0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Бубу, бананова е, а банан е ял. Иначе логиката ми беше, че това е друго мляко, а не кърма ;) То и витамин С има - ама с него вече се захранихме  :lol:
Значи следобед ще си хапне детето кашичка с кеф.


*
Ако кашата е с прясно мляко(краве мляко) си е нова храна, после вече кашите с мляко няма да са нови.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
ами пише "пълномаслено сухо мляко" - банановата каша на Слънчо, която си ни беше любима в детството :)


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Щом до сега не е ял друго мляко, освен храна, всяко следващо - АМ, краве мляко, овче и тн си е нова храна :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Бебе, и тиквата действа разхлабващо. Ако имаш сурова тиква може да я вариш и да я даваш пасирана, аз понеже нямам време, давам от бурканче на Hipp.
при нас тиквата, както и сливите не действат, така че ако има някаква друга разхлабваща храна, казвайте, че положението е зле :-(


*
Бебе, и тиквата действа разхлабващо. Ако имаш сурова тиква може да я вариш и да я даваш пасирана, аз понеже нямам време, давам от бурканче на Hipp.
при нас тиквата, както и сливите не действат, така че ако има някаква друга разхлабваща храна, казвайте, че положението е зле :-(
Круша, спанак.
Киви е разхлабващо,но незнам дали е подходящо за тази възраст.
Колко мляко за денонощие трябава да приема бебе на 11 месеца? Тъй като сме в процес на постепенно отбиване, се замислих, че всъщност не знам какво трябва да е количеството мляко на тази възраст. Ние все още си имаме около 7-8 кърмения в периода между 8 вечерта и 8 сутринта. Естествено нямам идея какво количество изпива. През деня хапва млечна каша, също така вече го захраних и с кисело мляко, така че има и кисело мляко с бисквитки в менюто ни. Следобед когато му се доспи давам 60 мл. АМ, които невинаги изпива. Супите и десертите от детската кухня също са с АМ., т.е. има някакво количество в дневното му меню. Бих могла да вкарам още АМ, примерно да правя попарата с такова и т.н.
<br />[link=http:
*
Супите и десертите от кухнята не са ли с прясно мляко?
Моята дъщеря пие сутрин АМ 260 мл, уж обядва пюре (150-190 гр), следобяд й давам плод и/или кисело мляко. Вечер уж вечеря с нас (кога яде, кога не, обикновено минимални количества изяжда). И преди лягаме пие 260 мл АМ. Понякога и през нощта.
Ти сега не се стряскай от количествата, които изпива тя! Много й харесва АМ. Ако можеше, нямаше да яде изобщо, а само на мляко да си кара.  :lol: Не помня обаче колко млечни хранения трябваше да имат на тази възраст.

Супите и десертите от кухнята не са ли с прясно мляко?

Аз в момента взимам от частна кухня и там за бебетата до 1 г. правят нещата с АМ.
<br />[link=http:
*
Мони сега пие около 250 мл АМ на вечеря, 100 мл АМ рано сутрин, попарата и кашата също са с АМ. Реално само обядът е безмлечен :)



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Ние все още нямаме напълно заместено хранене  :? С по половин бурканче пюре/каша караме и кърмене. Иначе някои от пюретата му са безмлечни, други с мляко, ама колко мляко поема, идея си нямам. То с АМ не е ли като при кърменето - предлагаш, пък колкото изпие? Иначе имам една опаковка АМ за спешен случай, ама не съм му добавяла допълнително - примерно кашата да я направя с АМ вместо с вода.


То с АМ не е ли като при кърменето - предлагаш, пък колкото изпие?
Не, не е така. Ако храниш с АМ си има ориентировачни количества за съответната възраст. И когато това е основно хранене, правиш количеството препоръчано за съответната възраст, пък детето естествено може да изпие по-малко или повече. Когато спрем с кърменето ще трябва да му правя цяла  доза.
<br />[link=http:
Аз да се похваля,че замесих 2 яденета и утре замествам и закуската.доволна съм. Не съм въвела кой знае какво,ама най-после стигнах до месо,въведох глутен,а тази седмица ще въведа и сирене и жълтък.така най-после премахнах едно хранене и ся мъча да махна нощното
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Не е ли рано за 3 заместени хранения?


*

afrodita279
,дано успееш с премахването на нощното хранене!
Ние още се будим понякога гладни посред нощите,въпреки,че давам супа в 18 часа и АМ преди лягане в 20 часа.
А сутрин още сме на АМ,не яде нито попара нито кус кус.
Давах каша няколко пъти,но на обяд не се храни много добре.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
И според мен е рано да им заместваш още едно хранене. Ама твои са си децата, ти си решаваш.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
А като така и така нямаме нито едно изцяло външно хранене, мога ли да давам 3-4 хранения външни? Т.е. примерно:
 сутрин - плод;
 обед- зеленчук;
 следобед и вечер - каша/ плод?
 


А като така и така нямаме нито едно изцяло външно хранене, мога ли да давам 3-4 хранения външни? Т.е. примерно:
 сутрин - плод;
 обед- зеленчук;
 следобед и вечер - каша/ плод?
Според мен, да. Няма да има проблеми. Още повече, че плодовете не се водят основно хранене, а междинна закуска.
<br />[link=http:
А! Рано ли е?боже,вие ако знаете от моята група на юнките децата са с месец по-малки и отдавна са заместили ...и аз затова така се разбързах....педиатърката каза да въведа попара сутрин...и то така или инсче пак стават три...освен сутрешното хрснене да не ги натискам да го има...
Керитка-ако стане стане.със сегашния им режим се будят чак в 5,давам по 100 мл и пак заспиват до 8:30. Засега мисля,че е мн добре,предвид,че заспиват в 8. Иначе преди ставаха в 2-3-4. Което всъщност май все тая-ставане пак си имАше . Иначе ядат всичко с огромно удоволствие,дори месото.май само броколито не им се нрави
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 18:24:02 pm от afrodita279 »