0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Испания
« Отговор #80 -: Юни 25, 2008, 19:20:43 pm »
Скъпа Petyap,да ние сме от двоките с неустановен стерилитет,проблеми нямаме ,но и така желаната бременност не идва.Дано при вас се полу4и с инсето ,желаем ви го от сърце. :bighug:
аз мисля да се присъедина към вашата група,защото и аз съм с неустановен срерилитет,още миналата година минах на цветна скимка тук в Испания и ми казаха че нямам проблеми за забременяване,след 6мес.забременях но пак направих аборт,сега ми иследват кръвта да не би да имам нещо та пречи да се храни плода
Re: Испания
« Отговор #81 -: Юни 28, 2008, 22:49:39 pm »
Скъпа Petyap,да ние сме от двоките с неустановен стерилитет,проблеми нямаме ,но и така желаната бременност не идва.Дано при вас се полу4и с инсето ,желаем ви го от сърце. :bighug:
аз мисля да се присъедина към вашата група,защото и аз съм с неустановен срерилитет,още миналата година минах на цветна скимка тук в Испания и ми казаха че нямам проблеми за забременяване,след 6мес.забременях но пак направих аборт,сега ми иследват кръвта да не би да имам нещо та пречи да се храни плода
За сажеление и ние сас сапруга ми сме от двоиките като вас. Вече 4 години сам по доктори тук в испания и по частни вклучително и единственото нещо което сам чула е че причина няма.
А аз вече сам сас 5 аборта и всички изследвания са ми направени(които саществуват)
и никаква причина няма. Имаше само минимална мутация в кравта, която ме убедиха че неможе сама по себеси да доведе до аборт.
Маи им е по лесно да поставят диагнозата здрав?
Re: Испания
« Отговор #82 -: Юни 30, 2008, 15:09:31 pm »
момичета незнам защо като ми няма нищо,защо не пробват инвитро а ми казват че щом излязат резултатите от теста за кръв и са добри ще пробваме забременяване с противозачатъчни,моля някои ако знае за инвитрото тук в Испания дали стува нещо да ме информира
*
Re: Испания
« Отговор #83 -: Юни 30, 2008, 23:12:23 pm »
Merche,има 2 на4ина за инвитро, единият е към SEGURIDAD SOCIAL ,4ака се в разли4ните провинции разли4но време но пове4е от 1 година,а другият е  в 4астна клиника и зависи от клиниката ,варира от 4000 до 7000 евро.Но за да си към SS трябва да го ре6и доктора ти и тои да ти пусне документите,но първо се минава през инсеминатции.
Re: Испания
« Отговор #84 -: Юли 09, 2008, 21:18:16 pm »
Здрвеите, аз бях в IVI Мадрид и сега сам бременна.Много съм доволна от отно6ението.Ина4е в SS 4аках 2 год,но писмото доиде на 3.В ИВИ бързо вървят не6тата,веднъж като ти дадат 4ас.Генети4ни изследвания ако ре6ите на 4астно проверете в БГ  са много по евтини.Има и вузможност за кредит.Късмет и успех желая на вси4ки. Може на ли4ни да ми пи6ете ,4е не влизам 4есто.
*
Re: Испания
« Отговор #85 -: Юли 19, 2008, 01:27:20 am »
Здравейте на вси4ки вав форума!
До сега не сам писала и сам нова тук, но имам какво да разкажа и споделя с вси4ки, които се борят за бебенце!
Аз са6то живея в Испания-Гуадалахара и преди 2год. и половина ме оперираха от изванмато4на бременност 4рез лапароскопия и ми махнаха едната траба. казаха ми 4е можем да опитаме отново за бебе  6 мес след операцията. И естествено ние из4акахме и запо4наха от4аените опити за бебе. Времето  минава6е, а не забременявах.Поисках сре6та от ли4ния лекар с гинеколог и ми дадоха сре6та след месец.Гинеколога ми написа направление за хормонални изследвания.Направих ги и след о6те месец пак имах сре6та с него за резултатите.Лекарят каза 4е изследванията са  добри и трябва да си напражя салпингография за да се види дали трабата ми е проходима и успоредно с това  спермограма на мажа ми.Понеже тая снимка на трабата се прави в определени дни на цикала трябва6е да взема сре6та с радиолог за конкретните дни.Да ама ми казаха 4е няма свободни 4асове за тогава и трябва да из4акам до др. месец. Така и стана, но като отидох другия месец ж определените дни пак ми казаха 4е няма свободни 4асоже.Ре6их да не оставям не6тата така и отидох ж болницата в отдел Atencion de  paciente и се оплаках.Оказа се една мн. отзив4ива служителка, която ми помогна да си осигуря сре6тата за след 2 дни.И така-направих снимката и взех сре6та за гинеколога за след 1 мес и половина за да ми каже резултатите от снимката и от спермограмата.След мес и половина отидох и се оказа 4е ми е запу6ена трабата, а на мажа ми спермата е нормална.По4уствах се ужасно, когато лекаря каза 4е единствения на4ин е ИнВитро.Каза да занеса някои документи като адресна регистрация и копие от здравната карта за да се придвижат документите за Ин Витро.
Това става на4алото на ноември 2007г. Занесох вси4ки необходими документи и ми казаха 4е 6те полу4а писмо с отговор дали сме одобрени за Ин Витро.Истината е 4е се бях настроила да 4акам много, но за моя изненада и касмет то4но след коледа полу4их писмо, с което ми саоб6тават 4е сме одобрени за 3 опита Ин Витро.По4уствах се мн 6тастлижа и надеждата блесна ж моите о4и.След 2 седм. ми се обадиха от клиниката за парва сре6та(за 6тастие в града в който живея има такава клиника- казва се РЕКОЛЕТОС) на 8-ми януари.Направиха ми преглед, изследвания на мен и мажа ми и се запо4на-парво противоза4ата4ни 15 дни, после ми доиде цикала и след 2 дни запо4наха стимулациите.Ходих през ден на ултразвук за да се види как узряват фоликулите и след 11 дни ми направиха пункцията и ми извадиха 12 фоликула, от които се оплодиха 8. След 3 дни ми направиха трансфера с 3 ембриона и запо4на далгото 4акане. След 2 седм. ми направиха кравен тест и ИЗНЕНАДА :o-поздравления каза лекаря-тестат е положителен!!!Не мога да опи6а как се по4уствах в тоя момент-хем супер 6тастлива, хем невярва6та на думите на тоя за мен ЗЛАТЕН 4овек!!!
Сега сам бременна с мом4енце в 22 седмица и сам мн доволна!
С една дума моето 4акане за ИН ВИТРО не бе6е мн далго, но сам 4увала 4е зависи от района в който живее6.Аз имах кьсмет и за това 4е стана от парвия пат!!Искам да вдьхна на вси4ки който 4акат за беб4е-КУРАЖ.Ако някоя от вас иска да ме пита не6то пове4е за процедурите за Ин Витро или друго 6те помогна с информация на вси4ки!!
Извинете ме за дьлгото изявление, но няма6е как да ви  разкажа с по-малко думи моята история.
поздрави на вси4ки вав форума!!!!!!
*
Re: Испания
« Отговор #86 -: Юли 21, 2008, 20:13:45 pm »
Lelia би ли споделила дали си осигурена или само съпругът ти или и двамата сте осигурени , за6тото доколкото разбрах инвитрото е от SS.Благодаря предварително.
*
Re: Испания
« Отговор #87 -: Юли 22, 2008, 12:14:19 pm »
Здр!!!
Да- осигурени сме и аз и сапруга ми!
Ти 6те прави6 ли Ин Витро?
*
Re: Испания
« Отговор #88 -: Юли 22, 2008, 16:28:43 pm »
Здр.,да 6те правим инвитро ,4акаме ве4е 1г.и 2мес.и скоро ни казаха ,4е до септември 6те полу4им писмото,но в момента е осигурен само моя съпруг и не занам дали това 6те е проблем.Преди това имам 4 инсета но ни6то.Колко време 4акахте вие?
*
Re: Испания
« Отговор #89 -: Юли 22, 2008, 16:43:37 pm »
Здр Кандела!!
Поздравления  за бременноста!Аз са6то сам от забременелите тук в Испания с Ин Витро и знам как се 4уства6!! :D
Желая ти лека и безпроблемна бременност!

 :bori_003:

А на вси4ки вав форума стискам палци скоро да се похвалят с двете 4ерти4ки :bfp:

Не се отказваите моми4ета- НАЙ - ХУБАВОТО ВИ ПРЕДСТОЙ!!!  :butterfly:
*
Re: Испания
« Отговор #90 -: Юли 22, 2008, 17:00:11 pm »
 Здр.Ires!!!
На вапроса дали 6те е проблем 4е дамо мажа ти е осигурен не мога да ти отговоря.
Като 4ета тук из форума разбирам 4е на пове4ето моми4ета им се налага да 4акат много прословутото писмо от SS.При мен оба4е не бе6е така, може би за6тото живеем в малко град4е и няма толкова мн 4ака6ти за ИН ВИТРО!Докато ми установят проблема, с вси4ки изследвания, снимки на трьби, спермограми и т.н минаха около 8 мес.
След подаването на документите за Ин Витро 4аках за писмото то4но 2мес.Аз сь6то бях настроена да 4акам мноооого, но уви-явно сам имала кьсмет.Писмото мии доиде 2 дни преди коледа(най-хубавия ми подарьк)След 10-тина дни ми званнаха от 4астната клиника за  primera cita и т.н!
Дано да ти се обадят скоро.
Само едно искам да кажа на вси4ки, който им предстой тая процедура- много е важно по време на целия цикал от стимулации, пункции и т.н да бадете положително настроени, а не да си мислите 4е няма да стане!!!!
Думата няма да не са6тествужа за вас!!
Успех мили моми4ета!!! :blowingdust:
Re: Испания
« Отговор #91 -: Август 02, 2008, 22:51:44 pm »
Здравейте,моми4ета.
Ето 4е най сетне ми дойде на 25 и в понеделник запо4нахме със стимулацията.Бия си инжекции Менопур ,днес ме гледаха и казаха 4е върви вси4ко добре и фоликулите нарастват.В десния яи4ник един 12мм. два 10мм. и други по малки и в левия един 10мм.и други по малки.Понеделник съм на преглед отново да видим как нарастват и към средата на седмицата о4акваме инсето.При всяко ходене ми вземат и кръв за да следят Естрадиола.
Не мога да ви опи6а какви надежди имаме :eggsperm:.Стискайте палци.
*
Re: Испания
« Отговор #92 -: Август 03, 2008, 13:58:19 pm »
Здр. Petyup!!!!
От сьрце ти желая вси4ко да завьр6и с успех и да види6 двете 4ерти4ки!! :bfp:
Много е важно да си оптимист, за6тото това влияе много на резултата- поне при мен бе6е така.
Ще 4акаме хубави новини от теб!!!! :grouphug2:

Поздрави!!!!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #93 -: Август 07, 2008, 23:05:48 pm »
Lelia4естито, успех до финала

Petyupстискаме палци, късмет

Iresкак са при теб неЩата, оЩе 4акате така ли?Дано скоро се обадят и успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Испания
« Отговор #94 -: Август 07, 2008, 23:59:05 pm »
Здравейте отново и ви благодаря за подкрепата.
Ето 4е мина инсеминациата,в4ера и днес.Сега май идва най те6ката 4аст 4акането.
Наистина се опитвам да мисля позитивно,но определено не ми е лесно.6те се опитаме да го направим поне по приятно с малко по4ивка на морето.
  Бог да бъде с нас и с вас моми4ета.
Успех и на вас :bighug:
*
Re: Испания
« Отговор #95 -: Август 13, 2008, 17:34:50 pm »
Petyap, много късмет :bighug:                                                                     Еleonor ,да ние все о6те 4акаме и това време е ужасно.Тежко е всеки ден да поглежда6 в кутията и да няма писмо, но всеки ден се надяваме.     
*
Re: Испания
« Отговор #96 -: Август 18, 2008, 13:17:32 pm »
Здр. Petyap!!
Какво става с теб??Кога 6те има6 резултат от процедурата!стискам палци и о4аквам хубави новини  :00001754: :bighug:
Re: Испания
« Отговор #97 -: Август 20, 2008, 13:54:39 pm »
Здравей,leliа!
В петък на 22-ри трябва да отида да ми вземат кръв и съ6тият ден 6те разберем резултата,ако съответно не ми дойде до тогава което се надявам да не се слу4и.
А днес не устоях и си направих тест които бе6е отрицателен,но не вярвам на този резултат за6тото първо бе6е с изтекъл срок на годност и второ е много рано о6те ,въпреки 4е пи6е6е 4е е за проба инвитро и показва резултат 10 дни преди да ти закъснее :ask:,което ме съмнява.Но не знам какво да мисля,за6тото пък контролната л
иния излезе.С две думи отка4ена работа.Ина4е ме наболяват гърдите???
А ти мила има6е ли някакви съмнения 4е си бремена? Как мина това 4акане при теб?
За6тото аз първата седмица бях на по4ивка и по4ти не съм мислила за това но ве4е съм си във къ6ти и колкото по малко време остава до изследването толкова ми е по трудно,полудявам...........
6те 4акам да ми пи6е6!!! :P
*
Re: Испания
« Отговор #98 -: Август 20, 2008, 17:25:49 pm »
здр.Petuap!!
Наистина ти остава много малко и 6те разбере6 резултата. А това 4е тестьт ти е отрицателен ваоб6те да не те притесняжа.Аз сь6то не издьржах и си направих тест преди определения ден за кравния и на мен ми излезе отрицателен. Даже отидох и купих друга марка тест и пак така-отрицателен.Оба4е след 2  дни на кравния ми даде положителен резултат. А относно гардите- да боляха ме и са6то 4уствах една тьпа болка ниско долу в корема, като преди цикьл- даже прокарвих леко. На крьвния тест отидох с кьрвене, затова 4е ако прокьрви6 да знае6 4е това не винаги зна4и 4е не си бременна.Другия ми признак бе6е 4е поддаржах постояна темпертура около 37 градуса. Премери си я и ти  .
Успех -стискам палци и 4акам новини!!!!!!!!!!!!!!!!
 :babyflips:  :goodluck:
 
Re: Испания
« Отговор #99 -: Август 23, 2008, 00:15:21 am »
Здравейте,моми4ета!!!
Кръвният излезе отрицателен,много съм разо4арована,изли6но е да навлизам в подробности знаете какви са 4увствата :balk_145:.
Между другото в4ера се усъмних,за6тото си мерих температурата и бе6е по ниска в сравнение с дните след инсето,което за съжаление се потвърди.Сега 6те 4акаме да ми дойде и 6те опитаме отново.Казаха ми да спра прогестерона.Явно не съм от късметлийките,за6тото ми обясниха 4е е рядкост от първия път да се полу4и,но не и невъзможно и нали се хва6таме и за най-малкото та си се надяваме,но увии.Но пък ми се струва 4е не6то ми закъснява,за6тото днес ми е 15 ден след 2рият ден на осеменяването.Искани се да има гре6ка,но едва ли.Не знам гадно е!!!!!! :balk_144: