0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #60 -: Май 19, 2006, 08:57:13 am »
Цитат на: morkovche
PETIOFI,аз знам,че Джам е готина :lol: .
По въпроса за д-р Стаменов-когато отидох за 1ви път август,миналата година бях очарована от вниманието,от милото отношение и тн.,но сега вече не е така,лудницата пред кабинета е огромна,щом ходиш там,значи ти е ясно.Вече не обръща толкова внимание,като преди.Може да ме е отписал,знам ли :cry:


Едва ли те е отписал морковче,
аз не съм ходила от доста време, но то лудницата пред всички тези кабинета е голяма, но имаме ли друг избор???
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #61 -: Юли 25, 2006, 16:49:49 pm »
Май отдавна не съм писала, а се оказва, че има какво.
Не знам дали само това може да е причината, но при последната инсеминация се оказа, че имам полип  8O. Това в началото на юни. За мен беше голям шок и въпреки, че напарвихме инсето (полипа се установи в деня, когато слагах прегнила), не се надявах на нищо. А и аз още от самото начало си имах лошо предчувствие за това инсе  :? Е, оказа се, че имало защо. А и то беше един кошмар - фоликулите не искаха да се пукат (а до сега се пукаха и без прегнила), повторихме и потретихме (най-сетне при пукащ се фоликул).
След неуспеха с инсето правих оперативна хистероскопия. Въпреки голямото ми треперане всичко мина добре, за което благодаря на екипа в клиника "Малинов" и на доктор Стаменов специално. Излезе и резултата от хистологията - нищо страшно (не че това особено ме притесняваше, някак си знаех, че не е, а ако беше, вече бях решила - не мога да понеса следващото лечение и ще оставя нещата на съдбата  :?). Е, оказа се, че продължавам напред, пък каквото ще да става.  :)
Но първо искам да си починем и двамата с милото, че сме много изнервени и изморени. Пък наесен с песен както се казва. Ами това е за сега.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #62 -: Юли 25, 2006, 19:04:49 pm »
Искрено се надявам полипа да се окаже единствената причина за неуспехите досега.От доктор знам,че той пречи на имплантирането на яйчиклетката.Така че вече смело напред и успех в най-скоро време!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #63 -: Юли 25, 2006, 22:45:16 pm »
Мила дано,дано това да е била причината за неуспеха!!!!!!!
И дай боже много скоро да ни зарадваш с най хубавата новина!!!!!От все сърце ти го желая!!!!! :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #64 -: Юли 26, 2006, 10:13:36 am »
Ади и Найема, благодаря ви  :bighug:, много сте мили  :balk_21: Да ви се връщат стократно пожеланията   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Само не съм наясно дали полипът не може да е в следствие на стимулациите  :roll: И ако е така, значи не само той е причината  :? Но пък може ли само от две стимулации с клостил през един месец с най-малката доза да стане изведнъж полип  :roll: Някой знае ли нещо по въпроса?
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #65 -: Юли 26, 2006, 13:52:56 pm »
Миличка, нямам инфо по въпроса ти, но се моля за теб!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :balk_21: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #66 -: Юли 28, 2006, 10:58:55 am »
Копринкова, аз знам за полипите. Значи, може да си го имала отдавна, но нещо да не се е виждал - а полипът определено пречи на забременяването - казват, веднъж механично, действал като спирала, а и също отделял някакви токсини или нещо подобно, които убивали зародиша.
Дали може да е от стимулация - може. Даже честичко стимулациите провокират поява на полип, щото има хормонална връзка. Сега може и 15 стимулации да направиш и да не се появи, може и една и да се появи - тук вече никой не може да каже. Може и да не си се стимулирал, пък да цъфне.
Аз минах през подобна ситуация, след като махнаха остатъци от полип през ноември така се надявах, че това е пречело (нямах стимулации дотогава) - но след това още 2 инсе и още опити - без успех. Ако това е пречело, не е било единственото. Понеже ми е второ махане на полип, затова гледах да избягвам стимулациите до последно, но няма да ми се разминат, а дано да имам късмет и не се появи поне някой полип.
На теб ти пожелавам това да е била единствената пречка :D Важното е, че си го махнала и сега пътят е чист. Някои мацки са забременявали 2-6 месеца след махане на полип, при продължителен стерилитет преди това :D

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #67 -: Юли 28, 2006, 11:08:06 am »
Фреши ти е отговорила много добре :D
Дано това да е било причина при теб и скоро да чуем добрата новина :D
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #68 -: Юли 28, 2006, 11:15:27 am »
Много ти благодаря Фреши за изчерпателната информация  :balk_21:
Ами за сега мога само да се надявам, че полипът е бил причината и че не се е появил след стимулациите. Разбрах, че трудно се вижда, а пък мен толкова лекари ме гледаха и никой не е споменавал дори за съмнение за полип  :roll: Само Владимиров ми каза, че имам малка миома, но че тя не пречи. Сега като се замисля, четох някъде, че ако миомата е на краче и расте навътре в матката, се нарича полип. Та може и това да е било. А и аз си имах съсиреци от време на време, но си мислех, че са заради миомата. И не съм се оплаквала, защото не беше всеки цикъл и не съм имала кръвоизливи, само може би малко по-обилен цикъл втори-трети ден и то за няколко часа само.
След стимулациите съсиреците определено се увеличиха, та може те да са провокирали нарастването на полипа, пък това да е помогнало да се види  :roll:
Сега първият цикъл след хистероскопията определено ми беше доста по-кратък и без съсиреци. Само леко ме наболяваше, явно там където е бил полипът (там ме боля и след хистероскопията).
Ами ще видим какво ще стане следващите месеци. И на мен док ми каза, че понякога след махането на полипа жените веднага забременяват. Дано и аз да съм такъв случай  :)
Фреши, ще ти стискам палци и на теб за ин-витрото  :crossfingers: yahoo_17 Успех!  :bighug:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #69 -: Юли 28, 2006, 11:17:18 am »
Фреши ти е отговорила много добре :D
Дано това да е било причина при теб и скоро да чуем добрата новина :D
Благодаря Перла  :balk_21:
Стискам палци ти първа да се похвалиш, че сега е твой ред  :wink: Четох темата ти за твоите ин-витро опити и много ще се моля този път да е успешен  :crossfingers: yahoo_17 :bighug:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #70 -: Юли 28, 2006, 11:20:33 am »
ПКопринкова,

много силно се надявам това да е пречело на вашето бебче да се закрепи и да ни зарадваш съвсем скоро.
Тъй като аз имам съсиреци, от време на време, а неотдавна направих и един неочкван кръвоизлив, се питам, е ли възможно да се види полип на вагинален УЗ от добър специалист или единствената сигурна диагностика е хистероскопията, да взема за такава да настоявам?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #71 -: Юли 28, 2006, 11:24:51 am »
ПКопринкова,

много силно се надявам това да е пречело на вашето бебче да се закрепи и да ни зарадваш съвсем скоро.
Тъй като аз имам съсиреци, от време на време, а неотдавна направих и един неочкван кръвоизлив, се питам, е ли възможно да се види полип на вагинален УЗ от добър специалист или единствената сигурна диагностика е хистероскопията, да взема за такава да настоявам?
Ами не знам Рали  :roll: На мен Стаменов ми каза, че много зависело и от положението на матката, когато се гледа и че затова се вижда трудно. Само за информация - аз почти всеки месец съм гледана от него от ноември миналата година, а полипът се видя чак в началото на юни преди последното инсе.
Ти не беше ли пациентка на Стаменов? Питай го за мнението му по въпроса.
Ще ти стискам палци все пак да не е полип и скоро чудото да стане  :crossfingers: yahoo_17 :bighug:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #72 -: Юли 28, 2006, 11:40:37 am »
Да, негова пациентка съм. Обезателно ще го питам в събота. Благодаря ти за пожеланията :D
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #73 -: Юли 28, 2006, 15:59:09 pm »
Много късмет момиьета!
И понеже в наьалото темата бе за годините и за шансовете да забременеем; трябва да споделя, ье преди малко тук в работата пристигна 1 колевка с 6 седмиьния си син (само това ми липсваше днес), тя е на 41 и забременя и роди без проблем. Това ме кара да се усмихвам, щото се сещам за гинеколога, който в България ми бе казал, ье 29 години е малко късниько за бебе! Рискувах да бъда агресивна с него, ако той самият не бе присъствал на моето собствено раждане. Но както и да е, моята директорка също роди 3то дете на 40 години без проблеми. Така ье от това не се притеснявайте!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #74 -: Август 03, 2006, 12:42:34 pm »
Знам само, че можеш да си скъсаш Д-то от инсета  ипак нищо да не стане. Но от друга страна жената над 35 е длъжна да опита всичко, ако има сили разбира се.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #75 -: Август 04, 2006, 11:00:24 am »
Благодаря ти Вярвам за окуражителните думи  :bighug: Да ти се връщат пожеланията  :)
Аз също имам такива познати, но явно не при всички стават чудеса  :?. Освен да се моля и при мен да стане чудото, май друго не ми остава. А за сега не мисля да се отказвам  :)
Дари, човек никога не знае кое е най-правилното решение. Но сме длъжни да опитаме каквото можем да направим. Успех и на теб.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #76 -: Август 05, 2006, 19:28:56 pm »
Цитат
ПКопринкова,

много силно се надявам това да е пречело на вашето бебче да се закрепи и да ни зарадваш съвсем скоро.
Тъй като аз имам съсиреци, от време на време, а неотдавна направих и един неочкван кръвоизлив, се питам, е ли възможно да се види полип на вагинален УЗ от добър специалист или единствената сигурна диагностика е хистероскопията, да взема за такава да настоявам?

В Стаменовата клиника ми казаха, че единствения сигурен начин е диагностична хистероскопия.  На ЦС - може да се види или не, на узи - също.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #77 -: Август 07, 2006, 15:28:51 pm »
Така е, Лейди, не случайно в други страни диагностичната хистероскопия е доста по-напред в списъка с изследвания.

Аз съм разказвала много пъти, но при мен "има полип-няма полип" продължи 6 години, с две абразио, десетки УЗ и прегледи при 10-тина светила - до лудост се бях докарала, ей, за да ми извадят остатък от полип с хистероскопия през ноември.
Благодаря ти, Бени!







Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #78 -: Декември 11, 2006, 12:29:18 pm »
Отдавна не съм се отчитала тук, но и няма нищо хубаво за отчитане  :(
Направих и опит ин-витро като крайна мярка заради възрастта ми. Върнаха ми три ембриона, перфектни според док, но за съжаление нямаше резултат въпреки вливането на имуновенин, пиенето на аспирин и даже клексан след трансфера (заради тромбофлебит като страничен ефект от лекарствата  :x). Вече и аз не знам дали има смисъл да се надявам на чудо  :( :( :(
Като чета и при Фреш не е имало резултат от вливанията  :? Съжалявам Фреши  :( Има ли някой идея какво друго може да се направи в такъв случай  :?
*
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #79 -: Декември 11, 2006, 14:46:29 pm »
Петя, много съжалявам  :( Не знам какво още може да се направи, може би това е било малшанс, нали не всеки път става дори и при двойки без проблеми... Сигурно се чувстваш в задънена улица, и аз така се чувствах след неуспеха, но минава време и неусетно пак започваш да мислиш какво да направиш, как да продължиш и т.н. И при теб ще стане така, колкото и невероятно да ти звучи сега.
Още веднъж толкова много съжалявам, надявам се бързо да се възстановиш и те прегръщам.
П.С. И никакви лоши мисли за възрастта ти, щом няма механична пречка, значи трябва да стане рано или късно! Ние ще бъдем едни прекрасни зрели мами  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin