0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Испания
« -: Април 22, 2006, 17:38:31 pm »
Тук здравната система е на много високо ниво.
Аз съм много изненедана,от отно6ението на вси4ки лекари към нас-4ужденците.Отнасят се с много голямо уважение и разбиране.Дори и преди година,като по-ве4ето от нас нямаха документи,имахме право на безплатни медицински прегледи и лекарства.
Има два вида рецепти,4ервени-които са безплатни,и зелени-за тези които имат здравно осигуряване и касата поема от 70% до 100% от стоиноста на дадено лекарство.
Вси4ките ми направени до този момент изследвания са безплатни.Това вклу4ва-2 спермограми,пълни кръвни изследвания на мен и съпруга ми,хормони,радиографии,ултразвук,хламидия-абе вси4ки,кото са необходими при стерилитет.
И понеже живеем в малко град4е,е необходимо за по-ве4ето от анализите да ходим до една от наи добрите клиники за стерилитет и тя е 4астна.Но ли4ният ми лекар,ми дава направление,с което от тук нататък,от тази клиника ми насро4ват 4ас и поемат цялата отговорност за ле4ението ни.
Единственият недостатък на здравната им система е,4е са много бавни и се 4ака със месеци за 4ас,при които и да е специалист.
Аз 4аках то4но 1 година,за сре6та със специалист по стерилитет.
За цените на АРТ,не мога да ви кажа то4на цифра за каквато и да била манипулация,за6тото са много разли4ни и са6то така зависи и от стимулацията.НО съм 4увала,4е ин витро е около 5000 евро.
Здравната каса поема 3 опита инсеминации+лекарствата+прегледите.

Ами това е от мен,моми4ета ако ви интересува не6то по-ве4е по въпроса 6те се опитам да ви бъда полезна,с каквато и да е информация.
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 13:08:43 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Ispaña
« Отговор #1 -: Май 13, 2006, 11:19:24 am »
Zdraveite momi4eta!!!
Az sq6to sam mnogo dovolna ot otno6enieto na lekarite kqm nas.Moiat problem e che imam edna prohodima i edna 4asti4no zapu6ena traba,i sega 4akam da mi se obadat ot klinikata po sterilitet za ins.,vsi4ko mi poema kasata.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР горе в ляво.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Испания
« Отговор #2 -: Май 15, 2006, 17:28:05 pm »
Това са няколко сайта на клиники в Испания,може да ви послужат
http://www.ivi.es
http://www.imer.es
htpp://www.sefertilidad.com
 :bighug:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Anonymous

Re: Испания
« Отговор #3 -: Май 16, 2006, 21:57:48 pm »
Цитат на: eleonor_78
Тук здравната система е на много високо ниво.
Аз съм много изненедана,от отно6ението на вси4ки лекари към нас-4ужденците.Отнасят се с много голямо уважение и разбиране.Дори и преди година,като по-ве4ето от нас нямаха документи,имахме право на безплатни медицински прегледи и лекарства.
Има два вида рецепти,4ервени-които са безплатни,и зелени-за тези които имат здравно осигуряване и касата поема от 70% до 100% от стоиноста на дадено лекарство.
Вси4ките ми направени до този момент изследвания са безплатни.Това вклу4ва-2 спермограми,пълни кръвни изследвания на мен и съпруга ми,хормони,радиографии,ултразвук,хламидия-абе вси4ки,кото са необходими при стерилитет.
И понеже живеем в малко град4е,е необходимо за по-ве4ето от анализите да ходим до една от наи добрите клиники за стерилитет и тя е 4астна.Но ли4ният ми лекар,ми дава направление,с което от тук нататък,от тази клиника ми насро4ват 4ас и поемат цялата отговорност за ле4ението ни.
Единственият недостатък на здравната им система е,4е са много бавни и се 4ака със месеци за 4ас,при които и да е специалист.
Аз 4аках то4но 1 година,за сре6та със специалист по стерилитет.
За цените на АРТ,не мога да ви кажа то4на цифра за каквато и да била манипулация,за6тото са много разли4ни и са6то така зависи и от стимулацията.НО съм 4увала,4е ин витро е около 5000 евро.
Здравната каса поема 3 опита инсеминации+лекарствата+прегледите.
За на6та първа инсеминация,която ни предстои,ми изписаха ГОНАЛ,които струва 812 евро,но аз платих само 12евро от целата сума.
Ами това е от мен,моми4ета ако ви интересува не6то по-ве4е по въпроса 6те се опитам да ви бъда полезна,с каквато и да е информация.





здравеите момичета аз съм в мадрид досега са ми правили хистеросалпиногография лапароскопия останови се че съм с две запушени тръби мъжа ми няма проблем лекарите са страхотни отнасят се с такова уважение сега ще ме пратят сигорно в друга болница за чакам за инвитро а предполагам че знаете за листа на еспера и това значи че могат да минат доста години затова мислим зимата да направим инвитро в бг  аз съм на 24 а моят на39 така че немога да чакам тук само това е лошо чакането иначе не съм плаштала нищо до сега и съм доволна от вниманието на лекарите
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Ispaña
« Отговор #4 -: Май 29, 2006, 22:22:51 pm »
Цитат на: azaia
Zdraveite momi4eta!!!
Az sq6to sam mnogo dovolna ot otno6enieto na lekarite kqm nas.Moiat problem e che imam edna prohodima i edna 4asti4no zapu6ena traba,i sega 4akam da mi se obadat ot klinikata po sterilitet za ins.,vsi4ko mi poema kasata.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР горе в ляво.[/quote

Какво става с теб,azaia?Обадиха ли ти се,от клиниката.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Ispaña
« Отговор #5 -: Май 30, 2006, 17:36:54 pm »
Цитат на: eleonor_78
Цитат на: azaia
Zdraveite momi4eta!!!
Az sq6to sam mnogo dovolna ot otno6enieto na lekarite kqm nas.Moiat problem e che imam edna prohodima i edna 4asti4no zapu6ena traba,i sega 4akam da mi se obadat ot klinikata po sterilitet za ins.,vsi4ko mi poema kasata.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР горе в ляво.[/quote

Какво става с теб,azaia?Обадиха ли ти се,от клиниката.



Zdravei Eleonor!!!
Mnogo sagaliavam,4e pri teb ne se polu4i tozi pat inseto,no se nadiavam sledva6tia pat da se polu4i.Ne se ot4aivai.Az vse o6te 4akam da mi se obadat,ne6to me motkat .Obagdah se na lekara i toi mi kaza ,4e ug mi e vnesal dokumentite v klinikata a ot tam mi kazvat 4e izob6to me niama v 4aka6tite za inse..Zatova dnes pak 6te se obagdam na lekara da go pitam kakvo stava.Abe kara6ka rabota ve4e se ot4aiah napalno,6te vdigam skandali .Ina4e bolili kogato pravat inseto?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Испания
« Отговор #6 -: Май 30, 2006, 18:30:54 pm »
Здравей,azaia
Първо искам да те помоля да пи6е6 на кирилица,4е немога да ти раз4итам добре.Ако не може6 да се справи6 с кредор,до него има едно квадрат4е,което показва на какъв език ти е клавиатурата.6том си тук в Испания,трябва да пи6е ЕS,затова кликни там и 6те ти излязат о6те две квадрат4ета с буквите BP I BG,избери си едно от двете и така 6те може6 да пи6е6 на кирилица и като задава6 въпросите си във форума по ве4е моми4ета 6те ти отговарят.

На въпроса ти за инсето,не не боли,не усе6та6 по4ти ни6то само като ти вкарват катетъра,но тои е толкова тънак.Аз усетих малко болка,когато ми" впръскваха "семенната те4ност(ако така мога да го нарека).Няма стра6но,не боли,само трябва да си спокоина.
Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Испания
« Отговор #7 -: Май 31, 2006, 16:32:12 pm »
Цитат на: eleonor_78
Здравей,azaia
Първо искам да те помоля да пи6е6 на кирилица,4е немога да ти раз4итам добре.Ако не може6 да се справи6 с кредор,до него има едно квадрат4е,което показва на какъв език ти е клавиатурата.6том си тук в Испания,трябва да пи6е ЕS,затова кликни там и 6те ти излязат о6те две квадрат4ета с буквите BP I BG,избери си едно от двете и така 6те може6 да пи6е6 на кирилица и като задава6 въпросите си във форума по ве4е моми4ета 6те ти отговарят.

На въпроса ти за инсето,не не боли,не усе6та6 по4ти ни6то само като ти вкарват катетъра,но тои е толкова тънак.Аз усетих малко болка,когато ми" впръскваха "семенната те4ност(ако така мога да го нарека).Няма стра6но,не боли,само трябва да си спокоина.
Късмет[/бqute]

Здравей,Елинор!!!

Благодаря за отговора!!!
Аз знаех за кредора,оба4е като се опитвах да пи6а на бг стандартна не става6е и сега пи6а на бг фонети4на,все пак благодаря.
за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #8 -: Юни 29, 2006, 21:39:01 pm »
ЗДРАВЕИТЕ МОМИЧЕТА ИМАМ ЕДИН ПРОБЛЕМ ДНЕС ХОДИХ ДА СИ ВЗЕМА ИСТОТРИЯТА ОТ БОЛНИЦАТА СЪС ВСИЧКИ ИСЛЕДВАНИЯ И Т.Н.Т,СЕГА ОСТАВА ДА ЧАКАМ ЗА ИНВИТРО КАЗАХА ЧЕ ТЕ ЩЕ СЕ ОБАДЯТ ЛИСТАТА НА ЕСПЕРА Е 2 ДО3 ГОД ,НЕ МИСЛЯ ДА ЧАКАМ РАЗБИРА СЕ ТОЛКОВА ДЪЛГО ЩЕ СИ ХОДИМ ДО БГ И ТАМ ЩЕ ПРОБВАМЕ ,НО ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ НАКРАЯ НА ЛИСТА ESTERILIDAD PRIMARIA POR FACTOR TUBARICO I TERATOSPERMIA ,ЯСНО МИ Е ЗА ТРЪБИТЕ ЗАПУШЕНИ И ДВЕТЕ НО ТОВА ПОСЛЕДНОТО ЗНАЧИ ЧЕ И МЪЖА МИ ИМА НЕЩО НО КАКВО? АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ ЩЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА И НЕЩО ДРУГО НЯКОИ ОТ ВАС ЖИВЕЕ ЛИ В МАДРИД?
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
*
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #9 -: Юни 30, 2006, 08:47:20 am »
Цитат на: loreto
НО ВИЖТЕ КАКВО ПИШЕ НАКРАЯ НА ЛИСТА ESTERILIDAD PRIMARIA POR FACTOR TUBARICO I TERATOSPERMIA ,ЯСНО МИ Е ЗА ТРЪБИТЕ ЗАПУШЕНИ И ДВЕТЕ НО ТОВА ПОСЛЕДНОТО ЗНАЧИ ЧЕ И МЪЖА МИ ИМА НЕЩО НО КАКВО?

Диагнозата тератоспермия (тератозооспермия) означава, че имате завишен процент сперматозоиди с абнормална (изменена) морфология, т.е. с дефекти в отделните части - главичка, среден сегмент, опашка. Процентите са различни в зависимост от това дали изследването е правено по стриктните критерии на Крюгер или по тези на СЗО.

Повече за мъжкия стерилитет може да прочетеш ето ТУК
*
Re: Испания
« Отговор #10 -: Юли 14, 2006, 21:16:28 pm »
Здравейте момичета от Испания!
За първи път влизам във форум и още не ми е ясно как става. Като чета вашите премеждия виждам че не съм сама с моя проблем. В Испания съм от 7 години и от 2 години се опитвам да забременея. Направила съм си всички изследвания, и аз и мъжа ми и всичко уж е наред, с изключение че имах висок Пролактин /хормон/ , но го регулирах с хапчета, вече е добре, но все не забременявам. Първо ходих на Държавен лекар, но се отчаях от мудността и бюрокрацията им! Дадоха ми час за кабинет по стерилидад чак догодина, април! Така че тръгнах по частни лекари, тоя доктор ми изследва всичко, уж всичко е ОК, но незнам какво смята да прави за напред, незнам дали след като имам частна застраховка  в Унион Мадриленя ще могат да ми направят инсеминация или инвитро безплатно? Незнам, малко съм се отчаяла, защото и вече възрастта ми напредва - на 34 съм. А освен това мисля че има и психологичен проблем - самотата в чужбина, липса на близки, на хора, които те разбират и мислят като теб.
Вие какво мислите по този въпрос?     
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2006, 20:48:16 pm »
zdravei,izvinqvai 4e ti pi6a na latininica.az jiveq v valencia i 4akah po4ti 2 godini predi da mi napravqt p1rvata inseminacia,za da napravqt izsledvaniq razli4ni.sega ve4e imam 4 inseminacii i 3 invitro i pak ni6to.sega mi praviha poslednoto in vitro no polu4ih v1zpalenie nqkakvo .taka 4e smqtam da se pribera v bg da probvam i tam.jelaq ti uspeh moje v madrid da sa po dobri :) :)
vanesa
*
Re: за момичетата от ИСПАНИЯ
« Отговор #12 -: Ноември 20, 2006, 15:32:47 pm »
здравейте,моми4ета
аз 4аках по4ти 1год. да ми направят инс. във Валенсия,оба4е като отидох там доктора ми каза, 4е сам за ин витро за6тото 6том едната търба ми е запу6ена,зна4и имам проблем и с другата и за това трябва да ми направят ин витро.До 9м. 6те съм била полу4ила отговор за ин витрото.Ванеса7631 ти колко време 4ака за ин витрото?Благодаря предварително за отговора :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #13 -: Януари 08, 2007, 19:07:40 pm »
Цени на икси и инсе в Испания(по4ти във вси4ки клиники са еднакви)
http://www.clinicasanabria.com/reproduccionacudir.htm (В края на страницата)

Inтересна информация за други клиники:

http://www.laciguenia.com/novedades.php

http://www.institutocefer.com
« Последна редакция: Януари 08, 2007, 19:12:32 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #14 -: Март 24, 2007, 16:41:19 pm »
ZDRAVEITE MOMI4ETA ZA PARVI PAT VLIZAM V FORUMA I VIJDAM 4E NE SAM SAMA.OT 3 G. SAS SAPRUGA MI SME TUK V ISPANIA.MOIAT PROBLEM E 4E IMAM EDNA ZAPU6ENA TRABA.NAPRAVIHME VSI4KI VIDOVE IZSLEDVANIA I SE RAZBRA 4E NIAMA DRUG PROBLEM.BLIZO GODINA NI OTNE ZA6TOTO HODIM V DARJAVNA KLINIKA.V MOMENTA IMAME NAZNA4EN SPETSIALIST PO STERILITET KOITO SE OTNASIA PREVAZHODNO KAM NAS MAKAR 4E SME 4UJDENTSI.MINAH ME PREZ TRI OSEMENIAVANIA I SEGA NI PREDSTOI 4ETVATO.DADOHA MI INJEKTSII PUREGON KOITO SE BIAT V KOREMA.AKO I TOZI PAT NE STANE 6TE PRAVIM IN VITRO.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Май 05, 2007, 19:27:18 pm от Lali »
Re: Испания
« Отговор #15 -: Май 03, 2007, 20:53:04 pm »
Zdraveite momi4eta!
Iskam da popitam kude vuv Ispaniq moga da si napravq izsledvane gestacionna edmica i sustoqnie na ploda vuv men.Imam li nqkakvi prava kato grajdanin na strana 4lenka na Evropeiski suiuz. Vajat li izob6to tezi karti koito zakupuvame vuv BG.

Blagodarq vi predvaritelno.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Май 05, 2007, 19:27:39 pm от Lali »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #16 -: Май 05, 2007, 15:45:24 pm »
Здравей, Сим 19
От постингът ти разбирам, 4е не живееШ В Испания, или аз греша.
Незнам за какви карти говориш, който се закупуват в България.
Но тук процедурата е друга.

1.Трябва да има6 регистрация в полицията(NIE)

2.Адресна регистрация

3.ако имаШ, близък с резиденция(съпруг,майка,сестра), можеШ да ползваШ неговата здравна осигуровка, но задължително то4ка 1 и 2 трябва да се изпълнят.

4.ИзпълниШ ли тези условия, след като си подала необходимите док. тук в Испания, до 2 месеца, 6те ти издадат здравна карта, с която има6 право на ли4ен лекар и вси4ки необходими изследвания.
Поздрави и успех
Елеонор

ПиШи на кирилица, има6 кредор горе в ляво



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #17 -: Май 05, 2007, 16:37:28 pm »
Скъпа eleonor,какво става с теб?Ние в момента чакаме за ин витро и имаме 4 неуспе6ни инсета.Ре6илисме да направим о6те 2,за6тото ни обясниха,че можем,т.к. нямаме проблеми ,но все не става.Просто сме от двоиките с неустановен стерилитет.Ходим в дърйавна болница ,но сме доволни много от доктора си.Много е внимателен, макар че сме чужденци. :bighug:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #18 -: Юни 11, 2007, 13:12:10 pm »
Здравей Ирес,надявам се да успееШ и скоро да се похвалиШ с положителен резултат.
Късмет и 6те ти стискам палци :crossfingers:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Испания
« Отговор #19 -: Юни 12, 2007, 21:50:12 pm »
Скъпа Ирес,стискаме :balk_103:и дано скоро да се похвалиш с
 :bfp: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Успех!