0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: за срока от фонда.
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2010, 13:33:42 pm »
Първо от клиниката ти изготвят становище -нещо като етапна епикриза,  въз основа на което отиваш при д-р лалев и  попълваш молба за удължаване на срока. Оттам ти дават изходящ номер и молбите  се изпращат в министерство на здравеопазването където всеки вторник се разглеждат от комисия. Тази комисия рещава дали ще удължат срока или не. Впоследствие ти се обаждат от инвитро фонда да те уведомят дали са те одобрили и ако да ще ти насрочат дата и час за да си вземеш новата заповед. Максималния срок за удължаване е 3 месеца. На мен ми казаха от клиниката -малинов- че има и върнати молби.Дано при нас се получи! Успех на всички.
Re: за срока от фонда.
« Отговор #21 -: Март 17, 2010, 19:52:53 pm »
От датата на подаването на молбата ли започва да тече тримесечния срок за удължаване?
Има ли вероятност докато комисията разгледа молбата за удължаване на срока , той да изтече или молбите за удължаване се разглеждат отделно от тези , които са за одобрение ?
 Много моля някой , който е удължавал срока да сподели опит!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #22 -: Март 18, 2010, 12:37:56 pm »
И мен ме интересува отговора на въпроса зададен от fatalwoman и по конкретно, дали може да се започне опит през този 3 месечен период без да сме си взели новата заповед и съответно да ни се признаят разходите, естествено ако сме одобрени? Благодаря предварително!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #23 -: Март 18, 2010, 13:29:02 pm »
Срока започва да тече от края на заповедта, която се удължава, т.е. заповедта важи 6 м. по правило, след удължаването важи 9м. Молбите за удължаване на срока на заповедите се разглеждат на първото заседание след подаването им.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #24 -: Март 18, 2010, 21:23:36 pm »
Благодаря за отговора StefiZ! Малко се обърках, защото днес в крайна сметка успях да се свържа с д-р Лалев и той ми каза, че не трябва да започвам опита преди да си взема заповедта с удължения срок, което ми противоречи с идеята че заповедта важи 3 месеца след датата на изтичане на първоначалния срок от 6 месеца. Моля те ако знаеш как точно стоят нещата във връзка с горното, да ми отговориш, защото лекаря ми иска да започваме опита утре, а аз съм подала молба за удължаване преди 2 седмици и не е готова новата заповед, а старата изтече във вторник. Отново благодаря предварително!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #25 -: Март 21, 2010, 14:18:21 pm »
kkk29 , какво става с теб? Как разрешихте казуса?
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #26 -: Март 22, 2010, 19:51:02 pm »
Отложихме опита. Не съм сигурна, че чисто юридически има някакво основание за това  да не ми бъдат признати разходите за опита по фонда, но така или иначе не съм виждала самата заповед и съответно вписаните основания в нея. По телефона обаче бяха категорични, че без да ми е връчена, въпреки че срока тече от датата на изтичане на срока на старата заповед, няма да бъде заплатен опита. /Дано този цикъл не направя от моите големи кисти, та да го заотлагаме пак/. Желая успех на всички Ви!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #27 -: Април 09, 2010, 11:06:18 am »
Здравейте и от мен момичета.
На 12 март си взех заповедта за одобрение от фонда и същия ден научих че съм бременна в 6 г.с.Кървях и мислвх че съм в МЦ и затова не съм разбрала че съм бременна. Кървях доста и загубих плода в 8 г.с.,въпреки многото лекарства които пиех за задържане.Сега лекуващия ми лекар ще ми прави изследвания и също трябва да се възстановя след кюретажа и може би няма да се вместя в 6 месечния срок.
Та въпроса ми е следния.Има ли подобни случаи,които са подавали молба до Фонда и са им удължавали срока?Ще бъда благодарна ако някой с подобен случай се включи.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: за срока от фонда.
« Отговор #28 -: Април 09, 2010, 12:34:33 pm »
По здравословни причини можеш да удължиш срока на заповедта с още 3 месеца.
Жалко за случилото се, успех!
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: за срока от фонда.
« Отговор #29 -: Април 10, 2010, 18:54:17 pm »
Да може да се удължи срока,но до колкото аз съм запозната,с това се занимава лекаря ти.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: за срока от фонда.
« Отговор #30 -: Май 10, 2010, 10:59:48 am »
искам да попитам ако не се вместиш в 6 месечния срок от фонда и не ти одобрят заповедта за удължаване губиш ли този опит. И какви биха били причините да не ти удължат срока.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #31 -: Май 21, 2010, 15:42:44 pm »
 Малко тъп въпрос. :oops:
До колко часа работи Фонда с клиенти.Казаха ми че до 12.00 ч.на обед? Питам защото не съм от София,а знам че се чака за подаването на молби.
 Моята заповед изтича 12 септември,но поради спонтанен аборт ще се наложи да си удължа срока.Сега ли да си подавам молбата или на 12 септември.Ликуващия ми лекар нищо не спомена за това.Аз мисля че колкото е по навреме ,толкова по-добре.
Вие запознати ли сте с тези бюрокртщини. На 25 май ще ходя в клиниката да ми изготвят становище и разни документи за удължаването на срока и в същия ден съм и на преглед при доктора,та реших да съчетая двете неща.
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #32 -: Май 21, 2010, 15:53:28 pm »
Можеш да си подадеш молбата за удължаване и сега, не е нужно да чакаш септември месец. Молбата се подава в 36 стая на 11 етаж, от 9 до 17.00 часа :)
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #33 -: Май 21, 2010, 17:36:39 pm »
Благодаря ти Стеф! :D
Сигурна ли си че работят до 5 с клиенти? Ако е така ще мога да пътувам в по-късен час за София.
Отново ти благодаря!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #34 -: Май 21, 2010, 22:11:47 pm »
Geko, успокой се. Така е. Подадох моите документи за кандидатстване в 16:00 часа. А от 9:00 до 12:00 ч. д-р Лалев дава готовите заповеди. Може би затова си се объркала. Успех!  yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #35 -: Май 22, 2010, 08:47:08 am »
Благодаря на всички за бързите реакции  :D

Успех на всички мимичета и приятни почивни дни!
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #36 -: Май 27, 2010, 23:15:30 pm »
Здравейте и от мен!Мога ли да ви попитам някой подавал ли е документи във фонда за одължаване на срока на заповедта,поради високо ТСХ и дали е удобрен.Благодаря ви предварително и се надявам да имам късмет!!! :balk_91:
Re: за срока от фонда.
« Отговор #37 -: Юни 05, 2010, 10:36:33 am »
Здравейте и от мен!Мога ли да ви попитам някой подавал ли е документи във фонда за одължаване на срока на заповедта,поради високо ТСХ и дали е удобрен.Благодаря ви предварително и се надявам да имам късмет!!! :balk_91:

И аз искам да попитам същото,ако си одобрен или не,за удължаване на срока на заповедта до колко време се обаждат...
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 11:00:20 am от elena763 »
*
Re: за срока от фонда.
« Отговор #38 -: Юни 05, 2010, 10:39:15 am »
на мен ми се обадиха до двайсетина дена
По слънчевата страна на улицата
Re: за срока от фонда.
« Отговор #39 -: Юни 05, 2010, 10:59:39 am »
на мен ми се обадиха до двайсетина дена
Двайсетина дни  8O /благодаря за бързия отговор/Моята заповед изтече вчера/4 юни/,а подадох молба за удължаване една седмица преди това.Ако не удължат срока какво ли следва-наново може ли да се подадат документи във фонда?