0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инофолик (Inofolic)
« -: Юни 05, 2010, 20:54:08 pm »
Здравейте,
някое момиче дали е пило инофорлик? Интересно ми е дали някой знае нещо от собствен опит (като доказан резултат от лечението и т.н.).
Какъв би трябвало да му е ефектът? Докторката, която ми го предписа не ми даде кой знае каква информация-виляе ли на хормоните, например? Има ли някакви странични ефекти, докато се пие и т.н.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #1 -: Юни 09, 2010, 11:10:08 am »
На мен ми го изписаха, пия го от няколко дни. Подобрява качеството на яйцеклетките. Намалява апетита, друго не усещам.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #2 -: Юни 19, 2010, 14:08:44 pm »
Пия го, но засега не знам какъв е резултатът от него.По никакъв начин не ми влияе нито на апетита, нито по друг начин.Аз очаквах, че ще повлияе върху ПКЯ, но... Дори д-р Владимиров ми каза да спра да го пия.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #3 -: Юни 19, 2010, 14:34:28 pm »
При мен има влияние. Но по принцип на мен лекарствата силно ми влияят. Например от дуфастона ме болеше ужасно глава сутрин и ми падаше кръвното.

Усещам леки болки и в двата яйчника. Надявам се да ги накара да поработят. На мен док. ми каза че ще го пия доста време.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #4 -: Юни 19, 2010, 15:42:53 pm »
аз приемам инфолик отскоро и наистина апетита ми намаля. дано поне сваля някое килце, което да е още една стъпка към заветната цел. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #5 -: Юни 19, 2010, 16:53:37 pm »
justy, инофолик има за цел да подобри метаболизма, а прочетох че помага да отстлабнеш. Но трябват и физически упражнения. Аз от една седмица се мъча да правя упражнения, няма как. Макар че нямам проблем с кг, по-скоро водя застоял живот.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #6 -: Юни 19, 2010, 17:17:00 pm »
И аз пия инофолик от 1 месец. Аз имам синдром на Хашимото и доказан метаболитен синдром и затова пия всеки ден Метформин 2х1. Когато ми изписаха Инофолик, въобще не разбрах зашо да не си пия обикновенната фолиева киселина. Сега на втория преглед разбрах, че подобрява метаболизма и наистина апетита, не знам в резултат на кое но за този един месец свалих 4кг., ама без упражнения. Нещо много ме мързи, от колата в къщи, от колата на работа. Въобще никакво друго движение. Но сега вече ги започвам пустите упражения! Освен това разбрах, че влия и на яйчниците, аз нямам гинекологични проблеми, но ендокринните ми стигат! Наистина на моменти усещам болки в яйчниците и придърпания. Ако знаете още нещо споделете, защото в Интернет почти няма информация.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #7 -: Юни 20, 2010, 10:33:03 am »
stoeka71 то само инофолик ли пиеш, а метформин си спряла да пиеш?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #8 -: Юни 20, 2010, 11:11:43 am »
д-р Савова, категорично ми забрани да спирам метформина! Каза, да продължа да си го вземам както ми е изписан от д-р Начев - 2х1. Аз ве4е 2 години го приемам, но чак сега разбирам, че в комбинация с инофолик, ще има още по-голямо подобрение за обмяната на веществата. Вътре в това лекарство се съдържа инозитол и той спомагал за това. Не знам за качеството на яйцеклетките. При първото си ИКСИ, съм приемала само чиста фолиева киселина и от 17 фоликула имах 12 качествени яйцеклетки. Сега незнам, как ще бъде.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #9 -: Юни 20, 2010, 15:04:55 pm »
д-р Савова от клиника Щерев ли?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #10 -: Юни 20, 2010, 20:55:09 pm »
д-р Савова от клиника Щерев ли?
да
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #11 -: Юни 22, 2010, 16:20:17 pm »
Аз се замислям, дали след като са заредили тяхната аптека с тези витамини не са "препоръчали" на докторите да ги изписват наред? Ти как мислиш?
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #12 -: Юни 22, 2010, 19:54:59 pm »
avali, не знам. Аз лично си купих инофолик от аптека в моя град, един пакет от  20 сашета е 22.50лв. Не знам в тяхната аптека колко струва. д-р Савова ми ги изписа заедно с фертилайд за мъжът ми. Но аз нямах финансова възмножност да ги купя в деня на прегледа в София и си ги взех от аптеката в нашия град, фертилайда беше 53.50лв. Така, че не мога да ти отговоря конкретно. Има го и в други аптеки, така че...
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #13 -: Юни 25, 2010, 09:13:22 am »
Такааа...Давам отчет след пиенето на Инофолик (май станаха вече около месец-месец и половина).Преди 2 дни ми излязоха изследванията на LH, FSH,TSH,DHE-S и още един хормон, но не се сещам в момента кой беше.Заковавам в средата на референтните граници. А преди два месеца резултатите ми бяха отчайващи (както и в последните няколко години). Аз го отдавам на Инофолика, но не мога да го потвърдя на 100%, разбира се. Така че, засега продължавам да го пия. :)
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #14 -: Юни 25, 2010, 09:49:34 am »
Lary75, чудесни новини!
И аз пия Инофолик от 2 седмици, по 1 на ден, самоназначих си го :oops:
Започвам стимулация в понеделник и се надявам този път да имам повече от 1 яйцеклетка, и ако може и да са качествени.
И аз не съм забелязала да ми влияе по някакъв начин на апетита.
Но явно си работи - миналата седмица пусках стандартните изследвания при профилактичен преглед при ДжиПи-то и се оказа, че триглицеридите ми са под долната граница. А именно инозитолът (една от съставките на Инофолика) водел до понижението им.
Ще видим как обаче е подействал на яйчниците ми другата седмица.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #15 -: Юни 25, 2010, 10:18:03 am »
Liteto, стискам ти палци всичко да е наред и да мине добре. Аз го пия 2х1. На мен продължава да ми изглежда малко несериозно да се лекувам с някакви прахчета (свикнала съм да съм да ми предписват хапчета на килограм :)), но май наистина действа. Или достатъчно добре успявам да си внуша, че ми влияе  :lol:
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #16 -: Юли 12, 2010, 13:29:00 pm »
И аз да дам отчет за ефекта от пиене на инофолик 40 дни.
TSH преди 3,6         сега - 3,5
Тестостерон преди 1,41     сега - 1,02
И двата са в граница, но TSH е висок и док. ми беше казал че при такава стойност не мога да правя стимулации.
Тестостерона е паднал.
това е от мен. Аз продължавам упорито да пия инофолик, пък каквото стане.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #17 -: Юли 12, 2010, 17:34:42 pm »
Авали, кой док ти е казал това че при ТСх не може да се правят стимулации? Питам, защото и аз имам високо ТСХ и щях да правя инсе, но ще се отложи за известно време.
Колкото за инофолика-пих по две прахчета на ден, много добре ми дойде, апетитът ми намаля и малко поприбрах килограмите. Ако нямах проблем с щитовидната сигурно голяма мацка щях да стане от този инофолик:}
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #18 -: Юли 16, 2010, 23:08:03 pm »
Д-р Начев - ендокринолог от Майчин дом. А прочетох и в интернет момичета са писали че нашите лаборатории приемат 5 като горна граница, а трябва да  е 3. като казах на гинеколога си той ми каза че стойност 3,6 не била проблем.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #19 -: Юли 17, 2010, 08:59:25 am »
Доре, стойност на ТСХ - 2.00 се приема за гранична за инвитро. На мен това също ми го каза д-р Начев, аз ходя при него от 2006г. Съжалявам само, че не го послушах, защото моят опит миналата есен стартира с ТСХ 2.1 и беше неуспешен. Тогава лекарят от клиниката където правих опита ми каза, че не е проблем, но явно е все пак. Аз наистина вярвам много на Начев и сега след проведена терапия моети ТСХ е 1.9 и д-р Савова каза, че с такава стойност може да се започне икси. Малко се отклоних от темата, но... Относно инофолика, а ще продължа да си го пия, отслабнах, имам много енергия, а преди ми беше доста отпуснато. Дано ни помогне, поне няма да ни навреди. Само дето малко скъпо ми идва три опаковки на месец. Но важен е резултата - успех!