0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

проблемите на Петя
« -: Май 15, 2006, 14:45:39 pm »
Ами ще повторя постинга си от АРТ подфорума:

Аз съм на 39, милото на 41. Правим опити вече 4-та година. След година и 6 месеца неуспешни опити (но и не много сериозни, че милото е на шантави смени и не винаги си е у дома баш когато трябва  :oops:  ) тръгнахме по лекари. Няма да разказвам колко сменихме. Накратко какво сме правили до сега:
хормони при мен ОК,
спермограми две, вкл. и морфология ОК,
хламидия отрицателно,
микробиология и цитонамазка ОК,
посткоитален тест ОК,
снимка на тръбите ОК,
след изследване на ТАТ и МАТ антитела поставена диагноза Хашимото, следва еутирокс и сега TSH е добре
имунологични изследвания (не сме правили всички възможни) показаха леко завишени NK клетки,
последва вливане на имуноглобулин,
две инсеминации (едната на естествен цикъл преди вливането и другата със стимулация с клостил след вливането) неуспешни.

Ами това е. Борбата продължава, ако трябва и до ин-витрото ще стигнем май, но за там не знам дали ще ни стигнат силите  :oops:

Та сега се чудя защо въпреки вливането не стана и къде още може да е причината  :roll:
« Последна редакция: Януари 08, 2007, 15:25:49 pm от mishana »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #1 -: Май 15, 2006, 14:54:52 pm »
сигурно ще се повторя, но нима очакваш, че една-две инсеминации ще ти дадат гарантиран 100% резултат, и то на твоята възраст (въпреки вливанията)?

не е станало, просто защото след 37 години у жената започва стръмен спад във фертилността, за съжаление. все повече от узряващите яйцеклетки са негодни за оплождане. затова процесът на забременяване отнема много по-дълго време, отколкото при 25-годишните жени и е съпроводен с повече вероятности от спонтанен аборт.

бидейки наясно с това, аз лично не пожелах да чакам твърде дълго да се случи по естествения начин и започнах от самото начало активно да прилагам асистирани технологии - стимулиране на овулацията (въпреки, че си имам спонтанна овулация) с медикаменти и инсеминации.
ти чака доста повече от мен, за да се решиш да тръгнеш по пътя на АРТ. изследванията са си изследвания, хубаво, направили сте ги всичките, но ето - при вас се оказва, че няма нищо проблемно, освен годините. а имаш само 2 инсеминации, от които само едната е стимулирана и то с Клостилбегит, а за по-възрастни жени по принцип се препоръчват гонадотропните медикаменти.

за мен, твоят случай не е неизяснен стерилитет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #2 -: Май 15, 2006, 15:12:09 pm »
Благодаря за мнението jam. Сигурно си права, старичка съм.  :oops:
По въпроса защо не съм отишла на лекар веднага - ами трябваше ми много време да преодолея недоверието си към лекарите изобщо и към медицината като наука по ред причини трупани с години, които не са за този форум  :oops:  За мен до скоро всяко посещение при лекар беше свързано с хабене на ужасно много нерви седмица преди и седмица след това, колкото и някой да не може да си го представи  :oops:
И все пак след първата инсеминация имах усещането, че имаше резултат. 99% бях сигурна, че стана, но не можа да се задържи  :( . Откакто правим опити съм имала това усещане не повече от 2-3 пъти. В началото си мислех, че си внушавам, но все повече съм убедена, че не е било така. Затова много силно се надявах на резултат след вливането.
Сигурно съм луда в очите на повечето тук, но няма да престана да искам дете докато някой не ми каже, че никога няма да имам  :cry:
Ако смятате, че не съм за този форум, моля модераторите да ми изтрият темата.
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #3 -: Май 15, 2006, 15:20:41 pm »
Копринкова, нали идеята на този форум е да даваме идеи какво още може да се направи, какво евентуално да повторим, къде да потърсим проблема. Ясно е, че не сме стигнали края, по пътя може и да се открие конкретна причина, а може и да не се открие. В този ред на мисли си си съвсем за тук  :D
По принцип, сигурно неизяснен стерилитет няма, както каза един от андролозите, които посетихме "щоме не става, има причина, просто трябва да се търси"
Късмет и успех ти пожелавам  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #4 -: Май 15, 2006, 15:22:29 pm »
не ме разбирай погрешно, моля те! аз съм точно толкова старичка, колкото и ти - именно затова си позволявам да ти кажа откровено къде, според мен, е причината за твоето продължително незабременяване. а причината е същата, която е и за моите 2 спонтанни аборта. колкото и да разправям за антифосфолипидни тела, колкото и да си бия хепаринови инжекции, истината я усещам, че е другаде - в годините.
просто на нас ни трябва повече помощ от страна на медицината, защото нямаме много време за губене.
разбира се, че няма да се отказваш, вече си поела по правилния път - вярвай на лекаря си и не се предавай - успехът неминуемо ще дойде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #5 -: Май 15, 2006, 15:32:05 pm »
Благодаря Грейси, много си мила  :bighug:

jam, не те разбирам погрешно. Просто за съжаление при мен нещата се стекоха така, че по три пъти проверявам преди да предприема каквото и да било лечение на принципа "парен каша духа". Е, поне мога да кажа, че най-сетне намерих лекар, на който да имам доверие. Но повярвай, много трудно се преодоляват някои натрупвани с години проблеми. :oops:
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #6 -: Май 15, 2006, 16:19:18 pm »
pkoprinkova,
и аз изпитвам ужас при идеята, че трабва да ходя на лекар, ужасно трудно го приемам  :( !
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #7 -: Май 15, 2006, 16:24:44 pm »
Разбирам те много добре Lan :(  Но като няма друг начин, малко по малко, трябва да започнем да го преодоляваме. Стискам палци скоро да го преодолееш! И не ме гледай мене, аз не съм пример за подражание  :wink:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #8 -: Май 15, 2006, 17:21:16 pm »
Копринкова, няма отказване  :D
Все пак и аз мисля да се впуснете по-интензивно в АРТ, ама трябва подходяща настройка за това - просто малко помощ на природата.
Две инсеминации не са нищо, потвърждавам. Трябва да се опитва и опитва.

Успех, Миличка, и ще си пишем и тук :D
Благодаря ти, Бени!







*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #9 -: Май 15, 2006, 17:26:49 pm »
То виж кой за какво ще те посъватва сега де ама карай....

Нямаш никакво време за губене - просто давай, точно както казва Джам - още  колкото прецени Док инсета, после ако се наложи  ин витро и така....

Ако преценяваш отсега че няма да ви стигнат силите - психически или финансови  - карай докъдето може, пък после има и други начини да бъдеш майка  :) . Няма страшно

Само не се мотай, че времето си тече

Айде цуфки и успех
В очакване ....
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #10 -: Май 15, 2006, 22:27:49 pm »
pkoprinkova
миличка ти вобще не си луда !!!!!!Дори ти се възхищавам на решението за бебе!!!!!Давай смело напред и негуби време!!!!
Успех!!! :bighug:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #11 -: Май 16, 2006, 09:11:30 am »
Петенце, ти си знаеш за палците  :wink: .
Намерихме нашето синче.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #12 -: Май 16, 2006, 10:43:54 am »
Благодаря момичета, много сте мили всички  :bighug:
И аз ще стискам палци за вас  :crossfingers:
А това, че нямам никакво време ме кара да съм под напрежение още повече. Понякога си мисля, че ако само можех да се успокоя и да не мисля за сроковете, които ме притискат, щеше да ми е в пъти по-лесно  :? . Но това вече не мога да го променя.
Е, отказване за сега няма, пък ще видим до къде ще издържим  :) .
Колкото до другите начини да стана майка - ами за сега не съм готова да мисля и за това. Някак не искам да си мисля, че само това е варианта  :( . Искам да съм бременна и да изживяе всичко от самото начало.
Колкото и странно да звучи, когато преди повече от 10 години ме отписаха от този свят (беше грешка, но ми коства много нерви), мисълта, която ме крепеше беше, че не може просто така да си отида без поне да видя очите на детето си. Може би затова не искам да се отказвам, обхващат ме едни мисли, че всичко това е било напразно в такъв случай  :(
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #13 -: Май 16, 2006, 12:01:35 pm »
Цитат на: jam
сигурно ще се повторя, но нима очакваш, че една-две инсеминации ще ти дадат гарантиран 100% резултат, и то на твоята възраст (въпреки вливанията)?

не е станало, просто защото след 37 години у жената започва стръмен спад във фертилността, за съжаление. все повече от узряващите яйцеклетки са негодни за оплождане. затова процесът на забременяване отнема много по-дълго време, отколкото при 25-годишните жени и е съпроводен с повече вероятности от спонтанен аборт.

бидейки наясно с това, аз лично не пожелах да чакам твърде дълго да се случи по естествения начин и започнах от самото начало активно да прилагам асистирани технологии - стимулиране на овулацията (въпреки, че си имам спонтанна овулация) с медикаменти и инсеминации.
ти чака доста повече от мен, за да се решиш да тръгнеш по пътя на АРТ. изследванията са си изследвания, хубаво, направили сте ги всичките, но ето - при вас се оказва, че няма нищо проблемно, освен годините. а имаш само 2 инсеминации, от които само едната е стимулирана и то с Клостилбегит, а за по-възрастни жени по принцип се препоръчват гонадотропните медикаменти.

за мен, твоят случай не е неизяснен стерилитет.


Джам,радвам се 4е при теб се полу4и,но не нападай другите,4е се туткат и времето минава.Копринкова си 3нае много добре положението,и а3 и другите.Понякога си доста остра в и3ка3ванията си.
На Копринкова пожелавам кьсмет.Наистина времето притиска и това ни прави още по 4увствилни,което сьщо не е препорь4ително.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #14 -: Май 16, 2006, 12:14:07 pm »
Благодаря ти за разбирането Перла  :bighug:
 :crossfingers:  и ти скоро да се похвалиш с успех!
Всеки си гледа от неговата камбанария, което не значи че всички нямат право. Сигурно имам нужда някой да ме "изрита" да побързам, но в случая май това не ми помага особено  :( . А и понякога всичко е не само въпрос на желание, но и на средства все пак  :oops:
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #15 -: Май 16, 2006, 17:07:00 pm »
Не се отчайвай,мила копринчице!Това,че се е оказало ,че си здрава и ще живееш не е било случайно!Повярвай ми!Имам позната,коят забременя нормално и роди на 42,а после и на 45г.Много са жените,които раждат след 40г.А ти  даже още не си ги навършила.Закъде бързаш?Забрави за годините и действай ХЛАДНОКРЪВНО!Пий чайчета за нерви и против стрес задължително(не намеквам,че си нервна,а съдя по себе си,че помагат).Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!
 Щом си получила знак от съдбата-ще успееш,ще видиш!
Успех,милинка! :married:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #16 -: Май 16, 2006, 17:22:50 pm »
Цитат на: le
Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!

Това звучи адски несериозно и повърхностно?! :balk_132:  
Аз подкрепям тезата на Джам и смятам мацката да си стяга редиците и да започва сериозни опити арт.....е доколкото й позволяват възможностите, разбира се.
А докторите не са толкова страшни и в един момент ти става "начин на живот " посещенията при тях. Успех и няма предаване!

*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #17 -: Май 16, 2006, 17:32:53 pm »
pkoprinkova, няма да се отчайваме сега! И аз съм на твоите години.Трябва да вярваме, че ще имаме дечица.
           А за пропуснатите години ако могат да се нарекат така всеки си знае своя живот защо и как се е случило. Различните житейски ситуации не могат да се сравняват.
           Пък и си мисля, че всеки си има съдба и нашата е може би по-късно да станем майки.
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #18 -: Май 17, 2006, 00:36:02 am »
Цитат на: oganche
Цитат на: le
Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!

Това звучи адски несериозно и повърхностно?! :balk_132:  

   Eй,мацки,ако любовта ви се струва нещо несериозно,а секса-повърхностен-тогава сте заникъде!(не ми се обиждайте-включвам и себе си в това число,защото и аз започвам да психясвам от планове и формули-не може нон-стоп на нокти-разберете!)
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #19 -: Май 17, 2006, 01:07:54 am »


       Като прочетох постинга на Ле,се сетих за думите на мъжа ми по време на стимулациите.Тогава секса беше табу,а също и след трансфера.Та мъжа ми казваше:"Добре де,искаме бебе,е как да стане като не правиме секс.?!"Това всичко в кръга на майтапа.То в един момент ти писва и започваш да се шегуваш с неволята.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #20 -: Май 17, 2006, 09:30:08 am »
Цитат на: perla
Джам,радвам се 4е при теб се полу4и,но не нападай другите,4е се туткат и времето минава.Копринкова си 3нае много добре положението,и а3 и другите.Понякога си доста остра в и3ка3ванията си.


Перла, честно казано, вече ми е писнало да ме обвиняват, че съм остра, злобна, нетактична и всякаква друга, само защото казвам истината в очите на хората! не очаквах, че и на теб ще трябва да се обяснявам по този въпрос.

специално Копринкова според мен има нужда от подбутване и далеч не е наясно с положението си. не я чета за пръв път, писала ми е и няколко пъти за съвет и съм наясно горе-долу с развитието на нейния случай. фактът, че се определя като "неизяснен стерилитет" говори ясно за това.

съжалявам много, но когато гоним 40-те, няма какво да се залъгваме с "неизяснен стерилитет". аз ако съм успяла, това е защото съм ПРАВИЛА нещо по въпроса, а не съм стояла да чакам...

и пак да подчертая - всички тези мои думи са предизвикани само и единствено от желание да помогна. не всяка помощ се състои в безперспективно и непродуктивно потупване по рамото и говорене на нищо незначещи утешителни думи. мога да й пиша, че й стискам палци всеки месец - какво ще й помогне това?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #21 -: Май 17, 2006, 09:37:33 am »
Цитат на: le
Цитат на: oganche
Цитат на: le
Прави един месец опити--два месеца-любов,и така ги редувай!

Това звучи адски несериозно и повърхностно?! :balk_132:  

   Eй,мацки,ако любовта ви се струва нещо несериозно,а секса-повърхностен-тогава сте заникъде!(не ми се обиждайте-включвам и себе си в това число,защото и аз започвам да психясвам от планове и формули-не може нон-стоп на нокти-разберете!)


абе, le, ти на колко години си? знам, че не си много наясно с човешката репродукция, защото и на теб доста сме обяснявали. вземи прочети малко и ще разбереш, че ако на 25 години практически всяка овулация на жената е качествена, то на 39 години едва около 15% от овулациите водят до отделяне на качествена яйцеклетка. може да си правят любов и секс колкото си искат, но бебе трудно ще заченат, много по-трудно от тебе, ако не се стимулира медикаментозно производството на качествени яйца! е за това става дума, не за подценяване на любовта и секса!
аз няма да спра да се удивлявам на хора, които с лека ръка раздават съвети без да са наясно по темата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #22 -: Май 17, 2006, 09:40:16 am »
Цитат на: morkovche
Джам,Огънче ,Фуси защо скочихте срещу момичето,бе? :wink:

Морков, ти май не четеш правилно?! Никой никого не напада, а се опитваме да й "отворим очите", за да не да живее в утопия.

Цитат на: morkovche
Ами точно неияснени са причините при Копринкова,като при мен.

Според мен са неоткрити. А причината-възраст е от явна по-явна. Не се обиждай, копринкова, нищо лично, но всеки знае, че часовника тиктака. Ако това за вас не е причнина...незнам?!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #23 -: Май 17, 2006, 09:47:37 am »
Цитат на: le
Eй,мацки,ако любовта ви се струва нещо несериозно,а секса-повърхностен-тогава сте заникъде!

Честито! Важното е, че ти знаеш за къде си? Това ни крепи всички. :help:

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #24 -: Май 17, 2006, 10:15:32 am »
Благодаря за мненията на всички момичета. И моля ви, не се карайте заради мене. Всички сте прави. А аз си мисля, че всеки си има и определено от съдбата, което за съжаление не може да избегнем.

Джам, не ти се сърдя. Но това, че при теб се е получило, защото веднага си започнала с АРТ-то съвсем не значи, че нямаше да се получи и по естествен начин. Сигурно така е трябвало да стане при теб.

Ле, и аз имам поне две познати на моята възраст, че и малко повече, които забременяха от раз и родиха без абсолютно никакви проблеми. Но явно всеки случй е различен и не можем да се сравняваме с другите.

Колкото до побутването - ами сигурно имам нужда, но пък понякога именно това ме затормозява повече от всико друго. Искам, както пише и Ле, да правя секс за удоволствие, а напоследък се е превърнал повече в задължение, искам да си отпусна душата, а не мога, искам да не мисля за проблемите си, а от мислене за тях съм си зарязала и работата и се чудя до кога ли мога да продължавам така... Нали казват, че имало и психологически фактор в цялата тази работа. Аз мисля, че той хич не е за пренебрегване.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #25 -: Май 17, 2006, 11:51:42 am »
Цитат на: pkoprinkova
Колкото до побутването - ами сигурно имам нужда, но пък понякога именно това ме затормозява повече от всико друго. Искам, както пише и Ле, да правя секс за удоволствие, а напоследък се е превърнал повече в задължение, искам да си отпусна душата, а не мога, искам да не мисля за проблемите си, а от мислене за тях съм си зарязала и работата и се чудя до кога ли мога да продължавам така... Нали казват, че имало и психологически фактор в цялата тази работа. Аз мисля, че той хич не е за пренебрегване.

Петя, психогенен стерилитет действително има. Но, не бива да се заблуждаваме, че спрем ли да мислим веднага ще стане. Понякога става, но понякога не. Според мен, щом се чувстваш затормозена психически, дай си месец-два почивка от мисълта за бебе. Намери си нещо с което да си ангажираш съзнанието, идете на почивка (дори за 2-3 дни) спортувай или си промени прическата. Въобще, изключи от темата. Но си дай точен срок, кога ще започнеш отново.
И тогава, започни с АРТ. Ако преди това стане, супер. Ако, не, дръж се за АРТ, защото наистина времето не ни чака.
Това бих направила аз на твое място.
Всчики даваме съвети от личната си позиция, а ти си избери този вариант, който мислиш за правилен.
Успех. :balk_21:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #26 -: Май 17, 2006, 12:02:29 pm »
Ами и аз затова казах, че е необходима първо правилната психологическа нагласа, а това явно е нещо лично. Аз също си разсъждавам като Джам и бих била по-спокойна, ако правя нещо (АРТ), отколкото да разчитам, че ще стане от самосебе си (така бих се стресирала, че нищо не правя и си губя времето). Ето, и ние имаме сигурно време да си поработим старомодному, но аз не искам да чакам!!
Другото, мисълта за осиновяване - мисля, че е много важно човек да я приеме. Аз винаги съм я приемала. Иначе се получава един натиск, граничещ с безнадежност :roll:  Пък и човек е хубаво да има деца - защо не и родени, и осиновени :D .

Копринкова, ако мога някак да ти помогна малко по-положително да се настроиш към репродуктивния процес и да не ти тежи и обременява :?

Иначе палците ми са стиснати за теб!! :D
Благодаря ти, Бени!







проблемите на pkoprinkova
« Отговор #27 -: Май 17, 2006, 12:03:02 pm »
Благодаря ти Аля  :balk_21:
Правила съм и този опит с почивката миналото лято, но мисълта за времето, което лети пак не ми е давала мира. Е, вярно че тогава си имахме и други проблеми (милото се разболя, после си имаше служебни проблеми), та почти не бебеправихме, ама така е като решат да идват проблемите, винаги идват по няколко накуп  :? . Тогава си бях дала срок до есента, та от тогава съм всеки месец по лекари, но пак няма резултат. Вече стигам до извода, че ако намеря сили да се откажа от борбата въобще, може би ще стане, но на този етап не мога. То не е само въпрос да си кажеш и да го направиш, а действително да спреш да го мислиш. Ама ей това ми е най-трудното. Е, поне посвикнах с ходенето по лекари и май започвам да ставам по-дебелокожа  :wink:  Кой знае, може и това да помогне.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #28 -: Май 17, 2006, 12:09:12 pm »
Аз когато забременях, наистина бях се отпуснала. Чаках дата за лапаро и не ми пукаше. Миналото лято също се бях изключила бебешките мисли, но не се получи. Значи, не е само от отпускането при мен.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #29 -: Май 17, 2006, 12:10:06 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ами и аз затова казах, че е необходима първо правилната психологическа нагласа, а това явно е нещо лично.

Така е Фреши, много е индивидуално. За едни мисълта, че правят нещо е успокоителна, за мен правенето на това нещо пак ме напряга, защото все търся под вола теле и все се съмнявам дали е най-правилното  :?

Цитат на: FreshBreeze

Другото, мисълта за осиновяване - мисля, че е много важно човек да я приеме.

Права си, ама и тук ми е много трудно да се преборя със себе си. да приема тази мисъл на този етап за мен е равносилно да се откажа да искам да имам собствено дете. Сигурно не съм права, но така го чувствам  :oops:

Цитат на: FreshBreeze

Копринкова, ако мога някак да ти помогна малко по-положително да се настроиш към репродуктивния процес и да не ти тежи и обременява :?

Иначе палците ми са стиснати за теб!! :D

Благодаря за палците Фреши, мног си мила  :balk_21:  На мен и писането тук много ми помага. Виж как се разлях пак да философствам  :oops:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #30 -: Май 17, 2006, 12:10:59 pm »
Копринкова, трябва да се получат нещата и при нас :D
Благодаря ти, Бени!







проблемите на pkoprinkova
« Отговор #31 -: Май 17, 2006, 12:14:22 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Копринкова, трябва да се получат нещата и при нас :D

Дано Фреши, силно ти стискам палци за имунологичните в Плевен  :crossfingers:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #32 -: Май 17, 2006, 16:40:57 pm »
Петя, аз първия път забременях по естествен начин - докато вече ходех на изследвания при доктора и се гласяхме за първа инсеминация, а мъжкото - за евентуална операция от варикоцеле.
само че, това първо ембрионче не успя да се задържи и падна много бързо - успях да се порадвам едва 5 дни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #33 -: Май 17, 2006, 17:06:39 pm »
Копринкова,
надявам се да не те засегна с този свой постинг, но от писанията ти дотук ми се струва, че най-напред трябва сама за себе си да определиш своята стратегия. Пишеш, че ходенето по доктори и мисленето за АРТ те напряга, но в същото време, когато момичетата те съветват да си дадеш почивка, пак се напрягаш, сега защтото губиш време, после на алтернативата за осиновяване - също не ти "прилича" на твоя път. Ами, вземи реши какво искаш - тогава ще ти стане по-лесно със сигурност.
Аз лично считам, че на твоята възраст е най-добре (ако желаеш собствено дете) да се насочиш към асистираните методи за репродукция, а че то може да стане и по-естествен път - да може, но има вероятност и да не стане, така че, ако приемаш "съдбата си" спокойно - отдай се на живота, но ако, непременно искаш свое чедо - довери се на лекарите, с тяхна помощ шансовете ви се увеличават, това е сигурно.
Пожелавам ти успех от цялото си сърце.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #34 -: Май 18, 2006, 10:20:58 am »
Не си ме засегнала Рали, права си  :( . Извинявам се на всички, че ви занимавах толкова дълго с моите колебания  :oops: .
Аз съм максималист и искам всичко или нищо, винаги е било така. Може би затова ми е много трудно да се примиря със ситуацията, с това, че нещата няма да зависят само от мен и че не мога да контролирам всичко сама.  :oops:  Е, с това трябва да се справя сама, няма кой друг.
Благодаря още веднъж на всички, които бяха толкова съпричастни към мен  :bighug:

Джам, ами факта, че си забременяла по естествен път показва, че може би при тебе проблемите са били по-дребни и по-различни от моите. Възрастта не е единствения фактор в случая. А аз просто си мисля, че и АРТ технологиите не са панацея и при едни дават резултат, при други за съжаление не. А в коя група ще се падне всеки не може да знае предварително.  :(
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #35 -: Май 18, 2006, 11:20:30 am »
Копринкова, никакви извинения и неудобство :balk_163:  Нали това е част от идеята - да си споделим колебанията, страховете, да чуем и друго мнение ... Всички сме малко или много така :D

А иначе животът е много шарен, красотата е навсякъде, не е бяло и черно. А и гаранции няма за нищо, аз все това си повтарям.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







проблемите на pkoprinkova
« Отговор #36 -: Май 18, 2006, 13:37:03 pm »
Цитат на: FreshBreeze
А иначе животът е много шарен, красотата е навсякъде, не е бяло и черно. А и гаранции няма за нищо, аз все това си повтарям.

 :balk_21:  Фреши, много си права  :) . Трябва по-често всички да си го повтаряме. Ама пустата ми зодия дето все в черно и бяло гледа света... :oops:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #37 -: Май 18, 2006, 14:30:28 pm »
Цитат на: morkovche
И ми е чудно при Стаменов тези инсета са на конвейр,не е ли по-добре 1во да се установи проблема и после да се действа?Аз от 6 години обикалям докторите и никой не можа да установи какво ми има :cry:.[/color]


Морков не е точно така при Стаменов.
Ако беше така човека бързо щеше да ме претупа и пак да си почнем инсетата (аз имам вече цели 9 неуспешни).
Напротив той прегледа задълбочено изследванията ми и аз бях тая която исках да продължим с инсетата. Вече съм на 35 години, а той ми каза, че няма място да продължаваме , докато не открием причината за досегашните ми неуспехи.
Та това исках да го знаеш, не че Стаменов е моя лекар, но доста грубичко ми прозвуча с тоя конвейр , пък и не е така реално.

А на моята адашка Петя пожелавам да предприеме бързи и ефективни мерки по въпроса с бебеправенето, нямаме много време за губене мила!
Много успех ти желая!

На Джам не се сърдете, щото тя е по-рязка, но го прави винаги за наше добро!!! Готин човек е Джами, не се впрягайте така!
И е много права като казва, че е потупване по рамото и стискане на палци резултат няма да има.
Трябва да действаме момичета!
То и аз се мотая от известно време и не знам на къде да хвана, но то това е само в мой минус, щото не съм на 20 :cry:
Много късмет на всички мацки пожелавам и вярвайте и се ботрете , ще успеем всички!

Хаийде цунки гунки  :balk_21:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #38 -: Май 18, 2006, 14:39:57 pm »
Цитат на: petiofi

А на моята адашка Петя пожелавам да предприеме бързи и ефективни мерки по въпроса с бебеправенето, нямаме много време за губене мила!
Много успех ти желая!

 :balk_21:  Петьофи. Права си, нямаме време за съжаление  :( . Но няма да се предаваме, поне не на този етап  :)

Цитат на: petiofi

На Джам не се сърдете, щото тя е по-рязка, но го прави винаги за наше добро!!! Готин човек е Джами, не се впрягайте така!
И е много права като казва, че е потупване по рамото и стискане на палци резултат няма да има.

Ама не й се сърдя на Джам, права е за всичко. Просто аз си действам малко по-бавно  :oops: Но не обичам да вземам пребързани решения и да правя нещо само, защото трябва да се прави нещо, независимо какво. Меря три пъти преди да отрежа и това ми губи доста време.  :oops:
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #39 -: Май 18, 2006, 14:43:56 pm »
От няколко дни стискам, ама ще си кажа вече :wink:
Когато искаш нещо, поне при мен е така, няма никакво значение на колко си, та да се успокояваш и да чакаш, дали си на 20 или на 30 за мен е все тая, когато се стремя към нещо.
Аз бях на 25 г. когато ме оперираха от извънматочна и останах с една тръба, какво трябваше да направя, да стоя и да чакам и да разчитам на природата ли, защото все пак имах още една тръба. Ами да ви кажа честно можеше и да си чакам още дъъъъълго, защото яйчника с тръбата прави ову 2-3 пъти в годината, но това го разбрах, чак като тръгнах на фоликуметрия.
Така че, неизяснен стерилитет е много често използвано понятие, но в 95% от случаите не е така.
Успех и на двете Петита :D
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #40 -: Май 18, 2006, 14:48:47 pm »
Цитат на: pkoprinkova

Ама не й се сърдя на Джам, права е за всичко. Просто аз си действам малко по-бавно  :oops: Но не обичам да вземам пребързани решения и да правя нещо само, защото трябва да се прави нещо, независимо какво. Меря три пъти преди да отрежа и това ми губи доста време.  :oops:


Не визирах конкретно теб миличка просто го казвам , щото ми прави впечатление, че много от момичетата мислят , че Джами е рязка и едва ли не се заяжда, а това не е така, но който го  е разбрал разбрал , който не е да се оправя!
Големи хора сме в края на краищата всеки да отговаря за себе си!

А за това, че действаш по-бавно, няма лошо, не може всички да са бързи и много дейни, но  в случая просто трябва да побързаме , защото годинките ни натискат и няма мърдане!
Аз съм решила, че скоро приключвам с мотаенето и неправенето на нищо и предприемам крути мерки, пък ако е рекъл господ ще ставам мама , ако не .... ще го мисля!
Още веднъж ти пожелавам много късмет! :balk_21:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #41 -: Май 18, 2006, 14:49:14 pm »
Цитат на: StefiZ

Когато искаш нещо, поне при мен е така, няма никакво значение на колко си, та да се успокояваш и да чакаш, дали си на 20 или на 30 за мен е все тая, когато се стремя към нещо.

Така е Стефи, ама при мен нещата от самото начало бяха доста сложни по ред други причини, с които не искам да занимавам всички тук, че ще стане дълго  :oops: . Мисля вече писах, че бях загубила вяра, че медицината въобще може да ми помогне за каквото и да било и ми трябваше време първо да преодолея себе си, за да мога въобще да тръгна по лекари, а после и да им имам доверие.  :oops:  Сигурно ви звучи налудничаво, и аз понякога съм се питала дали не съм за лудницата, но това са фактите.  :oops: Иначе дълго мога да разказвам, ама няма смисъл...
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #42 -: Май 18, 2006, 14:53:05 pm »
Напълно съм съгласна със Стефи. Момичетата, които сме под 30, какво - да чакаме да наближим 40-те ли, преди да се лекуваме и да предприемем нещо. Когато желанието да станеш родител е налице и от страна на двамата партньори, годините са без значение, а щом бебето не става - значи има някъде нещо и то трябва да се търси, дори и да не се открива, не е причина да си седим и да чакаме докато "си стане от само себе си", ами ако не стане, тогава какво? Поне аз така мисля, това си е индивидуално решение и преценка на всяка от нас.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #43 -: Май 18, 2006, 14:53:33 pm »
Цитат на: petiofi

А за това, че действаш по-бавно, няма лошо, не може всички да са бързи и много дейни, но  в случая просто трябва да побързаме , защото годинките ни натискат и няма мърдане!
Аз съм решила, че скоро приключвам с мотаенето и неправенето на нищо и предприемам крути мерки, пък ако е рекъл господ ще ставам мама , ако не .... ще го мисля!
Още веднъж ти пожелавам много късмет! :balk_21:

Благодаря още веднъж Петьофи  :balk_21:  
Аз в последните месеци честно казано май не съм се мотала толкова много, даже хич. Ама тия дни нали си чакам и нищо не мога да правя, та пак започвам май леко да лудвам  :wink:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #44 -: Май 18, 2006, 15:00:35 pm »
Цитат на: StefiZ
От няколко дни стискам, ама ще си кажа вече :wink:
Когато искаш нещо, поне при мен е така, няма никакво значение на колко си, та да се успокояваш и да чакаш, дали си на 20 или на 30 за мен е все тая, когато се стремя към нещо.
Аз бях на 25 г. когато ме оперираха от извънматочна и останах с една тръба, какво трябваше да направя, да стоя и да чакам и да разчитам на природата ли, защото все пак имах още една тръба. Ами да ви кажа честно можеше и да си чакам още дъъъъълго, защото яйчника с тръбата прави ову 2-3 пъти в годината, но това го разбрах, чак като тръгнах на фоликуметрия.
Така че, неизяснен стерилитет е много често използвано понятие, но в 95% от случаите не е така.
Успех и на двете Петита :D


Много си права за всичко това , което си написала Стефи.
Когато човек се стреми към нещо , той просто действа за да постигне целта си.
И за неизяснения стерилитет си много права, всъщност като се замисля аз имам поне 2 открити причини за неуспехите ако може да се разчита на изследванията - полип и всякакви антитела. Както Джами каза при мен е "страшна" имунологичната картинка.
Нещо напоследък не съм в кондиция и даже не снам дали искам бебе и дали ще бъда добра майка и въбще да не ви обременявам с мойте простотии, които ми се въртят в главата напоследък. Май съм депресантка яка. Ама ще се оправя :lol:  надявам се.
Всичко най-хубаво на теб Стефи  :balk_21:

От както бях на срещата в събота ви чувствам толкова близки и сте ми толкова мили всички ... и виж какви целувки раздавам само а  :lol:
В това няма майтап!
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #45 -: Май 18, 2006, 15:03:57 pm »
Цитат на: pkoprinkova

Аз в последните месеци честно казано май не съм се мотала толкова много, даже хич. Ама тия дни нали си чакам и нищо не мога да правя, та пак започвам май леко да лудвам  :wink:


Иззвини ме ако не съм разбрала и ако си писалка за това, какво чакаш тия дни?
И само споко без да лудваш , че много станахме лудите нещо :lol:  :lol:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #46 -: Май 18, 2006, 15:07:49 pm »
[quote
и дали ще бъда добра майка и въбще да не ви обременявам с мойте простотии, които ми се въртят в главата напоследък.[/quote]

Ще бъдеш прекрасна майка, всички ще бъдем такива. Само горе главата и повече опитимизъм:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #47 -: Май 18, 2006, 15:10:14 pm »
Мерси мила Рали,
дай боже всички да станем!
Аз по принцип съм голям оптимист, но явно съм в кофти период, който ще отмине.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #48 -: Май 18, 2006, 15:12:27 pm »
Цитат на: petiofi

Иззвини ме ако не съм разбрала и ако си писалка за това, какво чакаш тия дни?
И само споко без да лудваш , че много станахме лудите нещо :lol:  :lol:

Ами чакам си лелята Петьофи, че пак да започвам клостила, а междувременно и да си пусна изследванията, че да подам и документи за ин-витро (ако вече не е късно  :roll: ). Та сигурно затова започвам да лудувам  :wink:
*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #49 -: Май 18, 2006, 15:15:55 pm »
Всеки има своите върхове и спадове, особено когато става дума за нещо толкова важно. Но когато знаем какво искаме и се стремим да го постигнем то се случва :)
А това дали ще бъдем добри майки, никоя от нас не е сигурна, само времето ще го покаже, но със сигурност ще се стремим да сме :D
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #50 -: Май 18, 2006, 15:19:42 pm »
Цитат на: petiofi

 дали ще бъда добра майка и въбще да не ви обременявам с мойте простотии, които ми се въртят в главата напоследък. Май съм депресантка яка.

А, такива мисли и на мен ми минават често, много ми е познато. Но разбира се, че ще бъдеш чудесна майка, сигурна съм  :balk_21:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #51 -: Май 18, 2006, 15:30:48 pm »
Цитат на: StefiZ
Всеки има своите върхове и спадове, особено когато става дума за нещо толкова важно. Но когато знаем какво искаме и се стремим да го постигнем то се случва :)
А това дали ще бъдем добри майки, никоя от нас не е сигурна, само времето ще го покаже, но със сигурност ще се стремим да сме :D

Със сигурност Стефи, няма начин да е друго :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #52 -: Май 18, 2006, 15:33:16 pm »
аз мисля, че всички ние, които сме минали през изпитанията на проблемното забременяване и износване, ще бъдем добри майки. просто няма начин да не е така! мен ме е страх от друго по-скоро - да не станем "прекалено добри майки", ако ме разбирате... да не ги задушим и ошашкаме малките пиленца с прекалено много грижи, защото толкова много сме ги чакали...
ама нека стигнем дотам де... пък тогаз ще отворим нов форум  :lol:
извинявам се, че поразводних темата, ама нали сме изпаднали във философстване днес повечето...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #53 -: Май 18, 2006, 15:45:07 pm »
Чудесна идея Джам, извинявам се за отклонението от темата
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

проблемите на pkoprinkova
« Отговор #54 -: Май 18, 2006, 15:47:41 pm »
Цитат на: jam
аз мисля, че всички ние, които сме минали през изпитанията на проблемното забременяване и износване, ще бъдем добри майки. просто няма начин да не е така! мен ме е страх от друго по-скоро - да не станем "прекалено добри майки", ако ме разбирате... да не ги задушим и ошашкаме малките пиленца с прекалено много грижи, защото толкова много сме ги чакали...
ама нека стигнем дотам де... пък тогаз ще отворим нов форум  :lol:
извинявам се, че поразводних темата, ама нали сме изпаднали във философстване днес повечето...


Аз лично за себе си съм сигурна , че ще бъда (ако стана някога майка де) адски задушаваща майка, което никак не е добре обаче. Мислисла съм си  да посещавам психоаналитик, ако забременея и да си говоря с него на тая и много други теми , които ме вълнуват по повод на евентуално предстоящо детенце. + това като се има впредвид, че моето бъдещо дете няма да има баща а само мама , ще е крайно наложително да се срещам с психолог.
Олеле както казва Джамчето много философствам нещо днес. Ама кво да правя някак си ми идва от вътре  :lol:
 :lol:  :wink:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #55 -: Май 18, 2006, 15:50:02 pm »
Адашката ще ме извини, че се разфилософствах точно в нейната тема, ама така се стекоха обстоятелствата. А не може ли още от сега да направим такъв форум , за да се предпазим овреме от бъдещи грешки или е тъпо , какво мислите???
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #56 -: Май 18, 2006, 16:22:50 pm »
Цитат на: petiofi

 всъщност като се замисля аз имам поне 2 открити причини за неуспехите ако може да се разчита на изследванията - полип и всякакви антитела.


Ти пък не бъди толкова сигурна, щото полипи често се появяват в следствие на стимулациите, а за антителата вече ти казах, че му нямам много вяра на този Генов.

Копринкова, извинявай, че в твоята тема :D
Благодаря ти, Бени!







проблемите на pkoprinkova
« Отговор #57 -: Май 18, 2006, 16:25:05 pm »
Цитат на: FreshBreeze

Ти пък не бъди толкова сигурна, щото полипи често се появяват в следствие на стимулациите, а за антителата вече ти казах, че му нямам много вяра на този Генов.


Абе така и така много яко разводнихме темата на адашката, та Фрешчо  :balk_21:
Хич даже не съм сигурна за антителата специално.
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #58 -: Май 18, 2006, 16:26:25 pm »
Абе няма проблеми с разводняването, карайте щом сте почнали.
Аз нещо се разработих, че имам работа от днес за вчера  :?
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #59 -: Май 18, 2006, 17:40:25 pm »
PETIOFI,аз знам,че Джам е готина :lol: .
По въпроса за д-р Стаменов-когато отидох за 1ви път август,миналата година бях очарована от вниманието,от милото отношение и тн.,но сега вече не е така,лудницата пред кабинета е огромна,щом ходиш там,значи ти е ясно.Вече не обръща толкова внимание,като преди.Може да ме е отписал,знам ли :cry:
проблемите на pkoprinkova
« Отговор #60 -: Май 19, 2006, 08:57:13 am »
Цитат на: morkovche
PETIOFI,аз знам,че Джам е готина :lol: .
По въпроса за д-р Стаменов-когато отидох за 1ви път август,миналата година бях очарована от вниманието,от милото отношение и тн.,но сега вече не е така,лудницата пред кабинета е огромна,щом ходиш там,значи ти е ясно.Вече не обръща толкова внимание,като преди.Може да ме е отписал,знам ли :cry:


Едва ли те е отписал морковче,
аз не съм ходила от доста време, но то лудницата пред всички тези кабинета е голяма, но имаме ли друг избор???
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #61 -: Юли 25, 2006, 16:49:49 pm »
Май отдавна не съм писала, а се оказва, че има какво.
Не знам дали само това може да е причината, но при последната инсеминация се оказа, че имам полип  8O. Това в началото на юни. За мен беше голям шок и въпреки, че напарвихме инсето (полипа се установи в деня, когато слагах прегнила), не се надявах на нищо. А и аз още от самото начало си имах лошо предчувствие за това инсе  :? Е, оказа се, че имало защо. А и то беше един кошмар - фоликулите не искаха да се пукат (а до сега се пукаха и без прегнила), повторихме и потретихме (най-сетне при пукащ се фоликул).
След неуспеха с инсето правих оперативна хистероскопия. Въпреки голямото ми треперане всичко мина добре, за което благодаря на екипа в клиника "Малинов" и на доктор Стаменов специално. Излезе и резултата от хистологията - нищо страшно (не че това особено ме притесняваше, някак си знаех, че не е, а ако беше, вече бях решила - не мога да понеса следващото лечение и ще оставя нещата на съдбата  :?). Е, оказа се, че продължавам напред, пък каквото ще да става.  :)
Но първо искам да си починем и двамата с милото, че сме много изнервени и изморени. Пък наесен с песен както се казва. Ами това е за сега.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #62 -: Юли 25, 2006, 19:04:49 pm »
Искрено се надявам полипа да се окаже единствената причина за неуспехите досега.От доктор знам,че той пречи на имплантирането на яйчиклетката.Така че вече смело напред и успех в най-скоро време!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #63 -: Юли 25, 2006, 22:45:16 pm »
Мила дано,дано това да е била причината за неуспеха!!!!!!!
И дай боже много скоро да ни зарадваш с най хубавата новина!!!!!От все сърце ти го желая!!!!! :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #64 -: Юли 26, 2006, 10:13:36 am »
Ади и Найема, благодаря ви  :bighug:, много сте мили  :balk_21: Да ви се връщат стократно пожеланията   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Само не съм наясно дали полипът не може да е в следствие на стимулациите  :roll: И ако е така, значи не само той е причината  :? Но пък може ли само от две стимулации с клостил през един месец с най-малката доза да стане изведнъж полип  :roll: Някой знае ли нещо по въпроса?
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #65 -: Юли 26, 2006, 13:52:56 pm »
Миличка, нямам инфо по въпроса ти, но се моля за теб!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :balk_21: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #66 -: Юли 28, 2006, 10:58:55 am »
Копринкова, аз знам за полипите. Значи, може да си го имала отдавна, но нещо да не се е виждал - а полипът определено пречи на забременяването - казват, веднъж механично, действал като спирала, а и също отделял някакви токсини или нещо подобно, които убивали зародиша.
Дали може да е от стимулация - може. Даже честичко стимулациите провокират поява на полип, щото има хормонална връзка. Сега може и 15 стимулации да направиш и да не се появи, може и една и да се появи - тук вече никой не може да каже. Може и да не си се стимулирал, пък да цъфне.
Аз минах през подобна ситуация, след като махнаха остатъци от полип през ноември така се надявах, че това е пречело (нямах стимулации дотогава) - но след това още 2 инсе и още опити - без успех. Ако това е пречело, не е било единственото. Понеже ми е второ махане на полип, затова гледах да избягвам стимулациите до последно, но няма да ми се разминат, а дано да имам късмет и не се появи поне някой полип.
На теб ти пожелавам това да е била единствената пречка :D Важното е, че си го махнала и сега пътят е чист. Някои мацки са забременявали 2-6 месеца след махане на полип, при продължителен стерилитет преди това :D

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #67 -: Юли 28, 2006, 11:08:06 am »
Фреши ти е отговорила много добре :D
Дано това да е било причина при теб и скоро да чуем добрата новина :D
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #68 -: Юли 28, 2006, 11:15:27 am »
Много ти благодаря Фреши за изчерпателната информация  :balk_21:
Ами за сега мога само да се надявам, че полипът е бил причината и че не се е появил след стимулациите. Разбрах, че трудно се вижда, а пък мен толкова лекари ме гледаха и никой не е споменавал дори за съмнение за полип  :roll: Само Владимиров ми каза, че имам малка миома, но че тя не пречи. Сега като се замисля, четох някъде, че ако миомата е на краче и расте навътре в матката, се нарича полип. Та може и това да е било. А и аз си имах съсиреци от време на време, но си мислех, че са заради миомата. И не съм се оплаквала, защото не беше всеки цикъл и не съм имала кръвоизливи, само може би малко по-обилен цикъл втори-трети ден и то за няколко часа само.
След стимулациите съсиреците определено се увеличиха, та може те да са провокирали нарастването на полипа, пък това да е помогнало да се види  :roll:
Сега първият цикъл след хистероскопията определено ми беше доста по-кратък и без съсиреци. Само леко ме наболяваше, явно там където е бил полипът (там ме боля и след хистероскопията).
Ами ще видим какво ще стане следващите месеци. И на мен док ми каза, че понякога след махането на полипа жените веднага забременяват. Дано и аз да съм такъв случай  :)
Фреши, ще ти стискам палци и на теб за ин-витрото  :crossfingers: yahoo_17 Успех!  :bighug:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #69 -: Юли 28, 2006, 11:17:18 am »
Фреши ти е отговорила много добре :D
Дано това да е било причина при теб и скоро да чуем добрата новина :D
Благодаря Перла  :balk_21:
Стискам палци ти първа да се похвалиш, че сега е твой ред  :wink: Четох темата ти за твоите ин-витро опити и много ще се моля този път да е успешен  :crossfingers: yahoo_17 :bighug:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #70 -: Юли 28, 2006, 11:20:33 am »
ПКопринкова,

много силно се надявам това да е пречело на вашето бебче да се закрепи и да ни зарадваш съвсем скоро.
Тъй като аз имам съсиреци, от време на време, а неотдавна направих и един неочкван кръвоизлив, се питам, е ли възможно да се види полип на вагинален УЗ от добър специалист или единствената сигурна диагностика е хистероскопията, да взема за такава да настоявам?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #71 -: Юли 28, 2006, 11:24:51 am »
ПКопринкова,

много силно се надявам това да е пречело на вашето бебче да се закрепи и да ни зарадваш съвсем скоро.
Тъй като аз имам съсиреци, от време на време, а неотдавна направих и един неочкван кръвоизлив, се питам, е ли възможно да се види полип на вагинален УЗ от добър специалист или единствената сигурна диагностика е хистероскопията, да взема за такава да настоявам?
Ами не знам Рали  :roll: На мен Стаменов ми каза, че много зависело и от положението на матката, когато се гледа и че затова се вижда трудно. Само за информация - аз почти всеки месец съм гледана от него от ноември миналата година, а полипът се видя чак в началото на юни преди последното инсе.
Ти не беше ли пациентка на Стаменов? Питай го за мнението му по въпроса.
Ще ти стискам палци все пак да не е полип и скоро чудото да стане  :crossfingers: yahoo_17 :bighug:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #72 -: Юли 28, 2006, 11:40:37 am »
Да, негова пациентка съм. Обезателно ще го питам в събота. Благодаря ти за пожеланията :D
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #73 -: Юли 28, 2006, 15:59:09 pm »
Много късмет момиьета!
И понеже в наьалото темата бе за годините и за шансовете да забременеем; трябва да споделя, ье преди малко тук в работата пристигна 1 колевка с 6 седмиьния си син (само това ми липсваше днес), тя е на 41 и забременя и роди без проблем. Това ме кара да се усмихвам, щото се сещам за гинеколога, който в България ми бе казал, ье 29 години е малко късниько за бебе! Рискувах да бъда агресивна с него, ако той самият не бе присъствал на моето собствено раждане. Но както и да е, моята директорка също роди 3то дете на 40 години без проблеми. Така ье от това не се притеснявайте!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #74 -: Август 03, 2006, 12:42:34 pm »
Знам само, че можеш да си скъсаш Д-то от инсета  ипак нищо да не стане. Но от друга страна жената над 35 е длъжна да опита всичко, ако има сили разбира се.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #75 -: Август 04, 2006, 11:00:24 am »
Благодаря ти Вярвам за окуражителните думи  :bighug: Да ти се връщат пожеланията  :)
Аз също имам такива познати, но явно не при всички стават чудеса  :?. Освен да се моля и при мен да стане чудото, май друго не ми остава. А за сега не мисля да се отказвам  :)
Дари, човек никога не знае кое е най-правилното решение. Но сме длъжни да опитаме каквото можем да направим. Успех и на теб.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #76 -: Август 05, 2006, 19:28:56 pm »
Цитат
ПКопринкова,

много силно се надявам това да е пречело на вашето бебче да се закрепи и да ни зарадваш съвсем скоро.
Тъй като аз имам съсиреци, от време на време, а неотдавна направих и един неочкван кръвоизлив, се питам, е ли възможно да се види полип на вагинален УЗ от добър специалист или единствената сигурна диагностика е хистероскопията, да взема за такава да настоявам?

В Стаменовата клиника ми казаха, че единствения сигурен начин е диагностична хистероскопия.  На ЦС - може да се види или не, на узи - също.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #77 -: Август 07, 2006, 15:28:51 pm »
Така е, Лейди, не случайно в други страни диагностичната хистероскопия е доста по-напред в списъка с изследвания.

Аз съм разказвала много пъти, но при мен "има полип-няма полип" продължи 6 години, с две абразио, десетки УЗ и прегледи при 10-тина светила - до лудост се бях докарала, ей, за да ми извадят остатък от полип с хистероскопия през ноември.
Благодаря ти, Бени!







Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #78 -: Декември 11, 2006, 12:29:18 pm »
Отдавна не съм се отчитала тук, но и няма нищо хубаво за отчитане  :(
Направих и опит ин-витро като крайна мярка заради възрастта ми. Върнаха ми три ембриона, перфектни според док, но за съжаление нямаше резултат въпреки вливането на имуновенин, пиенето на аспирин и даже клексан след трансфера (заради тромбофлебит като страничен ефект от лекарствата  :x). Вече и аз не знам дали има смисъл да се надявам на чудо  :( :( :(
Като чета и при Фреш не е имало резултат от вливанията  :? Съжалявам Фреши  :( Има ли някой идея какво друго може да се направи в такъв случай  :?
*
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #79 -: Декември 11, 2006, 14:46:29 pm »
Петя, много съжалявам  :( Не знам какво още може да се направи, може би това е било малшанс, нали не всеки път става дори и при двойки без проблеми... Сигурно се чувстваш в задънена улица, и аз така се чувствах след неуспеха, но минава време и неусетно пак започваш да мислиш какво да направиш, как да продължиш и т.н. И при теб ще стане така, колкото и невероятно да ти звучи сега.
Още веднъж толкова много съжалявам, надявам се бързо да се възстановиш и те прегръщам.
П.С. И никакви лоши мисли за възрастта ти, щом няма механична пречка, значи трябва да стане рано или късно! Ние ще бъдем едни прекрасни зрели мами  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #80 -: Декември 11, 2006, 16:08:46 pm »
Миличка Петя, много съжалявам!
Това е най-лошото на ин-витро - много се надяваш и го броиш за "тежката артилерия" и ако не се получи, се чувстваш безпомощен.
Много е гадно. Аз точно затова се въздържам от ин-витро, засега.
Не знам какво да ти кажа, а много искам да те успокоя.
Чудеса стават. А твоята бременност, ще си дойде закономерно, след всичко, което правиш. Няма да е чудо.
Не се отчайвай! :bighug:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #81 -: Декември 11, 2006, 18:02:17 pm »
Здрасти миличка, съжалявам за неуспеха :( И аз се чудя като какво да предприемаме вече. То един опит не е показателен, де, нали знаеш!

Пробвах и с ниски дози кортикостероиди, и това не помогна. Чух наскоро за т.нар. активно имунизиране, ама нещо в Германия засега съм чула да се прилага. Все е още нещо, което да опитаме.

Прегръщам те!
Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #82 -: Декември 11, 2006, 20:41:35 pm »
Петя мила,много много съжелявам! :(
Въпреки всичко няма да се предаваш!!!!!С всеки опит ин-витро шанса се овеличава!Незнам какво точно да ти кажа,как да те окуража........зная само че в такъв момент ти се струва че всичко рухва около теб.Но небива така!!!Шанса го има!!така че продължавай да се бориш! :bighug:
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #83 -: Декември 12, 2006, 10:54:55 am »
Благодаря ви милички за разбирането.
 :bighug:
Аля, аз също бях много против ин-витрото и го направих само защото док беше категоричен, че нямам много време  :(. А и защото с тези вливания на имуновенин не мога да продължавам месеци наред с инсета, уж ин-витрото било по-сигурно  :(.
Фреши, дай малко повече инфо за това активно имунизиране. За първи път го чувам. Колкото до кортикостероидите - и те са нож с две остриета, та хич не ми се иска и тях да ги пробвам  :?
За сега не знам дали ще убедя мъж ми да се навие на втори опит. След тромбофлебита той е категоричен, че не иска да рискувам. А и като се замисля, май именно тромбофлебита допринесе много за неуспеха. След трансфера док каза "преди всичко много спокойствие трябва", а аз още на другия ден хукнах по съдови хирурзи  :( Та ако и следващия път ще има странични ефекти, които ще ме извадят от равновесие, май пак няма да има резултат  :( А това никой не може да го предвиди предварително. Нали и тромбофлебитът бил уж рядък страничен ефект, ама за мен си беше 100%, не 1-2% както е по книгите  :?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #84 -: Декември 12, 2006, 11:14:50 am »
Пети, тромбофлебитът от какво се получи - от стимулациите ли?
Ти аспирин си пила, но може би е трябвало по-рано(преди трансфера) да ти назначат клексан :?  Забравила съм, би ли ми припомнила, кои точно фактори за склонност към тромбофилия имаш - генетични, имунни?
Фреши, казвай, какво е активно имунизиране?
Аз пия сега по схема имуномодулатори-да не би да е това?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #85 -: Декември 12, 2006, 11:34:37 am »
Аля, според док, а и според съдовия хирург, тромбофлебитът е рядък (1-2%, ама за мен 100%) страничен ефект от лекарствата за стимулация. А причината е в разширените вени, които си имам от доста време. Генетични изследвания така и не направих, а от имунологичните имах леко повишени NK клетки и много повишени МАТ антитела. Затова правих вливане на имуновенин седмица преди пункцията. Аспиринът го почнах след това, нали пречел на овулацията. На поледното ми инсе стана точно така - пих аспирин и фоликулите не искаха да се пукат, та затова сега не посмях да го почна предварително, а и док ми го предписа след пункцията. Клексанът беше заради тромбофлебита, но док каза, че е добре да го продължа и в по-ниска доза до теста. Иначе 10 дена бях на доста висока доза докато се оправи малко вената ми.
А какви са тези имуномодулатори и кой ти ги предписа?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #86 -: Декември 12, 2006, 11:52:29 am »
Аз пия Аспирин от август 2004г.
Прекъсвала съм го в месеците, когато правих лапаро и когато направих киста. Кистата стана при стимулация с Клостил+недосатъчно(според мен) Прегнил-5000 ед. След този случай, винаги когат съм следила с УЗИ овулация- съм си имала, въпреки Аспирина. При мен АФА влязоха в норми след редовната употреба на Аспирин. Чела съм статиите за аспирина, но вероятно при определени други фактори създава проблем с овулацията. Е това си е мое мнение. Имам и генетичен фактор за тромбофилия. Направи ги тези генетични изследвания-не се знае там какво ще лъсне. Не са бе з значение, след като си направила тромбофлебит. Баща ми получи това нещо миналата година. Вярно, че е възрастен, но може би сме фамилно обременени. Селен пиеш ли за МАТ?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #87 -: Декември 12, 2006, 12:40:38 pm »
Пия селен, да. И еутирокс от една година също. МАТ антителата спаднаха, но малко (от 600 на 513 при норма до 34). А с аспирина не смея да рискувам преди овулация, защото преди това фоликулите ми се пукаха сами, а след аспирина не искаха. Вярно, че имаше и стимулация с клостил, но при предишната такава стимулация нямаше проблем с пукането (тогава вливах и имуновенин и пак не стана).
Колкото до вените - и моят баща има проблеми, явно е наследствено за съжаление. Сестра ми също има малко след двете бременности, но тя нямаше проблеми със забременяването, та не мисля, че при мен това е проблема.
За генетичните съм мислила, но нали и за тях изписват същите неща - вливания, фолиева киселина и т.н.  :? Та значи ако там е проблемът, би трябвало да сме го блокирали  :?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #88 -: Декември 12, 2006, 13:15:58 pm »
За генетичните съм мислила, но нали и за тях изписват същите неща - вливания, фолиева киселина и т.н.  :? Та значи ако там е проблемът, би трябвало да сме го блокирали  :?
И хепарини. При генетични фактори изписват хепарин, задължително!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #89 -: Декември 12, 2006, 13:20:18 pm »
Петенце, и тук да кажа колко много съжалявам, че не се получи този път, но въпреки това съм сигурна, че ще успеете.
Подкрепям предложението на Алиа за генетичните изследвания - може лекарствата да са същите като при имунологичните, но вероятно дозата и приемането не са такива. А и както знаеш, в моя случай, ако не бях направила генетичните сигурно още щях да си тъна в блаженно невежество и да се топя от мъка, че АРТ процедурите ми са неуспешни.
От цялото си сърце се надявам резултатите ви да не са като нашите, но поне ще имате по-пълна картинка и ще знаете срещу какво се борите.
Генетичните можеш да направиш и тук в София при Кременски, така че помислете с милото ти.
Каквото и да решиш знаеш че съм с теб :D.
Намерихме нашето синче.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #90 -: Декември 12, 2006, 13:43:53 pm »
Благодаря ви Аля и Петя,
 :bighug:
Може би идеята е добра. Но все си мисля, че след като в рода ни не е имало такива проблеми какъв е шансът аз да имам  :roll:
За сега това ще го мислим след Нова година. В момента милото не иска и да чуе за АРТ методи и ходене по доктори  :(
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #91 -: Декември 12, 2006, 13:52:34 pm »
Но все си мисля, че след като в рода ни не е имало такива проблеми какъв е шансът аз да имам  :roll:
За сега това ще го мислим след Нова година. В момента милото не иска и да чуе за АРТ методи и ходене по доктори  :(
Майка ми има 2 аборта по желание. Всяко следващо поколение става все по-болнаво и "кекаво", защото сме изключили естествения отбор.
Е, това си е моето мнение. :)
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #92 -: Декември 12, 2006, 13:57:15 pm »
Всяко следващо поколение става все по-болнаво и "кекаво", защото сме изключили естествения отбор.
Е, това си е моето мнение. :)
Права си Аля  :) за съжаление  :(. Но и сестра ми е от нашето поколение, а има две деца без да е имала каквито и да било проблеми, та затова се надявам и аз да нямам генетичен проблем (което не мога да изключа все пак  :?).
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #93 -: Декември 12, 2006, 14:00:31 pm »
Иди все пак при Кременски. Ти си в София, нали?
Нищо не ти коства.
Айде, стискам палци! :)
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #94 -: Декември 12, 2006, 14:06:55 pm »
Мила Пете,
Пак казвам, че искрено се надявам проблема при вас да не е в генетичните, но мисля че това, че в семейството ти няма проблеми не е гаранция.
Аз съм живия пример - майка ми има две деца и два аборта по желание, сестра ми също забременя без проблем, но за съжаление аз съм изтеглила лошия жребий. Генетичните проблеми са два вида: унаследени и нововъзникнали (втория термин не беше такъв, но в момента не си го спомням). Аз съм от втория.
НО сега искам да си починеш добре, да се отпуснеш и да се отдадеш на празничното настроение.
Дайте си време и после мислете какво да предприемете. :bighug:
Намерихме нашето синче.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #95 -: Декември 12, 2006, 14:22:34 pm »
Ами явно ще правим каквото следва след празниците, то е ясно, че сега няма да стане. А и ми се иска наистина малко да си почина, въпреки, че нямам време  :?
Аля, а хепарина не го ли изписват само при генетична мутация тромбофилия?
Петенце, ясно ми е, че генетичните проблеми може да са от много неща, включително и Чернобил дето ни облъчи всички преди години. Много си права  :? Като се замисля за Хашимотото ми ендокриноложката каза, че може и да е заради Чернобил  :x
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #96 -: Декември 12, 2006, 14:50:29 pm »
3 или 4 вида са мутациите, които предизвикват тромбофилия.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #97 -: Декември 12, 2006, 15:39:20 pm »
3 или 4 вида са мутациите, които предизвикват тромбофилия.
Явно и генетика ще трябва да се чете сега  :? То вече специалисти по всичко станахме, но май няма друг начин ...
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #98 -: Декември 12, 2006, 16:04:57 pm »
Педиатрията ни предстои, не се плаши толкова лесно! :D
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #99 -: Декември 13, 2006, 10:53:43 am »
Педиатрията ни предстои, не се плаши толкова лесно! :D
Дай Боже  :)
Не се плаша, но всяка нова "специализация" ми отнема много време  :?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #100 -: Декември 13, 2006, 13:12:44 pm »
За генетичните съм мислила, но нали и за тях изписват същите неща - вливания, фолиева киселина и т.н.  :? Та значи ако там е проблемът, би трябвало да сме го блокирали  :?
И хепарини. При генетични фактори изписват хепарин, задължително!

Аля, интересно, на мен за хомозиготна мутация МТХФР ми предписаха само аспирин и фолиева, а и из интернет, дето четох, това е само, + евентуално В6 и В12?

За активното имунизиране и аз не съм много в час, ще помоля една мацка да разкаже по-подробно, като има възможност, но се прави първо едно изследване HLA типизиране. Ако не знам си коя ДНК структура била много подобна при двамата партньори, жената не можела да разпознае ембриона като чужд (а това било необходимо, за да произведе нещо си, което пък да го предпазва от НК клетките например) и затова се извличали някакви лимфоцити от мъжа, които се инжектират на жената подкожно. Чела съм тук там за този метод, ама не съм запомнила като хората.

Копринкова, при генетични фактори за тромбофилия (какъвто има и при мен) било противопоказно противозачатъчни, стимулации и т.н. - може да имаш някой такъв фактор, щом си получила такова усложнение?
Благодаря ти, Бени!







Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #101 -: Декември 13, 2006, 13:16:26 pm »
Копринкова, при генетични фактори за тромбофилия (какъвто има и при мен) било противопоказно противозачатъчни, стимулации и т.н. - може да имаш някой такъв фактор, щом си получила такова усложнение?
Може Фреши, не го изключвам. Въпреки, че при мен усложнението си беше заради разширените вени по-скоро. Но май ще трябва да се изследвам все пак  :?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #102 -: Декември 13, 2006, 13:21:07 pm »
Фреши, твоята мутация е свързана с друг проблем, не с тромбофилия, ако не се лъжа. З  другите 3, които изследват за тромбофилия, за тях изписват хепарин.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #103 -: Декември 13, 2006, 14:39:52 pm »
До колкото разбирам не за всички генни мутации се препоръчва хепарин, а само за тези свързани с тромбофилията. Само че тромбофлебит и склонност към тромбофилия са две различни неща, ако правилно съм разбрала.
1.При разширени вени има голяма вероятост от застой на кръвта и от там за образуване на тромб, който запушва някоя вена и предизвиква възпаление.
2.При тромбофилията има склонност към образуване на малки тромби поради сгъстяване на кръвта и то не само в краката. Но тези тромби обикновено не предизвикват тромбофлебит, до колкото аз го разбирам. Проблемът е в рискът от тромбоза на плацентата, където капилярите са много малки.
Поправете ме ако греша  :?
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 14:48:53 pm от pkoprinkova »
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #104 -: Декември 13, 2006, 15:39:09 pm »
Теоретично погледнато е така.
Все пак, генетичните изследвания са под 100 лв, а едно ин-витро е една камара пари. Ако случайно има мутация, по-добре е да се хване навреме.
Но, не е ели по-голяма вероятността, при наличие на мутация, да се получи тромб при разширени вени, отколкото при отсъствие на мутация.
Не разбирам достатъчно от тези неща. Това са си мои съчинения и може да не са верни. :)
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #105 -: Декември 13, 2006, 15:50:31 pm »
Петя, прочете ли статията на jul4e  за Фактор 5-Лайден?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #106 -: Декември 14, 2006, 10:24:05 am »
Петя, прочете ли статията на jul4e  за Фактор 5-Лайден?

Къде е тази статия? Май съм пропуснала  :?

Колкото до разширените вени - аз си ги имам от доста години и не съм имала проблеми, баща ми също си ги влачи цял живот и чак наскоро изкара повърхностен тромбофлебит. Едва ли генът не се е прявявал толкова дълго време  :?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #107 -: Декември 14, 2006, 11:36:56 am »
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #108 -: Декември 14, 2006, 11:54:12 am »
Благодаря Аля  :bighug:
Значи да разбирам, че щом съм направила тромбофлебит, има голям шанс да имам тази мутация  8O Или все пак не е задължително  :? Изобщо знае ли някой дали хора, които нямат тази мутация може да получат тромбофлебит  :?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #109 -: Декември 14, 2006, 12:30:14 pm »
Според мен, всичко е възможно. Може всичко да ти е наред. Може и да има някакъв лек проблем, който да се отстрани с подходяща терапия.
Само изследването може да покаже. Ама, ти се опъваш като магаре на мост :)
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #110 -: Декември 14, 2006, 12:51:45 pm »
Ама, ти се опъваш като магаре на мост :)
:lol: Не бе Аля, опитвам се да си изясня нещата преди да съм отишла на изследването. Свикнах да се презастраховам и да съм подготвена като отида при лекаря какво да питам и какво да искам  :) Може би малко прекалявам  :? :oops:

Бих искала да питам има ли успели с такъв проблем (тази мутация) и каква им е била терапията. Не че ще се самолекувам, но имам чувството, че всичко, което се препоръчва в такива случаи го направих и пак нямаше резултат  :?
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 12:54:43 pm от pkoprinkova »
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #111 -: Декември 14, 2006, 12:53:37 pm »
 Майтап, бе! :bighug:
Аз пък като видя положителен резултат, веднага пускам второ изследване. От опит. А изследването за моята мутация го повторих при Кременски.  :)
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 12:56:01 pm от alia_alia »
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #112 -: Декември 14, 2006, 12:55:33 pm »
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #113 -: Декември 14, 2006, 13:43:07 pm »
Фреши, твоята мутация е свързана с друг проблем, не с тромбофилия, ако не се лъжа. З  другите 3, които изследват за тромбофилия, за тях изписват хепарин.

Аля, баш същото си е - предразположеност към тромбофилия, точно както другите 3.
Благодаря ти, Бени!







Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #114 -: Декември 14, 2006, 15:21:10 pm »
Фреши, твоята мутация е свързана с друг проблем, не с тромбофилия, ако не се лъжа. З  другите 3, които изследват за тромбофилия, за тях изписват хепарин.

Аля, баш същото си е - предразположеност към тромбофилия, точно както другите 3.
Сигурно, аз нещо не съм наясно, ама си мислех, че е проблем с усвояването на фолиевата к-на или нещо подобно, поради, което предписват 4мг фолиева.
Моята мутация е такава, за която само хепарин и аспирин  предписват.
*
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #115 -: Декември 14, 2006, 17:50:32 pm »
Значи да разбирам, че щом съм направила тромбофлебит, има голям шанс да имам тази мутация  8O Или все пак не е задължително  :? Изобщо знае ли някой дали хора, които нямат тази мутация може да получат тромбофлебит  :?

Да, хора, които нямат мутацията, също могат да получат тромбофлебит. Тя мутацията само увеличава риска неколкократно. Колко голям е шансът да имаш мутацията, щом вече имаш тромбофлебит - бях срещала една "стъкмистика" по въпроса, ако я намеря ще ти пиша, но според не е толкова важно. Тя няма да ти даде отговор на въпроса какъв е точно твоят случай.

Ти прочете ли какво ти отговорих в моята тема?
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #116 -: Декември 15, 2006, 10:17:21 am »
И тук благодаря jul4e  :bighug:
Явно след празниците ще трябва и да направя и това изследване.
Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #117 -: Декември 15, 2006, 16:33:12 pm »
Фреши, твоята мутация е свързана с друг проблем, не с тромбофилия, ако не се лъжа. З  другите 3, които изследват за тромбофилия, за тях изписват хепарин.

Аля, баш същото си е - предразположеност към тромбофилия, точно както другите 3.
Сигурно, аз нещо не съм наясно, ама си мислех, че е проблем с усвояването на фолиевата к-на или нещо подобно, поради, което предписват 4мг фолиева.
Моята мутация е такава, за която само хепарин и аспирин  предписват.

Аля, точно, проблем с усвояването на фолиевата, който проблем води до повишен хомоцистин и оттам риск за тромбофилия. Затова предписват повечко фолиева и пак аспирин за разреждане на кръвта.
Благодаря ти, Бени!







Re: проблемите на pkoprinkova
« Отговор #118 -: Декември 15, 2006, 16:41:47 pm »
Фреши, :bighug:
Вече ми е ясно. Благодаря ти. :)
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #119 -: Януари 10, 2007, 11:01:27 am »
Петя, 

:)

Бях ти обещала да видя какво са ми изследвали на мен, това преди коледа още. Искам да се извиня, че тотално съм изключила, сега виждам какво сме си писали в моята тема.

Какво стана с теб, правили някакви изследвания? Аз утре ще мога да ти пиша при мен какво изследваха, ако изобщо все още е актуално за теб.  :( Много ме е срам, че така забравих.



Re: проблемите на Петя
« Отговор #120 -: Януари 10, 2007, 11:22:04 am »
Здравей jul4e  :)
Не се притеснявай, и аз бях забравила за какви изследвания ставаше дума  :?
В момента аз съм решила да почивам, пък накрая може и съвсем да се откажем от повече опити и изследвания  :( След тромбофлебита мъж ми не е съгласен да рискувам със стимулация пак и май е прав за съжаление  :(
Но надеждата умира последна ... Може другия месец да успея да го убедя да действаме пак ... :?
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #121 -: Януари 11, 2007, 17:05:47 pm »
 :(
Горките ни мъже.
И моят не иска да чуе за деца, като знае, че бремеността носи риск за мене за тромбоза.  :(
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #122 -: Януари 11, 2007, 23:18:59 pm »
А ето и какво ми изследваха на мен за кръвосъсирването:
- Бързина
- аРТТ (това е на лат.)
- Антитромбин
- Фактор XIII
- Протеин С
- Свободен протеин S
- Лупус антикоагуланс
- Фактор XII
- Резистентност към АПС
- Протромбинова мутация

Надявам се тази информация да ти е от полза, ако решиш да се изследваш, всъщност ти препоръчвам да се изследваш заради тромбофлебита, който си имала, независимо от бременост.

Много поздрави и  :bighug:

Re: проблемите на Петя
« Отговор #123 -: Януари 12, 2007, 10:21:37 am »
Благодаря jul4e  :bighug:
А къде си правила тези изследвания? В Плевен или може и в София? Извинявай, ако вече си писала, май съм забравила  :oops:
Поздрави  :)
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #124 -: Януари 12, 2007, 10:42:13 am »
Няма проблеми, дори и да съм писала, сама не помня  :)

Аз съм в Германия, Мюнхен, тук ги правих, в една клиника. Което на теб не ти помага .... :(
Re: проблемите на Петя
« Отговор #125 -: Януари 12, 2007, 12:07:07 pm »
Е, сигурно и тук някъде правят такива изследвания. Ще трябва да се поинтересувам малко повече, но ще видим кога  :?
За съжаление рискът от тромбоза хич не е за пренебрегване  :( Може да е с фатален изход, а моят мъж много добре го осъзнава  :(
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #126 -: Януари 12, 2007, 14:21:39 pm »
Рискът действително не е за пренебрегване... аз да си призная честно самата се страхувам и за това не съм подновила опитите отново.  :(
Re: проблемите на Петя
« Отговор #127 -: Януари 12, 2007, 14:29:08 pm »
И аз бях уплашена, но сега съм решила, че бих рискувала още веднъж в името на голямата цел. Само дето не е сигурно, че пак единственият резултат няма да е тромбофлебит  :? Но пък ако се вземат мерки, след като вече се знае рискът, може и да се избегне, знам ли  :?
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #128 -: Януари 13, 2007, 18:12:21 pm »
Да това е другият проблем, че не е сигурно. Поемаш риска, а не знаеш дали ще има смисъл. На мен ми дават над 30% риск от аборт и то след приема на всички медикаменти. Това ми идва малко в повече. То не са тромбози , не са аборти, ужас ....
Риск от аборт особено във втория триместър, а също така и в третия. Че аз досега съм имала късмет, че е било в 7-8 седмица един вид.

УЖАС !!!