много ми помага. Виж как се разлях пак да философствам  :oops:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #30 -: Май 17, 2006, 12:10:59 pm »
Копринкова, трябва да се получат нещата и при нас :D
Благодаря ти, Бени!







проблемите на pkoprinkova
« Отговор #31 -: Май 17, 2006, 12:14:22 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Копринкова, трябва да се получат нещата и при нас :D

Дано Фреши, силно ти стискам палци за имунологичните в Плевен  :crossfingers:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #32 -: Май 17, 2006, 16:40:57 pm »
Петя, аз първия път забременях по естествен начин - докато вече ходех на изследвания при доктора и се гласяхме за първа инсеминация, а мъжкото - за евентуална операция от варикоцеле.
само че, това първо ембрионче не успя да се задържи и падна много бързо - успях да се порадвам едва 5 дни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #33 -: Май 17, 2006, 17:06:39 pm »
Копринкова,
надявам се да не те засегна с този свой постинг, но от писанията ти дотук ми се струва, че най-напред трябва сама за себе си да определиш своята стратегия. Пишеш, че ходенето по доктори и мисленето за АРТ те напряга, но в същото време, когато момичетата те съветват да си дадеш почивка, пак се напрягаш, сега защтото губиш време, после на алтернативата за осиновяване - също не ти "прилича" на твоя път. Ами, вземи реши какво искаш - тогава ще ти стане по-лесно със сигурност.
Аз лично считам, че на твоята възраст е най-добре (ако желаеш собствено дете) да се насочиш към асистираните методи за репродукция, а че то може да стане и по-естествен път - да може, но има вероятност и да не стане, така че, ако приемаш "съдбата си" спокойно - отдай се на живота, но ако, непременно искаш свое чедо - довери се на лекарите, с тяхна помощ шансовете ви се увеличават, това е сигурно.
Пожелавам ти успех от цялото си сърце.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #34 -: Май 18, 2006, 10:20:58 am »
Не си ме засегнала Рали, права си  :( . Извинявам се на всички, че ви занимавах толкова дълго с моите колебания  :oops: .
Аз съм максималист и искам всичко или нищо, винаги е било така. Може би затова ми е много трудно да се примиря със ситуацията, с това, че нещата няма да зависят само от мен и че не мога да контролирам всичко сама.  :oops:  Е, с това трябва да се справя сама, няма кой друг.
Благодаря още веднъж на всички, които бяха толкова съпричастни към мен  :bighug:

Джам, ами факта, че си забременяла по естествен път показва, че може би при тебе проблемите са били по-дребни и по-различни от моите. Възрастта не е единствения фактор в случая. А аз просто си мисля, че и АРТ технологиите не са панацея и при едни дават резултат, при други за съжаление не. А в коя група ще се падне всеки не може да знае предварително.  :(
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #35 -: Май 18, 2006, 11:20:30 am »
Копринкова, никакви извинения и неудобство :balk_163:  Нали това е част от идеята - да си споделим колебанията, страховете, да чуем и друго мнение ... Всички сме малко или много така :D

А иначе животът е много шарен, красотата е навсякъде, не е бяло и черно. А и гаранции няма за нищо, аз все това си повтарям.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







проблемите на pkoprinkova
« Отговор #36 -: Май 18, 2006, 13:37:03 pm »
Цитат на: FreshBreeze
А иначе животът е много шарен, красотата е навсякъде, не е бяло и черно. А и гаранции няма за нищо, аз все това си повтарям.

 :balk_21:  Фреши, много си права  :) . Трябва по-често всички да си го повтаряме. Ама пустата ми зодия дето все в черно и бяло гледа света... :oops:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #37 -: Май 18, 2006, 14:30:28 pm »
Цитат на: morkovche
И ми е чудно при Стаменов тези инсета са на конвейр,не е ли по-добре 1во да се установи проблема и после да се действа?Аз от 6 години обикалям докторите и никой не можа да установи какво ми има :cry:.[/color]


Морков не е точно така при Стаменов.
Ако беше така човека бързо щеше да ме претупа и пак да си почнем инсетата (аз имам вече цели 9 неуспешни).
Напротив той прегледа задълбочено изследванията ми и аз бях тая която исках да продължим с инсетата. Вече съм на 35 години, а той ми каза, че няма място да продължаваме , докато не открием причината за досегашните ми неуспехи.
Та това исках да го знаеш, не че Стаменов е моя лекар, но доста грубичко ми прозвуча с тоя конвейр , пък и не е така реално.

А на моята адашка Петя пожелавам да предприеме бързи и ефективни мерки по въпроса с бебеправенето, нямаме много време за губене мила!
Много успех ти желая!

На Джам не се сърдете, щото тя е по-рязка, но го прави винаги за наше добро!!! Готин човек е Джами, не се впрягайте така!
И е много права като казва, че е потупване по рамото и стискане на палци резултат няма да има.
Трябва да действаме момичета!
То и аз се мотая от известно време и не знам на къде да хвана, но то това е само в мой минус, щото не съм на 20 :cry:
Много късмет на всички мацки пожелавам и вярвайте и се ботрете , ще успеем всички!

Хаийде цунки гунки  :balk_21:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #38 -: Май 18, 2006, 14:39:57 pm »
Цитат на: petiofi

А на моята адашка Петя пожелавам да предприеме бързи и ефективни мерки по въпроса с бебеправенето, нямаме много време за губене мила!
Много успех ти желая!

 :balk_21:  Петьофи. Права си, нямаме време за съжаление  :( . Но няма да се предаваме, поне не на този етап  :)

Цитат на: petiofi

На Джам не се сърдете, щото тя е по-рязка, но го прави винаги за наше добро!!! Готин човек е Джами, не се впрягайте така!
И е много права като казва, че е потупване по рамото и стискане на палци резултат няма да има.

Ама не й се сърдя на Джам, права е за всичко. Просто аз си действам малко по-бавно  :oops: Но не обичам да вземам пребързани решения и да правя нещо само, защото трябва да се прави нещо, независимо какво. Меря три пъти преди да отрежа и това ми губи доста време.  :oops:
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #39 -: Май 18, 2006, 14:43:56 pm »
От няколко дни стискам, ама ще си кажа вече :wink:
Когато искаш нещо, поне при мен е така, няма никакво значение на колко си, та да се успокояваш и да чакаш, дали си на 20 или на 30 за мен е все тая, когато се стремя към нещо.
Аз бях на 25 г. когато ме оперираха от извънматочна и останах с една тръба, какво трябваше да направя, да стоя и да чакам и да разчитам на природата ли, защото все пак имах още една тръба. Ами да ви кажа честно можеше и да си чакам още дъъъъълго, защото яйчника с тръбата прави ову 2-3 пъти в годината, но това го разбрах, чак като тръгнах на фоликуметрия.
Така че, неизяснен стерилитет е много често използвано понятие, но в 95% от случаите не е така.
Успех и на двете Петита :D