0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #20 -: Март 04, 2010, 16:32:44 pm »
ееееееее много сте готини момичета - действате експедитивно. Благодаря ти  Мonkey :), мисля че така доста съм олеснена.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #21 -: Март 04, 2010, 19:39:40 pm »
Маймунката ти е отговорила вече, но и аз да кажа :D Ани е нисичка и пълничка, много симпатична, винаги е с мед. шапчица. Обикновено като й остане време излиза в коридора и пита чакащите кой за какво е! Няма страшно, няма да ви пропусне, но задължително стойте в коридора, не в чакалнята :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #22 -: Март 05, 2010, 17:24:47 pm »
Момичета в събота на 06.03.2010г. заминавам за Варна. Говорих с Анито и тя ми каза на третия ден от МЦ да отида за хормонални изследвания. Като я информирах, че в събота е третия ден и тя се засмя, каза: "ами идвай". Така, че утре за първи път ще посетя АГ Варна (едва ли ще се видя с д-р Александров).
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #23 -: Март 05, 2010, 20:09:21 pm »
Така, че утре за първи път ще посетя АГ Варна (едва ли ще се видя с д-р Александров).
И защо ли няма да се видиш с д-р Александров?!?!?!
И не се притеснявай - всички сме имали първо посещение в АГ-то  :lol:

Заповядай тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39853.820
« Последна редакция: Март 05, 2010, 20:13:29 pm от barbaron0708 »
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #24 -: Март 06, 2010, 18:22:14 pm »
Здравейте, днес посетих АГ Варна. Д-р Александов го видях само докато преминаваше няколко пъти през коридора. Ани ми даде бланка, на която отбеляза кои хормони да си пусна и аз слязох в лабораторията да ми вземат кръв. Конкретно посещението ми не беше за среща с доктора и за това си мислех, че няма да го видя :wink:. В петък (12 март) отнова сме там за спермограма и видеозон. Тогава ще са готови и кръвните изследвания, ако знаете как се притеснявам от резултатите (вкл. спермограмата). Тази притеснения сигурно са познати на някои от вас нали? Така ми се иска всичко да се получи по нормалния път и да ни се размине инвитрото, но ще видим - стъпка по стъпка.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #25 -: Март 06, 2010, 18:25:53 pm »
Спокойно, Сиска! Притесненията ти са познати на всички нас :) Важното е, че си поела по правилния път и стъпка по стъпка ще стигнеш до щастливия край! Ние сме тук и ще те подкрепяме :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #26 -: Април 10, 2010, 16:07:10 pm »
Подскажите адрес, где работает д-р Александров :wink:
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #27 -: Април 10, 2010, 18:16:50 pm »
Подскажите адрес, где работает д-р Александров :wink:


Ето сайта им:
http://www.ivfcentre-varna.com/
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #28 -: Април 19, 2010, 15:41:14 pm »
аз вече сам ж края на 8 месец,благодарение на него.Това ни е 2 опит,и преди това само сме обикаляли да проучваме клиники,но единствен този екип ме предразположи и ми спечели доверието.Че сме чакали доста такае,но за сметка на това имаме резултат.А за спермограма мисля че в сряда прави,поне така беше преди
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #29 -: Април 19, 2010, 22:43:09 pm »
  Здравейте!Правих ин витро при д-р Александров миналия септември-2009.Беше неуспешно.Аз също смятам,че е мн.добър доктор и отдаден на професията си.Но мисля,че той към мене подходи малко недоброжелателно.Може би ,защото съм на 41г.Момента ,в който ми правеше трансфрера ми каза:"Ти ако забременееш,ще е някакво чудо!"Въобще не му повярвах,не толкова с разум,колкото интуитивно.И действително два месеца след неуспешния опит,забременях спонтанно.Вече съм в 6-ти месец.Засега нещата вървят добре и се надявам и вярвам,че ще е така докрая.Въпреки всичко ,според мен е добър специалист ,помогнал е на много хора и ще помага.А като цяло за самата клиника мисля ,че нещата малко се претупват.Не се правят генетични и имунологични изследвания,които са много важни.Ами,представете си,че в това е проблема и се правят нахалост последователни опити и не се получава само заради това,че се прескачат тия изследвания.Има и такива примери.
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #30 -: Април 19, 2010, 23:29:16 pm »
Въпреки, че не е моят лекар, бях силно впечатлена от него когато го посетихме със съпругът ми.
Вярвам, че никоя от вас няма да сгреши ако му се довери.
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #31 -: Юни 02, 2010, 14:58:03 pm »
Момичета,толкова положителни неща изчетох за д-р Александров ,че чак не смея да се изкажа. Все пак имам вече и лични впечатления и искам да ги споделя. Ние сме с неизяснен стерилитет от около 2 години и имаме всички изследвания /без имунологични и генетични/ . Това беше за протокола.
Немога да разбера как човек с нормално работно време може да ходи да стои в един коридор и да чака някой да мине покрай него /сестра или доктор/ за да може евентуално да се вреди за преглед ,консултация или т.н. Взех си три почивни дни специално ,за да ходя да вися там пред кабинета с табела Стерилитет ,в онзи ужасен коридор с излъскана мозайка. Не се имам за примадона или лигла. Минала съм през много неща и мога да мина през още само ,за да стана майка,но тези няколко посещения там направо ме отвратиха. Все пак успях да вляза при доктора ,чувствайки се ,като най-голямата досадница и той отегчено ми обясни ,че може да се пробва нещо ,но нищо не се знае. Отдавна не бях ревала такъв рев. Три часа чаках резултата от спермограмата ,който беще готов и само трябваше Ани да ми го подаде от стаята. Искам да подчертая ,че не съдя и не обвинявам никого . Вероятно тези хора дават всичко от себе си ,но наистина нямам сили да изтърпя подобна обстановка,  " организация " и т.н. Това е лично мнение,което отдавна се чудя дали да споделя и не задължавам никого с него.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #32 -: Юни 02, 2010, 16:21:38 pm »
Напълно те разбирам за чакането, но не мисли, че в другите клиники не се чака. Персоналът в АГ не достига, Ани е разчекната на 100 места, д-р Александров прави пункции, трансфери, прегледи, консултации и т.н. Да не забравяме, че той е главният ембриолог в клиниката и работата му е да седи в лабораторията и да се занимава с ембрионите. Чакаш да мине лекар или акушерка, ако нямаш записан час. Иначе отиваш, обаждаш се, че си там и така. Това е. Всички искат той лично да ги консултира или прегледа. Няма как да се разчекне. Работят без почивен ден, до късно вечер.
За информация - най-натоварено е до 14:00 часа, понеже дотогаава вървят пункциите и трансферите, които не могат да се отложат за по-късно. Както и прегледите на момичета, които са в процедура. Пункцията се прави определени часове след слагането на Прегнил, не може да се чака. След 14:00 часа вече е по-спокойно и тогаава минават консултациите. Аз когато съм била за преглед при стимулация /правила съм 2 ин витро опита/, съм чакала да минат пункциите и трансферите, за да ме видят. Знам, че те са по-важни. Знам какво е да разчиташ на ин витро като единствен шанс за бебе.
Относно думите му за твоя случай - той не обича да дава напразни надежди на пациентите си, за което аз много го уважавам. Реалист е и си казва всичко директно.
Когато човек се бори за дете, нищо не е нормално. Нито работното ни време, нито нищо. Разбирам, че е неприятно да се чака, седяла съм с часове...но това е положението. Ами ако доктора си тръгваше в 5 часа, като в нормално раб. време и не работеше събота и неделя и на Коледа и на Великден?
Ако коридора беше луксозен и с теракота вместо изтъркана мозайка, щеше ли да ти е по-приятно да чакаш?
Разбирам огорчението ти, наистина. Щом не ти допада, просто смени доктора.
Успех ти желая и дано не чакаш години, за да се сдобиеш в рожба.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #33 -: Юни 02, 2010, 16:40:33 pm »
Повторила съм на няколко пъти ,че не обвинявам никого. Шапка свалям на хората ,които си вършат работата всеотдайно и вярвам ,че това е пътя да се оправим озобщо ,а не да се оплакваме само ,НО мисля ,че не нормално всички да си мълчат и едва ли не да са доволни от тая ситуация и отношение. Не може да се тръби как трябва да се повишава раждаемостта ,а да се отнасят със жените ,които се борят за дете ,като с овце все едно са виновни за нещо.  Всяка от нас знае как отива с буцата в гърлото и очаква поне малко разбиране и добро отношение ,наред с професионализма ,който разбира се е решаваш и най-важен. Та, конкретно повода за това да споделя мнението си е ,че .. да, най-вероятно д-р Александров и най-добрият ,но аз нямам възможността да отсъствам неопределно време от работа и няма как да съм при него съответно. Затова ходя в Олимед ,защото там поне имаш запазен час ,колкото до отзивите за там - четох не толкова добри такива,но нямам друг шанс просто. Незнам вие как се справяте финансово,но аз немога да рискувам работата си ,за да стоя безброй часове пред кабинетите. Неможе ли нещо да се направи, да се подсили тоя екип ,който е толкова натоварен , да се внесе малко ред.. знам ли ,то като погледнеш какво е в цялата държава направо ти идва да се гръмнеш.  :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #34 -: Юни 02, 2010, 17:16:36 pm »
Честно казано, ми е малко странно, че някой може да каже, че отношението в АГ към пациентките е като към овце 8O Направо си е обидно, като знам как екипа се радва и страда с нас. Уцелила си явно натоварен момент. Относно времето - ами за мен да имам дете е най-важното и аз не правя компромиси с лекаря и клиниката по този въпрос. За Олимед ще кажа само едно - за мен е глупост да ходиш там, при положение, че можеш да посещаваш един от най-добрите лекари. Не разбирам как можеш да рискуваш сбъдването на най-съкровената си мечта /сама си прочела отзивите, сама каза, че са лоши/. Щом не можеш толкова да отсъстваш от работа, можеш просто да обясниш положението и да се разбираш с доктора сутрин рано да те приема, ще влезе в положение. Или пък след работа. Казах ти и кога е най-натоварено. Може би трябва да преосмислиш малко предварителната си негативна нагласа и да поговорриш с Ани и д-р Александров. Ще видиш, че няма да се държат с теб като с овца. Както и никога и с никого не са се държали по този начин. А щом никой не казва нещо по този въпрос, значи няма какво да каже, не че си мълчи :D
Никого не обвързвам с мнението си. Всеки има глава на раменете, да мисли и да преценя!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #35 -: Юни 02, 2010, 17:53:09 pm »
А щом никой не казва нещо по този въпрос, значи няма какво да каже, не че си мълчи :D
Никого не обвързвам с мнението си. Всеки има глава на раменете, да мисли и да преценя!

Е добре, приемам,че тогава аз нещо не съм наред.  :wink:
Мнения има всякакви и за Олимед и за МД, и хубави и лоши. За мен и най-важно да имаш късмет и мисля,че е важно да има възможност лекаря спокойно да ти отдели достатъчно време и внимание !
Все пак и болниците еволюират, с времето трупат опит, снабдяват се с по-нови реактиви, нещата се променят и не са еднозначни .
Желая успех на всички ! Дано скоро всички за станем щастливи майки !
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #36 -: Юни 02, 2010, 18:05:49 pm »
Aми мила,в такъв случай май си си за Олимет......аз също смятам че неможе да се прави компромис с това при кой лекар си ,особенно за нещо толкова важно.....но щам си с такава нагласа ок.Искрено ти желая късмет ,и съвсем скоро да се похвалиш.Извинявам се за по грубия тон,не е нарочно :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #37 -: Юни 02, 2010, 18:38:17 pm »
Е добре, приемам,че тогава аз нещо не съм наред.  :wink:
Мнения има всякакви и за Олимед и за МД, и хубави и лоши. За мен и най-важно да имаш късмет и мисля,че е важно да има възможност лекаря спокойно да ти отдели достатъчно време и внимание !
Все пак и болниците еволюират, с времето трупат опит, снабдяват се с по-нови реактиви, нещата се променят и не са еднозначни .
Желая успех на всички ! Дано скоро всички за станем щастливи майки !
Съвсем си си наред. Хора различни, настроения и разбирания също. Никой неможе да те съди за мнението или избора на клиника. Нито пък за това, че не си останала доволна от посещението си в АГ:)
Честно ми кажи, наистина ли мислиш, че е въпрос на късмет и на 10 усмивки от лекаря ти за да станеш майка?
Искрено се надявам ама наистина съм искрена, Олимед да сбъднат мечтата ти.

И моето мнение обаче е, че си стъпила крачка назад. Дано не те обиждам.
Що се отнася до чакането, седенето, мозайката, неусминхатия д-р Александров понякога, може пък аз да съм лудата но на мен всичко ми харесваше. Когато имах час, отивах поне 40 мин по-рано и отстъпвах часът си на други, които бързаха. Можех да изкарам там цял ден. Всичко ми харесваше. Чувствах се близо до работещите там, чувствах се спокойна, че съм на точното за мен место(като у нас си).
Имам няколко приятели, които не са оставали доволни от д-р Александров. Имам и познати, които също са избирали други лекари след среща с него, но не пишат тук.
Това разбира се не го прави по-малко специалист и отдаден на работата си:)

Уиш, желая ти съвсем скоро да имаш повод да се радваш на една сбъдната мечта:)
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #38 -: Юни 02, 2010, 18:58:19 pm »
Всеки сам си решава коя клиника да посещава , но е глупост да посещаваш олимед щом си имала възможност да стигнеш и да се свържеш с док Александров.Лиско е права дала си крачка назад.Аз съм от Бургас и съм правила два опита ин витро , когато тръгвах за прегледи и стимулации просто бях щастлива,чакала съм с часове, но ми беше приятно ,запознах се с момичета с които споделяме общи проблеми.Но когато вляза при док.Алексанродов каквито и притеснения да имам всичко отминава, действа ми като опиат,вече съм пристрастнена към доктора.Каквото ми е казал е излязал прав.Страхотен професионалист , не познавам доктор който да помни пациентките си всичките , ама всичките по имена , какви диагнози имат, какво е станало при всеки опит.Не бих Ви сменила доктор Алексанодров,вие ще сбъднете моята мечта.
Уиш желая ти  да намериш твоя доктор, който да сбъдне скоро твоята мечта.
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #39 -: Юни 02, 2010, 19:01:40 pm »
Затова ходя в Олимед ,защото там поне имаш запазен час ,колкото до отзивите за там - четох не толкова добри такива,но нямам друг шанс просто. ...
Само да ти кажа - лични впечатления, това че имаш запазен час, не означава че се спазва, което е нормално.
На всеки в една или друга степен му е било досадно да чака в коридора, на дивана, в чакалнята, опрян на стената, седнал на стола......но си чака. Не виждам смисъл да го споменавам примерно аз в случая. Ходила съм на работа и едновременно там - на прегледи, стимулации, пункции, трансфери...намират се начини. Пък и повечето момичета работят, значи може.
Ти сама си решаваш, никой не може да те убеди в нещо, ако ти сама не си убедена. Независимо от всичко и аз като другите ти стискам палци след време да пишеш за твоят успех, независимо в коя клиника си била или кой ти е помогнал, защото важен е крайният резултат.