0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инофолик (Inofolic)
« -: Юни 05, 2010, 20:54:08 pm »
Здравейте,
някое момиче дали е пило инофорлик? Интересно ми е дали някой знае нещо от собствен опит (като доказан резултат от лечението и т.н.).
Какъв би трябвало да му е ефектът? Докторката, която ми го предписа не ми даде кой знае каква информация-виляе ли на хормоните, например? Има ли някакви странични ефекти, докато се пие и т.н.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #1 -: Юни 09, 2010, 11:10:08 am »
На мен ми го изписаха, пия го от няколко дни. Подобрява качеството на яйцеклетките. Намалява апетита, друго не усещам.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #2 -: Юни 19, 2010, 14:08:44 pm »
Пия го, но засега не знам какъв е резултатът от него.По никакъв начин не ми влияе нито на апетита, нито по друг начин.Аз очаквах, че ще повлияе върху ПКЯ, но... Дори д-р Владимиров ми каза да спра да го пия.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #3 -: Юни 19, 2010, 14:34:28 pm »
При мен има влияние. Но по принцип на мен лекарствата силно ми влияят. Например от дуфастона ме болеше ужасно глава сутрин и ми падаше кръвното.

Усещам леки болки и в двата яйчника. Надявам се да ги накара да поработят. На мен док. ми каза че ще го пия доста време.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #4 -: Юни 19, 2010, 15:42:53 pm »
аз приемам инфолик отскоро и наистина апетита ми намаля. дано поне сваля някое килце, което да е още една стъпка към заветната цел. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #5 -: Юни 19, 2010, 16:53:37 pm »
justy, инофолик има за цел да подобри метаболизма, а прочетох че помага да отстлабнеш. Но трябват и физически упражнения. Аз от една седмица се мъча да правя упражнения, няма как. Макар че нямам проблем с кг, по-скоро водя застоял живот.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #6 -: Юни 19, 2010, 17:17:00 pm »
И аз пия инофолик от 1 месец. Аз имам синдром на Хашимото и доказан метаболитен синдром и затова пия всеки ден Метформин 2х1. Когато ми изписаха Инофолик, въобще не разбрах зашо да не си пия обикновенната фолиева киселина. Сега на втория преглед разбрах, че подобрява метаболизма и наистина апетита, не знам в резултат на кое но за този един месец свалих 4кг., ама без упражнения. Нещо много ме мързи, от колата в къщи, от колата на работа. Въобще никакво друго движение. Но сега вече ги започвам пустите упражения! Освен това разбрах, че влия и на яйчниците, аз нямам гинекологични проблеми, но ендокринните ми стигат! Наистина на моменти усещам болки в яйчниците и придърпания. Ако знаете още нещо споделете, защото в Интернет почти няма информация.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #7 -: Юни 20, 2010, 10:33:03 am »
stoeka71 то само инофолик ли пиеш, а метформин си спряла да пиеш?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #8 -: Юни 20, 2010, 11:11:43 am »
д-р Савова, категорично ми забрани да спирам метформина! Каза, да продължа да си го вземам както ми е изписан от д-р Начев - 2х1. Аз ве4е 2 години го приемам, но чак сега разбирам, че в комбинация с инофолик, ще има още по-голямо подобрение за обмяната на веществата. Вътре в това лекарство се съдържа инозитол и той спомагал за това. Не знам за качеството на яйцеклетките. При първото си ИКСИ, съм приемала само чиста фолиева киселина и от 17 фоликула имах 12 качествени яйцеклетки. Сега незнам, как ще бъде.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #9 -: Юни 20, 2010, 15:04:55 pm »
д-р Савова от клиника Щерев ли?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #10 -: Юни 20, 2010, 20:55:09 pm »
д-р Савова от клиника Щерев ли?
да
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #11 -: Юни 22, 2010, 16:20:17 pm »
Аз се замислям, дали след като са заредили тяхната аптека с тези витамини не са "препоръчали" на докторите да ги изписват наред? Ти как мислиш?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #12 -: Юни 22, 2010, 19:54:59 pm »
avali, не знам. Аз лично си купих инофолик от аптека в моя град, един пакет от  20 сашета е 22.50лв. Не знам в тяхната аптека колко струва. д-р Савова ми ги изписа заедно с фертилайд за мъжът ми. Но аз нямах финансова възмножност да ги купя в деня на прегледа в София и си ги взех от аптеката в нашия град, фертилайда беше 53.50лв. Така, че не мога да ти отговоря конкретно. Има го и в други аптеки, така че...
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #13 -: Юни 25, 2010, 09:13:22 am »
Такааа...Давам отчет след пиенето на Инофолик (май станаха вече около месец-месец и половина).Преди 2 дни ми излязоха изследванията на LH, FSH,TSH,DHE-S и още един хормон, но не се сещам в момента кой беше.Заковавам в средата на референтните граници. А преди два месеца резултатите ми бяха отчайващи (както и в последните няколко години). Аз го отдавам на Инофолика, но не мога да го потвърдя на 100%, разбира се. Така че, засега продължавам да го пия. :)
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #14 -: Юни 25, 2010, 09:49:34 am »
Lary75, чудесни новини!
И аз пия Инофолик от 2 седмици, по 1 на ден, самоназначих си го :oops:
Започвам стимулация в понеделник и се надявам този път да имам повече от 1 яйцеклетка, и ако може и да са качествени.
И аз не съм забелязала да ми влияе по някакъв начин на апетита.
Но явно си работи - миналата седмица пусках стандартните изследвания при профилактичен преглед при ДжиПи-то и се оказа, че триглицеридите ми са под долната граница. А именно инозитолът (една от съставките на Инофолика) водел до понижението им.
Ще видим как обаче е подействал на яйчниците ми другата седмица.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #15 -: Юни 25, 2010, 10:18:03 am »
Liteto, стискам ти палци всичко да е наред и да мине добре. Аз го пия 2х1. На мен продължава да ми изглежда малко несериозно да се лекувам с някакви прахчета (свикнала съм да съм да ми предписват хапчета на килограм :)), но май наистина действа. Или достатъчно добре успявам да си внуша, че ми влияе  :lol:
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #16 -: Юли 12, 2010, 13:29:00 pm »
И аз да дам отчет за ефекта от пиене на инофолик 40 дни.
TSH преди 3,6         сега - 3,5
Тестостерон преди 1,41     сега - 1,02
И двата са в граница, но TSH е висок и док. ми беше казал че при такава стойност не мога да правя стимулации.
Тестостерона е паднал.
това е от мен. Аз продължавам упорито да пия инофолик, пък каквото стане.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #17 -: Юли 12, 2010, 17:34:42 pm »
Авали, кой док ти е казал това че при ТСх не може да се правят стимулации? Питам, защото и аз имам високо ТСХ и щях да правя инсе, но ще се отложи за известно време.
Колкото за инофолика-пих по две прахчета на ден, много добре ми дойде, апетитът ми намаля и малко поприбрах килограмите. Ако нямах проблем с щитовидната сигурно голяма мацка щях да стане от този инофолик:}
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #18 -: Юли 16, 2010, 23:08:03 pm »
Д-р Начев - ендокринолог от Майчин дом. А прочетох и в интернет момичета са писали че нашите лаборатории приемат 5 като горна граница, а трябва да  е 3. като казах на гинеколога си той ми каза че стойност 3,6 не била проблем.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #19 -: Юли 17, 2010, 08:59:25 am »
Доре, стойност на ТСХ - 2.00 се приема за гранична за инвитро. На мен това също ми го каза д-р Начев, аз ходя при него от 2006г. Съжалявам само, че не го послушах, защото моят опит миналата есен стартира с ТСХ 2.1 и беше неуспешен. Тогава лекарят от клиниката където правих опита ми каза, че не е проблем, но явно е все пак. Аз наистина вярвам много на Начев и сега след проведена терапия моети ТСХ е 1.9 и д-р Савова каза, че с такава стойност може да се започне икси. Малко се отклоних от темата, но... Относно инофолика, а ще продължа да си го пия, отслабнах, имам много енергия, а преди ми беше доста отпуснато. Дано ни помогне, поне няма да ни навреди. Само дето малко скъпо ми идва три опаковки на месец. Но важен е резултата - успех!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #20 -: Юли 17, 2010, 10:00:28 am »
Доре, какъв проблем имаш с щитовидната жлеза?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #21 -: Юли 19, 2010, 14:11:47 pm »
Avali, утре съм при д-р Начев и ще видя точно какъв проблем имам с щитовидната.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #22 -: Юли 19, 2010, 17:16:45 pm »
ЦИТАТ:"Преди 2 дни ми излязоха изследванията на LH, FSH,TSH,DHE-S и още един хормон, но не се сещам в момента кой беше.Заковавам в средата на референтните граници. А преди два месеца резултатите ми бяха отчайващи (както и в последните няколко години). Аз го отдавам на Инофолика"


  Lary,би ли споделила кои точно хормони са се повлияли.Питам,защото аз съм с високо FSH.Колкото до Инофолик,пия го от скоро.Ще пиша за резултатите след време.Успех на всички!
 
 

*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #23 -: Юли 21, 2010, 09:25:59 am »
mariya j, подобриха се стойностите на ЛХ и съотношението ЛХ/ФСХ. ЛХ вече е в средата на референтните граници, а преди беше с няколко единици над горната граница. Съотношението беше 3, а сега е около 2.
Пак казвам, че не съм убедена, че е от Инофолика. Не искам да звуча като рекламен агент и да подведа някоя жена :)
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #24 -: Юли 21, 2010, 10:07:56 am »
д-р Начев не е ли отпеска до 30.07. На мен така ми казаха от регистратура?
И аз си пусках хормони -   LH и  FSH са ми леко повишени, вместо да паднат/свисоки стойности съм/. Само пролактина се е увеличил, преди беше много под долна граница. Естрадиол е в граници.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #25 -: Юли 23, 2010, 14:50:51 pm »
здравейте,
аз пия инофолик от април месец 2010г и до момента съм отслабнала 10кг, чувствам се много по добре от миналата и началота на тази година
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #26 -: Юли 23, 2010, 16:25:01 pm »
Моля те, кажи ми какви са дозите на:
Инозитола и Фолиевата к-на
Как е изписан точно Изозитола /какъв вид е/
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #27 -: Юли 23, 2010, 16:31:51 pm »
Моля те, кажи ми какви са дозите на:
Инозитола и Фолиевата к-на
Как е изписан точно Изозитола /какъв вид е/
 
Не пише на листовката какъв вид е инозитола.
Състава е Инозитол 2g, Фолиева киселина 200mcg
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #28 -: Юли 24, 2010, 11:52:14 am »
pop4o 10х :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #29 -: Август 02, 2010, 17:06:56 pm »
Ендокринолога ми изписа L- тироксин, и каза че мога да го пия с инофолик. Аз обаче като прочетох упътването на L- тироксин видях, че намалява действието на лекарства за регулиране на кръвна захар. Да пия ли и двете лекарства, ако едното отслабва действието на другото?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #30 -: Август 04, 2010, 02:22:56 am »
Моля те, кажи ми какви са дозите на:
Инозитола и Фолиевата к-на
Как е изписан точно Изозитола /какъв вид е/
 

denis, ще споделиш ли защо питаш за точните дози? Защото аз пробвах да си намеря поотделно инозитол и фолиева к-на, но не успях.В някои аптеки не бяха чували за инозитол, отделно не се продава като витамин, съдържа се в някой комплекси витамини, но в доста малко и недостатъчно количество. Пробвах с тази алтернатива, защото 60 лв. на месец само за това прахче нямам как да ги дам, но уви - неуспех. Пия отделно само фолиева к-на, но явно инозитола си има голяма роля, защото ф.к-на не ми помага за нищо в моя случай.
А именно, предписаха ми инофолика за нередовен цикъл, също 2 прахчета на ден за поне 3 месеца.Пих само 10 дена - 1 опаковка т.е. и после не съм го купувала, но и цикъл нямам от април месец  8O
Та се чудя още какво да правя, дали да ида вече на гинеколог, само че мисля да пробвам с нов, да чуя друго мнение.
До сега нередовния цикъл ми го лекуваше гинеколожката с противозачатъчни - 1 год, щом ги спрях - отново няма никой и след 4 месеца пауза най-после отидох пак при нея и тя този пат ми изписа този инофолик.
Каза, че противозачатъчните разбира се са ми повлияли положително.Но дали не го казва за да си оправдае само лечението и да пробва как ще ми подейства инофолика сега и дали ще има полза. Затова мислех да чуя друго мнение от гинеколог.
Приемам препоръки, момичета :) Благодаря предварително.

Една аптекарка ми препоръча д-р Светла Динева (МЦ Санус 2000), някой да има отзиви от нея?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #31 -: Август 04, 2010, 14:53:39 pm »
Нелли, аз също бях с ужасно дълъг цикъл - 3 месеца, но като почнах Инофолик и ми дойде. Само че излиза доста скъпо да пиеш инофолик.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #32 -: Август 05, 2010, 11:39:45 am »
denis, ще споделиш ли защо питаш за точните дози? Защото аз пробвах да си намеря поотделно инозитол и фолиева к-на, но не успях. .........

Да, ще споделя. Аз намерих инозитол от този сайт:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Inositol-Powder-4-oz-113-g/678?at=0
Поръчах това но има и по изгодни
Това ти е 50 дози по 2 гр.

В момента има и безплатна мостра на ФК и то Мета.
http://www.iherb.com/Solgar-Folate-as-Metafolin-400-mcg-100-Tablets/14274?at=0
Аз обаче си поръчак вече 3 от нея /като си ги платих :)/без да забележа че срока и на годност е до  септември.
Сайта е супер - много е изгодно.
Ако решиш да поръчваш - ще ти обесня тънкости :)

Доставка до БГ е 4$ но като сложиш код -той ти преспада 5 долара , така че си +1 долар :)

Ето ти и една обикновенна ФК  
http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Folic-Acid-400-mcg-300-Tablets/10441?at=0  
300 табл. а 6-7 лв :)
« Последна редакция: Август 05, 2010, 12:03:26 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #33 -: Август 05, 2010, 11:49:54 am »
Това е най-изгодно, но трябва да се дадат накуп 36$ = 54 лв
http://www.iherb.com/Life-Extension-Inositol-Caps-1000-mg-360-Capsules/16355?at=0
То пак е издодно:)
Това са 180 дози по 2 гр.

36$+ 4,23$ /ФК/=  40,23$ - за 90 дни   /2 по 1 доза/ СУПЕР! - това ти е за 3 месеца :)
ако избереш нещо до 60$ - имаш 5% отстъпка и с кода още 5 долара.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #34 -: Август 05, 2010, 17:32:32 pm »
Denis, видях че едната опаковка е прах, а не капсули, което усложнява нещата при дозирането. Дали са разделени дозите по някакъв начин, или ти сама трябва да ги измерваш?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #35 -: Август 06, 2010, 08:24:29 am »
Когато е на прах - сама трябва да си мериш дозите.
Аз поръчах такъв защото ми е по-изгодно.
Обикновено в кутията има мерителна чашка и става лесно.
А и +/-  50-100 мг, според мен не е проблем - инозитола е аминокиселина, има я и в други продукти.
Аз съм я пила преди години - но за отслабване и бях много доволна.
Взема се преди фитнес :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #36 -: Август 06, 2010, 16:49:46 pm »
   Ето и моя опит от прим на INOFOLIC през последния месец.Писала съм за моето високо FSH.Днешното изследване отчита понижаване с 5-6 единици.
   По-конкретно,пих регулярно прахчетата преди ОВУ и по време на самата овулация имах остри болки и леко прокървяване за два дни,нещо което не ми се е случвало досега.Лекарката ми беше споменавала за ЛУФ при мен,та си мисля ,че може този път от Инофолик-а фоликулът да се е спукал,да сме предотвратили образуването на кистата,от там и по-ниската стойност на FSH.Не знам дали разсъждавам правилно,поправете ме,ако говоря глупости.
   След овулацията не го пих много редовно,че ми се видя скъпично,но сега смятам да подновя приема,пък да видим следващия месец.Хубав ден!

П.П.Сега се сещам,че освен това пих ОМЕГА-3,също Vitamin E-100 mg няколко пъти и едни витамини на Kruger с Лутеин,та може и да е комплексно действието.Поздрави!
 
« Последна редакция: Август 06, 2010, 18:11:42 pm от marsi »

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #37 -: Август 07, 2010, 10:16:43 am »
Сега се сетих нещо, първият месец когато пих Инофолик овулацията ми беше силно болезнена-болка и твърд корем, държа ме цели 5 дни -болки в кръста и корема.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #38 -: Август 07, 2010, 10:54:17 am »
Здравейте,момичета!На мен ми изписаха Инофолик,като доктора ми каза,че от него се стимулират яйчниците и работят по-добре!Наистина си излиза скъпичко 60 лв!Аз още не съм го купила,но попитах за цената му!Наистина ли се отслабва от него!На мен ми го изписаха в комбинация с Метформин!
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #39 -: Август 07, 2010, 11:33:11 am »
И аз пия инофолик от 1 месец. Аз имам синдром на Хашимото и доказан метаболитен синдром и затова пия всеки ден Метформин 2х1. Когато ми изписаха Инофолик, въобще не разбрах зашо да не си пия обикновенната фолиева киселина. Сега на втория преглед разбрах, че подобрява метаболизма и наистина апетита, не знам в резултат на кое но за този един месец свалих 4кг., ама без упражнения. Нещо много ме мързи, от колата в къщи, от колата на работа. Въобще никакво друго движение. Но сега вече ги започвам пустите упражения! Освен това разбрах, че влия и на яйчниците, аз нямам гинекологични проблеми, но ендокринните ми стигат! Наистина на моменти усещам болки в яйчниците и придърпания. Ако знаете още нещо споделете, защото в Интернет почти няма информация.

Сега се допълвам, за два месеца ве4е съм свалила 10кг. и стимулацията ми за сега дава много добри резултати, така, че аз си продължавам с метформина и инозитола. Само да вметна пия метформин ве4е 3 години и килца не бях свалила, само се задържа безконтролното ка4ване на килограми. Ефекта на сваляне на килограми се прояви след приема на инофолик в комбинация с метформин!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #40 -: Август 07, 2010, 11:48:21 am »
Дали има странични ефекти предозирването с инофолик? Вярно че е аминокиселина, но все пак, всяко лекарство е нож с две остриета.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #41 -: Август 08, 2010, 09:32:43 am »
Какво имаш предвид? Колко да предозираш? - ако е 100 дори 200 мг инозитол според мен не е проблем изобщо. Инозитола се пие къде-къде в по-големи дози.
Просто за ИР са посочили една оптимална доза, ако е повече няма да навреди.
Ако те притеснява предозирането вземи си Инозитол на табл. по 1 гр.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #42 -: Август 08, 2010, 12:38:37 pm »
http://www.bb-team.org/articles/2785/#axzz0w0KQbDTc
  В тази статия се говори дори за лечение на определени състояния с доза 12-18g. на ден,което ми се стува малко крайно,но за сравнение в Inofolic едно саше съдържа 2g.инозитол.

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #43 -: Август 12, 2010, 15:35:56 pm »
I na men mi predpisaha inofolik za polikistoza da go piq 3 mes kazvate 4e deistva dano da e taka :?Obikolih nqkolko apteki nikade go nqma tr da si go para4a6.Pisna mi ot lekarstva
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #44 -: Август 12, 2010, 23:26:21 pm »
Инофолик го има само в аптеките до клиниките по стерилитет. В обикновена аптека си го поръчваш и чакаш един ден. Аз се чудя ако почна да пия по три прахчета на ден, какво ли ще стане? А вие по кое време на деня го пиете и преди ядене ли? Аз като го пия след храна ми става много тежко.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #45 -: Август 12, 2010, 23:30:28 pm »
denis, супер си, страхотен сайт!  :D Как не съм се сетила да проверя, а ходя по аптеките да питам... :) Нямам навика да пазарувам онлайн може би затова, даже до сега никога не съм си поръчвала нищо от нета. Ако споделиш и тънкости по пазаруването от сайта, ще съм ти още по-благодарна, сигурно и не само аз :)
Мисля да се прежаля и да си взема Инозитола от 36$, най-изгоден е, а и тъкмо за 3 месеца ми е предписан. А ФК не е толкова недостъпна и в тукашните аптеки - аз си бях взела 90 табл. по 0.4 mg за 4 лв., но от сайта излиза още по-евтино :)

Благодаря ти пак, поздрави :)
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #46 -: Август 13, 2010, 08:59:23 am »
  Има го в наличност в аптеки РЕМЕДИУМ,вчера си взех от тази на ул"Гео Милев".Сега е в нова опаковка по 30 сашета за 25лв.,малко по-изгодно е :wink:(предишната беше 20 саш за 20 лв.)

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #47 -: Август 13, 2010, 10:09:27 am »
denis, супер си, страхотен сайт!  :D Как не съм се сетила да проверя, а ходя по аптеките да питам... :) Нямам навика да пазарувам онлайн може би затова, даже до сега никога не съм си поръчвала нищо от нета. Ако споделиш и тънкости по пазаруването от сайта, ще съм ти още по-благодарна, сигурно и не само аз :)
Мисля да се прежаля и да си взема Инозитола от 36$, най-изгоден е, а и тъкмо за 3 месеца ми е предписан. А ФК не е толкова недостъпна и в тукашните аптеки - аз си бях взела 90 табл. по 0.4 mg за 4 лв., но от сайта излиза още по-евтино :)

Благодаря ти пак, поздрави :)
И мен ме интересува как да си го поръчам от сайт,че съм малко зле.Плащането как става?Иначе си купих от кварталната аптека но 20 сашета.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #48 -: Август 23, 2010, 14:26:48 pm »
denis, супер си, страхотен сайт!  :D Как не съм се сетила да проверя, а ходя по аптеките да питам... :) Нямам навика да пазарувам онлайн може би затова, даже до сега никога не съм си поръчвала нищо от нета. Ако споделиш и тънкости по пазаруването от сайта, ще съм ти още по-благодарна, сигурно и не само аз :)
Мисля да се прежаля и да си взема Инозитола от 36$, най-изгоден е, а и тъкмо за 3 месеца ми е предписан. А ФК не е толкова недостъпна и в тукашните аптеки - аз си бях взела 90 табл. по 0.4 mg за 4 лв., но от сайта излиза още по-евтино :)

Благодаря ти пак, поздрави :)

Не искам да ви дразня но аз си поръчах от сайта ето тази ФК, която беше при безплатните мостри защото срока и изтича ноември 2010.
ФК и то Мета.
http://www.iherb.com/Solgar-Folate-as-Metafolin-400-mcg-100-Tablets/14274?at=0

Сайта е много добър, просто трябва да се следи да изгодни неща

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #49 -: Октомври 11, 2010, 20:15:29 pm »
Отдавна никой не е писал.
Искам да помоля тези момичета, които продължават с приема на Инофолика да споделят как върви :wink:

Много се замислям дали да не си купя и аз. Имам ПКЯ и ми омръзна от тези противозачатъчни. При последния преглед яйчниците ми вече бяха в добро състояние и пия последен блистер (уж :wink:). Другия месец мислим да правим стимулация с Клостибегит, но се притеснявам дали може да комбинирам Инофолика с хормонални препарати.
Отделно пия и Глюкофаж 500мг 2х1/2, няма изразена ИР, но заради ПКЯ-то. Според мен има ефект от него, но не знам какво ще се получи след като спра противозачатъчните. Само един месец на Диане + Глюкофаж, изчисти всичките кисти, все едно съм минала поне 3 месечен курс на противозачатъчни. Имаше видим спад и на ЛХ-то (8,46) в сравнение с предходното (11,6), но пък правени през голям интервал от време.

Друго, което искам да питам е мога ли да комбинирам двете лекарства - Инофолика и Глюкофажа?
Просто искам да спра да си губя времето с противозачатъчни, но пък и като ги спра много бързо положението става отчайващо...и пак опирам до тях...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #50 -: Октомври 12, 2010, 20:19:08 pm »
Дъщеря ми го пие доста време + Метфогама+ много други неща
Тя е с хипофункция на ЩЖ и ИР -добре е. Бяхме на контр. преглед преди 10 дни - всичко е ОК

Аз също го пия + Метфогама + много други неща и съм доволна.

Дано и други момичета да се включат - и на мен ще ми е интересно.
:)
В бг.мама има добри отзиви - поразпитай и там 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #51 -: Октомври 12, 2010, 20:58:28 pm »
Денис, благодаря :)

Търсих и из БГ Матата, но тема за Инофолика не открих, само тук таме някое мнение.
Прочетох всичко за М2Тон и Фертилейд, както и темата за Хиреинсулинемията и тази за Метфоргамата. От там видях че има много добри отзиви за Метформина при ПКЯ и се надявам като спра Диането и при мен да е така :wink:.
Въпреки че точно резултата ме притеснява и търся още някаква алтернатива да се справя с поликистозата без противозачатъчни.

П.П. Но пък за Фертилейда и М2Тон разбрах, че не се препоръчват по време на хормонална стимулация, затова търся инфо за Инофолика.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 21:04:01 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #52 -: Октомври 12, 2010, 21:04:34 pm »
Ти си със завишен Пролактин и ЛХ?! - прочети за Витекса, но се консултирай с лекар - но няма да е удачно при Стимулация :)
Витекса действа на Пролактина.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 21:12:43 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #53 -: Октомври 12, 2010, 21:13:13 pm »
Да Пролактина ми е висок, особено последния път направо се  8O. Беше над 900ед.
Надявам се сега като го вкарам в граници и другите хормони да се нормализират още малко (ЛХ-то и Андростендиона). То и от него зависи дали ще спра Диането следващия цикъл :?

Ще хвърля едно око на темата за Витекса, не знаех че може да ми помогне за нещо.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #54 -: Октомври 12, 2010, 21:15:40 pm »
Има добри отзиви, но не си го самоназначавай - говори с лекар. Той най-добре знае какво е положението и какво трябва да се направи.:)
Дано да се нормализира Пролактина :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #55 -: Октомври 12, 2010, 21:25:42 pm »
Денис, благодаря :P

Не обичам да си самоназначавам лекарства, дори и за Инофолика много мислих и още се двуомя и накрая май първо ще го обсъдя с док :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #56 -: Октомври 13, 2010, 08:14:58 am »
Инозитола не е проблем, той е само полезен, не може да ти навреди - това Витамин В8.
Другото е ФК /това съдържа инофолика/
http://www.bb-team.org/articles/2785/#axzz12DBnZkmt
http://www.doctorbg.com/page.php?id=1003
http://www.doctorbg.com/page.php?id=17125

Билките според мен са по-опасни :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #57 -: Октомври 13, 2010, 22:46:21 pm »
Не знам, дали е от инофолика, пия вече трета опаковка, но май този месец за пръв път ще имам истински цикъл, имам изразено ПМС с напрежение и болки в гърдите, въпрос на време е да ми дойде, нещо, което преди не се беше случвало с години, все на ОК съм, или все с циъл през 20 дни.Все още нямам налице хормонални изследвания, които да потвърдят някаква реална промяна, но аз лично няма да спра да го пия.
Денис, май се засичаме и в Бг мамма, дъщерята ти какви други неща пие?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #58 -: Октомври 14, 2010, 20:18:01 pm »
Дъщеря ми е с ИР и Хипофункция на ЩЖ
Пие Еутирокс минимална доза /по моя молба :)/ и Метфогама - като лекарства

Добавки:
Инозитол+ФК
Таурин и Л-Карнитин
Селен
Хром
Омега 3
вит.С
фирби

 
Са+Магнезий+Цинк+ вит.Д
Вит.В-50
Бета-Каротин  - по схема
вит.Е


Пи ги 1 месец - после почива от някои

За 50 дни ТСХ се смъкна до 2,5 / а беше над 6  


« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 20:21:16 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #59 -: Октомври 14, 2010, 21:11:25 pm »
Благодаря :)
Желая на теб и на дъщеряв ти да продължавате да дерзаете в правилната посока, ще видя какво от тези да добавя към 'менюто' си :)
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #60 -: Октомври 28, 2010, 10:54:41 am »
аз пия неофолик
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #61 -: Октомври 28, 2010, 11:28:20 am »
Неофолик е друго, само фолиева киселина е. инофолика има инозитол, който намалява нивото на кръвнаъа захар и по този начин рефлектира върху яйчниците.
Денис, виждам, че сте смъквали с много неща ТСХ-то. Имате ли наблюдения дали инофолика  помага за смъкването му?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #62 -: Ноември 01, 2010, 10:54:48 am »
  Аз пия Лецитин и ФК вместо Инофолик.  Интересува ме инозитола в Инофолик под каква форма е?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #63 -: Ноември 01, 2010, 21:31:03 pm »
 1 саше INOFOLIC съдържа :   Inositol  (инозитол) 2g
                             Folic Acid(фолиева киселина) 200 mcg 

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #64 -: Ноември 01, 2010, 22:36:10 pm »
Инозитолът е Мио. Знаете ли каква е разлика между него и такъв "без мио", че аз пия от първия?
Прикачвам една картинка за действието на добавката.
Аз сама си я забърках и да ви кажа честно, повечето хора казват, че им намалява апетита и сладкото, но при мен е точно обратното - аз преди сладко не вкусвах, сега си хапвам, защото ми се дояжда, което не е типично за мен.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2010, 15:21:00 pm »
Същото е Инозитол, Мио- Инозитол, Мезо- Инозитол, В8, Инозит и т.н.- това са просто разл. наименования
Мио-инозитола е една от най-често срещаните форми /изомерна/ на инозитола

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #66 -: Ноември 11, 2010, 07:51:02 am »
Здравейте!
Бихте ли ми казали от къде във Варна мога да си закупя Инофолик?Питах на две три места и отговора е ,че нямат и не могат да поръчат 8O ...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #67 -: Ноември 12, 2010, 13:03:39 pm »
Здравейте!
Бихте ли ми казали от къде във Варна мога да си закупя Инофолик?Питах на две три места и отговора е ,че нямат и не могат да поръчат 8O ...
И във Велико Търново е така. :?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #68 -: Ноември 12, 2010, 13:13:07 pm »
В Стара Загора си поръчвам Инофолик от аптеки "Марешки". Има ги в почти всеки град и поръчката се изпълнява за 1 ден.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2010, 17:31:19 pm »
Аз купувам  Инозитол + ФК, което си е Инофоик, но на много по-ниска цена :)
Поръчвам си го от тук:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Inositol-Powder-4-oz-113-g/678?at=0
ФК - може и от БГ
Който иска повече инфо - на ЛС :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #70 -: Ноември 22, 2010, 20:48:40 pm »
Поръчах си сашетата от сайта на Ремедиум :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #71 -: Ноември 23, 2010, 12:37:31 pm »
Нещо забелязвам, че му изчезва ефекта на този Инофолик с времето - става въпрос за това, че в началото като почнах да го пия почти не ми се ядеше, свалих 2-3 кг., спях по-добре. Вече трета опаковка пия обаче пак почнах да си ям както преди и да се въртя нощем. За влиянието върху качеството на яйцеклетките мога само да гадая, нямаме никакъв резултат засега.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #72 -: Ноември 24, 2010, 21:03:29 pm »
Кафето унищожава Инозитола - гледайте да има интервал между двете поне 1,5-2 часа - в противен случай се намалява действието на Инозитола

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #73 -: Ноември 25, 2010, 10:51:55 am »
Кафето унищожава Инозитола - гледайте да има интервал между двете поне 1,5-2 часа - в противен случай се намалява действието на Инозитола

Ей, добре че ми каза. Кой знае колко инозитол съм похабила! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #74 -: Януари 04, 2011, 19:32:17 pm »
От инозитола почива ли се? Аз смених инофолика с един от iherb, но последнимя ми цикъл беше ановулаторен и ми дойде хипер рано цикъла - това след 3 цикъла с много ясно изразена овулация - положителни ову тестове, болка при пукане на фоликул - пълна програма. Пия и М2 Тон 2х2 освен това. Та, чудя се, дали пък не съм прекалила със добавките...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #75 -: Януари 07, 2011, 08:08:39 am »
Не - той не ти пречи и ако само това са добавките - не са много.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #76 -: Януари 24, 2011, 10:58:53 am »
Да повдигна малко темата, пия инофолик от един месец, след неуспешен опит съм по дълъг протокол. Самоназначих си го, след като подробно изчетох темата. В началото на месеца ходих на преглед, нямаше задържани фоликули и ми изписаха дуфастон за предизвикване на цикъла, добре обаче въпреки курса с дуфастон не ми дойде. Днес отново бях на преглед /60 дни без МЦ/ оказа се, че имам киста, пуснах хормони и чакам резултатите, за да видим какво правим. Чудех се дали кистата може да е от приема на инофолика?
Изчетеното до момента по-скоро сочи обратното, но все пак да попитам.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #77 -: Февруари 17, 2011, 23:00:25 pm »
Здравейте и от мен.Аз се боря от три години със стерилитета.Запознах се по неволя с много доктори.Бях пациентка на доктори в Плевен после в София на д-р Савова и сега съм на д-р Персенска.За д-р Савова мога да кажа ,че изписва на всички инофолик.За съжаление при мен имаше обратно действие защото се обринах,по-късно в клиника Малинов се разбра ,че съм алергична към фолиева киселина.Да не говоря ,че в клиника Щерев става въпрос за пари.Много пациенти и малко доктори,който не смогват и резултати няма.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #78 -: Февруари 17, 2011, 23:23:59 pm »
Да не говоря ,че в клиника Щерев става въпрос за пари.
Искам да не бъда разбрана погрешно, но честно не разбирам за какви пари става въпрос. Второто си Икси правих точно в тази клиника - за самото икси доплатих около 285лв. нямаше и 300лв. Изследванията ми, не са били повече от 800лв. Но ако трябва и ще ги сметна. За разлика от първото икси (да кажа и двете неуспешни) ми костваше около 2200лв. за изследвания, доплащане поне 3500лв., освен 5000лв. които даде фонда и т.н които направих в клиника Владимиров. И пак да добавя в клиника Щерев, не са ползвали иследванията ми от първата клиника, по-простия факт, че не ми ги дадоха. Относно несмогването на лекарите - при нас всичко беше на високо ниво, взех си заповедта, само след месец започнахме опита без излишно разкарване до София и обратно. Добре реагирах на стимулацията и т.н И пак за протокола борим се вече 9 години и определено преминахме през огромен брой лекари.

 И не смятам, че тук в тази тема се коментират клиниките и как действат техните лекари, има си отделни теми за това.

И за да не е спам - по темата, аз все още пия инофолик, действа ми много добре и определено свалих килограми. За инсулиновата си резистетност приемах метформин близо 4год. Имам и проблем с щитовидната жлеза. След поредната консултация с д-р Начев (ендокринолог) продължавам с еутирокса и с инофолика, без метформин. Така, че всеки да си прави изводите.
Инофолик
« Отговор #79 -: Януари 09, 2013, 15:10:23 pm »
Моят гинеколог ми предписа Инофолик, някоя от Вас да го е пила, какви впечатления има? И най-важното има ли добри резултати т.е. влияе ли положително на ПКЯ?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик
« Отговор #80 -: Януари 13, 2013, 20:06:27 pm »
Моят гинеколог ми предписа Инофолик, някоя от Вас да го е пила, какви впечатления има? И най-важното има ли добри резултати т.е. влияе ли положително на ПКЯ?
Много хубав продукт: това е Инозитол / липотропно- подпомага метаболизма и използването на мазнините като енергия, т.е подпомага отслабването :)/ + ФК
Идеално при ИР, дава енергия

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #81 -: Януари 14, 2013, 02:09:13 am »
denis, как да не те обича човек! Такива хубави новини ми казваш за този препарат! Благодаря ти!  :youwoman: :bighug:
Re: Инофолик
« Отговор #82 -: Февруари 12, 2013, 13:29:19 pm »
Моят гинеколог ми предписа Инофолик, някоя от Вас да го е пила, какви впечатления има? И най-важното има ли добри резултати т.е. влияе ли положително на ПКЯ?
Здравей, много съм доволна от Инофолик. Генеколога ми го изписа заради ПКЯ и ми повлия много добре. Намали броя дни между два цикъла и имах доказана овулация всеки месец, при условие че преди ми говореха (различни специалисти по стерилитет) за липсваща или късна овулация. След 6месеца пиене имаме резултат :)


« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 13:37:25 pm от eni_zlat »
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #83 -: Март 19, 2013, 15:32:52 pm »
Здравейте, малко да повдигна темата с един въпрос - По колко прахчета на ден пиете?
На листовката пише х1 на ден, а тук оставам с впечатления, че вземате х2  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #84 -: Март 20, 2013, 13:54:31 pm »
Здравейте, малко да повдигна темата с един въпрос - По колко прахчета на ден пиете?
На листовката пише х1 на ден, а тук оставам с впечатления, че вземате х2  :)

Дозата се назначава от лекар - най-често 2х1 прахче

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #85 -: Март 29, 2013, 13:13:46 pm »
Здравей, много съм доволна от Инофолик. Генеколога ми го изписа заради ПКЯ и ми повлия много добре. Намали броя дни между два цикъла и имах доказана овулация всеки месец, при условие че преди ми говореха (различни специалисти по стерилитет) за липсваща или късна овулация. След 6месеца пиене имаме резултат :)

Здравей eni_zlat.
Аз съм нова, но да те попитам само Инфолик ли си пила заради ПКЯ?
Защото аз също имам ПКЯ с високи нива на тестостерон и ми предписаха Инфолик, Ясмин и Метфогамма.По принцип целта ни е забременяване. Предварително ти благодаря за отговора! :D
И честито за резултата  :P
« Последна редакция: Март 29, 2013, 14:13:16 pm от sixsens »
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #86 -: Април 09, 2013, 20:23:27 pm »
Привет nelli90,

Аз също съм с ПКЯ и имах завишени ДХЕА и тестостерон. Преди да изследвам тестостерона, пиех Ясмин (2 години) и Инофолик (6 месеца, заради ИР). Ендокринолога ми каза, че сваляне на тестостерона само с Ясмин няма да стане. Варианта е да се добави Андрокур към Ясмина или пък Ясмина да се смени с Диане 35. Тогава ми обясни кое лекарство как влияе на хормоните, но вече не помня  :oops:
Гинеколожката предпочете да мина на Диане. След 3 мес. тестостерона беше в норма, но пък необяснимо за всички лекари - кистите станаха повече  osi_15.
Междувременно бях приета в УСБАЛЕ за уточняване на диагнозата. Като ме изписаха (потвърди се ПКЯ + ИР) ми казаха, че няма смисъл да пия Инофолик, защото нямало да ми помогне за ИР. Замениха го с метформин. В момента кр. захар и инсулин са ОК.
Целта беше след 6 мес. Диане + метформин да се правят стимулации с кломифен цитрат. Не стигнах до тях поради проблеми с тръбите, но това е друга тема.

Пиша всичко това, за да те посъветвам да се консултираш и с ендрокринолог (в случай, че не си). Тестостерона по принцип се сваля бавно. Обсъдете дали Ясмина е правилния вариант.
Желая ти успех!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #87 -: Април 10, 2013, 15:35:38 pm »
здравей iliyana_dm!Лечението описано в по-долния ми пост е предписано от ендокринолог и гинеколог.В моя случай единствено тестостерона е леко завишен при нормална горна граница от 2,6 моят е 3,20. Доколкото ми обясниха ми дават и метфогамма, защото в комбинация с инофолика си действали много добре.
Аз също съм пила доста време противозачатъчни, но тогава целта беше просто да имам цикъл, а сега искаме да имаме бебе.
Благодаря за информацията и съветите!  :)
Аз също ти желая успех! :P
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #88 -: Април 11, 2013, 19:48:42 pm »
...В моя случай единствено тестостерона е леко завишен при нормална горна граница от 2,6 моят е 3,20...
Аз също съм пила доста време противозачатъчни, но тогава целта беше просто да имам цикъл, а сега искаме да имаме бебе.

Това все едно е моят случай :)
Стискам палци да свалиш тестостерона по-бързо и от мен ;) и още по-бързо да сбъднете мечтата си за бебче.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #89 -: Април 14, 2013, 19:30:32 pm »
Аз съм с хашимото и ИР. Предписаха ми инофолик и сиофор за подобряване качеството на яйцеклетките. Пия ги от 1 година и няколко месеца, с малки прекъсвания. Въпреки, че имам излишни килограми, не съм свалила нито един до сега. 
Сиофор, Метфогама и Метформин едно и също ли е?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #90 -: Април 15, 2013, 17:18:00 pm »
iliyana_dm , ти как свали тестостерона и за колко време?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #91 -: Април 15, 2013, 19:12:15 pm »
cream, да - всички тези лекарства са търговски наименования на метформин  :wink: Аз също не съм свалила никакви килограми, нито докато пиех Инофолик, нито сега със Сиофора. Без да съм прекъсвала противозачатъчните с години, постепенно трупам по 1-2 кг. годишно. 

nelli90, тестостерона го свалих като смених Ясмин с Диане. Малко над нормата беше. След 3 опаковки Диане го "заковах" по средата на референтните стойности. Както ти писах в предния ми пост, ендокринолога каза, че вариантите за смъкване са два: или Диане, или Ясмин+Андрокур. 
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #92 -: Април 16, 2013, 11:37:45 am »
Уж от Метформина се отслабвало - дрън, дрън, и аз навремето пиех Сиофор не знам, нищо не ми помогна - ендокринолога каза, че ако не влезна в режим да спортувам и да съм на специална диета няма как да забременея, а ако пия Сиофор без да спортувам - няма как да се отслабне от него.
*

    kurabiika

  • **
  • 113
  • ммм....че вкусно...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #93 -: Април 21, 2013, 10:28:24 am »
Искам и аз да споделя впечатлението си от  инозитола .Аз си го самоназначих,след като много четох за него,защото съм с не тежка форма на поликистоза-имам цикъл,но не е на равни интервали и понякога достига 40 дни.Имам малко завишени мъжки  хормони,но нямам проблем с килограмите,слаба съм,нямам ИР.Ощо взето мисля че съм с бърз метаболизъм.Взимах Инозитола вечер по 2 гр. по модел на Инофолика и след около седмица се усетих,че има проблем,а именно пулса ми се увеличи перманентно на 90,а температурата на тялото ми на 37.1,а бях точно след цикъл,а не в лутеална фаза  8O.Притесних се и намалих приема на 1 гр. разделен сутрин и вечер по половин и сега се чувствам добре.Явно този продукт забързва метаболизма иначе незнам как да си го обясня?Някой забелязвал ли е същия проблем? При мен също се усети намаляване на апетита,но с намалената доза вече не. Иначе инозитола си го поръчах от iherb,по съвети от форума.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #94 -: Април 21, 2013, 20:00:12 pm »
Здравей kurabiika :) Аз също имам такива признаци! Имам по-слаб апетит и с по-малко храна се чувствам сита. Според мен определено действа на метаболизма! Дано подейства и за друго ;)
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #95 -: Април 26, 2013, 07:29:48 am »
Здравейте-аз съм пила инофолик ,но само за около 2 месеца-после започнах разни други изследвания и малко ми идваше в повече цената му...Сега виждам,че в аптеките има инозитол-без да е комбиниран с фолиева киселина,която аз така или иначе пия (неофолик),мислите ли ,че той също помага или инофолик е нещо по-различно?  :ask:
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #96 -: Април 26, 2013, 14:16:10 pm »
Здравейте-аз съм пила инофолик ,но само за около 2 месеца-после започнах разни други изследвания и малко ми идваше в повече цената му...Сега виждам,че в аптеките има инозитол-без да е комбиниран с фолиева киселина,която аз така или иначе пия (неофолик),мислите ли ,че той също помага или инофолик е нещо по-различно?  :ask:

Здравей :)
Ами според мен е същото, ако пиеш инозитол + фолиева киселина. Но важното е в какви грамажи ги пиеш, защото в инофолика са си оразмерени.  :lol:
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #97 -: Април 27, 2013, 07:50:19 am »
Просто се чудех,защото на инофолика пише мио-инозитол,а на този ,който съм си купила пише само инозитол...  :?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #98 -: Юни 06, 2013, 11:35:28 am »
здравейте дами ;)
вече 2 месеца не можем да стигнем до трансфер - първия даради лоша СГ, а втория заради лоша Я :(
на него му изписаха коензим Q10 по 4 на ден, а на мен инофолик по 2 прахчета на ден.
моля, дайте предложения за по-лека артилерия от добавки за мен - дали да не пийвам от 1 до 10 ден на МЦ по 1 геритаминче?
досега не бяхме имали проблеми, но април ембриончето спря да се развива, а май- Я въобще не се оплодиха при икси...
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #99 -: Юни 07, 2013, 12:59:48 pm »
 Видях, че в аптеки Ремедиум има инозитол 500 мг 100 таблетки за около 21 лв. Това означава, че от него по 4 на ден трябва да се приема, за да се достигнат 2 гр? Има ли го в други бг аптеки, в какви мг и цена? От iherb как става порьчването и ако някой ще порьчва, ще се включа, че сьм зле с онлайн пазаруването.:) Благодаря
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 13:06:51 pm от kiara »


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #100 -: Юни 10, 2013, 11:11:50 am »
Видях, че в аптеки Ремедиум има инозитол 500 мг 100 таблетки за около 21 лв. Това означава, че от него по 4 на ден трябва да се приема, за да се достигнат 2 гр? Има ли го в други бг аптеки, в какви мг и цена? От iherb как става порьчването и ако някой ще порьчва, ще се включа, че сьм зле с онлайн пазаруването.:) Благодаря
Взех от Ремедиум инозитол 500 мг, по 4 капсули на ден ли, за да се достигне дозата, която е в инофолик? Има ли значение по кое време на деня, преди, след хранене ще се приема? Благодаря 


Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #101 -: Юни 16, 2013, 00:05:30 am »
 И аз имам изписан Инофолик, но нещо напоследък не го пия много редовно. Мразя всякакъв вид прахчета и редовно го забравях. Ако някой знае дали наистина инозитол и фолиева е равно на Инофолик, да каже. И в ценово съотношение как е, че и на мен вече взе да ми идва нанагорнище  със всички други лекарства, които купувам.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #102 -: Юни 17, 2013, 13:51:04 pm »
За инофолика(или инозитол) знам,че не трябва да се смесва с кофеин,защото му се отслабва действието и също знам ,че се пие след хранене... :wink: Аз го пия сутрин,но замених кафето с напитка от цикория.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #103 -: Юни 18, 2013, 22:14:53 pm »
Видях, че в аптеки Ремедиум има инозитол 500 мг 100 таблетки за около 21 лв. Това означава, че от него по 4 на ден трябва да се приема, за да се достигнат 2 гр? Има ли го в други бг аптеки, в какви мг и цена? От iherb как става порьчването и ако някой ще порьчва, ще се включа, че сьм зле с онлайн пазаруването.:) Благодаря
Взех от Ремедиум инозитол 500 мг, по 4 капсули на ден ли, за да се достигне дозата, която е в инофолик? Има ли значение по кое време на деня, преди, след хранене ще се приема? Благодаря
Аз смятам да поръчвам утре,ако решиш ми пиши,няма проблем да ти поръчам... :D
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #104 -: Юни 25, 2013, 18:04:05 pm »
И на мен би бяха изписали Инофолик но последния път го смениха със Сиофор 500.
Честно казано Сиофора го понасям по добре :wink: