0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик
« Отговор #80 -: Януари 13, 2013, 20:06:27 pm »
Моят гинеколог ми предписа Инофолик, някоя от Вас да го е пила, какви впечатления има? И най-важното има ли добри резултати т.е. влияе ли положително на ПКЯ?
Много хубав продукт: това е Инозитол / липотропно- подпомага метаболизма и използването на мазнините като енергия, т.е подпомага отслабването :)/ + ФК
Идеално при ИР, дава енергия

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #81 -: Януари 14, 2013, 02:09:13 am »
denis, как да не те обича човек! Такива хубави новини ми казваш за този препарат! Благодаря ти!  :youwoman: :bighug:
Re: Инофолик
« Отговор #82 -: Февруари 12, 2013, 13:29:19 pm »
Моят гинеколог ми предписа Инофолик, някоя от Вас да го е пила, какви впечатления има? И най-важното има ли добри резултати т.е. влияе ли положително на ПКЯ?
Здравей, много съм доволна от Инофолик. Генеколога ми го изписа заради ПКЯ и ми повлия много добре. Намали броя дни между два цикъла и имах доказана овулация всеки месец, при условие че преди ми говореха (различни специалисти по стерилитет) за липсваща или късна овулация. След 6месеца пиене имаме резултат :)


« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 13:37:25 pm от eni_zlat »
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #83 -: Март 19, 2013, 15:32:52 pm »
Здравейте, малко да повдигна темата с един въпрос - По колко прахчета на ден пиете?
На листовката пише х1 на ден, а тук оставам с впечатления, че вземате х2  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #84 -: Март 20, 2013, 13:54:31 pm »
Здравейте, малко да повдигна темата с един въпрос - По колко прахчета на ден пиете?
На листовката пише х1 на ден, а тук оставам с впечатления, че вземате х2  :)

Дозата се назначава от лекар - най-често 2х1 прахче

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #85 -: Март 29, 2013, 13:13:46 pm »
Здравей, много съм доволна от Инофолик. Генеколога ми го изписа заради ПКЯ и ми повлия много добре. Намали броя дни между два цикъла и имах доказана овулация всеки месец, при условие че преди ми говореха (различни специалисти по стерилитет) за липсваща или късна овулация. След 6месеца пиене имаме резултат :)

Здравей eni_zlat.
Аз съм нова, но да те попитам само Инфолик ли си пила заради ПКЯ?
Защото аз също имам ПКЯ с високи нива на тестостерон и ми предписаха Инфолик, Ясмин и Метфогамма.По принцип целта ни е забременяване. Предварително ти благодаря за отговора! :D
И честито за резултата  :P
« Последна редакция: Март 29, 2013, 14:13:16 pm от sixsens »
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #86 -: Април 09, 2013, 20:23:27 pm »
Привет nelli90,

Аз също съм с ПКЯ и имах завишени ДХЕА и тестостерон. Преди да изследвам тестостерона, пиех Ясмин (2 години) и Инофолик (6 месеца, заради ИР). Ендокринолога ми каза, че сваляне на тестостерона само с Ясмин няма да стане. Варианта е да се добави Андрокур към Ясмина или пък Ясмина да се смени с Диане 35. Тогава ми обясни кое лекарство как влияе на хормоните, но вече не помня  :oops:
Гинеколожката предпочете да мина на Диане. След 3 мес. тестостерона беше в норма, но пък необяснимо за всички лекари - кистите станаха повече  osi_15.
Междувременно бях приета в УСБАЛЕ за уточняване на диагнозата. Като ме изписаха (потвърди се ПКЯ + ИР) ми казаха, че няма смисъл да пия Инофолик, защото нямало да ми помогне за ИР. Замениха го с метформин. В момента кр. захар и инсулин са ОК.
Целта беше след 6 мес. Диане + метформин да се правят стимулации с кломифен цитрат. Не стигнах до тях поради проблеми с тръбите, но това е друга тема.

Пиша всичко това, за да те посъветвам да се консултираш и с ендрокринолог (в случай, че не си). Тестостерона по принцип се сваля бавно. Обсъдете дали Ясмина е правилния вариант.
Желая ти успех!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #87 -: Април 10, 2013, 15:35:38 pm »
здравей iliyana_dm!Лечението описано в по-долния ми пост е предписано от ендокринолог и гинеколог.В моя случай единствено тестостерона е леко завишен при нормална горна граница от 2,6 моят е 3,20. Доколкото ми обясниха ми дават и метфогамма, защото в комбинация с инофолика си действали много добре.
Аз също съм пила доста време противозачатъчни, но тогава целта беше просто да имам цикъл, а сега искаме да имаме бебе.
Благодаря за информацията и съветите!  :)
Аз също ти желая успех! :P
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #88 -: Април 11, 2013, 19:48:42 pm »
...В моя случай единствено тестостерона е леко завишен при нормална горна граница от 2,6 моят е 3,20...
Аз също съм пила доста време противозачатъчни, но тогава целта беше просто да имам цикъл, а сега искаме да имаме бебе.

Това все едно е моят случай :)
Стискам палци да свалиш тестостерона по-бързо и от мен ;) и още по-бързо да сбъднете мечтата си за бебче.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #89 -: Април 14, 2013, 19:30:32 pm »
Аз съм с хашимото и ИР. Предписаха ми инофолик и сиофор за подобряване качеството на яйцеклетките. Пия ги от 1 година и няколко месеца, с малки прекъсвания. Въпреки, че имам излишни килограми, не съм свалила нито един до сега. 
Сиофор, Метфогама и Метформин едно и също ли е?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #90 -: Април 15, 2013, 17:18:00 pm »
iliyana_dm , ти как свали тестостерона и за колко време?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #91 -: Април 15, 2013, 19:12:15 pm »
cream, да - всички тези лекарства са търговски наименования на метформин  :wink: Аз също не съм свалила никакви килограми, нито докато пиех Инофолик, нито сега със Сиофора. Без да съм прекъсвала противозачатъчните с години, постепенно трупам по 1-2 кг. годишно. 

nelli90, тестостерона го свалих като смених Ясмин с Диане. Малко над нормата беше. След 3 опаковки Диане го "заковах" по средата на референтните стойности. Както ти писах в предния ми пост, ендокринолога каза, че вариантите за смъкване са два: или Диане, или Ясмин+Андрокур. 
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #92 -: Април 16, 2013, 11:37:45 am »
Уж от Метформина се отслабвало - дрън, дрън, и аз навремето пиех Сиофор не знам, нищо не ми помогна - ендокринолога каза, че ако не влезна в режим да спортувам и да съм на специална диета няма как да забременея, а ако пия Сиофор без да спортувам - няма как да се отслабне от него.
*

    kurabiika

  • **
  • 113
  • ммм....че вкусно...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #93 -: Април 21, 2013, 10:28:24 am »
Искам и аз да споделя впечатлението си от  инозитола .Аз си го самоназначих,след като много четох за него,защото съм с не тежка форма на поликистоза-имам цикъл,но не е на равни интервали и понякога достига 40 дни.Имам малко завишени мъжки  хормони,но нямам проблем с килограмите,слаба съм,нямам ИР.Ощо взето мисля че съм с бърз метаболизъм.Взимах Инозитола вечер по 2 гр. по модел на Инофолика и след около седмица се усетих,че има проблем,а именно пулса ми се увеличи перманентно на 90,а температурата на тялото ми на 37.1,а бях точно след цикъл,а не в лутеална фаза  8O.Притесних се и намалих приема на 1 гр. разделен сутрин и вечер по половин и сега се чувствам добре.Явно този продукт забързва метаболизма иначе незнам как да си го обясня?Някой забелязвал ли е същия проблем? При мен също се усети намаляване на апетита,но с намалената доза вече не. Иначе инозитола си го поръчах от iherb,по съвети от форума.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #94 -: Април 21, 2013, 20:00:12 pm »
Здравей kurabiika :) Аз също имам такива признаци! Имам по-слаб апетит и с по-малко храна се чувствам сита. Според мен определено действа на метаболизма! Дано подейства и за друго ;)
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #95 -: Април 26, 2013, 07:29:48 am »
Здравейте-аз съм пила инофолик ,но само за около 2 месеца-после започнах разни други изследвания и малко ми идваше в повече цената му...Сега виждам,че в аптеките има инозитол-без да е комбиниран с фолиева киселина,която аз така или иначе пия (неофолик),мислите ли ,че той също помага или инофолик е нещо по-различно?  :ask:
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #96 -: Април 26, 2013, 14:16:10 pm »
Здравейте-аз съм пила инофолик ,но само за около 2 месеца-после започнах разни други изследвания и малко ми идваше в повече цената му...Сега виждам,че в аптеките има инозитол-без да е комбиниран с фолиева киселина,която аз така или иначе пия (неофолик),мислите ли ,че той също помага или инофолик е нещо по-различно?  :ask:

Здравей :)
Ами според мен е същото, ако пиеш инозитол + фолиева киселина. Но важното е в какви грамажи ги пиеш, защото в инофолика са си оразмерени.  :lol:
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #97 -: Април 27, 2013, 07:50:19 am »
Просто се чудех,защото на инофолика пише мио-инозитол,а на този ,който съм си купила пише само инозитол...  :?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #98 -: Юни 06, 2013, 11:35:28 am »
здравейте дами ;)
вече 2 месеца не можем да стигнем до трансфер - първия даради лоша СГ, а втория заради лоша Я :(
на него му изписаха коензим Q10 по 4 на ден, а на мен инофолик по 2 прахчета на ден.
моля, дайте предложения за по-лека артилерия от добавки за мен - дали да не пийвам от 1 до 10 ден на МЦ по 1 геритаминче?
досега не бяхме имали проблеми, но април ембриончето спря да се развива, а май- Я въобще не се оплодиха при икси...
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #99 -: Юни 07, 2013, 12:59:48 pm »
 Видях, че в аптеки Ремедиум има инозитол 500 мг 100 таблетки за около 21 лв. Това означава, че от него по 4 на ден трябва да се приема, за да се достигнат 2 гр? Има ли го в други бг аптеки, в какви мг и цена? От iherb как става порьчването и ако някой ще порьчва, ще се включа, че сьм зле с онлайн пазаруването.:) Благодаря
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 13:06:51 pm от kiara »