0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #680 -: Март 16, 2010, 13:09:55 pm »
Съобрази го с цикъла си-трябва да е на чист ден, ама от 7 до 12ден ли беше не помня-някой ако се сеща да допълва-не става по всяко време. Най-добре се обади и ги питай.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #681 -: Март 16, 2010, 13:16:04 pm »
nimika, не мисля, че ще ти откажат. Не е нужно да уточняваш, че още не си минала на първичен преглед - в крайна сметка, винаги можеш да отмениш часа за цветната снимка, ако не ти трябва. Ако те питат дали си тяхна пациентка - казваш "да". Ако нещо се дърпат, настоявай.

А, и късмет, дано резултатът е добър!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #682 -: Март 16, 2010, 13:16:49 pm »
Правилно, трябва да е на чист ден до овулацията. Съветвам те да не бързаш. Не се чака, а записването може да е за следващия ден дори. На мен дори в събота ми я направиха.
Успех!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #683 -: Март 16, 2010, 13:25:26 pm »
Момичета благодаря за отговорите.
Rina74,аз  останах с впечатление  ,че и за  записването за цветна снимка има да чакам повече от месец  и за това така  реших да избързам.


*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #684 -: Март 16, 2010, 14:12:51 pm »
nimika, не мисля, че ще ти откажат. Не е нужно да уточняваш, че още не си минала на първичен преглед - в крайна сметка, винаги можеш да отмениш часа за цветната снимка, ако не ти трябва. Ако те питат дали си тяхна пациентка - казваш "да". Ако нещо се дърпат, настоявай.

А, и късмет, дано резултатът е добър!

След първичния преглед всяка жена се сдобива с досие, в което се събира информацията от всички прегледи, назначения, изследвания и пр. Това имат предвид секретарките с въпроса дали сте пациентка на клиниката. Не може просто да кажете "да". Няма начин да не се разбере, че "да"-то е "не", но това ще струва на екипа излишна загуба на време за издирване на несъществуващо досие. Защото то няма как да се появи от нищото заради едното настояване.

Аз не бих започнала по този начин, не знам. Хората там са доста натоварени и такава плоска лъжа е откровено неуважение, и то пък заради запазването на час за самоназначена манипулация.

Просто бъдете търпелива още малко и да дойде първичния преглед, когато заедно с лекаря си ще имате възможност да обсъдите първите стъпки, и дали ЦС да е една от тях. Тепърва ще има да записвате мнооого часове :)

Поздрави и успех!
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #685 -: Март 16, 2010, 14:35:19 pm »
На мен ми казаха да изчакам цикъла и тогава да запиша час.Така и направих.7,8,9 или 10 ден от началото на цикъла.Записаха ме веднага за 9 ден.Изчакай не бързай.Това е моето мнение.Не бих казала на док.,че съм си назначила цветна снимка.Първия път ни изпратиха само на хормони и спермограма.Успех! :crossfingers:


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #686 -: Март 16, 2010, 14:42:05 pm »
ЦС можеш да направиш предварително и на друго място и да я занесеш на първичния преглед. Ако държиш да е в клиниката редно е да изчакаш часа си.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #687 -: Март 16, 2010, 14:48:40 pm »
Нимика,добре дошла в нашата тема  :) Надявам се да останеш доволна от клиниката и от лекарите, и най-вече ти пожелавам да сбъднеш мечтата си!

За ЦС не се чака много,аз успях да я направя още на следващия си цикъл.След първичния преглед вече ще ти стане ясно какви изследвания ще трябва да се направят.Имай в предвид,че понякога има изоставане с часовете за преглед,но ти се зареди с търпение и книжка или списание и ще видиш как бързо ще ти мине времето.

Успех!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #688 -: Март 16, 2010, 15:00:04 pm »
След първичния преглед всяка жена се сдобива с досие, в което се събира информацията от всички прегледи, назначения, изследвания и пр. Това имат предвид секретарките с въпроса дали сте пациентка на клиниката. Не може просто да кажете "да". Няма начин да не се разбере, че "да"-то е "не", но това ще струва на екипа излишна загуба на време за издирване на несъществуващо досие. Защото то няма как да се появи от нищото заради едното настояване.

Аз не бих започнала по този начин, не знам. Хората там са доста натоварени и такава плоска лъжа е откровено неуважение, и то пък заради запазването на час за самоназначена манипулация.

yoto, аз не мисля, че е лъжа, ако кажеш, че си пациентка на клиниката, преди да отидеш на първичен преглед, след като имаш записан час за такъв. Ако кажа "да" на въпроса "Имате ли досие" - това вече ще е лъжа. Ще те помоля малко по-спокойничко да го даваш. Съветвам nimica да настоява, защото лично аз си загубих доста време в чакане и отлагане на часове и само настояването ми помогна да направя лапароскопията си сравнително бързо, например.
Айде, със здраве!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #689 -: Март 16, 2010, 15:11:55 pm »
Хубаво е да се изчака първия преглед и тогава да се реши какво е необходимо да се направи като изследвания,а цветната снимка и според мен си е задължителна ако не е правена.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #690 -: Март 16, 2010, 15:27:50 pm »
cambozzola,
За лапароскопия се чака доста,но не така стоят нещата с ЦС,тя може да се направи и в същия месец след първичния преглед или през следващия месец.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #691 -: Март 16, 2010, 16:05:07 pm »
Искам само да кажа и аз, че бързането е разбираемо, но все пак трябва да се спазва някаква нормална логика.
Аз бях в друга клиника за първия си опит. Чакайки месеца за ЕТ на замръзени ми се обадиха за първичен преглед при Стаменов (записан преди 1 година) и аз в един месец се подготвих за ЕТ е екс-клиниката (който така и не стана, защото ембрионите се възстановиха, но не е имало делене) и минах три прегледа при Стаменов до овулацията, като направих две от препоръчаните от него изследвания. Само ЦС оставих за следващия цикъл. Междувременно си самоназначих няколко посещения за акупунктура, за да подготвя лигавицата за трасфера, който не стана, но действието на процедурите не се ограничавало само в настоящия цикъл.
Истина е, че трябва да се настоява, но само когато това е нужно. Просто златната среда, както винаги!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #692 -: Март 16, 2010, 16:29:23 pm »
....
Аз не бих започнала по този начин, не знам. Хората там са доста натоварени и такава плоска лъжа е откровено неуважение, и то пък заради запазването на час за самоназначена манипулация.

Просто бъдете търпелива още малко и да дойде първичния преглед, когато заедно с лекаря си ще имате възможност да обсъдите първите стъпки, и дали ЦС да е една от тях.

Аз не започвам с процедурите и изследванията тепърва .Пациент  съм била на друга клиника.Категорично съм убедена ,че цветната снимка ще е първата стъпка след първичния преглед и имам своите основателни причини да смятам така .Не му е  сега мястото да ги описвам за пореден път.

ЦС можеш да направиш предварително и на друго място и да я занесеш на първичния преглед. Ако държиш да е в клиниката редно е да изчакаш часа си.
Не мисля ,че има смисъл да правя цв.снимка на друго място.


cambozzola,
За лапароскопия се чака доста,но не така стоят нещата с ЦС,тя може да се направи и в същия месец след първичния преглед или през следващия месец.
Както сама по-нагоре писах  ,попитах ,защото бях останала с впечатление  ,че  и за записване за цветна снимка се чака дълго.Единствено за това исках да избързам.

Плюс това съм с много дълъг цикъл /40-45 дни / и  като пропусна единия месец  и следващия цикъл е след толкова дълъг интервал,отиваме ехе след много време.Отделно ,че скоро ще получа заповедта за опит и не знам ще се  вместим ли в срока.Естествено  знам ,че може да се удължи ...


cambozzola,благодаря за разбирането - мисля,че правилно си разбрала целта на питането ми.Никого не съм искала да пререждам или неоснователно да избързвам -просто  искам каквото   мога да направя предварително,за да ускоря нещата.Благодаря ви все пак за  упътванията и мненията.
« Последна редакция: Март 16, 2010, 16:35:10 pm от nimika »


*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #693 -: Март 16, 2010, 17:23:01 pm »
Здравейте момичета. Да ви питам някоя от вас изпадала ли е в следната ситуация. На втори ден от МЦ трябва да се запише час за започване на стимулация. При ходене на крак в клиниката и последвал телефонен разговор час не е записан, но секретарките казаха да си пусна хормоните и после на 4-тия етаж да ми извадят досието и да чакам без час.Като съм без час как доктора ще знае че съм там, за да може да назначи нужните инжекции за стимулацията пък и за прегледа естествено.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #694 -: Март 16, 2010, 18:47:43 pm »
Както сама по-нагоре писах  ,попитах ,защото бях останала с впечатление  ,че  и за записване за цветна снимка се чака дълго.Единствено за това исках да избързам.
Точно поради тази причина ти дадох по-горния съвет - може и да са се променили нещата, но, когато аз си записвах час за ЦС, съвсем случайно се освободи такъв за месеца след прегледа. Може моментът да е бил по-натоварен, не знам, но аз също бях останала с впечатление, че ЦС може да причини забавяне.

Щом момичетата казват, че по-бързо става вече, можеш и да изчакаш, но, ако нямаш ЦС (както разбирам) - да, убедена съм, че това ще е първата стъпка! Не мисля, че ще попречиш и на някого - надали ще тръгнат да ти търсят досието преди деня на самата ЦС, а дотогава вече ще имаш такова ;)

Важното е резултатът да е ок! Надявам се този лекар да отговори на очакванията ти и да осъществи мечтата ти.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #695 -: Март 16, 2010, 18:54:41 pm »
sistur, писах, писах, и то се затри накрая. Както и да е - основното е, че те ще те вмъкнат между другите пациентки. Питай какъв е редът, като идеш да ти вадят папката. Мен ме разходиха няколко пъти нагоре-надолу по етажите, но в крайна сметка стигнах до преглед.
Поздрави и успех на процедурата!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #696 -: Март 16, 2010, 19:32:32 pm »
Здравейте момичета.От много време ви чета, но досега не съм писала във форума.Имам един въпрос относно отменянето на часове за 19 март.Отмениха моя а е важен,тъй като следващата седмица ми предстои хистероскопия и ми се искаше да се види дали има нужда от нея.А сега ме поставят в много деликатна ситуация ,в която незнам как да реагирам.Какво бихте ме посъветвали?
*

    Sharky43

  • **
  • 71
  • Не се предавам.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #697 -: Март 16, 2010, 19:33:33 pm »
Забравяш за секретарките, заставаш пред кабинета и не мърдаш оттам. Миналата седмица попаднах в капан: секретаркте не дигат телефона, като дигнат, без да ми отговарят ми го хлопват, отидох на място (пропускам подробностите, че бях пратила лично и човек вместо мен), и си реших проблема с елементарно висене пред кабинета (а не в чакалнята). Като излиза пациентка, д-р Персенска (или който преглежда) поглежда към коридора...и тогава си казваш за какво си там.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #698 -: Март 16, 2010, 21:15:24 pm »
Момичета някой да знае как ще работят в началото на Април че ми са пада 20  ден за поставяне на блокаж на 3.04
На мен ми казаха, че си работят по график и дори имам час за преглед на 2ри Април.
благодаря за отговора ...по-късно днес звъннах и ми казаха за 3.04 няма да стане да чакам следващия цикъл
*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #699 -: Март 17, 2010, 01:21:30 am »
nimika, cambozzola, искрено се извинявам, ако тонът ми е прозвучал остро или по някакъв друг начин неприятно. Исках просто да дам съвет как да не се допусне едно глупаво недоразумение и да пожелая успех. Нали темата е за това - за подкрепа, а не за изнервяне - всички тук имат нужда от спокойствие и оптимизъм!
Успех, и още веднъж сори за голямата ми уста.


Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?