0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравей, всичко мина добре и вече съм в очакване на добри резултати. При трансфера ми върнаха 2 ембриона при извадени 7 фуликула. Веднага след трансфера и на следващият ден ми се получи леко зацапване придружено с течение. Консултирах се с акушерката и ми увеличиха дозата на лекарствата. Казха че може да е настъпила транслантация. Имали някой с подобни симптоми, за съвет? Остават ми 5 дни за да проверя дали ми се е сбъднала мечтата. Стискайте палци.
*
Успех , слънчице  :)
И аз ходя в Олимед ,но още не сме започнали с процедурите. На теб кой ти прави пункцията, с упойка ли беше и изобщо какво се усеща. Сподели моля те ако имаш време и желание. 
Здравейте, ние определхме 21 ден - 22.08. Малко ме е страх, но ще се справя. Какво следва след тази инжекция на 21 ден?
*
Слънчице,стискаме палци да се похвалиш след 4 дена с  :bfp: или с тлъсто ЧХГ...
...На теб кой ти прави пункцията, с упойка ли беше и изобщо какво се усеща. Сподели моля те ако имаш време и желание. 
Wish,мога да ти споделя как беше при мен,а и ако се върнеш в началото на темата ще прочетеш доста коментари по въпроса ти...
Пункцията се прави с пълна упойка,която действа не повече от 30мин. и не усещаш нищо.Няма болка и няма за какво да се тревожиш.На мен пункцията ми я прави Стойчева(тя не работи там вече) и всичко мина перфектно.Сега пункциите се правят от д-р Симеонова и д-р Монастирска.Много са внимателни.
Ето и подробности...ще те повикат вътре в кабинета,в който правят пункциите и трансферите(нещо като операционна,но не е стресиращо).Събличаш се ди кръста,като за преглед,лягаш на магарето и анестезиолога(много е готин,спокоен тип :wink:)ти слага абокат във веничката.После акушерката ти прави промивка с топла водичка-не е неприятно(на мен лично ми беше готинко,топличко).След това анестезиолога слага упойката и до 10сек. си заспала.След 20мин. се събуждаш,чувстваш се ОК,защото ти е олекнало на коремчето,особено ако са били повечко фоликулчетата и те вдигат от магарето.Акушерката ти слага бельото и дрехата с която си била и те завеждат до стаята.Може леко да ти се вие свят от упойката,но минава бързо.Полежаваш час,два гледаш ТВ и после си отиваш.Това е...
Надявам се да съм помогнала.Знай само,че няма нищо страшно и НЕ боли...Успех!!!
Здравейте, ние определхме 21 ден - 22.08. Малко ме е страх, но ще се справя. Какво следва след тази инжекция на 21 ден?
Ели,ето че дойде и твоя ред...Честито за датичката...И на теб да кажа,че няма за, какво да се притесняваш и да те е страх.Всичко минава толкова бързо,че няма да усетиш,как са минали две седмици и дошло време за пункция и трансфер.А след инжекцията на 21-ви ден(Лукрин),чакаш да дойде М и на 2-я ден от цикъла започва същинската стимулация.Първо се пуска кръвно изследване на хормона LH и като излезе резултата след 2 часа се поставя първата инжекция...и така всеки ден боцкане в коремчето към края може и в дупето и после идва деня на пункцията.
Бъди спокойна и всичко ще бъде наред.Пожелавам ти много успех и положителен тест към края на септември....
В неделя дали някоя от вас ще ходи до клиниката?
Явно ще имат процедури щом д-р Симеонова ще е там :wink:
Много отдавна не ми се е случвало да ходя в почивен ден и да не бързам да се връщам на работа, та така... ще се радвам ако имам възможността да се запозная с някоя от вас :)

Слънчице, имаш и моите стиснати палци :)
Ели, то не останало до старта :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Благодаря ви много, надявам се всички да сме с положителни резултати
Ели успех!
На мен лично Монастирска, ми прави пункцията а трансфера Мурат.Имаше едно момиче преди мен на пункцията и тя ми спомена че я наболява но аз лично нищо не усетих само на трансфера - това разбира се е нормално. Сега усещам тевест  в гърдите и леки болки в яйчниците, глрдам да не се напрягам но все още се притеснявам, а дните се нижат много бавно
« Последна редакция: Август 06, 2010, 21:06:41 pm от slan4itse1 »
*
Момичета, много ви благодаря за споделения опит, най-вече на doddo за подробното обяснение. Стискам ви палци на всички ! Аз съм на преглед чак средата на Септември ,сега съм във фазата на очакване и си пия Дуфастона . Тоя месец съм само на проследяване на ОВУ-то , успях да вкарам пролактина в нормални градици и ще видим какво ще стане.
Благодаря ви момичета, какво ли щях да правя без вас  :) Целувам ви всички!  :bighug: :bighug:
Здравейте теста ми е  отрицателен. Успех на другите
Слънчице, съжалявам  :cuddle:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Не се отчайвай Слънчице  :hug2:
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ, КОИТО СМЕ ОТ ВАРНА !!!   :pink_dust_1: :green_dust_1: osi_5 :green_dust_1: :pink_dust_1: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ, КОИТО СМЕ ОТ ВАРНА !!!   :pink_dust_1: :green_dust_1: osi_5 :green_dust_1: :pink_dust_1: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:
Честит и от нас, които не сме от Варна  :)
*
Здравейте! И на мен ми предстои първи опит в Олимед. За сега съм при Доц. Цветков.
На няколко места прочетох,че се доплаща 240лв. при фоликулярната пункция. Някой знае ли защо? От фонда отпускат 340лв(мисля) за тази манипулация,защо са необходими още пари? Не съм чувала в нито една друга клиника някой да е доплащал за това! Само лекарствата си доплащат хората ако се наложи.
BlackG, най-добре да попиташ д-р Цветков, дали ще доплащаш нещо за пункцията и ако да за какво точно.
Между другото - много готин и внимателен доктор :wink:

Успешна процедура :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Благодаря!
Първо ще изчакам малко,че този месец още няма МЦ и после ще последвам съвета ти.
Но няма да са ми излишни и мненията на другите във форума!  :wink:

 
*
По въпроса за доплащането за пункцията- Фонда отпуска сумата от 400 лв.На мен също ми казаха предварително, че ще трябва да доплатя 240 лева, което ме учуди.Доплатих също и 40 лева за Лукрина, но никой не ми обясни защо се налагат тези доплащания.Ако някой зное нещо по въпроса, моля да пише.
*
Аз мисля направо да звънна във фонда утре и да попитам дали изопщо е редно това.
После ще преценя какво да правя. Дали да сменям клиниката или не.
По принцип всяка клиника си има ценоразпис на услугите, и ако дадено нещо не се покрива изцяло от отпусната сума от фонда се доплаща.
Друг е въпроса как вървят цените на пункциите в другите клиники...затова мисля, че е излишно да се звъни във фонда.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Цените там са дадени общо (примерно ИКСИ 2000лв.).Няма как да се разбере цената на всяка процедура по отделно. В такъв случай............
Стана ми интересно ,защото повечето във форума споменават сума 240 лв.,а една моя приятелка плати 220,а друга 180 и това все в една клиника. Вие как го разбирате това?