0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #60 -: Октомври 28, 2010, 10:54:41 am »
аз пия неофолик
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #61 -: Октомври 28, 2010, 11:28:20 am »
Неофолик е друго, само фолиева киселина е. инофолика има инозитол, който намалява нивото на кръвнаъа захар и по този начин рефлектира върху яйчниците.
Денис, виждам, че сте смъквали с много неща ТСХ-то. Имате ли наблюдения дали инофолика  помага за смъкването му?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #62 -: Ноември 01, 2010, 10:54:48 am »
  Аз пия Лецитин и ФК вместо Инофолик.  Интересува ме инозитола в Инофолик под каква форма е?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #63 -: Ноември 01, 2010, 21:31:03 pm »
 1 саше INOFOLIC съдържа :   Inositol  (инозитол) 2g
                             Folic Acid(фолиева киселина) 200 mcg 

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #64 -: Ноември 01, 2010, 22:36:10 pm »
Инозитолът е Мио. Знаете ли каква е разлика между него и такъв "без мио", че аз пия от първия?
Прикачвам една картинка за действието на добавката.
Аз сама си я забърках и да ви кажа честно, повечето хора казват, че им намалява апетита и сладкото, но при мен е точно обратното - аз преди сладко не вкусвах, сега си хапвам, защото ми се дояжда, което не е типично за мен.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2010, 15:21:00 pm »
Същото е Инозитол, Мио- Инозитол, Мезо- Инозитол, В8, Инозит и т.н.- това са просто разл. наименования
Мио-инозитола е една от най-често срещаните форми /изомерна/ на инозитола

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #66 -: Ноември 11, 2010, 07:51:02 am »
Здравейте!
Бихте ли ми казали от къде във Варна мога да си закупя Инофолик?Питах на две три места и отговора е ,че нямат и не могат да поръчат 8O ...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #67 -: Ноември 12, 2010, 13:03:39 pm »
Здравейте!
Бихте ли ми казали от къде във Варна мога да си закупя Инофолик?Питах на две три места и отговора е ,че нямат и не могат да поръчат 8O ...
И във Велико Търново е така. :?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #68 -: Ноември 12, 2010, 13:13:07 pm »
В Стара Загора си поръчвам Инофолик от аптеки "Марешки". Има ги в почти всеки град и поръчката се изпълнява за 1 ден.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2010, 17:31:19 pm »
Аз купувам  Инозитол + ФК, което си е Инофоик, но на много по-ниска цена :)
Поръчвам си го от тук:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Inositol-Powder-4-oz-113-g/678?at=0
ФК - може и от БГ
Който иска повече инфо - на ЛС :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #70 -: Ноември 22, 2010, 20:48:40 pm »
Поръчах си сашетата от сайта на Ремедиум :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #71 -: Ноември 23, 2010, 12:37:31 pm »
Нещо забелязвам, че му изчезва ефекта на този Инофолик с времето - става въпрос за това, че в началото като почнах да го пия почти не ми се ядеше, свалих 2-3 кг., спях по-добре. Вече трета опаковка пия обаче пак почнах да си ям както преди и да се въртя нощем. За влиянието върху качеството на яйцеклетките мога само да гадая, нямаме никакъв резултат засега.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #72 -: Ноември 24, 2010, 21:03:29 pm »
Кафето унищожава Инозитола - гледайте да има интервал между двете поне 1,5-2 часа - в противен случай се намалява действието на Инозитола

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #73 -: Ноември 25, 2010, 10:51:55 am »
Кафето унищожава Инозитола - гледайте да има интервал между двете поне 1,5-2 часа - в противен случай се намалява действието на Инозитола

Ей, добре че ми каза. Кой знае колко инозитол съм похабила! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #74 -: Януари 04, 2011, 19:32:17 pm »
От инозитола почива ли се? Аз смених инофолика с един от iherb, но последнимя ми цикъл беше ановулаторен и ми дойде хипер рано цикъла - това след 3 цикъла с много ясно изразена овулация - положителни ову тестове, болка при пукане на фоликул - пълна програма. Пия и М2 Тон 2х2 освен това. Та, чудя се, дали пък не съм прекалила със добавките...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #75 -: Януари 07, 2011, 08:08:39 am »
Не - той не ти пречи и ако само това са добавките - не са много.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #76 -: Януари 24, 2011, 10:58:53 am »
Да повдигна малко темата, пия инофолик от един месец, след неуспешен опит съм по дълъг протокол. Самоназначих си го, след като подробно изчетох темата. В началото на месеца ходих на преглед, нямаше задържани фоликули и ми изписаха дуфастон за предизвикване на цикъла, добре обаче въпреки курса с дуфастон не ми дойде. Днес отново бях на преглед /60 дни без МЦ/ оказа се, че имам киста, пуснах хормони и чакам резултатите, за да видим какво правим. Чудех се дали кистата може да е от приема на инофолика?
Изчетеното до момента по-скоро сочи обратното, но все пак да попитам.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #77 -: Февруари 17, 2011, 23:00:25 pm »
Здравейте и от мен.Аз се боря от три години със стерилитета.Запознах се по неволя с много доктори.Бях пациентка на доктори в Плевен после в София на д-р Савова и сега съм на д-р Персенска.За д-р Савова мога да кажа ,че изписва на всички инофолик.За съжаление при мен имаше обратно действие защото се обринах,по-късно в клиника Малинов се разбра ,че съм алергична към фолиева киселина.Да не говоря ,че в клиника Щерев става въпрос за пари.Много пациенти и малко доктори,който не смогват и резултати няма.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #78 -: Февруари 17, 2011, 23:23:59 pm »
Да не говоря ,че в клиника Щерев става въпрос за пари.
Искам да не бъда разбрана погрешно, но честно не разбирам за какви пари става въпрос. Второто си Икси правих точно в тази клиника - за самото икси доплатих около 285лв. нямаше и 300лв. Изследванията ми, не са били повече от 800лв. Но ако трябва и ще ги сметна. За разлика от първото икси (да кажа и двете неуспешни) ми костваше около 2200лв. за изследвания, доплащане поне 3500лв., освен 5000лв. които даде фонда и т.н които направих в клиника Владимиров. И пак да добавя в клиника Щерев, не са ползвали иследванията ми от първата клиника, по-простия факт, че не ми ги дадоха. Относно несмогването на лекарите - при нас всичко беше на високо ниво, взех си заповедта, само след месец започнахме опита без излишно разкарване до София и обратно. Добре реагирах на стимулацията и т.н И пак за протокола борим се вече 9 години и определено преминахме през огромен брой лекари.

 И не смятам, че тук в тази тема се коментират клиниките и как действат техните лекари, има си отделни теми за това.

И за да не е спам - по темата, аз все още пия инофолик, действа ми много добре и определено свалих килограми. За инсулиновата си резистетност приемах метформин близо 4год. Имам и проблем с щитовидната жлеза. След поредната консултация с д-р Начев (ендокринолог) продължавам с еутирокса и с инофолика, без метформин. Така, че всеки да си прави изводите.
Инофолик
« Отговор #79 -: Януари 09, 2013, 15:10:23 pm »
Моят гинеколог ми предписа Инофолик, някоя от Вас да го е пила, какви впечатления има? И най-важното има ли добри резултати т.е. влияе ли положително на ПКЯ?