0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
  Здравейте на всички бебеправещи, бремелинки и беберодили :). Реших да пусна нова тема, защото имам нужда от мнения и съвети. След 2.5 г. неуспешни опити в бебеправенето, реших, че вече няма да чакам и скоро ще си запиша час при д-р Александров. Чела съм много и повечето хубави неща за него. Единственото, което ме разочарова (но не чак толкова) е, това че не работи със здравната каса и доста се чака докато ти дойде реда.
   Накратко да ви разкажа за мен: преди година и половина правихме спермограма, цветна снимка, изследвахне на LH хормон и фоликустимулиращ хормон. При мен всичко е наред,при съпруга ми - занижен брой и подвижност, 80 на 60%. След няколкото вида лекарства, които той изпи, даже не му направиха повторна спермограма , за да се види има ли ефект или не от лечението. Предложиха ни направо инсеминация, после казаха да ви запишем за инвитро. Ние взехме решение за изчакаме още малко. Сега настъпи момента пак да поемем пътя към болниците. Спрели сме се на д-р Александров - моя приятелка ми го препоръчка, тя има близнаци благодарение на него. И тъй като не сме от Варна, си мислим дали неможе да съчетаем: на един ден спермограма и с готовите резултати при доктора за преглед и консултация - пък каквото сабя покаже.
  Моля за вашите съвети, мнения и отзиви относно д-р Александров. Мисля, че с тази тема ще бъдем полезни на много двойки. Благодаря ви предварително и успех на всички!
« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 11:33:15 am от siska_d »
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варl
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2010, 11:38:05 am »
Здрасти  siska_d  :) избрала си добър специалист ,с негова помощ има доста хубави бебоци.Свържи се с клиниката и си запиши час а те ще преценят как и какви изследвания ще ви искат и как ще действате след това.
Успех и скоро да се похвалиш с  :bfp:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2010, 12:35:46 pm »
Мисля, че темата ще се изпълни само с препоръки и добри думи за д-р Александров - не само лекар, но и прекрасен човек.
Няма какво да му мислиш - звъниш по телефона както е казала Бубето и дано имаш късмет да те приеме по-скоро. Иначе спермограми мисля, че прави всеки ден и няма да е проблем да пуснете такава когато решите.
Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2010, 12:36:27 pm »
Много правилен избор на доктор  :D :D :D
 Но за другите неща най добре дирекно с тях да разговаряш и да измилите удобен варянт и за вас и за тях  :D :D
 Успех  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2010, 12:49:18 pm »
Здравейте на всички бебеправещи, бремелинки и беберодили
Мисля,че си избрала най правилния доктор.Аз също като теб се спрях на него.и знам че това правилното решение. :)
Много успехи и скоро да се похвалиш :bfp: :goodluck:
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2010, 16:31:46 pm »
Най добрия лекар и  супер човек който съм срещала.Няма начин да не успеете с него.Просто само слушай съветите му и спазвай всички назначения никога няма да те подведе!Успех
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2010, 16:42:33 pm »
Аз бях бременелка (или бремелинка) и беберодих благодарение на д-р Александров.
Избрахме да бебеправим при него защото за мен той беше нашият доктор и човекът спечелил доверието ми.
Някой ме беше питал в темата на бременните какво против имам да се използват подобни думи? Наистина ли ви харесва да си пишем така???
Мисля, че сме в сериозен форум където подобни лиготии са малко прекалени.
Може да съм крайна или да не ви разбирам...незнам. Имам се за човек с чувство за хумор и широко скроен ама това не ми влиза в никоя от кройките.
Сиска, нищо лично към теб и искрено се надявам скоро да можете да се похвалите с най-очакваната новина.
Изборът ви е много добър и според мен не се чака толкова много за д-р Александров. Дори да нямате записан час и отидете на место няма да ви върне. Ще почакате вероятно 2-3 часа поне но ако има пролука ще ви вмъкне между някоя пункция или трансфер. Особено пък и като сте от друг град. Само се обадете на Ани като отидете или направо на д-ра за да знае, че сте в чакалнята.
Успех :)

П.С. Сиска, вероятно вече си видяла темата за АГ-Варна. Заповядай там. Мисля, че ще намериш отговор на всичките си въпроси сега и занапред ако имаш такива:)
« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 18:02:55 pm от Lisko »
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2010, 19:52:15 pm »
Правилен избор. Изключително добър специалист и един от най-добрите хора, които познавам, без преувеличение.
« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 19:54:45 pm от cygnus »
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2010, 20:42:14 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата относно моя избор. Ще изчакам до другата седмица, докато видя какво ще стане. Ако пак ми дойде, вече няма да губя време - ще звънна да си запазя час. До тогава и за напред ще се радвам да прочета още хубави неща за д-р Александров, още истории за успели момичета и сбъднати мечти.  :bighug:
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2010, 21:58:48 pm »
И от мен имаш пълна подкрепа за избора  :). Много добър специалист и страхотен човек. Желая ти успех.
     
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #10 -: Март 02, 2010, 09:05:33 am »
Само на частно работи този доктор, така ли ? Аз в момента си търся доктор който да наблюдава бременността ми, как може да се свържа с д-р Александров ? Направо в АГ-то ли ? А за Кирчева, от Манус Вита, някой може ли да ми каже нещо повече ? Ще съм ви много благодарна :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #11 -: Март 02, 2010, 10:49:15 am »
Веси за следене на бременността ще се наложи да си намериш някой АГ. Д-р Александров се занимава със стерилитет и преодоляването му.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Вар&
« Отговор #12 -: Март 02, 2010, 15:59:24 pm »
Crow е права Веси, радвай се че си на ниво "наблюдение на бременност" - това е голямо щастие и дано всичко е наред. За съжаление обаче такива като мен (2.5 години в очакване) са се насочили към д-р Александров.
    Момичета някой от вас звънял ли е скоро- за кога най-рано дават часове за първоначален преглед? Моля ви посочете ми телефон, на който ще ми отговори Ани. От вашите коментари, разбирам че тя може доста добре да ми обясни всико, за което може в следствие на разговора да я попитам.
« Последна редакция: Март 02, 2010, 16:18:22 pm от siska_d »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #13 -: Март 02, 2010, 16:21:05 pm »
Телефона в кабиента на Ани е 052/613795
Има го даден и в сайта на МЦАР Варна.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #14 -: Март 02, 2010, 20:14:05 pm »
Званни след 17часа,много са заети.Вероятността да ти вдигнат през останалото време е по малка.
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #15 -: Март 03, 2010, 15:22:19 pm »
Благодаря ви момичета. До петък ще съм се обадила и най-вероятно ще се вслушам в съвета на Пантерка- това ще бъде след 17:00 часа.
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #16 -: Март 04, 2010, 11:28:25 am »
Момичета днес се обадих в клиниката. Казаха ми, че не записват часове за Александров. Трябвало да се въоръжим с търпение като отидем и да чакаме докато ни дойде реда. Препоръчаха ни да си пуснем изследвания за FSH, LH, пролактин и хламидия. Така ще спестим повече време. Това което ме притеснява е дали няма да се получат някакви разминавания когато изследванията не са направени от тях - във Варна или изследванията са си изследвания, какво пък?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #17 -: Март 04, 2010, 13:16:42 pm »
Изследванията на хормони и хламидия можеш да направиш и в друга лаборатория, стига да е свястна :wink: Аз моите съм ги пускала в моя град, нямала съм проблем досега.
Кажи от кой град си, за да те насочим към читава лаборатория!
Иначе спермограма може да направите в същия ден там. След 2 часа ще е готова и като си изчакате реда, ще я обсъдите с док. Стойте в коридора и когато се появи Ани или д-р Александров, просто кажете, че сте там и за какво сте. Ще ви кажат да изчакате и когато доктора се освободи, веротно ще ви приеме. Ще падне малко чакане, ама там има едни диванчета, дето ако можеха да говорят.... :lol:
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #18 -: Март 04, 2010, 14:33:20 pm »
Благодаря ти sixsens, ще чакаме търпеливо. За съжаление не сме ходили до сега и едва ли ще позная коя е Ани. Видях снимката на екипа в техния сайт, така разбрах кой е д-р Александров :), но Ани ??? Ти можеш ли да ми подскажеш (като място на въпросната снимка)? Така ще знам как изглежда и лесно ще я препозная в коридора :oops:  Благодаря ти предварително!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #19 -: Март 04, 2010, 15:17:39 pm »
Както е снимката,двете жени който са със зелените престилки,едната е седнала това е Малена,нея също можеш да питаш,а другата е изправена  с вързана коса това е Анито  :wink:
« Последна редакция: Март 04, 2010, 15:20:44 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #20 -: Март 04, 2010, 16:32:44 pm »
ееееееее много сте готини момичета - действате експедитивно. Благодаря ти  Мonkey :), мисля че така доста съм олеснена.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #21 -: Март 04, 2010, 19:39:40 pm »
Маймунката ти е отговорила вече, но и аз да кажа :D Ани е нисичка и пълничка, много симпатична, винаги е с мед. шапчица. Обикновено като й остане време излиза в коридора и пита чакащите кой за какво е! Няма страшно, няма да ви пропусне, но задължително стойте в коридора, не в чакалнята :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #22 -: Март 05, 2010, 17:24:47 pm »
Момичета в събота на 06.03.2010г. заминавам за Варна. Говорих с Анито и тя ми каза на третия ден от МЦ да отида за хормонални изследвания. Като я информирах, че в събота е третия ден и тя се засмя, каза: "ами идвай". Така, че утре за първи път ще посетя АГ Варна (едва ли ще се видя с д-р Александров).
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #23 -: Март 05, 2010, 20:09:21 pm »
Така, че утре за първи път ще посетя АГ Варна (едва ли ще се видя с д-р Александров).
И защо ли няма да се видиш с д-р Александров?!?!?!
И не се притеснявай - всички сме имали първо посещение в АГ-то  :lol:

Заповядай тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39853.820
« Последна редакция: Март 05, 2010, 20:13:29 pm от barbaron0708 »
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #24 -: Март 06, 2010, 18:22:14 pm »
Здравейте, днес посетих АГ Варна. Д-р Александов го видях само докато преминаваше няколко пъти през коридора. Ани ми даде бланка, на която отбеляза кои хормони да си пусна и аз слязох в лабораторията да ми вземат кръв. Конкретно посещението ми не беше за среща с доктора и за това си мислех, че няма да го видя :wink:. В петък (12 март) отнова сме там за спермограма и видеозон. Тогава ще са готови и кръвните изследвания, ако знаете как се притеснявам от резултатите (вкл. спермограмата). Тази притеснения сигурно са познати на някои от вас нали? Така ми се иска всичко да се получи по нормалния път и да ни се размине инвитрото, но ще видим - стъпка по стъпка.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #25 -: Март 06, 2010, 18:25:53 pm »
Спокойно, Сиска! Притесненията ти са познати на всички нас :) Важното е, че си поела по правилния път и стъпка по стъпка ще стигнеш до щастливия край! Ние сме тук и ще те подкрепяме :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #26 -: Април 10, 2010, 16:07:10 pm »
Подскажите адрес, где работает д-р Александров :wink:
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #27 -: Април 10, 2010, 18:16:50 pm »
Подскажите адрес, где работает д-р Александров :wink:


Ето сайта им:
http://www.ivfcentre-varna.com/
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #28 -: Април 19, 2010, 15:41:14 pm »
аз вече сам ж края на 8 месец,благодарение на него.Това ни е 2 опит,и преди това само сме обикаляли да проучваме клиники,но единствен този екип ме предразположи и ми спечели доверието.Че сме чакали доста такае,но за сметка на това имаме резултат.А за спермограма мисля че в сряда прави,поне така беше преди
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #29 -: Април 19, 2010, 22:43:09 pm »
  Здравейте!Правих ин витро при д-р Александров миналия септември-2009.Беше неуспешно.Аз също смятам,че е мн.добър доктор и отдаден на професията си.Но мисля,че той към мене подходи малко недоброжелателно.Може би ,защото съм на 41г.Момента ,в който ми правеше трансфрера ми каза:"Ти ако забременееш,ще е някакво чудо!"Въобще не му повярвах,не толкова с разум,колкото интуитивно.И действително два месеца след неуспешния опит,забременях спонтанно.Вече съм в 6-ти месец.Засега нещата вървят добре и се надявам и вярвам,че ще е така докрая.Въпреки всичко ,според мен е добър специалист ,помогнал е на много хора и ще помага.А като цяло за самата клиника мисля ,че нещата малко се претупват.Не се правят генетични и имунологични изследвания,които са много важни.Ами,представете си,че в това е проблема и се правят нахалост последователни опити и не се получава само заради това,че се прескачат тия изследвания.Има и такива примери.
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #30 -: Април 19, 2010, 23:29:16 pm »
Въпреки, че не е моят лекар, бях силно впечатлена от него когато го посетихме със съпругът ми.
Вярвам, че никоя от вас няма да сгреши ако му се довери.
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #31 -: Юни 02, 2010, 14:58:03 pm »
Момичета,толкова положителни неща изчетох за д-р Александров ,че чак не смея да се изкажа. Все пак имам вече и лични впечатления и искам да ги споделя. Ние сме с неизяснен стерилитет от около 2 години и имаме всички изследвания /без имунологични и генетични/ . Това беше за протокола.
Немога да разбера как човек с нормално работно време може да ходи да стои в един коридор и да чака някой да мине покрай него /сестра или доктор/ за да може евентуално да се вреди за преглед ,консултация или т.н. Взех си три почивни дни специално ,за да ходя да вися там пред кабинета с табела Стерилитет ,в онзи ужасен коридор с излъскана мозайка. Не се имам за примадона или лигла. Минала съм през много неща и мога да мина през още само ,за да стана майка,но тези няколко посещения там направо ме отвратиха. Все пак успях да вляза при доктора ,чувствайки се ,като най-голямата досадница и той отегчено ми обясни ,че може да се пробва нещо ,но нищо не се знае. Отдавна не бях ревала такъв рев. Три часа чаках резултата от спермограмата ,който беще готов и само трябваше Ани да ми го подаде от стаята. Искам да подчертая ,че не съдя и не обвинявам никого . Вероятно тези хора дават всичко от себе си ,но наистина нямам сили да изтърпя подобна обстановка,  " организация " и т.н. Това е лично мнение,което отдавна се чудя дали да споделя и не задължавам никого с него.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #32 -: Юни 02, 2010, 16:21:38 pm »
Напълно те разбирам за чакането, но не мисли, че в другите клиники не се чака. Персоналът в АГ не достига, Ани е разчекната на 100 места, д-р Александров прави пункции, трансфери, прегледи, консултации и т.н. Да не забравяме, че той е главният ембриолог в клиниката и работата му е да седи в лабораторията и да се занимава с ембрионите. Чакаш да мине лекар или акушерка, ако нямаш записан час. Иначе отиваш, обаждаш се, че си там и така. Това е. Всички искат той лично да ги консултира или прегледа. Няма как да се разчекне. Работят без почивен ден, до късно вечер.
За информация - най-натоварено е до 14:00 часа, понеже дотогаава вървят пункциите и трансферите, които не могат да се отложат за по-късно. Както и прегледите на момичета, които са в процедура. Пункцията се прави определени часове след слагането на Прегнил, не може да се чака. След 14:00 часа вече е по-спокойно и тогаава минават консултациите. Аз когато съм била за преглед при стимулация /правила съм 2 ин витро опита/, съм чакала да минат пункциите и трансферите, за да ме видят. Знам, че те са по-важни. Знам какво е да разчиташ на ин витро като единствен шанс за бебе.
Относно думите му за твоя случай - той не обича да дава напразни надежди на пациентите си, за което аз много го уважавам. Реалист е и си казва всичко директно.
Когато човек се бори за дете, нищо не е нормално. Нито работното ни време, нито нищо. Разбирам, че е неприятно да се чака, седяла съм с часове...но това е положението. Ами ако доктора си тръгваше в 5 часа, като в нормално раб. време и не работеше събота и неделя и на Коледа и на Великден?
Ако коридора беше луксозен и с теракота вместо изтъркана мозайка, щеше ли да ти е по-приятно да чакаш?
Разбирам огорчението ти, наистина. Щом не ти допада, просто смени доктора.
Успех ти желая и дано не чакаш години, за да се сдобиеш в рожба.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #33 -: Юни 02, 2010, 16:40:33 pm »
Повторила съм на няколко пъти ,че не обвинявам никого. Шапка свалям на хората ,които си вършат работата всеотдайно и вярвам ,че това е пътя да се оправим озобщо ,а не да се оплакваме само ,НО мисля ,че не нормално всички да си мълчат и едва ли не да са доволни от тая ситуация и отношение. Не може да се тръби как трябва да се повишава раждаемостта ,а да се отнасят със жените ,които се борят за дете ,като с овце все едно са виновни за нещо.  Всяка от нас знае как отива с буцата в гърлото и очаква поне малко разбиране и добро отношение ,наред с професионализма ,който разбира се е решаваш и най-важен. Та, конкретно повода за това да споделя мнението си е ,че .. да, най-вероятно д-р Александров и най-добрият ,но аз нямам възможността да отсъствам неопределно време от работа и няма как да съм при него съответно. Затова ходя в Олимед ,защото там поне имаш запазен час ,колкото до отзивите за там - четох не толкова добри такива,но нямам друг шанс просто. Незнам вие как се справяте финансово,но аз немога да рискувам работата си ,за да стоя безброй часове пред кабинетите. Неможе ли нещо да се направи, да се подсили тоя екип ,който е толкова натоварен , да се внесе малко ред.. знам ли ,то като погледнеш какво е в цялата държава направо ти идва да се гръмнеш.  :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #34 -: Юни 02, 2010, 17:16:36 pm »
Честно казано, ми е малко странно, че някой може да каже, че отношението в АГ към пациентките е като към овце 8O Направо си е обидно, като знам как екипа се радва и страда с нас. Уцелила си явно натоварен момент. Относно времето - ами за мен да имам дете е най-важното и аз не правя компромиси с лекаря и клиниката по този въпрос. За Олимед ще кажа само едно - за мен е глупост да ходиш там, при положение, че можеш да посещаваш един от най-добрите лекари. Не разбирам как можеш да рискуваш сбъдването на най-съкровената си мечта /сама си прочела отзивите, сама каза, че са лоши/. Щом не можеш толкова да отсъстваш от работа, можеш просто да обясниш положението и да се разбираш с доктора сутрин рано да те приема, ще влезе в положение. Или пък след работа. Казах ти и кога е най-натоварено. Може би трябва да преосмислиш малко предварителната си негативна нагласа и да поговорриш с Ани и д-р Александров. Ще видиш, че няма да се държат с теб като с овца. Както и никога и с никого не са се държали по този начин. А щом никой не казва нещо по този въпрос, значи няма какво да каже, не че си мълчи :D
Никого не обвързвам с мнението си. Всеки има глава на раменете, да мисли и да преценя!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #35 -: Юни 02, 2010, 17:53:09 pm »
А щом никой не казва нещо по този въпрос, значи няма какво да каже, не че си мълчи :D
Никого не обвързвам с мнението си. Всеки има глава на раменете, да мисли и да преценя!

Е добре, приемам,че тогава аз нещо не съм наред.  :wink:
Мнения има всякакви и за Олимед и за МД, и хубави и лоши. За мен и най-важно да имаш късмет и мисля,че е важно да има възможност лекаря спокойно да ти отдели достатъчно време и внимание !
Все пак и болниците еволюират, с времето трупат опит, снабдяват се с по-нови реактиви, нещата се променят и не са еднозначни .
Желая успех на всички ! Дано скоро всички за станем щастливи майки !
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #36 -: Юни 02, 2010, 18:05:49 pm »
Aми мила,в такъв случай май си си за Олимет......аз също смятам че неможе да се прави компромис с това при кой лекар си ,особенно за нещо толкова важно.....но щам си с такава нагласа ок.Искрено ти желая късмет ,и съвсем скоро да се похвалиш.Извинявам се за по грубия тон,не е нарочно :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #37 -: Юни 02, 2010, 18:38:17 pm »
Е добре, приемам,че тогава аз нещо не съм наред.  :wink:
Мнения има всякакви и за Олимед и за МД, и хубави и лоши. За мен и най-важно да имаш късмет и мисля,че е важно да има възможност лекаря спокойно да ти отдели достатъчно време и внимание !
Все пак и болниците еволюират, с времето трупат опит, снабдяват се с по-нови реактиви, нещата се променят и не са еднозначни .
Желая успех на всички ! Дано скоро всички за станем щастливи майки !
Съвсем си си наред. Хора различни, настроения и разбирания също. Никой неможе да те съди за мнението или избора на клиника. Нито пък за това, че не си останала доволна от посещението си в АГ:)
Честно ми кажи, наистина ли мислиш, че е въпрос на късмет и на 10 усмивки от лекаря ти за да станеш майка?
Искрено се надявам ама наистина съм искрена, Олимед да сбъднат мечтата ти.

И моето мнение обаче е, че си стъпила крачка назад. Дано не те обиждам.
Що се отнася до чакането, седенето, мозайката, неусминхатия д-р Александров понякога, може пък аз да съм лудата но на мен всичко ми харесваше. Когато имах час, отивах поне 40 мин по-рано и отстъпвах часът си на други, които бързаха. Можех да изкарам там цял ден. Всичко ми харесваше. Чувствах се близо до работещите там, чувствах се спокойна, че съм на точното за мен место(като у нас си).
Имам няколко приятели, които не са оставали доволни от д-р Александров. Имам и познати, които също са избирали други лекари след среща с него, но не пишат тук.
Това разбира се не го прави по-малко специалист и отдаден на работата си:)

Уиш, желая ти съвсем скоро да имаш повод да се радваш на една сбъдната мечта:)
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #38 -: Юни 02, 2010, 18:58:19 pm »
Всеки сам си решава коя клиника да посещава , но е глупост да посещаваш олимед щом си имала възможност да стигнеш и да се свържеш с док Александров.Лиско е права дала си крачка назад.Аз съм от Бургас и съм правила два опита ин витро , когато тръгвах за прегледи и стимулации просто бях щастлива,чакала съм с часове, но ми беше приятно ,запознах се с момичета с които споделяме общи проблеми.Но когато вляза при док.Алексанродов каквито и притеснения да имам всичко отминава, действа ми като опиат,вече съм пристрастнена към доктора.Каквото ми е казал е излязал прав.Страхотен професионалист , не познавам доктор който да помни пациентките си всичките , ама всичките по имена , какви диагнози имат, какво е станало при всеки опит.Не бих Ви сменила доктор Алексанодров,вие ще сбъднете моята мечта.
Уиш желая ти  да намериш твоя доктор, който да сбъдне скоро твоята мечта.
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #39 -: Юни 02, 2010, 19:01:40 pm »
Затова ходя в Олимед ,защото там поне имаш запазен час ,колкото до отзивите за там - четох не толкова добри такива,но нямам друг шанс просто. ...
Само да ти кажа - лични впечатления, това че имаш запазен час, не означава че се спазва, което е нормално.
На всеки в една или друга степен му е било досадно да чака в коридора, на дивана, в чакалнята, опрян на стената, седнал на стола......но си чака. Не виждам смисъл да го споменавам примерно аз в случая. Ходила съм на работа и едновременно там - на прегледи, стимулации, пункции, трансфери...намират се начини. Пък и повечето момичета работят, значи може.
Ти сама си решаваш, никой не може да те убеди в нещо, ако ти сама не си убедена. Независимо от всичко и аз като другите ти стискам палци след време да пишеш за твоят успех, независимо в коя клиника си била или кой ти е помогнал, защото важен е крайният резултат.
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #40 -: Юни 02, 2010, 19:05:03 pm »
Всеки има право на мнение - това е ясно!
Но ако се влияеш от обстановката, т.е. изтърканата мозайка или луксозния теракот и си избираш клиника по това ...... ходи си в Олимед!
И на мен като на Лиско винаги ми е било приятно да си откарвам и с часове в коридорчето на 7-ми етаж в АГ-то! Та то зарежда с положителни емоции! И ако не си го усетил - значи наистина не ти е мястото там!
Успех ти желая, каквото и да решиш! Но запомни едно - не си избирай клиника по теракота, а по лекарите /специалистите/, които работят там!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #41 -: Юни 02, 2010, 20:04:47 pm »
Уиш, наистина всеки има право на мнение. Ти си преценила, че обстановката не е за теб, доктора не ти е свалил звезди от небето.. Когато отидохме с мъжа ми за пръв път там и ние чакахме безумно много, и нас ни подминаваха лекарите и акушерките, нищо че имахме час. Аз се разплаках, а мъжа ми беше готов да си тръгнем, все пак имах записан час в софийска клиника за след месец. Но.. след срещата с д-р Александров знаех, че той е човека, който ще сбъдне мечтата ми. Не ме интересуваха дивана, мозайката, гинекологичния стол. Ние също работим, освен това живеем на 300км от Варна. Когато трябваше да пътуваме си пускахме отпуска и двамата. По време на процедурите тръгвахме рано сутрин и се прибирахме вечер, Варна ни беше станала като съседен квартал  :). Повярвай ми, за миг не съжалявам, че повярвах и се доверих на екипа на АГ- Варна.
     
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #42 -: Юни 03, 2010, 09:51:17 am »
Благодаря ви момичета за това ,че се включихте с коментари. Прави сте за всичко,всеки е свободен да избира. Дали съм дала крачка назад ще се разбере в следващите месеци. Може пък да се засилвам  :wink: Не се знае дали и аз няма да стигна отново до Д-р Александров, срещу когото всъщност нямам лоши чувства. Просто ми се иска да има едно по-добро отношение към нас, да се създадат по-добри условия за работа и на лекарите и ме хваща яд ,когато се примиряваме с наглед безумни неща просто защото няма как ,защото това е положението и важи за всички и т.н...Говоря като цяло за болниците и за безумието там ,но това е една много голяма и болезнена тема и по-добре да не я почваме.
Желая от цялото си сърце хубави и здрави бебета на всички и ако може по-скоро ! :)
Аз сега имам да смъквам пролактин и я мятам  :wink:
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #43 -: Юни 04, 2010, 13:37:55 pm »
Права е УИШ,че обстановката и организацията в АГ Варна на 7-ми етаж не са на европейско ниво.Който се бори за дете ,търпи всичко,но това не означава ,че трябва да не сме и критични и да не изказваме мнение.Кой ,ако не пациентите ,трябва да изискват все по-добро отношение,качествено обслужване и т.н.Аз преди осем месеца правих ин витро там-неуспешно.Д-р Александров още като чу ,че съм на 41г. и каза ,че шансовете ми били 1%.А точно в момента на трансфера ми каза:"Ти ,ако забременееш ,ще е някакво чудо."Аз пък въобще не му повярвах и се чудех,как може в такъв момент да създава такива"положителни емоции".Два месеца след ин витрото забременях по естествен начин,без диети,стимуланти....Сега съм в седми месец и август с нетърпение чакаме да се роди нашата буболина. :bori_021:
  Въпреки всичко ,смятам ,че д-р Александров е един много добър специалист и ще помага на още много жени,но това не означава ,че трябва да си затваряме очите и пред недостатъците ,който виждаме.Издигането в супер култ не е полезно за никого,даже и за самия доктор.А пък едва ли и той очаква такова.Просто си върши работата.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #44 -: Юни 04, 2010, 14:37:32 pm »
За д-р Александров мога да кажа само хубави неща и едно от качествата му които ценя е че наистина е реалист и казва нещата така както ги вижда в момента и никога няма да те заблуди за нищо.Той казва всичко и не залъгва пациентите нито им дава празни надежди.Разбира се че избора на лекар е много важна стъпка и не мисля че всичко е късмет.Вярно има известна доза и късмет но ръцете на професионалиста са по важни от всяко друго нещо.Защото ако специалиста не постави ембрионите на правилното място или ембриолога не си свърши правилно работата къде отива късмета тогава.Да вярно е че който е намерил решението на проблема си при даден лекар хваля него друг пък не е доволен ама така стоят нещата.Но доволните от професионализма на д-р Александров са наистина много и всяка казана добра дума за него е истина.А и д-р Александров не е господ да се справи с всички проблеми .Да е жив и здрав човека благодарение на него са се родили с хиляди бебета и ще продължат да се раждат защото темата за инвитро АГ Варна прелива от положителни тестове.Успех на всички важен е крайния резултат разбира се момичетата са го казали по горе без значение кой коя клиника е избрал!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #45 -: Юни 17, 2010, 11:30:33 am »
Извиняваите,че пак ви досаждам,и ви вращам назат,но ако мойе някои да ми даде кординати те на д-р:док. Александров от Аг Варна,ще сам ви много благодарна .Благодаря предварително!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #46 -: Юни 17, 2010, 11:55:54 am »
http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=58 - ето това е сайта на клиниката.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #47 -: Юни 17, 2010, 12:53:58 pm »
става въпрос за Д-р Кателия Александров ли?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #48 -: Юни 17, 2010, 13:26:43 pm »
Да, за същия :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #49 -: Юни 17, 2010, 13:41:32 pm »
Благодаря ви много  :bighug:
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #50 -: Юни 17, 2010, 13:46:49 pm »
ще стана досадна вече ,но моля пак за извинение искам да си запиша час при него,а в саита им виждам няколко  Барненски номера от тях ли мога да си запиша час? :oops:
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #52 -: Юни 19, 2010, 13:29:26 pm »
Здравейте момичета, днес ходих да видя къде се помещава д-р Александров, е него го нямаше, но си взех или по- точно изпросих  :lol: / чрез нахалство към прогрес  :lol: / от една сестра листче с хормони които да изследвам в понеделник или вторник и смятам да го посетя, не ми записаха час, а казаха да отида между 11.00 и 12.00ч, явно тогава е по свободен, надявам се да ви е от полза тази актуална информация.Хормоните са 4/FSH, LH, PROLAKTIN, E2/ по 12.40лв. единия + 3.00лв за взимане на кръв в тяхната лаборатория Само не попитах там колко е прегледа? някой ако знае моля да сподели
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #53 -: Юни 19, 2010, 13:43:04 pm »
Ами 30 лв. ,освен ако не ти праят нещо допълнително,но като цяло прегледа е 30 лв.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #54 -: Юни 19, 2010, 13:48:12 pm »
Ами 30 лв. ,освен ако не ти праят нещо допълнително,но като цяло прегледа е 30 лв.
той включва ли видеозон ако е необходимо и цитонамазка /никога не ми е правена/?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #55 -: Юни 19, 2010, 16:38:39 pm »
Прегледа включва вагинален ехограф. Не знам дали взимането на проба за цитонамазка влиза в цената. По принцип тези манипулации се заплащат отделно. Ето тук са цените в клиниката - http://invitro-varna.com/index.php?m=402&lang=1&Itemid=165
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #56 -: Август 20, 2010, 23:34:21 pm »
Др Александров дали ще ме приеме за секцио като нов пациент ,преди бях при Козовски?И евентуално след колко време дава часове?
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #57 -: Август 21, 2010, 08:20:16 am »
Мила за това май най точно може да ти отговори самия д-р.Едва ли някои ще знае дали той може да те приеме за секцио и за кога.Обади се и лично се разбери с него  :D.Успех  :D.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #58 -: Август 21, 2010, 09:24:34 am »
Да права си!Чудех се дали не се занимава само с пациентите му с процедури ,които той прави !Но ще се чуя с него в понеделник!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #59 -: Август 21, 2010, 12:52:38 pm »
Амо доколкото знам, доскоро той работеше и в самата болница и даваше дежурства, съответно израждаше и жени, които не са му били пациентки. Но, вече графикът му е толкова натоварен, че се оттегли от болницата и в момента води раждания само на свои пациентки. Но, нищо не пречи да му се обадиш и да го попиташ. Може и да те приеме. Все пак си била пациент там, доколкото разбрах. А за кога - ми това не зависи много от него :lol: Зависи от термина ти.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #60 -: Август 21, 2010, 12:56:18 pm »
Лично познавам две жени , които не са правили ин-витро и доктор Александров им направи секциото!Аз му бях пациентка но не направи моето! Така че  само той може да ти отговори  на този въпрос! Успех!

Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #61 -: Август 29, 2010, 14:35:59 pm »
Говорих с доктора по тел и ще  ме поеме ,имам час за 6.09.Тези дни обаче чета по форуми за вътреболнична инфекция !Сега съм  вголяма чуденка ,той дали ще ми потвърди!А ако не е слух си е сериозно! :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #62 -: Август 29, 2010, 16:59:17 pm »
Вътреболнична инфекция къде? В АГ ли?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #63 -: Август 29, 2010, 17:54:44 pm »
Да в АГ има бебета заразени основно със стафилококи,но и клепсиела(ако не греша името).Затова търся инфо дали е истина !
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #64 -: Август 29, 2010, 18:15:00 pm »
Ами обади се и питай.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #65 -: Август 31, 2010, 19:54:48 pm »
И ние бяхме лепнали още от родилното инфекции.
3 вида  бактерии откриха: 1 в  носа и 2  в гърлото.
Продължава безумието да се вади едно бебе от ковиоз и да се слага друго без да се деземфикцира и престои 48 часа празен.
Не са виновни лекарите  . Няма  пари за техника ,а те гледат да се борят за живота на бебетата.
Кога ще се оправи това здравеопазване ?
Незнам :(


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #66 -: Август 31, 2010, 22:11:31 pm »
Проблема основно идва ,ако бебето мине през кувьоз ли?
От много места чета ,че майки се отказват да раждат там заради инфекции дори в операционна!Вече не знам какво да правя ,а имам среща с Александров да се уговарям ,октомври наближава!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #67 -: Август 31, 2010, 23:47:00 pm »
Пашик, срещни се с Александров / или лекаря, който си избрала/ и сподели притесненията си с него.

Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #68 -: Октомври 06, 2010, 16:16:39 pm »
Здравейте! Прегледа при д-р Александров само вагинален ли е или.... Благодаря предварително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #69 -: Октомври 06, 2010, 19:29:49 pm »
Прегледът при доктор Александров е с вагинален ехограф.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #70 -: Октомври 10, 2010, 15:06:50 pm »
Само в начална бременност.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #71 -: Октомври 10, 2010, 17:45:49 pm »
Ако става въпрос за бременност, да......Не стана ясно от въпроса :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #72 -: Октомври 30, 2010, 21:59:35 pm »
Здравейте момичета ! аз днес ходих в АГ за да проведа една първа среща с д-р Александров, за съжаление обаче въобще не ме допуснаха да се срещна с него и да разговаряме , както и да покажа изследванията за които този месец съм дала 100.00 лв. Просто споделям защото съм малко разочарована  - още като слязох от асансьора и една акушерка ме "посрещна" в коридора. Като казах че искам да се срещна с д-р Александров се започна: ама вие сигурна ли сте че искате тук, ние сме екип и който д-р е свободен с него се работи, изследвания правили ли сте , и др. ,  връчи ми листа с изследвания и почна да ми обяснява как трябва да направя освен хормони и спермограма още ХСГ и ехография, хламидия и чак тогава , с готовите изследвания да се срещна с д-ра и то който се паднело там свободен,  всичките били перфектни. Та момичета аз останах малко разочарована от тази несъстояла се "първа среща"- няколко пъти ме пита сигурна ли съм че искам при тях и повтори няколко пъти че преди да се срещна "с който и да било д-р" трябвало да си направя цветна снимка, както и това че можело и още да чакаме щото още съм била млада /на 31 г. / и съм била переспективна и до 38год. възраст имало много време-  момичета, направо се чудеше как да ме откаже от техния център. Но аз като си наумя нещо там съм и толкова - знам че д-ра е много зает и ангажиран и не бива да се занимава с незначителни проблеми, затова предполагам че това е била причината за поведението и, но проблема е че аз съм правила изследванията си по въпросния лист и то този месец с цел да се срещна с д-ра
След като четох за ЦС в интернет ми стана ясно че преди изследването се  правят и др. изследвания - микробиология , хламидия и др.И сега се питам ами намен преди да отида за ЦС кой ще ми ги направи  ???? 8O ами ако се окаже че има нещо на микробиологията, аз досега нямам правена такава през живота си.
Та всичко това може и аз да не съм го разбрала правилно ако може да ми дадете малко повече информация относно ехографията на аднексите и ХСГ - кога и как ги правят
Благодаря ви предварително! И не съм се отказала  :lol:, само ми беше малко неочаквано това поведение и се надявам следващия път да е успешен
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #73 -: Октомври 31, 2010, 21:55:58 pm »
Елиана ,не знам как е сега положението в Аг , но аз като правих ин витро март миналата година не е било така , запазих си час при док Александров , той ми каза не искам още изследвания първо спермограма тест за хламидии  и цветна снимка на тръбите.Другите изследвания ги направих вече като  назначихме ин витрото!По мое мнение най добре му се обади и му кажи какво се е случило и той ще те посъветва как да процедирате!Радвам се че не си се отказала , и аз за първи път като чаках за него изкарах 4 часа в чакалнята , но резултата ми си заслужаваше и сега във Вторник ще прави годинка!

Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2010, 11:19:17 am »
Елиана ,не знам как е сега положението в Аг , но аз като правих ин витро март миналата година не е било така , запазих си час при док Александров , той ми каза не искам още изследвания първо спермограма тест за хламидии  и цветна снимка на тръбите.Другите изследвания ги направих вече като  назначихме ин витрото!По мое мнение най добре му се обади и му кажи какво се е случило и той ще те посъветва как да процедирате!Радвам се че не си се отказала , и аз за първи път като чаках за него изкарах 4 часа в чакалнята , но резултата ми си заслужаваше и сега във Вторник ще прави годинка!
Благодаря ти milenaeneva! в началото на другата седмица ще правим спермограма и после при него след тел. разговор  :D а знаете ли дали само той прави спермограми , и ако не , дали държи той да ги е направил???
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #75 -: Ноември 05, 2010, 11:55:26 am »
Елиана ,не знам как е сега положението в Аг , но аз като правих ин витро март миналата година не е било така , запазих си час при док Александров , той ми каза не искам още изследвания първо спермограма тест за хламидии  и цветна снимка на тръбите.Другите изследвания ги направих вече като  назначихме ин витрото!По мое мнение най добре му се обади и му кажи какво се е случило и той ще те посъветва как да процедирате!Радвам се че не си се отказала , и аз за първи път като чаках за него изкарах 4 часа в чакалнята , но резултата ми си заслужаваше и сега във Вторник ще прави годинка!
Благодаря ти milenaeneva! в началото на другата седмица ще правим спермограма и после при него след тел. разговор  :D а знаете ли дали само той прави спермограми , и ако не , дали държи той да ги е направил???

Ако ще правите процедура в тяхната клиника е необходимо там да направите спермограмата. Това не е прецедент. Всяка клиника процедира така.
Според мен така е редно.  :) Все пак трябва да знаят какво е моментното състояние на двойката.

Успех!

 
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 11:58:49 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #76 -: Ноември 05, 2010, 15:49:23 pm »
eliyana, намери си АГ за микробиология, цитонамазка. По-добре е ЦС да ти я направи д-р Ковачев - опитай се при него да си запазиш час за ЦС, но задължително преди това микробиология и цитонамазка и хламидия (както са писали преди мен). Спермограмата пак е добре при тях да се направи, защото ние бяхме отишли при тях с 3 спермограми: от АГ-Варна (първа), от Плевен и последната от Майчин Дом Варна и д-р Кисьов ми каза да съм си хвърлела изследванията пред прозореца или нещо такова. То вярно, че на спермограмата от Майчин дом Варна нямаме pH (много важен показател). Но аз какво съм виновна за това, че друг не си е свършил работата.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 15:59:07 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #77 -: Ноември 05, 2010, 17:58:02 pm »
Елиана ,не знам как е сега положението в Аг , но аз като правих ин витро март миналата година не е било така , запазих си час при док Александров , той ми каза не искам още изследвания първо спермограма тест за хламидии  и цветна снимка на тръбите.Другите изследвания ги направих вече като  назначихме ин витрото!По мое мнение най добре му се обади и му кажи какво се е случило и той ще те посъветва как да процедирате!Радвам се че не си се отказала , и аз за първи път като чаках за него изкарах 4 часа в чакалнята , но резултата ми си заслужаваше и сега във Вторник ще прави годинка!
Благодаря ти milenaeneva! в началото на другата седмица ще правим спермограма и после при него след тел. разговор  :D а знаете ли дали само той прави спермограми , и ако не , дали държи той да ги е направил???

Ако ще правите процедура в тяхната клиника е необходимо там да направите спермограмата. Това не е прецедент. Всяка клиника процедира така.
Според мен така е редно.  :) Все пак трябва да знаят какво е моментното състояние на двойката.

Успех!

 
Нещо не си ме разбрала  :?, спермограмата ще я правим там. Въпросът ми е дали само той изготвя спермограмите или и други д-ри ?
и ако друг д-р там я изготви , а не той , ще ми я приеме ли за достоверна?
Ами всъщност аз не знам дали ще правя процедури, може да не е необходимо! точно по- тази причина искам да се срещна с д-р Александров за да ми погледне изследванията , които съм направила и спермограмата която ще направим, за да прецени той. Проблемът може да не е за ин витро или инсеминация или други такива - аз не знам, защото досега съм ходила само при обикновенни гинеколози, може и да е на хормонална основа , което е много вероятно , аз търся причината и когато я намеря тогава вече ще видим какво ще правим.
Днес ми излезе резултата от хламидията - отрицателен е и пролактин - 452 /не мога да разчета мерната единица/, няма реф . стойности и незнам накъде съм, ако някой е правил някакви изследвания в лабораторията в АГ , моля да ми каже
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 18:08:22 pm от eliyana »
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2010, 18:11:37 pm »
eliyana, намери си АГ за микробиология, цитонамазка. По-добре е ЦС да ти я направи д-р Ковачев - опитай се при него да си запазиш час за ЦС, но задължително преди това микробиология и цитонамазка и хламидия (както са писали преди мен). Спермограмата пак е добре при тях да се направи, защото ние бяхме отишли при тях с 3 спермограми: от АГ-Варна (първа), от Плевен и последната от Майчин Дом Варна и д-р Кисьов ми каза да съм си хвърлела изследванията пред прозореца или нещо такова. То вярно, че на спермограмата от Майчин дом Варна нямаме pH (много важен показател). Но аз какво съм виновна за това, че друг не си е свършил работата.
ама защо да правя ЦС след като проблема при мен може да е хормонален  :? - абе страх ме е че ще ме боли много, затова се шашкам толкова  :lol:
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #79 -: Ноември 05, 2010, 19:25:47 pm »
спермограмите ги прави само д-р Александров, а ЦС е просто задължителна и док. ще поиска да я направите иначе нищо все едно не сте направили.
Успех.
п.п. ако са ти проходими тръбите ЦС въобще не боли.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #80 -: Ноември 05, 2010, 21:11:06 pm »
eliyana, явно не си запозната с екипа, който работи в АГ Варна. Д-р Александров е единствения, който прави спермограмите.

http://www.invitro-varna.com/index.php?m=381&lang=1

ЦС и хормонални проблеми са две различни диагнози и едната не изключва другата, това е причината да е задължително да се направи Хистеросалпингография.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #81 -: Ноември 05, 2010, 21:18:47 pm »
deep, шматка благодаря ви !  :D Аз  съм запозната със сайта , но не ги познавам  . като ходих една акушерка такива ми ги наговори, че съвсем ме обърка - тя ми говори съвсем други неща. Питах за спермограмата и именно въпросната ми каза че който д-р е свободен когато донеса материала той ще извърши анализа и т.н. Както и да е, надявам се всичко да си дойде по местата.
Отново ви благодаря и на двете  :D
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 21:22:58 pm от eliyana »
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #82 -: Ноември 06, 2010, 00:25:30 am »
Може би е имала предвид и д-р Кисьов.
     
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #83 -: Февруари 21, 2013, 22:46:59 pm »
Моля кажете ми към кого да се обърна? Бях при д-р Халачева после при д-р Александров и въпреки високото ми FSH-15.99 mIU/ml при норма 4,5 - 11 не ми беше назначено лечение. Толкова ли е зле положението? На 38 г. съм и то още 10 дни и мисля че няма за кога да чакам да се случат нещата от самосебе си .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #84 -: Февруари 21, 2013, 23:49:17 pm »
svetllla, с тези резултати за ФСХ нещата никак не са розови при теб. съгласна съм, че е малко вероятно нещата да се случат от самосебе си, а и нямаш нужното време да чакаш да се случат.

потърси друг репродуктивен специалист. за Александров съм чувала, че никак не обича да не занимава с по-възрастни жени, особено с намаляващ яйчников резерв.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #85 -: Февруари 22, 2013, 10:40:18 am »
Благодаря за отговора, но пак остава въпроса към кого да се насоча. Моля ако има жени на моята възраст - 38г. с повишено FSH да споделят при кого се лекуват. Т.е. има ли специалист във Варна който би обърнал внимание и на нас "възрастните" да се сдобием с дете.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2013, 11:24:15 am »
за Варна аз не мога да те посъветвам, надявам се варненките тук да помогнат.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2013, 10:57:55 am »
svetllla, определено няма за кога да чакаш нещата да се случат от само себе си.

Това единствено изследване ли е на FSH, ако е така проследи го отново след месец два. Това, че сега е високо не означа, че ще е така всеки месец но определено нещата не се развиват в добра посока и трябва да действате бързо, без да губете време.

Не се отказвай от д-р Александров, аз отидох при него за първи път на 37 години, преди това имах опити в други клиники, той  не ми е отказвал процедура. Забременях при него 4-то ин витро на естествен цикъл, като имах 3 неуспешни стимулирани опита.

Всичко е строго индивидуално, ще обсъдите вашият конкретен случай и съм сигурна, че  ще е откровен с вас.

Пожелавам ти успех! Ако имаш други питанки пиши!
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 10:59:54 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #88 -: Февруари 23, 2013, 20:32:37 pm »
Моля кажете ми към кого да се обърна? Бях при д-р Халачева после при д-р Александров и въпреки високото ми FSH-15.99 mIU/ml при норма 4,5 - 11 не ми беше назначено лечение. Толкова ли е зле положението? На 38 г. съм и то още 10 дни и мисля че няма за кога да чакам да се случат нещата от самосебе си .

Светла, а какво ти каза д-р Александров? Това е важно!
Не винаги отказва лечение на жени над 35 г. Зависи от много фактори!
Както е казала Дийп, не се отказвай от него. Но знай, че той не работи с Фонда. Т.е. трябват си и финансови средства.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #89 -: Февруари 23, 2013, 20:47:15 pm »
Благодаря за отговора, но пак остава въпроса към кого да се насоча. Моля ако има жени на моята възраст - 38г. с повишено FSH да споделят при кого се лекуват. Т.е. има ли специалист във Варна който би обърнал внимание и на нас "възрастните" да се сдобием с дете.
svetllla аз съм и от Варна и с подобна ст-ст на FSH.
За съжаление, във Варна не мога да те насоча към подходящ специалист, по-скоро ще ти кажа да отидеш в София, Плевен, Пловдив изобщо да се обърнеш към специализирана клиника. Тук на сайта има много такива, просто трябва да си избереш някоя из всичките  :wink:
От личен опит си мисля, че ще е добре да ти изследват на 3 ден от МЦ- Инхибин Б и АМХ, те дават най-точен отговор за това, какъв е твоят яйчников резерв. Също и с преброяване на антралните фоликули. Горните хормони можеш да изследваш и във Варна в МЦ "Надежда" на ул. Ген. Колев срещу Окр болница във Варна, но ст-стите и получените резултати е най-добре лекар да ти ги разчете и да започнете да действате по въпроса.
Ако имаш въпроси, насреща съм и ще помогна с каквото мога откъм инфо :D


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #90 -: Февруари 23, 2013, 20:47:51 pm »
жената е написала в друг свой постинг - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39329.msg992175#msg992175 - че ги съветват да продължат с опитите за спонтанно забременяване, като, цитирам - "Можело да помислим за инсеминация или инвитро но прогнозите не били добри."

на 38 годишна жена с такива резултати от хормонални изследвания да дадеш акъл да продължава с опитите за спонтанно зачеване е ... неадекватно.
не знам кой точно й е дал този съвет, но един специалист по репродуктивна медицина е напълно наясно каква е ситуацията и медицинската етика изисква да я сподели с пациентката, която именно затова е отишла при него.
ако не желае да я лекува той - не е длъжен. но е длъжен да й каже истината за състоянието й.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2013, 20:52:01 pm »
jam аз всъщност не съм чела другите постинги на потребителката и не мога да взема отношение. Странно ми е, само че мен лично д-р Александров ме диагностицира съвсем първоначално и ми даде насоки към какви опити да се насоча за да имам успех. С това и мога да помогна ;)Иначе има случаи на спонтанни забременявани и с такива, че дори и с по-високи ст-сти на хормоните  :P


Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2013, 23:22:32 pm »
Здравейте, може би трябва да напиша точно разговора.Д-р Александров ми обясни че с годините яичниковия резерв намалява и шанса за дете също. Питах за хормоните че е високо FSH - отговори "Какви хормони", не вярвал на тези изследвания доколко са верни, а само на видеозона който показвал нормална дейност на яйцниците. Имало една манипулация инсеминация се казвала другата била инвитро, но зависело колко сме мотовирани. Казах че имам аборт по желание от същия човек преди 8 години тогава отговори че щом веднъж е станало пак може да стане. Това е общо взето. Незнам какво да мисля.Не се съмнявам в професионализма му, но всичко това някак си не е ясно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #93 -: Февруари 23, 2013, 23:33:54 pm »
svetllla,

на почти 39 години, с ФСХ над 15 и дълги опити за забременяване, на твое място аз не бих чакала на естествения отбор. фертилността на жената и качеството на яйцеклеткита й спадат рязко надолу след 37 години и колкото Александров да вижда хубави яйчници, той не е Господ да види какво има в яйцеклетките ти и е абсурдно да се твърди, че стойностите на ФСХ нищо не значат. ми да ти пусне АМХ тогава, сигурно и той нищо не значи...

да, може и да стане, ама може и да не стане. правилно ти е рекъл - зависи колко сте мотивирани. което се превежда на български така:

ако на всяка цена искате да имате дете - предприемете по-агресивен подход. обърнете се към асистирани репродуктивни технологии. ако сте склонни да приемете и вариант живот без дете и ако стане - стане, ако не - здраве... тогава продължавайте да опитвате по естествен път и чакайте.

това е истината.

аз бих потърсила друг лекар.
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 11:18:52 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #94 -: Февруари 24, 2013, 11:29:14 am »
един уточняващ въпрос към svetllla:

д-р Александров предложи ли ти да направите инвитро?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #95 -: Февруари 24, 2013, 12:40:45 pm »
Забелязала съм, че в АГ Варна имат друга стратегия на работа и не се доверят твърде много на кръвните изследвания а на своя опит.

Например при една ин витро процедура на къс протокол не се проследяват нивата на E2, progesteron и LH, във всяка една клиника го правят но не смятам, че е грешно, дори напротив Е2 не винаги е показател за количеството яйцеклетки.

Така и с FSH, това, че е завишено не означава, че ще е така всеки месец и при една процедура няма да има извадени качествени яйцеклетки но вероятно броят ще е малък.

Светла, ако сте мотивирани пациенти действайте, ти очакваш някой да ти изпише, хормонални препарати да се нормализират нещата но факта, че не го прави значи няма да има ефект.
Аз също съм смятам, че естествения начин е илюзорен, до сега все щеше да стане... въпреки, че д-р Александров не веднъж и два пъти е бил абсолютно прав като е насочвал да продължат  опити за естествено забременяване и семейства са успявали... Би било чудесно но моето мнение е да не чакате...

Щом нямате мъжки фактор, пропускливи тръби, липса на тазово-възпалителен процес, инсиминацията също е вариант но само с ин витро лекуващия лекар може да види състоянието на яйцеклетките ти и реалното състояние на яйчниковия резерв.
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 13:42:47 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #96 -: Юни 19, 2013, 15:04:40 pm »
Здравейте момичета, да се включа и аз като бивша пациентка на Александров. Не искам да кажа, че е некадърен или нечовечен, но е факт, че при мен нещата не се получиха и сега смея да твърдя, че има фактори, които той не изследва и упорито пренебрегва. Накратко историята: снимка-запушени тръби, 1во лапаро без отстраняване на тръби, 1во инвитро-извънматочна бременност, 2ро лапароза отстраняване на бременноста заедно с едната тръба, 2ро инвитро-незавършено поради неоплодени яйцеклетки. За цялото време, общо около 3 години не съм гледала резултатите от изследванията си, а директно съм ги давала на доктора, който да преценява какво да прави; изследвана съм за хламидия само веднъж, преди първата процедура, сега в документите, които ми върнаха, не мога да намеря това изследване, но не сме се лакували за хламидия така, че ще да е бил отрицателен резултата. При съпруга ми всичко било наред.
След 2та неуспеха отивам в друга клиника, а някои от изследванията и в 3та ги правихме да се убедим: хламидия - положителни и двамата, днк фрагментацията на сперматозоидите не била добре, качеството на спермата-не много добро, повишено ниво на НК клетки...., все неща, които чувам за първи път и ме обзема гняв като си помисля, че съм жертвала толкова много време, пари, надежди и една тръба ....
При вторият ми опит в АГ до преди пункцията имах 15-17 яйцеклетки, от които извадиха само 2 и те не се оплодиха. На въпроса ми защо, отговори ми се: "ми май не сме те достимулирали", "то при тебе трябваше да е станало вече, ама..."
Оказва се, че първият ми опит е минал и при доста повишени нива на пролактин (изследван преди процедурата), но кой ти е гледал тогава... нали за това са докторите - да гледат и да преценяват...
Правете си преценките на време, а не се надявайте на чудеса като мен...
Извинявам се за дългия пост... Успех на всички момичета!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #97 -: Май 27, 2015, 16:19:08 pm »
вчера бях на преглед при д-г Александров,никакво внимание..пренебрежително отношение и на всичкото отгоре ми изписа лекарство ,което не съществува от..и фармацевтите не могат да си спомнят откога...
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #98 -: Май 27, 2015, 18:34:22 pm »
вчера бях на преглед при д-г Александров,никакво внимание..пренебрежително отношение и на всичкото отгоре ми изписа лекарство ,което не съществува от..и фармацевтите не могат да си спомнят откога...

И вие сте толкова разочарована, че решихте да си направите регистрация във форум и да пуснете мнениние без да дадете никакви факти? Какво значи никакво внимание, в какво се изразява това пренебрежително отношение и кое точно лекарство ви е изписал?
Човек като пише мнение (без значение положително или отрицателно) поне трябва да даде на другите потребители представа защо е такова, за да могат те да си преценят дали ги устроива или не.
Аз за толкова висене в коридора на АГ Варна може да съм видяла много неща, но не и пренебрежително отношение от страна на д-р Александров към когото и да било.

26.09.2019
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #99 -: Май 29, 2015, 09:05:38 am »
Сани , какво е развитието с несъществуващото вече лекарство ? Не направи ли контакт с Александров или асистентите му ?
Ако аз имам подобен проблем ще преобърна клиниката и ще го изясня ... , но и ще стоя зад името си
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #100 -: Май 29, 2015, 15:16:06 pm »
Нямам такива впечатления от д-р Александров.
Посетих го два пъти.Много мил и внимателен.Така се случи,че забременях спонтанно след неуспешна инсеминация.
След като родих бях още в родилна зала,когато той мина.Позна ме и ме поздрави.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #101 -: Юли 05, 2015, 10:22:00 am »
Здравейте, момичета! Аз съм пациент на доктор Александров. Той ми направи операцията за премахване на едната тръба. Всичко мина бързо и безпроблемно. Сега му се доверих и направих инвитро и в момента съм бременна. Не мога да ви опиша колко щастлива се чуствам в момента. Благодарение на него съм на път да сбъдна мечтата си. Целият им екип -доктор Александров, доктор Кисьов, Малена и Ани са най-добрите специалисти. От тях получих не само професионално отношение, но и човешко. Както по -време на операцията, така и по време на инвитро процедурата. Благодаря им от сърце!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #102 -: Юли 06, 2015, 15:34:46 pm »
Здравейте момичета! А д-р Александров проследява ли бременността след успешно ин-витро при него:примерно ако не дай Боже има някакъв проблем и се наложи оставане за задържане-той ли казва,или трябва да се запишем при др.гинеколог за проследяване на бременността.
   
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #103 -: Юли 06, 2015, 16:07:31 pm »
Последно, когато аз бях бременна /2010г./, проследяваше. Най-добре е да го попиташ дали ще поеме следенето на твоята бременност. Записването за ЖК си е отделно. Аз тогава се следях и при него, и на ЖК. Разбира се, посещенията по ЖК си бяха проформа и лекарят там беше надлежно уведомен как е постигната бременността и при кого се следи. Но пък така си имах прегледи на всеки 2 седмици, за мое успокоение :lol:

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #104 -: Август 07, 2015, 13:02:35 pm »
[quote
Аз за толкова висене в коридора на АГ Варна може да съм видяла много неща, но не и пренебрежително отношение от страна на д-р Александров към когото и да било.
[/quote]

За съжаление аз лично съм била потърпевша от лошо отношение от страна на д-р Александров. През април 2009 ме навика и ме нарече: "зомбирана" и хипохондричка и че едва ли не било при мен на психологическа основа, че не мога да забременея. И всичкото това пред бившия ми вече съпруг. Уви, бившия ми съпруг веднага пое същата теза и ми беше трудно да се справям с подобна ситуация. На мен си ми остана лека травма. Да не говорим за изгубеното време.

След време, преглътнах всичко, ходих при него за лапаро. Той още от ехографа видя ендометриозните ми кисти> Тогава казах на д-р Александров в очите, че ме е нарекал така и че после мъжът ми ме е обиждал по същия начин. Дано да е "поел" нещо, защото колкото и да изнервен или безпомощен пред случая да е даден лекар (тогава ме боляха стави-нещо извън неговата компетенция), никой никога няма право да дава такива констатации.

Дано да не го прави повече - съсипващо е.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #105 -: Април 24, 2018, 14:19:21 pm »
Момичета, гледам че никой скоро не е споделял мнения за д-р Александров. Има ли някой, който скоро да е ходил и какви са му впечатленията?
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #106 -: Май 30, 2018, 19:01:55 pm »
Аз ходя и съм доволна! Никога не съм видяла пренебрежително отношение към някой! Ако нещо конкретно те интересува питай  :wink:
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #107 -: Януари 20, 2019, 00:05:52 am »
Здравейте!Предварително се извинявам,ако въпросът ми не е за тук.От скоро живеем във Варна и общо взето няма към кого да се обръщам за съвет,особено за лекари.Бременна съм в 7г.с. и ми предстои да избера лекар за проследяване и ЖК.След много ровичкане по теми и сайтове,останах с добро мнение за д-р Александров.Въпроса ми е дали той води ЖК(видях,че работи в АГ-болницата)? :?
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #108 -: Януари 20, 2019, 11:39:23 am »
Маги,д-р Александров е репродуктивен специалист.Проследява бременност на пациентки ,които са забременели при него след лечение,инсеминация или инвитро.
Успех и лека бременност!