0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #20 -: Юли 17, 2010, 10:00:28 am »
Доре, какъв проблем имаш с щитовидната жлеза?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #21 -: Юли 19, 2010, 14:11:47 pm »
Avali, утре съм при д-р Начев и ще видя точно какъв проблем имам с щитовидната.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #22 -: Юли 19, 2010, 17:16:45 pm »
ЦИТАТ:"Преди 2 дни ми излязоха изследванията на LH, FSH,TSH,DHE-S и още един хормон, но не се сещам в момента кой беше.Заковавам в средата на референтните граници. А преди два месеца резултатите ми бяха отчайващи (както и в последните няколко години). Аз го отдавам на Инофолика"


  Lary,би ли споделила кои точно хормони са се повлияли.Питам,защото аз съм с високо FSH.Колкото до Инофолик,пия го от скоро.Ще пиша за резултатите след време.Успех на всички!
 
 

*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #23 -: Юли 21, 2010, 09:25:59 am »
mariya j, подобриха се стойностите на ЛХ и съотношението ЛХ/ФСХ. ЛХ вече е в средата на референтните граници, а преди беше с няколко единици над горната граница. Съотношението беше 3, а сега е около 2.
Пак казвам, че не съм убедена, че е от Инофолика. Не искам да звуча като рекламен агент и да подведа някоя жена :)
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #24 -: Юли 21, 2010, 10:07:56 am »
д-р Начев не е ли отпеска до 30.07. На мен така ми казаха от регистратура?
И аз си пусках хормони -   LH и  FSH са ми леко повишени, вместо да паднат/свисоки стойности съм/. Само пролактина се е увеличил, преди беше много под долна граница. Естрадиол е в граници.
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #25 -: Юли 23, 2010, 14:50:51 pm »
здравейте,
аз пия инофолик от април месец 2010г и до момента съм отслабнала 10кг, чувствам се много по добре от миналата и началота на тази година
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #26 -: Юли 23, 2010, 16:25:01 pm »
Моля те, кажи ми какви са дозите на:
Инозитола и Фолиевата к-на
Как е изписан точно Изозитола /какъв вид е/
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #27 -: Юли 23, 2010, 16:31:51 pm »
Моля те, кажи ми какви са дозите на:
Инозитола и Фолиевата к-на
Как е изписан точно Изозитола /какъв вид е/
 
Не пише на листовката какъв вид е инозитола.
Състава е Инозитол 2g, Фолиева киселина 200mcg
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #28 -: Юли 24, 2010, 11:52:14 am »
pop4o 10х :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #29 -: Август 02, 2010, 17:06:56 pm »
Ендокринолога ми изписа L- тироксин, и каза че мога да го пия с инофолик. Аз обаче като прочетох упътването на L- тироксин видях, че намалява действието на лекарства за регулиране на кръвна захар. Да пия ли и двете лекарства, ако едното отслабва действието на другото?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #30 -: Август 04, 2010, 02:22:56 am »
Моля те, кажи ми какви са дозите на:
Инозитола и Фолиевата к-на
Как е изписан точно Изозитола /какъв вид е/
 

denis, ще споделиш ли защо питаш за точните дози? Защото аз пробвах да си намеря поотделно инозитол и фолиева к-на, но не успях.В някои аптеки не бяха чували за инозитол, отделно не се продава като витамин, съдържа се в някой комплекси витамини, но в доста малко и недостатъчно количество. Пробвах с тази алтернатива, защото 60 лв. на месец само за това прахче нямам как да ги дам, но уви - неуспех. Пия отделно само фолиева к-на, но явно инозитола си има голяма роля, защото ф.к-на не ми помага за нищо в моя случай.
А именно, предписаха ми инофолика за нередовен цикъл, също 2 прахчета на ден за поне 3 месеца.Пих само 10 дена - 1 опаковка т.е. и после не съм го купувала, но и цикъл нямам от април месец  8O
Та се чудя още какво да правя, дали да ида вече на гинеколог, само че мисля да пробвам с нов, да чуя друго мнение.
До сега нередовния цикъл ми го лекуваше гинеколожката с противозачатъчни - 1 год, щом ги спрях - отново няма никой и след 4 месеца пауза най-после отидох пак при нея и тя този пат ми изписа този инофолик.
Каза, че противозачатъчните разбира се са ми повлияли положително.Но дали не го казва за да си оправдае само лечението и да пробва как ще ми подейства инофолика сега и дали ще има полза. Затова мислех да чуя друго мнение от гинеколог.
Приемам препоръки, момичета :) Благодаря предварително.

Една аптекарка ми препоръча д-р Светла Динева (МЦ Санус 2000), някой да има отзиви от нея?
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #31 -: Август 04, 2010, 14:53:39 pm »
Нелли, аз също бях с ужасно дълъг цикъл - 3 месеца, но като почнах Инофолик и ми дойде. Само че излиза доста скъпо да пиеш инофолик.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #32 -: Август 05, 2010, 11:39:45 am »
denis, ще споделиш ли защо питаш за точните дози? Защото аз пробвах да си намеря поотделно инозитол и фолиева к-на, но не успях. .........

Да, ще споделя. Аз намерих инозитол от този сайт:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Inositol-Powder-4-oz-113-g/678?at=0
Поръчах това но има и по изгодни
Това ти е 50 дози по 2 гр.

В момента има и безплатна мостра на ФК и то Мета.
http://www.iherb.com/Solgar-Folate-as-Metafolin-400-mcg-100-Tablets/14274?at=0
Аз обаче си поръчак вече 3 от нея /като си ги платих :)/без да забележа че срока и на годност е до  септември.
Сайта е супер - много е изгодно.
Ако решиш да поръчваш - ще ти обесня тънкости :)

Доставка до БГ е 4$ но като сложиш код -той ти преспада 5 долара , така че си +1 долар :)

Ето ти и една обикновенна ФК  
http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Folic-Acid-400-mcg-300-Tablets/10441?at=0  
300 табл. а 6-7 лв :)
« Последна редакция: Август 05, 2010, 12:03:26 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #33 -: Август 05, 2010, 11:49:54 am »
Това е най-изгодно, но трябва да се дадат накуп 36$ = 54 лв
http://www.iherb.com/Life-Extension-Inositol-Caps-1000-mg-360-Capsules/16355?at=0
То пак е издодно:)
Това са 180 дози по 2 гр.

36$+ 4,23$ /ФК/=  40,23$ - за 90 дни   /2 по 1 доза/ СУПЕР! - това ти е за 3 месеца :)
ако избереш нещо до 60$ - имаш 5% отстъпка и с кода още 5 долара.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #34 -: Август 05, 2010, 17:32:32 pm »
Denis, видях че едната опаковка е прах, а не капсули, което усложнява нещата при дозирането. Дали са разделени дозите по някакъв начин, или ти сама трябва да ги измерваш?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #35 -: Август 06, 2010, 08:24:29 am »
Когато е на прах - сама трябва да си мериш дозите.
Аз поръчах такъв защото ми е по-изгодно.
Обикновено в кутията има мерителна чашка и става лесно.
А и +/-  50-100 мг, според мен не е проблем - инозитола е аминокиселина, има я и в други продукти.
Аз съм я пила преди години - но за отслабване и бях много доволна.
Взема се преди фитнес :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #36 -: Август 06, 2010, 16:49:46 pm »
   Ето и моя опит от прим на INOFOLIC през последния месец.Писала съм за моето високо FSH.Днешното изследване отчита понижаване с 5-6 единици.
   По-конкретно,пих регулярно прахчетата преди ОВУ и по време на самата овулация имах остри болки и леко прокървяване за два дни,нещо което не ми се е случвало досега.Лекарката ми беше споменавала за ЛУФ при мен,та си мисля ,че може този път от Инофолик-а фоликулът да се е спукал,да сме предотвратили образуването на кистата,от там и по-ниската стойност на FSH.Не знам дали разсъждавам правилно,поправете ме,ако говоря глупости.
   След овулацията не го пих много редовно,че ми се видя скъпично,но сега смятам да подновя приема,пък да видим следващия месец.Хубав ден!

П.П.Сега се сещам,че освен това пих ОМЕГА-3,също Vitamin E-100 mg няколко пъти и едни витамини на Kruger с Лутеин,та може и да е комплексно действието.Поздрави!
 
« Последна редакция: Август 06, 2010, 18:11:42 pm от marsi »

Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #37 -: Август 07, 2010, 10:16:43 am »
Сега се сетих нещо, първият месец когато пих Инофолик овулацията ми беше силно болезнена-болка и твърд корем, държа ме цели 5 дни -болки в кръста и корема.
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #38 -: Август 07, 2010, 10:54:17 am »
Здравейте,момичета!На мен ми изписаха Инофолик,като доктора ми каза,че от него се стимулират яйчниците и работят по-добре!Наистина си излиза скъпичко 60 лв!Аз още не съм го купила,но попитах за цената му!Наистина ли се отслабва от него!На мен ми го изписаха в комбинация с Метформин!
*
Re: Инофолик (Inofolic)
« Отговор #39 -: Август 07, 2010, 11:33:11 am »
И аз пия инофолик от 1 месец. Аз имам синдром на Хашимото и доказан метаболитен синдром и затова пия всеки ден Метформин 2х1. Когато ми изписаха Инофолик, въобще не разбрах зашо да не си пия обикновенната фолиева киселина. Сега на втория преглед разбрах, че подобрява метаболизма и наистина апетита, не знам в резултат на кое но за този един месец свалих 4кг., ама без упражнения. Нещо много ме мързи, от колата в къщи, от колата на работа. Въобще никакво друго движение. Но сега вече ги започвам пустите упражения! Освен това разбрах, че влия и на яйчниците, аз нямам гинекологични проблеми, но ендокринните ми стигат! Наистина на моменти усещам болки в яйчниците и придърпания. Ако знаете още нещо споделете, защото в Интернет почти няма информация.

Сега се допълвам, за два месеца ве4е съм свалила 10кг. и стимулацията ми за сега дава много добри резултати, така, че аз си продължавам с метформина и инозитола. Само да вметна пия метформин ве4е 3 години и килца не бях свалила, само се задържа безконтролното ка4ване на килограми. Ефекта на сваляне на килограми се прояви след приема на инофолик в комбинация с метформин!