0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #640 -: Март 12, 2010, 19:04:40 pm »
Рина , аз правих миналата година цветна в Малинов като преди това имах рецепта за свещички  Тилкотил и за всеки случай си направих една инжекция с Но Шпа + Спазмалгон и.м около 30 минути преди процедурата. Докторката като ме видя каза че съм се " дрогирала " добре , макар че и само свещичката щяла да има ефект. Цялата процедура е в  убождането/ прилича на убождане с игла/ когато се защипва шийката на матката. Останалото с вкарване на течност е "за минутка " и не е болезнено / по-скоро е неприятно.Аз лично видях на 8-ми март имаше едно момиче, което си избрало да е с упойкаи като излезе от Рентгена каза на мъжа с нея че май  не е била нужна тази упойка. 
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #641 -: Март 12, 2010, 19:47:45 pm »
Здравей Рина , всеки има различен праг на болка , аз правих снимка миналата година без упойка и припаднах от болката 30 мин . не можаха да ме свестят .Ако имаш право на избор сложи си упойка . Аз нямах запушване или някакъв друг проблем , просто като ми сложиха контрасното вещество и до там , после се събудих в една стая и мъжа ми беше до мен.След това не те боли , но беше ужасно!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #642 -: Март 12, 2010, 20:53:51 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!НЕКА И АЗ ДА СПОДЕЛЯ ЗА ЦС КОЯТО ПРАВИХ В КЛИНИКАТА - БОЛКА НЯМА ИМА НЕПРИЯТНО УСЕЩАНЕ ПОНЕ ПРИ МЕН ТАКА БЕШЕ.
ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КОГА ЩЕ ОТСЪСТВА ДР.СТАМЕНОВ?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #643 -: Март 12, 2010, 22:10:52 pm »
Здравейте момичета.Аз ще трябва утре да записвам час за цветна снимка.Май оная ще дойде всеки момент. :witch:Ще има ли час за 19 или 22 не знам.Дано ме вместят.Като се обадя аз ли да попитам за тези свещички или казват от клиниката.Питам ви защото ще запиша час и няма да ходя до клиниката.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #644 -: Март 12, 2010, 22:35:47 pm »
desinka 71 като се обадиш обикновено казват за свещичките. Аз правих миналия месец ЦС, не болеше, само за няколко секунди и това е. После има лек дисконфорт, но не е нищо страшно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #645 -: Март 12, 2010, 23:47:44 pm »
Здравейте момичета.Аз ще трябва утре да записвам час за цветна снимка.Май оная ще дойде всеки момент. :witch:Ще има ли час за 19 или 22 не знам.Дано ме вместят.Като се обадя аз ли да попитам за тези свещички или казват от клиниката.Питам ви защото ще запиша час и няма да ходя до клиниката.

Тилкотил слагах аз, анално. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #646 -: Март 13, 2010, 08:10:43 am »
Здравейте момичета, много спешно ми трябва телефона на Д-р Персенска. Имах го ,но нещо като сменям картите ли не знам съм го изтрила :oops:. Моля ви да ми го изпратите на лични.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #647 -: Март 13, 2010, 08:14:58 am »
Добро утро.Преди малко записах час за цветна снимка за 22 март.казаха ми да си взема 3 свещички профинит.1 НА 21 ВЕЧЕРТА,1 НА 22 СУТРИНТА И 1 ДА СИ НОСЯ С МЕН ЗА СНИМКАТА В 14 ЧАСА.Свещичките са разбира се НЕ вагинално.Преглед следващ месец.За март няма часове, а за април не записват!!!!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #648 -: Март 13, 2010, 09:50:09 am »
Момичета имам въпрос.Дали кафето влияе на Е2? Вчера ми пуснаха Е2, а аз бях пила кафе ,защото не знаех предварително.Днес ми се обадиха да ми кажат ,че стойностите са високи и не мога да почна стимулация докато не падне под 50.В понеделник ще пускам пак затова питам. Благодаря предварително.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #649 -: Март 13, 2010, 10:18:45 am »
Бъди спокойна не е от кафето.И при двата си опита съм питала и ми казаха че не оказва влияние.Така че спокойно.Стискам ти палци и късмет.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #650 -: Март 13, 2010, 17:07:59 pm »
isho75 благодаря.Аз се притеснявам ,защото понеделник е 18 ден след блокажа да не стане късно за започване на стимулацията. Доктора каза ,че няма проблем,но все пак не мога да се успокоя. Стомаха ми е на топка от вчера.Бях настроена да почваме на 12.03 и останах много разочарована като разбрах, че отлагаме, но дано всичко се нареди вече и да започнем това дългоочаквано инвитро.Успех на всички в процедури и чакащи резултат.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #651 -: Март 14, 2010, 08:21:00 am »
Аз се притеснявам ,защото понеделник е 18 ден след блокажа да не стане късно за започване на стимулацията.  
Не се притеснявай.... 20 и няколко дена/забравих точно колко/ е диапазонът на този блокаж,...т.е.в тези рамки лекарят преценя,кога да започнете.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #652 -: Март 14, 2010, 09:13:03 am »
Здравей Рина , всеки има различен праг на болка , аз правих снимка миналата година без упойка и припаднах от болката 30 мин . не можаха да ме свестят .Ако имаш право на избор сложи си упойка . Аз нямах запушване или някакъв друг проблем , просто като ми сложиха контрасното вещество и до там , после се събудих в една стая и мъжа ми беше до мен.След това не те боли , но беше ужасно!
Ето заради такива писания, гледах неадекватно когато правиха моята снимка. Разбирам да си имала запушени тръби- да, тогава момичетата казват че боли и аз им вярвам, макар че като си приказвахме после не забелязах някоя да е чак толкова зле. Според мен си припаднала по-скоро от страх.
« Последна редакция: Март 14, 2010, 09:14:41 am от shanoar »
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #653 -: Март 14, 2010, 09:27:08 am »
Здравейте момичета!Мен също ме е шубе,но реших да мина само със свещичките.Претърпяла съм няколко пълни упойки и реших да не се натоварвам за тази снимка с упойка.Ще разказвам после живот и здраве.Мечка страх,мен не ме страх! osi_9
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #654 -: Март 14, 2010, 09:35:36 am »
Срам - не срам, и аз трябва да призная, че съм припадала по време на ЦС. Единствената ми тръба е запушена, и след 2 коремни операции и 2 лапароскопии е страшна каша в корема ми. След това имам пункция без упойка и смея да кажа, че издържам на болка. Много е индивидуално, за това не смея да давам съвети - с упойка или без. Всеки сам си решава.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #655 -: Март 14, 2010, 09:42:12 am »
Момичета много благодаря за отговорите, много ме успокоихте. Благодарение на вас днес съм усмихната и пак положително настроена. :bighug: Относно ЦС искам да кажа на момичетата, които им предстои това, че боли като пускат конрастното вещество, но не е нещо ,което не можете да изтърпите. Е сигурно ако има запушени тръби боли, аз слава богу нямам такъв проблем. Но ако нямате съвсем нисък праг на болка,мисля ,че трябва да се отърсите от страха колкото можете и ,че няма нужда да се натоварвате с пълни упойки. Желая ви успех.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #656 -: Март 14, 2010, 09:43:47 am »
Лите, при тебе е разбираемо след толкова интервенции, една тръба, която се оказва и запушена. Друг е въпроса да не бъдат психясвани хора, които не знаят да са имали подобни перипетии.Ситуацията прилича много на тази в зъболекарски кабинет където можеш да се нагледаш на лиготии от страх.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #657 -: Март 14, 2010, 09:57:35 am »
Аз съм с двустранно запушени тръби, снимката показа и хидросалпингс, а след лапароскопията разбрах, че в корема ми е "каша" (както се изрази Liteto), останала от една миомектомия през 2006-та - боля, но не е било някаква драма, болката беше за 10-тина секунди и след това просто станах и си заминах.
Друг е въпросът, че някои момичета ги боли повече, дори и като нямат запушени тръби - не знам на какво се дължи, дали е на нисък праг на болка или друи особености, но, честно казано, съм далеч от мисълта, че се лигавят. При всички положения, всеки сам трябва да си преценява - сигурна съм, че и страхът играе голяма роля. И аз в началото исках упойка (заради спомените ми от хидротубацията), но в крайна сметка легнах "на живо".
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #658 -: Март 14, 2010, 10:30:53 am »
Освен свещичките, може да изпиете и един аулин преди ЦС. Наистина не е от най-приятните изживявания, но се търпи.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #659 -: Март 14, 2010, 10:54:16 am »
Аз имам две ЦС. Първият път много ме боля, като го казвам имам предвид, че имах и дълга остатъчна болка. Вторият път беше ОК. Болка имаше, но абсолютно търпима. Правих снимките при двама различни лекари. Честно казано реших, че разликата идва от тях. Може би бързината на вкарване на веществото има значение. Не знам. Също мисля, че не е необходимо да се слага упойка. Успех  момичета и това ще мине :)