0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #660 -: Март 14, 2010, 12:21:19 pm »
Въобще не става въпрос за лиготии-първата ми цватна снимка преди две години мина безболезнено,а втората-преди 4 дни в клиниката-болката беше ужасна,едвам изтаях.Като се има впредвид,че въобще не се притеснявах,тъй като си мислех,че ще е като първата.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #661 -: Март 14, 2010, 12:28:52 pm »
Аз имам две ЦС и на двете нямах никакви проблеми.Бях без упойка и всичко мина много леко,макар че и двете ми тръби бяха дапушени и силна увредени.Стигам до извода,че много зависи от това кой ти прави снимката.Моят доктор е с много лека ръка и почти не ми причини никаква болка,тя беше просто търпима болка.Успех на всички,но според мен всеки сам ще си реши да ли да е с упойка или без,но ако питате мен по добре без упойка.Успех.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #662 -: Март 14, 2010, 16:48:32 pm »
Аз съм правила ЦС в Малинов при д-р Персенска. Много внимателна беше и не ме заболя толкова, колкото при първата в Тина Киркова. И в 2-та случая не съм ползвала никакви обезболяващи или упойки. Успех
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #663 -: Март 14, 2010, 18:34:34 pm »
Знае ли някой дали дават болничен на мъжете след ТЕСЕ и колко дни?
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #664 -: Март 14, 2010, 18:57:24 pm »
lucky, мисля че трябва да питаш доктора дето ще прави ТЕСЕ как стои въпроса защото няколко дни почивка ще са нужни на половинката.
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #665 -: Март 14, 2010, 19:00:27 pm »
Знае ли някой дали дават болничен на мъжете след ТЕСЕ и колко дни?


До колкото си спомням може и 30 дни болничен да се даде, моят мъж си взе 2 седмици.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #666 -: Март 14, 2010, 19:08:22 pm »
Благодаря за бързите отговори! Дано всичко мине нормално и при двамата и да успеем!
Успех и на всички във форума!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #667 -: Март 15, 2010, 11:47:06 am »
Здравейте, момичета. След 5 биопсии най-после започваме стимулация. Имам един въпрос - записаха ми час за 7,20 сутринта - това за вземане на кръв ли е? След това как се процедира? Има ли преглед, изобщо какво става след вземането на кръв? Може да звучи малко объркано, дза което се извинявам предварително.
Живей за мига!


*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #668 -: Март 15, 2010, 11:50:14 am »
Мило за вземане на кръв не записват часове. Започваш стимулация-ранните часове са за жените в стимулация.И кръв ще ти вземат, не се притеснявай, след това ще чакаш назначение на лекарства по обяд и така още първия ден ще ти стане ясно. Желая ти успех.
« Последна редакция: Март 15, 2010, 11:55:51 am от shanoar »
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #669 -: Март 15, 2010, 11:59:54 am »
Shanoar, благодаря ти за бързия отговор! Това ще ми е второ ин витро в клиниката, но първото беше 2008г, а от тогава се промениха много неща по отношение на часове, организация на работа и т.н.
От регистратурата ли ми казват за кой етаж съм?
Живей за мига!


*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #670 -: Март 15, 2010, 12:01:01 pm »
Да, казваш за колко часа си и момичетат те упътват.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #671 -: Март 15, 2010, 12:04:16 pm »
 :thankyousign:  :flower:  :flower:
Живей за мига!


*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #672 -: Март 15, 2010, 15:20:35 pm »
Кажи на момичето на рецепцията, че имаш час. Тя ще ти даде номер и ще следиш на светлинните табла поредността. Прегледите сега са в приземния етаж, както и инжекциите. За изследване на хормоните лекарите ще те насочат. Успех!
« Последна редакция: Март 15, 2010, 15:29:55 pm от Lucky »
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #673 -: Март 15, 2010, 22:18:28 pm »
Момичета, здравейте!
Случи ми се и на мен - първо неуспешно ин витро.С такова нетърпение и притеснение очаквах обаждането на ембиолозите. Обадиха се да ми кажат, че при добра и зряла яйцеклетка, подвижни сперматозоиди,и направено ИКСИ, не е имало оплождане. Бях шокирана,защото не става въпрос за имплантация , а за оплождане.  На въпроса ми коя би могла да е причината, ми казаха, че може да са хиляди. В пълно неведение съм, не знам какво да очаквам, какво да си мисля до срещата ми с моя лекар.Нахлуват хиляди въпроси, на които нямам отговор. Сега чета, че едва след неуспешно ин витро се назначават имунологични и генетични изследвания.
Имате ли информация дали в тези случаи лекарите и ембриолозите обмислят евентуалните причини, дали при предстоящия ми преглед моя лекар ще има вече нов план за действие.
Случвало ли се е и на вас, какво последва след това ? Ще ви бъда благодарна за споделеното. Приятна вечер!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #674 -: Март 16, 2010, 06:52:07 am »
Момичета някой да знае как ще работят в началото на Април че ми са пада 20  ден за поставяне на блокаж на 3.04
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #675 -: Март 16, 2010, 08:30:13 am »
Момичета, .....
Обадиха се да ми кажат, че при добра и зряла яйцеклетка, подвижни сперматозоиди,и направено ИКСИ, не е имало оплождане. Бях шокирана,защото не става въпрос за имплантация , а за оплождане.  На въпроса ми коя би могла да е причината, ми казаха, че може да са хиляди...


Здравей!
Ти на естествен цикъл ли прави опита? Само с една яйцеклетка ли разполагахте?
Наистина има много причини. Ще ти кажа как беше при моя опит на ЕЦ. На мен ми казаха, че има яйцеклетка, но не са уточнявали дали е добра и зряла. Оплодиха й ИКСИ. На другия ден ми се обадиха и ми казаха, че е вакуолизирала след ИКСИ-то - причини: Не е била добра яйцеклетката - нещо с обвивката й, била много тънка,със слаба мембрана .... абе не е била явно хубава. На стимулираното вече ИКСИ все пак имаше оплождане и деление. Ти питай доктора. Той ще ти обясни. Ако си била на ЕЦ е вероятно да се случи това, но другия опит всичко да е наред  :D Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #676 -: Март 16, 2010, 09:30:05 am »
ikar, ако си била на ЕЦ нищо драматично не се е случило. Имах 4 ин-витро процедури, при които винаги е имало оплождане, на ЕЦ обаче оплождане не ми се получи. Просто сперматозоидите не можаха да пробият. Каква е била причината - не се знае. Според мъжа ми - били са "тъпоглави идиоти"  :lol:
Случват се такива работи - не е гарантирано, че всеки месец произвеждаме качествени, годни яйцеклетки, които може да доведат до износване и раждане на дете.
Успех следващият път!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #677 -: Март 16, 2010, 10:16:26 am »
Момичета някой да знае как ще работят в началото на Април че ми са пада 20  ден за поставяне на блокаж на 3.04
На мен ми казаха, че си работят по график и дори имам час за преглед на 2ри Април.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #678 -: Март 16, 2010, 11:17:10 am »
Привет! И аз звънях преди малко и не можах да си запиша час за 24.03 след цветната снимка,но за април има часове.Записаха ме за 19.04.Попитах как ще работят и за април си правят график.Записаха ме при д-р Персенска.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #679 -: Март 16, 2010, 13:05:14 pm »
По повод на това :
Привет! И аз звънях преди малко и не можах да си запиша час за 24.03 след цветната снимка,но за април има часове.Записаха ме за 19.04.Попитах как ще работят и за април си правят график.Записаха ме при д-р Персенска.
искам да попитам нещо .

Имам час за първичен преглед за  месец април  в  клиниката .И т.к. съм сигурна ,че след прегледа , следващата стъпка ще е цветна снимка  ,дали бих могла от сега  да си запиша час  за такава / с дата след прегледа разбира се / ? Или  ще ми откажат ?