0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Испания
« Отговор #20 -: Юни 19, 2007, 16:53:22 pm »
Благодаря ви момичета,но краи със инсетата,вече сме в списака за чака6ти за инвитро.Желая на вси4ки касмет. :bighug:
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Испания
« Отговор #21 -: Юни 28, 2007, 21:44:47 pm »
Стискам ти палци и скоро да се похвалиш!


*
Re: Испания
« Отговор #22 -: Юни 29, 2007, 13:00:57 pm »
Благодаря ви момичета,но краи със инсетата,вече сме в списака за чака6ти за инвитро.Желая на вси4ки касмет. :bighug:
здравей Ирез,аз съ6то правх ин витро в Испаниа(Валенсиа)когато отидох за първи път там ми казаха , 4е след 8м.6те полу4а резултат и така стана ,даже един мес.по рано полу4их писмото по по6тата и запо4нах стимулацията на другия мес.(4.05.2007).Много сям доволна от обслужването.Резултата е положителен и сам много 6тастлива.Пожелавам ти късмет ,дано има6 съ6тиа резултат като мен. :bighug:
« Последна редакция: Юни 29, 2007, 13:13:33 pm от azaia »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #23 -: Юли 03, 2007, 16:04:11 pm »
4естито Аzaia, желая ти много късмет и безпроблемна бременност :crossfingers: preggo



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #24 -: Юли 03, 2007, 20:41:07 pm »
Благодаря Елеонор,какво става с теб ,как вървят не6тата?
*
Re: Испания
« Отговор #25 -: Юли 07, 2007, 16:17:23 pm »
Azaia,честито мила!Желая ти безпроблемна бременност и много късмет.На нас ни обясниха,че 6те чакаме около година,и да се надяваме че всичко 6те е с 6тастлив краи. :bighug:
*
Re: Испания
« Отговор #26 -: Юли 26, 2007, 19:43:01 pm »
здравейте бг момичета.Радвам се че ви откривам в този форум!
Аз също в общи линии съм доволна от здравното обслужване тук в испания.Мажа ми имаше тежък инцидент,и всички бяха супер отзивчиви...Но сега чакам от април месец за да ми правят тцветна снимка,и дори неуспявам да си взема час-всичко е претъпкано.май ще трябва да си плащам.
Моля ви кажете ако някоя от вас си е правила тук в Испания цветна снимка-слагат ли упойка?????много ме е страх
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #27 -: Юли 26, 2007, 22:33:04 pm »
здравейте бг момичета.Радвам се че ви откривам в този форум!
Аз също в общи линии съм доволна от здравното обслужване тук в испания.Мажа ми имаше тежък инцидент,и всички бяха супер отзивчиви...Но сега чакам от април месец за да ми правят тцветна снимка,и дори неуспявам да си взема час-всичко е претъпкано.май ще трябва да си плащам.
Моля ви кажете ако някоя от вас си е правила тук в Испания цветна снимка-слагат ли упойка?????много ме е страх


Здравей, Тонита 12 :P
Няма ниЩо страШно, цветната снимка не е болезнена при по_ве4ето моми4ета.
На мен са ми правили, но не са ми слагали упойка, а само ти дават предварително обезболяваЩо лекарство.
Дано вси4ко при теб е наред и се похвалиШ с добър резултат.
Успех :P
Ти къде живееШ? В кой град си?



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #28 -: Юли 27, 2007, 15:54:37 pm »
здр.Елеонор.Живея в Ciudad Real от 5 год. с мажа ми.
Й току що се връщам ot от болницата и пак нямах късмет за дните в които трябва да се прави снимката(тук казват че може само между 8 и 10 ден),всичко е заето...Ще се пробвам пак следващия месец,и като не стане ще ходя на частно.
Благодаря за пожеланията,но след две стимулации с клостил,вече си мисля че ще е ходене по мъките.
Ти къде живееш?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #29 -: Юли 28, 2007, 13:16:19 pm »
здр.Елеонор.Живея в Ciudad Real от 5 год. с мажа ми.
Й току що се връщам ot от болницата и пак нямах късмет за дните в които трябва да се прави снимката(тук казват че може само между 8 и 10 ден),всичко е заето...Ще се пробвам пак следващия месец,и като не стане ще ходя на частно.
Благодаря за пожеланията,но след две стимулации с клостил,вече си мисля че ще е ходене по мъките.
Ти къде живееш?


Здравей, Тонита
Не се от4айваи, ако си реШила 4рез здравната каса, трябва да по4акаШ доста време. На мен ми отне около 1 година, само докато ми дадат 4ас за специалист по стерилитет.Но един път обядят ли ти се, се запо4ва сериозна "работа".Правят ти вси4ки видове анализи на теб и на мъжа ти, екограф, цветна снимка и т.н.
Не се предавай толкова лесно, 2 стимулации с Клостил ниЩо не зна4ат, но една въпрос4е
Как си пила КЛОСТИЛ, СЛЕД КАТО НЕ СА ТИ ПРАВИЛИ ЦВЕТНА СНИМКА??? КОЙ ТИ ГО ПРЕДПИСА :?? Според мен, трябва да се консултираШ с друг лекар, заеми се сериозно и 4ети тук във форума има много информация за вси4ко.
Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #30 -: Юли 28, 2007, 17:39:44 pm »
здравейте бг момичета.Радвам се че ви откривам в този форум!
Аз също в общи линии съм доволна от здравното обслужване тук в испания.Мажа ми имаше тежък инцидент,и всички бяха супер отзивчиви...Но сега чакам от април месец за да ми правят тцветна снимка,и дори неуспявам да си взема час-всичко е претъпкано.май ще трябва да си плащам.
Моля ви кажете ако някоя от вас си е правила тук в Испания цветна снимка-слагат ли упойка?????много ме е страх

Здр.Тонита12 на мен съ6то тук ми правиха ЦС. Ли4ният ми лекар ми назна4и 4ас при специалист които ми каза какви изледвания да си направя и съ6то, 4е трябва да си направя ЦС ,да отида в болницата и да кажа ,4е съм за ЦС .Съ6то така може дириктно да се обади6 по телефона на регистратурата в РАДИОЛОГИЯ на първият ден на цикала и да им каже6 4е трябва да я направи6 в деня които ти е казал лекаря и това е ,аз направих така и веднага ми дадоха 4ас.ЦС ми я направиха без упойка.
Желая ти успех и дано мине вси4ко без проблем. :blowingdust:
*
Re: Испания
« Отговор #31 -: Юли 29, 2007, 11:39:11 am »
здр.елеонор.Много си права по въпроса с клостила-нито цветна снимка,нито спермограма на мъжа ми...Предписа ми ги Д-р Любомир Дамянов,в София.Дори виждам инф.за него тук във форума.Ходех при него няколко години,и все ми казваше че той не вижда проблеми,и последния път като си ходих до БГ,ми предписа клостил и ми каза да си г пия в Испания,когато реша.При това сам с поликистозни яйчници,и разбрах че също имало значение.
Тук доктора ми поиска цветна снимка още на първия преглед.
А ако и следващия месец няма свободен час в болницата,сам решила да си я направя на частно.
*
Re: Испания
« Отговор #32 -: Юли 29, 2007, 11:51:40 am »

[/quote]благодаря ти за пожеланията Azaia,и чeстито ,имала си късмет,дано да е заразен
 :D :D :D
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 12:21:48 pm от tonita12 »
*
Re: Испания
« Отговор #33 -: Юли 29, 2007, 12:26:40 pm »
здр.Елеонор.Разрах че термина ти е за януари,много се радвам за теб.А с цигарите как я караш,аз май сам като теб-уж не пуша много,но без тях не мога.
Пожелавам ти да си имаш най сладкото бебче на света
 :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #34 -: Юли 29, 2007, 16:35:08 pm »
здр.Елеонор.Разрах че термина ти е за януари,много се радвам за теб.А с цигарите как я караш,аз май сам като теб-уж не пуша много,но без тях не мога.
Пожелавам ти да си имаш най сладкото бебче на света
 :D

Естествено , 4е сега не пуШа ве4е :smokin2: :lol:

Но преди доста трудни4ко ми беШе, 100 пъти ги отказвах, но то4но един месец преди да забременея, пуШех само по 1 сутрин с кафето.
А за това"не мога"не е оправдание :P

Тонита, и аз ти пожелавам късмет и дано скоро се установи при4ината при вас :goodluck:
Ами спермограма на мъжа ти правихте ли? Това е едно от първите неЩа и естествено цветната снимка, заедно със анализите на кръв на двама ви.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #35 -: Юли 29, 2007, 20:16:05 pm »
здр.Елеонор,много се радвам че и от пушенето си се оттървала,много ти завиждам,аз  също ги отказвам 100 пъти,но все не ми стига воля и на втората седмица пропушвам.Казват мои приятелки,че като си бременна не се чувстваш добре ти самата с цигарите,дано да е така при и мен
А за изследванията,мажа ми също има талон за спермограма,но аз като стигна да правя мойта  снимка,тогава ще му давам зор.Горкия умира от страх да не се окаже че е в него вината-нали се сещаш-майките комплекси на тема кой е по май

saludos :)
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #36 -: Юли 30, 2007, 17:11:37 pm »
Тонита, според мен не 4акай толкова време.
Направете първо спермограмата, много е важно.
А след това, ако вси4ко е ок при него, док.Ще назна4и на теб други изследвания. Ако трябва на 4астно върви, в която и да е лаборатория, правят спермограми и цената е около 20 евро(съвсем приемлива е).
Вси4ки мъже ги е страх от на4алото, но ако наистина държи на теб, няма място за срам и страх :goodluck:

ВсъЩност вие колко време правите опити???
Имате ли някакви анализи до сега?

Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Испания
« Отговор #37 -: Юли 30, 2007, 19:18:10 pm »
здр. Елеонор,пове4е от 10 год. сме заедно :D.Опити правим от около 2 год.,но моя доктор в БГ все ми казва6е 4е е въпрос на време,и 4е не вижда проблеми.
Ре6ила сам другия месец да си направя изследванията на 4асно.
А тук в Испания,на мен ми прави кръвни ислед.,не знам какви то4но,но каза 4е вси4ко е ок.
При теб вси4ко наред ли е?Има6 ли проблеми с бременноста?
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Испания
« Отговор #38 -: Октомври 17, 2007, 17:33:38 pm »
здр. Елеонор,пове4е от 10 год. сме заедно :D.Опити правим от около 2 год.,но моя доктор в БГ все ми казва6е 4е е въпрос на време,и 4е не вижда проблеми.
Ре6ила сам другия месец да си направя изследванията на 4асно.
А тук в Испания,на мен ми прави кръвни ислед.,не знам какви то4но,но каза 4е вси4ко е ок.
При теб вси4ко наред ли е?Има6 ли проблеми с бременноста?


Какво става с вас Тонита 12? Правихте ли изследвания и цветна снимка ?
Дано резултатите ви са добри :)Успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Испания
« Отговор #39 -: Октомври 18, 2007, 18:38:21 pm »
Здравеите момичета. Много се радвам че открих този форум преди наколко дни. И аз живея в Испания (Астуриас) От 3 години сам по доктори и наи накрая ми бяха направени всички изследвания. Лошото е само че не могат да ми помогнат с нищо, защото всички изследвания са добри. Явно аз намам касмет.
Защото ми откриха антифосфолипиден синдром но една година след като направих аборт, а просто е трабвало да пия аспирин. Но нама значение не се отчаивам.
Продалжаваме с опитите след нова година. Докторите ме саветват да права инвитро но е много скапо за мен щото имам дете и за второ никои не поема разходите. Трабва да се прави в частна клиника и тук в Астуриас струва 7000 евро. От докторите тук не мога да кажа че сам доволна защото за 3 години забременах общо 4 пьти и винаги аборта ми започваше с карвене. Но когато отивах в болницата ми казваха че нама лекарства за задьржане, а аз сам сигурна че има защото в бг го прават.
Но не искам да ви отчаивам. Ние ще продалжим опитите за сега така за инвитро още не сам готова. Сигурна сам че има друга причина при мен но просто никой още не я е открил. Продалжаваме на пред.
Желая на всички успех и ако и накои друг се чувства много самотен може да ми пише.
 :)