0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Испания
« Отговор #40 -: Октомври 18, 2007, 18:48:38 pm »
Успех и на теб в борбата за второ бебче!
Re: Испания
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2007, 19:20:43 pm »
mpia благодариа ти много. Желая ти успех и да не се отчайваш никога. Все пак ако не стане тук може да опитаме и в балгария. Аз вярвам значи аз мога.
Е  и да не забравяме испанската мьдрост "tranquilo y mañana". :lol:
*
Re: Испания
« Отговор #42 -: Октомври 18, 2007, 19:22:35 pm »
Тя какво значи?
Re: Испания
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2007, 19:41:39 pm »
Означава спокоино,не се притеснавай и че и утре е ден . И утре всичко може и да се оправи.
*
Re: Испания
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2007, 16:22:48 pm »
Здравейте момичета,след 9 месечни мъки най накрая имам час за цветна снимка за понеделник.
Между другото дадоха ми час за часна клиника,но я плаща здравната каса-благодарение на някакъв закон които се казва "ley de garantias"-идеята му е че ако чакаш повече от половин година за някакво изследване,и няма свободни часове в болницата ,те пращат в частна клиника безплатно.
Това е нещо което аз не знаех,надявам се да помогне на още момичета като мен,да задвижат нещата!!
Елеонор,какво става с теб,наред ли е всичко?
Доколкото си спомням термина ти беше за януари?
Желая ти много много късмет.
Аз все още умирам от страх за мойта цветна снимка,дано всичко да мине спокойно
*
Re: Испания
« Отговор #45 -: Ноември 28, 2007, 17:07:05 pm »
Здравейте отново.Аз все оЩе си "ближа раните"след цветната снимка.Днес е трети ден и все оЩе ме боли и кьрвя,надявам се не зна4и 4е неЩо не е в ред?
Снимката показа 4е имам "полип ендрометриал" или "миома субсероса",от кое от двете трябва да се притеснявам пове4е??? :(
Елеонор надявам се 4е при теб вси4ко е о.к.ПиШи как си. :hello:
Кьсмет на вси4ки :grouphug:
« Последна редакция: Ноември 28, 2007, 17:11:35 pm от tonita12 »
Re: Испания
« Отговор #46 -: Ноември 29, 2007, 18:59:09 pm »
Здравеите на вси4ки :D.Танита а доктора не обсъди ли с теб какво првдставлява тази диагноза?Моята цветна снимка я правих миналия месец и все о6те нямам резултат. 8O,но по това как мина самата процедура мисля 4е може да имам проблем.Няколко пъти като впръскваха те4ността не иска6е да пропусне,после докторката смени катетара и пропусна от първия път,но пък стра6но ме заболя.4акам и резултати от микробиология,хормони,надявам се да пристигнат скоро.Това намирам за изнервя6то 4е не ти казват резултатите поетапно,а 4ак като приклЮ4и6 с вси4ко.Късмет моми4ета :)
*
Re: Испания
« Отговор #47 -: Ноември 29, 2007, 19:17:37 pm »
здр.Ралица 78.На мен доктора които ми прави снимката ми обясни че най вероятно е ендометриоза,но че трябва да го обсьдя с моя гинеколог...а него няма да го видя в близките 3-4 месеца.Нищо чудно да ме 4акат още проби и изследвания,но каквото дойде.
А за това че те е заболяло много -нормално е-аз попитах доктора защо толкова боли,и той ми обясни,че това са контракции на матката в отговор на контраста-опитва се да го изтласка,или нещо подобно-моята я правих в понеделник,и още ме боли...само внимавай ако вдигаш температура,трябва да се обърнеш към лекар,за да не би да е инфекция!!!
И не се притеснявай излишно,в това което пишеш не виждам нищо нередно,така че може всичко да си е наред :kiss:
Re: Испания
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2007, 19:41:00 pm »
Мерси за успокоителните думи Танита.Всъ6ност като спомена за температурата,наистина имах такава около 10тина дни след това и все окло 37.Аз се обадих в болницата където ми я правиха,но ме увериха 4е не е притеснително,6том не била над 38..и нямало болки..
А ти как 6те 4ака6 толкова време за твоя гинеколог?Не може ли някои друг да ти назна4и ле4ение?А симптоми има6 ли за ендометриоза?
*
Re: Испания
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2007, 19:51:36 pm »
здр.Ралица,симптоми за ендрометриоза имам май от край време,но досега никoй не ми беше обръщал внимание(доктор имам предвид)-а за температурата аз също вдигам 37,но не мисля че е страшно.
А за доктора -ще чакам,на частно ми е скапичко,а и все още имам надежда че тук в Испания здравеопазването е по добре от БГ.Поздрави
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Испания
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2007, 00:08:19 am »
Здравйте, момичета! Аз реших да се прибера в БГ за цветна снимка, че цялото това чакане в Испания леко ме притеснява. Днес правих цветна снимка и мина много добре. Дори не беше и много болезнено, вече съвсем всичко ми мина, а и резултата ми го казаха веднага. Казаха ми че е добре да правя малко физиотерапия. ДА сте чували дали в Испания провеждат такова нещо?По-конкретно в Мадрид. Успех на всиииички!!!! :P
Re: Испания
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2007, 12:45:19 pm »
Здравей Олимпиа.Радвам се за теб,4е е минала добре ЦС.Аз съ6то напоследък се интересувам от тази физиотерапия.Обясниха ли ти в какво по то4но се състои? :oops:
4увам хубави отзиви за резултата от нея.Съжалявам 4е не мога да ти помогна с това къде я правят в мадрид,за6тото не живея там,но съм сигурна 4е 6те има достатъ4но места като потърси6.Желая ти успех :goodluck:
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #52 -: Ноември 30, 2007, 17:43:35 pm »
здравейте моми4ета,от дълго време сум в този сайт, но 4ак сега се осмелявам да пи6а.От година и половина живея тук в Испания, Лерида и преди година се запознах с мъжа ми,които е испанец.Сега се опитваме да имаме деца,но от дълго време не можем да го постигнем.този месец ходихме в клиника,за6тото доколкото знам това е най_бързият на4ин.Виждам,4е говорите за цветната снимка, която ме притеснява най много, тъй като 6те ми я правят следва6тата седмица и едни казват 4е боли,други не...&те се радвам ако някои иска да сподели за опита си тук в Испания, тъй като нямам приятели тук и не познавам никой българин.Успех на вси4ки в борбата за беб4е. :)
*
Re: Испания
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2007, 18:06:23 pm »
Здр. Яни.Тук във форума има доста информация по въпроса-аз правих снимка скоро,и се бях уплашила повече от колкото трябва...важно е да си спокойна!-повечето момичета ги боли за кратно,в момента в които вкарват контрастното вещество,но аз като казах че ме боли,доктора спря и изчака да се успокоя.Болката е подобна на менструална-доста неприятна,но за кратко.-Изпий някакво силно обезболяващо половин час преди процедурата.
Желая ти успех

 :hug2:
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2007, 19:04:55 pm »
Благодаря ти tonita12 за отговора. Може би трябва да спра да 4ета и да се притеснявам толкова.
 :balk_103: Успех и на теб!!!
*
Re: Испания
« Отговор #55 -: Ноември 30, 2007, 19:12:57 pm »

Правилно!!!-Аз поне за днес спирам да чета.
Желая ти успех,и да се похвалиш с добри резултати
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #56 -: Ноември 30, 2007, 19:19:50 pm »
Надявам се 4е поне при мен 6те е наред, тъй като знаем 4е при мъжът ми има проблем.
До скоро и пожелавам съ6тото и на теб.
*
Re: Испания
« Отговор #57 -: Декември 11, 2007, 13:30:09 pm »
Хеи момичета,какво става с вас?
Raliza78,взе ли си резултатите?Наред ли е всичко?
Yani ти?-мина ли снимката?
Елеонор,драсни някои ред,надявам се си добре,не помня кога ти беше термина.
Весела Коледа от мен
« Последна редакция: Декември 11, 2007, 13:32:38 pm от tonita12 »
*
Re: Испания
« Отговор #58 -: Декември 11, 2007, 15:39:06 pm »
здравейте отново,
аз се престраших и пуснах тема за всички нас-българки в Испания,които се борим за бебчета!
Темата е тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=248745.0

Ще се радвам да се включвате,да обменяме инфо. и да си помагаме
*

    Yani

  • *
  • 4
  • La vida és la vida, defensa-la.
Re: Испания
« Отговор #59 -: Декември 14, 2007, 15:31:34 pm »
Здравей tonita12.
При мен вси4ко мина много добре.Истината е 4е ни6то не усетих, а само дето се напла6вах толкова.Доктора ми каза 4е съм добре,сега 4акаме резултатите на мъжа ми.При теб как върви?
Много добра идея за теми4ката.
Весели празници на вси4ки и давайте новини как върви при вас. :occasion10: