0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Испания
« Отговор #60 -: Декември 27, 2007, 19:19:54 pm »
Здравейте момичета,влизам за да ви пожелая Весели празници,и нека новата година да ни донесе на всички така желаното бебче.
Re: Испания
« Отговор #61 -: Януари 08, 2008, 23:34:09 pm »
Здравеите от толкова много време разглеждам с интере вси4ко и във форума и използвам овулационния календар може ли някои да ми сподели колко време сте правили опити преди да отидете при лекар за да разберете дали вси4ко е наред
 :D
*
Re: Испания
« Отговор #62 -: Януари 12, 2008, 14:03:02 pm »
Здравей stanislavavalerieva,ние отидохме на доктор след една година .След това минахме през 4 инсета и в момента чакаме за инвитро.
*
Re: Испания
« Отговор #63 -: Януари 13, 2008, 15:02:01 pm »
станислава,ние отидохме доста късно...,но мисля че 1 година е напълно оправдано,да се замислиш дали всичко е наред,и да си направиш изследвания(както и партньора).:crossfingers:
 Ирес,в Испания ли прави инсетата,и чакате инвитро.Ако да ще ми бъде интересно да споделиш колко време ти отне всичко това? :sucky:
Re: Испания
« Отговор #64 -: Януари 14, 2008, 10:13:30 am »
дано да не чакам дълго ама вече неити минаха 7 месеца ,кво да правя от днес започнах по мъките/доктори/успех на вас момичета аз имам някакво закъснение от 4 дни ама в петък ми даде отрицателен резултат така 4е си и чакам
*
Re: Испания
« Отговор #65 -: Януари 15, 2008, 16:29:26 pm »
Здравейте,скъпа tonita12,близо 1 година ни отне за вси4ки изследвания заедно с инсетата.Не сме ходили на частен доктор,тъй като сме доволни много от доктора си.Значи единия месец правим инсе,другия почивка и пак отново докато станаха 4 и доктора ни вклучи в списака за чака6ти  за инвитро. :bighug:
*
Re: Испания
« Отговор #66 -: Януари 16, 2008, 15:19:32 pm »
Радвам се че действат бързо,три теб, на мен ми отне 9 месеца само да се вредя за цветна снимка,и още 3-4 месеца от снимката до следващия преглед-които е за февруари...меко казано сам бясна...А за инвитро колко време ви казаха че се чака горе-долу?Благодаря за инфото! :D
*
Re: Испания
« Отговор #67 -: Януари 16, 2008, 16:44:34 pm »
Аз правих цветна снимка в БГ ,но тук доктора ни каза че точният начин за установяване на запу6ени тръби не е с цветна снимка.Не се притеснявай, когато се установи какъв ви е проблема ,ако изоб6то има такъв,вси4ко става по бързо.За инвитро ни казаха ,че 6те чакаме около година,година и 2 месеца. Ако си платим разбирасе може веднага.Незнам дали знае6, но ние сме от двойките с неустановен стерилитет,няма ни6то пък няма и бременност. :bighug: 
*
Re: Испания
« Отговор #68 -: Януари 17, 2008, 17:14:21 pm »
много страно ми е това което ви е казал доктора за цветната снимка-аз мисля че си е точно за това...
Ние сме и с мъжки фактор, а и още изследвания ни чакат.
Пожелавам ти успех и мерси

Инвитро в Испания
« Отговор #69 -: Февруари 24, 2008, 14:21:16 pm »
Здравейте моми4ета.Аз като гледам май съм с най·голям опит :D.Не съм влизала в форума много отдавна...С Ели сме си писали преди време.Имам направени·4 инсеминации,4 инвитро и една трансференция на замразени ембриони.Това е в растояние на 4години и половина...Предимството тук в Испания,за разлика от България е,4е здравната каса ти поема 3 инсеминации,3 пъти инвитро,изследвания,и лекарствата(ако струват 2400е,съм плаштала около 20е),но ако ме питате мен много зависи от болницата.Не казвам ,4е са се отнесли лошо с мен или нешто такова.Там където бях аз,събота и неделя не работеха и ако трябваше да ми вадят или слагат яйцеклетките в някой от тези дни,го отлагаха за петък или понеделник.Тези които са по запознати,знаят какво имам предвид.Единия път като ми вадиха яйцеклетките,направих много сериозен абцес,лежах в болница 10 дни(дори не ми се иска да си спомням за това,а пък и да не ви плаша :).И заради този абцес ми отпуснаха оште един път инвитро.Но пак ништо :(.Моето мнение е,4е както в България,така и тук ако си плашташ е друга работа.Има места където за около 3000·3500е можеш да направиш инвитро на 4астно.И доколкото аз знам най·доброто място в Европа е във Валенсия(ИБИ).Излиза около 6000·7000 е.Доста пари е но смятам 4е е най·доброто.Ако някой иска информация·аз съм насрешта :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #70 -: Февруари 24, 2008, 17:26:27 pm »
Здравейте моми4ета, на вси4ки ви пожелавам успех и късмет.
Наистина 4акането тук в Испания е доста(по здравната каса де), но пък аз съм много доволна от медицинското обслужване и от отноШението на лекарите :P

Вили7631 мила, как си?нЕ СЕ отказвай, бори се докрай, дано много скоро дългото ти 4акане се увен4ае с успех.
Ще ти стискам палци, пази се
прегръдки :P



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Испания
« Отговор #71 -: Март 11, 2008, 23:30:31 pm »
здр на вси4ки,искам да попитам да ли испаня се продава фолиева киселина.благодаря предварирелно :oops: :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #72 -: Март 12, 2008, 19:34:53 pm »
здр на вси4ки,искам да попитам да ли испаня се продава фолиева киселина.благодаря предварирелно :oops: :D

Разбира се,4е се продава :lol:
казва се FOLACID ILI FOLI DOCE :wink:

НО ли4ният ти лекар задължително Ще ти изпиШе, ако знае 4е правиШ опити за бебе.
Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #73 -: Март 30, 2008, 13:19:11 pm »
Елеонор, честита принцеса мила!Надявам се че всичkо при вас е наред!Радвам се че се появи. :D
Re: Испания
« Отговор #74 -: Юни 09, 2008, 19:29:44 pm »
Здравейъе,момичета,наскоро открих този форум.Ние се опитваме вече 3 години да си имаме бебе ,но все не се получава.Личната ни лекрка ни даде направление за клиника за стерилитет,но се оказа че попаднахме в една листа де еспера доста дулга,обясниха ни че ще чакаме около година и половина-две ,за да ни дойде реда за първата консултация.Вече мина половин година,но не знам дали си струва да 4акаме още една.Смятаме да се обърнем към частни клиники.Тук в Мадрид открихме клиниката IVI и моля,ако някой е чувал неяо за тази клиника ,да пише.Благодаря за прекрасния форум,защото всички знаете колко самотен се чувства човек в чужбина и понякога да споделиш прави живота ти тук по лесен и очакването на бебчо по леко.
Re: Испания
« Отговор #75 -: Юни 14, 2008, 02:25:12 am »
Привет и от мен.И ние със съпруга ми след ходене по мъките 2 години ре6ихме да отидем в 4астна клиника,след добри отзиви отидохме в IVI.Истината е 4е е скъпо,но пък е по бързо.Първото ни посе6тение бе6е на 07.05.2008,успяхме да си направим изследванията през здравната каса оказа се 4е вси4ко ни е наред и на двамата във вторник 6те ми правят цветна снимка и ако тръбите са проходими със следва6тия цикъл стимулиране и инсеминация.Зву4и лесно,но така съм притеснена дано вси4ко мине добре.Става въпрос за IVI Валенсия.Доволни сме от отно6ението им наистина изглеждат професионалисти и ти дават възможност да си направи6 изследванията за по евтино през seguridat social.bella1979,засега това мога да споделя,ако те интересуват цени или не6то друго питай.Надявам се и аз да съм ви полезна с не6то,наистина много ценни не6та се нау4ават в този форум.Късмет на вси4ки. :D
*
Re: Испания
« Отговор #76 -: Юни 14, 2008, 23:48:32 pm »
ЗДРАВЕИТЕ МОМИ4ЕТА,МНОГО ПЪТИ САМ ПИСАЛА 4Е НА6ЕТО ХОДЕНЕ ПО МАКИТЕ ОТНЕ 1Г., СЛЕД ТОВА НЕУСПЕ6НИ 4 ИНСЕТА И СЕГА ВЕ4Е 1Г. И 2 МЕСЕЦА 4АКАМЕ ЗА ИНВИТРО.СКОРО ПОСЕТИХМЕ НА6ИЯ ДОКТОР И ТОИ НИ УВЕРИ 4Е ДО СЕПТЕМВРИ 6ТЕ ПОЛУ4ИМ ПИСМОТО ЗА ИНВИТРО.ОТ НЕГО РАЗБРАХМЕ 4Е ЗА ВСЯКА ПРОВИНЦИЯ ИМА ОТДЕЛНИ СПИСАЦИ. НИКОГА НЕ СМЕ ПОСЕ6ТАВА ЛИ 4АСТНИ КЛИНИКИ.ОТНОСНО КЛИНИКИТЕ IVI СЪМ 4УВАЛА МНГО ХУБАВИ НЕ6ТА .УСПЕХ НА ВСИ4КИ. :bighug:
Re: Испания
« Отговор #77 -: Юни 18, 2008, 21:11:02 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИ4ЕТА,В4ЕРА БЯХ НА ЦВЕТНА СНИМКА НЕ БЕШЕ БОЛКА ЗА УМИРАНЕ,НО Е ДОСТА НЕПРИЯТНО.ЗА НАША РАДОСТ ВСИ4КО Е НАРЕД И ДВЕТЕ ТРЪБИ СА ПРОХОДИМИ,ИЗПИСАХА МИ АНТИБИОТИК ЗА ВСЕКИ СЛУ4АИ  ДА МЕ ПРЕДПАЗИ ОТ ИНФЕКЦИИ.СЕГА 6ТЕ 4АКАМЕ СЛЕДЖА6ТИЯ ЦИКЪЛ И ЗАПО4ВАМЕ С ИНСЕТО.                                                                                      ires НА МЕН СЪ6ТО МИ СЕ СТРУВА 4Е СМЕ ОТ ДВОЙКИТЕ С НЕУСТАНОВЕН СТЕРИЛИТЕТ.ВЪПРЕКИ 4Е НЕЗНАМ ПРИ ТЕБ КАК Е Е НО МОЯ ЦИКЪЛ Е ДОСТА НЕРЕДОВЕН,САМО ПОСЛЕДНИТЕ ДВА МЕСЕЦА МИ Е НА 35 И 36ДЕН.ТЕЗИ ДВА МЕСЕЦА ПИХ НЕВЕН С РАКИЯ НО НЕЗНАМ ДАЛИ ТОВА МИ Е ПОМОГНАЛО,6ТЕ ВИДИМ СЛЕДВА6ТИЯ КАК Е. :crossfingers: :balk_64:
*
Re: Испания
« Отговор #78 -: Юни 18, 2008, 22:18:25 pm »
Скъпа Petyap,да ние сме от двоките с неустановен стерилитет,проблеми нямаме ,но и така желаната бременност не идва.Дано при вас се полу4и с инсето ,желаем ви го от сърце. :bighug:
Re: Испания
« Отговор #79 -: Юни 24, 2008, 14:25:38 pm »
аз вече 2г.водя изследвания в Испания,много бавно става тук сега чакам други изследвания за кръвта но се чака месец и половина,но зада се видя и гинеколога да поговорим трябва да чакам до септември,понякога ми писва,но пък искам да знам всичко за мен,та да си родя едно здраво бебче