0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #600 -: Март 09, 2010, 10:16:27 am »
pop4o, Благодаря!
Сега ще се обадя и ще видим дали въобще ще успея за април да се класирам. 7-ми ден се пада събота. М! Ще видим за 9-ти ...
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #601 -: Март 09, 2010, 10:46:53 am »
Имах късмет! Записах за 7-ми ден.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #602 -: Март 09, 2010, 16:26:56 pm »
Момичета ,които сте по дълъг протокол моля ви да ми кажете ,колко дни горе долу продължава стимулацията. На мен блокажа ми беше на 26.02 и сега на 12.03 започвам със стимулацията. Как стоят нещата с болничните? Благодаря предварително.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #603 -: Март 09, 2010, 16:55:47 pm »
zuzana,
Продължителността на стимулацията е строго индивидуална, както и дозите лекарства. Никой, дори док., не би могъл да ти каже колко време ще продължи. Аз съм имала стимулации и по 7, и по 14 дни (и съответно пункция на 21 ден от началото на МЦ, а друг път - на 12 ден от МЦ). Всичко зависи от моментното ти състояние и от това как реагираш на лекарствата.

Болничен ще ти дадат от деня на пункцията - максимум за 30 дни. Ако преди това (по време на стимулацията) няма да можеш да ходиш на работа - можеш да си вземем болничен от GP-то (стига да не стачкува).
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #604 -: Март 09, 2010, 18:44:28 pm »
 Liteto благадаря много за отговора. Няма да ми е удобно да ходя на работа по време на стимулацията ще видя някак да уредя въпроса с болничния. 
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #605 -: Март 09, 2010, 19:03:41 pm »
Здравейте , вече мога и аз да се кадидатирам при вас като чакаща старт за Ин Витро ИКСИ. Вчера подадох заповедта в клиниката. Бях прегледана от Доктор Шевкетова / изглежда много приятен човек/.Може ли да ми обясните каква трябва да е дебелинта на маточната лигавица в отделните етапи на месечния цикъл ?Точно поради това ще трябва да ходя на следващия цикъл м/у 8-10-ти ден за да се измери отново дебелина. Вчера /  12-ти ден с размери 11 мм / нещо не и хареса на докторката. Моля за вашите коментари?!?
Попитах на регистратура за почивните 4дни по Великден официално ще почиват , но ще има дежурна акушерка и лекар / но кой точно все още и те не знаят/.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #606 -: Март 09, 2010, 19:20:42 pm »
момичета може ли някоя от вас да ми каже кога точно ще отцъства  д-р Стаменов. а също така можете ли да ми кажете колко струва биопсия на матката
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #607 -: Март 09, 2010, 19:57:16 pm »
Здравейте и от мен. Бях на преглед при Д-р Персенска и ми назначи цветна снимка от 7-ми до 10-ти ден на цикъла и преглед от 10-ти до 12-ти ден. Въпросът ми е според вас дали може да направя цветната снимка и прегледа след това в един и същи ден, понеже не съм от града и така ще ми е най-удобно. И още нещо - дали няма да е късно да си запиша час за снимката и прегледа седмица преди това, за да мога най-точно да си изчисля дните, или трябва по-отрано да си ги запиша. Благодаря предварително и ви пожелавам успех!  preggo
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #608 -: Март 09, 2010, 20:22:58 pm »
cvetinceto,
според мен така е най-добре - да си запишеш час за снимката и за коментар / преглед на същия ден. По-добре по-късно да е прегледа, за да може да обсъдите резултата от снимката. Остави си повечко време между двете, ако се наложи да чакаш за цветната снимка.
Със сигурност 1 седмица преди това ще е твърде късно и за двете. Обади се и виж какви са опциите, понякога и месец предварително не е достатъчно рано.
Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #609 -: Март 09, 2010, 20:48:43 pm »
cambozzola, много благодаря за бързия отговор. Утре сутринта рано ще се обадя да проверя как стоят нещата. :balk_159:
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #610 -: Март 09, 2010, 23:07:52 pm »
Аз правих ЦС При д-р Шевкедова на 11 ден от МЦ,след което тя ми каза да си запиша час за следващият М.Цикъл 10 до 13 ден.Явно заради контрастното в-во,или кървенето след снимката,не правят прегледите веднага.
Поне така беше през ноември 2009.
 
*

    nikita01

  • *
  • 13
  • Не вярвай в чудеса, разчитай на тях!!!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #611 -: Март 10, 2010, 00:36:10 am »
ЦС правих при д-р Персенска ,веднага ми я разясни .Прегледа ми беше на другия ден.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #612 -: Март 10, 2010, 09:33:16 am »
Попитах на регистратура за почивните 4дни по Великден официално ще почиват , но ще има дежурна акушерка и лекар / но кой точно все още и те не знаят/.

Сигурно ли е това? Сега говорих с тях и ми казаха, че ще работят.

Малко ми е притеснено, защото съм записана за лапаро на първия от четирите почивни дни и ако ме отложат за по-нататък... не знам.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #613 -: Март 10, 2010, 15:11:52 pm »
Знае ли някой кога се връща д-р Стаменов от конференция?
Живей за мига!


*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #614 -: Март 10, 2010, 17:28:23 pm »
Здравейте , вече мога и аз да се кадидатирам при вас като чакаща старт за Ин Витро ИКСИ. Вчера подадох заповедта в клиниката. Бях прегледана от Доктор Шевкетова / изглежда много приятен човек/.Може ли да ми обясните каква трябва да е дебелинта на маточната лигавица в отделните етапи на месечния цикъл ?Точно поради това ще трябва да ходя на следващия цикъл м/у 8-10-ти ден за да се измери отново дебелина. Вчера /  12-ти ден с размери 11 мм / нещо не и хареса на докторката. Моля за вашите коментари?!?
Попитах на регистратура за почивните 4дни по Великден официално ще почиват , но ще има дежурна акушерка и лекар / но кой точно все още и те не знаят/.
Mole,
Не знам какви точно са нормалните размери, но на мен на 10 ден ми беше 6.5, на 12ти - 7.5, а на 14 - 9. След което ми беше назначен ЕТ за 17ти ден, когато предполагам, че лигавицата вече е била поне 11.
Това, което на мен ми бе обяснено, е че освен дебелината, важна е и структурата. Затова на 14ти ден ми казаха, че въпреки не голямата дебелина, по структура лигавицата е била предовулационна.
Не съм запозната с отклонения в другата посока, т.е. прекалено дебела лигавица, каквато вероятно е твоята. Дано съм била полезна!
Успех!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #615 -: Март 10, 2010, 18:17:59 pm »
Рина , благодаря за мнението ти. Аз вчера изчетох по сайта доста за маточната лигавица, дано няма лоши неща като хиперплазия / това май беше най-страшното/.
Досега при мен се установява по-ранна ову , някъде м/у 10- 13 ден. Надявам се да не се стига до вземане на материал чрез абразио и т.н , защото това само ще ми отнеме време от 6-те месеца по фонда.Дано се включат и други....
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #616 -: Март 10, 2010, 20:51:45 pm »
 mole, щом имаш ранна О 11 мм. ми се струва добре  :)
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #617 -: Март 10, 2010, 21:14:43 pm »
Здравейте!Д-р Персенска ме изпрати за консултация при д-р Начев(ендокринолог).Знае ли някой къде преглежда.Разбрах ,че е в клиниката по ендокринология,но тя се премести от М-во на земеделието някъде до Майчин дом. :ask:
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #618 -: Март 10, 2010, 22:04:51 pm »
д-р Начев е в Майчин дом. По-добре отиди и питай или виж в нета.

mole при мен лигавицата преди трансфер беше 10, което д-р Стаменов каза, че е малко малка, но е ок. Най-добре Шефкетова ще ти каже следващия път. Тя е много печена.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #619 -: Март 10, 2010, 22:41:18 pm »
Здравейте!Д-р Персенска ме изпрати за консултация при д-р Начев(ендокринолог).Знае ли някой къде преглежда.Разбрах ,че е в клиниката по ендокринология,но тя се премести от М-во на земеделието някъде до Майчин дом. :ask:
Ендокринологията сега е в Майчин дом, на 9тия етаж. Утре ще ходя там за една епикриза. Но няма да ползвам асансьора:-)