0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #40 -: Август 07, 2010, 11:48:21 am »
Дали има странични ефекти предозирването с инофолик? Вярно че е аминокиселина, но все пак, всяко лекарство е нож с две остриета.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #41 -: Август 08, 2010, 09:32:43 am »
Какво имаш предвид? Колко да предозираш? - ако е 100 дори 200 мг инозитол според мен не е проблем изобщо. Инозитола се пие къде-къде в по-големи дози.
Просто за ИР са посочили една оптимална доза, ако е повече няма да навреди.
Ако те притеснява предозирането вземи си Инозитол на табл. по 1 гр.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #42 -: Август 08, 2010, 12:38:37 pm »
http://www.bb-team.org/articles/2785/#axzz0w0KQbDTc
  В тази статия се говори дори за лечение на определени състояния с доза 12-18g. на ден,което ми се стува малко крайно,но за сравнение в Inofolic едно саше съдържа 2g.инозитол.

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #43 -: Август 12, 2010, 15:35:56 pm »
I na men mi predpisaha inofolik za polikistoza da go piq 3 mes kazvate 4e deistva dano da e taka :?Obikolih nqkolko apteki nikade go nqma tr da si go para4a6.Pisna mi ot lekarstva
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #44 -: Август 12, 2010, 23:26:21 pm »
Инофолик го има само в аптеките до клиниките по стерилитет. В обикновена аптека си го поръчваш и чакаш един ден. Аз се чудя ако почна да пия по три прахчета на ден, какво ли ще стане? А вие по кое време на деня го пиете и преди ядене ли? Аз като го пия след храна ми става много тежко.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #45 -: Август 12, 2010, 23:30:28 pm »
denis, супер си, страхотен сайт!  :D Как не съм се сетила да проверя, а ходя по аптеките да питам... :) Нямам навика да пазарувам онлайн може би затова, даже до сега никога не съм си поръчвала нищо от нета. Ако споделиш и тънкости по пазаруването от сайта, ще съм ти още по-благодарна, сигурно и не само аз :)
Мисля да се прежаля и да си взема Инозитола от 36$, най-изгоден е, а и тъкмо за 3 месеца ми е предписан. А ФК не е толкова недостъпна и в тукашните аптеки - аз си бях взела 90 табл. по 0.4 mg за 4 лв., но от сайта излиза още по-евтино :)

Благодаря ти пак, поздрави :)
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #46 -: Август 13, 2010, 08:59:23 am »
  Има го в наличност в аптеки РЕМЕДИУМ,вчера си взех от тази на ул"Гео Милев".Сега е в нова опаковка по 30 сашета за 25лв.,малко по-изгодно е :wink:(предишната беше 20 саш за 20 лв.)

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #47 -: Август 13, 2010, 10:09:27 am »
denis, супер си, страхотен сайт!  :D Как не съм се сетила да проверя, а ходя по аптеките да питам... :) Нямам навика да пазарувам онлайн може би затова, даже до сега никога не съм си поръчвала нищо от нета. Ако споделиш и тънкости по пазаруването от сайта, ще съм ти още по-благодарна, сигурно и не само аз :)
Мисля да се прежаля и да си взема Инозитола от 36$, най-изгоден е, а и тъкмо за 3 месеца ми е предписан. А ФК не е толкова недостъпна и в тукашните аптеки - аз си бях взела 90 табл. по 0.4 mg за 4 лв., но от сайта излиза още по-евтино :)

Благодаря ти пак, поздрави :)
И мен ме интересува как да си го поръчам от сайт,че съм малко зле.Плащането как става?Иначе си купих от кварталната аптека но 20 сашета.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #48 -: Август 23, 2010, 14:26:48 pm »
denis, супер си, страхотен сайт!  :D Как не съм се сетила да проверя, а ходя по аптеките да питам... :) Нямам навика да пазарувам онлайн може би затова, даже до сега никога не съм си поръчвала нищо от нета. Ако споделиш и тънкости по пазаруването от сайта, ще съм ти още по-благодарна, сигурно и не само аз :)
Мисля да се прежаля и да си взема Инозитола от 36$, най-изгоден е, а и тъкмо за 3 месеца ми е предписан. А ФК не е толкова недостъпна и в тукашните аптеки - аз си бях взела 90 табл. по 0.4 mg за 4 лв., но от сайта излиза още по-евтино :)

Благодаря ти пак, поздрави :)

Не искам да ви дразня но аз си поръчах от сайта ето тази ФК, която беше при безплатните мостри защото срока и изтича ноември 2010.
ФК и то Мета.
http://www.iherb.com/Solgar-Folate-as-Metafolin-400-mcg-100-Tablets/14274?at=0

Сайта е много добър, просто трябва да се следи да изгодни неща

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #49 -: Октомври 11, 2010, 20:15:29 pm »
Отдавна никой не е писал.
Искам да помоля тези момичета, които продължават с приема на Инофолика да споделят как върви :wink:

Много се замислям дали да не си купя и аз. Имам ПКЯ и ми омръзна от тези противозачатъчни. При последния преглед яйчниците ми вече бяха в добро състояние и пия последен блистер (уж :wink:). Другия месец мислим да правим стимулация с Клостибегит, но се притеснявам дали може да комбинирам Инофолика с хормонални препарати.
Отделно пия и Глюкофаж 500мг 2х1/2, няма изразена ИР, но заради ПКЯ-то. Според мен има ефект от него, но не знам какво ще се получи след като спра противозачатъчните. Само един месец на Диане + Глюкофаж, изчисти всичките кисти, все едно съм минала поне 3 месечен курс на противозачатъчни. Имаше видим спад и на ЛХ-то (8,46) в сравнение с предходното (11,6), но пък правени през голям интервал от време.

Друго, което искам да питам е мога ли да комбинирам двете лекарства - Инофолика и Глюкофажа?
Просто искам да спра да си губя времето с противозачатъчни, но пък и като ги спра много бързо положението става отчайващо...и пак опирам до тях...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #50 -: Октомври 12, 2010, 20:19:08 pm »
Дъщеря ми го пие доста време + Метфогама+ много други неща
Тя е с хипофункция на ЩЖ и ИР -добре е. Бяхме на контр. преглед преди 10 дни - всичко е ОК

Аз също го пия + Метфогама + много други неща и съм доволна.

Дано и други момичета да се включат - и на мен ще ми е интересно.
:)
В бг.мама има добри отзиви - поразпитай и там 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #51 -: Октомври 12, 2010, 20:58:28 pm »
Денис, благодаря :)

Търсих и из БГ Матата, но тема за Инофолика не открих, само тук таме някое мнение.
Прочетох всичко за М2Тон и Фертилейд, както и темата за Хиреинсулинемията и тази за Метфоргамата. От там видях че има много добри отзиви за Метформина при ПКЯ и се надявам като спра Диането и при мен да е така :wink:.
Въпреки че точно резултата ме притеснява и търся още някаква алтернатива да се справя с поликистозата без противозачатъчни.

П.П. Но пък за Фертилейда и М2Тон разбрах, че не се препоръчват по време на хормонална стимулация, затова търся инфо за Инофолика.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 21:04:01 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #52 -: Октомври 12, 2010, 21:04:34 pm »
Ти си със завишен Пролактин и ЛХ?! - прочети за Витекса, но се консултирай с лекар - но няма да е удачно при Стимулация :)
Витекса действа на Пролактина.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 21:12:43 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #53 -: Октомври 12, 2010, 21:13:13 pm »
Да Пролактина ми е висок, особено последния път направо се  8O. Беше над 900ед.
Надявам се сега като го вкарам в граници и другите хормони да се нормализират още малко (ЛХ-то и Андростендиона). То и от него зависи дали ще спра Диането следващия цикъл :?

Ще хвърля едно око на темата за Витекса, не знаех че може да ми помогне за нещо.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #54 -: Октомври 12, 2010, 21:15:40 pm »
Има добри отзиви, но не си го самоназначавай - говори с лекар. Той най-добре знае какво е положението и какво трябва да се направи.:)
Дано да се нормализира Пролактина :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #55 -: Октомври 12, 2010, 21:25:42 pm »
Денис, благодаря :P

Не обичам да си самоназначавам лекарства, дори и за Инофолика много мислих и още се двуомя и накрая май първо ще го обсъдя с док :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #56 -: Октомври 13, 2010, 08:14:58 am »
Инозитола не е проблем, той е само полезен, не може да ти навреди - това Витамин В8.
Другото е ФК /това съдържа инофолика/
http://www.bb-team.org/articles/2785/#axzz12DBnZkmt
http://www.doctorbg.com/page.php?id=1003
http://www.doctorbg.com/page.php?id=17125

Билките според мен са по-опасни :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #57 -: Октомври 13, 2010, 22:46:21 pm »
Не знам, дали е от инофолика, пия вече трета опаковка, но май този месец за пръв път ще имам истински цикъл, имам изразено ПМС с напрежение и болки в гърдите, въпрос на време е да ми дойде, нещо, което преди не се беше случвало с години, все на ОК съм, или все с циъл през 20 дни.Все още нямам налице хормонални изследвания, които да потвърдят някаква реална промяна, но аз лично няма да спра да го пия.
Денис, май се засичаме и в Бг мамма, дъщерята ти какви други неща пие?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #58 -: Октомври 14, 2010, 20:18:01 pm »
Дъщеря ми е с ИР и Хипофункция на ЩЖ
Пие Еутирокс минимална доза /по моя молба :)/ и Метфогама - като лекарства

Добавки:
Инозитол+ФК
Таурин и Л-Карнитин
Селен
Хром
Омега 3
вит.С
фирби

 
Са+Магнезий+Цинк+ вит.Д
Вит.В-50
Бета-Каротин  - по схема
вит.Е


Пи ги 1 месец - после почива от някои

За 50 дни ТСХ се смъкна до 2,5 / а беше над 6  


« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 20:21:16 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #59 -: Октомври 14, 2010, 21:11:25 pm »
Благодаря :)
Желая на теб и на дъщеряв ти да продължавате да дерзаете в правилната посока, ще видя какво от тези да добавя към 'менюто' си :)