0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #80 -: Ноември 05, 2010, 21:11:06 pm »
eliyana, явно не си запозната с екипа, който работи в АГ Варна. Д-р Александров е единствения, който прави спермограмите.

http://www.invitro-varna.com/index.php?m=381&lang=1

ЦС и хормонални проблеми са две различни диагнози и едната не изключва другата, това е причината да е задължително да се направи Хистеросалпингография.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #81 -: Ноември 05, 2010, 21:18:47 pm »
deep, шматка благодаря ви !  :D Аз  съм запозната със сайта , но не ги познавам  . като ходих една акушерка такива ми ги наговори, че съвсем ме обърка - тя ми говори съвсем други неща. Питах за спермограмата и именно въпросната ми каза че който д-р е свободен когато донеса материала той ще извърши анализа и т.н. Както и да е, надявам се всичко да си дойде по местата.
Отново ви благодаря и на двете  :D
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 21:22:58 pm от eliyana »
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #82 -: Ноември 06, 2010, 00:25:30 am »
Може би е имала предвид и д-р Кисьов.
     
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #83 -: Февруари 21, 2013, 22:46:59 pm »
Моля кажете ми към кого да се обърна? Бях при д-р Халачева после при д-р Александров и въпреки високото ми FSH-15.99 mIU/ml при норма 4,5 - 11 не ми беше назначено лечение. Толкова ли е зле положението? На 38 г. съм и то още 10 дни и мисля че няма за кога да чакам да се случат нещата от самосебе си .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #84 -: Февруари 21, 2013, 23:49:17 pm »
svetllla, с тези резултати за ФСХ нещата никак не са розови при теб. съгласна съм, че е малко вероятно нещата да се случат от самосебе си, а и нямаш нужното време да чакаш да се случат.

потърси друг репродуктивен специалист. за Александров съм чувала, че никак не обича да не занимава с по-възрастни жени, особено с намаляващ яйчников резерв.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #85 -: Февруари 22, 2013, 10:40:18 am »
Благодаря за отговора, но пак остава въпроса към кого да се насоча. Моля ако има жени на моята възраст - 38г. с повишено FSH да споделят при кого се лекуват. Т.е. има ли специалист във Варна който би обърнал внимание и на нас "възрастните" да се сдобием с дете.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2013, 11:24:15 am »
за Варна аз не мога да те посъветвам, надявам се варненките тук да помогнат.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #87 -: Февруари 23, 2013, 10:57:55 am »
svetllla, определено няма за кога да чакаш нещата да се случат от само себе си.

Това единствено изследване ли е на FSH, ако е така проследи го отново след месец два. Това, че сега е високо не означа, че ще е така всеки месец но определено нещата не се развиват в добра посока и трябва да действате бързо, без да губете време.

Не се отказвай от д-р Александров, аз отидох при него за първи път на 37 години, преди това имах опити в други клиники, той  не ми е отказвал процедура. Забременях при него 4-то ин витро на естествен цикъл, като имах 3 неуспешни стимулирани опита.

Всичко е строго индивидуално, ще обсъдите вашият конкретен случай и съм сигурна, че  ще е откровен с вас.

Пожелавам ти успех! Ако имаш други питанки пиши!
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 10:59:54 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #88 -: Февруари 23, 2013, 20:32:37 pm »
Моля кажете ми към кого да се обърна? Бях при д-р Халачева после при д-р Александров и въпреки високото ми FSH-15.99 mIU/ml при норма 4,5 - 11 не ми беше назначено лечение. Толкова ли е зле положението? На 38 г. съм и то още 10 дни и мисля че няма за кога да чакам да се случат нещата от самосебе си .

Светла, а какво ти каза д-р Александров? Това е важно!
Не винаги отказва лечение на жени над 35 г. Зависи от много фактори!
Както е казала Дийп, не се отказвай от него. Но знай, че той не работи с Фонда. Т.е. трябват си и финансови средства.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #89 -: Февруари 23, 2013, 20:47:15 pm »
Благодаря за отговора, но пак остава въпроса към кого да се насоча. Моля ако има жени на моята възраст - 38г. с повишено FSH да споделят при кого се лекуват. Т.е. има ли специалист във Варна който би обърнал внимание и на нас "възрастните" да се сдобием с дете.
svetllla аз съм и от Варна и с подобна ст-ст на FSH.
За съжаление, във Варна не мога да те насоча към подходящ специалист, по-скоро ще ти кажа да отидеш в София, Плевен, Пловдив изобщо да се обърнеш към специализирана клиника. Тук на сайта има много такива, просто трябва да си избереш някоя из всичките  :wink:
От личен опит си мисля, че ще е добре да ти изследват на 3 ден от МЦ- Инхибин Б и АМХ, те дават най-точен отговор за това, какъв е твоят яйчников резерв. Също и с преброяване на антралните фоликули. Горните хормони можеш да изследваш и във Варна в МЦ "Надежда" на ул. Ген. Колев срещу Окр болница във Варна, но ст-стите и получените резултати е най-добре лекар да ти ги разчете и да започнете да действате по въпроса.
Ако имаш въпроси, насреща съм и ще помогна с каквото мога откъм инфо :D


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #90 -: Февруари 23, 2013, 20:47:51 pm »
жената е написала в друг свой постинг - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39329.msg992175#msg992175 - че ги съветват да продължат с опитите за спонтанно забременяване, като, цитирам - "Можело да помислим за инсеминация или инвитро но прогнозите не били добри."

на 38 годишна жена с такива резултати от хормонални изследвания да дадеш акъл да продължава с опитите за спонтанно зачеване е ... неадекватно.
не знам кой точно й е дал този съвет, но един специалист по репродуктивна медицина е напълно наясно каква е ситуацията и медицинската етика изисква да я сподели с пациентката, която именно затова е отишла при него.
ако не желае да я лекува той - не е длъжен. но е длъжен да й каже истината за състоянието й.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2013, 20:52:01 pm »
jam аз всъщност не съм чела другите постинги на потребителката и не мога да взема отношение. Странно ми е, само че мен лично д-р Александров ме диагностицира съвсем първоначално и ми даде насоки към какви опити да се насоча за да имам успех. С това и мога да помогна ;)Иначе има случаи на спонтанни забременявани и с такива, че дори и с по-високи ст-сти на хормоните  :P


Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2013, 23:22:32 pm »
Здравейте, може би трябва да напиша точно разговора.Д-р Александров ми обясни че с годините яичниковия резерв намалява и шанса за дете също. Питах за хормоните че е високо FSH - отговори "Какви хормони", не вярвал на тези изследвания доколко са верни, а само на видеозона който показвал нормална дейност на яйцниците. Имало една манипулация инсеминация се казвала другата била инвитро, но зависело колко сме мотовирани. Казах че имам аборт по желание от същия човек преди 8 години тогава отговори че щом веднъж е станало пак може да стане. Това е общо взето. Незнам какво да мисля.Не се съмнявам в професионализма му, но всичко това някак си не е ясно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #93 -: Февруари 23, 2013, 23:33:54 pm »
svetllla,

на почти 39 години, с ФСХ над 15 и дълги опити за забременяване, на твое място аз не бих чакала на естествения отбор. фертилността на жената и качеството на яйцеклеткита й спадат рязко надолу след 37 години и колкото Александров да вижда хубави яйчници, той не е Господ да види какво има в яйцеклетките ти и е абсурдно да се твърди, че стойностите на ФСХ нищо не значат. ми да ти пусне АМХ тогава, сигурно и той нищо не значи...

да, може и да стане, ама може и да не стане. правилно ти е рекъл - зависи колко сте мотивирани. което се превежда на български така:

ако на всяка цена искате да имате дете - предприемете по-агресивен подход. обърнете се към асистирани репродуктивни технологии. ако сте склонни да приемете и вариант живот без дете и ако стане - стане, ако не - здраве... тогава продължавайте да опитвате по естествен път и чакайте.

това е истината.

аз бих потърсила друг лекар.
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 11:18:52 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #94 -: Февруари 24, 2013, 11:29:14 am »
един уточняващ въпрос към svetllla:

д-р Александров предложи ли ти да направите инвитро?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #95 -: Февруари 24, 2013, 12:40:45 pm »
Забелязала съм, че в АГ Варна имат друга стратегия на работа и не се доверят твърде много на кръвните изследвания а на своя опит.

Например при една ин витро процедура на къс протокол не се проследяват нивата на E2, progesteron и LH, във всяка една клиника го правят но не смятам, че е грешно, дори напротив Е2 не винаги е показател за количеството яйцеклетки.

Така и с FSH, това, че е завишено не означава, че ще е така всеки месец и при една процедура няма да има извадени качествени яйцеклетки но вероятно броят ще е малък.

Светла, ако сте мотивирани пациенти действайте, ти очакваш някой да ти изпише, хормонални препарати да се нормализират нещата но факта, че не го прави значи няма да има ефект.
Аз също съм смятам, че естествения начин е илюзорен, до сега все щеше да стане... въпреки, че д-р Александров не веднъж и два пъти е бил абсолютно прав като е насочвал да продължат  опити за естествено забременяване и семейства са успявали... Би било чудесно но моето мнение е да не чакате...

Щом нямате мъжки фактор, пропускливи тръби, липса на тазово-възпалителен процес, инсиминацията също е вариант но само с ин витро лекуващия лекар може да види състоянието на яйцеклетките ти и реалното състояние на яйчниковия резерв.
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 13:42:47 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #96 -: Юни 19, 2013, 15:04:40 pm »
Здравейте момичета, да се включа и аз като бивша пациентка на Александров. Не искам да кажа, че е некадърен или нечовечен, но е факт, че при мен нещата не се получиха и сега смея да твърдя, че има фактори, които той не изследва и упорито пренебрегва. Накратко историята: снимка-запушени тръби, 1во лапаро без отстраняване на тръби, 1во инвитро-извънматочна бременност, 2ро лапароза отстраняване на бременноста заедно с едната тръба, 2ро инвитро-незавършено поради неоплодени яйцеклетки. За цялото време, общо около 3 години не съм гледала резултатите от изследванията си, а директно съм ги давала на доктора, който да преценява какво да прави; изследвана съм за хламидия само веднъж, преди първата процедура, сега в документите, които ми върнаха, не мога да намеря това изследване, но не сме се лакували за хламидия така, че ще да е бил отрицателен резултата. При съпруга ми всичко било наред.
След 2та неуспеха отивам в друга клиника, а някои от изследванията и в 3та ги правихме да се убедим: хламидия - положителни и двамата, днк фрагментацията на сперматозоидите не била добре, качеството на спермата-не много добро, повишено ниво на НК клетки...., все неща, които чувам за първи път и ме обзема гняв като си помисля, че съм жертвала толкова много време, пари, надежди и една тръба ....
При вторият ми опит в АГ до преди пункцията имах 15-17 яйцеклетки, от които извадиха само 2 и те не се оплодиха. На въпроса ми защо, отговори ми се: "ми май не сме те достимулирали", "то при тебе трябваше да е станало вече, ама..."
Оказва се, че първият ми опит е минал и при доста повишени нива на пролактин (изследван преди процедурата), но кой ти е гледал тогава... нали за това са докторите - да гледат и да преценяват...
Правете си преценките на време, а не се надявайте на чудеса като мен...
Извинявам се за дългия пост... Успех на всички момичета!
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #97 -: Май 27, 2015, 16:19:08 pm »
вчера бях на преглед при д-г Александров,никакво внимание..пренебрежително отношение и на всичкото отгоре ми изписа лекарство ,което не съществува от..и фармацевтите не могат да си спомнят откога...
*
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #98 -: Май 27, 2015, 18:34:22 pm »
вчера бях на преглед при д-г Александров,никакво внимание..пренебрежително отношение и на всичкото отгоре ми изписа лекарство ,което не съществува от..и фармацевтите не могат да си спомнят откога...

И вие сте толкова разочарована, че решихте да си направите регистрация във форум и да пуснете мнениние без да дадете никакви факти? Какво значи никакво внимание, в какво се изразява това пренебрежително отношение и кое точно лекарство ви е изписал?
Човек като пише мнение (без значение положително или отрицателно) поне трябва да даде на другите потребители представа защо е такова, за да могат те да си преценят дали ги устроива или не.
Аз за толкова висене в коридора на АГ Варна може да съм видяла много неща, но не и пренебрежително отношение от страна на д-р Александров към когото и да било.

26.09.2019
Re: Мнения и отзиви за д-р К.Александров - АГ Варна
« Отговор #99 -: Май 29, 2015, 09:05:38 am »
Сани , какво е развитието с несъществуващото вече лекарство ? Не направи ли контакт с Александров или асистентите му ?
Ако аз имам подобен проблем ще преобърна клиниката и ще го изясня ... , но и ще стоя зад името си